Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

PM

Czy ktoś z pracowników SII może podzielić się opinią o kulturze organizacyjnej? Chodzi o pracę na pozycji Project Managera, chciałbym dowiedzieć się jak wygląda podejście do pracy hybrydowej/zdalnej, czy zależy to od klienta u którego realizuje się projekt czy raczej SII ma swoje zasady, jak wygląda kwestia szkoleń zewnętrznych (umowy lojalnościowe?), komunikacji między poziomami w firmie, itd. Czy czujecie się w firmie doceniani i wysłuchani, czy jest klimat wyścigu szczurów? Generalnie warto czy nie warto????? dzięki!

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Odrzut.

30.10.2023 03:10

Odrzut.ikona wywiad

Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z rekrutacji.

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś i dlaczego?

Odrzut.ikona wywiad

Stanowisko w ogłoszeniu nazywało się "Java automation test engineer". Zatrudnienie miało być poprzedzone trzy miesięcznym intensywnym, opłaconym przez pracodawcę kursem doszkalającym.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Odrzut.ikona wywiad

Sam proces rekrutacji przebiegał sprawnie i profesjonalnie. Pierwsze dwie rozmowy prowadził HR, trzecią rozmowę prowadził przełożony techniczny.

Ile etapów obejmowała rekrutacja?

Odrzut.ikona wywiad

Rekrutacja obejmowała trzy etapy.

Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?

Rekrutowano mnie zdalnie.

Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?

Odrzut.ikona wywiad

Miałem sporo pytań teoretycznych podczas rekrutacji oraz tak zwany live coding, czyli zadanie do wykonania w czasie rzeczywistym w trakcie rozmowy.

Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?

Odrzut.ikona wywiad

Atmosferę podczas rekrutacji oceniam pozytywnie, nastrój był swobodny, czułem się traktowany z szacunkiem.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Odrzut.ikona wywiad

Komunikacja była sprawna, jedynie według mnie długo oczekiwałem na informację zwrotną (trzy tygodnie).

Czy podczas rekrutacji uzyskałeś/-aś wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków zatrudnienia?

Odrzut.ikona wywiad

Tak, podczas rekrutacji uzyskałem wszystkie niezbędne informacje o warunkach zatrudnienia.

W jaki sposób przekazano Ci informację zwrotną odnośnie rekrutacji?

Odrzut.ikona wywiad

Informację zwrotną odnośnie rekrutacji przekazano mi przez telefon, trzy tygodnie po przejściu wszystkich etapów rekrutacyjnych.

Jakie informacje zwrotne otrzymałeś/-aś po zakończeniu rekrutacji?

Odrzut.ikona wywiad

Podziękowano mi za rekrutację i usłyszałem, że jednak zatrudnią kogoś innego.

Czy wyjaśniono Ci, co wpłynęło na wynik rekrutacji?

Odrzut.ikona wywiad

Otrzymałem jedynie informację, że ktoś inny okazał się lepszym kandydatem.

Czy polecił(a)byś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Odrzut.ikona wywiad

Nie poleciłbym rekrutacji w tej firmie znajomym. Moja trzyetapowa rekrutacja trwała trzy tygodnie. Musiałem wziąć trzy dni urlopu w obecnej pracy, ponieważ firma nie potrafiła dostosować się do godzin mojej pracy. Poświęciłem czas wolny na przygotowania do rozmów, przeszedłem pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji. Słyszałem od rekruterów, że pasuję do tej pracy. Przy kolejnym kontakcie ze strony firmy miałem otrzymać warunki zatrudnienia i załatwić formalności odnośnie zatrudnienia. Zamiast tego po trzech tygodniach otrzymałem przez telefon informację zwrotną, że jednak znaleźli lepiej dopasowanego kandydata. Poczułem się rozczarowany. Niepotrzebnie poświęciłem czas na rekrutację w tej firmie.

Expracownik

Nie polecam pracy w back office. Zarobki niewspółmierne do zakresu obowiązków. Nie ma możliwości raportowania nadgodzin, których jest dużo. Nie można powiedzieć nic złego, że coś jest nie tak, że coś wymaga zmiany, że nie podoba Ci się nastawienie przełożonego - automatycznie stajesz się wrogiem nr 1. I albo sam się zwolnisz bo atmosfera będzie niedozniesienia albo zaciskasz zęby i czekasz aż znajdą argumenty z kosmosu, żeby Cię zwolnić.

Na jaki temat są kłamani pracownicy? Jakie przykładowo znajdują powody żeby dać wypowiedzenie?

Nie jestem pracownikiem, a kandydatem, natomiast tak nieprofesjonalnej rozmowy rekrutacyjnej nigdy nie miałam. Rekruterka dzwoni bez żadnego przygotowania, mimo wszystkich informacji zawartych w CV, nie wie czy studiuje, gdzie wcześniej pracowałam. Padł tekst, że widziała że nie mam żadnego doświadczenia akurat w branży finansowej, ale ma nadzieje że nie jestem głupia i widziałam że to praca w takiej branży. Nie powiem, zatkało mnie po takiej wypowiedzi ze strony rekrutera. W trakcie rozmowy padło, że musi jeszcze przedyskutować z osobą z działu, czy napewno może mnie zaprosić na rozmowę na żywo? Czy telefony nie powinny być wykonywane już po takiej rozmowie? Nie sprawdzając w żaden sposób mojej znajomości języka angielskiego (w CV jest wpisane, że mam poświadczony poziom C1) Pani stwierdziła, że to nie może być tak ze się będę bala mówić po angielsku (? nigdy nie padło takie oświadczenie). Nie zdecydowałam się na dalsze etapy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
mp

Proces rekrutacyjny w Sii na stanowisko senior devops oceniam negatywnie. Pierwsza rozmowa z HR w porządku. Rozmowa techniczna przebiegała w neutralnej atmosferze. Później odezwała się do mnie kobieta z HR (inna) z informacją że feedback jest pozytywny i proponują mi stawkę która miała się nijak do przedstawionych wcześniej widełek. Poprosiłem o wyjasnienie tej sytuacji. Od tego czasu zaczałem być traktowany jakby mieli na mnie wywalone. Musiałem się przypominać że czekam na odpowiedź od nich (a czas grał rolę bo to koniec miesiąca a mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia), w końcu otrzymałem odpowiedź jednak nie zostały przedstawione żadne szczegóły co do tego jakie są dalsze kroki. Uważam że potraktowali mnie w sposób niepoważny. Jesli chodzi o niższą stawkę to okazało się, że rekruter ocenił mnie na regulara. Z 6 obszarów/technologii z których byłem oceniany, dostałem ocenę regular również z tych obszarów, w których odpowiedziałem poprawnie na wszystkie pytania (co potwierdzał rekruter po każdej odpowiedzi). Łącznie na kilkadziesiąt pytań nie odpowiedziałem na 6 z nich i to wystarczyło żeby obnizyć mi ocenę do poziomu regular.

@mp

Czy pamiętasz może jak długo czekałeś na feedback po rozmowie technicznej? U mnie właśnie mija tydzień i zero kontaktu i nie wiem czy się przypominać.

mp
@me

Rozmowę miałem w piątek, a telefon z ofertą dostałem we wtorek. Z tym że w poniedziałek napisałem do nich czy mogliby mi dac feedback bo koniec miesiąca a miałem jeszzcze inne oferty do rozważenia.

@mp

Aha, czyli musiałeś się upomnieć. No nic, całość rzeczywiście dość niepoważnie i mam nadzieję, że w takim razie udało się znaleźć coś sensowniejszego. Dzięki za odpowiedź!

QQ
@me

Nie musiał się upomnieć. Między piątkiem a wtorkiem są 2 (pewnie nawet nie całe) dni robocze. W SII osoba robiąca sprawdzenie techniczne ma 24 godziny na zdanie raportu, większość kandydatów (jak również @mp) dostaje feedback w ciągu 48 godzin.

@QQ

No ja akurat nie dostałam odpowiedzi po 48h tylko po prawie 2 tygodniach po "upomnieniu się"

Na stronie internetowej jest dostępny cały wachlarz ciekawych ofert, swoją wyszukiwarka ofert jest bardzo intuicyjna i przejrzysta, to jest duży plus... Zainteresowała mnie oferta na UX Designera, ktoś może już aplikował i może się podzielić jak wygląda rozmowa? Podobno firma oferuje też dużo szkoleń, ktoś z nich korzystał i są faktycznie bardzo merytoryczne można się rozwinąć?

Gosc

Zastanawiam się czy Sii zacznie podawać widełki zarobkowe przy ofertach pracy? To już w branży standard, że oferta zawiera mniej więcej ile można zarobić i przestaje to być powoli tajemnicą poliszynela.

Mario
@Gosc

Sądząc po tym ile proponują to przestaliby rekrutować bo by się nikt nie zgłosił ;-D

WTF?
@Mario

Twój tok rozumowania jest taki: Sii nie podaje widełek bo są niskie i nikogo by nie zatrudnili, ale zatrudniają dużo bo na etapie rekrutacji dzieje się coś magicznego i ludzie zgadzają się na niskie stawki.

AB

Praca dla tyćh, którzy chcą pracować i się rozwijać. Po kilku miesiącach od startu dostępna jest cała baza szkoleń. Komfortowy przycisk zmiany projektu - dzięki czemu pracujesz tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie Cię "rzucą". Ogólnie to praca jest ma rzecz klienta Sii, ale bardzo polecam.

@AB

Jakich szkolen? Stanowiskowych? XD

Lidia
@AB

Czyli posiadają jakąś platformę ze szkoleniami? Można z tych szkoleń dowolnie korzystać, czy trzeba powiedzieć przełożonemu, o chęci szkolenia i dopiero wtedy zapada decyzja? Ile rocznie można sobie takich szkoleń zrobić i czy to ma później odzwierciedlenie w rozwoju w ich firmie i potencjalnym awansie? :)

Niezadowolony exworker

Miałam okazję pracować kiedyś w sii, zarobki były tak żałosne, szczególnie podstawa - około (usunięte przez administratora)zł brutto - (usunięte przez administratora)brutto na stanowisku rekrutera. Bardzo odklejone i niskie wynagrodzenie dotyczyło także innych wewnętrznych zespołów. Struktura nie do przebicia, czekasz na rozmowe roczna, a może coś sie zmieni, a wtedy łaskawie może dadzą podwyższkę 500 maks.700 brutto. Rynek płaci około (usunięte przez administratora) zł brutto na tym stanowisku. Chwalili się, że podzielili się zyskiem, a może w końcu by dali rynkowe podstawy? Bardzo nie polecam, naprawdę.

Max
@Niezadowolony exworker

Jeśli płace są niskie, to dlaczego ludzie tam pracują? Pracodawca będzie płacić tyle, za ile pracownicy się zgodzą pracować.

proletariat
@Max

W kapitalizmie nikt nie pracuje bo ma taką zachciankę, tylko bierze oferowaną pracę aby zarobić na chleb.

Ala
@proletariat

Jak ma niską wartość rynkową. Pracownik o dużych umiejętnościach może pozwolić sobie na wybieranie ofert i nie musi godzić się na niską stawkę.

Niewidzialny człowiek
@proletariat

uff dobrze, że przy obecnym poziomie zarobków w IT jeszcze dodatkowo na szklankę wody starczy, chociaż to i tak peanutsy przy innych branżach.

Jan
@proletariat

Lepiej juz za granicę wyjechać

tester
@proletariat

albo złapać doświadczenie i nowe umiejętności, a następnie dostać 50% podwyżki w kolejnej firmie

antyignorant
@Ala

@Ala, Twoja odpowiedź jest dyskryminująca. Branża IT jak i samo Sii to nie tylko programiści i osoby które w 5 minut znajdą pracę, to też back-office który też mógłby przynależeć do ZZ i chcieć walczyć o lepsze warunki dla siebie.

proletariat(prekariat?)
@Ala

1. 90% pracowników w PL nie zarabia 15k 2. Nawet w tym wspaniałym IT 80% zarabia około dwóch minimalnych, czasem mniej 3. Szybko to sobie znajdziesz pracę w kolejnym g*wnie jak SII, gdzie pracujesz dla firmy-słupa, a twoim faktycznymi zatrudniającymi są firmy trzecie tzw. "klienci", którzy dzięki SII nie są zobowiązani przestrzegać praw pracowniczych, mimo że de facto jesteś ich pracownikiem. 4. Wyższe zarobki netto osiągasz idąc na fikcyjne samozatrudnienie tzw. B2B. Działa to w ten sposób że jegomość zarabiający 4-5 minimalnych dostaje ulgę podatkową czyli dotację od nas wszystkich w kwocie 3000+ , przy czym liczę tu wyrównanie do podatku liniowego - bardzo opłacalnego dla 10% najbogatszej części społeczeństwa. Gdyby wyrównać do podatku progresywnego, wychodzi, że taka osoba dostaje 6000+ od nas wszystkich. Takie kapitalistyczne czary-mary. 5. Nawet mając "wysokie" zarobki, koszty życia w PL są tak drogie, a ilość świadczeń socjalnych nieistniejąca (choćby brak powszechnego dostępu do mieszkań komunalnych, stypendiów wyższych niż 200 zł miesięcznie, albo zasiłków dla bezrobotnych, z których mogli by skorzystać wszyscy bezrobotni - a nie mała grupa, która się szczęśliwie zmieści w kryteria urzędu pracy) , że nawet przy tych "wysokich" zarobkach żyjesz sobie co najwyżej średnio-marnie. 5. Cieszyć się z wyższych zarobków na fikcyjnym samozatrudnieniu (B2B) mogą się cieszyć oportunistyczni (usunięte przez administratora) pozbawieni jakiejkolwiek świadomości klasowej. Myślicie, że jak masa osób wykonująca obecnie za grosze prace wymagające dużo większego użycia mózgownicy, ruszą na sektor IT to zachowacie takie zarobki? Znam nie jeden przypadek (usunięte przez administratora) jarających jacy to oni są zaje*iści bo płacą mniejsze podatki, po czym po kilku latach sytuacja w ich zawodach ulega lekkim wahaniom i nagle znajdują się w głębokiej d*pie, i kwiczą jak p*zdy. Tyle że nie mają żadnych praw pracowniczych, którymi mogli by się bronić, a społeczeństwo ma ich gdzieś bo sami wyrobili sobie mit panisk wykonujących super-płatny zawód.

JK
@proletariat(prekariat?)

Ale o co chodzi,. przecież mówmy o firmie SII gdzie głównie pracują programiści, reszta zaplecza typu HR, kadry i płace, serwis, sekretariat, itd... na pewno nie stanowi 80% SII bo pieniądze do firmy przychodzą głównie za pisanie kodu u klientów, jak nie będzie programistów to serwis nie będzie miał komu naprawiać komputerów, kadry wyliczać płac, a managerowie jak znajdą klienta to wyślą do niego kadry? może związkowca? :) W firmie o profilu sprzątającym programista nic nie zarobi bo do niczego nie jest potrzebny, po prostu taki jest profil, tyle rynek płaci za daną pracę. Jest dowolność umów i wybierasz jaką chcesz zgodnie z prawem jakie ci przysługuje i liczysz się z konsekwencjami. Pisz proszę o firmie której dotyczy to forum, jeśli pracujesz w niej to opisz z czym masz problem i co ci się podoba, a nie o poglądach społecznych w stylu Jasia Kapeli ciężką do zrozumienia polszczyzną.

q
@Niezadowolony exworker

Po rocznej rozmowie dostałem 2000 zł podwyżki (obecny pracownik Sii z tej strony). Szkoda, że widełek nie ma, ale da się tutaj zarobić o ile dobrze się negocjujesz

weryfikator
@Niezadowolony exworker

review bombing - nieprawdziwe informacje napisane pod wpływem afery medialnej rozpętanej przez prowokatora działającego na szkodę firmy

robol
@JK

Sam fakt że nie wspominasz o działach testerów, service desk, helpdek, frontoffice, serwisantów i techników świadczy o tym że albo nie pracujesz dla SII, albo żyjesz w bańce. Duża część programistów również zarabia około dwóch minimalnych.

ziemniak
@proletariat

@proletariat jesteś marksistą, który nie rozumie jak działa świat. Większość pracowników Sii nie pracuje tam bo musi, ale dlatego, że chce - ich kompetencje pozwalają im przebierać w ofertach i nie ma to nic wspólnego z zarabianiem na chleb, chyba że chcesz wyżywić pół osiedla. Pracuję w Sii od kilku lat i zarabiam bardzo dobrze. I nie robię tego z ekonomicznego przymusu, chyba że za ekonomiczny przymus uznajesz samą potrzebę pracy - wtedy muszę Cię zmartwić, ale utrzymując się z własnego gospodarstwa trzeba zacząć pracę znacznie wcześniej niż 7, nie ma beniefitów ani nawet urlopu. Jest też druga opcja - kto rano wstaje temu Pan Bóg daje, ale pewnie jesteś niewierzący, więc Cię nie dotyczy. Przykro mi, ale wszyscy musimy pracować, za darmo nie ma nic, a jeżeli masz odpowiednie kompetencje to nie pracodawcy wybierają Ciebie, tylko Ty pracodawców.

@proletariat(prekariat?)

Nie chce sie odnosic do calosci ale o B2B to moge napisac dwa slowa. Otoz kochani moi kazdy pracuje w takim modelu jaki lubi. B2B jest spoko do momentu kiedy zachorujesz albo rynek sie chwieje. Wtedy nie ma przebacz. Dlatego ktos wymyslil kodeks pracy, prawa pracownicze i ich ochrone zeby ludzie czuli sie bezpiecznie nawet w gorszych czasach. Jesli ktos z tego swiadomie rezygnuje to spoko ale nie opowiadajcie glupot, ze B2B jest fajne bo wiecej zarabiacie. Przy obecnej inflacji i wzroscie cen roznica miedzy B2B a UoP przestaje miec znaczenie. Za to zaczyna miec co raz wieksze stabilnosc zatrudnienia. Komentarz tyczy sie samego B2B a nie konkretnej firmy.

FinBankowiec

Pracowałem dla Sii 2,5 roku. Z mojej perspektywy opinie wyłącznie pozytywne – bo dokładnie wpisywały się w moje oczekiwania. Nie wysyłałem do nich CV, ale namierzyli mnie poprzez LinkedIn. Proces rekrutacyjny polegał na wysłaniu im CV i krótkiej rozmowie informacyjnej z opiekunem z Sii, po czym miała miejsce jedna rozmowa merytoryczna od razu z docelowym pracodawcą. Po tej rozmowie zapadła decyzja o zatrudnieniu. Nie zależało mi na żadnych benefitach – ale na tym, by mi za często nie zawracali głowy. I to zostało spełnione w 100% - opiekun nie zabierał mi czasu jakimiś nadmiernymi kontaktami (rozmawiałem mniej więcej raz na 12 miesięcy), start współpracy został załatwiony zdalnie – nie byłem nawet w biurze. Byłem umówiony na możliwe rozwiązanie umowy z dnia na dzień – i słowa dotrzymali (dzień wcześniej zgłosiłem – następnego dnia dokumenty czekały na podpis – ale wtedy już musiałem udać się po raz pierwszy do ich biura – przy czym nie musiałem jechać do Wwy gdzie byłem zatrudniony, tylko regionalnego). Wynagrodzenie zawsze na czas, system raportujący czas pracy nie był kłopotliwy (aczkolwiek w tym czasie zaliczył jakieś dwie zwiechy). Z benefitów z jakich skorzystałem to nagroda roczna, karta przedpłacona i prezent świąteczny. W katalogu było więcej dodatków – ale nie korzystałem – to się nie wypowiem. Jeżeli ktoś ma takie oczekiwania jak ja - to zdecydowanie polecam współpracę z tą firmą. Mam tylko nadzieję, że taki jest u nich standard - a nie że akurat mi się tak dobrze trafiło.

Paula
@FinBankowiec

A powiesz co było w tym katalogu, może pamiętasz co tam oferowali? ta nagroda roczna to w jakiej postaci była, pieniężnej? całkiem spoko się o nich wypowiedziałeś, więc mnie zastanawia czemu już nie pracujesz? :)

FinBankowiec
@Paula

Niestety nie mam już dostępu do sieci firmy - więc katalogu nie przedstawię. Ale raczej wyglądał standardowo dla korpo - o ile pamiętam opieka zdrowotna (preferencyjne ceny dla lepszych pakietów), karta typu Multisport, itd. Nagroda roczna w formie pieniężnej (dodatkowa pozycja na fakturze). Nie pracuję już dla nich - bo postanowiłem zakończyć karierę zawodową. W dzisiejszych czasach jest wiele ciekawszych alternatyw niż praca zawodowa do emerytury.

Mariol
@FinBankowiec

Powiedz mi, czy trzeba mieć jakieś kursy, bo słyszałam, ze można tam przyjść i oni sami uczą. A może podpowiesz jak zacząć karierę nie na etacie?:) szukam totalnie coś w tym stylu, ale nie mogę się odnaleźć

Anon

Zarobki generalnie takie jak sie wynegocjuje, ale jednak ewidentnie lubią zbijać stawkę i ostatecznie konkurencja często może zapłacić dużo lepiej. Lubią też bajerować o super projektach, ale często przynajmniej do 1 projektu pchają do bardzo słabych firm/projektów gdzie jest duże i pewne zapotrzebowanie, ale nikt inny nie chciał iść.

Laura
@Anon

Ale taktyka z tym pchaniem do takich projektów na początek. Jakbyś miał ocenić, to sporo jest takich słabych projektów? Czy jednak większość jest ciekawa i stanowi wyzwanie? Co do zbijania stawki, typowo niestety, zawsze się z tym spotykam. Pytanie tylko, czy to na starcie tak, czy nie ma szans na podwyżki, nawet ze stażem pracy?

ona
@Laura

słuchaj anonimów z gowork ;) powiedzą ci jaki projekt i do jakiego klienta - podejmiesz decyzje sam. Stawke też ustalasz wczesniej. Podwyżki jedni dostają a inni nie - to nie jest (usunięte przez administratora) ze kazdemu po rowno.

@ona

Nie, nie powiedza. Powiedza, ze to dobre wyzwanie i ze zawsze mozesz liczyc na pomoc. Po czym jak bedziesz eskalowac problem we wspolpracy z klientem to sie dowiesz, ze to trudny klient a Ty musisz popracowac nad komunikacja po swojej stronie. Oczywiscie zdarzaja sie fajne projekty zarzadzane przez fajnych ludzi ale musisz miec serio szczescie zeby trafic na dobrego managera, ktory ma zyciowe podejscie do pracy i nie recytuje Ci wyuczonych na kursie HR regulek.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Sii Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Czy projekty w Sii ruszyły? Jeszcze niedawno słyszałam, że wiele osób jest na tzw. ławeczce, a teraz pojawiło się mnóstwo ofert.

Kandydat embedded

Przeszedłem pozytywnie rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko programista c+ embedded. Rozmowa techniczna oceniona bardzo wysoko- poziom senior -. Nie dostałem jednak żadnej konkretnej oferty pracy. Uzyskałem informacje, że przekażą moje dane klientom i być może jeszcze ktoś się odezwie na rozmowę. Mija drugi miesiąc i cisza. Odpuścić sobie totalnie czy w ogóle jest jakakolwiek szansa, że jeszcze ktoś się odezwie.. pierwszy raz spotykam się z takim sposobem rekrutacji . Dziękuje za z góry za odpowiedzi.

Agata
@Kandydat embedded

Cześć, i jak tam? Odezwali się? Uprzedzali Cię, że cały proces rekrutacyjny może aż tyle zająć? Pozytywny feedback po rozmowie dostałeś po jakim czasie? Ciekawe w sumie, jak to jest u innych osób. Może ktoś jeszcze był w takiej sytuacji? Ja też zastanawiam się nad aplikowaniem tutaj, ale okres wypowiedzenia trzyma mnie w obecnej pracy..

Kandydat embedded
@Agata

Niestety do tej pory nie ma żadnej konkretnej oferty pracy. Pozytywny feedback byl w zasadzie już po skończonej rozmowie. Ale oficjalny telefon z sii dostałem ok 1.5 tygodnia po rozmowie. Nadal cisza...

może
@Kandydat embedded

może byleś za drogi, więc nie zarobiliby na tobie dostatecznie, albo za słaby i wtedy nie udałoby im się "sprzedać" cię jako eksperta. Takie pośrednicze prawo

Klementyna
@może

Tak z ciekawości, jako potencjalna kandydatka do firmy — na jaką kwotę musi się wycenić kandydat, aby firma uznała, że jest za drogi? :P Często odrzucają kogoś z tego powodu właśnie? Tak na marginesie, polecasz pracę w tym miejscu? Stawki sa rynkowe? Oferują ciekawe benefity dla pracownika? Jak z rozwojem, jest jakiś budżet szkoleniowy? Czy jasno określona ścieżka awansu? ;-)

ktoś tam
@Kandydat embedded

i nie dostaniesz prędko feedbacku, bo priorytetem do szukania projektów są ludzie już zatrudnieni, ale siedzący na ławce, a nie nowo rekrutujący się

@ktoś tam

To po co w ogóle prowadzą rekrutacje skoro priorytetem są osoby które już pracują? Myślisz że to standard że nie dają feedbacku nawet tym, którzy przeszli weryfikacje pozytywnie? To bardzo nie w porządku trzymanie ludzi w takiej niepewności no i strata czasu na rekrutacje. Nie uważasz?

Ol

Dokładnie po co są w takim razie rekrutacje?

victoor
@Kandydat embedded

Tyle dzialasz na rynku (niby senior), a nie rozumiesz prostych, nie wiesz czym sa agencje pracy tymczasowej/ body leasing. Zreszta dali ci uczciwa odpowiedz. Po odbyciu rozmowy zaczeli wysylac twoje cv po wszystkich "klientach" , ale zaden sie jednak nie zainteresowal.

victoor

bo zawsze moze sie zdarzyc ktos dobry z umiejetnosciami , ktore potrzebuje klient. napewno jestes w stanie to sobie wyobrazic.

Firma niepoważna - na godzinnej rozmowie z HR wszystko super, na koniec pytanie o zarobki - po czym atmosfera ulega zepsuciu kiedy rekruterka informuje że takie wymagania są zbyt wysokie - marnowanie czasu.

QQ
@Kandydat

Dorośnij, to normalna taktyka sprzedażowa. Jeżeli nie odpowiada Ci podawanie stawek na koniec rozmowy/procesu, to po prostu nie bierz udziału w procesach w których stosuje się taką taktykę. Rozpieszczone królewny z IT będą miały ciężkie życie, gdy okaże się, że trzeba czasami rozmawiać z ludźmi.

kandydat

firma nie odpisuje na żadne maile dot. zapytań rekrutacyjnych. zero kontaktu. podobno jest taka przyjazna dla juniorów i partnerem tych stron z ogłoszeniami na wakaty it to mogłaby przynajmniej raczyć odpisać na krótki e-mail z pytaniami, ale widać nawet tego im ciężko zrobić.

Przytomny
@kandydat

Też bym chciał żeby duże firmy reagowały na każde moje zgłoszenie jako konsumenta, ale wiem że to niejednokrotnie nie jest fizycznie możliwe. Nie usprawiedliwiam nikogo, pewnie mogliby w Sii bardziej się postarać, ale inaczej się patrzy przez własny czubek nosa l, a inaczej to wygląda jak się spojrzy z boku, a najlepiej z drugiej strony ????

Nickt
@Przytomny

Może szukałeś nie tam gdzie trzeba? Znam firmy które mimo swojej wielkości potrafią w sposób sprawny przeprowadzać takie procesy rekrutacyjne niż marudzić że się patrzy 'przez czubek nosa'? ;) i tłumaczyć że kandydat do waszej pracy ma roszczeniowe podejście ????

Ola

Czy Sii oferuje jakieś benefity na umowie o pracę? Czy są jakieś premie roczne?

@Ola

Są benefity, karty sportowe, pakiet medyczny, jakieś tam punkty na platformie benefitowej. Czasami jakieś gifty, np na święta. Od zeszłego roku jest profit sharing, zależny od zysków, w tamtym roku było to jakieś 4K brutto, w tym roku 3,3k brutto. Jest dużo eventow większych i mniejszych, kasa na integracje.

Kontrakciorz

Dzień dobry, czy możliwa jest podwyżka MWD po trzech miesiącach próbnych w SII ? Pozdrawiam

Tonic

Proszę o opinię nt. pracy w dziale zakupów. Jaka atmosfera, czy praca jest w open space. Na jakie zarobki można liczć, czy są szkolenia, wyjazdy delegacje. Jednym słowem czy warto

Ela

Chciałbym poznać opinię o pracy w dziale zakupów. Jaka jest atmosfera, na jakie zarobki można liczyć. Czy jest możliwość pracy zdalnej i jak często. Czy są szkolenia, wyjazdy, delegacje. Jak jest z umową po okresie próbnym?

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 236.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 33 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.