Koleje Dolnośląskie S.A.

Legnica

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Ano 2012-05-20 22:20
Jak przyjemnie sie czyta. To musi byc sympatyczny raj na ziemi. Cos wiecej o zarobkach moze? Akurat jest otwarta funckja dla marketingowca, yyyh... nie, dla html-owca, yyy nie nie, dla copywritera ;)
Co najmniej 4 zawody w jednym:
1 zawod Marketingowiec praktyczna znajomość marketingu internetowego i jego narzędzi (warunek niezbędny)
2 zawod Budowanie stron int. doświadczenie przy tworzeniu oraz zarządzaniu stronami internetowymi (warunek niezbędny)
komunikatywność
samodzielność w działaniu
silne umiejętności organizacyjne
3 tu chyba raczej szukacie kogos ze znajomoscia pakietu graficznego, moze Grafika, bo Offica to kazdy potrafi dobra znajomość pakietu MS Office
4 zawod Copywriter umiejętność redagowania tekstów i przygotowania materiałów promocyjnych tzw. „lekkie pióro”

To musi byc strasznie dobrzeplatna praca. Jestem po marketingu i jestem grafikiem (inna szkola), 10 lat doswiadczenia w reklamie, niestet
Hendryk= 2016-03-14 17:25
Chciałabym poinformować ludzi kupujących bilet miesięczny.Na bilecie jak u konduktora nie ma informacji o zwtotach.Kupilam bilet miesięczny, z którego korzystałam 11 i chciałam go oddac,nie ma takiej możliwości!Zwrot do 10 dni, szkoda że nigdzie nie ma informacji na ten temat, zapłaciłeś to mamy cie w d....
gosc 2016-07-18 13:48
a bilet do kina po 1/3 seansu możesz oddać? Już się w głowie po przewracało.... i tak dobrze że do 10 dni można oddać
z KD 2016-07-30 22:18
Drużyny konduktorskie: brak narzędzi do pracy, źle utrzymany tabor, przesadna presja na wydajność, problemy z przepływem informacji, zero życia prywatnego (parcie na nadgodziny - nie chodzisz to ci umowy nie przedłużą), problemy z otrzymaniem wolnego, grafik na koniec miesiąca. Praca wyczerpująca, często 1 kond na 200-300 osób w pociągu. Najniższe pensje spośród firm na rynku (połowa 2016 r. Ok.2000-2300 zł na rękę), nie ma dodatków za staż itd. Częste nękanie postępowaniami wyjaśniającymi. Spora rotacja ludzi.
Jeżeli tylko "zarobki lepsze niż na kasie w sklepie" i umowa o pracę wystarczą Ci do szczęścia - bierz to śmiało.
zula 2016-08-18 22:41
Ludzie zbuntujcie się w końcu.Dlaczego pozwalacie się tak poniewierać?Wy zarabiacie grosze.Pracujecie w pocie czoła, bo pociąg do Drezna nawet nie miał klimatyzacji a pan prezes udawany socjalista zbija kasę.W czym on jest lepszy od was?Panie prezesie dlaczego pan pozwala na wyzysk w swojej firmie?Obiecał pan bronić słabszych a pan z nich skórę zrywa?Czy nie wstyd panu składać podpis pod śmieciowymi umowami na granicy wyzysku?Czy zapomniał wół jak cielęciem był?Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.Mam nadzieję,że wyrzucą pana jak najszybciej z pracy bo szkoda pieniędzy podatników na pana wypłatę.
Zadręczać 2016-09-06 11:24
Nadgodziny, to największa bolączka całej firmy. Dzwonią do pracowników po kilkadziesiąt razy aż jeden pracownik odbierze, czyli do skutku. To jest psychiczne wywieranie presji na tym, by przyjąć godziny nadliczbowe mając własne wolne, uczciwie wypracowane i ciężko wypracowane, a jeszcze chcą dręczyć dodatkowymi zmianami, bo brakuje ludzi. Tyle wielkich superlatyw, że firma rozwojowa itp., a ludzi brakuje, bo pracownikom wciskają pierdoły, że brak funduszy. Z jednej strony wielka mowa o oszczędnościach ostatnio uzbieranych itp., a potem brak funduszy na dodatkowe zatrudnienia i podwyżki dla pracowników.
Firma niegodna nawet dna... to szambo.
Dziwni, zmęczeni i zażenowani 2016-09-06 11:34
Ludzie pracujący w tej firmie są już przeżarci tym, co dzieje się w składach w kontakcie z ludźmi. Brak gwarancji ze strony pracodawcy obrony pracownika w przypadku jakiegokolwiek ataku na pracownika w bezpośrednim kontakcie. Brak jakichkolwiek narzędzi do samoobrony w patologicznych przypadkach.
