ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Dam prosty przykład był młody przepracowal 1 nockę a na drugiej w połowie pracy poszedł do domu bo stwierdził że jest bardzo ciężko i nie daje rady...

Nieznajomy

Wyzysk i niewolnicza praca.Odradzam prace na odlewni tradycyjnej w szczegóiności.Ciężko sie wurobic do 14 a jak już zostajesz po 14 to nikt ci za to nie zapłaci.3 tyś za taką robote stanowczo za mało. Moje sugestie dla ROCA Polska: Traktujcie pracowników jak ludzi a nie jak procenty waszych produktów.Rzenada pod każdym względem,płacowym a w szczególności premiowanie za brak l4,choćby choroba zależała od mojego widzimisię.Pozdrawiam kadrę zarządzającą.Miłego dojeżdrzania pracowników . Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wszystko ,system wzywania utrzymania ruchu wbszczególności,poprawę ergonomi pracy.Dział na którym jest najciężej zarabia najmniej,chore.

Mazda
@Nieznajomy

Za mało 3tys.za pracę od poniedziałku do piątku?Co do waszej pracy to widać efekty na wózkach odstawianych przez szkliwiernie.Poco tam pracujesz jak jest tak ciężko?A może już nie możesz przesiadywac na palarni z telefonem i frustracja cie ogarnis?

polonista
@Nieznajomy

Na początek polecam ogarnąć słownik ortograficzny a potem dopiero wypowiadać się na forum...

loled
@Nieznajomy

Przecież premie dostaje się za to że jest się w pracy i wyrabia zysk dla firmy a nie dlatego że się siedzi w domu z grypą lol

@Nieznajomy

Rozumiem, że głównym powodem Twojej negatywnej opinii jest wynagrodzenie nieadekwatne do wykonywanej pracy. Czy podwyżki sprawiłyby, że pracownicy byliby bardziej zadowoleni, czy należałoby zmienić coś jeszcze? Wspominasz o systemie premiowym, czy w umowie jest wyszczególnione, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać dodatek?

Wuwu
@Lidia

Normy Normy i jeszcze raz Normy. Są tak wysokie, że jak przyjdzie taki m)łody wychuchany łepek to nie ma szans i chęci.

Fks

Porada mała lecz nie dla was .... Zrobić raz mniej przez tydzień bądź dwa ... A wy od razu na starcie za gębę wzięci normę robicie tylko krzywiąc się pod nosem ....( Zrobi normę , później jeszcze dołożą , nigdy inaczej ) Wiadomo kasa, lecz nie kasa za parę lat ciężkiej pracy zrobi z ciebie kalekę.... No ale ostro do przodu , brawo Roca :) pracownicy.

Kakadu

Tego jeszcze nie bylo najlepszy kawal roka polska. W nawiazaniu do przeszlosci Marianku jak tam jakosc +/-?? Jakos hehehahe Czas pokazal gamoni stado .komentowac krytykowac a w temacie sie gubic

7 lat pracy!!!

Roca Polska Gliwice ciągle poszukuje nowych pracowników dlatego, że nie szanuje doświadczonych!!! Już nie mówię tylko o tych naprawdę wartościowych, którzy pracują powyżej 6 lat... taki dwulatek czy roczniak mimo, że coś już potrafią szukają nowej pracy bo wiedzą, że nie mają przyszłości w tej firmie. Co do Pani" na szczęście nie kierownik" wiadomo kto zaproponował jej kandydaturę... mamy nadzieję, że ten pan już wyżej nie awansuje i zostanie na OC. Ta pani to samo!

Stary ale jary
@7 lat pracy!!!

Ależ ty jesteś głupiutki.....Myślisz że ktoś coś zaproponuje a dyrekcja od razu to podchwyci.....Takie zmiany są raczej omawiane w szerokim gronie i do nominacji tej pani przyczynili się wszyscy

Bagno
@7 lat pracy!!!

Cała fabryka o tym mówi!

Reksio
@7 lat pracy!!!

A ci niby specjalisci ? Kto ich wybral? Ile razy jade z wózkami obok ich lini tem maly gruby i łysy siedzi na telefonie. Za co oni biora pieniadze ? I ten dziwny wyraz jego twarzy... Nic dziwnego ze na ich dział mówia "Dział Niedorozwojów" Może robie nie długo w tym zakladzie, ale wystarczająco zeby zauważyć ze wszystko tu idzie w złą strone....

Ktoś
@Reksio

Kolesiostwo jak na każdym dziale...

Pro Rim dowidzenia
@Reksio

Ten gruby łusy cały czas na telefonie siedzi nawet jak na lini pracował i ciagle do brygadzistów biegła!!!! ale ma tyły bo mistrz odlewni to jego wujek. Został specjalistą działu niedorozwoju A nigdy nie pracował na takich liniach. Ja już jestem na wypowiedzeniu to mi obojętne. Ale na fks pracują chłopcy od początku i nie awansują. Z tych co awansowali to tylko dwoch nie bylo przytyłkowasami (usunięte przez administratora)!!!!

