Dora Metal Sp z o.o.

Opinie o Dora Metal Sp z o.o.

Smakosz kawy

...a ja tak sobie czytam tutaj te wypowiedzi na temat DM i popijając poranną kawusie w rozweseleniem wspominam czasy DM i cieszę się z całego serca że już mam to za sobą. Dodam ze decyzja o odejściu była najlepszą w moim życiu. Od tego czasu rozpoczęła się moja prawdziwa i profesjonalna kariera. Wielu ludzi mnie doceniło i dziś nie mogę uwierzyć i zrozumieć dlaczego tak trudno było pracować w DM.

Laser boy z DM

A ja dzisiaj pracuje we Wrocku i bardzo dobrze mnie tutaj traktuja. Zarobki wcale niewiele wieksze od DM ale kulturka pracy o całe niebo lepsza. Wszystko zorganizowane i zaplanowane. Człowiek wie że zyje. Bez stresu przychodzi do pracy w poniedzialek i zaczyna weekend w piątek bez negatywnych emocji. I tutaj ze smiechem wspominam Czarnkowskich dwoch "Dzentelmenow" z kierownictwa DM którzy uwazaja się za fachowcow z dziedziny obróbki blach i planowania produkcji. Panowie, troche samokrytycyzmu i pokory. Dziekuje Panu Bogu że już z Wami nie musze się meczyc.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Dora Metal Sp z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Były pracownik Dory Metal

Z własnego doświadczenia w DM wiem ze rozwój jest możliwy jak się stamtąd odejdzie. Ja mam znacznie lepsze warunki płacowe i spokojniejsze otoczenie w pracy które pomaga a nie dobija a to moi kochani jest klucz do wszystkiego. Zero toxu i człowiek lepiej funkcjonuje w pracy i poza nią. Jesteś wydajniejszy umysłowo i wpływa to na korzyść zarówno dla pracodawcy, dla rodziny jak i dla Ciebie samego. Jestem też dziś na wyższym stanowisku które dla mnie w DM było czymś niewyobrażalnym. Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Niestety trzeba zaryzykować żeby się przekonać. Ja jestem bardzo zadowolony i uwierzyłem w siebie że wszystko jest możliwe.

Kandydat na technologa CNC

Jakis czas byłem zainteresowany ofertą pracy jako Technolog - programista CNC. Mam kilkuletnie doświadczenie. Złożyłem nawet podanie przez internet ale nigdy do mnie nie zadzwonili. To ciekawe ale cały czas szukają na to stanowisko jednak ciężko się dostać. Albo mają tak wygórowane wymagania albo totalny chaotyczny proces rekrutowania. Być może pomimo ogłoszeń nie potrzebują ludzi z powodu zmniejszenia zamówień. Rozmawiałem z kilkoma znajomymi z produkcji oraz z biura którzy tam pracują i raczej mi odradzali bo nie wszyscy byli zadowoleni z wewnętrznej atmosfery tam panującej. Mnie ciekawią zarobki bo słyszałem ze w okolicy najlepsze ale tak jak mówię, jak na razie nie wykazują zainteresowania moimi papierami i kwalifikacjami. Mam skończone studia wyższe techniczne i tak sobie myślę ze być może roztropnie podchodzą z raczej nieufnością do ludzi zbyt wykształconych bo obawiają się że jak człowiek trochę tam popracuje to odejdzie do innej pracy.

Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. Zakupów w firmie Dora Metal Sp z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Ze wzgl na zmianę miejsca zamieszkania chciałem aplikować do tej firmy ale po tym co tutaj czytam to sobie odpuszczę.

To nie

I koniecznie musiałeś o tym napisać? :)

The Fly
@To nie

widac że drażni Ciebie rozsadna wypowiedz, myslacego roztropnie człowieka

ty
@To nie

nie można?