Pracownicy w pociągach niejednokrotnie rozmawiają o innych zawodach i zatrudnieniu w innych zakładach pracy. Słychać często porównania w wynagrodzeniach. Tyle, ile zarabia konduktor, zarabia się już na produkcji, a nawet Lidl we Wrocławiu daje pracownikom więcej - sam socjal jest bogatszy. A co do Wrocławia, to tam prawdopodobnie brakuje ciągle konduktorów, bo po prostu nie chcą pracować w KD z tytułu niskich zarobków. Zmiany ułożone od dechy do dechy tak, że nie ma kiedy zjeść i się napić, bo od razu zmiana kierunku i obsługa nowego pociągu.
Odnośnie jedzenia również firma wystosowała pismo/regulacje mówiące o tym, jak pracownik drużyn konduktorskich powinien się zachowywać i wyglądać. Regulacje napisane przez człowieka (ówczesnego dyrektora), który sam niczego nie reprezentuje i wygląda niedorzecznie (przetłuszczone włosy, pogięte ubrania). Poucza doświadczonych pracowników ktoś, kto sam tego doświadczenia nie ma i nie ma pojęcia o tej pracy. Siedzi przed biurkiem i Cyt. "wpier..ala pistacje".
zula 2016-09-16 21:00
Zgłoście się do partii Razem.( okręg legnicki)Oni bronią praw pracowniczych.Ostatnio nawet w gazecie legnickiej wypowiadali się na temat wyzysku w kolejach.Czas najwyższy wziąć sprawy w swoje ręce.Niech cała Polska usłyszy jak za publiczne pieniądze wyzyskuje się i poniża ludzi.Wy zarabiacie 2000 a prezes 20000 albo i więcej i ma klimę w pracy a wy tym Drenem jeździcie jak sardynki w puszcze.Wiem ,że na kolejach jest jeszcze gorzej niż opisujecie.Pozdrawiam i walczcie.
Ado 2016-09-26 11:46
Witam. Dostałem dzisiaj tel aby się stawić na rozmowę kwalifikacyjna chciał bym się dowiedzieć jak wygląda praca na warsztacie w Legnicy na stanowisku Mechanik - monter jakie jest wynagrodzenie rzeczywiste i jak ogólnie wygląda tam praca .
Ado 2016-10-09 16:14
Witam. Powie mi ktoś jak wygląda praca w Miłkowicach na stanowisku Mechanik - monter w KD, jakie są warunki pracy i wynagrodzenie .
effwwe 2016-12-08 12:46
Nich mi ktoś powie, czy dalej jest kolesiostwo na kolei? Ostatnio wysyłałem CV do nich na kasjera i cisza jest, zero odzewu.
atos 2016-12-22 09:06
Witam,

Dostałem dziś zaproszenie na rozmowę o pracę jako specjalista ds. umów w Legnicy. Ktoś coś wie jak wygląda rekrutacja, zarobki, atmosfera w pracy?
Matt 2017-02-16 11:56
Czy tak ciężko jest się dostać do KD? bo już rok i 8 miesięcy czekam aby się dostać i nic ;/
Thor Steinar 2017-03-03 14:22
Osoby pracujące i/lub praktykujące na warsztacie w Miłkowicach, którym nie odpowiadają ordynarne odzywki i obraźliwe poczucie humoru niektórych brygadzistów i pracowników proszone są o kontakt i podanie adresu mailowego (najlepiej takiego, którego nie znają obecni pracownicy). Istnieje skuteczny sposób, by rozwiązać problem z w/w raz, a dobrze. Chętnie pomogę i naprowadzę, co robić. Tym bardziej, że część z ekipy swego czasu już została ostrzeżona, ale jak widać była zbyt tępa i pewna siebie, by to zrozumieć i wyciągnąć wnioski.
zula 2017-03-26 17:29
Czy w Kolejach Dolnośląskich dalej za publiczne pieniądze zatrudniają ludzi na śmieciówkach do sprzątania taboru?Czy dalej ludzie narażeni są na złe traktowanie i poniżanie.Jeżeli tak to z chęcią pomogę.
Zwis 2017-04-14 22:07
Odradzam tej firmy jestem tam Maszynista wczesniej pracowałem w innej spółce pkp , a wkd to jest obóz pracy jakaś masakra jezdzi sie i nie ma czasu sie nawet odlać trzeba w pieluche walić a gdzie jesc i nie pracuje sie na 12 godzin tylko jakies 9.50 itp, atmosfera fatalna władza nie ma pojecia o koleji żyja w innym świecie , jak by co drodzy maszynisci odradzam tej społki
były kier poc 2017-04-28 10:42
Jestem kierownikiem pociągu w tej firmie.
