Klub Podróżników Soliści

NIP: 5492439855 REGON: 123243003 KRS: 0000525708

Adres: ul. Gen. Romualda Traugutta 125, lok. 4, 54-019 Wrocław

Opinie o Klub Podróżników Soliści

Michu

Od przeszło dwóch lat pracuję dla "Solistów" w charakterze lidera wypraw nie na pełen etat, czyli realizuję od 2 do 4 wypraw w roku. To naprawdę kapitalna praca dodatkowa dla osób pełnych pasji odkrywania świata i czujących się dobrze w otoczeniu innych ludzi. Od samego początku mojej przygody z "Solistami", czyli Akademii Liderów w 2020 roku, poczułem, że trafiłem do miejsca i środowiska, które uskrzydla. Te 2 lata to najlepszy okres w moim życiu i przynależność do "Solistów" z całą pewnością jest wartością dodaną. Już nawet nie chodzi o same wyjazdy, a o ludzi, których poznałem. Mówi się, że z kim przystajesz taki się stajesz. A kiedy otaczasz się ludźmi takimi jak "Soliści" - energicznymi, pozytywnie nastawionymi, szukającymi rozwiązań a nie problemów, ciekawymi świata, z rozmaitymi pasjami - Twój mózg przyjmuje ten sposób myślenia jako domyślny. Po prostu wchodzi Ci to w krew i to jest cudowne! Co więcej, regularnie odbywamy rozmaite szkolenia podnoszące nasze kompetencje lub odświeżające zakurzoną wiedzę. To są naprawdę przydatne umiejętności i to nie tylko podczas prowadzenia wypraw ale też w codziennym życiu.

Ola

Pracuję w Solistach od prawie roku i jeśli szukacie miejsca, gdzie rozwój i ciągłe poszerzanie wiedzy co coś na czym Wam zależy, to jest to odpowiednie miejsce do pracy. W Solistowym biurze dzieje się bardzo dużo, nie ma czasu na nudę, ale intensywną pracę w konkretnym celu, a co za tym idzie - satysfakcję. Ekipa jest bardzo zgrana i chętnie pomagamy sobie wzajemnie. Lubimy się także po pracy i często spotykamy :). Do biura można czasami wpaść z psiakiem co uważam za duży atut pracy w tej firmie :). Jeśli widzisz, że rekrutujemy i masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to czas je rozwiać i przyjść zobaczyć na własne oczy, że warto dołączyć do naszego teamu :).

Beata
@Ola

Powiem Ci, że brzmi super! Martwi mnie tylko fragment o intensywnej pracy. Mam nadzieję ze jest to jakoś zrównowazone, a nie że jesteście zawalani obowiązkami z których nie idzie się wygrzebać?

Ola
@Beata

@Beata pracy jest dużo, ale dzięki temu nie nudzisz się w pracy, w rutynę nie popadniesz :). Na początku trzeba się wdrożyć, a potem idzie sprawnie.

Basia
@Ola

@Ola a jak zarobki przy takiej intensywności pracy?

Kamila
@Ola

O jakie przykładowe czynności lub zadania chodzi?

Paulina

Do Solistów trafiłam pół roku temu z ogłoszenia o pracę na Facebooku. Nie spotkałam się nigdy w innych firmach z wypłacaniem wynagrodzenia za odbyte dni próbne, co jest oczywiście niewątpliwym plusem Solistów. Praca zarówno na działaniach bieżących, ale również projektach strategicznych, dzięki którym możemy mieć realny wpływ na rozwój firmy. Można rozwijać swoje umiejętności nie tylko w pracy przy biurku, ale również w terenie, gdyż firma zapewnia pracownikowi kurs liderski, dzięki któremu w przyszłości można pracować jako lider wypraw. Młody dynamiczny zespół z głowami pełnymi kreatywnych pomysłów, rodzinna atmosfera - czyli to czego brakowało mi u poprzedniego pracodawcy. :)

