Eko-Okna S.A.

Opinie o Eko-Okna S.A.

Ignac

Też mieliście spotkanie z kierownikiem, który p.i.t.o.l.i.ł że brak premii to wina banków, bo hamują wypłaty? XD

Pks
@Ignac

Widzę ze chociaż jeden kierownik jest szczery i przekazał pracownikom jak wygląda sytuacja w firmie

Wstyd

Słyszałam,że firma chce pozbyć się pracowników co chodzą na l4. Czyli ktoś np.zatrudnil się i przerobił 8 lat,zaczął mu siadać kręgosłup i musiał iść na zwolnienie lekarskie,wrocil,sytuacja się powtórzyła i znowu zwolnienie. Juz nie mowie o tym ,ze ktos ma operacje i wraca do zdrowia a to zwykle troche trwa.Wynika z tego jedna rzecz,ta firma się nie liczy z ludźmi,ma to w poważaniu. Padnie ci zdrowie to zastąpi cię kimś nowym OT czysty przykład mięsa armatniego. Nikogo to nie obchodzi,nawet po tym l4 masz w pracy pod górę bo tak miałam Pracowniku jak w ogóle śmiesz zachorować no co ty jaja se robisz ? Religia i szacunek,nawet elementarna empatia nie istnieją w tej firmie. Już czas ściągnąć te krzyże bo Bóg to widzi,już czas przestać być hipokrytą bo kasa się przestaje zgadzać. Ave.

Haha
@Wstyd

No to powodzenia. Zaraz się posypią na ciebie gromy,że trzeba było nie chorować. Haha. A napisze to ktoś kto latał do roboty z prawie 40 stopniowa gorączką i zarażał innych ludzi byle mieć premie. Ciekawe ile osób zaraził i wyeliminował z premii. Hahah to powinno być karalne.

Heh

Jakie l4 Panie. Nie wolno bo zwolnią cie. Najlepiej sobie idź na te l4 bo ci rączka puchnie od zakażenia którego nabawiłeś się w robocie. A idź sobie, inni czekają na urlopy,wstrzymane mają. Oj ty zły oj jaki ty zły. Pamiętaj nie wolno. A teraz jechać.

Wiesiek

Ale to nie jest już śmieszne. Ja wczoraj byłem na sorze i pielęgniarka mówi że z eko jest was codziennie kilka osób z urazami które wykluczają je z pracy a oni nie chcą l4 brać i od razu zaznaczają że bez l4.

Mały

Bardziej to ludzie są sobie winni, traktują premię jak manna z nieba. Jeżeli ktoś jest chory no to niestety idzie na chorobowe a premie dostanie na następny miesiąc. Nikt choroby nie wybiera. Ale są tacy którzy nadużywają L4, biorą nawet jak nie chce się im pracować, jie wiem skąd mają takich lekarzy ale ok. Coś jest wynikiem czegoś. W eko jest bardzo dużo ludzi zbliżonych rozumowaniem do dzieci którym się wszystko należy, jak nie dostanie to albo L4 albo nie pracuje. Bardzo dużo ludzi ma zadłużenia, problemy z uzależnieniami i dlatego im te pieniądze potrzebne kosztem swojego zdrowia. Nie rozumiem jak można zarabiać dobrze a nadal być cieniem samego siebie, żyjąc na długach, ale jednocześnie nie chcieć pracować.

Hmm
@Mały

Może rozwiń swoją kwestię bo z tego co zrozumiałem to nie chce się pracować ludziom bo mają uzależnienia i przez to są na l4 czy tak? A co powiesz o ludziach,którzy mieli operacje,bądź leżeli w szpitalach? Pewnie jedyne co im się nie chciało to tam leżeć i modlili się byle wrócić do pracy. A skąd wiem ? Sam tak miałem.

Mim
@Mały

Wiem kto to pisze. Pan brygadzista? Na bank. Nie każdy jest uzależniony i leczenie swoich schorzeń uważam za normalne. Można się spierać ile razy ktoś był chory ale czy to ważne tak naprawdę? Jedyne co nam daje siłę ,żeby żyć to zdrowie,wyznacza granice.Reszta zależy od nas. Wracając to nie dziwię się,że zdrowie pada Pańskim pracownikom. Pani Łyko już Panu nie pomoże,dość tych frustracji i obgadywania. Proszę nie wyżywać się na pracownikach.

