Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Małgosia

Jak wyglądają podwyżki w tym roku w firmie Sii? Czy podwyżki dla pracowników na umowach o pracę i na własnej działalności są takie same?

Administracja
@Małgosia

Dla pracowników administracji jest to 200 zł, przy wynagrodzeniu które w 2022 wynosiło 3400 zł brutto.

Wymóg kamer

Aplikowałam 3 miesiące temu. OBOWIĄZKOWO wymagają przed przyjęciem pracownika danych takich jak wizerunek z kamery smartfona lub laptopa. Dzieje się to w drugim etapie rekrutacji. Żadne polskie i europejskie prawo (w tym Kodeks Pracy) nie pozwala na przetwarzanie danych biometrycznych ochotnika do pracy. Co więcej nawet od pracownika dane takie można pobierać jedynie gdy jest to uzasadnione bezpieczeństwem (i tak często jest to wymówka nie mająca nic z rzeczywistością w wielu firmach). Odmawiajcie przekazywania wizerunku z kamer (na MS TEAMS i Google MEET) bowiem jest to niebezpieczne naruszenie waszego prawa do ochroy danych osobowych. Dane te które przekażecie wraz z biometrycznym zdjęciem (które nie ciężko uzyskać z obecnych kamer) oraz z danymi które można na podstawie adresu zamieszkania pobrać z ksiąg wieczystych jest wystarczające by wziąć na tą osobę pożyczkę lub posłużyć się inaczej ukradzioną tożsamością. Nie twierdzę tu, że SII kradnie tożsamość, ale w wielu miejscach przy złej woli osoby po drugiej stronie może się tak stać. Rozmawiając przez Teams czy Meet również pozwalacie używać swojego wizerunku i głosu do doskonalenia usług Google i Microsoft, w tym do szkolenia sztucznej inteligencji oraz do rozpoznawania tożsamości na podstawie obrazu z kamery co niedługo po wprowadzeniu CBDC zostanie użyte przeciwko Wam. Szanujcie więc swój wizerunek i jeżeli ktoś chce Was zobaczyć - niech raczy umówić się na spotkanie w 4 oczy w biurze. Od tego są między innymi biura!

Dzisiaj dostaliśmy maila, że smuteczek, że Krystian wyleciał, ale nasze biedne Sii jest atakowane. Podkreślane słowo o solidarności. Nie wierzcie w te pozytywne komentarze, które nagle się pojawiają. One są wymuszone.(usunięte przez administratora)

StaryKoń

Podaj dowód, ze są wymuszone, bo mnie nikt do niczego nie zmuszał.

Nick nie może być pusty

Pozytywne opinie są kupowane przez firmę w kryzysie wizerunkowym.

@StaryKoń

Skoro na jaw wyszło że w tej firmie za utworzenie związku zawodowego zwalnia się pracownika mimo że zwolnienie to nie jest legalne, dodatkowo, widać było całą treść maila jaka prezes tej spółki wysłał, do tego jeszcze piszesz że nikt cię do niczego nie zmuszał sugerując swoją wypowiedź jako kontrargument, to chyba sam sobie przeczysz, nieprawdaż?

StaryKoń
@Obiektywny

Nie wiem czemu miałby mnie zmuszać, skoro dostaje 3-4 oferty pracy w tygodniu. W tym co napisałeś nie ma krztyny logicznego myślenia, w jaki sposób sobie przeczę?

@StaryKoń

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia tego że pracujący tam ludzie bronią stanowiska zarządu który ewidentnie ma za nic nasze prawa. Normalną czynnością jest penalizowanie takich działań, a mimo to jest zupełnie na odwrót. Proszę sobie odpowiedzieć w sposób możliwie obiektywny, czy to co zarząd zrobił wobec pracownika, jest normalne? jeżeli uważasz że tak, to Naprawdę jedyne co może zrobić ktoś z zewnątrz by odpowiedzieć, to po prostu współczuć. Takie działania powinny być penalizowane, nawet jeśli to jest nasza praca.

Bonzo
@Obiektywny

Z całym szacunkiem, ale dla ludzi zarabiających 6 cyfrowe kwoty rocznie w tej firmie przy ogromie projektów do wyboru, benefitów i rynku pracownika, jakiś gość, którego zwolnili bo postanowił zajmować się polityką zamiast robotą, to sprawa incydentalna do rozmowy na czas moczenia herbatnika w filiżance porannej herbaty.

Zaciekawiony

Mam pytanie, czy firma przestrzega przepisów prawa?

Lucek
@Zaciekawiony

Nakręcanie spirali hejtu, ta opinia nic nie wnosi

@Lucek

Tak, ta opinia nic nie wnosi, firma przestrzega prawo wybiórczo, to co akurat pasuje prezesowi.

NiKK
@Lucek

Ależ oczywiście że wnosi :) Dowiadujemy się z zewnętrznych źródeł jak został potraktowany jeden z pracowników tejże firmy, mimo że miał do tego pełne prawo gwarantowane przez nasze Państwo ;) i to co się wydarzyło stawia te firmę w złym świetle i mojej ocenie jak najbardziej słuszniej. Jedyne co dla mnie jest zadziwiające, to jak to możliwe że w tej firmie wypowiadające się osoby (domniemam że pracujące w tej firmie) mające świadomość że zarząd za nic ma wasze prawa, nadal próbują bronić stanowiska zarządu tejże firmy? jak dla mnie (zaznaczam że na codzień lubię posługiniewać się takimi terminami) kultura pracy bardzo przypomina tę która występuje w państwach postkolonialnych, (usunięte przez administratora)w których nomą są tego typu praktyki jak bronienie oprawcy, co dla mnie również jest rzeczą niezwykle absurdalną. Na ich miejscu, zrezygnował bym z pracy w takiej firmie która za nic ma nasze prawa. I tak, to powinno być jak najbardziej rozgłaszane, Tyczy się to taki właśnie (usunięte przez administratora) które nie penalizowane, są potem rozwijane w takich firmach jak ta.

Nie jestem pracownikiem, a kandydatem, natomiast tak nieprofesjonalnej rozmowy rekrutacyjnej nigdy nie miałam. Rekruterka dzwoni bez żadnego przygotowania, mimo wszystkich informacji zawartych w CV, nie wie czy studiuje, gdzie wcześniej pracowałam. Padł tekst, że widziała że nie mam żadnego doświadczenia akurat w branży finansowej, ale ma nadzieje że nie jestem głupia i widziałam że to praca w takiej branży. Nie powiem, zatkało mnie po takiej wypowiedzi ze strony rekrutera. W trakcie rozmowy padło, że musi jeszcze przedyskutować z osobą z działu, czy napewno może mnie zaprosić na rozmowę na żywo? Czy telefony nie powinny być wykonywane już po takiej rozmowie? Nie sprawdzając w żaden sposób mojej znajomości języka angielskiego (w CV jest wpisane, że mam poświadczony poziom C1) Pani stwierdziła, że to nie może być tak ze się będę bala mówić po angielsku (? nigdy nie padło takie oświadczenie). Nie zdecydowałam się na dalsze etapy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
kandydat

w tej bodyleasing'owni chyba nie slyszano o czyms takim jak feedback po rozmowie techncznej

JavaMan

Dostałem fajną ofertę od SII na senior java developera. Obecny pośrednik ma na mnie 25% marży i twierdzi że nie może z niej zejść tak aby mógł dostać podwyżkę. Czy SII też pobiera tak wysoką prowizję? Czy możliwe jest potem renegocjowanie stawki czytaj zejdą z marży albo dostana więcej od klienta?

@JavaMan

Jeśli oferta odpowiada Ci stawkowo to w sumie co obchodzi Cię jaką prowizję z Ciebie mają?

Selen
@Człowiek C#

Nie, SII nie schodzi z marż swoje muszą zarobić przecież od tego jest firma, niektórzy tutaj rzucali absurdy w stylu 300% ale myślę że 50-100% jest realne. Jak Ci się nie podoba to nie bierz i po problemie.

@Selen

Przecież chyba nawet tutaj było napisane, że Sii ma jawne marże. Nie wiem. Nie znam się. Obstawiam max. 20-30%, raczej na pewno nie 50%, a z całą pewnością nie 100%.

Człowiek
@JavaMan

Odróżnij narzut od marży - każda firma, która świadczy tego typu usługi dolicza narzuty, bo musi opłacić koszty pracodawcy (ok 30% twojej płacy), biura, ksiegowosc, place, HRy, licencje, sprzety itd. To koszty, ktore kazdy pracodawca musi ponieść. Marża, to jest to co zostaje - Sii pisze transparentnie na stronie, ze to 10% brutto. Łatwo to sprawdzić z ich wyników finansowych.

WłasnaFirma
@Człowiek

Oczywiście, można wierzyć w ich oficjalne zapewnienia ale rzeczywistość mówi co innego. Dają sprzęt i licencję na tym koniec. Obsługa księgowa? Jeden dokument miesięcznie... Koniec kosztów, także można mówić że firma robi szkolenia, owocowe czwartki itd ale nie róbmy z tego jakiś kosmicznych kosztów, zwłaszcza że ludzie mają nakaz pracy u klienta. Tak rozsądnie licząc to bym stawiał 40-60% od programisty a koszty są symboliczne, wiem bo tam pracowałem, swoją drogą fajna firma :-)

Człowiek
@WłasnaFirma

Połowa pracuje na UoP więc to nie tak ze jedna faktura na konsultanta. Kilkaset osob pracuje dla Sii w roznych działach hr, przedaż, ksiegowosc itd. - nie u klientów Biura też kosztują, nawet te w połowie puste. Wystarczy sprawdzić KRS zeby zobaczyć ile zarabiają na czysto. Gdyby to było 60% na każdej osobie to na kilka tysiecy konsultantów obroty mieliby na poziomie kilku miliardów zł.

Głos rozsądku
@WłasnaFirma

Sprzęt, licencje, 1 dokument księgowy miesięcznie i na tym koniec? Powodzenia w takim prowadzeniu biznesu, nawet JDG... Ten sprzęt zamówił, opłacił, skonfigurował i wydał się pracownikowi sam, podobnie jak sam w razie potrzeby się serwisuje. Każde z kilkunastu biur w kraju się samo wynajmuje, utrzymuje, sprząta, na recepcji pracują wolontariusze, również bez kosztowo. Infrastruktura sprzętowa i sieciowa są niepotrzebne, bo na pewno wszystko jest w chmurze, samo się instaluje, konfiguruje i utrzymuje, firma nie ma żadnych systemów wymagających opieki, nie ma działów field support ani servicedesk. Nie ma ludzi zajmujących się rekrutacją, obsługą klientów, żeby jaśnie kandydat czy nowy pracownik miał dla kogo pracować. 120% ludzi siedzi u klienta, biura to tylko logo na budynku. Ludzie, pomyślcie, poczytajcie trochę o tym jak funkcjonują firmy, nawet znacznie mniejsze, z 1 tylko biurem, a może nie będzie farmazonów o 3-cyfrowych marżach czy myleniu ich z narzutami.

@Człowiek

To, że pracują na umowie o pracę nic nie zmienia. To dalej jest outsourcing. Można być na uop i być wyoutsource'owanym.

WłasnaFirma
@Głos rozsądku

Tak na JDG jest jeden dokument miesięcznie, tak musiałem pracować u klienta, tak dostałem laptopa od firmy. A to że mają biura owocowe czwartki, szkolenia, służbowe samochody, komórki, podróże na marsa to nie jest koszt niezbędny tylko tak zwana przez nich inwestycja w pracownika. Serio w koszty mogą wrzucić nawet Ferrari CEO ale to nie jest coś bez czego firma upadnie. Przedstawiam realia pracy, ile zarobią ich sprawa ale proszę nie wprowadzać w błąd że firma balansuje na krawędzi opłacalności bo jest to po prostu śmieszne.

Opinia

Widzę, że ludzie zaczynają się dziwnie zastanawiać i te rozkminy idą IMO w naprawdę dziwnym kierunku. Widełki, które widzisz, względnie sobie negocjujesz są między tobą a sii. Stawka sprzedażowa jest ustalana między sii a klientem. To działa w niezmieniony sposób od wielu, wielu lat.

Opinia

Portal jest moderowany za opłatą i widze, że akceptowane są tylko pozytywne opinie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. To samo z tzw „certyfikacją” great place to work. Zapłacisz i masz taki certyfikat. A pracownicy mogą ocenić jakkolwiek albo w „ankietach” wpisać cokolwiek.

Krystian
@Opinia

Oj boli, że wszystkim pracownikom poza jednym dobrze się tam pracuje, nie?

@Krystian

Nic mnie nie boli. Ponadto jest co najmniej kilkadziesiąt contractingowych agencji rekrutacyjnych takich jak Sii w Polsce, więc jak komuś coś nie pasuje to może wziąć sprawy w swoje ręce i opuścić organizację. To takie proste.

Expert
@Opinia

Tyle, że Sii to nie kontraktowania, a firma usługowa, która realizuje również projekty wdrożeniowe, posiadająca kilkanaście centrów kompetencyjnych, gdzie ludzie się rozwijają z dużym wsparciem organizacji, współpracowników. Inne pośredniaki nie mają nawet podjazdu w tym względzie, nie wspominając o innych benefitach pozapłacowych i dbałości o pracownika.

@Expert

No chyba nie... Sii zarabia na outsourcingu osób i zespołów i jest kontraktornią z tego co wiem. Przynajmniej tak jest odbierana na rynku przez ludzi. Jakie projekty wdrożeniowe? W jakich technologiach?

Expert
@Opinia

Wystarczy wejść na www albo pogooglać: wdrożenia ERP, CRM, custom solutions, projekty infrastrukturalne, inżynieryjne np. dla automotive, konsulting Agile i BPO, akredytowane i autorskie szkolenia, które pod kontraktornię trudno podciągnąć, potrzebne jest zaplecze. Nawet jak wygooglasz to znajdziesz m.in. projekt publiczny e-krk dla Ministerstwa Sprawiedliwości.

Taka prawda.

100 razy lepiej zgubić się z Gregiem niż znaleźć z Szumim. Taka prawda.

Prawda

pracowałem z francuzmi, szkoda gadać

PonadPrawem

Słowa wypowiadane przez prezesa są tak skandaliczne, że w życiu nie będę na pewno bral udziału w żadnej rekrutacji prowadzonej przez tą firmę.

@PonadPrawem

Pewnie nie tylko się nie zmartwią brakiem Twojej aplikacji, ale w tym i podobnych przypadkach może wyjść im to na dobre, bo nie zatrudnią primadonny oceniającej powierzchownie, obrażającej się o byle co, a do tego jak widać gotowej do awantury przy pierwszej lepszej okazji.

@Wyj3b0ng0

Kropla drąży skałę. Gorzej jak się okaże że takich "Primadonn oceniających powierzchownie" jest znacznie więcej niż ta osoba która chciała to skomentować. A że jest więcej, akurat jestem pewny. Jak dla mnie to co napisałeś pasuje jedno zdanie: "Pycha przychodzi przed upadkiem" ;)

@Obiektywny

Ile by ich nie było, dobre sito dla Sii wśród kandydatów. Każdy rozumny oceni wg swoich rozsądnych kryteriów, pieniacz będzie bił pianę, a tego nie lubię. Pewne fakty w tej sprawie są bezsprzeczne - sprawa załatwiona beznadziejnie i kropka. Nie rozumiem jednak hejtu na całą firmę i Bogu ducha winnych 8tys ludzi, których obraza się wypisując bzdury. Zawsze znajdą się frustraci odrzuceni w procesie rekrutacji, zwolnieni czy tacy co nie umieli się rozwinąć, a teraz psioczą na byłego pracodawcę. Nie znam Sii, ale znam ludzi co tam pracują lub pracowali, najgorsze opinie jakie znam są neutralne, więc cały ten szajs nakręcany pewnie przez nierobów i konkurencję wkładam między bajki. Miłego dnia wszystkim, również lewicowcom i socjalistom :)

roszczeniowa klasa pracująca
@Wyj3b0ng0

Zapomniałeś o "frustratach", którzy odeszli bo nie chcą się "rozwijać" na górnolotnie brzmiących stanowiskach będących w rzeczywistości kiepściutkim call center - w firmach, które tak dbają o cudowną atmosferę pracy i tak implementują swoją "korporacyjną filozofię" - czymkolwiek ten bzdet miałby być - że nie oferują bezpośredniego zatrudnienia, tylko korzystają z pasożytów takich jak SII, dzięki którym nie są zobowiązane brać na siebie odpowiedzialności wynikających z kodeksu pracy - wobec swoich de facto pracowników.

@roszczeniowa klasa pracująca

Idąc Twoim tokiem rozumowania (lub obserwując jego brak) należałoby zlikwidować outsourcing. Wówczas powinieneś zamiast zlecić wykonanie usługi mieć zatrudnionego na etacie (bo B2B jest złe) księgowego, prawnika, mechanika, etc. Pomyśl przez chwilę, poczytaj o modelach biznesowych funkcjonowania przedsiębiorstw, o idei outsourcingu, a najlepiej załóż firmę, zacznij zatrudniać i zarabiać, może więcej zrozumiesz. Nie obrażaj przy tym firmy (pasożyt) ani jej pracowników (pracujących dla pasożyta), to nie przystoi komuś kto zdaję się walczyć właśnie z niewłaściwym podejściem do ludzi. Zamiast hejtu doradzam konstruktywne podejście, najlepiej zaczynając od siebie dając dobry przykład.

Ananas
@Wyj3b0ng0

Heh, oficjalna opinia prezesa dotyczącą polityki firmy to "powierzchowne", a to dobre ???? Pozdrawiam wszystkich z syndromem poprawczaka - "ja miałem przerąbane to inni też muszą mieć." Doskonale odnajdziecie się w Sii i wzajemnym podkładaniu "świń".

roszczeniowa_klasa_pracująca__
@Wyj3b0ng0

1. Tak, należy zlikwidować 90% tego co w PL kapitaliści nazywają "outsourcingiem". Szczególnie powinno się zlikwidować najbardziej patologiczną formę terceryzacji/"outsourcingu", którą uprawia m.in. SII polegającą na "usłudze" oferowania się jako firma-słup. 2. "Jak ci się nie podoba (usunięte przez administratora) to kup se własne latyfundium i pokaż jak należy bić (usunięte przez administratora) 3. Mam gdzieś czy ta firma czy inne wyzyskiwalnie kierowane przez wypisujących farmazony na swoich prywatnych blogach kapitalistów czują się obrażone. 4. Odpisałem ci w innym komentarzu, który niestety nie przeszedł przez sito cenzury, że utożsamianie krytyki wobec kapitalisty z jak to ująłeś "obrażaniem jej pracowników" świadczy o niezłym przepraniu mózgu (i syndromie sztokholmskim teraz dodam). 5. "to nie przystoi komuś kto zdaję się walczyć właśnie z niewłaściwym podejściem do ludzi" Z "niewłaściwym podejściem do ludzi" to sobie może walczyć Magdalena Ogórek. Ja walczę z kapitalistycznymi pasożytami i jestem z tego dumny. 6. Hejtem jest nazywanie człowieka zakładającego związek zawodowy "ekstremistą", wyzywanie ludzi od "frustratów" i "primadonn", bo nie łykają korporacyjnego wychodzącego z czterech liter niepowiem czego.

