Koleje Dolnośląskie S.A.

Opinie o Koleje Dolnośląskie S.A.

Były

Pracowałem w tej firmie i na ten moment odradzam. Kiedyś weryfikacja ludzi była bardziej wymagająca, przez co przyjmowane były wartościowe osoby. Chyba przeszkadzało to byłym i obecnym władzom spółki, którzy wolą mieć ludzi miernych, biernych, ale wiernych, którzy wolą się nie odzywać, oficjalnie być klepanym po plecach, ale za kulisami mówi się o nich, jak o najgorszych osobach. Ponoć obecnie w KD jest komórka, która ogląda wszystkie nagrania z monitoringów, żeby tylko mieć podstawę do przyczepienia się do pracownika. Z szanownych pracowników kolejowych, robi się z ludzi, którzy mają tylko klepać bilety i nie zadawać pytań.

Pierścionek

Witam mam pytanie jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko konduktora ?

Kokosz
@Pierścionek

Bardzo prosto - rozmowa na początku o personaliach - czyli jakie są twoje plusy, minusy, potem teścik z mapki Dolnego Śląska - główne miasta zaznaczyć, potem test matematyczny (2 zadania) z szybkiego liczenia - proste. Potem rozmowa o warunkach zatrudnienia. Potem czekać na telefon

M

Koleje dolnoslaskie schodzą na psy i wprowadzają pasażerów w błąd daje opinie negatywną i koleje dolnośląskie do likwidacji ????

Bartek

Witam nie orientuje sie ktoś czy KD planuje rozpocząć kurs na maszyniste ? Chce zrobić licencje i zastanawiam sie czy mimo korona wirusa coś sie u nich nie zacznie dziać. I jeszcze jedno pytanie ile wynosi podstawa dla początkujączego maszynisty ?

Zenio
@Bartek

zrobiony kurs od lipca- niestety powiedziano mi w KD ze wstrzymane jest na 2 lata świadectwo maszynisty- niby przez koronę-i nie przyjmują na szkolenia! a jesli chodzi o wynagrodzenie to na czas szkolenia tj. około 1,5 roku najniższa krajowa...

KTM
@Zenio

Teraz niby potrzebują ale sie nie Dostaniesz chyba ze masz plecy Szkoda kasy na Licencje puki co ja wywaliłem z 7 tys a masakra mogłem zainwestować w cos innego bum bylo w 2016 17 roku teraz lipa ogolnie czy wato to nie wiem kasa z tego co wiem Średnia a Wymagania naprawdę spore tak ze warte przemyślenia

Wojciech
@KTM

KTM nie rozumiem Twoich żali. Rozmowa merytoryczną, wymagania "normalne" czyli wykształcenie i licencja , a to że zadali kilka pytań z wiedzy to po prostu weryfikacja. Dodatkowo osoby rekrutujące były kompetentne miłe i konkretne. Byłem na rozmowie sam i mam zdecydowanie odmienne zdanie w stosunku do tego co Ty piszesz. Rozmowa nie za długa ale konkretna

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Elektryk w firmie Koleje Dolnośląskie S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Tomm

Witam na jakie zarobki może liczyć rewident taboru kolejowego z 4 letnim doświadczeniem? Chce się przenieść i zastanawiam się czy warto, będę wdzięczny za szczera odpowiedz

Wera

Biorąc pod uwagę dzisiejsze zaostrzenia odnośnie 1.5 m zachowania odległości to jakaś kpina w kd w relacji na Wałbrzych lub Jelenia Góra lub Szklarska Poręba pociąg jest przepchany na maxa zero zachowania zasad bezpieczeństwa komedia

Bartek

Niestety koleje dolnośląskie to firma w której biura rozrastają się szybciej niż pracownicy napędzający firmę. Atmosfera jest beznadziejna a pracowników traktuje się gorzej niż więźniów w obozach pracy. Brawa dla wcześniejszego prezesa za marketing który w niebywały sposób zasłonił wszystko to, co się wyrabia wśród drużyn. Pensje są marne, a ludzie wyczerpani. Pracownik nie ma żadnej motywacji ale za to bardzo chętnie jest karany. Grafiki i obiegi potrafią "zniszczyć" na prawdę silną jednostkę. Z koleją ta spółka nie ma już nic wspólnego - bardziej z fabryką biletów. Pracując w tak fenomenalnej atmosferze przez 10 lat, KD uświadamia cię że jesteś nikim. Jest to efekt tzw. kolesiostwa i ludzie zarządzający w tej spółce w większości nie mieli nic wspólnego z koleją. Gratuluję ! Następnym razem powinno przyjąć się naczelników ze służby więziennej aby przypadkiem konduktor zbyt długo nie siedział na miejscu służbowym bo jeszcze będzie wstanie zjeść posiłek w ciągu 12 godzinnej zmiany. Maszyniści planują zwolnienia , a ci co zostają wiedzą że czeka ich istne piekło. (usunięte przez administratora) Rozumiem w firmie krzak, ale w KD ? Byście się wstydzili. To są te nieścisłości o których nikt nie mowi bo ludzie po prostu się boja. Na plakatach widzimy uśmiechnięte konduktorki , szczęśliwych maszynistów w pięknych błyszczących mundurach, ale po kilku miesiącach w tej pracy bańka pryska jak kolejni prezesi wraz ze swoją świta , która pociągi to widziała ale na filmach.

Pusy...
@Bartek

Widzę że wszędzie to samo. W KoleJACH Mazowieckich ten sam (usunięte przez administratora) Karać za byle co i drzeć ryja. Banda Zgorzkniałych the Billi

Dzień Dobry, chciałbym się dowiedzieć kiedy Koleje Dolnośląskie przywrócą pozostałe połączenia z Jeleniej Góry do Gorlitz, i w odwrotną stronę. Bo z powodu epidemii je zawiesili ale jak dla mnie powinni je przywrócić czyli o godzinach: 5:42 , 9:42 , 13:42 , 17:44 i 21:20 który kursował z Gorlitz do Wałbrzycha. Pociągami podróżuje więcej pasażerów i jak PKP Intercity przywraca połączenia to Koleje Dolnośląskie również powinny. Myślę że w najbliższych terminach to się stanie ;)

Adam. Adam

Mimo wysokich temperatur pociąg KD z włączoną klimatyzacją to byłby cud.....

Zdaję sobie sprawę, że to tylko forum dla pracowników, ale mam następujące pytanie: Czy istnieją jakiekolwiek szanse na przyjęcie nowej osoby na stanowisko konduktora? Niestety nie mam się czym pochwalić, bowiem nie posiadam żadnego doświadczenia w zawodzie, wykształcenie średnie z maturą, jedyne "plusy" to zamiłowanie do szeroko pojętego transportu publicznego i chęć do pracy w takim zawodzie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

kopciuszek
@Gość

(usunięte przez administratora) Na konduktów to przyjmują swoich znajomych, rodzinę itd bo to jest stanowisko na które można przyjąć każdego! Problem jest już na innych stanowiskach tzw: "BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANYCH Z RUCHEM" gdzie trzeba mieć doświadczenie i papiery - tutaj nikt nie chce przyjść do roboty bo nikt nie chce się użerać z półgłówkami co się zwą naczelnicy, dyrektorzy, kierownicy itd. Oni myślą tylko jak pracownikowi wpiepszyć jak najwięcej roboty za jak najniższą kasę - a spróbuj się tylko odezwać to CI żyćych nie dadzą. Wielu fachowców się zwolniło a tych co zostali to traktują jak(usunięte przez administratora)uż niedługo przyjdzie taki dzień że będą w czarnej (usunięte przez administratora) bo nie będzie miał kto pracować....

Saki
@kopciuszek

W kolejkach mazowieckich to samo. Widać że stara post komuna dalej tam siedzi doi Państwo, stado zgorzkchniakych pseud naczelnikow. Oni nie chcą zmian z braku zajęcia mają gnebic pracownika. Dopóki tych starych dziadów się nie wy.... pie.. Szybti tu nic się nie zmieni

Fatalna opryskliwa obsługa. W dniu 01.11.2019 w zatłoczonym pociągu relacji Wrocław Dzierżoniów (12:16 z Wrocławia) blond „Piękność”, Pani Konduktor ewidentnie wyżywała się na pasażerach wlepiając co i rusz mandaty, za jeden dzień opóźnienia w legitymacji studenckiej, za to, że nie szukaliśmy jej w zatłoczonym pociągu celem zakupienia biletu, za „głupie pytania”... Zamiast 13-14zł zapłaciłam 77zł... Tylko dlatego, że czekałam na Konduktora na miejscu siedzącym, a nie stojącym. Jeśli tak wygląda ludzka/przyjazna twarz kolei, to władze spółki jeszcze raz powinny przemyśleć sobie cele PR-owe. Okazuje się, że podróże czystym, komfortowym intercity po Polsce są o połowę tańsze niż... brudnym składem KD... Staram się również zrozumieć powody, którymi kierowała się Pani Konduktor. I czy były one aż tak istotne, że musiała zepsuć święta 1/3 pasażerów wracających z daleka do domu. Życzę powodzenia!

Halina
@Ewa

@Ewa Swoje sugestie napisz może bezpośrednio do Koleje Dolnośląskie. Mnie natomiast zastanawia, ile może zarobić konduktor w tym przedsiębiorstwie? Odpowiecie?

jak to możliwe
@Ewa

Można przyjąć że osoba która wsiada bez biletu i nie kupuje go bezpośrednio po wejściu do pociągu ma zamiar jechać za friko. W autobusach miejskich jak wbija kanar to blokuje kasowniki i policja jak się ktoś stawia. Więc opłata za brak biletu jak najbardziej na miejscu

Kanar

Zróbcie coś z tym kiblem w końcu, bo wali na cały szynobus. Płacimy za przejazd w komfortowych warunkach a nie za wąchanie czyichś smrodów!!!

