Opinie o Sanden Manufacturing Poland w Polkowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sanden Manufacturing Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Sanden Manufacturing Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja pomp i sprężarek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sanden Manufacturing Poland w Polkowice

moro

po 1olatach nawet 2600 sie nie ma podwyzki tez nie wszyscy dostali so tacy co nic tylko isc do psychiatry bo juz człowiek nic nie znaczy duze wymagania a i tak co roku ci sami dostajo najwiecej

Kierownik MC

Witam Komentarz wymaga wyjaśnień, przede wszystkim ze względu na kłamstwa jakie są tu napisane i obrazę osób które przeszły pozytywnie proces rekrutacji na wyższe stanowiska, podkreślić należy że proces ten był dostępnym dla wszystkich pracowników SMP. Jak wyglądał proces rekrutacji w ostatnich latach? Wysyłane są oficjalne wiadomości do pracowników o naborze wewnętrznym, informacja również jest wywieszana przy wejściu do kantyny, przy wyjściu z pracy oraz w obszarach produkcyjnych na tablicach informacyjnych. Do procesu przystąpić może każdy, jeśli nie spełnia wymagań formalnych jak wykształcenie czy staż to i tak jest brany pod uwagę ze względu na ambicje i chęć rozwoju. Rozmowa przeprowadzana jest komisyjnie w obecności pracowników działu HR, dyrekcji oraz kierownictwa, na rozmowie pracownik dostaje szereg pytań dotyczących pracy, głównie którą wykonuje oraz pytania za zakresu wiedzy którą powinien mieć na nowym stanowisku, przykładami są zagadnienia z zarządzania, tematy związane z analizą i wykorzystaniem narzędzi jakościowym, znajomością wskaźników itp., dodatkowo kandydat ma zawsze szansę zaprezentować swój punk widzenia i pomysł na zmiany które może wdrożyć sam lub z pomocą. Na podstawie takiej rozmowy, decyzja jest podejmowana wspólnie przez kilka osób ( HR, kierownictwo ), co do wyższych stanowisk jak liderzy zmian, mistrzowie produkcji itp. dodatkowo przeprowadzana jest analiza osobowości metodą „extended disc”, aby dopasować ich jak najlepiej do grupy współpracowników oraz aby rozumieli zachowania innych ( chodzi np. o skuteczność w rozwiązywaniu konfliktów w grupach itp. ) Dlatego nie rozumiem stwierdzenia że panuje „kolesiostwo” w procesie rekrutacji, takie stwierdzenia to raczej wymówka spowodowana brakiem ambicji, umiejętności aby iść do przodu i się rozwijać. Jak wspominałem każdy ma szansę, do tej pory są otwarte stanowiska brygadzistów, proces liderów, kontroli jakości. W ostatnim czasie były dostępne stanowiska liderów zmian, kandydatów którzy się zgłosili było tylko 4 i należy się duży szacunek za chęci i odwagę. Są to osoby które chcą coś zrobić, nie tylko gadać, marudzić i oskarżać innych ze względów na swój brak ambicji i roszczeniowe podejście, a kto pracuje na wydziale obróbki mechanicznej zna tych kandydatów i może ich zapytać jak było trudno ale również brać z nich przykład na przyszłość. Co do zarobków operatorów również nie mogę się zgodzić, aktualne warunki w kwotach brutto dla początkującego: Podstawa: 2450 PLN + system 450 PLN + dodatki za nocki 150 PLN + absencja 100 PLN = 3150 brutto Po trzech miesiącach + 100 PLN do podstawy Reszta zależy od ocen ( dwie wydajnościowe i jedna roczna dotycząca umiejętności ). Takie są realia, czy to atrakcyjne warunki? To już kwestia subiektywna, co do dodatków: - trzynastka na święta do 100% swojego wynagrodzenia ( zależy od liczby L4) - Wczasy pod gruszą 950 netto - Premia wydajnościowa -> od 0% do 60% swojej podstawy dwa razy w roku z uwzględnieniem średniej w grupie 30% ( limit w grupie ) Tak więc drodzy, wszystko co napisałem wyżej to nie są tajne informację, są ogólnie dostępne i chętnie mogę odpowiedzieć na wszelkie pytania. Zachęcam również do rozmowy poza internetem, jestem dla Was dostępny na co dzień w pracy. Darujmy sobie pisanie nieprawdy i demotywowanie poprzez nią. Nie nakręcajcie się negatywnie sami przez siebie, proszę przyjść i porozmawiać na temat problemów bo stawianie firmy w negatywnym i często nieprawdziwym świetle również nam wszystkim nie pomaga aby zbudować dobrego ducha zespołu na czym naprawdę nam zależy tym bardziej że warunki czasem nie są łatwe. Serdecznie pozdrawiam Z poważaniem Kierownik MC