Szkliw
@Stary ale jary

Jej kandydaturę zaproponował Pan kierownik. Potwierdzone info. Uważam,że ktoś kto jednego działu nie ogarnia jak ma ogarnąć całą fabrykę?!

Nieznajomy
@Reksio

Pracuje krótko ale widze to samo.

Znający realia

Prawda o firmie jest taka,że wielu narzeka a im glośniej mowią o zmianie pracy tym rzadziej odchodzą. Robota jest cięzka jak diabli ale dziś to i w "biedrze" sie na tyrasz tylko za mniejsza kasę. Rotacja jest jak wszędzie. Kasa nie jest zła ale może być lepiej (tego nigdy za dużo). Jakby bylo wszędzie lepiej jak to sie slyszy to firma nie zatrudnialaby tylu pracowników. Za jakiś czas Ci co zmienili na "lepszą" będą plakać bo zarobią mniej , a tak samo sie narobią. W ich miejsce Roca znajdzie Ukraińca bo tańszy. Oni tez zdarzaja sie wybredni ale widac po zatrudnieniu ,że jest ich coraz więcej i wyprą nas jak my zachodnią Europę. Najwięcej narzekają mlodzi bo myślą ,że wszędzie jest super tylko tu nie, a tak naprawdę jeszcze nic w życiu nie przerobili. Nie jest idealnie ale z glodu się nie zdechnie. Pozdrawiam

@Znający realia

Wspominasz, że praca jest bardzo ciężka, czy tak jest w każdym dziale, czy może na niektórych stanowiskach jest nieco lżej? Piszesz również, że zarobki są w porządku, czy jest jakiś system premiowy, dodatki za pracę w nocy? Może pracodawca organizuje szkolenia, imprezy integracyjne?

Jak wygląda praca na wózkach jezdnych w ROCA? Jeździ się czołowymi, bocznymi? Jest to obsługa magazynu i regałów czy również produkcji i jakie są stawki ?

Yoker
@Zainteresowany

Wózki mamy elektryczne ale nie wiem jak wyglądają boczne a jak czołowe. Jest obsługa magazynu i produkcji z tym że na produkcji oprócz jazdy wózkiem musisz normalnie pracować na linii.

Mateusz Em

Witam mam pytanko czy aktualnie są przyjęcia do pracy? Jaki jest system? 3 zmiany czy 4 brygada? Prosiłbym szczerze

banan
@Mateusz Em

Przyjecia są wszędzie. Praca na 3 zmiany 4 brygadówka ale sa też działy gdzie pracuje się na jedna zmiane od poniedziałku do piątku.

inspektor gadzet
@banan

Na kontroli końcowej teraz pracuje się od pon do piątku na dwie zmiany ;)

Mazda

Licho to wygląda na każdym dziale

Figofago

Praca ciężka ale jest kasa na czas zarobki 3000-3500 na rękę Zależy od działu i od ludzi z jakimi się pracuje

Adaś
@Figofago

A jakie działy najgorsze i najlepsze ?

Robot
@Adaś

Na chwilę obecną to na żadnym nie ma kolorowo bo brakuje ludzi do pracy. A pracodawca zamiast coś zmienić to tylko dźwiga normy.

Jakie zarobki na początku w tej firmie ?

Stary

Robot
@Barbara

Szczególnie na odlewnię cisnieniową ✌

KK

Panowie "mózgi " coś wam nie pykło z pomysłem nowych taśm na kk, a miało być tak pięknie hahaha. Pazerny dwa razy traci, a w waszym przypadku to i 3 bo ludzi którzy coś ogarniaja nie utrzymacie. Nie pozdrawiam

YourChoice

Droga Lidio moderatorko ;) Odzież ochronna jest. Nie ma z tym problemu. Idziesz do Bhpowca ,dostajesz kwit i pobierasz .

Lidia

@Pro Rim dowidzenia, nie wolno w taki sposób wypowiadać się o innych osobach pracujących w firmie. Zapoznaj się z regulaminem forum. Zależy nam na merytorycznych treściach dotyczących pracodawcy i samej pracy. @ANTYKLER, planujesz starać się o zatrudnienie? Jakie stanowisko Cię interesuje? @Gggg, rozumiem, że odzież ochronna jest dostępna dla pracowników? Czy na każdym dziale warunki są trudne?

ANTYKLER

Jak z normami zapalenia hałasu? Pytam bo w poprzedniej firmie przekraczały normy. Proszę o uczciwą odpowiedź.

Gggg
@ANTYKLER

W tej firmie rowniez przekroczone sa normy halasu jak i zapylenia ale nie tylko ale dostepne sa maski stopery itd. Idzie sie przyzwyczaic. Oczekujesz uczniwej odpowiedzi wiec o halas i zapylenie az tak martwic sie nie musisz bardziej martw sie o plecy bo po paru latach w tej firmie najchetniej wymienilbym je na nowe pozdrawiam :-)

Tymon

Szkoda ze firma nie docenia pracownika.

Czy się stoi ...

Największy pożytek będzie z nowej P. kierownik hahahaha

PALEC
@Czy się stoi ...

Ciekawe "czym" na to zapracowała :)

Xxl
@Czy się stoi ...

Szybka kariera☝️

Cristiano Ronaldo
@Xxl

✌????☝????????????????????

Ziomek
@Cristiano Ronaldo

Zazdrość ludzi nie zna granic

Ok

Biedna ta odlewnia podobno robicie za odlewników sprzątaczy i szkliwienie a ja mam wrażenie że wy nawet za odlewników nie robicie te sztuki na gotowo to TRAGEDIA nawet dobrze sztuk nie potraficie powycinać a co dopiero obrobić te sztuki gorsze jadą niż wtedy co były surowe nie wiem czy was tam ktoś pilnuje czy kazdy robi co mu się podoba może by się ktoś pofatyguje i sprawdzi te sztuki "Na Zielono"

Odlewnik
@Ok

Moze kolega przyjdzie i pokaże jak zrobic na zielono gdy dodaja ci pracy kilka razy tyle co bylo, jakby bylo malo podnosza normy, nie ma gdzie i na co ladowac sztuk bo biedna szkliwiernia nie wyrabia bo ciagle na fajce siedzicie. Dla was co norma z 60 ciezkich na dzien wydrapac i jak to dzwigac, ciezko robic itp macie. My musimy to odlac, powycinac, zamywac, drapac, szlifowac, ladowac dwukrotnie ciezkie sztuki od was przed suszarnia, wiec nie pier**l bo robisz tu rok i sie wypowiadasz a sie nie znasz. Myslisz ze specjalnie według ciebie robimy byle jak? Zrobimy sztuki na blysk ale musimy ze wszystkim sie gonic. Chłopaki z fks-a na PRO-RIM od tygodnia zostaja po godzinach bo sie nie wyrabiaja jak im norme podniesli a wszyscy maja to w d**ie. Mistrz nawet chyba nie wie, szlachta z biur na majowce, zwiazki udaja ze nie widza z czego jeden jest z odlewni itd

xxxxx
@Odlewnik

przyjdz i wydrap te niby 60 sztuk co twierdzisz i zobaczymy ila pkt bedziesz mioł kto siedzi na tej fajce to siedzi dwie fajki mniej i niecza siedziec po godzinach nie bedziesz musiol a te sztuki co niby sa na zielono to kolo zielonych nawet nie staly a co do wozkow nie mocie bo ta kaszana co jest niby na zielono to idzie na zot na odlewnie przyjdz i popraw w 20 sekund tego PRO-RIM cwaniaku zobaczymy czy dosz rade bo tyla czsu momy na niego

Nok
@Ok

Odlewnia to nie miejsce do obrobki NA GOTOWO !!! Zaklad ma od tego odpowiedni dzial oraz ludzi ktorym za to placi. To, kierownik wymaga tego od odlewnikow swiadczy tylko tym,ze jest przydupasem tego wyzej i obiecuje mu "gruszki na wierzbie".

Piwko
@Ok

przyjdż i pokaż idioto.Pewnie wykładasz towar w tesco i nawet to Ci nie idzie.Albo mieszkasz u mamy na garnuszku i w (usunięte przez administratora) masz wszelkie opłaty

Sz987
@xxxxx

To do kogo masz pretensje że masz mało czasu masz tam tyłu niebieskich Rycerz też jest u was co dziennie to mu powiedz że nie dajesz rady niech ci pokażę jak robić żeby się wyrobić macie swoich brygadzistów mam wrażenie że na jedną linię przypada jeden niebieski to niech bierze ostropak w dłoń i niech zap.......LA

@Sz987

Sz987 kolego oni tylko na palarni gadają ruzne zeczy , ale jak wyjdą i wruca na linie to ogon pod (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) !!! Konie nie mają swojego honoru! Nie słyszałem jeszcze o nikim takim jak ja żeby wojował i mówił na głos co myśli i co za patologia tu robi! Ja już z kim mogłem to pocislem wraz z detektorem jemu kazałem zrobić normę i (usunięte przez administratora)

????
@anonymous

Pajacu jestem jeden z tych na palarni , ale jak wracam na chale i linie to dalej mowie co myślę i a nie tak jak inni ogon pod (usunięte przez administratora) i zamykają mordy zero solidarności !!!!

Lidia

@Jasam, jak przebiegała Twoja rozmowa? Udało Ci się zdobyć zatrudnienie? Czy na razie jesteś zadowolony z oferowanych warunków? Napisz proszę coś więcej o samej rekrutacji. @Reksio, forum nie jest miejscem, gdzie pisze się o wyglądzie innych osób. Zapoznaj się z treścią regulaminu. Według Ciebie "wszystko idzie w złą stronę", możesz doprecyzować, co masz na myśli? Dlaczego w taki sposób oceniasz firmę?

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska