Opinie o Etno Cafe Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Etno Cafe Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Etno Cafe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Restauracje
Restauracje Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Etno Cafe Sp. z o.o. w Wrocław

Rewident

opinia firmy negatywna z !!!!!! opinia zarządu negatywny z !!!!!! ONI DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJĄ . Najlepiej wychodzi im strata na wyniku operacyjnym / strata pieniędzy inwestorów W tym są mistrzami

Biegły Rewident
@Rewident

dodam że są mistrzami obietnic bez pokrycia tj. co innego komunikują a co innego robią. omijajcie ich szeroko jesli nie chcecie problemów

@Biegły Rewident

W ramach potwierdzenia tego dodania napiszesz o co chodziło z tymi komunikatami? W jaki sposób je wydawali i co się w nich zawierało?

Biegły Rewident
@Iwona

Obiecywali zwrot kwoty z inwestycji podając nowe terminy. Robili tak kilku krotnie. W końcu okazało się że to była ściema bo nie zamierzają wypłacić kwoty w proponowanych kolejnych terminach. Następnie stwierdzili że wypłacą tylko 60 % a resztę trzeba umorzyć - ale i tej obietnicy nie dotrzymali. Ot takie zakamuflowane złodziejstwo

Prokurator

Pytanie do zarządu etno cafe. Na ile okradliście inwestorów tytułem pseudo restrukturyzacji ?

Ba.nia

Do całego zarządu i osób „wyżej”: przestańcie traktować ludzi jak mięso, kompletny brak szacunku dla pracowników, plujecie na nich z góry i nie umiecie docenić ze cała robota w firmie jest wykonywana przez tych ludzi! Jakbyście czekali aż wydarzy się jakaś tragedia , chociaż wtedy pewnie tez raczki będą umywane. Bardzo mnie to boli, bo miałam duży szacunek i miłe wspomnienia z ta firma.

Sylwia
@Ba.nia

Brzmi nieciekawie. Podasz jakieś konkretne sytuacje? Co takiego dokładnie się stało, że straciłaś szacunek?

Barbora
@Sylwia

Córka pracowała w Etno Cafe. Pracodawca wiedział, że nie ma doświadczenia w tej branży mimo to przyjął ją do pracy. Po kilkugodzinnym szkoleniu, oczekiwano od niej, że będzie umieć wszystko na poziomie doświadczonego baristy i kasjera. Starała się jak mogła, była bardzo uprzejma dla klientów ale po kilku godzinach szkolenia nie wszystko jej wychodziło. Pani Klaudia potraktowała ją brutalnie, rozwiązani z nią umowę a kiedy ta się popłakała, kazała jej natychmiast opuścić kawiarnię. Nie obchodziło ją, że młoda roztrzęsiona i zapłakana dziewczyna może sobie coś zrobić. Zero empatii do ludzi, dziewiętnastowieczne podejście do pracownika. Po tym wszystkim córka nie otrzymała do tej pory wynagrodzenia za swoją pracę. Jest to ewidentne wykorzystywanie ludzi. Po prostu skandal. Pomimo nazwy Etno, chciałam przypomnieć, że jesteśmy w Europie a nie w Afryce. W żadnym razie nie zostawimy tak tego. Sprawą już zajął się prawnik i wystosował odpowiednie pismo do prezesa zarządu. Poinformujemy też PIP w razie koniecznością sprawa finalnie trafi do Sądu.

Barbora
@Barbora

Potwierdzam, że po interwencji firma bardzo rzetelnie podeszła do sprawy i uczciwie rozliczyła się z córką.

