Opinie o Leasingteam International w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Leasingteam International. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Leasingteam International na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - usługi PR

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Leasingteam International w Wrocław

Zenon

Ostrzegam przed podejmowaniem pracy w cpc . Przeziębiłem się i poszedłem do lekarza. Po pierwsze musiałem zapłacić za wizytę, po drugie zostałem zwolniony z pracy. Myślałem, że ten Wolfgang jest jakiś nawiedzony , ale gościu prawdę mówi. Nie polecam pracy w cpc.

@Zenon

Czemu musiałeś zapłacić za wizytę? Nie byłeś ubezpieczony że przysługiwała darmowa? Zwolnili cię za dzień nieobecności czy za dłuższe L4?

Nieważne

Podjęłam pracę z agencją w lutym niestety kontakt jest straszny , doproszenie grafiku , pieniędzy czy jakiegoś zaświadczenia graniczy z cudem. Dwa w ostatnim czasie dowiedziałam się że po mimo umowy , widnieje dalej jako osoba bezrobotna i nie mam opłacanych składek czyli jedynym słowem jak bym nie pracowała z daną firmą. Stało by mi się coś na stanowisku pracy odpowiedzieli by za to pracownicy sklepu oraz ja. Uważajcie na tą agencje.. jedno wielkie(usunięte przez administratora).. sprawa będzie zgłoszona do pipu.

Maja
@Franek

Chociaż tyle, że wyrównali :( Wiesz może, czy wszystkich pracowników tak firma traktuje? No i jak tam ze zgłoszeniem ich, bo trochę czasu już minęło. Sprawa ruszyła?

Ja to mam pytanie czy za te chorobowe nie zwraca firma kasy jak doniesie się faktury??? Czyli o składkach do emerytury można zapomnieć czy są odkładane??? Chciałem z kumplem wyjechać ale trochę przeraża kwestia braku ubezpieczenia zdrowotnego…

@Miro

Na etapie rekrutacji usłyszysz, że będziesz miał dostęp do bezpłatnej opieki medycznej w Niemczech. W przychodni lekarskiej uslyszysz, że nie jesteś ubezpieczony i żeby dostać usprawiedliwienie nieobecności w pracy będziesz zmuszony zapłacić

Wolfgang

Mam pismo z PIP . W piśmie tym jest napisane, że w LeasingTeam International pracownicy nie mają dostępu do bezpłatnej opieki medycznej w miejscu wykonywania pracy. Pracownicy podejmują pracę bez obowiązkowych szkoleń BHP. W piśmie z PIP przeczytać można, że pracownicy mają bezpłatny dostęp do opieki medycznej w Polsce. Czyli jeśli np będziesz chciał pójść do lekarza w Hamburgu to będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni lub chcąc mieć bezpłatny dostęp do opieki medycznej, to owszem ale w Polsce. Np ja do Hamburga miałem 1000 km w jedną stronę. Ogólnie chodzi o to, żeby pracownicy nie chodzili na L4 , tylko do pracy, bo wtedy LeasingTeam jest stratne

Zenon Nowy wpis

Pójdziesz do lekarza w Niemczech, to żeby dostać zwolnienie chorobowe będziesz musiał w przychodni lekarskiej zapłacić. Ceny zaczynają się od 25 euro w przypadku przeziębienia. Ile będziesz zmuszony zapłacić za poważniejszą chorobę tego nie wiem, ale przypuszczam, że nawet kilkaset euro. Trzeba płacić bo CPC/ LeasingTeam International nie załatwia w ZUS, EKUZ, chociaż pracownikowi mówią, że załatwili

Miro Nowy wpis
@Zenon

No właśnie szukają Komisjonera do zbierania zamówień w okolice Hamburga. Wynagrodzenie ma stanowić 2500 euro brutto/mies, a do tego niemiecka umowa. Może więc wiesz, czy to umowa o pracę? Bo tego nie dopisali. I czy z umowy wynika możliwość korzystania z niemieckiej opieki zdrowotnej bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

