Opinie o Volkswagen w Polkowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Volkswagen o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen w Polkowice

xxx

podniecacie się tym bonusem, ale nikt nie bierze pod uwagę tego faktu, że większość załogi produkcyjnej nie dostanie 1600 zł brutto. przecież większość pracowników ma ileś tam minusów i jego bonus bedzie zależny właśnie od tychże minusów. porozumienie miedzy związkami a pracodawca jest tak skonstruowane aby jak najwięcej zaoszczędzić hajsu. ktoś ma 3 minusy albo jest na zero i niby należy mu się 1600 zł ale na przerwę świąteczną dojdzie mu jeszcze kilka minusów i dostanie nie 1600 a 1000 i to oczywiście w brutto.

OMik

no proszę, można także znaleźć pozytywne strony naszej firmy, to miłe, pozdrawiam całą załogę VW

adamo

Ci co najbardziej tak psioczą na VW to po prostu ludzie do których żaden argument nie trafia a fakt, że muszą się wstawić w zakładzie już ich bulwersuje. Chcieli by brać pieniądze i nic nie robić, jakimi umiejętnościami możecie się pochwalić? Jest obecnie nabór na mechaników i gwarantowane pół roczne szkolenie i co? - jeden chętny na 60 osób:)) śmiech na sali, już myślenie boli? Jeżeli ktoś się wybije to już zazdrość i wróg, bo on używa mózgu a ja nie umiem!! Dobra płaczki oprócz profitów czysto finansowych, oto jak zakład rozbestwił załogę: - dofinansowanie kształcenia, - stworzenie pracownikom możliwości przystąpienia do grupowego ubezpieczenia emerytalnego (tzw. III filar), na który pracodawca wpłaca miesięcznie 60 zł, - zapewnienie podwyższonego standardu bezpieczeństwa i higieny pracy – zapewnienie całodobowego ambulatorium dla pracowników, wizyty lekarzy specjalistów, np. dermatologa, laryngologa, pulmonologa, masażysty, - dostęp do darmowych porad adwokackich, - dofinansowanie śniadań, obiadów i kolacji w wysokości 50%. I tak pracownik za cały obiad płaci 5,5 zł - dostęp do darmowej kawy i herbaty w automatach, - dostęp do internetu przy specjalnych stanowiskach, - wprowadzenie funduszu socjalno – zapomogowego, i tak pracownik na wniosek może otrzymać na przykład dofinansowanie szczepionek dla dzieci. - otrzymywanie nagród pieniężnych za wnioski racjonalizatorskie, - wprowadzenie mechanizmów włączających pracowników w rozwój przedsiębiorstwa. Do najważniejszych z nich należą praca grupowa- pracownicy spotykają się co tydzień na 30-minutowych zebraniach i rozmawiają o bieżących problemach i możliwościach ich rozwiązania, program pomysłów racjonalizatorskich – pracownicy zachęcani są do przedstawiania swoich pomysłów na możliwe do przeprowadzania w zakładzie zmiany, za dobre pomysły wypłacane są wynagrodzenia. Ostatnie to nagrody za wychwytywanie błędów, zarówno rzeczowe jak i w postaci gotówki, - zapewnienie łatwego dostępu do bezpośredniego przełożonego – idea „szefa na wyciągnięcie reki”, podwładni pracują z szefem w jednym biurze, - wprowadzenie funduszu socjalno – zapomogowego, - organizowanie wyjazdów integracyjnych dla pracowników, kolacji wigilijnych, oraz „dni otwartych drzwi” czyli festynu dla pracowników, ich rodzin oraz znajomych, - Gender Index – polityka równych szans dla kobiet i mężczyzn, prowadzenie programu „Przyszła mama” –kobiety w ciąży mogą kształtować dzienny wymiar czasu od 6,5 do 8 godzin, a jeżeli przyszła mama pracuje powyżej 6,5 godzin, pozostały czas gromadzi na indywidualnym koncie; funkcjonowanie klubu kobiet. - wprowadzenie udokumentowanej „Polityki personalnej”. Dla wszystkich pracowników przedsiębiorstwa opublikowana jest i dostępna broszura prezentująca najważniejsze działania i procedury dotyczące pracowników, - przeprowadzanie cyklicznych ocen satysfakcji pracowników, pozwalających określić i zrozumieć problemy pracowników, - przeprowadzanie oceny 360 stopni, która ma na celu rozwój umiejętności kierowniczych poprzez badanie opinii na temat słabych i mocnych stron menadżera, rozwój współpracy, komunikacji i kultury kierowania, Część będzie pewnie dalej narzekać, ale proszę ich nie winić ich po prostu nauczono tylko pisać a czytać ze zrozumieniem już niepotrafią

