FAMUR

Opinie o FAMUR

Masakra

Przez 3 miesiace bez premii 4 dniowy tydzen pracy wszystko po to by sie zalapac na pomoc od rządu... bez komentarza

Kulka
@Masakra

Teraz to pracownicy ze swoich oszczędności beda pokrywać straty pracodawców w imię ratowania miejsc pracy po czym zwolnią i tak część załogi w imię ratowania zakładu.Firma oszczędności ocali dostanie od państwa a my i tak pozbędziemy się oszczędności i tak część nie utrzyma się.Obecnie we firmie trzyma się darmozjadow.Po co są te liczone współczynniki którymi niedawno jeszcze machanie pracownikom przed oczami.Skorzystajmy z tego i odrazu będzie widać kto ma jakie czasy i wykon.Slabych wyrzucić leniwych wyrzucić a reszta pociągnie to do lepszych czasiow

technolog

a propos dyrektorow jedynym specjalista byl Karol S. Niestety pewnie podskoczyl ktoremus prezesowi i sie go pozbyli. Mial wiedze i doswiadczenie. Reszta dyrektorow moze mu lampy w aucie wypucowac. Pracowal w tej manufakturce od poczatku kariery. Pewnie jeszcze konczyl przyzakladowa szkole. Zaczynal jako operator na maszynie. Pozniej trafil do biura technologicznego gdzie pial sie po szczeblach. Mlodszy technolog, technolog, starszy, kierownik sekcji, glowny technolog, dyrektor ds rozwoju etc Jak cos przekrecilem lub pominalem to niech mnie ktos poprawi. Zycze mu powodzenia w dalszej karierze.

Ciekawy
@technolog

Jak z niego taki fachowiec to dlaczego wyleciał najpierw z Famuru a później z Kopexu, a było to przed połączeniem tych spółek.

@Ciekawy

z famuru bo podskoczyl prezesowi a z kopexu bo famur kopex przejal wiec niejako wrocil do tego samego wlasciciela.

nick

teraz te pedalki co sa tylko inwigilowac umieja. nic poza tym. w pracy i po pracy. juz sie calkiem w glowce poprzewracalo. pamietaj dyrektorku jeden z drugim ze im wyzej siedzisz tym bedzie bardziej bolalo przy upadku.

Ponad 200 pracowników rybnickiego oddziału Grupy Famur - dawnej fabryki Ryfama - straci pracę w wyniku likwidacji zakładu. Jego zamknięcie Famur tłumaczy koniecznością "dopasowania struktur produkcyjnych do zmieniających się potrzeb rynkowych" wobec spowolnienia w górnictwie i pandemii.

Boss

A to nie wiesz do czego spłuczka służy ?

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Emil Cioran

"Gdybym uległ swojemu pierwszemu odruchowi, spędzałbym dnie na pisaniu listów obraźliwych i pożegnalnych."

dr

ciebie po urodzeniu zostawila w mcdrive zamiast w oknie zycia

dr

lekarz ci mowil zebys wzial cos na glowe a ty zalozyles czapke

hackenbush

Widać że Cię matka biła całe życie i Proboszcz za młodu wykorzystywał ale psychozę paranoidalną da się leczyć jeszcze nie jest dla Ciebie za późno masz szansę człowieku wykorzystaj ją

@hackenbush

Żal mi ciebie prostaku

@Kadra

prostaka i kreature szukaj w spodniach c.elu albo w rodzinie. sorry ty nie masz rodziny

Staszek

Chyba ktoś chce zabłysnąć ale nie ma jak i gdzie..... współczucia...

I co w związku z tym ?

Erkahmet

Bardzo fajna inicjatywa że famur wsparł szpital w Tychach, a że zbliżają się kwartalne premie dla pracowników to zobaczymy ile szlachetności było w tym geście :))

Olo
@Erkahmet

Ciekawe.Myślę że powiedzą że dali na szpital i możemy być z siebie dumni my pracownicy bo to z naszej premii hahah

@Erkahmet

Zwracam honor, brawo famur.

robol

człowieku jakie premie????