ODRADZAM

Z własnego, kilkuletniego doświadczenia wspominam DM w ten sposób: - wyplata zawsze na czas chociaż premia to była loteria - zła organizacja pracy dnia codziennego i zmienianie zdania przez przełożonych co przekładało się na chaos i frustracje - nie poświęcanie przez przełożonych całego czasu i uwagi na rzeczach merytorycznych tylko na niepoważnych plotkach z okolicy co potem owocowało oczywiście jakaś negatywną niespodzianką podczas projektu/zlecenia - choćbyście byli nie wiem jak zdyscyplinowani i zorganizowani oraz perfekcyjni....to z powyższych względów i tak wina spadnie na was więc albo się siedzisz cicho albo się pakuj bo ile można wytrzymać tej amatorki - niejasny proces zlecenia zadań, jak coś nie wypali to twoja wina bo nic nie rozumiesz, jesteś niedouczony i źle zorganizowany - krzyki i nerwówka to codzienność, także wyzwiska i poniżające gierki żeby ciebie zdyskredytować - ogólnie nerwowa atmosfera co po jakimś czasie odbija się na zdrowiu pracownika - niejasny system premiowy też w zależności od tego czy było się ulubieńcem czy tym nielubianym przez przełożonych - lepiej nie robić nadgodzin bo to się zwyczajnie nie opłaca (zwyczajnie kantują, powiedzmy sobie szczerze) - na zabawach i piknikach panuje sztuczna atmosfera i człowiek czuje się jakoś nieswojo po tych dniach pracy Oczywiście co niektórzy powiedzą że to powyżej napisane to zwykły HEJT ale taka jest prawda i wielu to czytających zna z dnia codziennego. Prawda jest też taka że nie ma kto obronić pracownika przed "tym". Można tylko zmienić prace i odejść z niczym. Bo "to Twoja wina że nie umiesz się dostosować, nic nie umiesz i jesteś źle zorganizowan-a/y" Nawet Policja na przesłuchaniach wykazuje się pełnym profesjonalizmem i wyrozumieniem i chwała im za to ze rozumieją jak zwykłym ludziom przyszło dziś żyć i pracować i co muszą codziennie przechodzić w epoce kapitalizmu żeby zapewnić rodzinie trochę na przeżycie. Widać że w Policji w urzędach pracują dobrze wykształceni i kompetentni ludzie którzy obiektywnie podchodzą do sprawy w przeciwieństwie do tej paczki z DM. Najlepszym testem kompetencji kadry kierowniczej z DM byłoby zrobienie im badan psychologicznych czy ci ludzie mogą pracować jako przełożeni czy raczej nie. Wiele razy człowiek słyszał ze wszystko robi źle i nic nie umie nie w czasie co wpływało na premię. Na szczęście DM maj już za sobą. Dzisiaj miarą moich kompetencji są bardzo duże firmy międzynarodowe które na mnie postawiły i doceniły. Widzę wielka różnicę w podejściu do pracowników codziennie przez przełożonych. Sama przyjemność na to patrzeć i uczyć się nowych rzeczy. Profesjonalizm w pracy uwidacznia się poprzez przyzwoite i uczciwe traktowanie drugiego człowieka. Moja pozycja zawodowa jest dziś bardzo wysoka i dobrze płatna. Również życie jest fajne. Czego również życzę byłym i obecnym pracownikom, koleżankom i kolegom z DM.

DEER HUNTER

(usunięte przez administratora) W polskim ustawodawstwie ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, zgodnie z art. 3 ww. ustawy czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: - wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, - fałszywe lub oszukańcze oznaczenie miejsca pochodzenia towarów lub usług, - wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, - naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa (w tym bezprawne wykorzystanie bazy danych), TO O TOBIE KARMA - nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, - naśladownictwo produktów, - pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie produktów lub usług, - utrudnianie dostępu do rynku, - przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, - nieuczciwa lub zakazana reklama, - organizowanie systemu sprzedaży lawinowej - prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym. (usunięte przez administratora) Wiem, wiem, prawda boli. Jest wiele firm które idą do przodu i wyprzedzają bo nie tylko u Was są zdolni ludzie. Rynek nie jest łatwy, trzeba walczyć uczciwie ale też trzeba uczciwie przełknąć gorzka pigułkę prawdy. Jeśli się postawiło na niekompetentnych ludzi trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów.(usunięte przez administratora) Ciąg dalszy nastąpi.

Polo
@DEER HUNTER

Człowieku! Ile jadu w tobie siedzi i prywatnej nienawiści do osoby, która wymieniasz . Czy twoja chora wątroba ma się lepiej jak oplujesz kogoś pisząc wymyślone , nieprawdziwe rzeczy na jej temat i firmy w. w której pracuje? Piszesz o sprawach, o których nie masz pojęcia przypisując jej i DM jakieś wymyślone przewinienia. Lecz się!!!