@Miro

Wie ktoś, ile będzie trwała ta praca dorywcza na pakowacza? W tym sensie, czy można iść i sobie dorabiać na stałe czy to tylko przez jakiś krótki okres, mam nadzieję, że to w miarę jasne, o co pytam. Pozdrawiam :)

Zenon

Pakowacz w tej firmie wytrzymuje max miesiąc. Pakujesz worki po 25 kg na wyprostowanych rękach i po 3/ 4 godzinach ręce odmawiają posłuszeństwa a gdzie 8 godzin. Nie polecam.

Cześc cześć, a w dziale rekutacji ktoś pracuje? Zrobiłem małe rozeznanie, i chyba dośc sporo firma rekrutuje pracowników, to może akurat znajdzie się jakiś wolny etat? Warto skontaktować się z firmą i podpytać? Polecacie? Chodzi mi oczywiście w głównej mierze o zarobki, czy pracuje się na wynagrodzeniu podstawowym, czy jest ono motywacyjne? Jakiego doświadczenia wymagają? Tak po krótce jakby ktoś napisał pozytywne strony pracy w firmie, i te negatywne? Z góry wielkie dzięki, i mam nadzeję do zobaczenia! ;)

Zenon

Nie polecam . Praca bez dostępu do bezpłatnej opieki medycznej, bez szkolenia BHP. Niby praca jest legalna , ale tak naprawdę praca w LeasingTeam International jest na czarno

ZUS PIP BHP

Mam oficjalne pismo z PIP. W piśmie tym jest napisane, że byłem zatrudniony w LeasingTeam International bez obowiązkowego szkolenia BHP oraz bez dostępu do bezpłatnej opieki medycznej w miejscu wykonywania pracy. Zwracam się do dyrektor działu prawnego LeasingTeam, Anna Wiluś-Antoniuk z propozycją rozwiązania sporu, bo jak nie to spotkamy się w Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Leasingteam International? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PRACOWNIK MAGAZYNOWY
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Leasingteam International? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Pracuje przez agencje Leasingteam 5-6 miesięcy zatrudniał mnie rekruter Krystian. Wszystko dobrze wytłumaczone. Polecam

Ta praca dorywcza na pakowacza to jest coś na dłużej ogółem? Czy tylko na krótki okres? Nie chodzi mi o same dni pracy w miesiącu, bo tam jest napisane w ogłoszeniu, że nawet można sobie wybrać, żeby dorobić. Tylko ogółem czy w dłuższej perspektywie się da trochę popracować?

BHP

Firma LeasingTeam International zatrudnia pracowników z Polski w Niemczech bez obowiązkowych szkoleń BHP oraz bez dostępu do bezpłatnej opieki medycznej w miejscu wykonywania pracy. Informacja jest z pewnego źródła! Dyrektor działu prawnego LeasingTeam Group Anna Wiluś-Antoniuk sama napisała o tym w odpowiedzi na moją apelację do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Pani Prezes Zarządu Andżelika Majewska, a może zawrzemy ugodę, wtedy napiszę oficjalne pismo do Sądu Okręgowego we Wrocławiu, że spór z Pani firmą uważam za zakończony. Anna Wiluś-Antoniuk zna mój telefon i email jakby co . Aha mój nick tutaj to Wolfgang

Kacha
@BHP

No właśnie sporo osób tutaj porusza wątek braku opieki medycznej, czy ktoś próbował skontaktować się z agencją i wyjaśnić tę sprawę? A czy w związku z tym, że nie było szkoleń BHP to pracownicy również nie dostawali odzieży roboczej?