Mim
@Mały

A skąd ty niby wiesz? Jakie uzależnienia mają te piękne Panie i brzydcy jak to zazwyczaj bywa Panowie? Spotkałem w szpitalu wielu ludzi z eko i jedyną ich używką była kawa. Proszę nie obrażać i nie uogólniać. Chyba,że Pan na kardynała idzie jak Pan taki święty ????

Mały
@Hmm

Zapomniałeś o jednym co napisałem "nikt choroby nie wybiera" czyli jak taka osoba jest chora czy miała operację liczy się z tym, że tej premii nie dostanie. Co różni od osób którym zabrano premie z przyczyn niezależnych od nich i idą na L4 pomimo tego, że są zdrowi. Wiadomo nikt nie chce chorowac ale jak widzę jak większość mówi to pójdę na L4 to krew mnie zalewa

Z zewnątrz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Podzielcie sobie tą prenie co dostaliście wtedy ile dwa lata temu 6 tys na głowę na święta W Grudniu , wielu od lat nawet na przysłowiowego karpia nie dostaje, sto czy dwieście złotych. Doceniliście wtedy ten zastrzyk gotówki ??? Wątpię...

Hahaha

Prawda jest taka że są kryzysy jak rok czy 2 lata temu skoro jest kryzys tyle czasu to znaczy że będzie coraz gorzej Zara ta firma upadnie

Zwykła merytoryczna rozmowa, na każde pytanie została udzielona odpowiedź.

Z strony pracodawcy, brak szczegółowych pytań.

PolkoPl

Witam Was. Mam pytanie. Dlaczego osoby, które są zadrudnione, nowe, bez doświadczenia, dlaczego pracownicy z doświadczeniem im nie pomagają by nabrały doświadczenia? Czy zawsze każdy z Was wszystko już wiedział? Jak czytam Wasze wpisy to tylko widzę problem "kasa","premia". A gdzie człowiek? Dobra atmosfera? Przykre to.

Haha
@PolkoPl

Spieszę z odpowiedzią,mianowicie jak mlody pracownik zarabia tyle samo lub mniej niż stary pracownik z wiedzą i umiejętnościami to mu się odechciewa uczyć. Tyle w temacie.

NiktWażny
@PolkoPl

Bez problemu pomagamy się szkolić dobrym, chętnym do pracy ludziom. Niestety, na widok kolejnej dzieciarni przyjmowanej tu do pracy, dosłownie mnie mdli. W miejsce zwalniajacych się fachowców HR zrobił w wielu miejscach firmy żłobek dla milenialsow z dwoma lewym i rączkami. Swoje dzieci wychowuje, cudzych nie mam zamiaru:)

Tak
@NiktWażny

Jak tam pracowałem to aż płakać się chciało jak przychodził mlody i pytał jak obsługiwać wkrętarkę.

GG
@PolkoPl

Spieszę z odpowiedzią :) A czemu miałbym to robić, skoro każdy z nowo przybyłych ma na start więcej aniżeli ja, po kilku latach pracy w firmie - NIE, to nie jest żart (właśnie znalazłem się w takiej sytuacji). Któryś raz z rzędu rzucono mi na biurko kontrakt z podstawą, którą otrzymuję już od ho ho ho... Baty zbieram jak nie wyrobię się ze swoich obowiązków a jeszcze miałbym nowych szkolić!? Za darmo!!?? Co to jest, qwa jakiś żart!? To jest motywacja jak w mordę strzelił

Nn
@GG

Racja byku. Niestety wygląda to tak jakbyś zmieniał operatora sieci komórkowej masz lepsze warunki. Młodzi mają za dużo względem starszych pracowników (usunięte przez administratora) potrafią,ba jeszcze za nich robisz.