K

Właśnie wróciliśmy z Islandii Classic. Ogólnie jesteśmy zadowoleni ale jeśli ktoś ma czas i ekipę 4osob szczerze polecam jechać samemu. Podróż z Solistami łączy w sobie wszystkie negatywne cechy wyjazdu zorganizowanego (stałe czekanie na członków grupy, dostosowywanie sie) oraz wyjazdu samodzielnego (nikt nic nie wie, brak przewodnika i chaos). Do tego brak informacji na co przeznaczane są pieniądze przekazywane w innej walucie oraz brak informacji jaki był realny koszt zakupu biletu lotniczego (skoro dopłacamy za niego osobno). Dziennie spędzaliśmy 3-8h w samochodzie z uwagi na lokalizacje bazy wypadowej. Na negatywna opinie zasługuje przede wszystkim nocleg, rozumiem cięcia kosztowe i podróżniczy charakter imprezy ale ten domek nie nadaje się na grupę prawie 30 osób! W kuchni przepychanka i wieczny syf, 2 łazienki z prysznicem na cały domek i stała kolejka. Absolutny brak suszarki do włosów w całym domku oraz tylko jedna suszarka na ubrania (podkreślam ze to Islandia na której ciagle pada). Brak nawet gąbki do mycia naczyń, która musieliśmy kupić sobie sami oraz brak worków na śmieci! Dodatkowo w ofercie przedstawiono banie wodne które nie były dostępne a zadecydowały o wyborze noclegu przez nas! Poza tym przy wyjeździe za 8k od osoby oczekiwałoby sie ze raz na kilka dni chociaż przyszłaby osoba która ogarnie te niewielka ilość łazienek, a nie powitanie z tekstem że mamy sobie czyścić odpływy! Ogólnie czystość również pozostawia do życzenia- kłęby kurzu toczyły sie po podłodze. Przy wyjeździe kazano sprzątać cały domek włącznie z myciem łazienek i podłóg, jakby dali świeże poszewki to pewnie i to musielibyśmy zrobić. Wyjazd ratuje ekipa oraz naprawdę piękne widoki, które trzeba zobaczyć!

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Klub Podróżników Soliści, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Julia

Pracuję w solistowym biurze od niedawna i jestem bardzo zadowolona. Atmosfera jest świetna, a praca z tak cudownym zespołem - bardzo satysfakcjonująca. Firma oferuje wiele ciekawych możliwości i benefitów, wspiera rozwój pracowników, regularnie organizowane są zjazdy i szkolenia dopasowane do naszych potrzeb. Sama praca jest bardzo ciekawa i różnorodna. Zdecydowanie nie ma tu nudy!

@Julia

Jakie stanowisko? Znaczy co tam robisz. Bez tej informacji trochę mało przydatna ta opinia, pozdrawiam.

Julia
@Monika

Jestem specjalistką ds. rezerwacji ;)

Rafał
@Julia

Okej, długo już tam pracujesz? Ciężko się było dostać? Szukają obecnie kogoś też?

Wyjazd na Islandię Interior z Klubem Podróżników Soliści był pierwszym wyjazdem zorganizowanym na jaki zdecydowałam się pojechać. Miałam duże obawy ponieważ dotychczas wszystkie wyjazdy organizowałam sama. Moje obawy okazały się zupełnie niepotrzebne ponieważ wszyscy uczestnicy wyprawy okazji się tak samo nastawieni na przygodę jak ja, panowała super atmosfera, nikt nie narzekał, plan wyprawy dostał zrealizowany na 120 %, a przyjaźnie z uczestnikami pozostały do dziś. To wszystko oczywiście również dzięki liderce Justynie Kulczyckiej która mapę Islandii ma w jednym paluszku. Bardzo polecam wyjazd Islandia Interior, codziennie spaliśmy w innym miejscu, obcując z pięknem przyrody, a długie przejazdy samochodem nie były wcale męczące dzięki pięknym krajobrazom , super atmosferze w grupie oraz ciekawym opowieściom liderki.