@Kierownik MC

Małe sprostowanie premia półroczna nie od podstawy tylko od X i wczasy 3 kryteria 950, 850, 750.

Operator Mechanik Akrobata
@Kierownik MC

Śmieszy mnie to co piszesz , bajeczki jakich mało. Pamiętam moją rozmowę o prace pan rekrutujący nie potrafił odpowiedzieć na pytanie czy wasza firma posiada multisporta i czy posiadacie jakieś dofinansowania na dojazd do pracy. Jedyny sposób na awans to dużo wazeliny. Przykładem tego jest pan T.P który nie ma zielonego pojęcia o swojej pracy jest gburowaty i czepia się wszystkiego na siłę tylko po to żeby utrudnić operatorowi jego pracę . Jego awans był spowodowany tylko tym że ty awansowałeś wyżej pan B też a że obaj to kumple to on też poszedł wyżej.Do ciebie nic nie mam bo się prawie nie znamy do pana B też ale pan T to zwykły gbur i ignorant . Czepiacie się nas o wszystko a sami ganiacie z telefonami cała zmianę w ręku czy chodzicie po 3 razy na przerwę bo przecież biuro jak przyjdzie to pierwsza przerwa to kawka później obiadek i trzecia przerwa to herbatka, zakazujecie nam usiąść na krześle nawet na chwile, buty robocze nie należą do wygodnych pokaż mi w umowie o prace gdzie mam napisane że mam obowiązek stać siedem godzin i trzydzieści minut w pracy. Mówisz o rekrutacji na lidera to bardzo zabawne wiesz czemu nikt nie chce być liderem bo pieniądze żadne a obowiązków i odpowiedzialności tyle że to nie warte zdrowia.Spytaj się pana P.J czy jest zadowolony z awansu na lidera. Jeśli chodzi o pieniądze to kpina, premia za produkcje jest ucinana co miesiąc bo któraś linia zawsze się musi zepsuć a części na magazynie brak do naprawy albo robicie wdrożenie, to nie wina operatora że linia stoi 2 tygodnie ale premie i tak ucinacie brawo. Podwyżki to żart biura zgarniają kasę a operatorzy albo nic albo po 30 zł na rękę dostają. Co z tego że niektórzy dostaną 200 zł brutto podwyżki jak podstawa tak mała że w sumie to nic nie zmieni. Operator obróbki i tak ma limit zarobków maks 3300 brutto bez premii oczywiście .Ale jak śmieszne jest to że po 10 latach pracy dostaje się w nagrodę jednorazowo 1000 zł widać jak szanujecie pracowników. Jeśli chodzi o szacunek to socjal też piękny lekarza brak ale na prywatnego detektywa to was stać co wy macie w głowie komandosów do ochrony smp zatrudnijcie jeszcze bo po co lekarz w pracy przecież. A lekarz to by się przydał bo po jedzeniu z kantyny można wylądować z zatruciem pokarmowym w szpitalu. Pamiętam jak z 2 lata temu w barszczu ukraińskim były robaki to twierdziliście że to kiełki fasoli no fajnie fajnie serio mam nawet zdjęcia tych robaków. Więc weź proszę cię nie gadaj głupot chcesz żeby ktoś do cb przyszedł i pogadał jak człowiek z człowiekiem no przykro mi raczej nikt nie przyjdzie bo brak wam człowieczeństwa i wiadomo że ta osoba może pożegnać się już wtedy z premiami i podwyżkami nie oszukujmy się. Serdecznie pozdrawiam Operator MC brygada B PS Dzięki za podwyżkę 70 zł brutto