pracownica

Dzięki za wsparcie! Matej08, ale o co Ci chodzi? Za co ja mam tu kogokolwiek przepraszac???? Uważam po prostu, że jedni bez drugich nie mogli by istnieć i koniec! A to, że dostaliśmy takie świadczenie świateczne i dodakowe pieniądze to pikuś! Pan Pikuś! Nieeeeee, no w innych firmach daja przecież dwa razy więcej..... UWAGA bedę sie powtarzać! Moi znajomi pracujący po innych firmach nie dostali nawet świątecznego bo kryzys! I to tam jest na prawde kryzys! U nas nie to że nikogo nie zwolniliśmy, to jeszcze dostajemy świadczenia, a i tak full ludzi narzeka! Teraz Polska po prostu!

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Volkswagen.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Stażysta w kancelarii
CCC S.A.
logo firmy Pracownica sprzątająca/Pracownik sprzątający w fabryce
Polkowice
INWEMER System sp. z o.o.
logo firmy monter ślusarz
Polkowice
CDMD Investments Sp. z o.o.
tadek

tak se czytam i myślę ... spokój możemy dać każdemu ale fakt że ktoś wygląda "cieniutko" to już ma parasol ochronny? Czyli o prezystojniakach, grubasach i wysokich można się wypowiadać ? Najgorzej w tej dyskusji jest to,że jedni są po drugiej stronie barykady a jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

matej08

Po czytałem te wypowiedzi ludzi i stwierdzam że 90% ma racje ,ale 10% pierdzieli bzdety !. A pani pracownica to (mega chit ) łał robi wrażenie! super "pewnie ma jak u pana BOGA za piecem",tylko niech pamięta że ci ludzie na liniach mątażowych i mechanicznych dają jej prace, bo bez nich dla tej pani droga wolna do innych zakładów,np.impel tam mopy obsługiwali ! ,bo teraz my pracownicy to czynimy, bo jest kryzys!!! więć proponuje tej pani pracownicy przeprosić wszystkich pracowników na tym forum.pozdrawiam ! PS .zostawcie już tego [dane osobowe usunięte przez moderatora]. On już tak cieniutko wygląda.pozdro

tralek

ciekaw jestem czy ktoś ma coś dobrego do powiedzenia o kierownikach i czy w takim wypadku można uzywać nazwisk? czy to też podlega ochronie?:-) mam prośbę: czy pani może ogłosić w VW że takie forum istnieje aby każdy wiedział. Chyba już czas rozchulać to forum

retrospektor

Co do działu personalnego zaś, to znam takie gdzie gdy pani księgowa zachoruje to zaświadczenia o zarobkach nie dostaniesz. Kiedyś na kogoś czekałem u nas i w parę minut każdy pracownik spytał mnie czy może mi pomóc!!! Znajomi z innych firm mi nie wierzą… Co do tego, że jedna pani się czasem myli a druga mrozi całe otoczenie wokół siebie.. trudno.. tak jest wszędzie.. nie macie fochmenów na dziale? Nie wierzę bo pracuję na produkcji 