Bardzo polecam solistów! Moją przygodę zaczęłam od szkolenia liderów. Później wyjechałam na kilka wyjazdów i z każdego ja, jak i grupa wróciliśmy bardzo zadowoleni. Plany wyprawy zawsze bardzo aktywne, wspaniali ludzie i lokalni przewodnicy, z którymi soliści współpracują. Nie ma lepszego sposobu podróżowania, jeżeli nie chcemy jechać sami, a też nie chcemy jechać z typowym biurem podróży. Jako lider bardzo lubię podejście solistów do pracowników. Dają duża wolność pracowników, do tego kilka razy w roku odbywaja się zjazdy, na których się szkolimy. Dla mnie jest to bardzo ważne, jeżeli chcę być coraz bardziej kompetentną liderką i wracać z coraz bardziej zadowolonymi grupami. Bardzo polecam pracę z Solistami, jak i wyjazdy!

Zdecydowanie polecam pracę w solistowym biurze! Zawsze dużo się dzieje i można doświadczyć pracy przy wielu interesujących, ciekawych i rozwijających projektach. Atmosfera w biurze bardzo przyjazna, między pracownikami panują bardzo dobre relacje. Jest to przede wszystkim młody zespół, który stale się rozwija i chce podnosić swoje kompetencje i działać na rzecz firmy. Firma oferuje dla pracowników wiele benefitów, których nie spotka się w innych firmach - m.in. możliwość uczestniczenia w szkoleniu liderskim po którym można wejść na ścieżkę i prowadzić wyjazdy zagraniczne jako lider, branie udziału w zjazdach i wyjazdach szkoleniowych, które firma realizuje ok. 3-4 razy w ciągu roku. Pracę w Solistach rozpoczęłam od stażu w 2020 roku i widzę po sobie, że zrobiłam bardzo duży progress, a praca tutaj rozwinęła wiele moich umiejętności.

Kornel
@Karolina

Czy w Solistach można odbyć staż? Jestem na II roku studiów Turystyka i Rekreacja i stoję przed wyborem firmy, gdzie będę odbywać staż. Dziękuję z góry za odpowiedź

Sergio

W firmie pracuje od Grudnia 2021, atmosfera i warunki pracy sprzyjające dynamicznemu rozwojowi osobistemu i zawodowemu. Każdy dzień to nowe wyzwania i możliwości do wykazania się. Polecam firmę przede wszystkim pod względem pracy jak i realizacji marzeń podróżniczych.

Wanda
@Sergio

A na jakie zarobki można liczyć? W regonie wypadają dobrze czy raczej słabo? Są jakieś premie czy dodatki poza podstawową pensją?

Sergio
@Wanda

@Wanda - Przy obecnej inflacji nadal stać mnie na utrzymanie standardu życia, więc uważam, że jest ok. Dodatkowo fajny program premiowy oraz możliwość prowadzenia wypraw jako lider też jest turbo atutem i z tego co się orientuje to nikt nie ma takiego benefitu poza płacowego. Polecam szczerze!

Janko

Byłem z nimi na wyprawach na 3 różnych kontynentach i za każdym razem było super - dobrze zorganizowane wyjazdu z mega grupami. Trzeba zaznaczyć ze są to zdecydowanie inne wyjazdy niż typowe All inclusive ze standardowymi biurami podróży. Jeśli jesteście gotowi porzucić 5 gwiazdkowe hotele na rzecz przygody to dobrze trafiliście ;) polecam!

W Solistach pracuję już od roku. Bardzo miła atmosfera, wszyscy pracownicy bardzo pozytywnie odnoszą się do pracy i pomagają innym. Praca typowo projektowa pod konkretne wyprawy. Czasami trzeba rozwiązywać sytuacje kryzysowe na wyprawach, bo mogą się zdarzyć różne przypadki typu zamknięcie przejazdu czy odwołanie rezerwacji w hotelu. Można też przejść szkolenie i samemu poprowadzić jakąś wyprawę.