Łukasz

Pracowałem w Etno 2,5 roku i przeszedłem w tym czasie trzy stanowiska. Etno zapewnia pracownikowi bardzo dużą możliwość rozwoju, gdy wykazujemy chęci i zaangażowanie bardzo szybko zostajemy zauważeni. Każde szkolenie, które odbywałem, czy to w temacie kawy i obsługi jak i w temacie zarządzania i poszerzania kompetencji miękkich było prowadzone bardzo rzetelnie. Trenerzy i starsi stażem bariści zaszczepili we mnie kawową pasję, która zostanie ze mną na bardzo długo. Na każdym etapie pracy, otrzymywałem od swoich przełożonych bardzo duże wsparcie, pomoc i cenne rady. Pracę w Etno polecam każdemu i zawsze będę miło wspominał.

Przebieg profesjonalny na obu etapach rekrutacji. Jednak koniec zawodzi - mimo zaznaczenia oczekiwań finansowych, bo przejściu obu etapów, zaproponowano mi stawkę znacznie odbiegającą od oczekiwań. Za zarządzanie kawiarnią otwartą 7 dni w tygodniu, odpowiedzialność za ludzi, pieniądze, wyniki finansowe i wyniki niefinansowe, analizowanie wyników, gotowość do pracy w weekendy i święta, w centrum Łodzi stawka na kierownika kawiarni to netto ok 4100. Po trzech miesiącach nieznaczna podwyżka i pd razu zaznaczenie, jaka będzie stawka po roku - bez informacji na temat wzrostu kolejnych najniższych krajowych i wynikach finansowych lokalizacji po zarządzaniu miejscem przez rok. Wymagana jest szeroka wiedza i umiejętności zarówno analityczne, jak i miękkie, między 1 a 2 etapem rekrutacji do wypełnienia jest pełna analiza lokalizacji oraz przedstawienie wizji kawiarni oraz określenie konkretnego action plan do realizacji tej wizji. Powodzenia w znalezieniu kogoś, kto będzie spełniał te wymagania i zgodzi się na zarabianie nieco powyżej najniższej krajowej….

Pytania o doświadczenie, umiejętności, rozwiązywanie konkretnych problemów, zadania matematyczne oraz zadania sprawdzające umiejetność analizowania raportów gastronomicznych.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Maria

Szukasz miejsca pracy, które szanuje swoich pracowników, ma rodzinną atmosferę i w którym dobrze się pracuje? To źle trafiłeś. W firmie Etno cafe liczą się pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Pracownicy są traktowani jak wymienny towar. Coś ci nie pasuje? Zwolnij się albo my zrobimy to za ciebie. Notoryczny brak ludzi na zmianach (bo nikt nie chce tu pracować a jak już chcą to zwalniają się po miesiącu), Nacisk fagasów z biura i tych wszystkich regionalnych elegancików. System premii, które nie istnieją. Został skonstruowany z większą starannością niż cała ta firma, tylko po to abyś na pewno nigdy nie zobaczył swojej premii. Podwyżka? Oczywiście że nie, no chyba że postanowisz zostać liderem zmianyz wtedy dostajesz 80 groszy podwyżki i więcej dodatkowych obowiązków niż mógłbyś sobie wymarzyć :3 Platforma e learningowa i szkolenia? Platforma złożona w minut 5, tak żeby przypadkiem nie miała szansy poprawnie zadziałać. Wymagają wkuwania na pamięć składników wszystkich pozycji w menu wraz z gramaturą a jak nie wiesz ile gramów soli idzie do jajecznicy to przychodzi kochana regionalna kierowniczka, inkwizytorka, pogromca uśmiechów pracowników i chęci do życia i mówi że albo się nauczysz albo cię wywali. Przypominam że wszystkie te atrakcje w cenie 20.20 na godzinę, stawka niezmienna, niezależnie od umiejętności i stażu pracy. W ogłoszeniu dostęp do własnej palarni kawy i browaru cold brew, dostęp masz taki że kawę możesz sobie zaparzyć a cold brew kupić. Jeszcze nigdy nie słyszałam pozytywnego słowa o tej firmie od byłych pracowników. Rotacja składu to 90 procent w miesiąc bo nikomu się tu nie podoba, a jak ci się podoba to szybko dadzą radę to naprawić :3 Czy wspominałam już że regionalna nigdy nie powie ci w twarz co o tobie myśli tylko przekaże to twoim przełożonym żeby oni ci powiedzieli? Nie? To teraz wspomniałem. Czystki w biurze we Wrocławiu i zatrudnienie na ich miejsce ludzi, którzy wiedzą jak prowadzić firmę aby mieć duży przychód i zadowolonych pracowników to jedyne co może coś zmienić bo obecne nastawienie "góry" to jakiś żart. Z pozdrowieniem, maria