retrospektor

Dopiero dostałem się tu, więc postaram się odnieść do poprzednich wypowiedzi. „niskie płace”- nie znam wyższych w regionie, oprócz KGHM ale nam na łeb nie leci i nie jesteśmy firmą państwową, poza tym zachęcam do porozmawiania z kolegami z Toyoty, Opla lub Fiata i porównania zarobków z nimi; „brak rozwoju”- nie znam drugiej firmy gdzie każdy kto chce iść na studia dostaje dofinansowanie, każdy może się zapisać na lekcje języka obcego, że o masie szkoleń nie wspomnę; „rekrutacja rodzin, łamanie praw”- pisz człowieku o faktach bo w taki sposób zaraz się dowiemy na forum, że w vw słonie rucha… pracowników; „beznadziejne związki nic nie robią w sprawie podwyżek”- przejdź człowieku się do biura NSZZ i przejrzyj sobie wszystkie porozumienia od początku istnienia organizacji to będziesz wiedział ile dzięki nim zarabiasz. Jeszcze jedna prywatna prośba… Nie ośmieszaj się!!! 

majkel

piękne nie piekne, mam to gdzieś, maja mnie dobrze i miło załatwiać... mimo to uważam, że pracownica, kimkolwiek jest ma racje,a jej/jego przekleństwa tylko nadaja wyraz wypowiedzi

voldemorht

JA tylko tak krotko: Pracownica - jezeli chcesxz bronic VW na tym forum to radzilbym nie uzywac wulgaryzmow - w tej chwili twoje wypowiedzi kwalifikuja Cie do Impela , i jezeli rzeczywiscie pracujesz w VWMP to sie nie dziwie ze nikt nie lubi dzialu personalnego. Podejrzewam ze twoje wypowiedzi sa tak samo chamskie jak twoje zachowanie w pracy . Super reklama dla firmy i dzialu w ktorym pracujesz - nic dziwnego ze nie ma dla Ciebie miejsca w innych firmach i jednoczesnie zal ze takie osoby pracuja w VW.

No i nadal widzę, że co do niektórych można mówić a efekt taki sam jak rzucanie grochem o ścianę. Pisała o tym "pracownica", pisałem o tym Ja. Jak Wam się nie podoba praca w Volkswagenie to proszę bardzo, droga wolna. Mamy w Polsce wolny rynek i nie musicie siedzieć w VW. Świat stoi przed Wami otworem, tylko czeka na takich młodych, kreatywnych i wiedzących czego chcą ludzi. Zarabiajcie krocie, nie marnujcie się w Polkowicach. Czytałem ostatnio na jednym z portali pracy, że Impel potrzebuje ludzi na stanowisko ochroniarza, praca w sam raz dla Was, twardych, wiedzących co jak zrobić. A zarobki, kto wie, jak Was przydzielą do ochrony kogoś ważnego, to pewnie krocie. Jeśli jednak postanowicie zostać, to walnijcie głową w ścianę kilka razy zanim napiszecie kolejną opinię. Może wtedy to co napiszecie będzie wyważone i sprawiedliwe. Powodzenia ...

summa

no i wreszcie ktos cos konkretnego

haha-plum

no dziwne by było gdyby nie dawali kasy skoro sami ją dostali, też mi wywalczona kasa przez ZZ, Mocno się nawojowaliście ? Naiwnych szukacie > ktoś tu wykrzykiwał,że podwyżka była dla WSZYSTKICH a niby dlaczego nie miałaby być? nie wypinajcie tak piersi bosię ośmieszacie

gazeta.pl

INFO: Polski rząd przyznał Volkswagenowi kolejną pomoc publiczną - tym razem w wysokości 11,7 mln zł! Dotacja będzie przeznaczona dla fabryki silników diesla w Polkowicach. Pomimo tego, że pracująca od 9 lat fabryka wypracowała już miliard złotych zysku, regularnie rząd przyznaje jej pomoc publiczną. W tym roku zakład dostał już 233,3 mln zł od polskich podatników. Spółka VW działa w specjalnej strefie ekonomicznej i z tytuły szacowanej na 238,5 mln zł inwestycji w produkcję nowych silników może także liczyć na 73,4 mln zł zwolnienia z podatku dochodowego - poinformował "Gazetę" resort gospodarki. W zakładzie zatrudniającym ponad 1,1 tys. osób inwestor zobowiązał się stworzyć 50 nowych miejsc pracy i utrzymać je co najmniej 5 lat. Dlaczego tak majętna spółka zwróciła się do rządu o dodatkowe wsparcie gotówką z budżetu? Nie udało nam się o tym porozmawiać z przedstawicielami zakładu w Polkowicach. - Dlaczego pan pyta? - usłyszeliśmy od [dane osobowe usunięte przez moderatora]o z VW Motor Polska i od rzecznika spółki.

profil

a ja jak was czytam to wyrażnie widzę tu dwie grupy rozmawiających, wygląda na to ,że działacze związkowi nie rozumieją o czym płaczą robotnicy,kasa to jedno a warunki pracy i atmosfera to drugie. Jedno nie wklacza drugiego. Są tacy którym fakt comiesięcznej wypłaty +granty zaćmił obraz kultury współpracy tych z górnej półki z tymi co niżej.

er Diablo!

Ludzie co z Wami sie dzieje?Ciagle narzekacie,że za mało kasy!że Zwiazki nic nie robia według Was!Jesteście normalnie śmieszni!Czy ktos z Was pracował w zakładzie,gdzie nie ma żwiązków?Tam dopiero jest Masakra!Non stop dostajecie jakąś dodatkową kase!dopiero dostaliście dodatek świateczny,wcale nie mały!a już co sie dzieje?MAŁO!należy nam sie według Was wiecej!Niektórzy przypominaja Mi takie,jak to nazwe stare wiejskie Dewoty!Ktore nic nie robia caly dzień tylko narzekaja iPlotkuja.Znam takie bo sam ze wsi pochodze! takie gderanie jest przeciez bezsensu!zastanowcie sie !

Karo

[dane osobowe usunięte przez moderatora] to mały człowiek pod wieloma względami, wiem bo było wiele okazji aby się o tym przekonać , szkoda gadać

pracownica

Nie średnia zakladowa, tylko POLOWA średniej zakladowej! Od paru lat pracuje w tej firmie i pierwsze slysze, żebyśmy na świeta dostawali średnią zakladowa!!! Tobie się coś chyba pomylilo!!! Moja kumpela u prywaciarza dostala 150 zl... i co? Skacze do góry bo ma dodatkowe pieniądze! A wy jeszcze narzekacie??? Nie no trzymajcie mnie w 10, bo w 5ciu nie dacie rady!!!!!!!! Czlowieku, jest demokracja i wolność! Po co się męczysz jeden z drugim w tej firmie skoro tu tak źle!!!!!! Znajdź sobie firme, która tak chętnie wyplaca swoim pracownikom wysokie świadczenia, albo jeszcze lepiej, zalóż sobie firmę i pozatrudniaj ludzi! A ja jutro skladam Ideen Management, żeby zatrudniać tylko osoby z doswiadczeniem zawodowym, żeby umieli doceniać to co mają, bo krew mnie normalnie zalewa!!!!!!

pracownica

No wreszcie glos rozsądku!!!!! Tyle, że ja to już powtarzam od paru postów.... Jak się ma za dużo w dupie, to się w glówkach poprzewracalo! A w VW jest duuuzo absolwentów, osób dla których VW jest pierwszym doświadczeniem zawodowym! Którzy nie umieją docenić co mają! Dopiero jak odejdą, to widzą co stracili i wielu chce wrócić!

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen?

Volkswagen