Znawca
@DEER HUNTER

Jako znawca przepisów (nie znając sprawy) dodam , że samo imię nie stanowi danych osobowych. Nie należy nad-interpretować RODO, co niestety w Polsce dzieje się to nagminnie.

@DEER HUNTER

Geniuszu, umiesz zrobić kopiuj-wklej z kodeksu PH. Tylko nie rozumiesz tego co tam jest napisane i źle interpretujesz te zapisy. Dora Metal jest najlepsza, goń się niedouczony hejterze.

Janina

Tak czytam teraz te komentarze i czasami zastanawiam się czy ta osoba która tak bardzo doszukuje się prawdy i ponoć ją głosi w ogóle pracowała w naszej firmie. Czym się zajmuje teraz skoro tak dużo udziela się online. Musiałeś być bardzo lubiany i szczęśliwy u nas, w nowej pracy pewnie też będziesz. Wiem rozstania bolą ... czasem trzeba iść dalej hahaha A tak na poważnie nie ma tak dużo fajnej pracy w naszym regionie. Dora Metal daje dobre warunki pracy, mam z czego 'wykarmić' moje dzieciaki a ostatnio dostałam nawet plecak dla szkoły. Bo taką fajną akcje mieli. Nie obchodzą mnie cyfry i jakieś tam krs wypłatę mam na czas i widzę ile firma robi dobrego dla naszej gminy.

alojzy
@Janina

Janinia, jednym starcza darowany plecak innym wypłata na czas, a innym godne traktowanie i godne pieniądze za które sam wybiorę dziecku plecak według jego upodobań. Jeżeli nie obchodzi cię KRS to też Twoja sprawa, ale jeżeli ktoś mówi że są wzrosty 20% a są spadki 9% to mija się z prawdą o 29% więc nie ma się z czego śmiać i cieszyć gdyż świadczy to o wysoko posuniętej niekompetencji ekonomicznej, a tolerowanie i akceptacja kłamstw nie prowadzi zazwyczaj do długotrwałych sukcesów.

Pin
@Janina

Te plecaki to świetny pomysł. Dajcie je pracownikom, tak szybko odchodzą.

szkoda młodosci

Są lepsze firmy w okolicy z ludzmi od których można się w normalny sposob czegos nauczyc i bezstresowo

Polo
@szkoda młodosci

Podaj jakie.

@Polo

Wystarczy się rozejrzeć i popytać, są firmy które szanują pracowników - ja na szczęście już do takiej należę a 5 miesięcy temu jeszcze byłam w DM. Długo biłam się z myślami czy zmienić firmę - odważyłam się i stwierdzam, że to była najlepsza decyzja jaką podjęłam. Niektórzy twierdzą, że w innych firmach trzeba zasuwać, ale prawda jest taka, że jeżeli jesteś doceniony to każda praca wydaje ci się dobra i nie narzekasz i wszystkim żyje się lepiej ????

@Bobo

Pani Kingo pewnie jest Pani zaskoczona skąd znam Pani imię, pisze Pani wiele niefajnych a przede wszystkim nieprawdziwych rzeczy pod pseudonimem Bobo. Proszę pamiętać, że w sieci nikt nie jest anonimowy a karma wraca.

@Karma

Jestem tego świadoma przecież byłam na przesłuchaniu, po to te forum jest żeby pisać swoje odczucia odnośnie pracy, jaka karma? Czy ja wypisuje jakieś kłamstwa? Proszę poczytać moje komentarze.... To są wylącznie moje odczucia jakie doświadczyłam podczas pracy w DM - Nie żadne kłamstwa, z resztą dlaczego nie zrobicie nic żeby pracownikom lepiej się pracowało i byli zadowoleni z pracy? Wtedy by nikt nie pisał negatywnych komentarzy - tak niewiele a tak dużo. Pozdrawiam

