Opinie o Cobalt Recruitment w Frankfurt am main

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Cobalt Recruitment. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Cobalt Recruitment o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cobalt Recruitment w Frankfurt am main

Gosia

My jesteśmy z piły woj wielkopolskie wplacilismy z mężem 660 zl idziemy zgłosić na policję ta sama firma dokładnie

Reni
@Gosia

No My mamy już zgłoszone na Policje. Jesteśmy z Częstochowy.

Nika

Witam z koleżanką tez wpacilysmy temu oszustówi pieniądze i po umowie ani śladu jesteśmy z SOSNOWCA kontakt do nas kruszynka107@gmail.com nie byłyśmy jeszcze na Policji ponieważ przebywamy na chwilę obecną poza granicami ale napewno tak tej sprawy nie pozostawiamy.

OSZUST!!!!!!nie wplacajcie pieniedzy!

Weronika

Jestem już po rozmowach z kilkoma osobami, które niestety wpłaciły pieniądze i zorientowały się dopiero teraz, bo nie dostały umowy. Proszę wszystkich oszukanych żeby zostawiali tu informację z jakiego miasta są i jakiś kontakt do siebie. Dzięki temu inne osoby z tego samego miasta będą mogły się do nich odezwać i albo wspólnie złożyć zgłoszenie na policji albo składając swoje zgłoszenie powołać się na zgłoszenie innych oszukanych z okolicy. Dzięki temu policja połączy te sprawy i też bardziej się zaangażuje wiedząc, że oszustwo dotyczy nie jednej ale wielu osób.

Kazama
@Weronika

Witam! to ja jestem założycielem tematu, oraz na moje nieszczęście osoba która dała się nabrać i wpłaciła pieniądze, dokładnie 660zł za siebie i dziewczynę. Dzisiaj dnia 02.11.2016 powinienem otrzymać umowę - nie otrzymałem, co więcej dzwoniłem do nich na numer, pod który jeszcze 5 dni temu normalnie rozmawiałem - dzisiaj dostałem informację "nie ma takiego numeru" Jest to 100% oszustwo i też mam zamiar złożyć sprawę na policję Jeżeli ktoś chce zorganizować pozew zbiorowy, można się ze mną kontaktować przez adres email bagina4@o2.pl Niestety nie ma na co liczyć

Kazama

Zostałam oszukana z moim chłopakiem kontakt pod mailem : monika2442@vp.pl

Trójca
@Weronika

Witam mam trzy oszukane osoby jeżeli ktoś coś będzie działał dołączamy sie kontakt gurdek.75@wp.pl

bob
@Kazama

zostałem oszukany na 330. jak by ktoś coś wiedział prosze o kontakt mailowy :kwiatkowskisr50@o2.pl

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Cobalt Recruitment? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Alicja

Niestety, ale dałam się nabrać na ten misternie ułożony plan i ciekawe warunki pracy. Wpłaciłam pieniądze i czekałam na umowę, której oczywiście się nie doczekałam i jak widać się nie doczekam. Dziękuje Weronice ze telefon do siebie i poradę co robić dalej. Szkoda żeby tacy ludzie oszukiwali dalej, wiec jeśli jest więcej poszkodowanych z Gdańska to możemy razem, zborowo zgłosić sprawę na policję.

GIO

dokladnie taki sam proces przeszlam jak ty Weronika...cale szczescie ze Kazama otworzyl ten post. Ta firma miala juz kiedys oferte w 2014 roku ale wczesniejszych opini o nich nie znalazlam. Tak jak pisalam wczesniej moja kolezanka mowiaca po niemiecku juz dzwonila do firmy Cobalt Recruitment we Frankfurcie i oni zaprzeczyli stanowczo ze to ich oferta. Oni teraz pewno zgarneli kase z konta wylaczyli telefon a 25.10 nikt nie dostanie zadnej umowy do wgladu...mimo iz zyczylabym tym co uwierzyli, ze to nie przekret i ze nie straca tej kasy. Ponadtoo bank - zgodnie ze wskazowkami strony jakitobank.pl to BNP Paribas Bank Polska S.A. Centrum Rozliczeniowe nr 1 oddzial w Krakowie

ali

Skonczyly sie czasy w ktorych ktos wplaca kase na tzw gebe,jestem przekonany ze nikt nie wplacil tych 70 euro.Zycie uczy jak sie zachowywac w takich sytuacjach wiec zycze powodzenie w poszukiwaniu uczciwej pracy a reczej uczciwego pracoawcy.Wlasnie zaoszczedziliscie 330 PLN:)

@ali

A ja myślę, że sporo osób da się naciąć. Jestem ostrożna, a sama byłam o kliknięcie od wysłani przelewu. Gdy dostałam maila, że zostałam przyjęta sprawdziłam czy istnieje takie pośrednictwo i czy we Frankfurcie jest fabryka Nestle. Poszukałam opinie o obu firmach i koniec końców doszłam do wniosku że wszystko jest ok. Opisywali takie szczegóły jak wyposażenie mieszkania, odzież ochronną itp... Ciągle zachęcali do kontaktu i zadawania pytań. Wszędzie zapewniali, że nie muszę jechać ich busem, że nie muszę mieszkać w ich mieszkaniu - mistrzostwo świata. Zaniepokoiłam się dopiero gdy okazało się ze przelew za mieszkanie robię na prywatne konto, ale facet przez telefon wyjaśnił, że to konieczne bo agencje nie mogą pobierać opłat. Zaczęłam jeszcze raz szukać i gdyby nie ta dyskusja tutaj, to pewnie bym zaufała.

domo

Ja wyslalem swoje CV do tej firmy,dostalem odpowiedz ze mam zaplacic 70 euro lub nie musze kiedy posiadam wlasne mieszkanie.Odpisalem ze posiadam mieszkanie i nie bede placil:)kontakt sie urwal,:)

Halina

Witam witam, mam wątpliwości czy wysłać te pieniądze. Czy ktoś już dokonał wpłaty?

@Halina

Przeczytaj mój post i NIE WYSYŁAJ KASY! "UWAGA! PEWNA INFORMACJA. Dzwoniłam do Nestle we Frankfurcie nad Menem gadałam z panem Tobiasem Grossem (Tobias Groß). Powiedział, że nie współpracują z firma Cobalt i że rekrutacja odbywa się u nich bezpośrednio. Bardzo się zaniepokoił i poprosił o przesłanie linku i całej korespondencji. Bardzo mi przykro ale oferta pracy w Nestle za pośrednictwem Cobalt Recruitment GmbH Frankfurt am Main TO OSZUSTWO! Nie wpłacajcie pieniędzy! Jestem jeszcze umówiona na rozmowę telefoniczną w prawdziwej firmie Cobalt żeby coś z tym zrobili bo oszust który się pod nich podszywa z nas wyciąga kasę, a im psuje dobre imię. Mój telefon 690909399. Jeśli ktoś potrzebuje. Niestety nie pomogę w odzyskaniu kasy, bo też się na tym nie znam. Trzeba iść na policję. "

lina

do gio najlepsze doswiadczenie mialam z KIRSCH CONSULTING z Racioborza jesli chodzi o pieniadze i warunki mieszkaniowe. D&D Personal tez moze byc ,ale praca przy miesie bardzo ciezka i warunki mieszkaniowe slabsze/choc tez moze ja tylko na takie natrafilam-trzeba pytac/Maja czasem inne oferty.Sa na fc. i trzecia firme Nagel znalazlam na portalach pracuj.pl lub gratka.pl......warunki mieszkaniowe dobre,zarobki srednie ,zalezne od miejsca pracy i rodzaju pracy. bardzo wazna sprawa: wielu polakow z powodu ciezkiej pracy wyjezdza nagle.... pozniej pisza na internecie ze firma oszukala ...sa to te osoby ktore nie znaja niemieckiego i podpisaly umowe o prace w ktorej bylo wyraznie ze jesli opusci prace bez okresu wypowiedzenia firma nie wyplaci ost wynagrodzenia 1 miesiaca.pozd

fakir

aldi ciezko trafic na uczciwa firme tak jak TY i MY jedziemy na wlasne ryzyko

aldi

Czy macie jakąś uczciwą firmę?