Tadek*
@Kacha

Nie pisana umowa jest taka, że jak pracownik się rozchoruje to dostaje 2/3 dni wolnego i w tym czasie ma się wykurować. Najlepiej jak pracownik będzie chodził do roboty . Te kilka dni pracownik dostaje wolnego jak już nie może do roboty chodzić. Wtedy ma kupić aspirynę i od poniedziałku do roboty. Jak pracownik pójdzie na L4 jest wylewany z pracy i hotelu robotniczego. BHP to fikcja, żadnych szkoleń nie ma, chociaż w umowach o pracę jest napisane, że szkolenie BHP jest . Mam już kilka umów z Leasing Team International - nowa nazwa CPC ale żadnego szkolenia BHP nie było. Ubrania robocze i obuwie pracownicy dostają z firmy gdzie pracują. Tadek* bo jakbym podał swoje prawdziwe imię to by na mnie donos poszedł i by mnie wylali

Adrian
@Tadek*

Czyli jeśli jest się chorym, to dostajesz przymusowe wolne, a jeśli dostaniesz L4, to tracisz pracę? Skąd taka taktyka? Przecież to jest nielogiczne ... Swoją drogą na jaką umowę zatrudniają, że tak łatwo można zostać zwolnionym, bo chyba nie na umowę o pracę w takim razie?

Tadek*
@Adrian

Jeśli zachorujesz to u lekarza będziesz zmuszony zapłacić za wizytę. Jeśli nie zapłacisz to nie dostaniesz zwolnienia lekarskiego i możesz zostać wylany z pracy. LeasingTeam International nie załatwia pracownikom A1 / EKUZ w ZUS i NFZ. U niemieckiego lekarza albo jesteś ubezpieczony albo płacisz z własnej kieszeni

Kamila

Pracowałam przez tą firmę 2 razy, złego słowa nie powiem, lekarz darmowy, opieka i wynagrodzenie na czas. Chciałabym wyjechać znów od nich ale w obecnej chwili brak ofert dla mnie. Nie zwalniają jak jesteś chory. Wiadomo jak jest zapijanie, imprezowanie, i częste omijanie dni pracy to kto tu jest nie ok. Pracownik czy pracodawca? . Polecam tą firmę.

@Kamila

Hejo, no to super, że tobie agencja się sprawdziła. Wrzucili teraz ofertę dla pomocnik elektromontera i bym się chciał przyjąć. Myślisz, że można ufać temu, co piszą w ofercie? U ciebie wszystkie warunki się pokrywały z tymi z oferty? Jak tam kwestie wynagrodzeń? Można tu dobrze zarobić, wszystko jest wypłacane terminowo? No i czy sprawnie idzie im załatwianie wszystkich formalności? :) Zależy mi na podjęciu pracy od zaraz, dlatego tak wypytuje cię :P

@Kamila

Mam pismo z PIP, w którym jest napisane, że LeasingTeam International zatrudnia pracowników bez dostępu do bezpłatnej opieki medycznej oraz bez obowiązkowych szkoleń BHP. Więcej informacji o nielegalnej działalności firmy LeasingTeam International już wkrótce

Kamila

Wynagrodzenie było ok, a nawet bywało mile zaskoczenie. Tylko musi być pełny przepracowany miesiąc. Kwatere oceniam w średnim standardzie, ale tu zależy jak się trafi. Na jednym projekcie był wysoki standard a drugim gorzej. Blisko do pracy. Pieniądze na czas. Zawsze są plusy i minusy. Ostatni mój projekt trwał z tą firmą 10 miesięcy,jedna zmiana, w pracy super. Uważam że ta agencja podług innych w których byłam jest ok, jest w porządku. Jest to tylko moja ocena z moje punktu widzenia a wiadomo każdy jest inny. Twój wybór i sam bierzesz za swoje decyzję odpowiedzialność. Powodzenia

Wolfgang

Firma LeasingTeam zatrudnia pracowników z Polski w Niemczech bez dostępu do bezpłatnej opieki medycznej. Takie działania są nielegalne i zagrażają zdrowiu oraz życiu. Zwracam się z uprzejmą prośbą do PIP o przeprowadzenie kontroli w LeasingTeam International

Donald
@Wolfgang

W umowie nie ma zagwarantowanego ubezpieczenia zdrowotnego? Ty byłeś na takiej wyjazdowej pracy i podczas choroby musiałeś sam opłacać lekarza? Nie było zwrotu kosztów?