Dora Metal

Dora Metal jest wiodącym producentem i nadal, nieprzerwanie wśród producentów na Polskim rynku jest Liderem. Nasza firmy odnotowała najwyższą średnią wynagrodzeń w naszym powiecie. Ponad to co roku odnotowuje wzrost sprzedaży o 15-20%. Wprowadza nowe produkty do oferty, często są to produkty lub rozwiązania, których na rynku jeszcze nie ma. Wszystko to dzięki ludziom którzy pracują w Dora Metal. Oczywiście szanujemy różne opinie ale nie możemy zgodzić się z tym że firma jest zła na co wskazują niektóre wpisy. I trudno nam uwierzyć, że te bardzo agresywne opinie kierowane są z wnętrza firmy. Nikt tak niezadowolony nie pozostawałby w naszych szeregach tak bardzo cierpiąc, skoro jak piszę jest tyle różnych możliwości. Będziemy od tej pory odpowiadać na negatywne wpisy, te konstruktywne i trafne posłużą nam do poprawy i usprawnienia naszych działań, są dla nas bardzo cenne. Będziemy również odpowiadać na nieprawdzie informacje i zarzuty i je dementować.

Bobo

Dokładnie tak, ilość negatywnych komentarzy świadczy tylko o jednym, to nie jest nagonka na DM, takie są fakty i to piszą obecni i byli pracownicy

Dora Metal

Trudno nam się odnieść do tego co zostało przez Pana/Panią napisane, powyższe stanowi wyraz pewnego niezadowolenia ale nie ma nic wspólnego z tym jak pracuje nasza firma. - nie posiadamy kamer w biurach - pracujemy w trybie zmianowym, mamy bardzo dobrą wydajność, oczywiście jeśli zaistnieje potrzeba dajemy możliwość pracy w nadgodzinach. System rozliczania jest realizowany zgodnie z przyjętym regulaminem pod ścisłą kontrolą. Nie wiemy co ma Pan na myśli mówiąc o "procederze obcinania". - Zapraszaliśmy, zapraszamy i będziemy zapraszać każdego kto chce porozmawiać. Od lat taki zwyczaj jest w naszej firmie, taka informacja upubliczniana jest na tablicach ogłoszeń oraz podczas spotkań. - Co do reszty trudno się odnieść, jest dość ogólna opinia i wyrażone w sposób mocno subiektywny

zielony

...dzięki za info....a ja tak dla porównania sprawdziłem sobie (usunięte przez administratora)i przychody w 2018 mieli większe niż DM....tak ze nie rozumiem dlaczego DM mówi ze jest liderem rynku....przecież prawda zawsze wyjdzie na jaw..

@zielony

Szanowny Panie, Grupa Dora Metal składa się z kilku spółek. Proszę zweryfikować swoją wiedzę.

Operator
@Dora Metal

......jeśli mówicie ze każdego roku odnotowujecie wzrost sprzedaży o 15-20% to dlaczego ostatnie dwa lata zgodnie z ​KRS ....DM ma spadek o ponad 8% Numer KRS​ 0000125512​ Przeglądanie dokumentów finansowych https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df​ Uprzejmie proszę o wyjaśnienie. Dziękuję

@Operator

Stefciu, mylisz fakty. Wyraźnie chyba napisano że wyniki dotyczą grupy firm. Dora ma wiele spółek. Daj sobie spokój.