GG

ty masz wujek problem z czytaniem ze zrozumieniem a to jest temat dla 3-cią klasę szkoły podstawowej - ja nie mam problemu do człowieka, który przychodzi do pracy, nic nie potrafi czy też o to, że trzeba go nauczyć - mnie również ktoś kiedyś uczył - (usunięte przez administratora) mnie strzela na samą myśl, że uczę jeszcze zielonego, który ma 600-700 więcej podstawy [podczas gdy premie są zablokowane do odwołania] - I TYLKO O TO TU CHODZI!! WIĘC(usunięte przez administratora)NA DRZEWO JAK TEGO NIE POTRAFISZ OBJĄC SWYM SPRANYM MÓZGIEM - dodatku żadnego za to też nie ma! a "Mateusz Polskę zbaw" swą "krzywą polszczyzną" na portalu pracownika wypisuje, że to "w moim interesie" pomagać im i uczyć - a jaki to "mój interes"???! W głowę się uderzyłeś??? I po to każą wszystkim nowym podpisywać klauzule poufności, które już od dawna są niedopuszczalne [zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej DPRI-0712-18/MF/08] strasząc karami rzędu 40 000zł. Tylko wspomnę o czymś takim jeszcze jak "dyskryminacja płacowa"

Henio

To zależy gdzie trafisz. U nas na dziale każdy każdemu pomaga. Zawsze znajdzie się jakiś rodzynek ale wszyscy się trzymamy. team to podstawa

Zniesmaczony

A ja mam pytanie dlaczego osoby funkcyjne które czuwają nad cała tą karuzelą nie dostały swoich pieniędzy chodzi mi głównie o brygadzistów, każdy jeden z nas pilnuje by to wszystko miało ręce i nogi pilnujemy pracy, wyjazdów i za co to za gołą stawkę, dlaczego ja mam być odpowiedzialny za motywowanie ludzi do pracy, za pilnowanie tego wszystkiego, to wychodzi na to że każdy może mnie zastąpić, bardzo proszę bo na dniach tą koszulkę zdejmujemy , zobaczymy jak się pociągnie ta karuzela bez osób funkcyjnych. Za darmo nie mam zamiaru pracować.

@Zniesmaczony

Dlaczego nie pomagacie nowym pracownikom? 8nnym pracownikom? Dlaczego atmosfera jest fatalna?

Halina

Dobrze wykonaną pracę? A Ty wiesz ile reklamacji jest z tej "dobrze wykonanej pracy"?

Zniesmaczony
@PolkoPl

Kto nie pomaga, ja zawsze idę za swoimi ludźmi.

Bo

W eko jest tak,że jak się wychylisz to oberwiesz. Nie można mówić prawdy bo brygadzista ci zrobi z odwłoka jesień średniowiecza. Stąd problemy w firmie. Nie wiedzą jakie są problemy bo są zamiatane pod dywan. Pewnie ten komentarz będzie skasowany ale kto wie ten wie.

Tom

Dlaczego zabieracie nam premię, które wypracowaliśmy, robiąc ponad normy?? A DH to chyba teraz śpi,bo marnie z zamówieniami, że produkcja stoi obecnie.Ale jedna tu z DH tak jechała po nas, więc koleżanko pokaż na co Cię stać.Bo to raczej wasza wina że zamówień brak.

DH
@Tom

DH śpi ale premie w całości im przyszły na konto

HIT
@DH

super ludzie harują jak woły na produkcji a tam w handlowce ludzie otrzymują kokosy - handlowcy trenie inkasują absurdalne kwoty w skali misiaca - te przelewy są obrzydliwe wstyd

Produkcja

Przyjdź na halę, gdzie robią okna stań przy kontroli jakości i będziesz wiedział dlaczego takie okna idą. Mają mało czasu na sprawdzenie okien, a jak widzą buble to i tak im kazali góra puszczać bo ilość i ilość. Więc nie miej pretensji do zwykłego niebieskiego tylko do kogoś kto każe to puszczać do klienta.