@Donald

Na umowie pracownicy mają bezpłatny dostęp do opieki medycznej, w rzeczywistości nie mają. Sprawą nielegalnej, niebezpiecznej dla zdrowia i życia działalności LeasingTeam zajął się PIP, ZUS i wkrótce zajmie się prokuratura

Grzegorz
@Wolfgang

Dlaczego Pan kłamie i manipuluje. Jaką miał Pan umowę? Polską czy niemiecka? Ubezpieczenie w Polsce czy Niemczech? Prokuratora powinna zająć się Panem.

@Grzegorz

Panie drogi. Mam pismo z PIP, w którym jest napisane, że LeasingTeam International zatrudnia pracowników bez dostępu do bezpłatnej pomocy medycznej oraz bez obowiązkowych szkoleń BHP. Więcej informacji wkrótce

Wolfgang Agent nr 1

Mam oficjalną informację, że nielegalną, niebezpieczną dla zdrowia i życia (firma zatrudnia pracowników bez obowiązkowych szkoleń BHP oraz bez bezpłatnej pomocy medycznej) działalnością LeasingTeam International zajmuje się Państwowa Inspekcja Pracy

Ogłoszenie na Operator Maszyn do Leasingteam International pojawiało się w Lento.pl, polecacie aplikować?

Nieważne

Franek
@Nieważne

Jakis czas temu pracowalem w LeasingTeam International . Wszystko było okej dopóki nie dostałem 7 dni L4 . W przychodni okazało się, że nie miałem dostępu do bezpłatnej opieki medycznej w miejscu wykonywania pracy. Zapłaciłem więc za udzielenie pomocy medycznej. Kiedy LeasingTeam dowiedziało się, że dostałem tydzień L4 zostałem zwolniony z pracy. Wkrótce wyrok Sądu Pracy we Wrocławiu. Tymczasem nie polecam pracy w firmie LeasingTeam International. Firma zapewnia pracowników, że pracują z bezpłatnym dostępem do opieki medycznej, niestety w rzeczywistości pracownicy LeasingTeam pracują bez dostępu do bezpłatnej opieki medycznej. Oprócz tego pracownicy agencji LeasingTeam nie mają obowiązkowego szkolenia BHP, gdzie pracownicy zatrudnieni bezpośrednio mieli w godzinach pracy szkolenia BHP. Agencja pracy CPC zmieniła nazwę na LeasingTeam, gdyż większość kandydatów wie co się tam dzieje. Ogólnie jeśli Sąd będzie dalej tak powolny to na początku czerwca planuję pod ZUS i PIP we Wrocławiu rozdawać ulotki mówiące o nielegalnej, niebezpiecznej dla zdrowia oraz życia działalności firmy LeasingTeam International. Tak więc jakby co liczę na wsparcie. Serdecznie pozdrawiam

Bartosz
@Franek

To szokujące, co napisałeś. No niby masz opiekę, a faktycznie jej nie masz? Dziwna sprawa. A jak ocenisz pozostałe warunki pracy tam? Bo w wypowiedzi skupiłeś się na tej opiece medycznej. Inne rzeczy, jak wysokość pensji, godziny pracy wszystko się zgadzało z ustaleniami?

Franek
@Bartosz

Niestety wszystko co napisałem o LeasingTeam International - wcześniej CPC jest prawdą. Chciałbym napisać coś pozytywnego o pracy w CPC ale nie mogę. Wypłaty były płacone terminowo jednak wypłata za ostatni przepracowany miesiąc wyniosła 2,5 euro za godzinę. Zadzwoniłem i z wielką łaską bez słowa przepraszam wypłata została mi wyrównana do około 2 tygodni.