Jedenz4kandydatów
@Kierownik MC

To co pisze osoba która podpisuje się jako kierownik jest w większości prawdą. Są sprawy w firmie które wydają się dla niektórych dziwne ale w jakiej innej firmie ich nie ma? Wszędzie są + i -. Niektórzy z osób wypowiadajacych się tutaj twierdzą że osoby zarządzające nie wiedzą co robią w tej firmie. Każdy ma swoje cele i za nie odpowiada a osoby twierdzący że kadra zarządzająca jest BE, nigdy pewnie nie odważyły się na zaproponowanie innych rozwiązań bądź nie zaryzykowaly aby wystartować w rekrutacji. Praca jest nie jest ciężka jeśli jest się mądrym człowiekiem i dobrze umie sobie rozplanować pracę na produkcji. Każda linia jest inna ale jeśli ktoś wie co ma robić i co jest ważne aby wyrobić te normy które nie są wygórowane. Wystarczą chęci do pracy i dobra organizacja. Pracuje już w tej firmie 5 lat z czego dopiero 3.5roku na umowie o pracę. Wcześniej było to zlecenie. Nie narzekam na zarobki choć jak każdy chciałbym więcej ale z roku na rok jest lepiej w firmie pod względem zarobków. Są dodatki można robić nadgodziny jeśli się chce. Po 3 latach moja podstawa wynosi 3000+, bez dodatków systemowych. Osoby które piszą że podwyżki są po 70 zł po części może i mają rację, na większe podwyżki też można liczyć tylko trzeba mieć chęci aby coś dać od siebie. Za samo przyjście do pracy i odwalenie 8h nikt nie da więcej bo nie widzi sensu. Żeby coś dostać trzeba coś dać od siebie. Ja nie narzekam i nikogo nie zniechęcam do pracy w tej firmie. Jak ktoś ma ambicje i chęci znajdzie stanowisko dla siebie.

