Opinie o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Weronika

Faktycznie warunki mieszkalne są znośne, ale może firma POLBAU inne warunki zaproponowała przed wyjazdem? Jak było @Bonn Cała prawda o syfie? @Rafalop to czemu nic z tym nie zrobiłeś? Mogłeś to gdzieś zgłosić. Czy ktoś też tak się czuł tam w pracy jak ten użytkownik?

exPolbau
@Weronika

Bo widzi Pani, Pani Moderator: Rafałek to już dobrze znany jest i on tylko szczekać potrafi, ale ugryźć (albo pracować) to już nie. Taki ratlerek, pies zaczepno-obronny (jak zaczepi, to trzeba go bronić :d). Polbau wyraźnie podkreśla przy każdej rekrutacji, że hotel jest a)płatny, b)o czystość dbają pracownicy. Efekty jak Pani widzi: jak się o swoje dba (jak my na kampach w Finlandii), to było czysto i schludnie. Biegało się po korytarzu z mopem raz na 3 dni, kibelki i umywalki też się pucowało i jakoś karaluchów nie było, pralki działały, a po wejściu do kabiny w ubikacji, człowiek nie miał zamiaru puszczać "pawia" od zapaszków. I jakoś nikomu ani korona z głowy nie spadła, ani nie padł ze zmęczenia.

andrzej siwek
@exPolbau

płacąc 240-300 euro za 4-6 osobowy pokój to chyba można wymagać sprzątaczki i innych wygód,prawda? jakie są ceny wynajmu w Niemczech? czy nie taniej byłoby przejść na własne utrzymanie? hahahaha!! to tyko żart z tym pytaniem ,bo byli już tacy odważnii i szybko przenoszono ich do innego miasta!!! prawda?

123 baba jaga patrzy
@exPolbau

tyle że wy w Finlandi (usunięte przez administratora) cie jak (usunięte przez administratora) za niecałe 2000 ,a my lordowie w optimie za walenie wchuja mielismy blisko 3000 !!!

heheszek
@123 baba jaga patrzy

A potem sie okazało, że firma wam nie płaciła składek ani nie rozliczała się poprawnie z fiskusem i przyszło wam po 8k euro zaległego podatku zapłacić :D. Waliles to chyba kolege :P

ChciećToMóc

Jak na początek pracy poza granicami kraju może być. W dalszej perspektywie dobrze jest poduczyć się języka i fachu odłożyć trochę grosza i spróbować bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy. Roboty i ogłoszeń jest masa, więc trzeba próbować. W razie niepowodzenia Polbau chętnie przygarnie, więc nie ma nic do stracenia. Znam ludzi którzy po Polbau poszli z postępem do innego pracodawcy i ani widzi im się wracać. Ja też znalazłem lepiej pod każdym względem, ale to dla ambitniejszych.

Escape
@ChciećToMóc

"Znam ludzi którzy po Polbau poszli z postępem do innego pracodawcy" O to, to, proszę Pana. Przemęczyłem u nich kilka lat, ale dzięki temu, że pracowałem na sporej budowie poznałem pracowników innych firm i w zasadzie bez żalu uciekłem z Polbau do lokalnej (w sensie niepolskiej) firmy. Chwalę sobie do dziś. I Wam też tego życzę!

Weronika

@TylkoPIS co nie zmienia faktu, że wątek firmy POLBAU nie jest miejscem na rasistowskie uwagi i że jeszcze nie zostanie usunięty. Forum to miejsce na merytoryczne opinie, które nie łamią regulaminu forum. Z takich opinii inni użytkownicy są w stanie wyciągnąć przydatne informacje.

Weronika

@Weapon of (m)ASS destruction forum nie służy obrażaniu innych osób,a do tego Twój komenatrz ma wydźwięk rasistowski. Takie komenatrze administrator forum może usunąć, bo łamie regulamin: http://www.gowork.pl/regulamin Firma POLBAU ma właśnie rekrutacje na dwa stanowiska: http://www.gowork.pl/praca/polbau;pr Ktoś chętny?