@robol

Byś nie łaził na L4 to byś wiedział

Kadra

Ci co tu pluli na firmę teraz trzęsą tyłkami o pracę. Jakie życie jest przewrotne....

300k
@Kadra

Kim jesteś?

trzystu
@300k

dyrektorem a ty?

Staszek
@trzystu

Ludzi zwalniają a dyrektorów przybywa...

kierownik
@Staszek

w famurze tak bylo, jest i bedzie

nick

witam. gdzies wyczytalem ze zwolnili 100 osob. prawda to czy prima aprilisowy zart? dzieki za odpowiedz. pozdro.

@nick

Zamiar zwolnienia 84 osób zgłosiła w marcu 2020 r. Urzędzie Pracy w Katowicach spółka akcyjna Famur z Katowic. Przedsiębiorstwo produkujące maszyny górnicze należy do Grupy TDJ, której właścicielem jest jeden z najbardziej majętnych Ślązaków i Polaków, miliarder Tomasz Domogała, który wg rankingu Forbesa jest 14. na liście najbogatszych Polaków. Famur nie ukrywa, że powodem zwolnień jest pandemia koronawirusa i związane z nią spodziewane spowolnienie gospodarcze.

@famur

Firma Famur, której siedziba znajduje się w Katowicach Piotrowicach, przy ul. Armii Krajowej 51, to producent maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego: górnictwa głębinowego i odkrywkowego oraz wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Famur zgłosił zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych W marcu 2020 r. firma Famur zgłosiła do Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Wg prawa firma ma obowiązek zgłosić zamiar zwolnień grupowych do PUP-u, jeśli przeprowadza redukcję zatrudnienia, wypowiadając umowę o pracę lub na mocy porozumienia stron z przyczyn niedotyczących pracowników i zwolnienia te obejmują: 10 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia mniej niż 100 pracowników; 10 proc. pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 100, jednakże mniej niż 300 pracowników; 30 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 300 lub więcej pracowników.

@famur

Grupa Famur zatrudnia w sumie 5 tys. pracowników. Chce zredukować zatrudnienie o 84 etatów.

@famur

Pracę straci m.in. 59 osób z samych Katowic. Notowana na giełdzie spółka zaplanowała zwolnienia w okresie od kwietnia do listopada 2020 roku. Famur przeprowadza "proces dostosowania struktury organizacyjnej do rzeczywistych potrzeb rynkowych" Chociaż wg Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach Famur, jako przyczynę zwolnień grupowych, nie zgłaszał sytuacji związanych z pandemią, to sama firma w swoim oświadczeniu wprost pisze, że mają one związek z epidemią koronawirusa.

@famur

Oświadczenie grupy Famur: "Grupa FAMUR w związku ogólnoświatowym spowolnieniem gospodarczym i nakładającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce związaną z globalną pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 / COVID-19 zdecydowała o przeprowadzeniu procesu dostosowania struktury organizacyjnej do rzeczywistych potrzeb rynkowych. Optymalizacja istniejących struktur biznesowych wiąże się z redukcją 84 etatów w funkcjach wspierających zlokalizowanych w Centrali Spółki. Pracownicy objęci redukcją zatrudnienia otrzymają pełne wsparcie ze strony FAMUR S.A. w postaci programu outplacementu i gwarantowanych odpraw. Władze Spółki liczą, że sytuacja zarówno epidemiologiczna jak i rynkowa ulegną poprawie w najbliższej przyszłości, co pozwoli wrócić do standardowego modelu działania operacyjnego Grupy".