gwiazdeczka

masakra

Kilka słów prawdy

Mój komentarz kieruję do tych wszystkich geniuszy co twierdzą, że ta praca nie jest zła, a ci którzy twierdzą inaczej to pewnie zwykłe lenie itp. Skoro tak, to pogadajmy sobie merytorycznie na temat te "cudownej" pracy w sandenie na produkcji. Zaznaczam, iż jestem osobą która swego czasu pracowała tam jako AAS. Teraz pracuję w innym mieście, w dużo lepszej firmie, która płaci dużo więcej niż sanden, a przy okazji traktuje pracownika normalnie, i co najważniejsze, nikt nikogo nie pogania. Kilka rzeczy odnośnie pracy w sandenie zasługuje na uwagę, więc po kolei. 1. Wyżyłowana norma i tempo pracy. Pracownicy, zarówno ci zatrudnieni bezpośrednio przez sanden, jak i Ci z AAS zachrzaniają takim tempem, jakby mieli motorki w d**ie. Szybciej szybciej bo normy nie będzie a jak nie będzie normy to i nie będzie premii, i będzie tragedia. A ileż tej premii aby tak się o nią bić kosztem własnego zdrowia fizycznego i psychicznego?300-400 zł brutto? Nadmieniam że AAS nie dostaje żadnej premii. To pokazuje gdzie mentalnie znajdują się pracownicy sandenu. Wy się po prostu dajecie wykorzystywać. 2. Liderzy. To już jest śmiech na sali. Liderami są jakieś lolki którzy nawet żadnego wykształcenia nie mają, znaleźli się tam dlatego, że albo dobrze donosili, albo mieli jakieś znajomości. A jak za wolno robisz, albo sobie z kimś gadasz to jeszcze przyjdzie i cię op****oli, czemu robisz tak wolno. To stań jeden z drugim sam na maszynie i pokaż jak się robi przez 8 godzin szybko, bądź wzorem dla innych a nie stoisz i udajesz jaki to z ciebie jest lider. 3. Gorąc na hali i brak wody. Generalnie "liderstwo" a już na pewno ci z biura mają gdzieś to, że dystrybutory są puste. Oni jak im się zachce to mogą się napić w każdej chwili, pójść na stołówkę, a zwykły pracownik nie może, bo przecież tempo musi być utrzymane, bo jak nie będzie normy to lider ochłapów pieniężnych nie dostanie. nawet jak chcesz iść do kibla to musisz czekać czasami długo, aż jakiś łaskawca na chwilę Cię zastąpi. 4. Nerwowa atmosfera wśród pracowników. Każdy każdemu patrzy na ręce, czasami u niektórych wygląda to tak, jakby czyhali na czyjeś potknięcie, aby tylko mieć okazję komuś dowalić, albo na kogoś donieść. Generalnie występują niezdrowe relacje pomiędzy pracownikami, jak zrobisz korek na linii to patrzą się na ciebie jakby cię mieli zaraz zlinczować. 5. Płaca nieadekwatna do pracy. Ja rozumiem, że za wkręcenie kilku śrubek, złożenie czegoś, wciśnięcie dwóch przycisków nie można wymagać np 5000 netto. Jednak praca jest bardzo męcząca, nużąca, powodująca ogromny dyskomfort fizyczny i psychiczny zwłaszcza, że na hali jest gorąco, a i w powietrzu unosi się wszędobylski olejowy zapach. Jak ktoś napisał wcześniej, oferują na początek minimalną plus ewentualną premię. Za taką pracę minimalna to jest plucie w twarz człowiekowi. I to pracownicy są sobie winni, bo wmawia się im, że wokół nie ma pracy, że jak nie sanden to co, że na twoje miejsce czeka 10 innych.Bzdury, bzdury bzdury. Najbardziej żałości są ci pracujący tutaj latami, bo jak sami twierdzą, "przyzwyczaili się". Zadaj sobie jeden z drugim pytanie, do czego się przyzwyczaiłeś? Do wyzysku? Do tego, że w biurze się z was śmieją, że tyracie w gorącawie, a oni siedzą sobie w klimatyzowanych pomieszczeniach, na fotelach i przy komputerkach? Do tej głodowej wypłaty, którą wam płacą Ci bezwstydni wyzyskiwacze? Przecież każdy człowiek ma prawo do normalnego i godnego życia, a idąc tam do pracy, a co gorsza, nie szukając innej pracy będąc w tym kołchozie, sami rezygnujecie z życia. Przemyślcie, czy warto je marnować w takim zakładzie.

Maagdaa
@Kilka słów prawdy

Cała prawda o tej firmie, i to nie tylko na produkcji nainnych działach też.

Hello

Czy to prawda że firma wynajęła prywatnego detektywa do kontrolowania pracowników w zakładzie pracy i gdy są na L4? Chciałem tam złożyć podanie ale chyba zrezygnuje po tym co ostatnio się dowiedziałem.

Tak
@Hello

Prawda

@Tak

Jeżeli firma ma hajs na detektywa od takich spraw to polecam wynająć do sprawdzenia jak traktują procesi szarych, zwykłych OPERATOW. Mobing, chamskie komentarze, krzyki, wyzwiska. Wyśmiewanie słabszych osób, donoszenie i robienie awantur o najdrobniejsze sprawy.

Kontroler jakości

Rozmowa została przeprowadzona w pomieszczeniu biurowym. Przeprowadzały ją ze mną 2 osoby. Wszystko przebiegło bardzo dobrze, panowała bardzo miła atmosfera.