TylkoPIS
@Weronika

No widzisz, Weroniczko, ale Pan Administrator nie usunal, bo ten komentarz, mimo ze "przerysowany" celnie punktuje obecna, sumtna niestety, sytuacje u naszych Zachodnich sasiadow. Dobrze, ze Jarek stoi na strazy i zadnego ... Hm... Przyjmowac nie chce :D.

Teletubiś
@TylkoPIS

No i usunął :( Precz z cenzurą!!!

logo firmy Konstruktor
Eko-Probud Sp. z o.o.
Ojej

Z oficjalnej strony Polbau: We currently have no job. Poor Polbau :(

Zenek

Hohoho, widzę, że kiepsko się wiedzie, skoro i kierowniki uciekają z Polbauku. Powodzenia Panie P.! Akurat Pana będę miło wspominał!

Weronika

@Rafalop mobbing oznacza spełnienie tych przesłanek: poniżenie, ośmieszenie, zaniżenie samooceny, wyeliminowanie albo odizolowanie pracownika od współpracowników. Czy na pewno opisywane przez Ciebie sytuacje obejmują wymienione rzeczy? Na forum powinniśmy pamiętać o jak najbardziej wiarygodnych i rzetelnych opiniach, tak żeby firma POLBAU mogła być przedstawiona w świetle w jakim jest w rzeczywistości. To ważne dla osób, które myślą nad pracą tam.

@Weronika

Tak to jest mobbink i to mnie spotkało + oszustwo + w skrucie nie przestrzeganie przez firmę przepisów bhp. I inne

Drama
@Rafalop

Ty za to cierpisz na permanentne nieprzestrzeganie zasad ortografii... MobbinK :D Wypas :D.

Rafalop

Jak nie wiesz co to jest sarkazm to szkoda.

hombre

Hej Panowie, interesują mnie opinie o pracy w Polbau. Jakie są warunki pracy, jak z płatnościami? Pozdrawiam

Phi
@hombre

Chyba se jaja robisz: masz 16 stron, 836 postów/opinii, a Ty z takim textem? Wstyd! Co za roszczeniowe społeczeństwo, już się nawet klikać nie chce, tylko wszystko pod ryj podstawić!

hombre
@Phi

16 stron pisania o niczym. Szukam aktualnych opinii od normalnych użytkowników forum a nie bezczelnych i chamskich patoli!

@hombre

Nawet nie piszesz jaki masz zawód. Warunki pracy takie jak na budowach. Raz jest lepiej a raz gorzej. Raz trafisz na mądrego majstra a raz na głupola. Tego się nie da ograć. Przeciętnie walczysz 10 godzin a w sobotę 6. Nie możesz mieć zbyt dużo nadgodzin bo niemiecki fiskus zje Cię podatkami. Wypłata na konto miedzy 10 a 15 następnego miesiąca. Duży plus to, że są kuchnie z polskimi kucharzami a obiad kosztuje 3-4 €. Faktycznie, zamiast pisać rzetelnie to wdajemy się w "polskie piekiełko". Zakwaterowanie raz lepsze raz gorsze. Hilton to nie jest, ale po to przyjechaliśmy by zarobić, bo rodzinkę jakoś trzeba utrzymać.

Polbau4Ever
@hombre

No dobra, podstawowe pytanie: kadra czy fizyczny? Bo to wtedy niebo a ziemia panie :D.

olo45
@hombre

Zgadzam się z kolegą na podstawie tego forum nie można sobie wyrobić poglądu o firmie, przekrój polskiego społeczeństwa, nieroby piszą swoje a pijaki swoje, ale trafiają się też konkretne posty, mimo wszystko zdecydowałem się aplikować na cieślę, bo jak mawiają Rosjanie pożyją uwidzimy

JanuszWąsaty
@olo45

Tam i tak wszytskich biorą jak trzeba, dostaniesz się, luzik. A opinie o firmie? Przecież ogólnie niepochlebne: w Niemczech giną godziny, syf na barakach, za które na dodatek trzeba płaić (niektóym przeszkadzało dodatkowo, że trzeba samemu sprzątać, lol), jedzenie płatne. Ok, zarobić idzie, ale czy warto się użerać za 1500E? Ja byłem rok w 2010 w Finlandii i z tam był wypas, bo i żarło za darmo i 10 godzin roboty + wolne weekendy, a miałem po 1700 na miesiąc (zbrojarz). A pijacy i nieroby są wszędzie, ja miałem fajowską ekipę i w robo i na baraczkach. Majstry różne, ale do przeżycia.

Operator

Panowie jakie sa warunki pracy jako operator zurawia wiezowego kat 1z

Żuraw i Czapla
@Operator

Siedzisz w kabinie na 30m cały dzień, słonko świeci, pocisz się jak prosiaczek, musisz siku do butelki robić, a z radia cały czas słyszysz: "SZNELA! SZNELA!" i kręcisz tym interesem jak szalony!

Swn

Witam wszystkich z tej str Bartek :) mam zamiar niedługo odwiedzić ta firmę w charakterze operatora żurawia. Opiszę mi ktoś terazniejsza sytuację firmy??? Ile godzin n rękę itd itp???

@Swn

Pracowalem dla nich na tym samym stanowisku to ty tam chcesz pracować bartku. ... pozwalem ich do sadu pracy oraz bylem zobligowany do tego aby złożyć zawiadomienie (konfidentować) na prokuraturę. -zrób jak chcesz ja odradzam.

@Rafalop

Rafale, to że jesteś konfidentem to każdy wie. Nie musisz się tym chwalić.

Kierownik
@Swn

Panie Bartku Sawin ! Jeżeli nie chce Pan jechać z Polbau to nikt Pana nie zmusza. Ale wypada zadzwonić i powiedzieć, że Pan rezygnuje a nie wyłączać telefon udając, że nikogo nie ma. Firma te ponad 180 PLN jakie wydała na bilet dla Pana przeżyje, ale to co Pan zrobił to jest typowo polskie.

@Kierownik

Komuś kupujecie a innym nie. To ze walcze o swoje tez. Firma jest nieuczciwa.

Kierownik
@Rafalop

Panie Rafale Janeczek ! Ta uwaga była skierowana do Pana Bartka i Pan raczej nie powinien się odzywać. Proszę pozwolić by te 700 ludzi, pracujących w Polbau powiedziało czy firma jest uczciwa czy tez nie. Jeden sfrustrowany Pan Janeczek ? Damy radę ! Pozdrawiam (mimo wszystko)

ŻuroŻarł
@Rafalop

Ej! I co z tą rozprawą sądową? Bo coś nagle ucichłeś, a tak ostro wojowałeś!

@ŻuroŻarł

Sprawa jest w sadzie okregowym sadu pracy w opolu jeszcze duzo wody musi upłynąć. Mam nadzieje ze oszuści zapłacą mi za oszustwo. Stanowczo odradzam pracy jako operator IZ.

KorpoSzczur
@Rafalop

Co to jest operator IZ? Nikt za nic nie zapłaci. Skoro szef firmy ma w rodzinie prezydenta RP, to włos mu z jego siwej głowy nie spadnie. Heh, ponoć Niemcy się sypią. Ludzi nie ma, nikt już za te marne grosze nie chce za Polbauem na zachód jechać :D.

@KorpoSzczur

Żurawie wiezowe.

zawiedziony
@Rafalop

Ej, no ale rozwiń skrót co?

@Rafalop

Ale ty nie wystąpiłeś o oszustwo, tylko o mobbing. Pracowałeś 2 miesiące i zażyczyłeś sobie pięćset tysięcy złotych odszkodowania. Nie walnąłeś się gdzieś w głowę ? Nie rób nam wody z mózgu ! Jeżeli nie potrafisz rzetelnie informować ludzi to usuń się z forum.

Papużka
@operator13

Zaraz, zaraz, stop, chwileczkę. Skoro w USA można za poparzenie się gorącą kawą wydoić miliony to czemu nie spróbować w PL? Owszem, to nie Ameryka, ale jak Rafałek znajdzie dobrą papugę, świadków, itd. to kto wie - może jakaś fajną emeryturkę od Polbauku wycycka. Operator jak sprawa nie jest utajniona, to możesz zrzucić jakiś szczegółami, chętnie poczytam(y). A pamiętacie jak "Batman" po przejściu na emeryturę zasądził Polbau na 100 tys. euro? Z tego co pamiętam, to Prezio chciał na jakąś ugodę iść, ale chyba A. to olał i walczył dalej. CIekawe jak to się skończyło, wie ktoś?

@operator13

O oszustwo, mobing, narazanie grupy osub na utratę zdrowia. ( bhp ) pozwany nie zapewnia nawet zimnej wody zimą.

Polew
@Rafalop

BUAHAUHAUAHAH! ZIMNA WODA ZIMĄ mnie rozwaliła :D. Oj chłopie, idź lepiej, bo normalnie jeszcze ja Cię o odszkodowanie za spowodowanie raka oczu i pęknięty brzuch pozwę :D

@Polew

Wlasnie na takich jak ty ta firma żeruje. Zdodnie z prawem polski mają nam zapewnić chociaż napoje cieple zimą. I mimo tego ze caly czas nie którzy robią sobie z mojej osoby żart lecz jak wygram proces wam też bedzie lepiej.

@Polew

Wlasnie na takich jak ty ta firma żeruje. Zgodnie z prawem polski mają nam zapewnić chociaż napoje cieple zimą. I mimo tego ze caly czas nie którzy robią sobie z mojej osoby żart lecz jak wygram proces wam też bedzie lepiej.

TU-Polew
@Rafalop

Człowieku! Ty jesteś jakiś oderwany od rzeczywistości czy jak? Napisałeś: ZIMNE napoje ZIMĄ ZIMNE ZIMĄ! ZIMNE... ZIMĄ Czaisz? Jak wygrasz proces to NAM też będzie lepiej? Niby jak - podzielisz się swoim półmilionowym odszkodowaniem? :D.

@Rafalop

Wiesz co ? Daj sobie siana ! Może dobry psychiatra by się Tobie przydał bo robisz "bokami"

stefan

pierwsza umowa 13.50 druga na dwa lata 14.70 poczytaj ogłoszenia pytam raz jeszcze : dlaczego znajomi dostają stawki a inni nie? nie pisz mi o fachowości

@stefan

Właśnie poczytałem ogłoszenia Polbau. I wyobraź sobie nigdzie nie pisze nic o I czy też II umowie. Pisze stawka od 13,50 do 15,00 €/godz. brutto. Masz chyba trochę wzrok zamglony. Może nie pij już tyle, co ? Pozdrawiam

Szczęśliwiec
@czarny1313

Nie "pisze", tylko "jest napisane!" Gamoniu :P O kruca! Sawin, Janeczek - jedziecie ostro! Cholera, aż się boję, że "Kierownik" i mnie sczai i co wtedy będzie? :D. No nic. Grunt, że ja się już nie muszę z wami wszystkimi użerać, bom się jeno siwych włosów dorobił. (No dobra, euro tyż wpadło ;) ).

Rafalop

Czarny1313 jestem ciekawy kim jesteś???? Przy mobingu zapomniałeś jeszcze o kilku innych rzeczach np. Oszustwo. To sam sobie odpowiedz na swoje pytanie. Niedługo bedzie rozprawa

@Rafalop

Kim jestem ? Twoim utrapieniem. Pracowaliśmy razem u Pana Kurkiewicza.

stefan

13.50 brutto a początek? a nie jest w Niemczech stawka 14.70? gdzie się podziewa 1.20? plus 240 za nocleg w 5 osobowym pokoju?

@stefan

14,70 € brutto to w Niemczech stawka dla operatora żurawia wieżowego czyli dla Facharbeitera. A dla Helfera jest stawka 13,50 € brutto. Poczytaj sobie przepisy, o ile umiesz po niemiecku. Pozdrawiam

@czarny1313

to dlaczego znajomi królika mają 14,70 albo i więcej a ''obcy'' nie? dodam ,że ci znajomi w tym są fachowcami bo pracują w polbau, nigdzie indziej raczej by sobie nie dali rady,o pracy w polsce nie wspominając!!!!

józefdupa
@czarny1313

14.70 to stawka dla pracownika wykwalifikowanego(tzn.fachowca) nie tyko operatora!!!

@stefan

Stefan pamiętaj proszę, że Polsce pisze się z dużej litery. Trzeba szanować ojczyznę.

@czarny1313

A propo stawek. W Niemczech dla helfera , pracownika o niskich kwalifikacjach, ewentualnie zaczynajacego w danej fimie, jest stwka ustawowa podajze 11,30 albo 11,35 a nie 13,50. Stwke 13,50 dostaja nawet Niemcy po kilkunastu miesiacach a 15 to po latach. Takze Polbau placi bardzo dobrze nawet na poczatek. Spotkalem sie juz ze stwakami 11,50 w innych polskich firmach budowlanych, ktore dzialaja na terenie Niemiec. W Polbau wcale nie jest tak zle, jak tu sie pisze. Ale pewnie jest tak, ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma :)

Rafalop

Karzdemu pracownikowi nalezy sie odszkodowanie za choćby brak należytej odzieży roboczej która to wchodzi w skład w Środki ochrony indywidualnej które mają chronić zdrowie i życie pracowników. Placach bodowy mają spełniać odpowiednie przepisy, ochrona zmyslu słuchu. W tej firmie dostajecie zatyczki które w żaden sposób nie chronią Was przed hałasem a używając ich można powaznie zachorować np. Zapalenie opon mózgowych, przez wtykanie brodow do kanau sluchowego... Niech sprawa trwa 3 lata walczcie o swoje.

@Rafalop

Powiedz kto tak naprawdę uprawiał mobbing wobec Ciebie ? Czy to nie Ty sam ?

Zenek

Niedawno tam pracowałem i wiecie co? Tam pracują same ochlajtusy z orawy ludzie którym przyrosły młotki do rąk typowe robole wierni majstrom wylać beton i do Lidla po tanie wino i piwo z plastika a w weekend najtańsza wódka raz na pół roku do domu zaliczyć Maryske oddać kasę i dalej na export. Typowy polbauowiec cóż im z życia zostanie?

Machete

A wiecie, że Adam Elegancki po tylu latach bycia "wiernym" pracownikiem firmy Polbau uciekł do jakiś Turko-Greków, no ale nie zabalował tam dlugo i... zniknął? Czy Polbauek ma jeszcze zamiar dorwać jakieś kontrakty poza Niemcami?

uradowany

Wszedłem tu pierwszy raz i zajefajnie czyta się te wszystkie komentarze.Czuje się tutaj taki polski klimat.Szczególnie spodobała mi się wypowiedż Pani o nicku Ypot z 2017-03-10 o swoim mężu.Faktycznie trzeba być debilem mając kogoś takiego za żonę.Ale i tak pojadę na spotkanie 9 maja.

kawosz
@uradowany

Koniecznie napisz jak było na rozmowie i jakie kokosy obiecują. Zastanawiam się nad pracą w tej firmie ... Dziwi mnie fakt, że tak często poszukują operatorów, że rekrutacja odbywa się na zasadzie przesłania dokumentacji, która przy pierwszym poziomie rekrutacyjnym w ogóle nie powinna być wymagana.

Jarek 1972

Witam mam pytanie czy kierownik Smykowski jeszcze pracuje w Polbau

Weronika

@Rafalop, mój komentarz skierowany był do użytkowników @czarny1313 oraz @janusz gwóżdż

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.