Aaa
@Tom

To dlaczego nie ma terminów na maj tylko na czerwiec lub lipiec????? Jest coraz więcej zamówień, ale starzy klienci rezygnują bo jest za dużo bubli.

hit

kierownicy w dh kasują na fakturę premie nie na pasek - nie widać w kadrach bo to obejście fry od 35-70 kola miesiąc plus podstaw ana sobie plus podstawa - ci terenowi się zgubili 40-150 koloek maja netto my haruje a tamci szaleli się tymi fakturami - a dyrektorzy maja więcej

Xxx

Przygotowanie produkcji Was i nas blokuje terminy są np. drzwi HST patio smary na czerwiec kto tu nie pracuje DH czy PP? Koledzy i koleżanki z linii na L4 komu mamy za tą farsę podziękować?

@Xxx

Dlatego mam nadzieję, że widzicie już różnicę. DH robi co może tak samo jak każdy inny dział w firmie. I to racja, puszczanie zamówień to jedno, a przerzucanie ich to drugie. DH zaczyna z zamówieniami i nie ma wpływu na to co się dalej dzieje z zamówieniem. Też jesteśmy wkurzeni, gdy dostajemy info, że trzeba zamówienie przerzucić na następny miesiąc. Trzeba to później klientowi wytłumaczyć, a różnie może zareagować. Klienci mają też swoje terminy. Idziecie na 8 godzin do pracy i resztę macie w nosie, a nam klienci dzwonią po godzinach, a za nadgodziny nikt nam nie płaci. My "szaraki" zaczniemy sobie do gardeł skakać, a góra się z nas śmieje, a tu zawiniło ich błędne zarządzenie.

@Produkcja

Dokładnie , robisz jedno okno a tu ci pchają już kolejne i kolejne , i jak ma być dobrze. Jak firma jest nastawiona typowo na ilość jak zrobić 200 okien w 8h to nienormalne. A później ci jeszcze na koniec miesiąca zabiorą premie.

Ona z dh
@Tom

Kolego z produkcji nie pisz głupot proszę dopóki nie będziesz mieć potwierdzonego info. Tak samo jak wy, my jako sprzedaż również jesteśmy zaskoczeni co się dzieje w firmie w związku z premiami bez wcześniejszych wyjaśnień. Niestety mimo zamówień terminy bardzo szybko uciekają chociażby w przypadku drzwi oraz przesuwek jest to już czerwiec (potem znowu termin zostanie odblokowany gdzie klient od tego wcześniejszego zamawiając pòźniej dostanie zlecenie wcześniej...). Przeważnie na większe zamówienia składają się okna i drzwi to powoduje, że nie mamy wyjścia jak puszczać zlecenia w podanym terminie, bo klient nie chce rozdzielać zleceń tylko otrzymać komplet. Takich jak i innych sytuacji jest wiele o których się nie mówi( zresztą komu?), gdyż najzwyczajniej nie mamy na to czasu. Faktem jest, że nawet jak my i wy będziecie się starać to guzik z tego wyjdzie bo ryba psuje się od głowy, od której wypadałoby zrobić porządek.

Łukasz

Widocznie szklarz nie wstawił,podkładowy nie podłożył, gość z giwera na silikon strzelał ślepakami,a młotkowy nie zabił listew bo już były owinięte do ramy.Ale od dziś zmiany zmiany i nagany każdy z nich dostanie

szary pracownik

Zamiast wspierać pracowników dowala się im normy, zamiast motywować-zabiera się im premię na, która na prawdę ciężko pracowali(!!!!!) zamiast rozmowy-są zwolnienia(!!!!!) ktoś sie tu musi głęboko zastanowić bo to ludzie tworzą eko, to tylko dzięki nim ten titanic jeszcze nie zatonął a mam wrażenie, że z każdym dniem zbliża się do tej skały, która pociągnie go na dno… Na prawdę warto usiąść i porozmawiać… Każdy dział tu jest tak samo ważny! Zaczynajac od biurowych kończąc na gospodarczym..

XDDD

Nieźle sie bawia w firmie, w kwietniu siła wyższa wzięta i brak premii, informacji na temat, że będą ją zabierali za kwiecień nie było XD, cyrki cyrki i to na kołach, nie polecam stanowczo firmy bo dla nich ważna jest kasa a nie pracownik!