Piter

Osobiście odradzam.Porównując podonobne wyprawy z solistami a np wytwórnia wypraw koszt jest o połowę niższy za lepszy standard uslug z wytwórnia dosłownie. soliści tną koszty na każdej usłudze od przelotów po transport na miejscu po amatorska wiedzę "lidera" . A byłem tu i tu

Traveler

We wrześniu byłam na wyjeździe Isslandia Classic z Solistami. Generalnie bardzo bardzo słabo. Liderka fatalna, nieuprzejma i złośliwa wobec uczestników. Rzuciła do nas np. tekstem "mam w (usunięte przez administratora) czy będzie wam się tutaj podobało". Organizacyjnie mnóstwo niedociągnięć, zupełnie niepomocna i nie wyposażona w podstawową wiedzę o programie czy kraju. Całe dnie zwiedzania w naprawdę dokuczliwej pogodzie i brak szans na ciepły posiłek aż do powrotu. Do tego 2 prysznice na 26 osób, oczywiście poskutkowało to zapchaniem się obu, więc czyściłam odpływ osobiście, żeby móc się w ogóle wykąpać, bo powiedziano nam, że nie będą dzwonić do właścicielki o 22.30... Na koniec kazano nam sprzątać po sobie cały domek, mimo, że przychodzi tam po każdej grupie sprzątaczka. Za naprawdę duże pieniądze zorganizowali chaotyczne kolonie dla dorosłych... Do tego wszędzie ukryte koszty, nie dość, że zdzierają na biletach, paliwie to jeszcze na atrakcjach dodatkowych. Bilet do Blue Lagoon kupowany przez nich jest o 110 zł droższy niż przez stronę spa, do tego liderka wciskała, że wszystko musi być kupowane przez nich. Jeśli ktoś się zastanawia czy jechać to zacytuję naszą liderkę z tej wyprawy "Jedźcie sobie następnym razem ze znajomymi jak się nie podoba".

Soczewka
@Traveler

Hej, za tydzień mam wyjazd i jestem szczerze przerażona tym co czytam. To mój pierwszy raz z Solistami i naprawdę zaczęłam się bać ..

dariius1972
@Soczewka

Byłem z Solistami na Azorach Też się bałem czytając opinie Było zaje... Wszyscy zadowoleni Moja najlepsza przygoda z grupą nieznanych mi osób ????

BACH
@Soczewka

Czy możesz dać znać jak było na Twojej wyprawie? Planuję wybrać się z Solistami na Hawaje. Po przeczytaniu opinii mam obawy…

Przestrzegam przed Solistami. W tym roku, wybrałem się z nimi na Arktykę (plan i ceny do sprawdzenia na ich stronie). Nadmienię, ze nie był to mój pierwszy wyjazd z nimi. Ponieważ kierunek ten był moim marzeniem, jeszcze w czerwcu, na 2 miesiące przed wyprawa dopytywałem się ich czy jest jakieś zagrożenie ze plan który zaoferowali może ulec zmianie. Zaprzeczyli i zapewnili ze plan zostanie zrealizowany. Po przybyciu na miejsce, okazało się ze: 1) kapitan jachtu nie znał tego planu; 2) ze wszystkich miejsc które mieliśmy odwiedzić w okolicy wyspy Svalbard, być może uda się zrealizować kilka punktów (ostatecznie z całego planu udało się zrealizować nie więcej niż 30%) 3) byliśmy ostatnim jachtem na tych wodach (kapitan zwracał uwagę, ze w tym terminie nikt tutaj już nie pływa, a jego zadanie to ściągnięcie jachtu do Norwegii i nie nasza wycieczka) 4) oprócz kapitana nikt nie umiał obsługiwać jachtu, a do przepłynięcia było jakieś 800km, także w czasie sztormu. Pytanie kto wezwałby pomoc, albo określił położenie na morzu gdyby kapitan dostał zawału, może lider wyprawy, który zrobił uprawnienia sternika na tydzień przed wyprawa uczestnicząc w tygodniowym kursie... 5) wyżywieniem zapewnionym przez klub soliści, były szaszłyki (codziennie te same), a dla wegetarianki, uwaga, granulat sojowy (sic) 6) na żądanie obniżenia ceny (tak okrojone wycieczki kosztują 2,5 do 3x taniej), spotkaliśmy się z odmową 7) już drugiego dnia wypłynęlismy do Norwegii, a po dopłynięciu wloczylismy się po portach. Solisci odrzucili nasza reklamacje uznając ze „grzybobranie” i „jazda wypozczonym samochodem” (za który to my zapłaciliśmy już w Norwegii ostatniego dnia i było to naszym pomysłem, są ekwiwalentem równoważnym niezrealizowanemu, pierwotnemu planowi My idziemy do sądu, ale ostrzegamy wszystkich. Wkrótce zapraszamy na nasza stronę „antysolisci.pl” na której opiszemy szerzej sprawę wraz ze skanami pism, maili itd. No, może bez potwierdzeń przekazania gotówki liderowi wyprawy już na lotnisku, bo przecież Solisci nie wysytawiaja paragonów...