@roszczeniowa_klasa_pracująca__

Cieszy mnie Twój emocjonalny wpis, w którym odrzucając kapitalizm i terceryzm (mimo, iż jest doktryną polityczną, a tylko jej część odnosi się do godpodarki) jawisz się jako zajadły socjalista - każdy rozsądny ma już wyrobione zdanie o kolejnym pieniaczu. Chcesz być wojownikiem bo walczysz z tym czy tamtym, a groteskowo wychodzisz na Don Kichota, odnosząc się z lekceważącą pogardą do innych nie mając o nich pojęcia. Tkwij w swym zacietrzewieniu, nie zatruwaj jednak innym życia. Miłego dnia wszystkim, bez względu na poglądy :)

opinia
@Wyj3b0ng0

bez przesady to tez zaraz sie skonczy, te wszystkie kontrakty programistyczne zostana w korporacjach zlikwidowane w pierwszej kolejnosci, zostawiajac SII na lodzie, juz teraz widac jak malo jest ogloszen o prace

Bożydar

Warto być CEO w Sii? Możesz nam udzielić informacji nt. widełek CEO w tej firmie? Jaka jest lista benefitów i możliwości rozwoju na takim stanowisku?

Robuś
@Bożydar

Nie da się być CEO w Sii bo CEO jest jednocześnie właścicielem Sii. Chyba, że ci swoje udziały w firmie odsprzeda :D

Syriusz

Znając od podszewki ten twór powiem tyle: Sii to anomalia i skrajna (usunięte przez administratora) ale szary programista tego nie doświadcza na codzień.

asd

mija 4 tydzien od wyslania cv i..... nic.

Geniusz
@asd

Może po prostu nie są Tobą zainteresowani? Nie sądzę żeby jakakolwiek firma mogła sobie pozwolić na odpowiadanie na wszystkie nadesłane CV. Nie rozumiem Twojego wpisu, napisać byle co żeby było... chyba, że Twoje ego bezkrytycznie mówi Ci, że brak oferty życia dla Ciebie do największy błąd tej firmy ????

Pracownik Sii
@asd

Ilość CV składanych do Sii jest ogromna. Do tego w zależności od zapotrzebowania, nie każde zgłoszenie otrzyma odpowiedź.

Iss

Brak profesjonalnego podejścia do konfliktów

Ignacy Jan Paderewski

Czy to prawda, że za wymyślenie hymnu Sii firma płaci 40 tysięcy złoty?

Gall Anonim
@Ignacy Jan Paderewski

Tak się rodzą plotki... jest nagroda, ale nie 40tys. ???? Za tyle to by pewnie można zamówić profesjonalną piosenkę.

Prorok

Chyba przewidzieli sytuację, bo jak wtedy już czytali opinie to można było wyrobić sobie zdanie na temat ich autorów i pochodzenia uwag ???? Dziś rzetelność opinii, w tym od konkurencji, nie pozostawia złudzeń.

Remo

Jak to jest faktycznie z podwyżkami w firmie? Czy negocjować można tylko na rozmowie rocznej?

@Nemo
@Remo

Zależy od działu (CC) w jakim jesteś, ja dostałem podwyżkę podczas rozmowy rocznej, drugą pół roku później bez żadnej rozmowy.

Nie polecam

Skandaliczy brak kultury zarządu

Alicja

Wpadłam na ich ogłoszenie na stanowisko Quality Engineer. Co wiecie o premiach? Czy pracownicy na tej pozycji dostają regularne premie czy inne dodatki finansowe? Albo może były ostatnio podwyżki inflacyjne?

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 237.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 33 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.