Opinie o Sanden Manufacturing Poland w Polkowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sanden Manufacturing Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Sanden Manufacturing Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja pomp i sprężarek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sanden Manufacturing Poland w Polkowice

Kiedy są wypłacane wynagrodzenia w sanden ?

Anonim 525

Bardzo polecam pracę w Sanden. To co czytam na tym forum to bzdura. Najlepiej pisać anonimowo takie brednie nie wiem czy jesteście nauczeni pracy jezeli warunki nie odpowiadaja to sie nie wypowiadaj bo piszecie brednie lepiej na czarno robic na budowie i nie wiesz czy kase dostsniesz. Sanden pozwala na rozwój jak i zateudnia na umowe o prace masz skladki masz wszystko kadra jest git mlodzi i ambitni ludzie. Piszac ze lider siedzi i nic nie robi to tez brednie codziennie widze jak kazdy lider pracuje moze mniej niz operator ale ma inne obowiazki niz operator praca nie jest ciezka bo wszystko obrabiaja maszyny idźcie do CCC tam jest rektutacja i zwolnienia po 3 miesiacach i mniejsze zarobki. Podwyzki to co piszecie to brednie kazdy dostaje wedle uznania. Pewnie chcieli byście przyjsc nic nie robic i brac kase nie tedy droga jak nie zapracujesz to nie masz. Wiec smialo mozesz mowic rodzinie ze jestes gamoniem i nie bedziesz pracowal w takim zakladzie gdzie maszyny robią za ciebie. Firma sie rozwija dzieki ludzia ktorzy chcą cos osiągnąć w życiu a nie wiecznie narzekać. Firma placi dobry hajs premie daja dodatki 13 pensja a wy marudzicie chyba tylko to umiecie robic jeżeli tak to załóż firme marudzenia i 2 lewych rąk. Pozdrawiam

Arturo
@Anonim 525

Od razu widać że pisał to ktoś z kierownictwa albo z kadr.. Akurat sam/sama piszesz tu pod nickiem anonim, więc nie ma się co czepiać o to innych. Co to znaczy, jeśli nie podobają ci się warunki to się nie wypowiadaj? Po to jest to forum aby ludzie wiedzieli jakie są warunki. W brygadzie miałem koleżankę która odeszła z pracy bo dostała okropnego uczulenia od chłodziwa, najpierw wysypka i złe samopoczucie, potem skóra jej się łuszczyła. Nie była jedynym przypadkiem, wiele osób miało podobnie. A zakład nic w tym względzie nie robił, gumowe rękawice które dają nie pomagają kiedy ciuchy są mokre od chłodziwa i mają kontakt ze skórą. A pensja za którą się pracuje po pierwsze jest taka że ledwo na lekarza i lekarstwa na takie wysypki starcza, a po drugie to za żadne pieniądze nie warto sobie tak zdrowia psuć, to zakład powinien poprawić warunki pracy aby nie było takich przypadków. Ale widzę że jak to w azjatyckim zakładzie, jak ktoś wspomni że normy są zbyt wyśrubowane, to zaraz jest wyzywany od nierobów co tylko pieniądze by brał. Jakoś w innych zakładach potrafią tak ustawić normy, że pracownik normalnie pracując wyrabia się w nich, i nie musi w 8 godzin wykonywać pracy na 10 godzin. A w Sandenie często tak jest że premię to dostają tylko ci to te 10 godzin wyrobią w 8 - to że są tacy co wolą zdrowie tracić by harować do upadłego bo norma to nie znaczy że każdy ma tak robić i że jak chce normalnie pracować to zaraz jest nierobem. A te maszyny to jednak nie wszystko robią za pracownika, bo skoro by tak było to nie byłby taki pracownik potrzebny, więc nie pisz tu bzdur, bo często nawet do toalety nie można wyjść bo zaraz lider/"kolega" z brygady idzie skarżyć na ciebie że jesteś nierobem. Ale już jak ktoś co 5 minut chodzi na fajkę do palarni, to ani lider ani nikt inny pretensji nie ma, ciekawe dlaczego, pewnie przez to że razem z nim w tej palarni siedzi.. Nikt nie mówi że w innych firmach na strefie jest idealnie, ale to nie znaczy że nie można napisać swojej opinii na temat zakładu, bo ktoś powiedział że w jakiejś hali z butami mają gorzej. Może sam załóż firmę zadufania i wygórowanych oczekiwań. Pozdrawiam

@Anonim 525

Anonim 525 polecam wizytę u lekarza od głowy. Pracuję tam praktycznie od początku firma się nie rozwija,tylko tak udaje na zebraniach a tak naprawdę to dno i metr mułu .

lolo
@Anonim 525

Co ty (usunięte przez administratora) za bzdury,puknij sie w łeb gamoniu

Star
@Anonim 525

Jaka jest atmosfera na montażu? Na której zmianie jest najlepiej? Można szybko awansować?

nick
@Star

na żadnej.....

@Arturo

Okropne dziadostwo, system czterobrygadowy, tragedia zarobki, warunki pracy, smród, brud, a propo tego chłodziwa to szczera prawda

Abc
@Anonim 525

To po co piszesz anonimowo jak tak ci tam dobrze

Ewelina
@Arturo

Ja idę do Sandena od poniedziałku boje się

Jack

Czy są płacone dodatkowo premie ? Wczasy pod gruszą i świąteczne ?

Iiii
@Jack

Wczasowe, premie i świąteczne na Boże Narodzenie tak

Izabela
@Iiii

No jeśli tak to super. ;) A można się dowiedzieć jakiej wysokości są?

Kongo

Ile można zarobić na początku pracy na dziale odlewni?

Kontroler jakości

Rozmowa została przeprowadzona w pomieszczeniu biurowym. Przeprowadzały ją ze mną 2 osoby. Wszystko przebiegło bardzo dobrze, panowała bardzo miła atmosfera.

Standardowo - czy ktoś z rodziny aktualnie pracuje w firmie - dlaczego chciałbym tutaj pracować - ile chciałbym zarabiać - na jaki okres czasu zamierzam zostać

A

Hej, wie ktoś jak wygląda przejście z AASu bezpośrednio pod sanden?

@A

Nie wygląda. Nie ma takiej opcji że przeniosą Cie do SMP. A jak ktoś Ci takie coś obiecuje to kłamie.

AB
@A

Szczerze ? Żadnych problemów nie miałem A jak byś chciał/chciała dowiedzieć się więcej to dlabekigmaii@gmail.com ????

Jack

Ile można zarobić na początku na produkcji?

@Jack

2600 jakoś na ręke

@:)

I to tyle? A jakieś premie do tego?

Jack

Ile można zarobić na początku na produkcji??

Wózkowy

Obóz pracy. Liderzy mysla ze są bogami skończyli szkole pracują tam już od początku i myślą że można innego pracownika traktować jak szmate. Inteligencja nie grzeszą. Szczególnie gościu co wabi się jak pies max i cpunek darosław a I uśmiech slowackiego tobiasz. Stawka dla wózkowych to 3tys na rękę z premiami. Brud syf. Spodnie dostaniecie po innych pracownikach.stare sprzęty jeśli chodzi o operatorów wózków.

@Wózkowy

Kurczę coś się stało że tak piszesz? Ktoś Cię źle potraktował? Może to gdzies zgłoś?

Pp35

Orientuje się ktoś jakie są stawki na początek

@Pp35

Ale na jakim stanowisku?

ccp

A niech zamkną tom bude

@ccp

Jak chcesz pracować to będziesz pracować.A jeśli masz większe ambicje to ..... szkolenia kadry zarządzającej na produkcji to tylko takie w których robią z ciebie idiotę/ke. Szkolisz z czegoś co tak naprawdę nie funkcjonuje ale papier musi być.

Jakoś
@Krzysztof

To ja tez znajdę papier !!! Jak cza !!! Po bało Ci !!

