Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Daro

Jaki system pracy jest w przypadku mechaników, elektryków itp, w Legnicy, jakie wynagrodzenie mniej więcej na początek?

kopciuszek
@Daro

Dniowka 12 h, nocka 12 h i dwa dni wolnego.

Pasażer

Po prostu żenada, co weekend jeżdżę z Bolesławca do Wrocławia.Gł pociągami lini KD jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak chamską obsługą konduktorską. Nagle z niewiadomych przyczyn zaczęła przeszkadzać pani konduktor ( krótkie blond włosy i przy kości) moja walizka która stała przy moim fotelu dosłowni trzy stacje przed tym nim miałam wysiąść. Zażądała żebym zmieniła miejsce bo jej coś nie pasuje. Jestem ciekawa czy każdego pasażera tak przepędza z jednego konta w drugi bo ma ze sobą walizkę i czasem po prostu nie jest w stanie dać ją na półkę bo jest po prostu za ciężka. Jak to taki wielki problem bo podróżuje się z walizkami to niech dołączają kolejny wagon specjalnie na nie. Życzę miłej nocy i nie pozdrawiam tej bardzo nie miłej Pani. Mam nadzieję, że więcej się nie spotkamy.

@Pasażer

Dopowiem, że jakoś przed Legnicą inna Pani konduktor sprawdzała mi bilet i nie było żadnego problemu.

Wieloletni wkurzony pasażer
@Pasażer

Gratuluję geniuszowi, który układa rozkłady jazdy na trasie Wrocław - Legnica. Obecnie nie ma żadnego pociągu, który byłby podstawiany w Legnicy lub we Wrocławiu. Wszystkie są przelotowe. Brawo, pociągi przyjeżdżają opóźnione i totalnie przepełnione. O dojedzie do pracy w weekend nie ma mowy, w tygodniu to jakaś dzika walka o miejsce. Popisaliście się, zmuszając ludzi wracających po pracy do domu do stresu i zmęczenia. Gonią na dworzec główny we Wrocławiu tylko po to, by czekać na opóźniony pociąg do domu a potem jeszcze bić się o miejsce. Dotyczy to setek ludzi każdego dnia, tymczasem do byle pipidówy pociąg stoi podstawiony we Wrocławiu na pół godziny przed odjazdem. Tak fatalnych warunków podróży na trasie Legnica - Wrocław nie było przynajmniej od dekady. jeszcze raz: gratulacje dla geniusza, który wymyślił pociągi przelotowe do Legnicy z Lubina i z Głogowa. Brawo wy....

ZgrzanyNaKolej

Cześć orientuje się ktoś czy w KD robi A kurs na maszyniste? Chciałbym też wiedzieć czy jest jakaś opcja żeby KD opłaciło kurs na licencję? z góry dzięki za odpowiedz

Jurek
@ZgrzanyNaKolej

Kurs na swiadectwo zaczal sie na poczatku biezacego miesiaca.

Pasażer

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
zimno

DLACZEGO ZAWSZE RANO PO PRZESIADCE W POCIĄGU KD JEST TAK ZIMNO? TAK SIE sklada ze zaczyna się zima więc proszę o włączenie ogrzewań. Tyczy się pociągów głównie do Wrocławia ponieważ w przewozach regionalnych jest tak jak być powinno

Anek432

Jakość usług KD bardzo spadła; pociągi relacji Wałbrzych - Wrocław są przepełnione, nie zmienia się to od miesięcy. Niekiedy trzeba przepychać się do wyjścia i wycierać po cudzych plecakach, torbach itd. Przez to pociąg ma często kilkuminutowe opóźnienia na stacji docelowej, co uniemożliwia skomunikowanie z innym pociągiem. Zwróciłem na to uwagę konduktora, a ten opowiada mi o regulaminie i że to pasażer musi dobie zadbać... ok, ale może najlepiej byłoby jednak żeby to pociąg jechał zgodnie z rozkładem. Kilkuminutowe częste opóźnienia pociągu powodowane zbyt małym składem, co tworzy problemy z wsiadaniem i wysiadaniem i przedłuża jego pobyt na stacji, to raczej nie jest sprawa pasażera. A już nieprzyzwoite jest - moim zdaniem - kasowanie za podróż biletów w tej samej cenie tym co stoją i tym co siedzą, zwłaszcza przez konduktorów, którzy widzą przecież, że ścisk jest taki, że w ogóle trudno mówić o jakichkolwiek miejscach...

