SKF Polska S.A.

Opinie o SKF Polska S.A.

KKK

Oczywiście, że srajk. Wyłączamy maszyny i stołówka.

Przyszły pracownik

Witam. Niedawno wróciłem ze zagranicy. Poszukuje pracy w Poznaniu. Mam ofertę z tej firmy przez (Co bardzo mnie dziwi) przez Agencję Otto. Dziwne,aby człowiek w swoim kraju musiał robić przez Agencję.. Niby mam umówione spotkanie we firmie SKF pewnego dnia w przyszłym tygodniu. Czy ktoś może powiedzieć mi,jak tam jest we firmie? Nic o tej firmie nie wiem. Nie jestem z Poznania,a nie chce się w jakieś gówno wpierdzilić,bo widzę że komentarze nie są zbyt miłe. Krótko mówiąc,proszę o opinię aktualnych albo byłych pracowników jak tam jest :-)

Ola
@Przyszły pracownik

Na kasie w Biedronce i w Amazonie jest lepiej, lepsza kasa i social.

@Przyszły pracownik

Nie pchaj się w ten (usunięte przez administratora)

Przyszły Pracownik
@Pd

Dziękuję. Tyle mi wystarczy. Właśnie anulowałem spotkanie. Jak mam robić przez Agencję,to wole za granicą. A w dodatku tam nie robiłem za najniższą krajową z 7-8 letnim stażem i doświadczeniem za granicą. Pozdrawiam Was. I walczcie o swoje!!

Barylka
@Przyszły pracownik

Daj se luz I szukaj dalej

FC Baryły
@Barylka

Na wałka tylko czekamy na hasło, i będzie STOP, nie podpisaliśmy aneksów

Ludzie nie podpisujemy aneksów do umowy bo to jest propozycja zarządu a nie związku.W poniedziałek związkowcy będą chodzili po wydziałach i o tym informowali

Indiana Jones
@Marcin

Wszyscy grzecznie podpisać i nie podskakiwać , na nowe auta musi starczyć!! Ps. Kto wie jakie niespodzianki szykują w rozliczeniu godzin z banku?

@Marcin

A co zyskamy nie podpisując angaży?

@Baryła

Typowy pyrus zo zyskamy szacunek do siebie to mało

Boguś
@Baryła

A co zyskasz podpisujac? 100zl brutto więcej??Przez takich jak ty i tobie podobnych co za 5zl zjedli by (usunięte przez administratora)spod siebie robol zawsze będzie pomiatany, albo teraz solidarnie będziemy działać albo będzie tak jak jest i nigdy się nic nie zmieni!!

@Boguś

Ty 100 zł ale ja 450 zł. Więc nie dziw się ,że mam dylemat.

@Boguś

Ludzie zrozumcie, że zostaliśmy postawieni przed ścianą. Jeśli jej teraz nie przebijemy, to już nie zobimy tego nigdy. Ku zaskoczeniu chyba wszystkich, Związki zaczęły chyba w końcu gadać ludzkim głosem - głosem załogi. Jeśli pomimo ich starań przystaniemy na te ochłapy zaserwowane przez zarząd, to można być pewnym, że więcej się w żadnych negocjacjach nie postawią. Bo po co, dla kogo? Dla ludzi którzy się na nich wypieli, nie wspierając ich w walce o nasze lepsze jutro? Przecież zrobimy z nich tylko pośmiewisko przed tym pseudo zarządem. Nasz pracodawca przy okazji całej tej sytuacji sprawdza sobie, czy jesteśmy ubezwłasnowolnionymi, ograniczonym intelektualnie amebami, czy też ludźmi z którymi trzeba się liczyć i poważnie rozmawiać. Sami sobie odpowiedzcie w jakim świetle się postawimy, zgadzając się po dwuletniej przerwie w podwyżkach na te marne 3% i jaką da nam to pozycję przy okazji kolejnych negocjacji (jakichkolwiek). Gdyby nasi dziadkowie chodzili tak ze spuszczonymi głowami, tak jak my przed naszymi decydentami, dzisiaj mówili byśmy pewnie po niemiecku. Wiem, że to może wyolbrzymione porównanie, ale jeśli tak jak nasi przodkowie nie uniesiemy TERAZ dumnie naszych czół, to już ZAWSZE będziemy dostawać po głowie. Wielu z nas gnębią pewnie myśli - " kurde, jak nie podpisze, to mnie zwolnią". Ale weźcie pod uwagę, że jak nasze zarobki będą "rosnąć" w tak zastraszającym tempie, to za chwilę i tak będziemy musieli szukać innej pracy. No bo z czego jeden z drugim opłacisz kredyt, rachunki? Nie wspominając o jakichś wakacjach czy utrzymaniu dzieci, a nierzadko całej rodziny. Reasumując WSTAŃMY Z KOLAN!

Lewy
@Boguś

Ja za 100 zł muszę tydzień żyć. Więc nie mów że to (usunięte przez administratora)

@Lewy

A jak do tej pory żyłeś kradłeś?

@Lewy

To zrób coś, żeby nie musieć żyć za 100 zł na tydzień. Jak rozwalą układ zbiorowy i zabiorą wysługę, premię, to też potulnie się na to zgodzisz? Tylko wtedy przyjdzie Ci okroić swoje tygodniowe wydatki, nie wiem, do 50 zł???

Bogus

A ilu jeszcze te związki maja tych członków ? Raczej niewielu wiec jeśli ludzie w końcu się postawią to takich jak to napisałeś pozostawionych samych sobie to będzie znaczna większość! Zreszta jakiekolwiek ewentualne straszenia ludzi zwolnieniami jak zastrajkują jest śmieszne bo skoro zwolnią pół załogi to kto będzie tu pracował??? Ukraińcy? No to dawać ich , niech staną przy maszynach i zobaczymy.

Bogus
@Baryła

O kolego to ty z biurowca piszesz skoro dla ciebie 3,4% to 450 zł bo na produkcji nikt tak noe zarabia. Za Was nikt tu nie będzie walczył wiec możesz sobie podpisywać co chcesz

Lewy
@Baryła

Dam radę Bogusia żona mnie sponsoruje

Garnek
@Pd

To Ty musisz nie podpisywać aneksu ,żeby zyskać do siebie szacunek? Współczuję.

Zigi
@Garnek

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Właśnie przez taka ciemnote jest tak jak jest , bo jak ktoś nie myśli towmówią mu wszystko

Pot z czoła
@Marcin

Nikt w żadnej sprawie nie chodził po wydziale

@Bogus

Nie z biurowca tylko ja mam dostać 9% Kto Ci powiedział że każdy dostanie 3.4% ? Te 3.4% to jest średnio.

Zdendrwowany
@Baryła

Narazie zyskamy tylko to że zostawimy sobie otwarte pole do dalszych działań! PODPISUJĄC ANGAŻ, PODPISUJESZ SIĘ WŁASNYM NAZWISKIEM POD ZGODA NA PROPOZYCJE ZARZĄDU. PODPISUJĄC ANGAŻ PODPISUJESZ POROZUMIENIE SWOJE Z PRACODAWCĄ I ZGODĘ NA WARUNKI JAKIE CI PROPONUJĘ! A jeśli chcesz dalej walczyć o może wyższa podwyżkę i lepsze traktowanie w przyszłości to nie powinieneś tego podpisywać. Bo jak można podpisać porozumienie z pracodawcą i zgodę na jego warunki a za parę dni mówić że chcesz więcej!!!

"Zdenerwowany"

Ludki z produkcji nie możemy odpuścić! NIE PODPISUJCIE TYCH ANEKSÓW KTÓRE BĘDĄ TERAZ ROZDAWANE!!! Podpisując ten aneks podpisujecie "porozumienie między sobą a pracodawca i zgodę na takie A nie inne warunki". Niech każdy sam pomyśli jak to będzie wyglądać jeśli teraz podpisze aneks (zgodzi się na warunki proponowane przez zarząd) a za dwa dni będzie chciał więcej albo mówił o strajku. NIE RÓBMY Z NASZYCH TWARZY WYCIERACZEK!!! Skoro domagamy się żeby zarząd zaczął się z nami liczyć to musimy być stanowczy! Powiedzieliśmy "A" to teraz nie róbmy z siebie (usunięte przez administratora) podpisując się pod warunkami pracodawcy. TU JUŻ NIE CHODZI TYLKO O TEGOROCZNE PODWYŻKI, ALE RÓWNIEŻ O TO ŻEBY POKAZAĆ PRACODAWCY ŻE MAMY SWOJE ZDANIE I ŻE MUSZĄ NAS TRAKTOWAĆ POWAŻNIE!!! WALCZYMY NIE TYLKO O PODWYŻKĘ, ALE RÓWNIEŻ O TO ŻEBY W PRZYSZŁOŚCI PRACODAWCA LICZYŁ SIĘ Z NASZYM ZDANIEM CHCĄC WPROWADZIĆ NAM JAKIEKOLWIEK ZMIANY W SYSTEMIE PLAC LUB W SYSTEMACH CZASU PRACY!!! Narazie traktują nas jak przedmiot, wprowadzają co chcą i nie liczą się z naszym zdaniem i z tym że każdy z nas ma swoje rodziny, zajęcia lub obowiązki poza pracą! Każą nam się ciągle na coś godzić, każą nam dostosowywać się a to do rozliczania rocznego, a to do czterobrygadowki czy innych ich wymysłów! JEŚLI TERAZ POWALCZYMY TO NIE TYLKO FINANSOWO ALE TO ODCZUJEMY! ZARZĄD MUSI WRESZCIE ZACZĄĆ TRAKTOWAĆ NAS JAK LUDZI A NIE JAK BYLE CO! NIE PODPISUJCIE TYCH ANEKSÓW!!! POKAŻCIE PRACODAWCY ŻE JESTEŚMY LUDŹMI I NAM TEŻ NALEŻY SIĘ SZACUNEK I MAMY SWOJE ZDANIE!!! 3,4 % TO I TAK PRZY NASZYCH STAWKACH NIE ODCZUJECIE ŻE COKOLWIEK DOSTALIŚCIE!!! POSRAWMY SIĘ WRESZCIE I WYWALCZMY NIE TYLKO KILKA " %" WIĘCEJ W TYM ROKU, ALE WYWALCZMY TEŻ TO ŻE PRACODAWCA BĘDZIE MUSIAŁ LICZYĆ SIĘ Z NASZYM ZDANIEM!!! JEŚLI TERAZ DAMY CIAŁA TO W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE JUŻ TYLKO GORZEJ!!! JAJA SOBIE Z NAS ROBIĄ WIĘC POKAŻMY ŻE DOŚĆ TEGO I NIE PODPISUJMY TYCH ANEKSÓW. WRESZCIE ZRÓBMY COŚ I ZADBAJMY O SWOJE WŁASNE TYŁKI!!!

Inżynier Utrzymania Ruchu

Rozmowa wideo z managerem działu, bez wsparcia kogokolwiek z pionu HR. Dodatkowo, manager miał wyłączoną kamerę, co dawało poczucie dyskomfortu.

Managera interesowała właściwie tylko jedna kwestia - czy mam doświadczenie w pracy w kuźni. Mimo tego, że każde z wymienionych w ofercie wymagań, pokrywało się z moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym, Managera interesowała kwestia tej kuźni... Po negatywnej odpowiedzi, rozmowa się posypała, pan stracił entuzjazm, w 15 minut opowiedział o strukturze, o zadaniach dla inżyniera i gdyby nie moje pytania, rozmowa w zasadzie by się zakończyła. Jeżeli doświadczenie w pracy na kuźni jest takie istotne, to należałoby o tym wspomnieć w ogłoszeniu. Gdybym na taką rozmowę zaplanował dzień wolny, to chyba popłakałam się z rozpaczy...

Covid 2021

Kiedy strajk sie odbędzie?

Kleryk
@Covid 2021

Ja będzie to, , TV i Gazeta czeka tylko na telefon i przyjeżdżają

Laik
@Covid 2021

Wy nadal wierzycie ze związki coś zrobią dla nas????????. Podwyżka już jest i sprawa zalatwiona.. Jaki strajk? Związki za dużo by straciły.. Teraz to jest tylko zagranie ze prezes niby bez ich zgody. Wszystko było tak zaplanowane.. Nic z tym nie zrobią.. Śmieją nam się za plecami..

Walek
@Kleryk

Chłopacy biedni weźcie się w garść tak nie może być dzwoniłem do (usunięte przez administratora) zero reakcji jeżeli nie weźmiecie to w swoje ręce to przepadniecie pisze. Dowas jako już emeryt z innej firmy tv i gazeta tylko pomoże zobaczcie wolkswagen wszystko się znalazło a tak jesteście(usunięte przez administratora) tak nie może trwać dluzej trzymam za was kciuki panowie

Baryła

Wybijmy im nowe auta z głowy (nie wiem czy wszyscy o tym słyszeli, ale nasza "elyta" ma zmieniać furki na Audi i Volvo), jak nigdy pokażmy tym złotówom, że stanowimy monolit! Mają trząść gaciami przed każdorazowym wejściem na halę! Panie i panowie.... (usunięte przez administratora)!!!! (usunięte przez administratora) pamiętajcie, że na szali macie swoją związkową przyszłość!

@Baryła

Słowo "strajk" jest wulgarne, narusza czyjeś dobra osobiste?

STRAJK

TYLKO STRAJK POZWOLI NA GODNE ZAROBKI. NIEMIEC I (usunięte przez administratora) NIE MOGĄ POZWOLIĆ SOBIE NAS TAK TRAKTOWAĆ - 20 GROSZY DO GODZINY.

Pip

Co jest z tym mobingiem panowie szefowie nie macie godności

Jan Maria Boruta

Słyszeliście jakie góra dostała premie???!!! Nie? To się dowiedzcie:) Robią z robolami co chcą i śmieją się za plecami.

@Jan Maria Boruta

Te premie im się Po prostu należały!

ciekawy
@Jan Maria Boruta

jak wiesz to napisz

Jan Maria Boruta
@ciekawy

Z bardzo pewnego źrodla ta informacja. Powiem tak, najniższą była w okolicy średniej krajowej:)

Miki

I nie tylko premie, bo autka nowe też będą ful wypasione. 0000

Lodzia Pieczara

Szanowni Państwo Ta firma jest biedna.Proponuję zamiast bić pianę otworzyć portale z ofertami pracy i podziękować SKF. Każdy z nas-was ma swoje atuty i może się realizować w innej branży. Zarobki w przedziale 4-5 tysięcy były wystarczające 10 lat temu. Miejcie swoją godność,życie mamy tylko jedno i nie zmarnujmy go. Nie obrażajcie się na SKF -miejcie odwagę odejść z tej firmy Pozdrawiam Lodzia

Gienek
@Lodzia Pieczara

Zarobki 4-5tys?? Ty chyba z biura piszesz bo napewno nie jesteś pracownikiem produkcyjnym

Olek
@Gienek

Pracownik na produkcji ma 2900 na 3 zmiany

Czyli 4215 zł. Brutto

Xxx

Rozliczanie czasu pracy metodą tzw. banku lub kont czasu pracy na podstawie przepisów Kodeksu pracy nie jest możliwe. Pracodawca może próbować wprowadzać takie metody rozliczeniowe pod warunkiem zawarcia porozumienia ze związkami zawodowym. Pięknie "związki" was udupiły...

Xxx

Pracowałem tam jeszcze rok temu. Ludzie, jestem w szoku po tym co tutaj czytam o tych sobotach, banku godzin i zabieraniem socjalów. Co Wy daliście im ze sobą zrobić?!!. Postawcie im się i zastrajkujcie, bo to Wy pracujecie na nich i ich premie. Bez Was fachowców są nikim. Pozdrawiam

Krzychu
@Xxx

No to pozdrawiamy cię, z obozu.

Covidek

Ten zakład to już ognisko Covid-19, ludzie chodzą chorzy bo nie chcą stracić kasy. Zarażają innych, a broń boże nie wolno nikogo zgłosić na kwarantannę. Ukraińców mają pod dostatkiem, co za różnica ilu z nas zachoruje albo wręcz umrze.

Byłem tam

Od niemca guzik dostaniecie. Góra czyta te wypociny tutaj i mają z tego niezłą bekę. Zabiorą wysługę lat i jubileusze. A wy pokornie to przyjmiecie. Nie macie jaj zastrajkować, podzielili was tak jak pis podzielił Polskę. I dobrze wam tak. Było wam wygodnie, nie walczyliście o swoje. Teraz zostało wam tylko zastrajkować albo iść do innej roboty.

@Byłem tam

Wiadomo że wszystko już w styczniu związki podpisały każdy pomysł prezesa a te pseudo rozmowy to mydlenie że walczą co jeszcze można zrobić żeby ludzie się nie wypisali

PAN OBOSTRZENIE

Obostrzenia obowiązują tylko na hali rozumie? Nakaz zakrywania ust i nosa? Rozumie obostrzenia w biurach na szlifierskiej nie obowiązują? Tam to już wogole SAINT TROPEZ się robi, drinków na stolach brakuje. Dlaczego ktoś mi coś nakazuje skoro sam tego nie przestrzega

Trytytytyty
@PAN OBOSTRZENIE

Co sie dziwisz robolu masz robic i koniec

Gienek
@PAN OBOSTRZENIE

Saint Tropez to mało powiedziane , tam jak na Bora Bora jest. Obostrzenia i przepisy to dla robola są a nie dla „kadry” !!

@PAN OBOSTRZENIE

Jakie zakrywanie ust i nosa.. Mamy przykład na tokarskiej. Pracownica pakowni cały tydzień chodziła z koroną i zarażała. My dbamy o siebie a wystarczy taka jedna i cała zmiana zarazona. Za takie coś powinna być zabrana cała premia. Zabrałbym premie jej i jej liderce kanału a nawet liderowi za pozwolenie na narażanie innych?!! Jak można być takim nieodpowiedzialnym...

@Trytytytyty

Podkręcasz sytuację Czy głupi jesteś

Tak pd
@Pd

Ta Pani nie wiedziała, że ma Covid.

Jolka
@Tak pd

A co to ma do rzeczy ? Objawy choroby były

Pip

Pani która zgłosiła (usunięte przez administratora) niech zrobi to jeszcze raz tylko na piśmie bo próbują ukręcić łeb sprawie

Olo
@Pip

Czy w SKF toleruje się mobing?? Wszystko na to wskazuje skoro nikt nie zainteresował się sprawą! Zero rozmowy z pracownikami kanału i tym samum zero konsekwencji dla osoby która ten mobing stosowała! Może PIP będzie bardziej zaangażowany w wyjaśnienie panującej od lat patologi!

Bolo

Oczywiście ze nic nie da, co „drugi dzień „ wielkie negocjacje a efektów zero, może czas pokazać Niemcowi ze to nie są żarty , zatrzymać produkcje na 2h to może się ocknie

Baryła

Halo halo związki i co mamy po 0,5% czy 10% kuswa się należy po 2 latach bez niczego. Takie wielkie negocjacje tak piersią do przodu i co starych pracowników w d.poważaniu macie. Zapewne Tak lepiej przyjmijcie młodego UKRASOWITA i wasze na stołkach Brak informacji od was kierunku znanym nam wszystkim was poprostu kochał pies i się rozliczmy po gospodarsku czyli ...chwz.wiąxk

"Zdenerwowany"

Prezes i zarząd robią sobie kpiny z pracowników, którzy swoją pracą wyrabiają zyski! To nie praca Pana prezesa jest sprzedawana do klienta, to nie 8 godzin pracy pani kadrowej zapełnia tira za tirem! Klienci nie kupują u nas usługi księgowej. Klienci kupują od nas produkty które my pracownicy produkcyjni wytwarzamy! A władze firmy traktują nas jak (usunięte przez administratora) i plują nam w twarz! ROZWIĄZANIE JEST JUŻ CHYBA TYLKO JEDNO!!! 3 TWARDE I NIE NEGOCJOWALNE POSTULATY! 1 NIETYKALNOŚĆ DODATKU ZA WYSŁUGĘ LAT ORAZ JUBILEUSZE! 2 KONIEC Z OSZUSTWEM NAZYWANYM ROZLICZANIEM ROCZNYM CZASU PRACY 3 PODWYŻKA MINIMUM 10% DLA KAŻDEGO PRACOWNIKA! TAKIE POSTULATY I STRAJK!!!

Olek
@"Zdenerwowany"

No co do maseczkę to w białym domku i w biurach maski nie obowiązują, A co do pani kadrowej, no to teraz niema kto (usunięte przez administratora)

Alex

Tylko kuchni ?

Adwokat Roman G.
@Olek

To prawda że blat się zarwał w kuchni podczas uprawiania miłości?

Jaro
@Alex

Puk puk, kto tam szefowa kuchni, no to frugo.

Pip

Ludzie ubliżajcie sobie poniżajcie się i tak szefostwo nic z tym nie zrobi standard SKF czas powiadomić PIP

Zostaw merytoryczną opinię o SKF Polska S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w SKF Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SKF Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 372.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SKF Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 341, z czego 115 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 145 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SKF Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w SKF Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SKF Polska S.A.