fakir

Gio Polece ci firme z ślaska,praca Mercedes Benz-Dusseldorf,stawka 7 euro/netto na 1/h,(tylko nocki)pracowalem i wiem co sie z czym je:)jedziesz caly czas na szmacie i miotle jako ekipa sprzatajaca(pracujac tylko z turkami) Mercedes Benz nie oznacza fortuny:)ale na szmacie ktos tam musi jechac a nie jak kto tylko Polacy.Dam namiary jezeli komus pasuje taka praca

Piotrrr
@fakir

Hej,ja poproszę jakbyś móg;-)

fakir

to jest 2 e-mail jaki otrzymalem z tej firmy Cyt: Po odczytaniu wiadomości prosimy o skontaktowanie się z organizatorem telefonicznie lub mailowo w celu potwierdzenia przeczytania wiadomości oraz gotowości do wyjazdu. Tomasz Adamczyk - kontakt: +49 152 146 91350 Witamy, dziękujemy za podanie informacji. 28.10.2016 w godzinach wieczornych zostanie podstawiony bus pod wymienionym adresem zamieszkania. Na podany numer telefonu kontaktować się będzie kierowca busa w dniu przyjazdu. Prosimy o uregulowanie opłaty za pierwszy tydzień mieszkania we Frankfurcie (do 21.10.2016, godziny 18:00). Umowy do wglądu zostaną wysłane 25.10.2016, o godzinie 16:00. Informujemy, iż opłata nie jest warunkiem koniecznym do podjęcia przez Państwa pracy w Naszej firmie. Osoby, które chcą korzystać z naszych mieszkań mają obowiązek uiścić kwotę 70 euro (330zł) przed wyjazdem, natomiast osoby, które posiadają lokum we Frankfurcie lub okolicy, bądź planują wynająć coś we własnym zakresie - Nie muszą dokonywać żadnych płatności. Przejazd jest opłacony przez firmę "Cobalt Recruitment". Podejmie Pan pracę w firmie nestle przy pakowaniu kawy nespresso. Dane do przelewu : Numer konta bankowego: PL03 1600 1462 1833 2771 1000 0003 Odbiorca: Szymon Łucjanek Kraj Odbiorcy: Polska Adres: Warszawa, ul. Miła 37 Pozdrawiamy i dziękujemy za zaangażowanie, Cobalt Recruitment GmbH Frankfurt am Main. Ps.sam juz nie wiem co o tym myslec hmmm,osobiscie mam mozliwosc zamieszkania i w cale tej oplaty robic nie musze,jeszeli ktos ma jakiekolwiek dowody ze ta firma jest FAKE to prosze o jak najszybszcze zamieszczenie odpowiedzi jak i dowodow na tej stronce.Pozdrawiam

rebot161
@fakir

Witam mam taki sam numer konta w Polsce zeby zaplacic za mieszkanie 70€ lub 330 zl nazwisko Szymon Łucjanek Miła 37 Warszawa ale z firmy Consono Personalmanagment OHG z Monachium praca przy pakowaniu jogurtów widać ze to oszuści i działaja pod różnymi nazwami wspolne jest to ze ten sam numer konta w Polsce ,co za dziadostwo ,pozdrawiam Ryszard

arturszam
@fakir

Witam , jestem jednym z tych , ktorzy "dali sie.." . Kilka razy rozmawialem z czlowiekiem na podany nr .tel. w ogloszeniu i korespondencja email tez sie odbyla . Wydawalo sie , ze wszystko jest ok. Do 14.11. mialem zaplacic za mieszkanie 70eu i tak zrobilem (chociaz czulem , ze cos jest nie tak. Te rozmowy telefoniczne mnie otumanily). Dzisiaj tj 16.11.2016 do godz 16.00 mialem otrzymac umowe do wgladu i telefon od koordynatora. Nic nie przyszlo , nikt nie zadzwonil. Kiedy wykrecam ich nr tel ( ktory jeszcze wczoraj byl dobry ) slychac komunikat , ze nr jest za krotki.. Nie wiem czy ktos jest w stanie cos poradzic.....

arturszam

Iwona ruchala
@fakir

Mam ten sam numer konta bankowego imię Szymon Łytek praca w Dusseldorfie przy herbacie.kasę tez wplacilam.mój adres landryna1329@wp.pl

KAAMILA
@fakir

Wszystko to samo tylko my mieliśmy Szymon Łytek i ulica Miła22 wielka ściema i oszustwo. Byliśmy na policji ale są bezradni, dane są fałszywe jedyne to co można zrobić to zebrać pozew zbiorowy wtedy prokurator nie może odmówić rozpoczęcia współpracy z niemieckimi organami ścigania. Na jedną osobę nie będzie sobie zawracal głowy. Jeśli też Cię oszukali skontaktuj się zemna kamila123101@o2.pl

KAAMILA
@fakir

Ludzie zostawiajcie jakiś kontakt do siebie. Napisanie ja też zostałem oszukany nie pomoże do zebrania pozwu zbiorowego skoro policja nie będzie mogła Was przesłuchać. Jeżeli ktoś nie chce sam zakładać pozwu mogę zrobić to ja ale potrzebuje pomocy- Waszego dołączenia się do tego. Piszcie: kamila123101@o2.pl

dudzt
@KAAMILA

Właśnie oszukali mojego syna na 330zł dudzt@o2.pl

Kri

Do jednego worka z Cobalt wrzucilbym PERMACON GmbH Düsseldorf...tresc maila identyczna...no i nawet numer telefonu. Co za przekret

Magda

Napisałam parę maili na wszystkie dostałam odpowiedz oczyściće wpłata na miejscu nie ma szans gdyż jak pan stwierdził stawiam go pod ścianą taka wypowiedź to jedna wielka ściema żadna agencja nie pobiera wcześniej pieniędzy A i co ciekawe nigdy nie miałam pod odpowiedzią podpisu z kim dokładnie koresponduje to wręcz nie normalne Jak dla mnie to jakieś oszustwo bo nawet jeśli nie wydasz 70euro za mieszkanie to i tak do Frankfurtu jakoś dojechać trzeba.

Gio

Uwaga to jest falszywa oferta. Dzwonilam do firmy Cobalt Recrutment we Frankfurcie powiedzieli ze nie maja takiej oferty pracy a pan adamczyk nie pracuje dla nich i zebysmy uwazali ze to jest oszustwo i ktos sie podszywa pod ich agencje. Zadzwonilam nastepnie do pana Adamczyk - zaczal mieszac ze jest koordynatorem, potem ze pracuje dla Nestle, potem ze inna firma zalatwia mieszkania a inna prace. Mail ma z cobalt recrutment niemieckiej agencji...a konczy sie nie na.eu, .de ale .pl. Powiedzialam mu ze dzwonilam do firmy cobalt...rzucil sluchawka.

lina

kolejny przekret....pracuje w fabryce z niem biura a wczesniej z polskiego biura posrednictwa pracy i nigdy nie trzeba bylo placic wczesniej za cokolwiek. ! ludzie nie wysylajcie pieniedzy na konta przed wyjazdem! pozd

Gio
@lina

hej. mozesz polecic jakas firme posredniczaca do ktorej mozna miec zaufanie...to juz druga ktora mi sie trafia w przeciagu miesiaca

fakir

Witam!ja tez czekam na odpowiedz od tej firmy,jak narazie otrzymalem na e-mail opis pracy jak i wynagrodzenia oraz prosbe o zaplate za mieszkanie 70 euro,podano mi 2 nr tel. na ktory mam sie kontaktowac wrazie pytan,niestety oby dwa numery milcza i nie da sie dodzwonic.Jak narazie przelewu nie robie bo cos czuje ze moze byc WALEK:) Ogolnie znalazle ta firme w google ale tylko na foto bez opisu kim sa i co robia,zadziwiajaca sprawa jest to iz nie wymagaja dokumentow(swiadectwa szkoly,ostatniej pracy itd itd)...placisz i jedziesz lub placisz i jestes w plecy 70 euro:)

Zostaw merytoryczną opinię o Cobalt Recruitment - Frankfurt am main

Cobalt Recruitment