@Kanar

Napisz na adres KD reklamację, pod imieniem i nazwiskiem (najlepiej, żebyś nie był jedyny). Gwarantuję, że wtedy sprawa będzie poruszona. Anonimowe żale na forum pracowniczym nikogo nie interesują (i slusznie).

PPP

Generalnie zamierzam aplikować, ale nie wiem czy mam jakiekolwiek szansę mając tylko maturę i pełne techniczne (technik - górnik). XD Oczywiście liczę się z tym, że będę musiał poczekać dłuższy czas, ale czy w ogóle ta rekrutacja się powtarza? Oczywiście w w miarę sensownych odstępach czasu. Przeczytałem tu sporo opinii i aż wierzyć mi się nie chce, że ludzie tak bardzo narzekają i mieszają z błotem tego przewoźnika, bo na mnie wywarł bardzo dobre wrażenie, ale wiadomo że zawsze trzeba się przekonać samemu jak coś wygląda w praktyce.

PPP

Czy w KD regularnie szukają konduktorów?

Marian

Kto układa rozkład jazdy w KD? Bezmyślny, nonszlancki, z pogardą dla podróżnych. Skomunikowanie pociągów woła o pomstę do nieba. Ktoś kto to robi nie ma o tym w ogóle pojęcia.

Bacha

Nie polecam ponieważ nie dość że pociąg się spóźnił to na dodatek gdy przyjechał dzwi nie chciały się otworzyć a, konduktor widząc nas szybko zagwizdal i pociąg pojechał. To nie pierwszy raz tak się zdazylo.

@Bacha

No ale jak zagwizdał, to musiały się jednak otworzyć te drzwi, inaczej by nie mógł wyjrzeć i gwizdać. (usunięte przez administratora) P.S. Badałaś swoje IQ i zdolność zrozumeinia prostych tekstów? Co ci wyszło?

Rokbe
@Mokebe z Senegalu

Rzeczywiście jesteś Mokebe. Ale z Koziej Wólki. Ty zbadaj swoje IQ, (usunięte przez administratora) z Sierpuchowa.

Barman

Brak możliwości kupna biletu kartą płatniczą!!!! Kpina w tych czasach. Dobrze że miałem wyliczone pieniądze, gdyż telefon mi się rozładował i też nie miałem jak zakupić!!!

Karol
@Barman

Widzę że jesteś rozgoryczony tą sytuacją, może warto napisać o tym bezpośrednio do firmy? Zachęcam też wszystkich pracowników Koleje Dolnośląskie do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat pracy w tym miejscu. Jestem ciekaw czy jesteście zadowoleni z zarobków proponowanych przez firmę.

Tajemnica

Podczas kiedy nie zdążyłam kupić biletu przy okienku, wbiegłam ze znajomą do pociągu i obiegając cały pociąg zorientowaliśmy się że nie ma konduktora i nie ma komu zapłacić za bilet. Dosiadlysmy się do jakiś dwóch pań i jedna z nich powiedziała ze konduktor możliwe ze wejdzie dopiero z innego peronu no to postanowiłyśmy poczekać na niego. Nagle kiedy się zbliżaliśmy do końca drogi, pojawił się. Młody, nawet przystojny konduktor. I do nas z tekstem że kara 80 zł za to. Myślałam ze spadnę z tego fotela jak to usłyszałam... no ja rozumiem że fakt faktem nie kupilysmy biletu ale to ze jeszcze się potem z nami wykłócał ze był to przechodzi ludzkie pojęcie... jakby był... to byśmy mu normalnie zapłaciły!!! Dziękuje za takie zachowanie ;)

@Tajemnica

To jest forum, na którym PRACOWNICY wymieniają się opiniami i spostrzeżeniami nt swojego PRACODAWCY. Nie jesteś ani jednym ani drugim, skąd więc pomysł, by opisywać tu swoje frustracje? Przyznaj sama, tak szczerze, nie jesteś zbyt inteligentna, prawda? Bilet można kupić trochę wcześniej, nie na ostatnią chwilę, albo np skorzystać ze SkyCach. Tak ciężko na to wpaść?

Xxx
@Mokebe z Senegalu

Pomijając fakt, że od x lat jest w regulaminie dokładnie napisane, gdzie podróżny ma obowiązek na konduktora oczekiwać.

km30

Możliwość przyjazdu na planowana godzinę równa się 1% , obsługa nastawiona do pasażera jak do wroga , klimatyzacja w zimę , ocieplanie w lato , przepełnione pociągi, psujące się co 2 dni . Nie polecam

ENE

Podziękowanie obsłudze dwóch pociągów na trasie Legnica - Kamieniec Zabkowicki i Kamieniec Zabkowicki- Dlugopole Zdrój w dniu 24.01. 2020 za kompetentna obsługę i życzliwa pomoc przy przesiadkach. Wdzięczne pasażerki

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Dolnośląskie S.A. - Legnica

• Jak się pracuje w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Dolnośląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Dolnośląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Dolnośląskie S.A.?

Kandydaci do pracy w Koleje Dolnośląskie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Dolnośląskie S.A.