Maja
@Franek

Rozpoczęliśmy pracę w Niemczech przez firmę LeasingTeam. Mieszkanie i praca super. Kontakt z firmą od pierwszej rozmowy telefonicznej bez zarzutu Bardzo zadowoleni. Pani Ania świetna.

Elżbieta
@Gość

Oooo dobrze wiedzieć. Może i ja z siostrą spróbujemy? Co to za praca? Co robicie? Jaka jest stawka za godzinę? A pani Ania to kto? Koordynator?

marlena
@Gość

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej i to była najgorsza rozmowa rekrutacyjna na jakiej byłam. Prowadziły ją dwie kobiety, pytania była totalnie nieadekwatne, w czasie kiedy na nie odpowiadałam, jedna z Pań oglądała swoje długie paznokcie, całość była bardzo nieprofesjonalna. Nie rozumiem, jak firma, która zajmuje się rekrutacją może zatrudniać takie osoby i pozwalać na lekceważące zachowania.

@Elżbieta

Pracujemy na produkcji spożywczej. Praca lekka, ale najważniejsze w samej firmie na miejscu super atmosfera i fajni ludzie. Jeśli szukacie pracy polecam przez oddział firmy w Katowicach. Traficie pod skrzydła p. Anny.

Elżbieta
@Gość

Faktycznie atmosfera bardzo ważna, ale jak już się wybieramy to po to, żeby zarobić i to o wiele lepiej niż w PL. Napisz jaka jest stawka za godzinę? Dużo trzeba dokładać do życia tam na miejscu?

Bartosz

interesuje mnie oferta pracy na elektryka którą tu znalazłam. Spełniam wymagania i już robiłem w delegacjach tylko niepokoi mnie co tu pisano o tej obserwacji. Serio obserwują i nie ma się prywaty? W ogłoszeniu podali, że zarobki od 4 do 6 tys. Dodatki jeszcze jakieś do tego są, czy to już wszystko, co można zarobić? Bez języka też można dać radę?

Barbara

Hej, widzę że firma została przekształcona i teraz działa pod nazwą LeasingTeam International. Ciekawi mnie jak teraz wygląda tam sytuacja od tego czasu i czy warto wysłać do nich CV, bo mają teraz kilka ofert :) Jak atmosfera, jest stabilnie, nie ma strachu o zwolnienia?

Wolfgang

30 grudnia 2022 r. nastąpiło przekształcenie CPC Consulting Group Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą we Wrocławiu w LeasingTeam International Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Fajki

Mam tam. Jechac do pracy czy warto czy nie

Jolaka
@Fajki

A umiesz czytać? Poczytaj opinię i sąm oceń. Powodzenia

Lidia

Nie rozumiem, jak to zapłacisz za usprawiedliwienie nieobecności? Zapłacisz za wizytę lekarską, dostaniesz zwolnienie od lekarza prywatnie? Jeśli o to szło, to chyba za duży skrót myślowy zastosowałeś. A może nie o to?

Patus

Pracowałem w CPC w Niemczech i nie mogę powiedzieć złego słowa. Konkretne pieniądze w terminie - tylko raz się spóźniły z wypłatą. Wieloosobowy pokój w hotelu robotniczym częściowo opłacany przez CPC . Jedynie brak zameldowania i moja nie mogła mi wysyłać listów z Polski. Tez brak szkolenia BHP. Niemcy mieli szkolenia BHP, a pracowniki z Polski w tym czasie musiały pracować. Ogólnie moja ocena od 1 do 10 , to 9+

Zostaw merytoryczną opinię o Leasingteam International - Wrocław

• Jak się pracuje w Leasingteam International?

Zobacz opinie na temat firmy Leasingteam International tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Leasingteam International?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 8 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Leasingteam International
2.7/5 Na podstawie 272 ocen.

Leasingteam International