@famur

Famur należy do Grupy TDJ, której właścicielem jest miliarder Tomasz Domogała Grupa Famur pod koniec 2019 r. zatrudniała około 5 tys. pracowników, w tym około 400 inżynierów i projektantów, w 11 zakładach produkcyjnych. Famur jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2006 roku. Dominującym akcjonariuszem spółki jest TDJ. Grupa Famur składa się z ponad 30 firm, główną jest Famur SA. z siedzibą w Katowiach. Pozostałe firmy składające się na tę grupę znajdują się w Katowicach, Kluczborku, Zgorzelcu, Koninie, ale też za granicą, np. w Indiach, Rosji, Niemczech, Kazachstanie czy RPA. Właścicielem Grupy TDJ jest Tomasz Domogała, jeden z najbogatszych Polaków i Ślązaków. W najnowszej liście magazynu Forbes najbogatszych Polaków zajmuje 14. miejsce. Jego majątek ocenia się na 2 mld 743 mln zł.

@famur

TDJ jest większościowym akcjonariuszem nie tylko Famuru, ale też innych spółek giełdowych: PGO, Zamet-Industry oraz PEMU. Firma Domogały buduje właśnie najwyższy biurowiec w Katowicach i na Śląsku TDJ to firma rodzinna. Tomasz Domogała przejął biznes od ojca Jacka Domogały. W 2010 roku pierwszym przedsiębiorstwem, którym zaczął zarządzać był właśnie katowicki Famur. Domogała junior założył grupę TDJ, która inwestuje m.in. w nieruchomości. Jego spółka TDJ Estate stawia obecnie najwyższy biurowiec na Śląsku i w Katowicach - .KTW II, a obok Strefy Kultury - duże osiedle Pierwsza Dzielnica.

@famur

Forbes pisze: „Najpierw Famur, potem reszta – w myśl tej zasady działał holding Tomasza Domogały, po tym jak w 2010 roku przejął od ojca rodzinną spółkę. Od półtora roku TDJ funkcjonuje już jednak jak wszechstronna firma inwestycyjna, szukająca szans wszędzie – od przemysłu po nowe technologie”.

@famur

Jednak sam Famur nie radził sobie ostatnio zbyt dobrze. W listopadzie 2019 r. spółka informowała, że przychody Grupy Famur osiągnęły w okresie dziewięciu miesięcy 2019 roku 1 625 mln zł i były niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (1 715 mln zł) o 5,2 proc.

@nick

mają zwalniać do listopada, ale kogoś już pozwalniali z tego co słyszałem.

Dozor
@nick

Powinni zaczac zwalniac w 1 kolejnosci kadre zarzadzajaca i na tym pozostac. Mysle ze w calym kraju znajdzie sie setka nieudacznikow na wyzszych stanowiskach.

podobno od poniedzialku postoj

MN
@nick

Tydzień świąteczny. Dla niektórych czas wytchnienia, dla innych praca jak zwykle. Zależy od wydziału. Smacznego jajka i wesołego alleluja koledzy i koleżanki.

famur

Grupa Famur, producent maszyn dla górnictwa i systemów przeładunkowych, w związku ze spowolnieniem gospodarczym będącym pochodną pandemii koronawirusa, zredukował 84 etaty w centrali spółki. Chodzi o pracowników szeroko rozumianej administracji czy służb handlowych, natomiast redukcje te nie dotyczą pracowników produkcji. Jest to związane z pandemią koronawirusa. Grupa Famur postanowiła dostosować strukturę organizacyjną do potrzeb rynkowych. Osoby objęte redukcją zatrudnienia mają otrzymać wsparcie ze strony spółki w postaci programu outplacementu i gwarantowanych odpraw. Grupa Famur jest czołowym producentem maszyn dla górnictwa i systemów przeładunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zatrudnia około 5 tys. pracowników. Należy tu zaznaczyć, że AO SUEK z Rosji wstrzymał niedawno projekt zakupu obudów zmechanizowanych od Famuru. AO SUEK wstrzymał na czas nieokreślony realizację projektu, objętego postępowaniem przetargowym dla Kopalni im. 7 Nojabria-Nowaja oraz im. W.D. Jalewskowo, w którym wybrana została oferta Famuru. Powodem wstrzymania realizacji projektu jest powstała obecnie trudna sytuacja na rynkach węgla. To wraz z pandemią koronawirusa miało się przyczynić do decyzji o redukcji etatów w centrali Famuru. W grudniu 2019 roku oferta Famuru, warta ok. 85 mln euro, została wybrana przez rosyjską AO SUEK w postępowaniu przetargowym na dostawę łącznie 448 sekcji obudów zmechanizowanych dla AO SUEK-Kuzbass. Wstrzymanie tego zamówienia także miało wpływ na decyzje podejmowane w Famurze.