@Maria

Chociaż podstawa jest dobra, czy niezbyt? Skoro tak dbają o pieniądze, to może chociaż w tej kwestii jest ok? Daj znać, jak to wygląda.

@Marta

20,20 stawka godzinowa. Jesli masz status ucznia, to jest na rękę. Oczywiście umowa zlecenie, nie dadzą ci umowy o pracę. Chyba ze popracujesz tam z 5 lat, to może doczekasz się awansu na zastępcę kierownika zmiany, wtedy dadzą umowę o pracę A napiwki są takie, że wychodzi maksymalnie 30 zł miesięcznie dla osoby ;)

@Maria

Niestety....przyznaje rację. Osobiście uważam, że większej (usunięte przez administratora) pracy, w zadnej firmie nie widziałam. Masz swoje zdanie....zwolnią cie. Jedynie co ci pozostaje to bić brawo przełożonemu,jak foka cyrkowa, żeby się utrzymać przy pracy. Jak się z nim nie zgadzasz, powiesz swoje zdanie, to out. Jakby mi zależało na świadectwie pracy to pewnie by skończyło się w sądzie. Ale wolę mieć święty spokój i odejść do normalnej pracy niż walczyć z pseudo przełożonymi. Teraz mam spokój. I szczerze mówiąc....nie wiem czy może być gorzej niż w etno. Pozdrawiam czapę

Tomasz

A czy praca tam ma jakieś zaletyt? Przygotowują coś dla pracowników z okazji zbliżających się świąt? A może jest szansa, by odbyć jakieś przydatne szkolenie? Nie to e-lerningowe o którym pisano wcześniej.

Były pracownik2
@Tomasz

Jeżeli uważasz, że zaletą jest coś dla pracowników z okazji zbliżających się świąt lub nawet szkolenie to ok. Idź i probuj swoich sił. Dla mnie szkolenie jest czymś standardowym, bo jest to też w interesie pracodawcy. "Coś na święta " nie jest niczym nadzwyczajnym. Więc ja tych spraw do zalet nie zaliczam. Zaletą byłby ogarnięty przełożony. Taki,który będzie traktował swoich pracownikow z szacunkiem. Nie każdy w tej firmie jest zły. Ja widać źle trafiłam, bo po wydarzeniach z przełożonym, zalet w tej firmie nie widzę. Idź i probuj. Może ty nie będziesz miał styczności z tym człowiekiem i akurat będzie ci się tam dobrze pracowało. Tylko nie słuchaj plotek "starych pracowników ", bo to też jest przerażające

Aśka

Pseudo zarząd Etno Cafe zasługuje na zgłoszenie do KNF za wprowadzanie inwestorów w błąd i (usunięte przez administratora) od nich pieniędzy na pokrycie strat - długów w wyniku ich nieudolnego działania i głupich decyzji

Oscar
@Aśka

A ja ich podam do prokuratury za te ich cwaniackie wprowadzające w błąd komunikaty niezgodne z umową

Pajda
@Aśka

zgadzam się zarząd etno cafe to ewidentne miernoty nie nadające się do niczego

@Oscar

Które komunikaty dokładnie?

Henio1970
@Marta

Dowiesz się Mrówa jak ci prokurator udostępni akta

Cześć, chciałbym zapytać czy jest możliwość rozwoju w Etno Cafe? Jak wygląda ścieżka kariery zaczynając od baristy? czy rzeczywiście wszystkie negatywne komentarze są prawdziwe? :(

Adrian
@Kandydat

Masz w ogóle jakieś doświadczenie na tym stanowisku?