Robert
@XDDD

Jak można na początku roku dać informacje, że osoby na l4 również dostaną premie ale pomniejszoną o te dni nieobecności. I teraz nie dać. Ok, zmiencie postanowienia jak chcecie od maja -ale za marzec i kwiecień powinniście wypłacić

Proszę o informację jak można zmienić dział na wodzislawiu. Czy jest taka możliwość do kogo się zgłosić. Bez zbędnego robienia na złość przez przełożonego.

@Nowy

Daj sobie spokój. W Wodzisławiu śląskim nikt Ci nie pomoże, nie pomagają nowym pracownikom nie pomogą i Tobie. Myślą tylko o sobie i premiach. Przykre to ale prawdziwe.

PolkoPl

Kto pyta nie błądzi. Zapamiętaj jednak osoby, które Ciebie olewają. Walcz o siebie i nie poddawaj się.

@Nowy

Wpisz sobie w google Eko Okna Rekrutacja i jak klikniesz w stronę to będzie rekrutacja Wodzisław Śląski- są tam 3 osoby podane. Zadzwoń do któreś z nich i zapytaj o przeniesienie na inny dział. Albo tak jak ja zrobiłam- na inną zmianę. Spróbuj - moze trafisz na fajnych ludzi. Bo praca w Eko też może być fajna jak na super ekipę trafisz. Powodzenia :)

Grzegorz

Dokładnie. Zasiłek chorobowy może być wypłacany w ciągu roku nie dłużej niż przez 182 dni. Tyle mozna miec l4. Niewiem jak inni moge mieć o to pretensje. To tak samo jak urlop, masz 26 dni i wybierasz go. Należy się i nik nie ma pretensji, to samo jest z l4. Należy się to człowiek wybiera

Mają nas za nic

Premię mają być tak wyśrubowane aby nikt jej nie dostał ! Prezes nie patrzy na to że to zarząd zawalił sprawę !!!! Nieee to zwykły pracownik jest wszystkiemu winny… żenada

Lucjan

Nie każdy dostał.Ja byłem na l4 i niedostałem.Kolega nie był na l4 cały rok i też niedostał.Jedno wielkie kolesiostwo

Pracodawca kłamie

Dlaczego firma eko okna podaje fałszywe informacje dotyczące zarobków ? Reklamy , banery … wszędzie pisze 5000 zł na start a prawda wyglada inaczej … 3800zl na rękę ! @Pracodawca !!! Dlaczego kłamiecie ? Dlaczego wpisy zostają usuwane z tego portalu ?

kolo
@Pracodawca kłamie

widocznie nie zaslugiwales na aneks to nie placz, wiekszosc ma po 4250 netto :)

Pustaku
@kolo

To i tak daleko do 5tys zł na rękę !!

Typek
@kolo

Przecież aneksy są na ten moment odgórnie zablokowane, więc tutaj nie masz racji

Jarek
@Pracodawca kłamie

5000 brutto :) to jest 3800 na rękę . Reklama w radiu była taka pokręcona że było też : 5000 pracowników do zatrudnienia :)

Lucjan

Było też o 5000 na start ale zapomnieli dodać : brutto więc 3800 na rękę .....

Stefan
@Typek

Podwyżki wstrzymane a nie aneksy po okresie próbnym

Pracuje 2 tygonie ale wiem że zrobiłem błąd zwalniając się u swojego pracodawcy ale jestem już w trakcie szukania nowej pracy ale nie mogę powiedzieć ludzi natrafiłem na spoko ???? i fajnie tłumaczą ale nie odpowiada mi kilka inych rzeczy nie premie pozdrawiam

Niebieski

Mają być nagrody za brak l4

Jurant
@Niebieski

Miały być teź nagrody za frekencję i trzy zmiany :) I gdzie one sobie poszły?

@Kierowca

Na jakie zarobki może liczyć kierowca ciężarówki ale w systemie jazdy na miejscu , np z kornic do wodzisławia, bądź kierowca międzyzakładowy ?

Tojejo
@@Kierowca

Wszystkie etaty na trasie miedzy Kornicami a Wodzisławiem są obsadzone.

