Opinie o SBB ENERGY S.A. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie SBB ENERGY S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie SBB ENERGY S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SBB ENERGY S.A. w Opole

Mateusz

Straszne kolesiostwo wewnątrz kadry zarządzającej. Obsadzanie stołków niekompetentnymi znajomymi czy pociotkami na porządku dziennym. A działu kontroli jakości i spawalnictwa i jego "kierownika" to w ogóle szkoda komentować. Jak ten człowiek tyle lat zachował posade???

kozoj

Jeśli chcecie byc gościem ww własnym domu to sie zatrudnijcie..., głównie proaca wyjazdowa i chyba tylko, a płaca??? jak byscie gdziekolwiek zapi er da lali po 12-16 h to tez zarobicie więc żadna łaska.....

@Sadomaso

No tak, ale godziny pracy, stawki i warunki chyba są na umowie? Więc teoretycznie każdy powinien wiedzieć co i jak. Chyba, że potem są znaczące różnice, tak jak np. piszesz o zakwaterowaniu. Słabo, że samemu trzeba załatwiać wynajem. A co z kosztem - całość też po stronie pracownika? Ile trzeba godzin wyrobić, aby potem kasa się zgadzała? Bo nawet nie wiem ile płacą teraz...

Jak szefostwo w SBB ENERGY S.A. traktuje ludzi?

@Pat

A o czym jeszcze konkretnie? Właśnie widziałem ofertę pracy dla projektanta i zainteresowałem się, bo oferują stabilne zatrudnienie. Ja właśnie czegoś na długie lata szukam. Niestety w jednej z niedawno dodanych opinii przeczytałem o sporej rotacji. Na jakich stanowiskach jest największa rotacja?

Mery Nowy wpis

Jak na korporacje, miło piszecie o atmosferze zwłaszcza o kontaktach pracownik-pracodawca. Czytałam na firmowej stronie, że jak nie ma rekrutacji to można wziąć udział w rekrutacji spontanicznej i tak też podpowiem mężowi. Chodzi o pracę elektryka, w sumie jest napisane, że wielkość wynagrodzenia jest zależna od doświadczenia i umiejętności ale u niego wszystko jest na jak najwyższym poziomie, to ile mógłby na początek dostać?

123455 Nowy wpis
@Mery

Max 6000 brutto

Pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

@Pracodawca chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda, że osoby o stwierdzonym upośledzeniu umysłowym według biegłych sądowych pełnią u państwa funkcję kierownicze? A osoby o zdrowym umyśle nie nadają się do pracy w państwa firmie. Liczę na rzetelną odpowiedź

Jak szefostwo w SBB ENERGY S.A. traktuje ludzi?

MT

Szefostwo jest super. Nie utrzymują dystansu, są ludzcy i otwarci na rozmowę. Nie jesteś tylko numerem akt jak to bywa w korporacjach. Ciężko teraz o takiego szefa.

Mirka
@MT

Zgadzam się, a do tego kierownictwo ma dobry kontakt z pracownikami, co buduje pozytywną atmosferę w firmie.

Pat

Możesz być pewny, że Twoja praca będzie doceniania. I nie mówię tylko o pochwałach ????

@Pat

Ostatnio pojawiła się oferta pracy inżyniera rozruchu mechanika/energetyka/automatyka. Na jaką stawkę można liczyć. Praca jest mobilna, wymagane jest prawo jazdy ale nigdzie nie widzę że jest samochód sluzbowy..