Dyzio

Tak są prawdziwe

@Kandydat

Oczywiście że są, ścieżka rozwoju to barista --> lider zmiany. Na tym kończy się Twój rozwój w tej cudownej firmie

@Maria

stanowiskowy a finansowy? co roku jest podwyżka?

@Iwona

Podwyżkę dostajesz tylko gdy muszą ci ją dać bo nakazuje to państwo, nie oczekuj że etno w jakikolwiek sposób doceni twoją pracę

Muniek

Etno Cafe to (usunięte przez administratora) - ogolili inwestorów z pieniędzy i udają że wszystko jest OK . Omijać ich

Jeżeli trafi się na dobrego kierownika konkretnego lokalu i fajny zespół to atmosfera w pracy może być świetna, ale na tym koniec. Brak potrzebnych szkoleń, o które ciągle trzeba się prosić, zarząd mydli oczy zapewnieniami, o wszystko trzeba walczyć, zgłaszać, a sprawa jest "przekazywana dalej" chyba do samego Boga, bo nigdy nic z tego nie wynika. Pracownicy to tylko wymienne elementy zarabiające pieniądze, podejście niektórych regionalnych jest co najmniej żałosne. Masz pracować ciężko, pięknie się uśmiechać, nie mieć żadnych obiekcji. Firma bardzo niesłowna, nie potrafi powiedzieć niczego wprost, tylko każą Ci czekać parę miesięcy na odpowiedź, licząc, że zapomnisz. BARDZO NIE POLECAM. Frustracja, brak szacunku, brak napiwków premii i ciągła niepewność.

Jekota

Etno Cafe okradło inwestorów z 40 % kwoty zainwestowanych pieniędzy. Do końca w przekazach / umowach zwodzili ludzi podając nie prawdziwe informacje. UWAGA : W ich umowach / obietnicach / przekazach / informacjach jest co najwyżej 1 % prawdy. Omijać ich szerokim łukiem jeśli nie chcecie problemów. Co do produktów to nic nadzwyczajnego. Stosunek jakości do ceny - niezadawalający.

Terek

Czego glabie nie rozumiesz?

Przemysław
@Terek

A ty wszystko rozumiesz? Powiesz o co chodzi ze znikającymi pieniędzmi inwestorów? Naprawdę jest taka sytuacja?

Prezes
@Jekota

I co nam zrobisz?

Daria

Działanie zarządu Etno Cafe nadaje się do zgłoszenia do prokuratury. Ta firma to jedna wielka porażka

Daria

Jeśli nie chcecie być (usunięte przez administratora) to ich omijajcie

Boguś

Niestety mam takie samo zdanie. Zarząd nieprzygotowany do zarządzania. Brak wiedzy i doświadczenia powoduje, ze firma zboczyła z kursu i pędzi w nieznane, a zarząd pije szampana ciesząc się, ze podróż nabrała tempa

@Boguś

Może zgłoś się skoro masz pomysły w tej materii jak to lepiej urządzić :P Ty gdzie pracujesz?

zainteresowana

Cześć, pracował ktoś w Etno Cafe w kadrach/księgowosci i mógłby sie wypowiedzieć na ten temat?

Adrian
@zainteresowana

A czemu akurat tu chcesz pracować? Ktoś Ci polecał już to miejsce?