Karola
@Marta

Dajcie znać chętnie podrzucimy kilka argumentów

DarK
@Marta

Czy ta strona jest?

Podróznik12345

Poczytajcie te wpisy, stwierdzicie, większość pozytywnych pisana przez pracowników Solistów lub Pilotów. Dlaczego usuwają negatywne wpisy na fanpage ? Dlaczego nie odpowiadaja na reklamacje ? Być może dlatego bo jest ich za dużo. Dobry marketing a młodzi ludzie się na to łapią. Porównujcie trasy, standard i wielkość grup, jest tyle fajnych organizatorów. Organizacja (usunięte przez administratora) byłem na Islandii. Sam bym to zrobił tysiąc razy lepiej, Liderka to nie liderka tylko laska na wakacjach. Ja bym im halo znalazł promocyjne " Im gorzej tym lepiej ". Naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie inteligentni jeszcze z nimi latają ?

terefere

Z Solistami byłam na Kubie. Reklamacje odnośnie wyjazdu złożyło ok. 13 osób (z jednej grupy). Naszym liderem była osoba nieznająca języka hiszpańskiego (wg oferty - opieka lidera z językiem hiszpańskim) i totalnie nieprzygotowana merytorycznie. Po naszych uwagach, że miała być to wyprawa "poza utartym szlakiem", a my nawet nie zobaczyliśmy tego co jest w przewodnikach, nasz lider zaczął nam czytać w autokarze przewodnik! "Przeciez widzieliscie uliczki" - taka była odpowiedz lidera na nasze uwagi iż pomijamy ciekawe miejsca. Lider wolał jeść w restauracjach z ulotki, bał się napić lokalnego piwa. Nie wiem jak można wysłać opiekuna, który nie potrafi czytać mapy (codziennie błądziliśmy ok 1h, by znaleźć miejsce noclegu) czy podstawowych zwrotów językowych. Grupa sama organizowała sobie opcje dodatkowe, bo lider nie był w stanie tego zrobić. Havane zwiedzaliśmy sami, bo gdybyśmy posłuchali rad opiekuna nigdzie byśmy nie weszli. To tylko niektóre z zarzutów. Nasza reklamacja liczyła ok. 4 str. I żeby było jasne, nie narzekaliśmy na noclegi (były spoko), autokar czy jakość jedzenia. Nie jesteśmy też osobami, które jeżdżą na all inclusive i spodziewały się 5 gwiazdkowego hotelu. W naszej grupie były osoby, które z plecakiem zjeździły Bałkany, Ukrainę, Rumunię, Meksyk czy Peru. Spały i jadły w przeróżnych warunkach, ale najważniejsza była chęć poznania otaczającego nas świata. Nasze zarzuty dotyczyły jedynie organizacji i niewywiązania się Solistów z oferty. Klub podróżników brzmiał super. I pewnie nim był dopóki kasa, jaką można zarobić, nie przesłoniła organizatorom ich głównych założeń - zwiedzania świata poza utartym szlakiem. Dopóki liderami były osoby, które naprawdę miały coś do przekazania. Niestety Jakość zastępuje ilość. o czym świadczy m.in. nagły wzrost liczby wyjazdów i nabór na nowych liderów (wystarczy weekendowe szkolenie by nim zostać). Oczywiście reklamacja nic nie dała (usunięte przez administratora) Są doskonale zabezpieczeni swoim "klubem podrozniczym".