Stefan
@Anek432

Człowieku umiesz czytać to jest forum dla pracowników a nie zażalenia pasażerów

JKD

(usunięte przez administratora) nie polecam lepiej zainwestować w samochód marki mercedes bądź autobus marki mercedes

Nie ważne

Jestem zbulwersowany tak małą ilością miejsca na linii Wrocław Główny-Jelenia Góra. Tak mała ilość miejsca jest niedopuszczalna nie dało się wsiąść do pociągu.

Agnieszka

Trasa wroclaw. - jelcz laskowice. Dno i trzy metru mułu. Codzienny powrot z pracy na tej trasie to istny koszmar. Wieczne spoznienia. Od wakacjichyba jeszcze nie odjechal w odpowiednim czasie. Dzis tj. 01.08.2019 trasa Wrocław- jelcz Laskowice, odjazd 15:17 ..... pociag przyjechal a Pan przez megafon poinformowal ze pociag odjedzie z cnonajmniej 20 minutowym opoznieniem..... ludzie przeciez niekotrzy musza odebrac dziecko z przedszkola... Robicie sobie z ludzi jaja. Za miesieczny place 103 zl na trasie siechnice- wroclaw Brochow, taka kwota za 1 przestanek ? I za taka obsluge?(usunięte przez administratora)

Nino
@Agnieszka

Skąd pomysł, że opóźnienia są spowodowane zawsze z winy przewoźnika? Otóż wina często leży np po stronie zarządcy infrastruktury.

Olimpia

Wszystko było by w porządku gdyby nie było tutaj Pani konduktor której kultura wchodzi poniżej normy i nie nadaje się do pracy z ludźmi. Posiadam małego spokojnego psa ze szczepieniem, jednak wylądowała groźba w naszym kierunku że pies bez kagańca będzie wyrzucony z pociągu, tak jak inni wspominali brak człowieczeństwa regulamin ponad wszystko.

Bronisław
@Olimpia

Przed rozpoczęciem podróży zapoznawałaś się może z regulaminem przewoźnika? Być może istnieje punkt, który mówi o tym, że nie wolno przewozić zwierząt bez wymaganego kagańca. Jestem ciekaw, czy weryfikowałaś regulamin przewozu, który świadczą Koleje Dolnośląskie.

Xxx
@Bronisław

Oczywiście, że istnieje taki wpis w regulaminie przewoźnika. Dodatkowo pracownik wyrażający zgodę na podróż psa bez kagańca naraża samego siebie na nieprzyjemności podczas kontroli przełożonego. Przepisy są takie same dla wszystkich - wielkość psa nie ma żadnego znaczenia.

Tomassss

Czy wiadomo kiedy odbędzie się kurs na świadectwo maszynisty?

@Tomassss

@Tomassss Koleje Dolnośląskie organizują w ramach zatrudnienia takie kursy? Dzięki za odpowiedź.

Tomassss
@Halina

Tak, organizują

Xxx
@Tomassss

Zadzwoń, zapytaj. Numer telefonu jest ogólnodostępny.

Absolwent

Witam Jak często firma prowadzi rekrutację na stanowisko konduktora? I czy ciężko dostać pracę?

KDP-koleje do du**

Widząc jak ktoś biegnie na pociąg i zamiast gdy stoi przy drzwiach otworzyć mu je maszynista odjeżdża śmiejąc się potem prosto w twarz(01.10.2019- 16:01 Nowy Dwor) dochodzi obsługa pociągu która (nie cała oczywiście, jest kilku miłych i sympatycznych konduktorów potrafiących wykonywać swoją prace) która poza kultura osobista chodzi nadąsana i zwraca się do ludzi jakby byli gorsi, nie będę rozpisywał się oczywiście o punktualności pociągów bo to temat który u większości pasażerów był przerabiany tysiące razy i jest powodem ciągłych nerwów spowodowanych opóźnieniami czego następstwem są spóźnienia wiecznie do pracy czy szkoły a tłumaczenie typu „jeździj wcześniejszym pociągiem” mija Się z celem bo co nam z tego ze przyjdziemy na wcześniejszy skoro i tak nagle się okaże Ze nie przyjedzie albo w najlepszym przypadku spóźni się „tylko” 30 min.

@KDP-koleje do du**

Jeśli chodzi o punktualność, to wiadomo, pracownicy kolei nie mają raczej na nią wpływu. Natomiast jeśli chodzi o zachowanie niektórych pracowników Kolei Dolnośląskich, to warto zgłosić to gdzieś wyżej. Skorzystasz z mojej rady?

Konduktor

Witam czy firma nie prowadzi aktualnie naboru na stanowisko konduktora? Bo widziałem ogłoszenie na ekranie w pociągu. A na stronie KD nie ma informacji na ten temat.

@Konduktor

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w firmie Koleje Dolnośląskie S.A. to aktualne oferty pracy możesz znaleźć tutaj: https://www.kolejedolnoslaskie.pl/kariera/ Niestety nie widzę ogłoszenia dotyczącego pracy na stanowisku Konduktor, jednak w linku możesz znaleźć formularz poprzez który możesz mimo wszystko wysłać swoje CV. Masz już doświadczenie na tym stanowisku?

dadoskrzysztof@gmail.com

To jest jedna wielka porażka. Autobus który zastępuje teraz pociąg jedzie (usunięte przez administratora) wie którędy codziennie inaczej. Katastrofa nie polecam ze zgorzelca do Lubania przejechać i na cały dzień dość. Po kasę leca piersi a patologia to mało powiedziane