Standardowo - czy ktoś z rodziny aktualnie pracuje w firmie - dlaczego chciałbym tutaj pracować - ile chciałbym zarabiać - na jaki okres czasu zamierzam zostać

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Magda457

Byłam na rozmowie w sprawie pracy. Stanowisko operator produkcji. Zatrudnienie bezpośrednio przez Sanden - i pani mówi tak - najniższa krajowa na początek i zliczyła łacznie max. 500 zł premii. Czyli 2 tys max na ręke. System pracy ciągły 3 zmiany ale z weekendami wg grafiku. Wychodzi jeden weekend wolny w miesiącu (pełny). Niedługo podstawa ma być aż 2350. Wydaje mi się to po prostu śmieszne. Swiadczenia pozapłacowe są - takie same jak w innych firmach, żadna rewelacja. I pani była bardzo zdziwiona, że nie chcę podjąć pracy. Główny atut, który mi przedstawiła to umowa o pracę u pracodawcy, a nie zlecenie w pod firmie... Zostaję jednak u siebie w pracy. Myślałam, że mogę zmienić na coś lepszego, ale okazuje się, że Sanden niestety raczej szuka desperatów niż doświadczonych pracowników...

kANAL

Wszyscy wiedza ze za niedlugo Sanden pier.... Skoncza sie zamowienia na Jaguara bo wchodza w hybrydy, (usunięte przez administratora) niesamowity sie zaczyna robic. Kto madry ten juz dawno uciekl albo ucieka, pozdrawiam.

Zbigniew
@kANAL

Skąd masz takie informacje i czy są one potwierdzone? Na stronie Sanden Manufacturing Poland pracodawca zamieszcza wiele ofert rekrutacyjnych, więc wydaje się że firma nadal dobrze funkcjonuje. Pod linkiem https://www.sandensmp.pl/oferty-pracy/ można obejrzeć ogłoszenia i bezpośrednio tam aplikować. Zachęcam Was do tego.

Keczup
@kANAL

Tak Jaguar miał się skończyć już w kwietniu, myślałem że z powodu brexitu, ale zdziwisz się że hybrydy i elektryki też potrzebują kompresory klimatyzacji. Tylko że elektryczne, z lopatkami mimosrodowymi. I takie kompresory będzie SMP produkował za kilka lat.

Iza

(usunięte przez administratora) Uciekam jak najdalej bo nie ma z kim rozmawiać. (usunięte przez administratora)Na hali przy czterdziestu stopniach nie ma wentylacji, wody...(usunięte przez administratora)Nie polecam.

Fatima

Może Anonim 525 wypowie się czemu kadra z nadzoru produkcji zwalnia się jak jest tak wspaniale w Sandenie. Poruwnajmy zarobki w branży Sanden klasyfikuje się zdecydowanie na początku lecz od końca. Kolejna kwestia ocena pracownicza totalne dno stworzone dla certyfikatu i ponirzenia pracownika. Jest mniej pracowników sandenu jak podfirm i ludzi z ukrainy .

storczyk 124
@Fatima

co do ponizenia praownika zgadzam sie na ocenie praownik po 10 latah pracy dostaje 5-10 15% oceny słyszoc ze swiezy pracownik pracuje lepiej operator na linii ma swoje miejsce dokłada czesci usuwa podstawowe alarmy to ze lider ma swoje osoby tzw (usunięte przez administratora) i uwaza ze so niezastopione to ich co pol roku oenia najwyzej niech sie nie dziwi ze pracownicy z nizszo oceno przychodzo aby odbebnic 8 godzin a wcale nie so gorsi od innyh co roku dostaje sie marne ochłapy oczywiscie nie wszyscy tylko wybrancy majo lepiej

storczyk 124

ok

Anonim 525

Tak naprawdę piszą osoby które chyba nie wiedza co to praca jak ci zle siedz w domu ton w dlugach na oplaty i nie krytykuj jezli pracowales miesiąc lub rok. Nikt nikogo na siłę nie trzyma nauczysz sie pracy wtedy sie przyjmij bo piszac takie bzdury piszesz nie prawdę o warunkach w firmie. Warunki sa bardzo dobre piszac o jakimś chlodziwie czy oleju to jak według was maszyna ma pracowac jak by nie bylo chlodziwa czy oleju smiech na sali to co piszecie. Szkoda ze tak ograniczeni ludzie sie tu wypowiadaja piszac bzdury.

