Klub Podróżników Soliści

NIP: 5492439855 REGON: 123243003 KRS: 0000525708

Adres: ul. Gen. Romualda Traugutta 125, lok. 4, 54-019 Wrocław

Opinie o Klub Podróżników Soliści

W zeszłym roku zdecydowałam się na wyjazd z Solistami do Malezji i Kambodży i jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji. Dużo przygód, cudowni ludzie i typowo backpackerski styl podróżowania. Niektórym może to nie odpowiadać, bo jest intensywnie, ale dla mnie to idealne rozwiązanie.

Tom

Za mną wyjazd do Maroka z Solistami. Nie ukrywam, że najbardziej napalałem się na góry Atlas i Toubkal. To miała być wisienka na torcie tego wyjazdu, Tymczasem okazało się, że poza wspaniałym Atlasem, zaskoczyły nas piaski Sahary, berberyjskie wioski i piękne wąwozy i kaniony. Oczywiście Jbel Toubkal i tak był największą atrakcją dla mnie ale cały wyjazd uznaję że bardzo udany. Polcema

NINA

Z Solistami byłam na 4 wyprawach i jestem zachwycona! Przygoda, pewien spontan - wiadomo - jedzie się na wyjazd, który organizowany jest z Polski i się dużo rzeczy załatwia na miejscu, podróżuje lokalnymi środkami transportu, samemu prowadzi auto. TO NIE SĄ WYJAZDY DLA WYGODNYCH. Tu nikt Ci pod nos nie podstawi śniadania, ale za to masz wrażenie , że doświadczasz kraju jak podróżnik. Liderzy mega spoko. Czasami wiedzą więcej, czasem mniej o kraju, ale to mega zajawkowicze podróżniczy. To nie są przewodnicy. I to też jest super, bo nie są znudzeni, tylko chcą więcej i się bardzo starają. Wtopy są - czasem z hotelami, czasem z transportem lub zmianą spowodowaną sytuacją bądź pogodą.

Alicja

Bardzo miło wspominam wyjazd w towarzystwie Solistów! Na udany urlop ma wpływ nie tylko miejsce, do którego się udajemy, ale również (a może przede wszystkim) osoby, z którymi go spędzamy. Pamiętajmy, że wśród tych osób jesteśmy MY! To zaś jakie mamy usposobienie i nastawienie wpływa na to jak odbieramy rzeczywistość.. Moje wspomnienia są tylko i wyłącznie pozytywne! Wesoła grupa ciekawych życia osób, fajne przygody w pięknym miejscu pod okiem odpowiedzialnych liderów - to chyba najlepsze podsumowanie wyjazdu! Z pewnością wybiorę się na kolejną wyprawę z Solistami!

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Klub Podróżników Soliści, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
john_tremolo

A ja chce poinformować o nowym przedsięwzięciu pana Ł - Architekt Podrózy, znajdziecie na facebooku.

@john_tremolo

Dokładnie, działamy również dla firm :) Nasz FB: https://www.facebook.com/architektpodrozy/

@Klub Podróżników Soliści

Biedne te firmy...

uczestnik
@Klub Podróżników Soliści

Raczej współczuję tym firmom. Powinniście zniknąć z rynku za to co robicie.

podroznik9876

Nie polecę Solistów nikomu. Byliśmy z nimi na Filipinach na przełomie marca/kwietnia. Wprawdzie FIlipiny były naprawdę piękne, niestety Solisci każdego dnia mieli jakieś organizacyjne wpadki. W jednym z busów było za mało miejsc i jeden z uczestników przez cały dzień musiał jechać leżąc na podłodze busa. Innym razem po przyjeździe do hotelu o 4 w nocy okazało się, że tej nocy spać będziemy na recepcji, ponieważ Solisci chcieli zaoszczędzić i tej nocy nie wykupili hotelu. Na wulkan wchodziliśmy w południe, 50 stpniowym upale, którego nikt nie przewidział. Mnóstwo osób po drodze zrezygnowało. Podczas pobytu zdarzyło się, że liderka pobrała fakturę na firmę Soliści.pl za atrakcję, za którą opłaciła grupa. Liderka mimo, że przedstawiana jest jako lider, liderów swoimi umiejętnościami przywódczymi nie imponowała. Poszczególne osoby spóźniały się na każde zaplanowane spotkanie, dodatkowo nic nie robiły sobie z tego, że jesteśmy grupą, niestety liderka nie umiała nad nimi zapanować. Wszystkie mozliwe momenty wykorzystywała na spanie, zamiast organizację. Niestety nie miała też żadnej głębszej wiedzy o Filipinach, z tłumaczeniami słów od lokalnych przewodników też bywało róznie, ale to wiedzą tylko ci co znają język angielski. Czarę goryczy przelała sytuacja z lotniska, podczas powrotu do Polski. W Monachium (po 20 h w podróży) okazało się, że nie zdążymy na samolot do Warszawy. Firma Soliści niestety zarezerwowała loty w ten sposób, że na wpomnianą przesiadkę mieliśmy jedynie 30 minut, gdzie oficjalny regulaminowy czas to minimum 45 minut. Po tym jak samolot odleciał bez nas, nie rozpoczęto właściciwe żadnych działań, które pozwoliłyby nam wrócić jak najszybciej. Za to kazano nam czekac na lotnisku 13h do rana. Nie zapewniono nam hotelu, ani szybkiej mozliwości powrotu. Oczywiście sytuacja ta spowodowała, ze większość uczestników musiała wziąć dodatkowy urlop. Liderka przespała całą noc na lotniskowych ławkach. Do godziny 2 nie poinformowano nas o tym, kiedy odlecimy do Warszawy. Praktycznie przez całą noc walczyliśmy o jakiekolwiek podjęcie działań. DOpiero o 7 do Warszawy odleciała pierwsza grupa osób, w której były osoby właśnie z Warszawy. Kolejnej grupie (osoby z Poznania i Krakowa, kazano czekać do kolejnego lotu, który był na dodatek opóźniony. Z Monachium wylecieliśmy dopiero o 10.30. W podróży w sumie byliśmy 35h. Na pewno nikomu nie polecimy Solistow i odradzamy wszystkich podróżnikom korzystanie z ich usług. Mimo pięknych haseł na stronach, firma kieruje się jedynie jak największą chęcią zarobku i oszczędza w każdy możłiwy sposób oczywiście kosztem swoich klientów.

@podroznik9876

Przykro mi bardzo, ja ze swojej strony po naszym nieudanym wypadzie poinformowałem Urzad Skarbowy oraz Marszałka Województwa. Jak widać mimo upływu czasu nic się nie zmieniło - nie zrobili nic. Jedynie MY, takimi właśnie wpisami możemy ustrzec innych przed wyjazdem z Solistami. Ja mam za sobą nieudany solistowy wypad na Kube. Pozdrawiam Cie serdecznie.

agar

Dzień dobry; Planowaliśmy z chłopakiem wyjazd do Meksyku (z solistami ), w trakcie wyszły nowe informacje dotyczące podróży , lotu idt itp, niestety zapłaciliśmy pierwszą ratę, chcemy zrezygnować z uczestnictwa w wyprawie. Soliści odpisali ze zostaniemy obciążeni połową kosztów oraz połową należności dla lidera, którą należy przekazać na lotnisku. Czy ktoś z Państwa był w podobnej sytuacji? Proszę o radę jak z tego wybrnąć i odzyskać stracone pieniądze?

@agar

"Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie t urystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej). W takim przypadku, Podróżny zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Organizatora opłaty za odstąpienie od umowy o udział w imprezie turystycznej, której zryczałtowana wysokość stanowi sumę c eny biletów lotniczych bez względu na przyczynę i termin rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej oraz : a) 6 0 % ceny imprezy przy rezygnacji do 30 dni a włącznie przed datą rozpoczęcia imprezy, b) 75 % ceny imprezy przy rezygnacji między 30 dniem do 14 dni a włącznie przed datą rozpoczęcia imprezy, c) 85% ceny imprezy turystycznej przy rezygnacji między 14 dniem do 8 dni a włącznie przed datą ro zpoczęcia imprezy turystycznej, d) 100% ceny imprezy przy rezygnacji na 7 dzień i mniej przed datą rozpoczęcia imprezy." Chociaż ja chyba bym zażądał wykazu kosztów jakie ponieśli już na mnie biletu czy innych bo np. nawet Itaka oddaje kasę jeśli nie ponieśli jeszcze kosztów, nie wszystko ale oddają mimo że się nie wykupiło ubezpieczenia dodatkowego, nie wiem co tam by prawnik na to powiedział jak to jest jak jeszcze nie kupili Ci biletu nie zapłacili za noclegi itp, a jak zapłacili niech pokażą.

"Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie t urystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej). W takim przypadku, Podróżny zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Organizatora opłaty za odstąpienie od umowy o udział w imprezie turystycznej, której zryczałtowana wysokość stanowi sumę ceny biletów lotniczych bez względu na przyczynę i termin rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej oraz : a) 60 % ceny imprezy przy rezygnacji do 30 dni a włącznie przed datą rozpoczęcia imprezy, b) 75% ceny imprezy przy rezygnacji między 30 dniem do 14 dni a włącznie przed datą rozpoczęcia imprezy, c) 85% ceny imprezy turystycznej przy rezygnacji między 14 dniem do 8 dni a włącznie przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej, d) 100% ceny imprezy przy rezygnacji na 7 dzień i mniej przed datą rozpoczęcia imprezy." Chociaż ja chyba bym zażądał wykazu kosztów jakie ponieśli już na mnie biletu czy innych bo np. nawet Itaka oddaje kasę jeśli nie ponieśli jeszcze kosztów, nie wszystko ale oddają mimo że się nie wykupiło ubezpieczenia dodatkowego, nie wiem co tam by prawnik na to powiedział jak to jest jak jeszcze nie kupili Ci biletu nie zapłacili za noclegi itp, a jak zapłacili niech pokażą.

mazi

Przecież to nie jest biuro podróży, lataja bez licencji biura podrozy.

@agar

Cześć Agar, Musimy napisać jak wyglądała sytuacja z zakupem biletów. Dzwonimy przed zakupem biletów do każdego uczestnika, jeżeli różni się on znacznie od lotu uwzględnionego w ofercie. Jeżeli w tym momencie uczestnik zrezygnuje z z wyjazdu, to zwracamy zgodnie z regulaminem wszystkie wpłaty. Państwo natomiast zaakceptowali ten lot, a dopiero po pewnym czasie zgłosili chęć rezygnacji. Ponieśliśmy w tym czasie już znaczne koszty związane z rezerwacjami i organizacją podróży, wliczając w to bilety lotnicze. Bardzo nam przykro, że zaszła taka sytuacja.

NIE dla Solistów!

Ja tylko to tu zostawię: https://solisci.pl/wp-content/uploads/2018/11/REGULAMIN-IMPREZ-TURYSTYCZNYCH_11_2018.pdf?fbclid=IwAR3xq-x9e_Vy3v_jgxCHcli9mnAcVAUXYrIzF_fDHWzwZs8yJnYKA_FWyk8 Regulamin wyjazdów Solistowych. Na Facebooku pod wczorajszym postem zagorzała dyskusja o legalności ich działania, przedstawili na to ten regulamin, że niby wszystko robią legalnie - mają pozwolenie Marszałka na działalność i wszystkie gwarancje ubezpieczeniowe - tak skomentowali post. Problem w tym, że w regulaminie piszą o wpisie do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców - takie coś nie istnieje. Prawdziwy rejestr, w którym oczywiście ich nie ma, nazywa się Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. JEDEN WIELKI PRZEKRĘT!!!!!!

@NIE dla Solistów!

Dzień dobry, bardzo prosimy o niepisanie takich bezpośrednich i nieprawdziwych komentarzy. Podrzucamy link z portalu biznes.gov.pl, gdzie opisany jest rejestr oraz jego legalność i zasadność. https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/sprawy-urzedowe/chce-zalatwic-sprawe-w-urzedzie/rejestry-publiczne/centralna-ewidencja-organizatorow-turystyki-i-posrednikow-turystycznych Co więcej, pod tym linkiem można odnaleźć dokument poświadczający legalność naszych działań: https://solisci.pl/wp-content/uploads/2019/03/ksiegaEwidencyjna_Extreme-Poland-1.pdf - wpis do Ewidencji https://solisci.pl/wp-content/uploads/2019/03/Certyfikat_Gwarancja_Extreme-Poland.pdf - gwarancja ubezpieczeniowa W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o wiadomość bezpośrednią, bądź komentarz pod postem, tak abyśmy mogli się ustosunkować :)

Animal

To może ja opowiem też swoją historię. Byłem z solistami na Islandii i chociaż wyprawa była dość nieogarnięta to Liderka zarażała swoją energią no i grupa zebrała się bardzo pozytywna. Mimo mieszanych uczuć wybrałem się jeszcze raz z tym klubem do Indii i Nepalu. co było dużym błędem... Podróż znów przebiegała bardzo chaotycznie jednak wspólnymi siłami rozwiązywaliśmy problemy. Do czasu gdy w 50 stopniowym upale realizowaliśmy program gdzie jeszcze połowa grupy doznała infekcji żołądkowych. Wszystko jednak tłumaczyliśmy sobie, że zdawaliśmy sobie sprawę z klimatu, zagrożeń, każdy z nas był już w co najmniej kilku zakątkach świata, dawaliśmy radę. Cyrk zaczął się w dzień odlotu... Nasz pierwszy lot powrotny miał być z przesiadką w New Delhi, akurat wracaliśmy z Kathmandu. Jednak pora monsunowa nie wybiera i nasz lot opóźnił się o ponad godzinę. Z tego względu nie zdążyliśmy na zaplanowany kolejny lot powrotny. Jednak nie popsuło to naszych humorów bo nie takie przeciwności pokonaliśmy jako grupa na tej wyprawie, przecież poczekamy kilka godzin na następny bo loty i tak są łączone... A okazało się że jednak nie, Soliści szukali oszczędności i nie zamówili całego powrotu jako przelotu łączonego, i okazało się że nasze loty powrotne przepadły... W tym momencie zaczęły się godziny agonii, kłótni. Klub soliści uznał że mamy zapłacić sobie za lot powrotny 3500 zł ponieważ to że samolot się spóźnił to nie ich wina!!! A jeśli nie mamy pieniędzy to Klub nam pożyczy te pieniądze na PROCENT!!! W innym przypadku Liderka wraca a my zostajemy sami na lotnisku w INDIACH!!!(usunięte przez administratora) Ostatecznie po 10h na lotnisku Klub kupił bilety (usunięte przez administratora)

poke

I co z tego? Wiele osób zapomina, że to nie jest biura podróży tylko działa to na takiej zasadzie, że osoby same się zgadują i jadą. Wina trochę solistów, że reklamują się praktycznie, jak biuro, natomiast z głównie wina ludzi, że są naiwni i oczekują nie wiadomo czego. To, że jakość wyjazdów jest niska to inna słaba to inna sprawa.

Klajac

Bardzo dobra organizacja podczas imprezy, troska o bezpieczeństwo również! Trafiliśmy na liderkę, która potrafiła zadziałać w sytuacjach kryzysowych, dokonać zmiany , sprawiła, że grupa była w miarę zgrana ze sobą. Właściwy człowiek na właściwym miejscu .... to ważne, że kiedy jadę na drugi koniec świata, przewodnik wciąż odkrywa go ze mną (pomimo, że już tu był), zaraża swą pasją oraz radością. Jedynym mankamentem są nie zawsze dobre kwatery (a jeżdżę na różne imprezy po świecie), być może wcześniej nie sprawdzone. Oczekuje po całym dniu tylko łóżka i cieplej wody , a tu różnie było ( no, ale to nie wina Solistów). Polecam Moje sugestie dla Klub Podróżników Soliści: Sprawdzać wcześniej kwatery Lubię atmosferę w Klub Podróżników Soliści za: Pasja odkrywania

co wydarzyło się w Nowej Zelandii?

@123

odnośnie Nowej Zelandii przeczytaj komentarze na poprzedniej stronie

anet89

ale tu ciśniecie, aż napiszę coś, bo przecież nie było tak fatalnie xd trochę jestem biedakiem, jak przystało na studenta, więc zdecydowałam się na najtańszą opcję Islandii Extreme. Myślę sobie, no wariatka pod namioty na Islandię jedzie, zimno jak nie wiem, ale wiecie co, to była taka przygoda, deszcz, tęcza, wiatr, słońce, a Ty pod namiotem przez dwa tygodnie, tylko dla wytrwałych. Spoko ekipa, lider wariat, no i zobaczyliśmy cała wyspę dookoła. Jak tak czytam te komentarza, to powinnam na coś ponarzekać, znalazłam jedno, nie widziałam maskonurów, to na pewno wina solistów . Peace! :D

Rubynos

Hahaha Anett

Rubynos

Hahaha Anett

Dimsum
@anet89

Biorąc pod uwagę liczbę dni tam spędzonych to na pewno najtańsza z Islandzkich opcji. Powiedziałabym ze to była przygoda życia. Dodatkowo poznałam wreszcie kompana podróży (anett) Teraz nic nie stoi na przeszkodzie do podbijania świata, będziemy zwiedzać :D z solistami może wybierzemy się na winter camp całkiem chyba niezła weekendowa opcja. A maskonury może zobaczymy następnym razem.

zofia
@anet89

Islandię akurat mają dopracowana.Pozostale..wyjazdy ..to co się uda..UPS.zamkniete..nie doczytaja nawet godzin otwarcia zabytku..Zasłaniają się że nie są biurem podróży .więc dozwolone jest wszystko;)

Pawel

Niesamowite, że ludzie w dzisiejszych czasach potrafią być tak naiwni. Otrzymałem od nich ofertę. "Plan ramowy". Konkretów zero, sprytne wybiegi w celu ominięcia obowiązujących przepisów prawa, np. słowo "Program", zastąpiono słowem "Plan ramowy". Pieniądze brane, bez jakichkolwiek gwarancji zapewnienia czegokolwiek. Realizacja na zasadzie: "uda się". Brak jakichkolwiek rachunków. Brak odpowiedzialności. A wszystko pod atrakcyjną wymarketingowaną zasłoną wzniosłych idei realizacji podróżniczych celów klubowych.

Mała Mi

Ja niedawno wróciłam z Tajlandii i Birmy. Liderem był ogarnięty chłopak, od 2 miesięcy siedział w Azji tam też się z nami spotkał. Ekipa też dopisała. mieliśmy parę długich przejazdów, ale spaliśmy w drodze, więc dalismy radę. Wróciłam zadowolona z organizacji i poziomu wyjazdu i dziwią mnie Wasze komentarze. Wiadomo, ze nie każdemu zawsze sie dogodzi, bo ludzie są różni :) (usunięte przez administratora)

Tom
@Mała Mi

Ktoś Ci napisał i dwa razy Ci się wkleiło ? ;)

Zuza

Zawsze jest opcja all inclusive, Wszystko zależy od tego co chcemy. Dlatego nie narzekajcie

Ada
@Zuza

Tu raczej jeżdżą ludzie świadomi skoro potrafią się odłączyć i znakomicie sobie dać radę także to all inclusive to takie trochę słabe. Zamysł klubu jest bardzo fajny, tylko żeby się niektórym liderom chciało jak się nie chce (albo chce co innego nie tego po co pojechali) to i na warunki myślę że nie było by głowy żeby narzekać.

As

I żeby była jasność, tu nie chodzi o to spanie w hostelach- bo wielokrotnie spałam w hostelach, w namiocie i średnich warunkach, ale było cos co całkowicie rekompensowało te niedogodności. A w przypadku naszej wyprawy nic takiego nie było tylko czekanie, ze może w końcu czymś sie zachwycimy. Niestety nic takiego sie nie stało bo plan wycieczki był do bani

Benio

Hehe ale jaja ze na portalu rekrutacyjnym wpisy. Jezdze z nimi od 3 lat 1-2 razy w roku z dziewczyna. Daje 4/5 ogolnie ale cena do jakosci 5/5 i dlatego nie jezdzimy sami bo szkoda mi czasu na rozkminke tras i rezerwacje. I ludzie tez trfiaja sie zakreceni, to jest fajne chociaz to typ uczestnikow gdzie imprezy ida do rana i sie leje wiec z dziecmi niekoniecznie. Kto co lubi trzeba sprawdzic.

Karoll67

Byliśmy z żoną z solistami w Wietnamie. Piękne wakacje. Nie byliśmy pewni tej decyzji bo zawsze jeździmy ze sprawdzonymi biurami ale nie pożałowaliśymy i wspominamy do tej pory. Młodzi ludzie, sporo młodsi od nas ale tyle w nich życia! Tyle przeżyć co nam zafundowali przez te 2 tyg, to my przez ostatni rok nie mieliśmy. Na pewno jeszcze się wybierzemy. Żona mnie teraz namawia na ameryke płd.

obserwator
@Karoll67

Ta, jasne, nagle pozytyw za pozytywem się sypie i od razu łapki w góre ;) Przez pół roku odkąd założono wątek zero pozytywów, a tu nagle dzień po dniu dwie osoby przypomniały sobie jak to super było z solistami na wyjazdach, które miały miejsce kilka miesięcy temu ;) Pewnie to przez blue monday, depresja itp. sprawiła, że pamięcią wrócili do tych super „zorganizowanych”, „bezstresowych” i „tanich” wyjazdów ;) wygląda co najmniej podobnie jak sytuacja na forum fly4free, gdzie sami siebie reklamowali, aż administrator dał im bana i okrasił to komentarzem „Użytkownik pytający i odpowiadający piszą z tego samego ip”. Komicznie to wygląda, wystarczy wpisać soliści fly4free :) chciałbym zobaczyć jakby wyglądały oceny solistów na facebooku albo w googlach – to byłaby szybka egzekucja ;)

Jacek

Byłem na Islandii w domku, ktory tak reklamują. Zdecydowałem się po dość długim czasie, ale ich reklama mi wszędzie wyskakiwała i zaryzykowałem, bo czytając komentarze tutaj i na innych forach nie byłem pewien. Kompletnie nie żałuję - auta może nie były w najlepszym stanie tak jak piszecie, ale za to ludzie fantastyczni, liderka już miała jakiś turnus wcześniej na Islandii , miała ogromną wiedzę na temat kraju, co dla mnie było najwazniejsze. Nie gubiliśmy się, wszystko szło sprawnie, a domek faktycznie wygodny i schludny + sama Islandia zachwyca jako kraj. Ja poleciłbym ten wyjazd, a były też na naszej wycieczce osoby, które jeżdżą z Solistami regularnie, więc nie jest tak źle jakby sie wydawało po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy. Wydaje mi się, że najlepiej spróbować od czegoś z nimi na tydzień najpierw i sprawdzić, czy taki wyjazd jest dla Ciebie czy nie

Zostaw merytoryczną opinię o Klub Podróżników Soliści - Wrocław

• Jak się pracuje w Klub Podróżników Soliści?

Zobacz opinie na temat firmy Klub Podróżników Soliści tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Klub Podróżników Soliści?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 12 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Klub Podróżników Soliści