ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

plmokn

Jaka jest stawka na początek?

Nowa Pani kierownik

Poszukująca
@Nowa Pani kierownik

Na rękę czy brutto ?

Eljot

2500 na spokojnie

Nowa Pani kierownik
@Poszukująca

Na rękę. Więcej nie dostaniesz.

Agular

Zalezy jakiej jestes plci

W 100 % zgadzam sie z wypowiedzia Saaaaaa.jezeli nicnsie nie zmieni ten zaklad nigdy nie bedzie mial kompletu pracownikow.

Punkty sa wielka tajemnica i zmieniaja sie jak obrazy w kalejdoskopie co dla mnie jest rzecza niedopuszczalna,zeby pracownicy niewiedzieli jak i co jest punktowane.wszystkie "dobre zmiany" doprowadzaja do zwolnien pracownikow.czy naprawde biura tego nie widza czy nie chca widziec?.dlaczego nikt nie rozmawia z pracownikami zeby dowiedziec sie jaka koncepcje ulepszen maja ci ktorzy ta prace wykonuja!!!.a co do awansu na nowa pania kierownik to nie mam pojecia kto zglosil ta kantydature bo staz pracy i przede wszystkim wiedza sa przerazajace.dobrze ze zostala odrzucona.

Saaaaaa

Punkty są liczone na oko. Jak sie zgadzają to pół biedy gorzej jesli fachowcy źle policzą. Wtedy swojego nie dojdziesz a kasa leci :-)

Jasam

jak wygląda sprawa na utrzymaniu ruchu ? Mam iść na rozmowę na dniach

Zadowolony pracownik
@Jasam

Daj CV bezpośrednio do kierownika UR lub kadr. UR szuka obecnie mechaników z doświadczeniem.

Lidia

@Xx, z tego, co zrozumiałam, pracownicy nie wiedzą, za co otrzymują punkty? Nie do końca jest to dla mnie jasne. Czy za każdą wyprodukowaną sztukę te punkty są przyznawane? Wnioskuję, że pracownicy mają szeroki zakres obowiązków, a czy zapis o tym jest uwzględniony w umowie?

Lidia

@Pracownika, o jakich punktach piszesz? Czy w firmie Roca istnieje jakiś system oceny pracowników? Na czym on dokładnie polega? @Xx, nie do końca rozumiem, co chcesz przekazać. Możesz rozwinąć myśl? Wnioskuję, że normy są często podnoszone, czy tak? Z jakiego powodu tak się dzieje? @Dajlus, pod tym linkiem znajdziesz aktualne oferty pracy w firmie: http://www.roca.pl/pracuj-z-nami/resources/oferty_pracy Jeśli zdecydujesz się aplikować, daj znać!

Xx
@Lidia

Tak w firmie Roca panuje punktacja każdy pracownik jaki jest przyjęty powinien wyrabiać na 80 punktów ale niestety dużo pracowników nie daje rady ponieważ czasy na sztuki jakie mamy robić są ciągle obcinane ponieważ szefostwo twierdzi że sztuki jadą coraz lepsze i polidor na szkliwieni nie potrzebuje tyle czasu żeby doprowadzić sztukę do takiej co będzie się nadawać do puszczenia przez inspektorów punktacja na sztuki jest ściśle tajna że by nicht nie wiedział ile punktów jest na daną sztukę a powinno być jasne i mogło by wisieć na tablicy żeby było czytelne dla wszystkich na szkliwieni mamy też inne obowiązki takie jak mycie kabin co zajmuje też czas ale to nikogo nie obchodzi liczy się tylko ilość i jakosc najwięcej niestety żeby zrobić dużo można zapomnieć o jakości ale najważniejsze są tabelki i wywieranie na pracownikach presji

Dajlus

Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa orientuje się może czy są przyjecia na chwile dzisiejsza ?

Xx

W tej fabryce wystarczy że ktoś powie że kibel jest na gotowo od razu przychodzi panienka mierzy czas i normy w górę a potem zdziwienie że kaszana jedzie

Aaaaa i jeszcze dodam ze zwalniaja ludzi a za nowych proponuja kase.dla mnie jest to zenujace i smieszne.