Anonim Kolejny
@Anonim 525

To ile według ciebie trzeba w firmie przepracować żeby móc wypisać jej wady i zalety, 10 lat? Jak jest źle to po miesiącu od razu to widać np. po zachowaniu dłużej pracujących osób, czy przypadkiem nie mówią że chcą się zwolnić itp. U mnie tak było w brygadzie, co chwilę ktoś mówił że się przenosi bo jest ciężko a płacą słabo. I parę osób tak odeszło, znaleźli lepszą pracę, jedna osoba przeniosła się do CCC (na halę z butami) i sobie chwaliła że warunki podobne, zwłaszcza latem lepsze, a pieniądze wyższe. I każdy z nich umiał pracować, nie trzeba było ich uczyć. A to że maszyna musi pracować na chłodziwie to nic dziwnego, ale pracownicy powinni mieć odpowiednie rzeczy które chroniły by przed tym chłodziwem, a tak to tylko ciuchy przemoczone, całe ręce w chłodziwie, potem tylko różne zapalenia skóry itp. Skoro ci chłodziwo nie przeszkadza, to znaczy że nie pracujesz na linii tylko w zupełnie innym miejscu. Pomyślmy, jakiś kierownik czy dział kadr to pisał? Byłeś kiedyś 8 godzin na hali latem? Wiesz jak tam jest gorąco i jakie panują warunki wtedy? Czy tylko widziałeś hale z biura albo wychodząc ze stołówki? Zatrudnij się na produkcji na kilka lat i wtedy się wypowiedz. Ja pracowałem i wiem że warunki są ciężkie. Na razie to ty tu piszesz bzdury. A wszystkim co szukają pracy, radzę się zastanowić nad czymś mniej szkodliwym dla zdrowia. Pieniądze są średnie, zwłaszcza na początek, w sumie jak wszędzie, a wszystko szkodzi zdrowiu.

Haha

Córz za elokwencja

T

????

@Anonim 525

Anonim 525 pewnie pracujesz w HR. Oby twoje dzieci musiały tu pracować na produkcji albo w podobnej firmie. Jakim trzeba być człowiekiem żeby pisać takie bzdury. Dopij kawkę poczytaj gazetę i napisz kolejny śmieszny komentarz . Pracując w tej firmie na pewno nie spłacisz długów ani się nie dorobisz , wiem z doświadczenia .

Maria

Nie masz stuprocentowej pewności co do tego, że użytkownik @Anonim 525 jest pracownikiem działu HR firmy Sanden Manufacturing Poland. I dlatego też bardzo Cię proszę, żebyś nie patrzył tu na pewne kwestie jednostronnie. To, że akurat Ty źle wspominasz tego pracodawcę nie oznacza, iż inni też muszą. Może chociaż orientujesz się, czy firma zatrudnia pracowników tymczasowych, którzy chcą sobie jedynie dorobić? Liczę na Twoją kulturalną odpowiedź.

Lalala1234

Przydałyby się maksymalne roszady .tak dla odświeżenia atmosfery od początku roku, na montażu. Wymieszać ludzi na inne grupy i brygady! No i żeby wypłaty byly większe.

Hjj

Nie tylko na montażu

Sonic
@Lalala1234

Wypłaty muszą być większe bo nie będzie ludzi do pracy

Nie interesuj się
@Lalala1234

Przecież mieszają średnio przynajmniej raz w roku więc o jakim odświeżaniu my tu mówimy?

Były op

Jedyne co wyniosłem z sandenu to stres i bycie popychadłem Nie polecam

Robert

Jestem zainteresowany z kuzynem praca w państwa firmie proszę o kontakt 576572244 prace możemy podjąć od zaraz Moje sugestie dla Sanden Manufacturing Poland: Chciałbym pracować nadal tam

alojzy

Niestety system czterobrygadowy pokonal mnie po 14 latach pracy w sandenie. Niestety to ciężki system po ktorym czlowiek jest zdezorientowany jaki jest dzien ogolnie chodzi zakrecony. Zmusziny bylem zmienic prace wyjezdzajac za granice . I tu spotkala mnie niespodzianka,praca w systemie 4 brygadowym,ale jest tak, 2 dni 1 zmiana 2 dni 2 zmiana 2 dni nocka 4 dni wolnego . Bardzo fajny system polecam. To taka podpowiedz dla rzadzacych w sanden.

Tv
@alojzy

A jakie pieniądze?

@Tv

1700 e netto

Operatorka

Bardzo lubię swoją pracę na postonie. Zarobki jak na kobietę są dobre, dodatki również atrakcyjne. Lider najlepszy, atmosfera super. Praca dosyc ciężka, ale za to mozna utrzymac doskonałą figurę ???? Mam tylko nadzieję, że po powrocie z macierzyńskiego wrócę na swoją brygade.

Byly pracownik smp

Polecam prace w Sandenie: + zarobki takie jakie sobie wynegocjujesz + elastyczne godziny pracy/z kierownictwem da się dogadać + mili ludzie + dobra premia na koniec roku + stabilna firma + polityka 0 nadgodzin (czasami to nie działa, ale pracy w weekendy nie uświadczycie) - obciążenie bardzo się różni w zależności od tego w jakim dziale jesteś - premia półroczna zależy od wyników pracy (do wyrobienia jak się dobrze pomyśli) - firma ma swoje bolączki które nie tak łatwo pokonać, japońskie kierownictwo nie nadąża za europejskim automotive Piszę to jako pracownik biurowy, nigdy nie pracowałem na linii.

Anonim 678
@Byly pracownik smp

Pracownik biurowy - i wszystko jasne :) Niestety negocjacja zarobków na produkcji i elastyczność godzin pracy już tak nie wyglądają. Jak masz w brygadzie grafik, to masz tak przyjść. Nie można sobie za bardzo skakać po grafiku, można nadgodziny zrobić za to. Możliwe że warunki w biurze faktycznie takie są, nigdy tam nie pracowałem, więc nie wiem, ja właśnie z produkcji. I tam warunki wyglądają trochę inaczej, niestety na większy minus. Dlatego do biura możliwe że opłaca się iść, nie twierdzę że nie, na pewno ten komentarz przyda się dla osób biurowych, dobrze że został tu dodany.

Byly pracownik smp
@Anonim 678

Rozumiem, nie wypowiadam się w imieniu pracowników direct, szczerze mówiąc podałem tylko ogólny obraz jako indirect. Bo z mojej perspektywy nie było kolorowo. Poziom stresu ogromny, już po kilku dniach z dala od firmy zauważam poprawę na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Sanden jest OK dla osób które będą miały szczęście znaleźć się spokojnym miejscu, za godne pieniądze i bez jako-takich ambicji na rozwój, na pewno są lepsze miejsca. Z jakiegoś powodu mnie tam nie ma, co nie? :)

Zofia

witam, przepraszam, że tutaj, ale tak chyba najszybciej uzyskam informację. Proszę pracowników zatrudnianych bezpośrednio przez sanden, jak wygląda sprawa z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych. Chodzi mi o świadczenia urlopowe, jakieś bony świąteczne, paczki dla dzieci. Jak to wygląda, jakieś terminy na wnioski? Czy są gotowe wnioski czy trzeba samemu coś napisać? W biurze powiedzieli, że trzeba się zapisać do związków, żeby coś dostać, a przecież związki to odrębny temat, niezwiązany z obowiązkowym funduszem świadczeń socjalnych. Z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam

Mati
@Zofia

Są bony świąteczne zamiast paczek i premia na koniec roku .Wpada fajna kasa

@Mati

Tak to prawda. Tylko jak nie zachorujesz. W moim przypadku bylo tak ze 2 tygodnie bylem na L4 pobyt w szpitalu I zostalem ukarany 3 razy, 1 brak premii za miesiac - ok rozumiem 2 brak premii za półrocze-bez sensu 3 brak premii roczniej - takze bez sensu. Tu wielkie brawa dla Dyrektora,to jest prawdziwa oszczednosc. Totalny osioł.