@Jakoś

Zapraszam na montaż przekonasz się

Sylwia
@ccp

Dlaczego byłbyś za tym aby zamknęli tę firmę?

Peter

Jeżdzi autobus z Lubina do Sandem?

Awruk
@Peter

Jeździ

Młody

Szczęść Boże!

Małgosia

od kiedy firma Sanden ma przestój w marcu 2022 i do kiedy

@Małgosia

Żadnego przestoju ma nie być. A już na pewno nie w marcu!

'' Fachury "

Na pewno nie polecę pracy na UR w dziale montażu . Po 6 miesiącach mi siadło całe to (usunięte przez administratora) i się zawinąłem . Pracownicy wymagają nie wiadomo czego od świeżaka , nawet więcej niż sami wiedzą ( poważnie ) Przykładowo , jak leci produkcja kompresorów i wykonywane są pomiary , gdzie następnie kamera pokazuje zaciemniony obraz , bądź błędnie jest ulokowana i trzeba ją ustawić , to leader który tego nie wie , po prostu wyłącza te kamerę na konkretnej stacji i umawia się z shift leaderem z produkcji , że kamera nie działa . Tym sposobem są omijane poszczególne stacje i czasem na zmianie nie mały % produkcji to buble . Dwaj liderzy , to bym ich nazwał : " Bracia Bolec " . Rodzina , która nawet na początku zmiany sobie ręki podać nie umie . Jeden szkaluje drugiego i podejście jego i jego pracowników do obowiązków . Dział inżynierów , to też nieźli agenci , sami nie mogą skorygować robota w odpowiedniej pozycji do kontroli pomiarów bez technika z UR , a niby biorą 2x więcej za miesiąc . Płaca to 3 tysiące na rękę bez żadnej premi w przeciągu miesiąca ( nwm jak to wygląda w świeta , gdyż nie pracowałem w tym okresie ), gdzie zakład poszukuję pracownika na już z kilkuletnim doświadczeniem . Zatem czy nie lepiej iść pracować w sklepię, na magazynie , czy w restauracji ???? Atmosfera , no cóż.... mimo że jest to utrzymanie ruchu , to pracy na warsztacie jest pod dostatkiem . Nawet jak bezsensowna i nic niewnosząca by nie była - ciągłe "wymiatanie" ( Wojtunio jeden z braci zawsze coś dla Ciebie znajdzie ) . Rotacja na tym dziale jest praktycznie w każdym roku pare osób , więc gdyby pracownicy mieli normalne podejście do nowej osoby , to w 2 lata myślę byłoby co najmniej z 5-6 samodzielnych pracowników . Wylewy frustracji na nowych i praktykantach * , za to że jego dochody to tylko " 5 tysięcy " , gdzie czasem praca jego to 2-3h na lince . Część z tamtych pracowników pracowała już na wielu stanowiskach , zatem nie raz pewnie któryś z nich dostał filca i musiał szukać znów pracy , może chcieli pokazać nowym jak wyglada życie . Ogółem nie jest to praca dla rodzynka , za dużo się tu nie nauczysz ( najlepiej samemu sobie zorganizować mini warsztacik w piwnicy i nabywać pewnych umiejętności manualnych ) jedynie zeżre Cię stres . Tak naprawdę szczerze mówiąc , ktoś niedawno pisał ze w polkowieckiej strefie przemysłowej można znaleźć lepszą pracę ( chyba tylko VW) Aktualnie pracuję na hucie , w jednej z firm serwisowych , co prawda moja pensja jest zbliżona do tej tutaj . Jednak prace serwisowe na warsztacie w czasie wolnym mają sens i mogę uzupełniać na bieżąco swoją wiedzę , nie musze (usunięte przez administratora) 5x szybciej za to samo . Atmosfera tutaj jest zupełnie nierealna w porównaniu do tamtej . Starzy pracownicy bardzo chętnie odpowiedzą na twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości . Mało tego sami będą wykazywać inicjatywę i chętnie opowiadać o nowych obowiązkach , procesie wytopu miedzi , złota , srebra , żelaza , produkcji kwasu siarkowego z odzyskanych tlenków siarki . Raczej będę w przyszłości rozważał dostanie się bezpośrednio do kombinatu , ale na pewno popracuje tutaj parę lat aby dobrze poznać topografię huty . Polecam pracę na Hucie Miedzi Głogów , gdzie na pewno można zdobyć nie co doświadczenia i przestrzegam przed pracą w tym "ubytku" .