Adelantee
@terefere

Hej, Ja własnie wynalazłam oferte na Kubę i brzmi bardzo zachęcająco. Czy mozesz podac chociaż inicjaly lidera który z wami był? Naczytałam sie opinii w necie i mam bardzo mieszane uczucia. W gre wchodzi tez oferta Itaki i nie wiem czy ryzykowac solistów czy isc w masowe ale sprawdzone biuro podrózy? dzieki za pomoc

Aga
@Adelantee

Hej, nie polecam Solistów. Kuba jest przepiękna, ale najgorszemu rogowi nie życzę takiego wyjazdu, jaki był z Solistami. Ciągłe błądzenie , zmiany planów, dopłaty za wszystko. Soliści nie określają szczegółowo cen oraz kosztu uczestnictwa w programie. Licz się z tym, że koszt rezygnacji to przynajmniej 50% ceny całego wyjazdu. Soliści- poza utartym szlakiem? Wożeni byliśmy tylko po utartym szlaku.(usunięte przez administratora)Kuba jest przyjaznym miejscem więc rozważ też taką opcję :)

Entuzjastka
@Aga

Ja byłam na Kubie, zjechaliśmy całą wyspę, zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych miejsc . Lider był znakomity, znał hiszpański i sprawdził się organizacyjnie. Polecam wyjazd na Kubę. A swoją drogą ciekawe, jakie biuro organizuje wyjazdy z takim bogatym programem?

Entuzjastka

Czytam te negatywy i nie mogę się nadziwić. Byłam na trzech wyprawach solistowych: na Kubie, Islandii i w Gruzji. Wybieram się na następną do Kostaryki. Nie wiem, może ci niezadowoleni mieli pecha, ale dla mnie wszystkie trzy wyprawy były super. Zwerbowałam jeszcze trzy osoby i wszyscy są zadowoleni. Polecam, ale przede wszystkim osobom mającym życzliwe nastawienie do świata i ludzi. Można zobaczyć dużo ciekawych miejsc i na pewno warto.

Maroko

Wyjazd byl OK poniewaz ludzie dali rade, mieli doswaidczenie w.porozach i byli sami wiele rzeczy zalatwic. Liderka notorycznie wyslugiwala.sie uczestnikami od rozdawania kart lotniczych do dogadywania szczegolow z.lokalnym biurem ktore organizowalo wycieczki. Byla bardzo nie zorganizowna i zasadniczo nie sluchala pytan odpowiadaljac nie na temat. Jak sama stwierdzila na koniec pierwszy raz odpoczela na wyprawie. Sugestia aby do muzmlanskich krajow wysylac panow liderów gdyz kobiety sa zwyczajowow ignorowane oraz czytac aktualne przepisy dotyczace podrozy lotniczych.

Traveler

Ktoś

Kasują opinie i komentarze na innych forach, uważam że to gra nie fair i zero szacunku dla klientów! Liderzy bez doświadczenia, często pierwszy raz w danym miejscu. Biletów tanich nie potrafią kupić. Często coś niedograne, czasu za mało, niesprawne samochody. Ceny wcale nie takie niskie jak na standardy noclegów.

Zostaw merytoryczną opinię o Klub Podróżników Soliści - Wrocław

• Jak się pracuje w Klub Podróżników Soliści?

Zobacz opinie na temat firmy Klub Podróżników Soliści tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Klub Podróżników Soliści?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 12 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Klub Podróżników Soliści