Nie nie nie

Dokładnie tak jest zero docenienia!!! Praca w takim systemie a wynagrodzenie smieszne pieniądze. No cóż niby Panu Dyrektorowi nie zależy na starych pracownikach bo mysli że na to miejsce będzie miał nowych i zyska. Prawda jest taka że ludzie niechcą pracować za takie pieniądze i słysząc ile zarabia stary pracownik szukają czegoś innego bo przecież mogą znaleźć się na naszym miejscu... Nie polecam naprawdę. Na tą chwile wiecznie brakuje ludzi, a dlaczego? Bo kto ambitny będzie pracował za taką kasę w takim systemie gdzie weekendy w pracy a pieniądz marny. Chcielibyście?

@Nie nie nie

Pan Dyrektor chyba nie wie ile sie zarabia w sanden Panie Dyrektorze halo czas sie obudzic!!!

10-letnia operatorka.

Powiem tylko tyle: po 10latach pracy widzę, że zakład ma poważne problemy z obsadzaniem kierownictwa najniższego szczebla takich jak TEAM LIDER. Na to stanowisko rekomenduje się w tym momencie osoby kompletnie nie radzące sobie z nałożonymi na nie obowiązkami, oraz braku kompetencji i aparycji na takie stanowisko. O braku podejścia do pracownika już nie wspomnę. Plusem są dodatki socjalne oraz wypłata zawsze na czas.

Arturo
@10-letnia operatorka.

Dokładnie, wielu liderów nie powinno nimi być, nie potrafią zarządzać zespołem ani jakoś zachęcić pracownika gdy jest potrzebna większa wydajność. Krzyki nie zawsze rozwiązują problem, a rozmawiać z pracownikami liderzy często nie potrafią. Jest kilku dobrych liderów, ale wielu innym przydałyby się jakieś szkolenia w temacie zarządzania zespołem i komunikacją z pracownikami bo średnio sobie z tym radzą.

Ttt
@10-letnia operatorka.

Na jakim dziale

Ttt
@Ttt

Na dziale montownia głowic rakietowych V2

Paulina

@anonymous: możesz podzielić się z pozostałymi użytkownikami jak długo pracowałeś w Sanden Manufacturing Poland? Czy zwolnienia były spowodowane zmianami w strukturze firmy? @Thermomix: czy Twoim zdaniem rotacja w firmie Sanden Manufacturing Poland spowodowana jest jedynie systemem pracy? Może wpływ mają na to inne czynniki? Na stronie firmy można znaleźć dużo ogłoszeń o pracę. Kto z użytkowników składał swoje CV w ostatnim czasie? Jak wygląda proces rekrutacji?

alex
@Paulina

Są 2 czynniki ktore mocno wpływają na rotacje pracownikow. 1. System 4-brygadowy totalna porazka 2.Niskie slabe płace. Nikt tam miejsca nie zagrzeje na dlugo,poniewaz ludzie beda szukali innej pracy w normalym systemie tzn.pn-pt weekendy wolne,czas dla rodzin,przyjaciol,kolegow no i kasa wieksza to tez istotny temat.

itd
@alex

Dokładnie się z tym zgadzam. Najgorszy jest system 4brygadowy. Czy nie lepiej wprowadzić system od poniedzialku do piątku i week wolne ?

Arturo
@itd

Prawda, system 4-brygadowy to porażka, zwłaszcza że w danym tygodniu masz kilka różnym zmian, już bym wolał mieć cały tydzień nockę a w następnym 2 zmianę, niż tak skakać co dnia na inną zmianę - ani się wyspać, ani coś ustalić.

Zostaw merytoryczną opinię o Sanden Manufacturing Poland - Polkowice

• Jak się pracuje w Sanden Manufacturing Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Sanden Manufacturing Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanden Manufacturing Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanden Manufacturing Poland?

Kandydaci do pracy w Sanden Manufacturing Poland napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanden Manufacturing Poland
  • Fabryczna 11