Ogólnie sytuacja w KD się pogarsza. Dochodzi pracy, dochodzi obowiązków (co chwile nowy pisma z nowymi regulacjami), ludzie podpieprzają się nawzajem i przymilają do kierownika druzyn konduktorskich który jest największym minusem tej pracy. Pan T.J. to złośliwy człowiek, problemem jest cokolwiek z nim załatwić, wstrzymuje rozwój swoich ludzi jeśli pragną iść do innych działów w firmie (dyspozytor, serisant, maszynista). Jeśli potrzebujesz wolne na nastepny miesiac i idziesz do niego z prosba powiedzmy na 10 lipca to dostaniesz 9,11 wolne a 10 do pracy. On po prostu tak lubi jak pozniej przychodzisz i sie plaszczysz przed nim... Poza tym firma ma wlasny kodeks pracy. Np. opieka na dziecko - ludzie zglaszali kiedy nie chcieli dac im wolnego to wprowadzili zapis ze opieke musisz zglosic na dwa dni przed(!) co jest niezgodne z kodeksem. Po kontroli pipu sytuacja z nadgodzinami sie troche unormowala, juz nie mozna zrobic 4-5 sluzb wiecej ale ten jeden, dwa zawsze sie trafi.
Ogolnie jesli chodzi o zarobki: Bez dodatkowych slub konduktor ma jakies 2100, kierownik 2500. Z nadgodzinami kierownik ma od 3000 do 3500, nie wiem jak obecnie konduktorzy wychodza na nadgodzianach.
Plusem tej pracy są inni pracownicy którzy w większości to pozytywni ludzie (nie licząc podpierd*****czy)
Ogólnie idąc do tej pracy x lat temu myślałem że bede tam naprawde długo pracować ale działania firmy i naszego mega cynicznego prezesa Ktory mowiac dzien dobry juz klamie zmusioly mnie do zakonczenia wspolpracy z ta firma.
pablo 2017-05-07 20:46
Zarobki obsługi jak napisali przedmówcy, dla osoby z ulicy konduktor 2000-2500, kierownik pociągu (zostaje się nim po roku albo 2) 2200-3000. Przy dużych nadgodzinach więcej. O wolnym z grafiku w wybranym przez siebie terminie można zapomnieć. Jest przymus nadgodzin, nie pytają czy wyjdziesz tylko masz wyjść. Długo umowa na czas określony, za "pyskowanie" odmowę nadgodzin i straszenie PIP albo przepisami nie przedłużają. Praca non stop, przejścia z pociągu na pociąg przez 8-12 godzin. Żadnych dodatków za pracę w niedziele i święta jak w innych firmach. Zakaz spożywania posilków na pociągu co czasami wiąże się z 12 godzinami bez jedzenia przy przejściach po 7 minut i przerwie posiłkowej na koniec zmiany. Czasami brak WC przez 12 h, pojazdy są kiepsko utrzymane bo mają za mało serwisantów, nikt nie chce tam przychodzić. Jeżeli wyślą cię na kurs kierownika (przymus - idziesz albo nie masz nowej umowy) obowiązkowa lojalka na kilka lat na 5000 zł. Z plusów: brak przełożonego nad głową, relatywnie dobre pieniądze np dla ludzi z Kłodzka czy Legnicy przy tamtych cenach czynszu przedszkoli itp., karta Multisport dla siebie i rodziny za kilkadziesiąt zł, wczasy pod gruszą ok.1000 zł raz na rok, premie kwartalne wg widzimisie szefa od 50 do 400 zł, czasami możliwość przejścia do biura, na dyspozyturę i maszynistę (tu szkolenie za własne pieniądze w wolnym czasie) choć jak pisali blokuje to szef. ps Pracownicy z Przewozów Regionalnych są faworyzowani,ok.1000 zł więcej pensji.
pablo 2017-05-07 20:51
Kasjerów biorą tylko jak jest nabór - najpierw pracowników którym zdrowie nie pozwala już jeździć i chcą przejść, później kasjerów ze zlikwidowanych kas Przewozów Regionalnych i dopiero jak jest wakat to jest ogłoszenie o naborze. Zarobki minimalna krajowa, ale atmosfera dużo lepsza niż w pionie konduktorów, dużo lepsza i wyrozumiała szefowa (dostaniesz wolne na dziecko szkołę itd)
Pracownik 2017-08-13 20:06
Kłamstwo jeżeli chodzi o zarobki. Zarobki minimalna? ale chyba brutto minimalna to kasjer w KD ma netto. Chyba, ze ktos mial jakas szkoleniowke? Naturalne, ze pracodawca woli zatrudnić ludzi juz wyszkolonych niz szkolic kogoś z ulicy...
xl 2017-08-17 09:12
Nie znam Cię ,ale Cię lubię????. Twój post jest bardzo trafny tylko trochę zbyt delikatny jak przystało na kobietę z klasą. Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.