Shih-Tzu= Pitbull

Koleje Dolnośląskie -dalej K D zatrudniają niekompetentną obsługę pociągów, osoby, które nie potrafią pracować z ludzmi . Regulaminy i przepisy przesłaniają im człowieczeństwo. Jak "cyborgi" wykonują swoją pracę, bez nuty empatii , rozumu i szacunku dla pasażera, a do tego z negatywną postawą, niekompetentnie i niegrzecznie. Takie osoby powinny pracować przy taśmie w fabryce, gdzie nie trzeba prezentować kulturalnej postawy czy odpowiedniego zaangażowania do pracy, bo do pracy z ludżmi trzeba być odpowiednio przygotowanym i kompetentnym, uprzejmymi grzecznym. Spotkałam się z bardzo nieodpowiednim zachowaniem obsługi K D. Ja również jestem pracodawcą, ale nie pozwoliłabym na takie reprezentowanie mojej firmy. Przejeżdziłam duży obszar Europy pociągiem, a tu we własnym kraju spotkało mnie takie upokorzenie. Zostałam wyrzucona przy 10-cio stopniowym mrozie na stacji bez dojazdu jakiegokolwiek autobusu czy taxi tylko dlatego- że..... UWAGA: mój pies shih-tzu nie miał kagańca. A jak ten kaganiec miałby się trzymać na "płaskiej mordce" mojego psa? Przecież są różne inne rozwiązania do takiej sytuacji. Ale nie. Obsługa K D stwierdziła, że jest to taki pies- chyba z ras grożnych- że należy pasażera z nim usunąć z całego ( prawie pustego!!!) pociągu. Czy nie zabrakło tym dwóm paniom konduktorkom o drobiny rozumu??? Ja rozumiem regulaminy- gdyż też je w pracy stosuję- ale poza regulaminami jest też zdrowy rozsądek i człowieczeństwo- czego tym paniom konduktorkom brakło. Współczucia do takiego typu myślenia i rozumowania . I to wydawałoby się w XXI wieku.!!! Przecież już samo wyjście z domu na ulicę wiąże ze sobą ryzyko pogryzienia przez psa, który akurat sobie biega . To może wcale nie należy wychodzić z domu bo można być pogryzionym przez psa!!!. Zatem do wszystkich podróżujących K D : wiedzcie, że w każdej chwili możecie być wyrzuceni z pociągu, bo załoga K D jest niekompetentna do wykonywania pracy z ludzmi i to oni są bogami w pociągu. A ty człowieku z biletem możesz o każdej porze być pozbawiony jazdy, bo K D obsługują cyborgi a nie ludzie!!!. Wstyd dla K D !!! Nieprzeszkolona kadra !!! Może ten wpis pomoże K D w przyszłości dopierać bardziej odpowiednią i przeszkoloną kadrę , która nie tylko przestrzega regulaminu przejazdów, ale przede wszystkim znajduje uprzejme i na miarę XXI wieku rozwiązanie w tak prostej i banalnej sytuacji. Moje sugestie dla Koleje Dolnośląskie S.A.: Dla dobrego wizerunku K D należy przede wszystkim odpowiednio dobierać ludzi, którzy będą dobrze i rzetelnie prezentować Państwa Firmę, a nie tylko " zimno"wykonywać pracę. Do istot żywych ( ludzi czy zwierząt) trzeba mieć odpowiednie podejście, które jest decydujące w wykonywanej pracy.Życzę Państwu, abyście trafiali na ludzi sumiennych i kompetentnych, a nie przypadkowych. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przede wszystkim zatrudniać odpowiednio przeszkolonych ludzi. Nie tylko dokument ukończenia danej szkoły powinien stanowić przyjęcie do pracy. Liczy się wiedza i kompetencja danego kandydata, a nie papier. Konduktorki nr 217 i 159 KD relacji Wrocław -Szklarska Poręba nie mają pojęcia o pracy z ludżmi.

Onaaz
@Shih-Tzu= Pitbull

Masz obowiązek przygotowania zwierzęcia do podróży. W każdym regulaminie, u każdego przewoźnika masz, że pies ma mieć kaganiec. I nie są tam wyszczególnione rasy. Każdy to każdy. Więc nikt tu nie zrobił nic poza jego kompetencjami. Najzwyklej w świecie pracownicy przestrzegają regulamin, który Ty chciałaś złamać i tyle.

nick
@Onaaz

tylko, że nie dla każdej rasy można kupić kaganiec, shih-tzu,buldogi francuskie itp. mają bardziej wysunięte gałki oczne niż kufę i nie da się im założyć żadnego kagańca, niestety

Kierownik pociągu
@nick

To wtedy wozi się psa w transporterze. Obsługa zachowała się bardzo dobrze. Jak się nie przestrzega regulaminu to później pretensje można mieć tylko do siebie ale autorka wieże ma pieskowe zapalenie mózgu więc i tak nic do niej nie dotrze.

@Shih-Tzu= Pitbull

Takiego chamskiej obsługi nie ma u żadnego innego przewoźnika kolejowego w Polsce. Powinni kultury uczyć się od południowego sąsiada.

@Shih-Tzu= Pitbull

Nie życzyłbym sobie siedzieć/stać w pociągu obok osoby jadącej z psem bez kagańca. Szczególnie psem takiej rasy, jak Twój, bo jak powszechnie wiadomo, małe psy najbardziej się piłują do wszystkich dookoła siebie. Co więcej, nigdy nie wiadomo czy cię ugryzie z wrodzonej złośliwości czy ze strachu. Tak więc, albo nie podróżuj pociągiem z psem, albo kup mu taki rodzaj kagańca, który utrzyma się na jego mordzie. Pomyślałaś w ogóle o innych pasażerach? Że może nie chcą jechać w towarzystwie psa bez kagańca? Oni też zapłacili za bilet i oczekują bezpiecznej i w miarę komfortowej podróży. I naucz się, że obsługę pociągu obowiązują przepisy, za złamanie których grozi odpowiedzialność dyscyplinarna, cywilna i karna. Więc szanuj czyjąś robotę i dostosuj się do zasad panujących w tego typu instytucjach jeżeli chcesz korzystać z ich usług. Radzisz żeby dobierać "odpowiednich" ludzi. Czyli takich, którzy będą przymykać oko na łamanie przepisów jak rozumiem. Więcej pokory kobieto, bo świat nie kręci się wokół Ciebie i Twojego psa.

figaro

Podpowiecie mi czy firma potrzebuje pracowników? Słyszałem sporo dobrego!!

Abc
@figaro

Tak potrzebują ale tylko po znajomości i po rodzinie a tak to nikt inny nie ma szans na prace

Rafał
@Abc

Jeżeli chcesz pracować na dole - konduktor, maszynista, serwis masz szanse z ulicy. Cokolwiek innego albo po znajomości, albo z dośw. prosto z innej firmy kolejowej.

To co się dzieje z tym przewoźnikiem to jakaś masakra i kpina nie mówiąc już o horrendalnych podwyżkach za bilety a w szczególności bilet miesięczny relacji Trzebnica-Wrocław Główny. W dodatku na powyższej trasie powinni wprowadzić bardziej nowocześniejsze składy bo jak do tej pory jeżdżą rzęchy gdzie ludzie jak chcą dojechać rano do pracy to muszą dusić się w tłoku. Do tej pory nie została zlikwidowana reklama KD gdzie piszą że cena za bilet miesięczny wynosi 149zł a nie tak jak teraz aż 207zł. Kursowy bilet kosztował 6zł wg tej reklamy a teraz kosztuje 9.80zł..... chore to jest..... jeszcze trochę a ludziom nie będzie się chciało jeździć pociągami. I co to ma znaczyć że rzekomo skończyły się promocje za bilety?! Totalna głupota.........szkoda gadać

Rafał
@Gość

Miejsce na takie opinie jest na innych portalach. Tu mówi tylko tyle, że na linii trzebnickiej są upierdliwi klienci.

Pasażer

Czy naprawdę do jasnej (usunięte przez administratora)ciężko przy temperaturze plus 36 stopni włączyć klimatyzacje? A jeśli nie można, bo jest niesprawna, jak mówi Pani konduktorka, to pytam, co taki skład robi z ludźmi w środku trasy gdzieś w szczerym polu? " Jest awaria, nie wiadomo kiedy ruszymy" Czy musi wydarzyć się coś złego, żeby Polskie koleje poprawiły jakość podróży?

XD
@Pasażer

Następny. Jesteś pracownikiem że wyrażasz opinie na tym forum ? Masz problem z klimatyzacją, napisz do przewoźnika.

DarkAngel

Dzisiaj w pociągu stanęliśmy w polu klima nie działała ludzi tłum nie dokańczając dodatkowych wagonów pociąg się zepsuł ja w ciąży źle się czułam a każdy miał mnie gdzieś ktoś coś musi z tym zrobić opóźnienie 3 godziny i reszta drogi autobusem nikt nie zaproponował zimnego napoju z obsługi porażka dla kolei może intercity kiedyś weźmie tą trasę będzie napewno lepiej

XD
@DarkAngel

Jak widać zapalenie pieluszkowe występuje już teraz. Ciąża Ci kobieto myślenie zabrała? To jest forum to wyrażenia zdania o pracodawcy A nie wyrażenia opini pasażera. Mam nadzieję że to dziecko będzie chociaż mądrzejsze niż matka.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.