Misiewicz

Ja też pracuję od ponad 20 lat. Ogólnie to trzymają mnie tutaj moje kredyty które muszę pospłacać. A wypłata zawsze na czas wiec jest to moje uzależnienie. Jedyne jakie mam. Jedna rada dla nowych kandydatów: jak chcecie tutaj tak długo wytrzymać to siedźcie cicho i zasuwajcie co do Was należy a dożyjecie emerytury. Ja już z przyzwyczajenia do tej kadry rządzącej od ponad 20 lat siedzę cicho i na to patrzę. Wiele mądrych nazw i teorii a tak naprawdę to samo kolesiostwo wiec nie ma co się łudzić. Przez 20 słyszę ze będzie lepiej a ostatnio w ciągu roku "odeszło" wielu doświadczonych ludzi. A każdego roku odchodzą ci najbardziej doświadczeni a na ich miejsce wchodzą nowi z nadzieją ze wprowadzą zmiany. Niestety wkrótce się przekonują że nie dadzą rady. Już się na to napatrzeliśmy. To jest w pewnym sensie stały punkt programu. Są dwie drogi: siedzieć cicho i zasuwać albo szukać innej pracy. Jest tez trzecia droga którą wybrali co niektórzy mało zdolni a mianowicie raportowanie. Okazuje się że jest to też skuteczna droga żeby robić karierę. Niestety mnie na to nie stać. Etyka mi nie pozwala. Wolę siedzieć cicho i zasuwać. Pewne próby rozmowy i propozycji wprowadzenia nowych rozwiązań z mojej strony spotykały się z odmowa i wręcz wyzwiskami typu "nygusów i maruderów" (a nawet gorzej) od ludzi którzy nigdy sobie władzy odebrać nie pozwolą. Mądrość podpowiada mi żeby się tym nie przejmować bo ta firma produkuje tylko meble do żywności a nie coś co może wyzwolić świat albo jakieś inne skomplikowane wyroby. Te wyroby które tutaj robimy same w sobie nie są skomplikowane i robota sama w sobie mogłaby być przyjemna i dobrze zorganizowana. Ale niektórzy ludzie którzy (raportują) i raczej nie znają się na pracy tylko na poganianiu innych, powodują ze ta prosta praca czasami potrafi być piekłem na Ziemi. Ale przynajmniej tutaj mogę trochę wylać emocji na tym portalu. Tak sobie wchodzę i czytam te wpisy to mam wrażenie ze pod szczęśliwych pracowników podszywają się wysocy oficerowie którzy potrzebują nowego nabytku pod sobą do zasuwania. Ale są to tylko moje skromne odczucia. Jestem już wieku w którym trochę późno na zmianę pracy w okolicy ale coś mi się czuje że i moje dni policzone bo zazwyczaj tak jest że podczas wielkich rewolucji to najstarsze i najwolniejsze osobniki, które nie potrafią (lub nie chcą boleśnie gryźć) odpadają z gry tak jak to było z moimi kolegami z pracy. A ja już nie mam sił na kolejne rewolucje. Te rewolucje to raczej zamiast wspomagać pracownika to podkręcają mu wszystkie śruby a ile można podkręcać człowiekowi to pewnie sobie zdajecie sprawę. Każdy ma swoje granice.

Zadowolony mimo wszystko
@Misiewicz

Nagonka, nagonka i jeszcze raz nagonka na tę firmę - komuś bardzo zależy aby zepsuć opinię w środowisku (głównie kandydatów do pracy) bo pracownicy oczywiście mają swoje zdanie , co często widać po ich opiniach a co zaraz jest podważane i krytykowane . Trzymają Pana/Panią kredyty ?? czyli Pana/Pani wynagrodzenie musiało być wystarczające do otrzymania tylu kredytów a zatrudnienie wiarygodne ? . Gratulacje!! Jestem jednak pewny, że nie wszystkich ponad 150 pracowników trzymają (tylko) kredyty szczególnie, że w około tyle konkurencji ??. Nieładnie podszywać się pod kogoś z pracowników nie będąc nim, ja tego nie chcę i moi koledzy również nie. Kredyt może iść z Panem/Panią do innej pracy, np. konkurencji. Trzeba brać sprawy w swoje ręce a nie kopać się w miejscu.

HulkBuster
@Zadowolony mimo wszystko

W końcu ktoś się odezwał w tej sprawie i skomentował bzdury wypisywane przez 'anonimów'. Przykro czytać takie wymyślone komentarze czarnych owiec. Świat jest jaki jest a wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Zamiast narzekać lepiej wziąć sprawy w swoje ręce a nie pisać 'kolorowe' anonimy jak to jest niedobrze. Jak dla mnie Dora Metal jest ok

Bogdan

Pracuję w Dora Metal od ładnych kilku lat. To co mogę powiedzieć to, że są ostatnio troszkę się dzieje, ale wiem też że zmiany to rozwój. Nowe jest wrogiem starego. Nie każdy umie się dostosować. Jak czytam niektóre komentarze to wydaje mi się że ktoś żyje przeszłością

Plecak

Szanowna DM, Zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503, z późn. zm., dalej „ustawa”), rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści stanowi czyn nieuczciwej konkurencji.

