Opinie o MEYN POLSKA w Lębork

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MEYN POLSKA. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w MEYN POLSKA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn przetwórstwa żywności i napojów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MEYN POLSKA w Lębork

Chcepracowac

Witam. Na jakie poczatkowe wynagrodzenie moze liczyc spawacz z duzym doswiadczeniem?

@Chcepracowac

Na wynagrodzenie składa się wiele czynników, a z racji tego, iż "duże doświadczenie" to pojęcie subiektywne zachęcamy do kontaktu na poland@meyn.com i składania aplikacji. W przypadku otwartego wakatu kontaktujemy się z wybranymi kandydatami i omawiamy szczegóły.

Cezary

Powiedzcie mi czy firma potrzebuje teraz ludzi? Jakie są szanse na pracę?

@Cezary

Regularnie prowadzimy rekrutację na stanowiska produkcyjne i biurowe. Zachęcamy do śledzenia naszej strony www.facebook.com/meynpolska Zachęcamy również do przesłania aplikacji na poland@meyn.com . W przypadku utworzenia nowego wakatu kontaktujemy się z wybranymi kandydatami!

Spóźniony

Z powodu nie dotarłem do Państwa na targi edukacyjne. Od jakiego wieku można ubiegać się o praktyki?

Hmm
@Spóźniony

Od XXI wieku Hee

@Spóźniony

Praktyki zaczynają się od początku nauki i są częścią procesu nauczania. Odbywają się pod nadzorem nauczyciela. Regularną lub dorywczą pracą w MEYN Polska mogą podjąć osoby pełnoletnie.

Zapytania

Czy jak ktoś nie załapał się na akcję ze szczepionkami to będzie jeszcze kontynuacja?

@Zapytania

Każdy pracownik nadal może skorzystać ze szczepionki w ramach pakietu medycznego w placówce medycznej nawet jak przegapił szczepienia przeprowadzane u nas w firmie :).

Operator Cnc

Kierownik pokazuje ci rysunek techniczny a ty układacz drewniane klocki w/g niego

czy potrafisz programować i takie tam

Człowiek

Witam, czy jakiś spawacz obecny lub były (MAG 135) może wypowiedzieć się o pracy w Meyn ? Zarobki obowiązki atmosfera itd. Pozdrawiam

@Człowiek

Zachęcamy do przesłania aplikacji na poland@meyn.com. Zarobki uzależnione są od kwalifikacji i doświadczenia kandydata. Zapraszamy do kontaktu oraz na stronę www.facebook.com/meynpolska

Hugo

Głównym problemem nie jest majster Cnc a kadrowa która udaje dyrektorke i wszystkimi rządzi. Nikt nie chce do niej chodzic ze sprawą bo jest wiecznie nie zadowolona. To chyba ona jest dla ludzi a nie odwrotnie tylko każdy z góry udaje że jest wszystko dobrze

@Hugo

Dział Kadr przyjmuje wszystkie oficjalne zgłoszenia dotyczące pracy na danym stanowisku i stosunków z innymi pracownikami. Wszelkie uwagi można zgłaszać też do bezpośredniego przełożonego. Zachęcamy też do kontaktu poprzez www.facebook.com/meynpolska

Wielki

Z czego słynie brygada Kaszuba?

Fachowców szer. Kadra

Przyjdźcie po szczękę z uchwytu. Sąsiad Formel.

Ryszard

Widzę, że pojawiła się nowa oferta pracy dotycząca stanowiska informatyka: https://pracodawcy.pracuj.pl/meyn-polska-sp-z-o-o,27088 Mam pytanie do pracowników, na podstawie jakiej umowy pracujecie, bo nie ma w tym ogłoszeniu żadnej wzmianki o proponowanej formie współpracy? Jaka jest stawka startowa?