@Zainteresowany

No ja też właśnie mogę podpisać się jako zainteresowany, bo mam w planach złożyć swoje papiery. Czy ktoś wie jak sprawdzana jest znajomość chociażby Excela, który jest wymagany? Chyba, że wszystko wychodzi w praniu podczas pracy..... To praca na terenie całej Polski, więc niech mi ktoś da znać jak często można zjeżdżać do domu

SBB ENERGY SA

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami pracy i zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami danej oferty na konkretnym stanowisku. Praca na obiektach wiąże się z oddelegowaniem na konkretny projekt na terenie całego kraju, jak również zagranicą. Zjazdy do miejsca zamieszkania odbywają się w zależności od harmonogramu pracy albo na każdy weekend albo co 10/14 dni na okres około 4-5 dni po uprzednim ustaleniu z przełożonym. Zachęcamy do złożenia aplikacji. Spotkanie rekrutacyjne opiera się na rozmowie i weryfikacji doświadczenia oraz kompetencji na podstawie zadawanych, szczegółowych pytań. W zależności od stanowiska przeprowadzane są testy merytoryczne. Omawiany jest również zakres obowiązków jak i specyfika pracy. Liczymy na otwartość kandydatów i szczerą rozmowę w celu nawiązania długofalowej współpracy! Jedna firma, wiele możliwości ????

Qw

Zjeżdżać możesz codziennie ale delegacje będziesz mógł wypisać tylko za dwa zjazdy w miesiącu.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Inżynier Rozruchu (specjalizacja: mechanika / elektroenergetyka / automatyka) w firmie SBB ENERGY S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Byly

Niestety w firmie jest olbrzymia rotacja. Odchodzą młodzi i starzy. Ci z góry i ci z dołu. Firma w tej chwili jest nastawiona na zatrudnianie frajerów za grosze.

@Byly

A z jakich głównie powodów ta rotacja, czynniki finansowe? Jak już ktoś zdecyduje się ode3jść to firma nie próbuje zatrzymać takiego pracownika? Wolą zatrudnić kogoś za mniejsza pensję, ale od nowa uczyć wszystkiego?

Nie wiem o co chodzi z tymi osobami zatrudnionymi za grosze lub osobami mocnymi. Ci za grosze to bez doświadczenia? Dla mnie to w sumie dobrze, jakby bez doświadczenia zatrudniali, bo ja akurat jeszcze go nie posiadam. Pytanie tylko czy już cały czas się pracuje za grosze, czy później są podwyżki.

Jacek

Doświadczenie zdobędziesz również w pracy. Z tego, co wiem biorą udział w programach stażowych i zapewniają program wdrożeniowy dla nowych pracowników.

kozoj

Edyta
@kozoj

A co ile czasu są te wyjazdy?? No 12-16 h to mega dużo. A były jakieś rozmowy z szefem na ten temat, że może warto coś zmienić? Jaka była jego reakcja?

@kozoj

Przecież każdy zna zasady, oczekiwania i charakter pracy i wie na co się pisze. Atmosfera jest super, firma dba o pracowników, jest stabilna i liczy się na rynku. Ja sobie chwalę.

Edyta
@Michał

No też mnie zazwyczaj to dziwi. No ale jak atmosfera spoko to najważniejsze. A jak zarobki? Jesteś zadowolony?

@Edyta

Kasa ok. Raczej rynkowa. Oczywiście zawsze chciałoby się więcej i jak to mówią wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Tak jak pisałem wcześniej, ja sobie chwalę.

Kamila
@Michał

Jasne że chciałoby się więcej kasy szczególnie gdy jest taka inflacja, a generalnie szefostwo odpowiada pozytywnie jak ktoś już chce więcej pensji, czy to raczej zbywa?

Darek
@Michał

powiedz jeżeli możesz na ile można liczyć na rękę pracując od poniedziałku do piątku

Beata
@Michał

Stabilna to rozumiem umowa na czas nieokreślony na start? Czy jednak źle rozumiem?

@Darek

Wszystko zależy od umiejętności i pewnie od stanowiska na które aplikujesz.

@Beata

Ja miałem pierwszą na okres próbny 3 miesiące, a potem na określony dwie umowy. Z tego co zauważyłem jest mała rotacja pracowników, więc jak się sprawdzisz to potem lata się tu pracuje.

Sadomaso
@Michał

A tak, każdy wie na co się pisze? To powiem jak ja widzę. Nie każdy to raz, dwa kisisz w mieszkaniu z jakimś rsdomowym gościem. Czasem ty załatwiasz wynajem tego mieszkania bo biuro nie raczy nawet umów podpisać. Robisz jak(usunięte przez administratora)za grosze i nabijasz godziny na potęgę, by kasa sie zgadzała. Niee proszę pana nie każdy wie na co się pisze. Gdybym przez ten pryzmat oceniał wszystkie kontrakty to bym nigdy nie ruszył sam na kontrakty zagraniczne - które nie mają porównania do tego czegoś.

@Sadomaso

Mateusz

Weszłam tu, bo widziałam rekrutację i szukają obecnie kogoś jako projektant w branży elektrycznej. Zastanawiam się, jak chcą od kandydatów AutoCad, Dialux, Eplan. Czy rekrutacja wygląda tak, że są zadania rekrutacyjne lub test lub jakieś pytania o to, które sprawdzają poziom znajomości tych rzeczy? Rekruter jakoś weryfikuje kandydata czy to tylko wpis, czy realnie zna te programy?

SBB ENERGY S.A. prowadzi rekrutację na stanowisko Inżynier mechanik w Gliwice. Jeśli wiesz, jak wygląda ten proces, podziel się swoimi wrażeniami. Mogą to być cenne informacje dla osób, które rozważają pracę w firmie.

Graźka

Czytałam w wątku, że jest możliwość odbycia stażu w firmie z późniejszą możliwością zatrudnienia. Dla mnie super. Zastanawiam się natomiast jak z wynagrodzeniem za taki staż, jest on płatny czy bezpłatny?

@Graźka

W większości przypadków staże są bezpłatne, jednakże rozważamy podpisanie umowy zlecenia, w której stawka jest do uzgadniania indywidualnie.

Kamila

Będzie fajnie, jeśli opowiecie o posadzie SPECJALISTA DS. HANDLOWYCH. Ta praca mnie właśnie interesuje. W sieci trafiłam na ogłoszenie na to stanowisko i zastanawiam się, czy można tutaj liczyć na awans? Jest szansa w przyszłości przejśc na wyższą posadę tym samym lepiej zarabiać?

Tom
@Kamila

wszystko zalezy od Ciebie :-) szanse sa zawsze

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w SBB ENERGY S.A.? Chętnie zatrudniają?

Jak najbardziej. Uczestniczymy w projekcie stażowym we współpracy z Politechniką Śląską. Jesteśmy również obecni z profilem pracodawcy w Biurach Karier niemal wszystkich uczelni technicznych w Polsce. Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu oraz śledzenia aktualnych ofert praktyk / staży, a także ofert pracy dla absolwentów o specjalności: energetyka / elektryka/ automatyka/ mechanika/chemia / nowe technologie. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony www.sbbenergy.pl - zakładka Kariera i wysłanie CV bezpośrednio na adres rekrutacja@sbbenergy.pl. Rozwijajmy się wspólnie :)

Ilona
@Pracodawca

dużo z tych stażystów zostaje zatrudnionych po zakończeniu umowy? Chciałabym znaleźć coś na staż z możliwością pozostania na dłużej

@Ilona

Oczywiście. Bardzo często podpisujemy umowy ze stażystami. Zapraszamy do kontaktu.

Wiecie może, czy w SBB ENERGY S.A. szukają chętnych na staż?

Oczywiście. Aktualnie uczestniczymy w projekcie stażowym we współpracy z Politechniką w Gliwicach. W chwili obecnej poszukujemy osób do odbycia stażu / praktyk w dziale projektowania w branży elektrycznej i AKPiA. Jeśli jest Pani/Pan studentką/ studentem Politechniki Śląskiej zachęcamy do kontaktu z biurem karier POLŚ. Jeśli jest Pani/Pan studentką/studentem innej uczelni prosimy o kontakt z nami bezpośrednio wysyłając maila na adres: rekrutacja@sbbenergy.pl

Rafał

Czy firma prowadzi aktualnie inne rekrutacje niż na stanowisko specjalisty ds. kadr i płac. Gdyż tylko takie oferty widoczne są ostatnio w zakładce kariera. Jak z rekrutacjami do pionu montażu mechanicznego lub działu odpowiedzialnego za rozruchy, gdyż potencjalnie jestem zainteresowany pracą w którymś z tych dwóch działów.

@Rafał

W dniu dzisiejszym pojawią się ogłoszenia o pracę na stanowiska w obszarze rozruchu i uruchomień AKPiA, elektryki i automatyki oraz Kierownik Robót pod kątem realizacji prac montażowych. Zachęcam do wzięcia udziału w rekrutacji.

Czy firma SBB ENERGY S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

HR

Tak

@HR

A z jakiego zakresu można liczyć na szkolenia w SBB Energy? I co jaki czas się zdarzają? Czy są przeznaczone dla poszczególnych stanowisk czy każdy pracownik może wziąć w nich udział?

@Weronika

W SBB ENERGY S.A. proponujemy szereg szkoleń oraz dofinansowania do studiów i nauki języków obcych. Wszystko zależy od ścieżki rozwoju oraz uzgodnień z przełożonym.

Krzysztof
@SBB ENERGY S.A.

Oprócz wersji wydarzeń HR, jest też szara rzeczywistość, tzn. W firmie nie występuje ogólnodostępny system szkoleń, możliwość uczestnictwa w kursach, czy szkoleniach zależy od indywidualnych ustaleń z przełożonym. Dofinansowanie do studiów? ???? Dofinansowanie nauki języków obcych - podobno jest, podobno ktoś kiedyś korzystał, ale jak w przypadku wielu innych rzeczy najlepsza ścieżka załatwienia to ta przez znajomości.

@Krzysztof

Czyli w sumie w jakich szkoleniach można wziąć udział? Możesz opowiedzieć na swoim przykładzie? Bo rozumiem, że jesteś pracownikiem firmy, tak? Na jakim stanowisku pracujesz w SBB Energy?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie SBB ENERGY S.A.?

SBB ENERGY SA

Najbardziej podstawową i powszechną formą zatrudnienia pracownika w SBB ENERGY SA jest stosunek pracy, czyli umowa o pracę. Jesteśmy elastyczni i w zależności od pełnionych zadań/funkcji rozważamy również inne formy współpracy.

Weronika

Cześć, na stronie internetowej SBB ENERGY wyczytałam, że oferowana jest możliwość rozwoju zawodowego. Jak więc wygląda ścieżka kariery? Jak często awanse się zdarzają i w jaki sposób można sobie na taki awans zasłużyć?

@Weronika

W SBB ENERGY S.A. proponujemy szereg szkoleń oraz dofinansowania do studiów i nauki języków obcych. Stawiamy na kreatywność i zaangażowanie. Awans zależy od otwartości pracownika na zmiany, na współpracowników oraz gotowości do stawianych wyzwań.

Efez

Czy na stanowisko inżyniera rozruchu można ubiegać się jako absolwent bez doświadczenia? Jak długo trzeba czekać na odpowiedź od strony firmy?

HR
@Efez

Można bez doświadczenia, zaraz po studiach technicznych - wówczas zaczyna się od samego początku. Wszelkie uzgodnienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Spółce lub online.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy SBB ENERGY S.A.?

Rozmowy odbywają się najczęściej w siedzibie SBB ENERGY SA w Opolu lub Biurowcu w Gliwicach ale także elektronicznie przez Skype, Messenger czy Whattsup. W zależności od potrzeby danego projektu rekrutacyjnego również w innych lokalizacjach.

Leopold

@Edzio pe Zawsze można tworzyć teorie spiskowe tylko po co? Firma jest ok a dodajcie dobrą pracę i będą wszyscy zadowoleni!!

Kanin
@Leopold

Zawsze można gloryfikować, zachwalać najgorszy bubel. Tylko kolorowanie rzeczywistości jej nie zmienia tylko powiększa frustracje.

Zostaw merytoryczną opinię o SBB ENERGY S.A. - Opole

• Jak się pracuje w SBB ENERGY S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SBB ENERGY S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SBB ENERGY S.A.?

SBB ENERGY S.A.
2.6/5 Na podstawie 5 ocen.

SBB ENERGY S.A.