Janka

A mi się pracuje dobrze :)

Zieniu

Pracuje od kilku lat w firmie wiec mam swoje zdanie i trochę dziwię się niektórym wpisom bo nie spotkałem w pracy z takim 'jadem' jak tutaj ktoś pisze. Oczywiście są lepsze i gorsze dni ale wiem że nie jestem sam i mogę liczyć na wsparcie. Dlatego mogę polecić pracę w Dora Metal.

Duża fajna firma, lokalnie bezkonkurencyjnie świetne warunki zatrudnienia. Dużo benefit'ów -moim zdaniem świetne miejsce na start jak i też rozwój (sporo osób pracuje tutaj latami... czytaj np. >20)

@Michał

weź się opanuj, nie życzę nikomu codziennego obcowania z tą "kadrą kierowniczą" - od ponad 20 lat grupą pijackich czarnkowskich rozbójników po zawodówkach oraz innych którzy nawet zawodówki nie skończyli….trzeba być zdesperowanym żeby dać się tam zniewolić poprzez jakaś umowę. Szukają frajerów. Rządzi tu ekipa prymitywów, którzy mają więcej szczęścia niż rozumu i udało im się wkręcić w taka firmę i pracują tu ponad 20 lat i regularnie starają się zniechęcić nowych, młodych, ambitnych bo się boją że ktoś może okazać się lepszy…..to jest główny cel gry. Konstruktorów (chociaż ta praca ma się nijak do konstruktora) w tej firmie traktuje się jak szmaty, byle mistrz lub byle brygadzista może dział publicznie zgnoić a władza się z tym zgadza. Panie i Panowie inż. NIE DAJCIE SIĘ są firmy i ludzie którzy będą Was traktować poważnie

Szczerze znudzony

Pracuję na produkcji jedenaście lat. Przetrwałem kilku dyrektorów, więcej kierowników a jeszcze więcej pracowników. Ogólnie jest coraz gorzej. Dużo mieszania z góry. Płaca na czas, choć chciało by się więcej. W tej chwili mam dwa i pół tysia. Trochę mnie drażni jak młody pracownik dostaje stówkę więcej ale co tam... cudzej kasy nie liczę. Co do podwyżek to taką otrzymałem jakieś dwa lata temu od j. Bo żeby jakiś kierownik się stawił za pracownikiem co do wynagrodzenia to można zapomnieć. Był (z tego co wiem) tylko jeden taki przypadek. Pozdrawiam prasy z tego miejsca. Za każdym problemem trzeba samemu latać, bo kierownicy boją się dyrektora. W końcu nie dziwię im się. Nie wiem dokładnie ile zarabiają więc nie będę pisał żadnych cyfr ale za taką kasę żaden z nich nie wychyli się do dyrektora i nie wstawi się za pracownikiem z obawy gniewu p. Zbyt dobrze mają. A jak się ma do nich sprawę to odsyłają jeden do drugiego lub samemu trzeba latać i załatwiać. Drogi służbowej brak. Nie dziwię się też pączkowi. Nie daje podwyżek bo prezesa się boi. Mając takie zarobki, nowe auto, podwładnych którzy go się boją... . Ktoś powie, że misiek też był młodym dyrektorem. Owszem zgodzę się, ale za miska można było dorobić nadgodzinami czy sobotami, ale pytam po co, skoro można przerobić te "blaszki" w osiem godzin używając bicza w postaci kierownika. jacy obiecał oszczędności prezesowi i dotrzymał słowa. Nie ważne, że blacha jest gorszego gatunku, czy lamelkę można zastąpić kamieniem, ale oszczędności są. Jeśli przyjść pracować do DM to tylko na przyuczenie. Tak jak to zauważyłem na giętarkach. Przyjdzie, popracuje dwa-trzy lat i ucieka z zakładu bo ma już doświadczenie. Ja też szukam pracy. Po jedenastu latach mam dość monotonii. Szukam już dłuższy czas, ale nic ciekawego nie trafiłem. Kasa może byłaby lepsza w innej firmie, ale wiem, że w innym zakładzie trzeba ciężko pracować. A tu jest robota to robisz, nie ma to ściemniasz. Praca ogólnie nie podoba mi się. Szkoda tylko, że morale spadają. Moja opinia to: Wynagrodzenie- Nie jest źle ale i dobrze nie jest. (usunięte przez administratora) nie urywa. kierownicy- lękają się dyrektora. Żadnej sprawy nie załatwią. Nadają się tylko do poganiania ludzi do roboty. Można też postać z nimi i pogadać o d Maryny bo o niczym innym. Współpracownicy- Jak w każdym zakładzie są ludzie ok., mniej ok, ludzie kierowników, ludzie dyrektora. Trzeba jakiś czas popracować aby się na nich poznać. Z resztą co tu pisać. dyrektor- trzeba się przyzwyczaić do jego wypowiedzi choć czasami potrafi zaskoczyć jakąś złotą myślą. Kadra- jestem z produkcji więc nie wiem jak tam jest. Bywam na górze rzadko, ale da się załatwić to i owo. Jedno mnie drażni. Kiedy schodzą miłe panie z biura i nic się nie odezwie do szarego pracownika. Ani cześć ani pocałuj w d Są wyjątki oczywiście i to jest bardzo miłe gdy idzie jakaś niewiasta, przywita się, uśmiechnie. Ale to są pojedyncze przypadki. Dziewczyny!!! Uśmiechajcie się. Czy poleciłbym zakład komuś innemu? O ile na jakiś czas lub do przyuczenia się na maszynie to tak. Ale na krótko.