Ekostreamer

Może jakiś podkaścik, co by się ludki dowiedziały na czym stoją, hm? Bo nie wygląda to kolorowo, a za 800 euro nie da się przeżyć miesiąca w tym kraju...

Pozdro
@Ekostreamer

Pozdro z Francji 2.5 tys euro na start

Nickelback
@Ekostreamer

Żadnych podcastów, żadnych opóźnionych premii pod koniec miesiąca!!! Kredyt sam się nie spłaci. Dobrze było, jak było 6 zakładów i wszystko hulało na najwyższych obrotach. Teraz mamy ile ? 8 w kornicach jeden niewypał w Wodzisławiu i kolos w Kędzierzynie-Koźlu. no i około 5 tys pracowników, którzy w ciągu dnia przepracują może z 1.5 godziny bo potem nie ma zbytnio nic do roboty.

Kawa na ławę (2×)

Prosze nie kasować tego komentarza kolejny raz !!!! Panie prezesie czy to jakiś zart? Proszę być z ludźmi szczerym, Powiedzieć co jest grane i jakie są pańskie cele na przyszłość względem kroków wykonywanym wobec, (a może i przeciw..można odczuc) pracownikow. Zeszłe spotkania zakończyły się tym, iż prosił prezes o NORMĘ, którą ludzie wyrobili! - efektem tego miało być odblokowanie drugiej części (50%) premii. SŁOWO NIE ZOSTAŁO DOTRZYMANE !!! Zacznijmy od tego, że premia 50%, która otrzymali pracownicy wynosiła tak naprawdę max 20% ! i tu się prezes minął z prawdą. Wiec, gdzie jest nasze kolejne 80% premii za luty? Dziś kolejne wieści z firmy: OTRZYMACIE ZNÓW gote wyplaty. serio? Co tu się odstawia i dlaczego nikt nie mówi prawdy?! Gdzie jest premia za marzec? Dlaczego premie są zawieszone do odwołania bądź do lipca-sierpnia? Dlaczego akurat do czasu po urlopowego? Przypadek? Nie sądzę!! Czy aneksy nie tak dawno podpisywane, były celowym zamiarem kierowanym w uderzenie w przyszłe premie zaraz po naborach ludzi na nowo otwarte hale Wodzisław i Kedzierzyn ? Nie jesteśmy (usunięte przez administratora) z marchewką na patyku przed nosem panie prezesie. Tak sie nie robi!! Bardzo nie ładnie się dzieje. Oczekuje się od nas wyników jak za granicami, a wiecie ile za granicą zarabiają ludzie pracujący przy np. aluminium? 5-10 tys euro/mies.!! Tutaj obecnie 4 tys zloty/mies. Prezes ostatnio wspomniał, że mogłaby byc w EKO najniższa krajowa.. prosze bardzo. Sprawdźmy ilu ludzi zostanie w szkodliwych warunkach, zapytleniu, punktami, dojazdami po nawet 2godz w jedna stronę i całą tą atmosferą jaką obecnie mamy: Świetnie! każdemu teraz zależy i ma motywacje jak nigdy!!!!! Mamy dużo pytań prosimy o umówione wcześniej spotkania z pracownikami MAMY DUŻO PYTAŃ i liczymy na odpowiedzi w prost, nie na polityczne omijanie. z poważaniem Pracownik na wykończeniu psychicznym.

Udhs
@Kawa na ławę (2×)

Pewnie nie ma kasy wszystko leci na mega minus to premi nie dostaniesz opcji jest kilka Mega zwiększenie zamówień Zamknięcie swd Zamknięcie KK O ile banki na to pozwolą bo przeniesienie produkcji z kornic na swd żeby mydlić oczy to nie rozwiązanie

Zostaw merytoryczną opinię o Eko-Okna S.A. - Kornice

• Jak się pracuje w Eko-Okna S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Eko-Okna S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2184.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eko-Okna S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1488, z czego 231 to opinie pozytywne, 357 to opinie negatywne, a 900 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eko-Okna S.A.?

Kandydaci do pracy w Eko-Okna S.A. napisali 25 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eko-Okna S.A.