Zainteresowana
@Adrian

Znalazłam ogłoszenie i zastanawiam się nad aplikacja. Ale komentarze o pracy w punktach nie zachęcają

@zainteresowana

Sama praca jest ok. Obecny(usunięte przez administratora)to jakaś pomyłka. Nie potrafi rozmawiać z ludźmi. On chyba nie wie na czym jego praca polega. W sumie chyba nawet nie wie czym firma się zajmuje ????W najprostszych sprawach potrzebuje pomocy(usunięte przez administratora) pierwszy raz miałam styczność z tak niesamodzielnym dyrektorem. (usunięte przez administratora)porozumiewa się z ludźmi z księgowości za jej pomocą.inaczej widać nie potrafi. (usunięte przez administratora) Tobie uśmiecha się w twarz. Poza plecami tylko obgaduje. Ma jakieś chore aspiracje (usunięte przez administratora)twierdząc, że by sobie ludzi ustawiła ???? reszta ekipy ok. Konkretni ludzie.

Wiktoria
@Zainteresowana

ostatecznie wyslalas to cv, bo juz 2 tyg mienlo od twojego posta

@zainteresowana

Wszyscy z zarządu oraz główne kierownictwo ma ogromne ego.Pracownik jest traktowany przedmiotowo. Fałsz, zazdrość, plotki, obłuda. Przy byle okazji nie wyplacają wynagrodzenia na czas. Mogłoby być fajnie ale z uwagi osobowość i postawy zarządzających wyszło fatalnie. Generalnie nie polecam, chyba że wpasujesz się w otoczenie i masz równie ogromne ego i brak szacunku do współpracowników

Lol

Wynagrodzenia po czasie? To znaczy ile dni? Jakie są wymówki? Mowa o pracy biurowej czy w kawiarniach?

Nieroby

Po pierwsze jak komus nie pasuje to niech sie zwolni jak to uczyniło 98% starego zespołu i jak to czyni zespół obecny. Po drugie regionalna nie jest upośledzona poprostu nie rusza jej się twarz ;) i dlatego nie ukazuje emocji Po trzecie "góra" nie mysli,bo nosi zaciasne ubrania i krew do mózgu nie dopływa. To wszystko to jedno wielkie czepialstwo to,że jesteś baristą nie znaczy ze nie powinienieś umieć robic deserów, 100jajek w różnych kombinacjach, poznać z zamknietymi oczami po wechu wszytskie mieszkanki kaw na swiecie, zostawac pogodzinach i szorowac wszystko do okoła, okna myjesz w domu to tu tez możesz. Jesteście nieroby i tyle! Pozdrawiam z cyrku w Warszawie :D

sama jesteś nierób
@Nieroby

Jesteś top 1 najbardziej żenujących odpowiedzi tutaj. Mam nadzieję że to nie odpowiadała osoba na stanowisku kierownika regionalnego czy też wyżej. Jeżeli tak to mam nadzieję że to twoja ostania przygoda z gastronomią i z ludźmi, bo tacy ludzie powinni mieć zakaz pracy z ludźmi. Oczywiście wiele młodych osób bezpodstawnie tutaj rzuca bezsensownymi opiniami (oczywiście nie wszyscy) ale twoja odpowiedź pokazuje, nawet nie wiem jak określić, po prostu żenada. Jeszcze raz podkreślę nierobem ewentualnie jesteś ty.

@sama jesteś nierób

Nie no jaj nie rób, chyba nie sądzisz, że to regionalny? Faktycznie widać jakby ktoś bekę cisnął, w dodatku pierwszy kwietnia...