Pracownika

Wchodzimy w nowy etap " dobrych zmian".teraz za to ze pracownik nie ma punktow zostaje zwolniony.tylko czyjest wziete pod uwage to iz punktow nie ma bo brakuje sztuk to raz a dwa bo wiekszosc sztuk na "gotowo" zostaje zwrocone do poprawy.PANOWIE OTWORZCIE OCZY I ZACZNIJCIE MYSLEC !!!!.takim sposobem beda jeszcze wieksze braki ludzi.

Lidia

@Dawerty, piszesz o tym, że w Roca można wyrobić nadgodziny, czy jest także możliwość pracy w weekendy? Czy stawka za dodatkowe godziny jest wyższa od podstawowej? Wspominasz o tym, że warunki są bardzo trudne, pracuje się w zapyleniu, czy pracodawca zapewnia odzież ochronną?

Syfon
@Lidia

Dają odzież,ręcznik w tyk temacie jest Ok. Na szkliwierni tylko ostropakow żałują. ( podstawowe narzędzie do pracy)

Skoro rzucasz nazwiskami sam, sama się ujawnij piszesz bzdury z których nic sobie nie robię baw się dalej bezmuzgu

Lidia

@Dziś na, możesz rozbudować swoją wypowiedź?Jest bardzo chaotyczna, i osoby, które szukają pracy, niekoniecznie będą w stanie ją zrozumieć. Czy masz na myśli szybkie tempo pracy? Wnioskuję, że normy są trudne do osiągnięcia. Podaj proszę więcej szczegółów. Piszesz, że coś nie jest wliczone w czas, o co dokładnie chodzi?

Dziś na

Czepiają się o drobiazgi z BHP a manipulatory do wyciągania klinów na odlewni juz nikt nie używa bo czasy tak wyliczyli że ledwo człowiek się wyrabia. I jeszcze mierzą czasy bez manipulatora. Ciekaw jestem co zrobią jak nam zaczną plecy strzelać! Jeszcze z 4 lata temu na każdej linii ich używaliśmy i było w miarę ok A teraz to tragedia. A najlepsze jest to że nie mogą nas do nich zmusić bo nie są wliczone w czasy. Juz o skakaniu przez przeszkody na 4 hali nie wspomnę. Tyle w temacie bhp.

Lidia

@Syfon, a jak z pozostałymi działami, czy tam pracodawca zapewnia wszystkie sprzęty? Możesz powiedzieć, czy teraz w okresie upałów pracownicy mają stały dostęp do wody? Jak oceniasz atmosferę? Co według Ciebie przydałoby się zmienić?

Szkliwierz

Brawo pozamykajcie palarnie.Tylko chciałbym przypomnieć ze prawie połowa załogi to palacze, a z niewolnika nie zrobi sie pracownika w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam i życzę kolejnych super pomysłów # dobra zmiana hahaha

Witam malo ze praca jest ciezka to jeszcze czlowieka traktuja jak szma......te.za grosz wyrozumialosci i czlowieczenstwa.bedziemy za niedlugo sie przewracac bo nie moga przelozeni widziec ze czlowiek stoi(nawet gdy robi sie slabo!!!) .nie mam na mysli stania cholera wie ile chodzi mi o sekundy doslownie.a druga sprawa to woda!!!! Niewiarygodne jest to ze czlowiek nie ma sie jak umyc po pracy a woda uzywana przy pracy jest z jakimis robalami.ciekawe kto pokryje koszty leczenia grzyba!!!.kolejna sprawa to zapylenie ktore z laboru przeslania swiat.nie ma czym oddychac ale szanowni bhp-owcy nie widza problemu.zenujace jest to ze w tych czasach takie sredniowiecze gosci w fabryce.

Dawerty

Tutaj w 90% się z Tobą zgodzę. Może u mnie na dziale nie ma takiej mega "kontroli", ale zakład naprawdę napędzany niewolniczym systemem. Panowie z BHP to mam czasami wrażenie że są bardziej jak nasza Policja w Polsce czyli "złapać na gorącym". To co dzieję się po za godzinami ich pracy jest ok. BHP na tym zakładzie jest mniej więcej od 7 do 17 od Pn do piątku. Potem większość przepisów i zakazów jest "naginana" nie tylko przez typowych fizycznych pracowników. :) Co do wody w szatni to śmiech na sali żeby zakład rozbudowany na grube miliony nie potrafił zapewnić podstawowych rzeczy na zakładzie. Jak się rozbudowuję zaklad o 200 stanowisk pracy to się dla tych ludzi planuje zapotrzebowanie na wodę ciepłą w kranie. Szatnie to nie tylko 300 szafek z miejscem do przebrania. I większość kierowników nie widzi w tym problemu. Najważniejsza jest norma i pilnowanie ludzi. Co się dzieje po odbiciu karty to już nikogo nie interesuje, stacjonarny zakład a warunki czasem gorsze niż u "Mietka" na budowie w stanie surowym.

Lidia

@Quizee, widzę, że przejawiasz zainteresowanie zatrudnieniem w ROCA Polska. Od zamieszczenia przez Ciebie pytania minął już miesiąc. Czy pomimo braku odpowiedzi na nie udało Ci się uzyskać informacje dotyczące stanowiska, o którym wspomniałeś? Mógłbyś podzielić się nimi na tym forum?

szkliwierz z przepukliną
@Lidia

Na szkliwierni zarabia się jakieś 2000 na rękę z nadgodzinami ale składowe wynagrodzenia to dla pipu zagadka - nie ogarniesz

@szkliwierz z przepukliną

Trochę Cię tutaj poniosło z tym 2 tys. Spokojnie bez nadgodzin można zarobić 3 albo prawie 3tys. Nie przesadzajmy w drugą stronę znowu. Choć i tak warunki pracy tragiczne, szczególnie w lato.

Stella

Słyszałem, że firma ma dobrą opinię jako pracodawca ale jak czytam to i tak są niezadowoleni!!!

@Stella

Gdzie takie słuchy chodzą? Sam jestem ciekaw kto takie coś rozpowiada. Jeżeli mamy na myśli warunki płacowe to Roca jest "super", dla mnie jednak jest ważniejsze coś jeszcze oprócz Przyjścia do zakładu na 6 rano i wyjścia na kolanach o godzinie 14:00.

Boże głupota ludzi nie zna granic, porównajcie sobie warunki pracy u prywaciarzy, myślicie że to naprawdę (usunięte przez administratora) i wgl nie macie tam żadnych praw? mylą się ludzie którzy w ten sposób oceniają ten zakład a jak komuś się nie chce pracować to jego problem to nie jest praca dla każdego trzeba mieć predyspozycje fizyczne a nie wysyłają kogoś kto nie potrafi czasem głupiego kibla spakować bo się maja zesrac jak mają ciężko popracować. To że jest tam źle to bujda po prostu trzeba mieć dobre relacje z ludźmi tam pracującymi wiadomo zawsze się znajdzie jeden konfident na 100 pracowników ale gdzie tak nie ma? chyba w każdym zakładzie panuje coś takiego jak relacje międzyludzkie i roca wyjątkiem nie jest jak się nie odzywa i nie rozmawia z przełożonymi to się potem ma co ma :) Serio polecam pracę tutaj każdemu kto się nie boi ciężkiej pracy nie jest księżniczka pokroju co 5 min na papierosa i potrafi podołać normom wtedy ta praca jest naprawdę przyjemna.

@Anonim

Pracuje tutaj ponad 5 lat. Nie ma tu takiego czegoś jak rozmowa z przełożonym. Na każdym kroku starają Ci się udowodnić że da się więcej i lepiej. Tu nie awansują ludzie z "doświadczeniem" tylko Ci co mają "gadane". Mają Cię po prostu przekonać że jesteś w błędzie, nie ważne że przez 8 godzin nie masz czasu iść do ubikacji. Odpowiadając na kolejną pierdołę jaką zaraz powiesz to nie, nie palę papierosów. I skoro mówisz o pakowaniu kibli to jesteś na którymś dziale należącym do "kontroli końcowej". Faktycznie, jak nie musisz biegać z delikatnymi sztukami, wdychać zapylenia, które powstaję podczas obróbki sztuki to praca może się podobać. U nas na dziale ostatnio zaczynają wymagać cudów. Z reguły daleko mi do narzekania, po prostu zaczynam po urlopach szukać nowej pracy. Co do wypłacalności zakładu jest duży plus. Pieniądz pewny, zawsze na czas. Dostajemy napoje i bułki co też na plus. No i chyba tutaj się plusy kończą.

Bobi

Witam. Co do pracy w Roca,to jest roznie. Zalezy jaki dzial,wiadomo, na jednym lzej na drugim ciezej. Odlewnia Tradycyjna to wogole kosmos. Ludzie zapcor......aja,ciagle dokladane czynnosci do zrobienia bez uprzedniego pomiaru czasu, a i tak ciagle cos nie pasuje. Szczegolniena liniach gdzie robia "na gotowo". Chyba mistrzunio i reszta jego bandy zapomnieli,ze odlewnik ma troche inne zadania niz robienie za sasiedni dzial. Kiedys jeden z niebieskich stwierdzil,ze jest lepiej niz kiedys ,ale po awansiku zawsze tak jest. Jesli chodzi o poziom wiedzy przelozonych na temat technologii pracy i z tym zwiazanych rzeczy to nie jest on zbyt wysoki a opiera sie glownie na rzeczach oczywistych i na powielanych od kilkunastu lat bzdetach. Przykladem moga byc ich experymenty ktore nie wprowadzaja nic nowego i nic nie poprawiaja. Poprostu brak elementarnej wiedzy teoretycznej na temat odlewnictwa i tzw. materialoznawstwa. Poza przyklaskiwaniem glupotom mistrzunia nie nalezy wymagac od nich zbyt wiele. Kasa nawet przyzwoita,a jak ktos nie chce miec wlasnego zycia to nadgodziny sa zawsze. Do pracy trzeba przychodzic zawsze ,niezaleznie od wypadajacych swiat , a jak nie to zebranie i straszenie zmiana systemu pracy. Zabawna rzecza jest poslugiwanie sie roznymi przepisami,czy to kodeks pracy czy tez regulamin. Sposob nie umiejetny i tak wybiorczy,ze az zal sluchac. Zero wiedzy na temat przepisow. Zwiazki sa,cos tam robia ale nie do konca wychodzi,niestety. Najwieksza porazka to chyba podwyzki. Podniesiono tylko dodatki a powinna byc dzwignieta podstawa.(nie cale 1.40zl brutto do podstawy to nie sukces). Ale to zwiazki nie sa wszechwladne i tez dzialaja z kierownictwem. Ogolnie to wszedzie rzadza jakies male ukladziki i jak sie wchodzi w duuu....pe i tylko przytakuje bez slowa sprzeciwu to ma sie dobrze. Dlatego duzo wartosciowych dla firmy osob odeszlo a inni beda odchodzic. Firma do zapier.....dalania bez gadania i bez przyszlosci zawodowej. Chyba ,ze ktos chce znac 20 modeli i latac miedzy liniami jak (usunięte przez administratora) Ot taka to praca na OT. Po prostu Roca. Patologia od zawsze na zawsze. Bo mentalnosci ludzi nie zmieni sie juz.

Budowniczy Bob
@Bobi

Nie krępuj się i zdradź tajniki odlewnictwa i "tzw." (??) materiałoznawstwa potrzebne do naprawy sytuacji. Pochwal się wiedzą teoretyczną, która SPRAWDZI się w praktyce. Śmiało.

gosc
@Bobi

związki są tylko na produkcji - nikt z biur ich nie zna i nic dla biur nie robią. ciekawe co produkcja zrobi jak nie będzie kto miał im tych sztuk sprzedac wyplate se wnich wezma może

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska