Opinie o Savills Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Savills Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Savills Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Savills Sp. z o.o. w Warszawa

Żenująco

Chwile czasu już minęło i może warto przestrzec potencjalnych kandydatów do pracy w Savills przez rozmowami rekrutacyjnymi z zespołem. Otóż Pani która kierowała rekrutacją [ewentualnie dyrektorzy obecni na spotkaniu :) ] ujawniła fakt, że staram się o pracę w Savills mojemu ówczesnemu pracodawcy, dodajmy konkurencji. Podała stanowisko o które się staram, moje oczekiwania finansowe które podałem na spotkaniu, detale dotyczące moich pozostałych wymagań etc. Kilka dni po spotkaniu mój pracodawca przyszedł do mnie i zaśmiał mi się w twarz mówiąc że chyba nie myślę sobie że wyrazi zgodę na to żebym przeszedł do konkurencji a tak w ogóle to moje wymagania są zbyt wysokie. Dodajmy że ze strony Savillsa merytorycznej odpowiedzi nie było - można więc domniemywać że Savills mi odpowiedział ustami mojego przełożonego :) Nie wspomnę oczywiście o nieodbieraniu telefonów, nieodpisywaniu na maile i całkowicie chaotycznym samym procesie rekrutacji. Na szczęście życie pokazało że w żadnej z tych toksycznych firm nie trzeba pracować aby odnieść sukces w branży. Zdecydowanie nie polecam! Czegoś tak chamskiego i obrzydliwego nigdy nie doświadczyłem.

Tak samo!
@Żenująco

Tak jakbym czytał swoją historie hahah. Pani która prowadziła moja rekrutacje do krakowskiego biura, mimo zapewnień o kontynuacji rozmów przestała sie odzywać, pozwoliłem wiec sobie zadzwonić i jakieś było moje zdziwienie jak odebrało dziecko a tle było tylko słychać: „nieeeeee woooollnoooo odddbbieeeraaac teeeegooo teeelefffoonuuu” hahahahah…. Po czym obrażona, musiała się tłumaczyć ze to oczywiście pomyłka a oni sie odezwa. Co oczywiste nie odezwali sie a o sprawie dowiedziały sie moje szefowe - prawdopodobnie od dziewczyn które w krk wtedy pracowały. Masakra pełna gęba. Trzymać sie od nich z daleka.

Weronika

Od mojego ostatniego pytania, nikt nie napisał nic na temat pracy w firmie SAVILLS. Pozwoliłam sobie spojrzeć na stronę internetową firmy i widzę, że poszukują oni pracowników. Dla każdego zainteresowanego zostawiam tutaj link - http://www.savills.pl/careers/current-vacancies.aspx Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat aktualnych warunków zatrudnienia w firmie?

@Zadowolony

Dużo jest osób, które mają te "kierownicze" ambicje? Atmosfera chyba na tym traci, co nie? A o zarobkach co powiesz? Firma daje szanse zarobić konkretne wynagrodzenie? Dają podwyżki, nawet np. raz w roku?

Irena Nowy wpis

Zachęcają nowoczesnym biurem w ofercie ale przyznam, że po pandemii przyzwyczaiłam się za bardzo do pracy w domu. Czy Associate, Sustainability & ESG Team może pracować na home office czy firma nie przewiduje takiej opcji?

Były pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Czemu kasujecie rzeczowe opinie? Prawda w oczy kole? Tak jak pisałem, muszę kiedyś podziękować osobom które w swoim kręgu towarzystwa wzajemnej adoracji, czując się zagrożone zrobiły wszystko aby doprowadzić m.in. do mojego zwolnienia. W żadnej innej firmie nie próbowano obniżyć mojej samooceny tak jak tutaj. Dziękuję, dzięki temu, że nie utknąłem w tej (usunięte przez administratora) teraz zarabiam prawie 2x więcej. Atmosfera, wiele osób nie odpowiada nawet cześć gdy wchodzi się do biura, o dyrektorach rodem z januszexów nie wspominając. Nie musisz nic umieć, możesz robić błędy, ważne, że podporządkujesz się dyrektorom lub szeregowym pracownikom z układami oraz aspiracjami popartymi koleżeństwem a nie wiedzą czy doświadczeniem którzy nie mając innego wyjścia siedzą tam i próbują "coś" w ich mniemaniu osiągnąć, tj. stanowiska quasi menadżerskie. Ich aspiracje objawiają się sztorcowaniem innych młodszych pracowników, tudzież w ich mniemaniu takich którzy powinni im się podporządkować. Niezły kabaret. Jak masz ambicje to sobie daruj. :)

Pisaliście, że wam tu niektórym nie odpowiedzieli po rozmowie w ogóle, a wiadomo ,czy już kogoś przyjeli na to stanowisko Team Assistant? ogłoszenie pokazuje, że od miesiąca nieaktualne, ciekawe czy dostał odpowiedź ktoś. od kiedy miał być początek pracy w ogóle?

Żenująco

Lu
@Żenująco

skandaliczne ale niestety branża nieruchomości jest bardzo nieprofesjonalna i arogancka

@Lu

Ale żeby aż tak to miało wyglądać? :/ Troche jestem zdziwiona. Wiesz może coś więcej o firmie? Coś, co przyda się potencjalnemu pracownikowi, który waha się czy aplikować do tej firmy? :P

@Żenująco

Czytam to i mam wrażenie że takie sytuacje to tylko w savills. Zabrakło komuś piątej klepki, ale jako były pracownik nie jestem zaskoczony

Tak samo!
@Żenująco

Rozmowę kwalifikacyjną w Savills Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Project Manager?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
ttt

Generalnie to korpo, w której jesteś tylko excelem. Nie ważne ile przepracowałeś, jak dużo wniosłeś do firmy... finalnie nikt nawet nie powie Ci cześć. Hry to totalna porażka, zero jakiegokolwiek kontaktu, najlepiej żeby im nie przeszkadzać. Nawet jak dużo pracujesz i wnosisz wkład finansowy to jak im excel się nie zgadza to i tak Ci podziękują.

Józek
@ttt

Doświadczyłem tego już w swoim życiu ale dalej jakoś mnie ciągnie do korporacji. Piszesz, że tu hry nie bardzo. Czemu? Miałeś jakieś sytuacje, gdzie poczułeś się, że nie otrzymałeś informacji jakiej wymagałeś? Aaa no i jak ktoś się wykazuje i tzw. excel się zgadza to awansować można albo inne profity z tego tytułu uzyskać?

Aaa Nowy wpis
@ttt

Niestety potwierdzam...

Kandydatka

6 lipca miałam rozmowę rekrutacyjną z Panią Karoliną. Rozmowa była ok. Po 19 dniach (ponieważ nie dostałam żadnego feedbacku) napisałam maila z zapytaniem o informację zwrotną. Pani Karolina odpisała, że da znać do końca tygodnia czyli 28/07/2023. Do dziś, a mamy 1/08, nie dostałam żadnej informacji! Niepoważne.

Xxx
@Kandydatka

Hmm może ten brak feedbacku wynika z okresu urlopowego? Czy myślisz inaczej? Jak ogólnie poszła sama rozmowa rekrutacyjna? Pytali o coś konkretnego ?

W Savills Sp. z o.o. prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Staż. Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielami firmy! Twoja opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników, którzy rozważają zatrudnienie w przedsiębiorstwie.

Weronika

@Weronika

Absolutnie nie polecam. Niezdrowa atmosfera pracy, nieciekawe zagrywki pracowników, absolutnie niezgrany zespół. Szkoda

Zadowolony

Widać na przestrzeni lat niewiele się zmieniło. Muszę kiedyś podziękować osobom które przyczyniły się do mojego zwolnienia inaczej każdy kolejny dzień byłby męką i ominęłyby mnie inne przyjemne doświadczenia. Moje wrażenia i odczucia są następujące: jako osoba przychodzą z zewnątrz, nie powinno się mieć doświadczenia, ambicji, nie być zagrożeniem do potencjalnego awansu. Niemile widziane jest nie pozwalanie sobie wchodzić na głowę ludziom którzy mają przerost formy nad treścią bo wydaje im się, że są wszechwiedzący albo zajmują stanowisko. Głównym czynnikiem przemawiającym za "wyższością" nad innymi jest staż pracy w firmie 2-3 lata to podobno bardzo długo. Benefity to żart a jak odchodzisz to nie doładują ci tych 25 punktów które ci się należą. LOL Naprawdę to ogromna sztuka zrobić z miejsca pracy miejsce miejsce gdzie ludzie podchodzą do siebie w taki sposób.

Łukasz
@Zadowolony

Czyli nowe osoby nie mogą pokazywać że są ambitne i chcą czegoś więcej niż ciągle ten sam stołek bo jest to źle widziane? Tu awans dotyczy tylko starszych pracowników z długim stażem? Młodzi nie mieli szans na rozwój?

Zadowolony
@Łukasz

Dokładnie tak jak napisałeś, nie wykazuj ambicji, przynajmniej nie od razu. W mojej opinii nie wychylaj się ponad innych, zwłaszcza tych co mają długi staż, czyt. 2-3 lata. Z tego co zrozumiałem jest to główny czynnik do awansu. Z moich obserwacji ciągłe popełnianie błędów jest tolerowane tak długo jak pozwolisz się za to rugać osobom które czują się ważne i mają kierownicze ambicje (na tym się kończy bo merytorycznie to różnie z tym bywa), takie odczucie z obserwacji otoczenia. Bardzo dużo nieprofesjonalnych zachowań, jedna osoba która czuła się zagrożona, czy inna nie znosząca faktu, iż ktoś był w stanie zanegować to co mówiła, potrafiły wpłynąć na kierownika odnośnie mojej oceny i na pozostałą część zespołu aby dano mi odczuć, że tam nie pasuję. Skostniałe struktury a dyrektorzy, no cóż, ego zdaje się być dosyć wysokie.

Wiktor

Jeśli ktoś nie potrafi docenić pracy w świetnej firmie to niech zmieni pracę !!

@Wiktor

dobra rada, dużo pracowników Savills obecnie z niej korzysta i odchodzi :)

Obserwatorka
@Wiktor

Najwyraźniej dużo ludzi tak robi jak sugerujesz. Polecam ci popracować w poważnych firmach to zrozumiesz co znaczy "świetna firma"...

Hanna
@Obserwatorka

hm... ciekawe są te rozbieżności. Ale skoro udało Ci się takie rzeczy zaobserwować to może wyjaśnisz w czym problem? Czego im według Ciebie brakuje wobec tego?

Jaka jest kultura pracy w Savills Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Firma ma poważny problem z kulturą pracy, teoretycznie jako korporacja ma wdrożone zasady etycznego postępowania, procedury... itd. jednak to tylko teoria. Dział HR od lat ma się tam fatalnie - tematy etyki, kultury pracy są bardzo zaniedbane, brak szkoleń, ankiet (nie sprawdzają w ogóle nastrojów w firmie), szefowie działów sami wyznaczają swoje standardy. Toleruje się jawne nieetyczne zachowania. (usunięte przez administratora) Nie wróżę w tym temacie poprawy w najbliższym czasie.

Kamil

Cześć, orientuje się ktoś jakich stawek można się spodziewać w dziale wycen na stanowisku rzeczoznawcy lub na jakimś podobnym stanowisku?

Irena
@Kamil

Może powiedz, czego oczekujesz na tym stanowisku i jakie masz doświadczenie, bo pewnie wiele od tego zależy.

Jak szefostwo w Savills Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Managerowie działów są w porządku, mają sztywne cele finansowe, więc grają do wspólnej bramki z Zespołem-nikt nie zarządza „zza biurka”, każdy musi się przyłożyć sam. Gorzej z Zarządem-na codzień udają przyjacielskich, ale tak naprawdę mają ludzi gdzieś i myślą wyłącznie o swoich bonusach. Żeby dostać złotówkę więcej na koniec roku, własną matkę by sprzedali. Na szczęście większość z pracowników nigdy nie musi z nimi rozmawiać. Tak długo jak nie chcesz tam być dyrektorem, będziesz zadowolony.

Świetna atmosfera, fajne projekty i super ludzie! Duża możliwość rozwoju, obowiązuje praca hybrydowa, brak restrykcyjnego dress code (ze względu na covid). Polecam, na pewno warto rozważyć pracę w Savills :)

Wypłacają dodatkowe nagrody w Savills Sp. z o.o.?

ania

Uznaniowo, ale tak. Raz do roku, w różnych wysokościach.

Francja elegancja

Pewnie że nie. Brakuje kasy

Pp
@Francja elegancja

Wiadomo

@ania

Raczej raz na 5 at

To akurat zależy od pracownika/przelożonego. Pracowałem w Savills ok. 4 lata - co roku otrzymywałem bonus za rok poprzedni i były to wcale niemałe sumy

Czy urlop w Savills Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Oczywiście, jest w pełni płatny. Dodatkowo, poza przysługującym urlopem, pracownicy Savills korzystają z dodatkowych dni wolnych w roku, wynikających ze stażu pracy-po 3 latach przysługują 3 dodatkowe dni, a od 4 roku pracy 4. Firma świętuje tzw. kamienie milowe pracy-5, 10, 15 itd.przyznając równowartość rocznicy w dniach wolnych-5, 10, 15 dni do wykorzystania w roku jubileuszu.

Jak jest z pakietem medycznym w Savills Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Gal Anonim

Dołączenie członków rodziny jest odpłatne. Darmowe pakiety rodzinne przysługują dla pracowników na wyższych stanowiskach.

Poszukująca

Jak wygląda atmosfera w dziale Office Agency?

O
@Poszukująca

Zła

Patrycja

@jola o co chodzi w casual piątkach ?

Gal Anonim
@Patrycja

Patrycja, w piątki w firmie można ubierać się bardziej swobodnie - zgodnie z dress code'm smart casual (stąd casual friday). Mężczyżni są wtedy bez krawata, w materiałowych spodniach i blezerze zamiast garnituru. Kobiety, zamieniają garsonki na sweterek ze spódnicą a szpilki na baleriny. Nie oznacza to, że można biegać po biurze w jeansach i bluzce na ramiączkach, ale jest większa swoboda.

Jaki dress code obowiązuje w Savills Sp. z o.o.?

Jola

W Savills obowiązuje strój biznesowy, profesjonalny - z wyjątkiem casual piątków.

Robert

Sytuacja, którą opisałeś jest niepokojąca patrząc z poziomu osoby zainteresowanej pracą w firmie Savills. Wiesz może, czy obecnie poprawiła się atmosfera, jeżeli chodzi o pracę w tym miejscu? Można śmiało aplikować, jeżeli główną motywacją pracownika jest dalszy rozwój zawodowy? Podziel się, proszę swoją opinią na ten temat.

@Robert

Nic się nie poprawiło, ta pani nadal tam jest i z jej powodu odchodzą kolejne osoby. Odejścia już na okresie próbnym chyba o czymś świadczą. Przynajmniej 4 osoby przez nią złożyły wypowiedzenia. Co więcej żadna z tych osób składając wypowiedzenie nie miała nowego miejsca pracy. Odchodzili w ciemno. Wręcz można powiedzieć uciekali. Praca w dziale marketingu w tej firmie to koszmar. A dział HR widząc problem udaje ze go nie ma.

RogerFederer
@Robert

Oczywiście jest bardzo niepokojąca i wpływa negatywnie na zdrowie pracowników działu. Jak to mówi przysłowie "Ryba psuje się zawsze od głowy". Niestety sytuacja nie uległa zmianie. Pytanie gdzie jest HR w takich momentach? Brak reakcji szokuje i wzbudza niechęć do całej firmy...

Ano
@Robert

Rozwój w tej firmie nie istnieje. Skoro post dotyczył działu marketingu to odpowiem w odniesieniu do tego zespołu (choć uważam ze pozostałe zespoły maja bardzo podobnie). Klepanie jednych i tych samych tematów, bez szans na wykazanie się kreatywnością, innowacyjne pomysły są wręcz krytykowane, gdyż szefowa działu boi się podejmowania jakichkolwiek decyzji, a ponoszenie odpowiedzialności ja przeraża. Wprowadzanie nowych pomysłów i rozwój wiąże się z tym ze czasem (niestety) może się coś nie udać, a ta myśl jest na tyle paraliżująca, ze lepiej jest przecież nie robić nic. Ogólnie zero kreatywności, zero podnoszenia kwalifikacji i rozwoju, zero szkoleń, zero inwestycji w pracownika, zero awansów, zero podwyżek. Tylko wieczna krytyka.

MALU MALU

Dziękuje wszystkim za opinie - zamierzałam aplikować do Savills ale po tych rewelacjach jednak zrezygnuje. Pozdrawiam wszystkich.

Zostaw merytoryczną opinię o Savills Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Savills Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Savills Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Savills Sp. z o.o.?

Savills Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Aleja Jana Pawła II 22
    00-133 Warszawa