@Szczerze znudzony

Sz. P. W swojej wypowiedzi porusza Pan wiele wątków, nierzadko prezentuje przeciwstawne do siebie tezy, niemniej jednak postaramy się wyczerpująco odnieść do najważniejszych : 1. Zarzut rzadkich podwyżek : pracując od 11 lat bezwzględnie musiał być Pan objęty podwyżką w grudniu 2018r. Podwyżka objęła wszystkich pracowników - miała charakter systemowy , waloryzacyjny a w przypadku wielu pracowników dodatkowo związana była z osobistymi osiągnięciami na danym stanowisku. Ponadto nasi pracownicy podlegają ocenie, także w zakresie płacowym, przy każdej kodeksowej zmianie terminowej umowy - co w 99% przypadków wiąże się z podwyżką. Miejsce mają także podwyżki stricte indywidualne za osiągnięcia danego pracownika. W stosowanym przez naszą firmę modelu zarządzania wiek pracownika nie wyznacza wysokości płacy i ilości podwyżek a raczej jego doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie w wykonywane zadania, niezależnie od wieku. Gdyby Pana twierdzenia o faworyzowaniu młodych ludzi (jedynie z powodu ich wieku) miały miejsce nie mielibyśmy tak dużego udziału w ilości zatrudnionych osób z 10, 15, 20 , 25 i więcej letnim stażem, z których jesteśmy dumni. 2. Zarzut wadliwej struktury organizacyjnej (wszystko należy załatwiać samemu bo kierownik boi się dyrektora): trudno nam się odnieść do Pana zarzutów jakoby kierownik/cy nie realizowali swoich funkcji we wspomnianym zakresie ponieważ Wydział Produkcji ma stosunkowo prostą strukturę, gdzie stanowisko dyrektora nią zarządzającego nie istnieje. Taka uproszczona struktura z założenia ma ułatwiać a nie utrudniać komunikację działową i między działową. Niemniej jednak jeżeli zdiagnozował Pan problemy zw. z komunikacją a co utrudnia Panu realizacje zadań, za które jest Pan oceniany zachęcamy do zgłoszenia ich Zarządowi w każdy piątek g. 15:00 bądź złożenia stosownej informacji w skrzynce skarg i wniosków umieszczonej na wydziale produkcji mebli. Chętnie poprawimy organizację o zasadne elementy. 3. Zarzut stosowania blach gorszego gatunku : wszystkie stosowane przez naszą firmę w produkcji materiały, w tym i blachy, dostarczane są przez renomowanych dostawców z kraju i z zagranicy, ze sprawdzonych źródeł oraz posiadają niezbędne dopuszczenia i certyfikaty wymagane prawem (za uzyskanie certyfikatów odpowiadają dostawcy). Dalej wszystkie nasze finalne wyroby posiadają m.in. Świadectwa Państwowego Zakładu Higieny dopuszczające wyroby do kontaktu z żywnością, uzyskanie takich Świadectw jest niemożliwe przy zastosowaniu materiałów nieakceptowanych w gastronomii. Rzeczywiście w produkcji stosujemy kilka rodzajów blach, które jednak posiadają różne cechy a co za tym idzie mają różne zastosowanie. W 100 % stosowanych blach gatunek AISI 304 stanowi ok. 80%, gatunek AISI 430 ok. 10% i AISI 316 ok. 10% . Spełnienie norm i wymagań stawianych przez prawo i instytucje nadzorujące przemysł gastronomiczny to dla nas jeden z priorytetów. 4. Kwestie obyczajowe – zarzut niskiej kultury pracowników z biur (Pań) : trudno nam odnieść się do Pana zarzutów, ponieważ za prezentowaną kulturę osobistą każdy z pracowników, niezależnie od tego czy pracuje w biurze czy na produkcji, odpowiada samodzielnie. Niemniej jednak Zarządzający pozytywnie oceniają ł pracowników zarówno w biurach, jak i na produkcji pod względem zachowań międzyludzkich, komunikacji oraz szacunku do drugiego człowieka. Oczywiście mogą zdarzać się wyjątki, na które firma nie ma wpływu. Pana charakter wypowiedzi o współpracownikach, kadrze zarządzającej i pracodawcy ma również wiele do życzenia w zakresie savoir-vivre-zostawiamy to jednak Pana ocenie i ocenie czytających. 5. Pana (nie) zadowolenie z zatrudnienia w Dora Metal : zachęcamy do zgłaszania w strukturach firmy zauważonych problemów organizacyjnych, komunikacyjnych itd., które mogą być rozwiązane a tym samym wpłynąć na Pana zadowolenie i ocenę pracy w firmie. Niestety nie można w tym miejscu nie zauważyć, że jako pozytyw i argument aby pozostać w naszych strukturach przytacza Pan fakt, że cytujemy … jak jest robota to robisz, nie ma to ściemniasz.. taka postawa na pewno wiąże się z niską oceną Pana pracy przez mistrzów, kierownika a ostatecznie z Pana niezadowoleniem. Zalecamy zmianę myślenia i podejścia a przy braku możliwości w ostateczności zmianę pracy, która przecież powinna być źródłem satysfakcji dla każdego.

Szczerze znudzony
@Dora Metal

...odnośnie kultury, zachowań oraz języka używanego codziennie w czasie pracy w DM , pracownicy którzy obcują na co-dzień z kierownictwem zrozumieją stare Polskie powiedzenie ze "ryba psuje się od głowy" albo "najciemniej jest pod latarnią"......zapraszam młode pokolenie absolwentów żeby zakosztować tych cudownych chwil, motywujących człowieka do wydajności....

Jak się nazywa ta nowa firma konkurencyjna z okolicy? Szlyszałam że dobre zarobki oferuje

Dora Metal

Szanowny/a Panie Pani, Ilość wpisów dokonanych w przeciągu ostatniej godziny jest rekordowy, co wskazuje na to że pisze Pan/Pani pod kilkoma pseudonimami, napędzając w ten sposób ilość negatywnych wpisów. Czemu ma to służyć? Nie szkoda Pani/Panu czasu? Oczywiście nadal będziemy dementować nieprawdziwe informacje, niemniej zastanawia nas po co z taką determinacją ktoś traci swój cenny czas.

Polecam

Nado Steel w Śmieszkowie

zawiedzona

Kiepska atmosfera. Kasa nie adekwatna do sposobu pracy.

@zawiedzona

Co ma Pan na myśli pisząc "nie adekwatna do sposobu pracy"? - rozumiemy, że jest to Pana subiektywne odczucie ale nadal nie rozumiemy co kryje się za "sposobem pracy"? Wynagrodzenia jakie firma wypłaca są adekwatne do zajmowanego stanowiska oraz wykonywanych obowiązków, jesteśmy jako pracodawca zdecydowanie powyżej mediany rynkowej.

Nieciekawy system premiowy

premia to marzenia

@Nieciekawy system premiowy

Mimo wysokich wynagrodzeń zasadniczych firma przyznaje również premie, właściwie to jest tak co miesiąc. Rzadko się zdarza żeby ktoś jej nie otrzymywał.

Zostaw merytoryczną opinię o Dora Metal Sp z o.o. - Czarnków

• Jak się pracuje w Dora Metal Sp z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dora Metal Sp z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dora Metal Sp z o.o.?

Dora Metal Sp z o.o.