Dzierźi

Co Cie tak zabolało?Kto Cie zranił Pierre? Fryzjer? Doradca o wyglądzie Sida z Epoki? a może wieczny sekretarz zarządu? Kim jesteś Pierre?

nadciagam
@Dzierźi

covid

@Dzierźi

Szanowny Dzierżi Powyższy post nie jest mój. Ktoś się pode mnie podszywa. Jak zauważysz, mój post z dnia 20.03.2020 14:44, posiada interpunkcję, zdania zaczynam z wielkiej litery i nikogo nie obrzucam błotem, poza tym porównaj nicki. Au revoir, sincèrement Pierre Dzący

sekretarz umyslow

Wybitny przodownik pracy Aleksiej Stachanow dwa razy dziennie chodził za małą potrzebą, i raz na dwa dni -za dużą. A kiedy zdarzyło mu się zalać pałę, cztery razy dziennie chodził za małą potrzebą i ani razu za dużą. Policz, ile razy w roku przodownik Aleksiej Stachanow chodził za małą potrzebą i ile razy za dużą przy założeniu, że przez trzysta dwanaście dni był naprany.

Kiedy??

Kiedy ta fabryka czystości i standardów będzie miała postój? Bo te pryskanie kibli izopropanolem to słabe jest... jak każda klamka nie odkażona i drzwi pozamykane. Dali nam termometry haha jak bym w domu nie miał... Badanie temperatury z okienka budki ochrony no szacun.... a w regulaminie komisja nadzwyczaj kryzysowa inaczej napisała jak to ma się odbywać....

WielkiT
@Kiedy??

A ty co zrobiłeś dla poprawy stanu na zakładzie tylko krytyka.Ty se możesz iść do domu odpoczywac a inni chcą normalniej żyć bo coś chcą od życia a nie tylko Daj daj i należy mi się a ty se odpoczywaj w domciu

Jolanta

@ktoś, właśnie brakuje tutaj na forum takich konkretnych informacji na temat pracy w FAMURZE. Czytałam, że są w stanie sporo zaoferować, dofinansowanie do studiów czy kursy języków obcych. Ktoś z pracujących z tego korzysta obecnie?