Wojciech

Jaka atmosfera panuje na moim byłym dziale na którym pracowałem 6lat , maszyningu ?

Balang
@Wojciech

Taka sama tylko mniej starych pracowników

Utrzymanie ruchu

O pracy w utrzymaniu ruchu obróbka/odlewnia, słów kilka. Zarobki w UR są bardzo słabe, średnio 2-3tys. brutto mniej niż w okolicznych firmach. Podwyżki praktycznie nie istnieją, 100zl brutto rocznie można wyciągnąć czasami mniej, czasami niewiele więcej. Roczny dochód z roku na rok zmniejsza się. Premie w 2022 zostaną naliczane na nowych zasadach i wypadają bardzo niekorzystanie, na brygadach zostały po 4 osoby na 400 maszyn produkcyjnych, do tego regeneracje i zlecenia dodatkowe :), ludzie ledwie dają radę, większość doświadczonych już się zwolniła. Praca w systemie zmianowym "czterobrygadówka". Kierownicy UR wszytko biorą na klatę swoich pracowników, dlatego UR wykonuje obowiązki innych działów, mówi się "musimy się wspierać" lecz to działa tylko w jedną stronę. Oprócz swoich obowiązków pracuje się za ustawiacza, jakościowca, inżyniera produkcji i serwisy, co by się nie działo to zawsze UR. Kierownicy ze swoimi pracownikami grają do przeciwnej bramki - niestety. Serwisy w tej firmie się nie pojawiają, wszytko robią pracownicy bo nie ma pieniędzy, mimo to nie są doceniani finansowo, chociaż generują setki tysięcy oszczędności (nie przesadzam). Plusem jest natomiast atmosfera w pracy, współpracownicy są na prawdę fajni, pomocni, można się dużo od nich nauczyć, chociaż to też się powoli kończy. W ostatnim czasie zwolniło sie dużo pracowników, na ich miejsce nikogo nie zatrudniono bo nikt nie chce przyjść pracować za takie pieniądze. Aktualnie sytuacja wygląda tak, że większość pracowników szuka pracy, głównym tematem rozmów są wymiany doświadczeń z rozmów kwalifikacyjnych i informowanie się o ofertach. Do wakacji zwolni się kolejne kilka osób, niektórzy mają nawet zaklepane stanowiska, czekają na danie wypowiedzenia. Ciekawostka, niedługo wchodzi system śledzenia pracowników, trzeba będzie się rejestrować na każdej awarii, urządzenie ma funkcję nagrywania głosu. Nie polecam nikomu pracy na UR w tej firmie, tu nie ma pieniędzy, tu nie ma przyszłości.

Jaaa

Właśnie zostałam przyjęta do firmy Sandem , chciałam sie dowiedzieć jak tam wygląda praca w systemie ? Weekendy również pracują czy tylko od poniedziałku do piątku ? I jak wygląda temat wynagrodzenia ? Do kiedy płacą ? Dodam że mam umowe zlecenie

W
@Jaaa

Płacą koło 4 dnia następnego miesiąca. Weekend zazwyczaj wolne, chyba że trzeba coś pilnie to różnie bywa.

matylda

Czy są już przyjęcia do Sandenu w Polkowicach. Czy ktoś coś może wie?

@matylda

Tak, są ogłoszenia w internecie od AAS Recruitment, nie bezpośrednio przez zakład.

lolo

Czy firma Sanden jeszcze coś działa,czy już pakuje walizki ze strefy?

@lolo

Od 10 stycznia ma wszystko ruszyć. Była informacja nawet podfotmy wracają.

@lolo

przepraszam podfirmy.

Szefuncio

Nie polecam pracy w tym przybytku . Pracowałem na UR i widziałem pracę wewnątrz tego zakładu . Jako młody absolwent technikum i student chciałem się wielu rzeczy nauczyć od strony technicznej ,bo nie miałem możliwości zetknięcia się z tym w czasach szkolnych ( korzystanie z elektro narzędzi ręcznych : kątówka , wyrzynarka czy pilarka oraz narzędzi stołowych ). Jeden z liderów powiedział mi ,że " on potrzebuje pracownika , który wie co ma robić od razu " . Był także taki przypadek , gdzie poznałem po dłuższym okresie mojej pracy praktykanta z zawodówki , gdzie uczęszczał tutaj odbywać praktyki . W okresie przestoju powiedział mi , że od 4 lat uczęszczał tam na praktyki . W różnym zakresie ( raz na tydzień , potem codziennie na 1 zmiany ) . Wspominał ,że dostawał za to jakieś drobne pieniądze zdaje mi się ze blisko 500 zł . Nie dość że nikt z obecnych ludzi nie chciał go tam niczego nauczyć ( wspomniał , że starzy technicy pokazywali mu różne rzeczy ) , to na domiar tego był przez nich jawnie poniżany i gnębiony . Nie rozumiem , czemu tego nie zgłosił dyrekcji swojej szkoły , że ten (usunięte przez administratora) miał jakąkolwiek odwagę tak postępować . Podczas usuwania usterki zamiast usuwać ją samodzielnie , wraz z ewentualnym instruowaniem , masz zobaczyć 1-2 razy i nauczyć się , jak ją usuwać , gdzie nie każdy samym patrzeniem się uczy , a musi coś zrobić manualnie . Babki z produkcji , to też takie (usunięte przez administratora) lekkie było , ale nie zawsze ( możliwe , że zachowanie spowodował brak premii od co najmniej 2 lat ) . Pod koniec mojej umowy , mój przełożony zaprosił mnie na rozmowę aby dowiedzieć się , jak się widziałem przez ten okres próbny . Ze względu na czyste świadectwo pracy , odpowiedziałem mu , że przyszło mi pracować z trudnymi ludźmi .Najpewniej i tak sam bym wyszedł z inicjatywą wypowiedzenia po tych 6 miesiącach , bo jedyny technik który chciał i mnie czegoś nauczył , to zawinął się chwilę przede mną . W rzeczywistości były to w większości zwykłe (usunięte przez administratora) , które swoją frustracje z braku premii wyładowywali na młodych pracownikach (W ostatnim dniu mojej pracy liczyli chyba na jakieś ciasto :] ) . Praca tam zafundowała mi depresje i 5 tygodniowy wypoczynek przed nową pracą . W międzyczasie zainteresowałem się stolarka i pracami ślusarskimi u siebie w piwnicy :) . W każdym razie jeżeli masz wiedze z mechaniki ogólnej , znasz dobrze procesy obróbki skrawaniem , masz pojęcie związane z elektroniką , podstawy z zakresu sensoryki, pneumatyki i hydrauliki , znajomość programowania w sterownikach PLC oraz nauczysz się całego procesu produkcyjnego 100 maszyn krok , po kroku w 2 miesiące, to możesz śmiało składać podanie do tego zakładu i być dymanym na 3000 zł . Pozdrawiam

@Szefuncio

Wszystko w tej firmie nie jest złe. Złe jest podejście do ludzi, które powoduje nieprawidłowe zachowania, które ciężko wyplewić. Lider musi być liderem nie kolegą, szift sziftem itd

Kos
@Krzysztof

Liderka musi być....

Zostaw merytoryczną opinię o Sanden Manufacturing Poland - Polkowice

• Jak się pracuje w Sanden Manufacturing Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Sanden Manufacturing Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanden Manufacturing Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanden Manufacturing Poland?

Kandydaci do pracy w Sanden Manufacturing Poland napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanden Manufacturing Poland
  • Fabryczna 11