@Ryszard

Stanowisko dotyczyły programisty CNC a nie informatyka. Co do reszty Twojego zapytania to standardem jest umowa o pracę a wynagrodzenie zależne jest od kwalifikacji i doświadczenia kandydata. Zapraszamy na facebook.com/meynpolska

Czy w MEYN POLSKA są szkolenia zewnętrzne?

MEYN

Tak korzystamy ze szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych

tzw narzekacz

postaram się wam opisać sytuację panującą na dziale cnc, ponieważ po przeczytaniu tej historyjki napisanej przez @uważnego obserwatora nie mogłem zrobić inaczej opiszę wam kilka sytuacji a wy sami je zwerywikujcie. Ad1 pewnego razu majster działu cnc przychodzi na piły jak zwykle ,,zmotywować" pracownika do pracy kopie w kuwety z dokumentacją one się rozpadają i każe pracownikowi je pozbierać. Ad2 Całkiem nie dawno był u nas pracownik po szkole pracował nie długo ale z początku jego kariery odpowiadał majstrowi nawet na siłę mówił ,,dajcie mu szansę o się uczy" I tym podobne zwroty, a nagle po jakimś czasie kiedy minął rok(po roku czasu w firmie meyn jak polecisz pracownika dostajesz jakąś premię jakis dziwny zbieg okoliczności nie sadzicie) ten sam majster zmienił do niego podejście wręcz biegał po hali i go kontrolował nawet doszło do sytuacji kiedy w miejscu jego pracy zostały rozwieszone taśmy ostrzegawcze (biało czerwone) po to by pracownik ten stały tylko i wyłącznie w swoim miejscu pracy, to nic że inni pracownicy mieli problem dojść do szafy z srednicówkami lub dojść tylnej części maszyny na której pracuje inny operator. Ad3 pewnego razu pewien pracownik pił tarczowych miał mały wypadek w pracy ,,skaleczył" sobie rękę podczas odkładania detalu po cięciu detalu na PILE TARCZOWEJ. Wielka afera, zaczęto od tego że przy piłach zostały zerwane naklejki zakaz używania rękawic podczas prac na maszynie, następnie został zamówiony inny pracownik do tego by powiedział że upominał swojego kolege żeby ten ubrał rękawice gdy odkłada detale ( z czego później się wycofał, po tym jak pracownik który doznał wypadku, nagrał go jak powiedział że majster kazał mu tak powiedzieć, co jest najśmieszniejsze to ten sam pracownik który miał zbierać rozsypane dokumenty i części kuwet w które kopnął majster z ad1 tak ten pracownik jest zastraszany że na wszystko się zgadza).(bhp na pierwszym miejscu jak cos sie stanie to bronią sie rękoma o nogami nawet byly pewne niejasności w notatce sporządzonej przez bhp ale o tym za wiele mi nie wiadomo tak samo nie wiadomo kto zerwał te znaki zakazu odnośnie rekawic) Ad4 sytuacja bieżąca majster chodzi po hali i pyta pracowników czy to prawda że się zwalniają lub każe robić dodatkowo na innych maszynach po to by on miał dobre statystyki, ale gdy jest nie zadowolony z odp to mówi że znajdę osoba która was buntuje i ja zwolnie. śmiech na sali to musiał by on zwolnić kierownika produkcji który przeprowadził spotkanie z pracownikami na którym powiedział że nie ważne że dobrze pracujecie że mamy najlepsze wyniki, premii i podwyżek nie będzie po tych słowach pracowniką przestało zależeć (znalazł się ten co buntuje załogę teraz możesz go zwolnić a nie możesz bo to twój przełożony????) Ad5 pewnego razu programista rozmawia z operatorem na temat nowego narzędzia zamówionego na próbę na temat którego musiał mieć inf. jak się sprawuje jaka jest jego praca itp ale że majster jak zwykle uważa że przecież oni prowadzą tzw ,,bajere" wygonił programiste do komputera bo on lepiej wie co oni robili. Takie sytuacje kiedy pracownik rozmawia z drugim to nie zawsze nie potrzebne dyskusje tylko pomoc innym operatorą lub dyskusje na temat co zrobić żeby dany detal zrobić lepiej. Ad6 sytuacja która powtórzyła się już nie jeden raz czyli grzebanie po kuwetach z rzeczami prywatnymy pracowników zero prywatności. Dużo by jeszcze pisać ,mógł bym napisać o zarobkach albo raczej o marnych zarobkach lub o możliwościach rozwóju albo raczej o ich braku ale to nie ma sensu w tej firmie nie szanuje się pracowników z dużym stażem gdyż młody pracownik który został uczony przez doświadczonego pracownika zarabia więcej niż on. Nie ważne jest to że robisz coś ponad normę gratujesz pomagasz młodym pracowniką itp, jeżeli majster za Tobą nie przepada to premi nie dostaniesz to niech ten @uważny obserwator zauważy też takie sytuacje. @uważny opserwator myśl że my nie pilnujemy maszyn bo siedzimy w tel. itp tylko to nie jest produkcja szpadli i łopat tylko obróbka detali których trzeba pilnować jednych bardziej a innych miej ale nawet będąc odwrócony do maszyny słyszysz obróbkę czy maszyna ma ciężej lub czy dzieje się cokolwiek innego niepokojącego wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia lub nie chcesz mieć. Narzekacie na nas ale ciągle robimy dla Was dobra robotę generujemy wam rekordowe zyski wprowadzamy różne modernizację wykonywanych detali żeby wykonać je lepiej i tracić miej czasu na przezbrojenie maszyn ale i tak z tego nic nie mamy.

Gal anonim
@tzw narzekacz

Masz całkowitą rację.

JanuszObiektywny

Witam Panstwa. Czytając Panstwa komentarze (operatorów cnc) mam wrażenie ze panowie nie macie bladego pojecia o cnc. Jak by każdy z was wczoraj byl piekarzem a dzisiaj frezerem. Wasza gramatyka też pozostawia wiele do życzenia. Co do zachowania przełożonych to tutaj narzekacie a czy w firmie tez jestescie tacy odważni? Czy ktos nagrał stosowanie mobbingu? Czy ktos zgłosił to dyrekcji , nie wspominajac już o inspekcji pracy. Macie Państwo wiele narzędzi do dyspozycji , założenie zwiazku zawodowego na przyklad. Nie każdy ciul co ma wyższe potrafi uszanować podwładnych którzy odwalają za niego lwią cześc roboty. Nie chce nikogo atakować ale jak pokażecie że jestescie slabsi to to bedzie dla niego paliwo. Wiadomo ze jak jedna osoba zglosi do dyrekcji to ta moze zlac temat, ale jak 3 lub 4 osoby zgloszą to beda musieli cos z tym zrobic. Tak na koniec napisze wam radę, z zakładem sie ślubu nie bierze, więc moga panowie poszukać czegoś innego skoro w tej dziedzinie i w tym zakladzie sie panowie nie moga rozwijać. Dobrze by bylo lubic to co sie robi.

@JanuszObiektywny

popieramy dojrzałą postawę zgłaszania konstruktywnych uwag oraz nieprawidłowości w firmie. Jeżeli problem występuje można go zgłosić nie tylko do bezpośredniego przełożonego ale i przełożonego wyższego szczebla lub działu kadr. Swoje opinie można też przedstawiać w wiadomości prywatnej bezpośrednio na stronie www.facebook.com/meynpolska

JanuszObiektywny

Oczyswiście że mam doswiadczenie zarówno w programowaniu z pulpitu jak i w pracy z oprogramowaniami cad/cam. Nie wiem czyją historię opowiedział Pan w swoim poście ale jeżeli to Pana historia to współczuję. A noze powinienem powiedzieć gratuluję, skoro dał Pan radę z pomywacza na wyższe stanowisko.

Uważny obserwator

Część 1 (usunięte przez administratora) to miejsce, gdzie anonimowo każdy może wylać pomyje na każdego, na wszystko i za wszystko, i nie ponosi za to żadnych konsekwencji, więc również ja zdecydowałem się napisać kilka zdań. Zastanawiam się tylko nad czasem spędzonym przez autorów niektórych komentarzy na pisaniu niejednokrotnie głupot i nad tym, że ludzie chcący się czegoś o firmie dowiedzieć, wchodzą na takie portale. W życiu prywatnym chcąc się czegoś o kimś albo o czymś dowiedzieć, nie zawsze wchodzimy na „Pudelka” albo „Różowe kozaczki.pl”. Ale to kwestia wyboru kto z czego korzysta. Meyn to firma, o której można by napisać pracę magisterską (a może nawet doktorat) na temat zależności, ludzi w niej pracujących, mniejszych lub większych układzikach w różnych grupach pracowników. Jest to firma podobna do innych – jednym się podoba a innym nie i stety tak powinno być, bo nie da się stworzyć miejsca idealnego dla wszystkich, tak jak nie da się zebrać w jednym miejscu tylko takich ludzi, którym się wszystko podoba (tak jest w Korei Północnej). Ta różnorodność pozwala na dostrzeganie problemów, ich załatwianie (raz szybciej, a raz później) i uczenie się na nich, żeby było więcej tych, którym się podoba. Są jednak sprawy, tematy i sytuacje, które codziennie mnie dziwią i prawie codziennie się zastanawiam co trzeba by było zrobić, wymyślić i zaoferować tym marudzącym i wiecznie narzekającym, żeby im się wreszcie zaczęło podobać. Dochodzę coraz częściej do wniosku, że nic, bo to tacy ludzie, którym jeśli zaoferujesz mercedesa, to będą chcieli toyotę; jeśli zaproponujesz zielone ubranie robocze, to będą chcieli niebieskie, a jak na obiad jest kotlet mielony, to oni akurat tego dnia będą chcieli pierogi z kapustą. Poniżej kilka innych ciekawych sytuacji, które są stworzone specjalnie dla pracowników, a pracownicy z nich nie korzystają, a co więcej narzekają na nie, że muszą się do takich zasad stosować i wręcz obrażają, jak ktoś śmie zwrócić im uwagę, jeśli się do zasad nie stosują. A więc: - jest zrobiony piękny asfaltowy parking (strzeżony, bo za szlabanami, którymi zarządza recepcjonista) z podziałem na stanowiska i ogranicznikami, żeby w razie śniegu było wiadomo, gdzie można stanąć. Pracownicy wolą jednak stawać na parkingu kamienistym, jak się każdemu podoba, mimo kałuż po kostki w deszczowe dni i mimo zagradzania przejazdu innym wjeżdżającym. Przyczyna jest prozaiczna – za daleko do samochodu, więc wolę taplać się w błocie i skakać między samochodami.

Iwona
@Uważny obserwator

To, co nowy użytkownik znajdzie na forum GoWork.pl zależy tylko i wyłącznie od tego, co napiszą tu autorzy opinii, w tym również Ty. Dlatego jeśli sam nie chcesz, aby przypominało ono portal plotkarski, a jesteś pracownikiem Meyn Polska, napisz proszę, za co sam pochwaliłbyś firmę, a co wymagałoby w niej poprawy. Za takie wpisy jesteśmy wdzięczni.

O co chodzi z kierownikiem (usunięte przez administratora)że ludzie zwalniają się przez niego ???

Koledzy z pracy

Witam. Chciałbym pozdrowić pewnego spawacza "(usunięte przez administratora)" ktory jest największym plotkarzem w calym zakładzie, bardzo interesuje go zycie prywatne kolegow ,majtrow itd.. (usunięte przez administratora)

Współpracownik
@Koledzy z pracy

Również pozdrawiam kolegę (usunięte przez administratora)

Uważny obserwator

Część 3 - firma dysponuje sztaplarkami, wózkami elektrycznymi i paleciakami, które czasami stoją bezczynnie, bo pracownicy wolą targać profile i wałki w rękach. Są też tacy, którym umożliwia się i opłaca kursy na sztaplarki i żurawie, żeby mogli z tych urządzeń korzystać i ułatwiać sobie pracę, ale to też za dużo, bo firma się uparła i każe iść na taki kurs i jeszcze na koniec oczekuje, że osoba wysłana na taki kurs zda egzamin. Niestety niektórzy pracownicy podchodzą do tego bardzo lajtowo i czy zda czy nie, to co tam, przecież mogę po 8 godzinach mieć ręce do podłogi albo iść na zwolnienie na tydzień, bo bolą mnie plecy. A co tam, pokażę kierownikom, że ja nic nie muszę, tylko mogę się łaskawie zgodzić. - okulary na produkcji, to temat wałkowany od liku lat. Kazali i muszę nosić, ale nikt nie zwraca uwagi na to, ze od momentu ich wprowadzenia nikt nie zakuł się w oko drutem albo wiórem; że w 2 albo 3 przypadkach przy wyskoczeniu narzędzia lub detalu z maszyny takie okulary uratowały komuś wzrok albo nie zmasakrowały połowy twarzy. Są też tacy, którzy zadziwiają mnie najbardziej – mają okulary, ale na czole, a nie na nosie. Na czole im nie przeszkadzają i nie gniotą, a na nosie tak. Niektórzy mają dołki na czole tak duże, że znikają dopiero w weekend po tygodniu pracy. No ale kazali nosić, to noszę, ale czy chronię oczy czy czoło, to nieważne – a zwróć uwagę, to stosujesz mobing, bo się czepiasz. Więc tym razem to taki opis Meyn Polska z Lęborka. Oczywiście to nie wszystkie „kwiatki”, ale szkoda dłużej „zanudzać”, bo narzekacze i tak tego nie przeczytają, bo kto im będzie kazał. Może znajdzie się jednak ktoś taki, kto z niego skorzysta i nim będzie się sugerował szukając opinii o pracodawcy. Narzekaczy nie przekonam, bo im zawsze będzie źle i zawsze będą narzekać, że latem jest gorąco, a zimą pada śnieg. Co zrobić. Smutne jest jednak to, że narzekacze mają bardzo duży posłuch u tych nowych albo nieprzekonanych, kogo tu posłuchać, czy tych którzy dużo szczekają i nic im się nie podoba, czy tych uczciwie pracujących (tym razem bez cudzysłowu). Każdy jest kowalem własnego losu i każdy wybierze to, co dla niego odpowiednie. Pozdrawiam. Uważny Obserwator.

@Uważny obserwator

Dziękujemy za wyczerpującą recenzję i zapraszamy na www.facebook.com/meynpolska

Bliski a jednak nie
@Uważny obserwator

Hmm, bardzo zgrabny tekst "redaktor ku", choć mógłby być troszkę lapidarny jak na takie fora przystoi. Jedno jest pewne - Pulitzera za to nie dostaniesz. Materiały na których się oparłeś pochodzą od osób, które mają wiele niczego do powiedzenia.... Prawda jest taka, że rydwan nasz słabnie - dobre konie odchodzą...

@Bliski a jednak nie

Przykro nam, że odniosłeś takie subiektywne wrażenie. Faktem natomiast jest, iż cieszymy się dużą stałością kadr i ciągle rozwijamy. Jednostkowe rotacje kadrowe są normalnym zjawiskiem.

Bliski a jednak nie
@MEYN

Jarek z Avalonu 12.08.2019 01:42 @MEYN Stałość waszej kadry fachowców to chyba przeszłość ...- ale będzie już tylko lepiej . - Gość ma rację, niestety.

MEYN

Szanujemy Twoją indywidualną opinię o firmie MEYN. Nasza firma charakteryzuje się dużą stabilnością zatrudnienia i nie odnotowuje anomalii rotacji pracowników, które jak w każdej firmie oczywiście się zdarzają. Każdy pracownik wybiera najbardziej odpowiednią dla siebie formę rozwoju w lub poza organizacją. Jeżeli masz konstruktywne uwagi do pracy danego działu lub pomysły na jej usprawnienie zapraszamy Cię na www.facebook.com/meynpolska

Uważny obserwator

Część 2 - są zrobione 2 stołówki dla pracowników produkcji (jedna z nich w miejscu starych biur specjalnie zrobiona dla działu CNC i blach, żeby nie trzeba chodzić kawał do nowej stołówki). Niektórzy pracownicy wolą jednak jeść śniadania na hali, na krześle przy stole albo przy maszynie, w pyle, kurzu i oleju, bo przecież nikt nie będzie takiemu komuś kazał iść na stołówkę. - w przypadku produkcji serii na niektórych maszynach CNC czasami jest możliwość wykonania przez operatora fazowania, czy gwintowania, bo stoi bezczynnie kilka/kilkanaście minut. Ale nie, bo to się nazywa wśród operatorów „pilnowaniem maszyny, żeby coś się nie stało”, a są odwróceni tyłkiem do obróbki i zasuwają przy każdej nadarzającej się okazji na smartfonach. Jak zwrócisz takiemu uwagę, to później jest to komentowane w kupce narzekaczy – majster znowu się czepia i wręcz krzyczy, że nie pracuję, a ja przecież „pilnuję maszyny”. - przełożeni to wśród niektórych grupek osobny temat do dyskusji, bo jak nie ma się do czego przyczepić, to mamy temat zastępczy w postaci majstrów. Szczególnie jednego, który, wymaga, zwraca uwagę, wręcz krzyczy, jak opierasz się łokciem o stół, oglądasz film w telefonie w czasie pracy albo siedzisz 3 razy dziennie po 40 minut w toalecie. No jak on tak może nękać pracowników, którzy „uczciwie” pracują i „wypruwają sobie żyły” żeby zrobić robotę. Nikt z narzekaczy na GoWorku jednak nie wspomni, że ten sam majster razem z ludźmi z działu osiąga co tydzień jedne z najlepszych wyników w wykonaniu roboty i wysyłce; że daje najczęściej premie uznaniowe za dodatkową pracę, której niestety narzekacz nie dostaje, bo tej dodatkowej pracy nie robi; że musi drapać się w głowę i ustalać zmiany na maszynach tak, żeby załatać dziury nieobecnych, którzy postanowili wziąć urlop na żądanie albo pobyć 3 dni na chorobowym. Takich to niedobrych i nieżyciowych majstrów ma firma, którzy w pracy pilnują pracy. Skandal!

Magazynier

Koordynator magazynu na pewno do wymiany. W ciągu roku 7 magazynierów podziękowało za współpracę.

Jeśli nasza wielka KORPORACJA będzie tak dalej prosperowała to doczekamy się zamieszek. (usunięte przez administratora) Wszystko drogie

@:/

Dzień dobry wszelkie uwagi i sugestię prosimy o kierowanie do działu kadr lub bezpośrednich przełozonych. Chętnie przyjmiemy też wszelkie konstruktywne opinie na https://www.facebook.com/meynpolska i się do nich ustosunkujemy. Prosimy o więcej szczegółów w rzeczonym temacie.

Zostaw merytoryczną opinię o MEYN POLSKA - Lębork

• Jak się pracuje w MEYN POLSKA?

Zobacz opinie na temat firmy MEYN POLSKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MEYN POLSKA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MEYN POLSKA?

Kandydaci do pracy w MEYN POLSKA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MEYN POLSKA