@Jolanta

Droga Jolanto Oczywiście, dobrze gdzieś przeczytałaś. Firma Famur S.A. jak najbardziej wspiera pracowników dofinansowując im studia (nawet MBA) oraz kursy języków obcych. Pracując w tej firmie już parę dobrych lat na stanowisku nieprodukcyjnym, w budynku tzw. Zarządu lub obok niego, pragnę udzielić Ci kilku rad jak skorzystać ze wspomnianych benefitów. Otóż po pierwsze musisz się uzbroić w cierpliwość. Zatrudniając się w chwili obecnej niestety ale Twoja szacowna osoba nie załapie się do zabudżetowania kursów i szkoleń, które było planowane w grudniu zeszłego roku. A więc przechodząc bardzo trudny proces rekrutacyjny, gdzie będzie Ci udowodnione, że nic nie wiesz, że aplikujesz do firmy ambitnej i że dopiero tutaj dowiesz się co to prawdziwy biznes, będziesz musiała poczekać na zabudżetowanie Ciebie w grudniu 2020r. na szkolenia w 2021. Kursy językowe zaczynają się we wrześniu. Jak rozsądnie obliczyć wrzesień 2021r. - jest to prawdopodobny okres rozpoczęcia nauki. Mam nadzieję, że poszczęści Ci się ze studiami i będzie mogła rozpocząć naukę w semestrze wiosennym 2021r. Jednakże to nie są wszystkie wymogi, które musisz spełnić. Oprócz cierpliwości musisz posiadać też wysoko cenione w tej firmie cechy indywidualne, a mianowicie: umiejętność dzielenia się informacją z przełożonymi o tym co kto mówi w firmie, ze wskazaniem na konkretne osoby. Brak empatii, umiejętność nie odbierania telefonów, umiejętność tak odpowiadania na maila, żeby nic z nich nie wynikało. Wysoko premiowane jest też kłamanie, wysłuchiwanie, bez mrugnięcia okiem, pod swoim adresem krzyków, wyzwisk, przekleństw, mieszanie Twojej osoby z błotem, (usunięte przez administratora) i innymi fekaliami. Jeśli pozytywnie przejdziesz te próby ognia, Twoje szanse na dofinansowanie rosną. Pamiętaj wszakże, że w okresie dofinansowania zostajesz pozbawiona możliwości otrzymywania premii oraz uzyskania podwyżki. Jeśli już na wstępie posiadasz wysoko rozwinięte wyżej wymienione cechy i kompetencje czeka Cię świetlana przyszłość w firmie. Szybko awansujesz i będziesz mogła się nimi wykazać zarządzając jedno lub dwuosobowym zespole. Hierarchia w naszej firmie jest następująca - zespół (1,2, trzy osoby to jest tłum), następnie kierownik, dyrektor, i najważniejsza osoba w firmie pani prezes. Droga Jolanto, musisz pamiętać jednak o silnej konkurencji, ale jak jesteś ambitna i wytrwała to czeka Cię nagroda - możesz nawet dostać jakąś spółkę córkę w zarządzanie i stanowisko w niej wiceprezeski lub nawet prezeski. Będziesz mogła w pełni pokazać swój potencjał i nabyte umiejętności przywódcze i menadżerskie, doprowadzając ją do kompletnej ruiny - przykład spółki z opolskiego. Reasumując Jolanto, oczywiście, jest możliwość skorzystania z wymienionych przez Ciebie benefitów. Życzę Ci powodzenia Pierre Dzący

demi moore
@Pierre Dzący

łosoś?

@demi moore

Śledzik?

ktoś
@Pierre Dzący

Genialny i bardzo rzeczowy opis tego co się w tej firmie dzieje. Każdy kto zaczyna przygodę z Famurem powinien sobie to przeczytać. Dodam że odchodzi bardzo wielu świetnych fachowców, z którymi miałem przyjemność pracować (Katowice). Nikt tego analizuje dlaczego Ci ludzie się zwalniają. Wierzcie mi że nie koniecznie z powodu zarobków mimo tego, że te są średnie delikatnie ujmując. Mam nadzieję że kiedyś właściciel Famuru tak zwyczajnie, bez zapowiedzi pojawi się na halach produkcyjnych i porozmawia sobie z ludźmi, z tymi z tzw. dołu. Dużo by się Pan dowiedział Panie Właścicielu. Na dobrą opinie bardzo długo trzeba pracować, zepsuć można ją w chwilę i jest to praktycznie nieodwracalne (dot. FAMURU).

palec lichockiej

jak ma byc tutaj dobrze skoro glosowaliscie na pis i adriana?

Nick Cartier
@palec lichockiej

Ale banały. Kto to pisze człowiek nietoperz czy syndrom sztokholmski? Ubierz się za dużą marynarkę zapal fajkę i opowiedz jak uratowałeś świat.

covid-19
@Nick Cartier

dyrektorek z drugim swoim poplecznikiem ktorzy inwigiluja ludzi nawet poza zakladem

Miliarder

Do roboty proszę się brać a nie pisać głupot

Tak
@Miliarder

O stanowisko się boimy 'Panie' dyrektorze?

@Miliarder

Do czego jak tam nie ma pracy tylko sprzątanie.Tam roboty nie ma go ho i trochę.Tam ma być czysto i pachnąco a praca to efekt uboczny chodzenia w to miejsce szumnie nazywane praca.Niestety Lean i 5S zniszczy ten zaklad

nafam
@Miliarder

dyrektorku od siedmiu bolesci inwigiluj ludzi dalej zlapiesz wiecej punktow i awansujesz na prezesa he he

pacjent zero
@Xxx

czystosc chyba w biurach bo na hali ze scian kapie olej czy chlodziwo z obrabiarek. moze to kiedys umyja

Hdhdsjsk

Kto może odchodzi z tej firmy. A ci co już nie mogą to tez by chcieli.

Tak
@Hdhdsjsk

Narobili tych dyrektorów, jest tylko gorzej, kierownicy w pampersach zaczynają chodzić bo sami nie wiedzą co robić, no i na koniec obrywa się robolom bo 5S bo lean, choć każdy widzi że to głupota to dyrektorek brnie w to dalej bo wladowano w to kupę kasy. Premie dajcie a nie lean.

furiosa famuroza
@Tak

miliarder powinien tych dzbanow z kierownictwa juz dawno na zbity pysk wywalic. nakupili kosmicznych technologii (kulownic) i maszyn pomiarowych mitutoyo ktore stoja i kurza sie dostali awans a teraz beda sprzedawac. taka logika tylko w famur. tylko zdjecia umieja robic pracownikom poza terenem zakladu i kamerki sprawdzac. siedza na gorze w kanciapie i obserwuja ludzi. sami wzieli by sie do roboty. chcesz nic nie robic a kase brac zatrudnij sie jako mistrz. zaraz awans na kierownika a pozniej dyrektora a wiedzy zero i sloma z butow.

@furiosa famuroza

Nie znizaj się do poziomu tych troglodytów na stanowiskach dyrektorów.im się wydaje że jak skończyli pseldosdudia lean i nauczyli się obsługi aparatu do ich osiągnięcie życiowe.Taki ktoś nie wie kto to człowiek dobry pracownik bo sam siebie nigdy do końca nie poznał.Ta firma dąży do perfekcji samodestrukcji.

black belt
@Xxx

dokladnie. z innych firm ich wyrzucili to przyszli tutaj robic pseudo-kariery. a o lean to nie maja zielonego pojecia. lizneli temat i wydaje im sie ze wszystkie rozumy pozjadali. szkoda klawiatury na dzbanow.

krufam
@Xxx

miliarder powinien ich wywalic na zbity pysk a nie awansowac. z takim podejsciem nie przyjma ich do zadnej innej firmy no chyba ze w grupie famur co jest czestym zjawiskiem. od jednego koryta do drugiego.

@Xxx

te losie z dozoru to ci sami co na pis glosowali i na adriana to jak ma byc dobrze ja sie pytam?

@Tak

Dobrze, że przynajmniej 5S a nie 6S. Słyszałem, że są firmy w których wprowadzono safety.

lean

gdyby tam bylo i nawet 10s to nic to nie pomoze

Xxx

Ten zakład to jakas abstrakcja.Tam się poprostu tresuje niewolników.Tu tylko widać kary a zasady są wzięte z kosmosu.Tu absurd goni absurd.(usunięte przez administratora) przy zbiorze bawełny.Ja rozumiem zasady ale tu ich nie ma.Mozna odnieść wrażenie że rządzący w tym zakładzie są sterowani tylko strachem i tak traktują swoich podwładnych.Ludzie odradzam wam jakąkolwiek współpracę z nimi.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR