Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

zula

Zgłoście się do partii Razem.( okręg legnicki)Oni bronią praw pracowniczych.Ostatnio nawet w gazecie legnickiej wypowiadali się na temat wyzysku w kolejach.Czas najwyższy wziąć sprawy w swoje ręce.Niech cała Polska usłyszy jak za publiczne pieniądze wyzyskuje się i poniża ludzi.Wy zarabiacie 2000 a prezes 20000 albo i więcej i ma klimę w pracy a wy tym Drenem jeździcie jak sardynki w puszcze.Wiem ,że na kolejach jest jeszcze gorzej niż opisujecie.Pozdrawiam i walczcie.

Dziwni, zmęczeni i zażenowani

Ludzie pracujący w tej firmie są już przeżarci tym, co dzieje się w składach w kontakcie z ludźmi. Brak gwarancji ze strony pracodawcy obrony pracownika w przypadku jakiegokolwiek ataku na pracownika w bezpośrednim kontakcie. Brak jakichkolwiek narzędzi do samoobrony w patologicznych przypadkach. Pracownicy w pociągach niejednokrotnie rozmawiają o innych zawodach i zatrudnieniu w innych zakładach pracy. Słychać często porównania w wynagrodzeniach. Tyle, ile zarabia konduktor, zarabia się już na produkcji, a nawet Lidl we Wrocławiu daje pracownikom więcej - sam socjal jest bogatszy. A co do Wrocławia, to tam prawdopodobnie brakuje ciągle konduktorów, bo po prostu nie chcą pracować w KD z tytułu niskich zarobków. Zmiany ułożone od dechy do dechy tak, że nie ma kiedy zjeść i się napić, bo od razu zmiana kierunku i obsługa nowego pociągu. Odnośnie jedzenia również firma wystosowała pismo/regulacje mówiące o tym, jak pracownik drużyn konduktorskich powinien się zachowywać i wyglądać. Regulacje napisane przez człowieka (ówczesnego dyrektora), który sam niczego nie reprezentuje i wygląda niedorzecznie (przetłuszczone włosy, pogięte ubrania). Poucza doświadczonych pracowników ktoś, kto sam tego doświadczenia nie ma i nie ma pojęcia o tej pracy. Siedzi przed biurkiem i Cyt. "wpier..ala pistacje".

Zadręczać

Nadgodziny, to największa bolączka całej firmy. Dzwonią do pracowników po kilkadziesiąt razy aż jeden pracownik odbierze, czyli do skutku. To jest psychiczne wywieranie presji na tym, by przyjąć godziny nadliczbowe mając własne wolne, uczciwie wypracowane i ciężko wypracowane, a jeszcze chcą dręczyć dodatkowymi zmianami, bo brakuje ludzi. Tyle wielkich superlatyw, że firma rozwojowa itp., a ludzi brakuje, bo pracownikom wciskają pierdoły, że brak funduszy. Z jednej strony wielka mowa o oszczędnościach ostatnio uzbieranych itp., a potem brak funduszy na dodatkowe zatrudnienia i podwyżki dla pracowników. Firma niegodna nawet dna... to szambo.

zula

Ludzie zbuntujcie się w końcu.Dlaczego pozwalacie się tak poniewierać?Wy zarabiacie grosze.Pracujecie w pocie czoła, bo pociąg do Drezna nawet nie miał klimatyzacji a pan prezes udawany socjalista zbija kasę.W czym on jest lepszy od was?Panie prezesie dlaczego pan pozwala na wyzysk w swojej firmie?Obiecał pan bronić słabszych a pan z nich skórę zrywa?Czy nie wstyd panu składać podpis pod śmieciowymi umowami na granicy wyzysku?Czy zapomniał wół jak cielęciem był?Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.Mam nadzieję,że wyrzucą pana jak najszybciej z pracy bo szkoda pieniędzy podatników na pana wypłatę.

xl
@zula

Nie znam Cię ,ale Cię lubię????. Twój post jest bardzo trafny tylko trochę zbyt delikatny jak przystało na kobietę z klasą. Pozdrawiam

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
z KD

Drużyny konduktorskie: brak narzędzi do pracy, źle utrzymany tabor, przesadna presja na wydajność, problemy z przepływem informacji, zero życia prywatnego (parcie na nadgodziny - nie chodzisz to ci umowy nie przedłużą), problemy z otrzymaniem wolnego, grafik na koniec miesiąca. Praca wyczerpująca, często 1 kond na 200-300 osób w pociągu. Najniższe pensje spośród firm na rynku (połowa 2016 r. Ok.2000-2300 zł na rękę), nie ma dodatków za staż itd. Częste nękanie postępowaniami wyjaśniającymi. Spora rotacja ludzi. Jeżeli tylko "zarobki lepsze niż na kasie w sklepie" i umowa o pracę wystarczą Ci do szczęścia - bierz to śmiało.

gosc

a bilet do kina po 1/3 seansu możesz oddać? Już się w głowie po przewracało.... i tak dobrze że do 10 dni można oddać

Hendryk=

Chciałabym poinformować ludzi kupujących bilet miesięczny.Na bilecie jak u konduktora nie ma informacji o zwtotach.Kupilam bilet miesięczny, z którego korzystałam 11 i chciałam go oddac,nie ma takiej możliwości!Zwrot do 10 dni, szkoda że nigdzie nie ma informacji na ten temat, zapłaciłeś to mamy cie w d....

budda
@Hendryk=

...trzeba było się zastanowić przed kupnem biletu miesięcznego czy będziesz z niego korzystać...Jak kupujesz chleb i połowę tego chleba wyrzucasz bo sczerstwieje to też próbujesz go oddać do sklepu bo z niego nie skorzystałeś?

Ano

Jak przyjemnie sie czyta. To musi byc sympatyczny raj na ziemi. Cos wiecej o zarobkach moze? Akurat jest otwarta funckja dla marketingowca, yyyh... nie, dla html-owca, yyy nie nie, dla copywritera ;) Co najmniej 4 zawody w jednym: 1 zawod Marketingowiec praktyczna znajomość marketingu internetowego i jego narzędzi (warunek niezbędny) 2 zawod Budowanie stron int. doświadczenie przy tworzeniu oraz zarządzaniu stronami internetowymi (warunek niezbędny) komunikatywność samodzielność w działaniu silne umiejętności organizacyjne 3 tu chyba raczej szukacie kogos ze znajomoscia pakietu graficznego, moze Grafika, bo Offica to kazdy potrafi dobra znajomość pakietu MS Office 4 zawod Copywriter umiejętność redagowania tekstów i przygotowania materiałów promocyjnych tzw. „lekkie pióro” To musi byc strasznie dobrzeplatna praca. Jestem po marketingu i jestem grafikiem (inna szkola), 10 lat doswiadczenia w reklamie, niestet

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 2 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.