Radek
@Nieroby

Cały prezes Etno Cafe - ma ludzi za nierobów, a co sobą reprezentuje? …

Dar2022
@Radek

Nic dodać nic ująć

Kafka

Po podjeciu pracy w innym miejscu jeszcze gorzej postrzegam Etno Cafe. Siec polskich kawiarni jako pracodawca stawia przed swoimi pracownikami niekończące się wyzwania. Jedynym z nich jest konfrontacja z niekompetentym zarzadzaniem firmą. Inny problem to notoryczne klamstwa odnośnie warunków zatrudnienia. Wypłaty w transach czasem po czasie. Zero szacunku dla pracowników, moze tez powinni przychodzic na polowe zmiany i odrabiać kolejna połowę po czasie. Nachalny klimat wchodzenia sobie w (usunięte przez administratora) i klepania po pleckach wyzej. Kazdy jest mily dopóki nie chcesz być traktowany przyzwoicie. Warunki zatrudnienia wygodne dla firmy nie zwiazane z kompetencjami zaangażowaniem i praca, nieistniejące premie. Ogolnie w moim przypadku mimo wielu prob konfrontacji w sytuacjach, gdzie odpowiedzialność byla na mnie a nie powinna, po szczerym mówieniu o naduzyciach, rozeszła się tylko fala smrodu. Moje reakcje odwrocily sie przeciwko mnie. Jako byly barista, lider i kierownik kawiarni, życzę każdemu lepszego pracodawcy. Pensji opartej o wyniki a nie oszczedzaniu na pracownikach, szkoleń. A także godnego traktowania. A nie bycia popychadlem za poldarmo. Istnieją inne miejsca pracy gdzie za prace otrzymuje sie odpowiednie wynagrodzenie i jest przestrzegany kodeks pracy. Pozdrawiam

Lubię robić za półdarmo
@Kafka

Kodeks pracy w Etno dobry żart xD najlepiej jakbyśmy pracowali charytatywnie i w imię ideii.

Zbyc
@Kafka

To ja mam takie takie same doświadczenie. Zarząd podobno jak można poczytać w internecie okłamał tez i setki inwestorów. Sprawa dla prokuratury

@Zbyc

Ale już złożyli to gdzieś to sądu czy na razie tylko sugerujesz?

Anka
@Kafka

Zgadzam się z Tobą, bo również jestem ofiarą kłamstw i manipulacji zarządu Etno Cafe. Niekompetencja, zadufanie w sobie, przeświadczenie o nieomylności i pogarda dla ludzi. Nie płacą na czas, nie regulują zobowiązań, są niewiarygodni. Nie polecam.

Stały gość

Z topowej marki do podrzędnego jarmarku. Przykro się na to patrzy.

Kobra
@Stały gość

Potwierdzam niestety.

KK

Jestem już od niedawna, na moje szczęście, byłym pracownikiem. Wszystko co tu jest napisane to prawda chociaż minął już ponad rok to (usunięte przez administratora) jeszcze większe! Derektor - lekka zmiana, bo popsypal się prawie cały skład. Za zamkniętymi drzwiami w dalszym ciągu poniżanie pracowników Regionalni - pionki derektora bez swojego zdania, ślepo zapatrzone w tribala Kawiarnie - zaniedbane, kierownicy nie mający wpływu na nic co się dzieje. Chcą otwierać nowe punkty.. Może znajdą następnych głupich!k8

@KK

A może akurat do tych nowych znajdzie się ktoś mądry? Nie wszyscy ludzie są (usunięte przez administratora) na szczęście, chociaż większość może i niestety tak.xd Czemu nie życzysz im dobrze? :( Może skoro tak ogarniasz temat to spróbuj przejąć jeden z punktów i pokażesz im co i jak. ;)

BB
@Iwona

Jakby kierowniczka regionalna ogarniała swoją pracę i rzeczywistość, a nie wybujałe fantazje i cyferki to nikt z pracowników nie musiałby ogarniać punktu. A skoro ma za dużo na głowie, to już nie wina kawiarni. Słabe zarządzanie firmą próbujecie zwalić na pracowników. Nie ładnie. Skoro 10 osób twierdzi, że jest problem w zarządzaniu i tyle osób się zwalnia to może jest w tym coś z prawdy?

@BB

Nie no oczywiście, że tak. Raczej ludzie nie zwalniają się z byle powodu, zwłaszcza w takiej ilości. No ale to taki szef danego punktu nie ma wpływu na to co się dzieje w nim? Bo przecież jak trafiłaby się ogarnięta osoba o wystarczających wpływach to chyba w danym punkcie będzie dobrze? Czy się mylę?

AK

Nie pracowałam dość długo w Etno, ale jestem śmiem stwierdzić, że to była moja najlepsza i najgorsza praca jednocześnie. Plusy - zespół. Ludzie byli zgrani, każdy się wspierał jak mógł, traktowaliśmy się jak rodzina. I to z plusów na tyle. Regionalna z Warszawy to jakiś chory, upośledzony żart. Nie powie Ci w twarz, że jesteś gównem ale naokoło pokażę to na każdym kroku, że tak mysli. Zmienia godziny pracowników jak chcę, traktuje baristów jak tanią siłę roboczą, o kierownikach nie wspomnę bo nóż się w kieszeni otwiera. Wprowadzają nowe pozycje do menu, oczekują cudów na kiju, a sami mają kija w dupie. Niech ETNO się zamknie (szkoda, bo ma potencjał to miejsce) albo cała kadra na wymianę. Inwentaryzacje co miesiąc, w czasie PRACY KAWIARNI. ??? Problem z zatrudnieniem pracowników (nie dziwie się) przez co aktualni zapierdalają po 12h bo nie ma komu. Z chęcią robią kontrole i ochrzaniają baristów czy liderów, ale gdy powiesz im co myślisz to jesteś już na aut. Nie polecam tego miejsca największemu wrogowi, chyba, ze chcesz znaleźć fajnych przyjaciół.

BB

Pracowałam w dwóch kawiarniach oprócz Etno Cafe. Jeśli chodzi o zarządzanie jest to najgorsze z możliwych miejsc. Zarobki są w miarę okej, chociaż lider, który odpowiada za zmianę ma mniej niż 1 zł więcej niż barista. Od wiosny wchodzi nowe menu, m.in. jajko w koszulce. Zatrudniałam się na stanowisko baristy i nawet jeśli wiedziałam, że w ofercie są śniadania, były to proste rzeczy jak jajecznica czy szakszuka. Z coraz kolejnym menu dania są bardziej skomplikowane, a stawka za pracę baristy. Śmieszne. Dodatkowo nie biorą pod uwagę szybkości przygotowywanych produktów. Goście oczekują szybkości McDonald's, ale jakości pięciogwiazdkowej restauracji. W której gotują bariści. Przez to spora część składników przygotowywana jest na dzień przed pracą. Smutne. Dodatkowo regionalna nie ogarnia nic co się dzieje na kawiarniach. Ma swój wyobrażony świat, męczy kierowników kawiarni durnymi rzeczami, a gdy stanie się coś poważnego, rozkłada ręce. Przykład: Kawiarnia miała być zamknięta w wigilię i w pierwszy dzień świąt. Ostatecznie na tydzień przed dała info, że jednak jesteśmy otwarci. Ludzie już mieli plany zrobione i nikt nie mógł pracować. Kazała więc zrobić losowanie, ponieważ, mimo umowy zlecenie, zdajemy sobie sprawę, że pracujemy w gastro. Taka jest rzeczywistość i tak traktują pracownika. Godziny lokalu zmieniane są również z tygodnia na tydzień. W niedzielę pracownik na poniedziałek dostaje informację, że zmiana pierwszej lub drugiej zmiany na środek, ponieważ są cięcia kosztów. Firma nie rozumie, że ludzie mają swoje życie poza pracą. Przez pewien czas byłam na zawołanie, ale po takich sytuacjach ręce opadają. Przestałam szanować więc pracodawcę skoro on nie szanuje mnie. Ludzie w zespole są spoko, ale nierealne pomysły sprzedażowe formy psują to miejsce na tyle, że lepiej iść za nieco mniejsze pieniądze gdzieś, ale żeby cię normalnie traktowano.

Zostaw merytoryczną opinię o Etno Cafe Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Etno Cafe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Etno Cafe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Etno Cafe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Etno Cafe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Etno Cafe Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Etno Cafe Sp. z o.o.
  • Aleja Śląska 1