Opinie o Cobalt Recruitment w Frankfurt am main

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Cobalt Recruitment. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Cobalt Recruitment o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cobalt Recruitment w Frankfurt am main

Wojteck4

Hej. Jobs4Sachsen i pakowanie pralinek a w Monachium przy jogurtach to jeden i ten sam szwindel i oszustwo. Ta sama organizacja i oszuści. Mają bardzo dobrych informatyków i dobrze wszystko wypisują w swoich meilach! Porównywałem schemat pisowni (już i tak wiem , że to są Ci oszuści) pisania meila w sprawie pralinek a nie dawno w poniedziaLek wysłali mi meila z jogurtów i informacje w tych dwóch meilach były pisane tym samym schematem. Ich znakiem charakterystycznym jest , że trzeba podać na meila odpowiedz , że jest się chętnym na wyjazd I podać jeszcze raz swoje dane a następnie oni wysyłają meila zwrotengo z numerem konta (na które mają wpłynąć pieniądze) a następnie np właściciel konta Szymon Łucjanowski, Polska , Warszawa itp. RÓWNIEŻ ICH KOLEJNYM ZNAKIEM ROZPOZNAWCZYM JEST TO , ŻE TRZEBA WPŁACIĆ PRZED WYJAZDEM DO USTALONEGO DNIA NP 70 EURO ZA TYDZIEŃ PRZEJAZDU DO PRACY Z GÓRY I DO GODZINY ZAWSZE 18! NASTĘPNEGO DNIA MAJĄ BYĆ UMOWY I BUS MA PRZYJECHAĆ POD WSKAZANY ADRES;D. JEDNO WIELKIE OSZUSTWO! Ta organizacja oszustów podszywa się po prostu pod prawdziwe istniejące , faktycznie istniejące już firmy niemieckie i tak się opisują na Indeed.pl lub (strony powiązane ze sobą). Na miesiąc pewnie ze 3 4 takie oferty pracy wymyślą aby oszukać ludzi (mnie nei oszukali na szczęście). Ich meile mam w swojej skrzynce pocztowej z 5 zakładów i ciągle coś nowego wymyślają. KOLEJNYM ICH CHARAKTERYSTYCZNYM CHWYTEM NA OSZUSTWO JEST FAKT, ŻE MAJĄ BARDZO PODEJRZANIE WYSOKIE STAWKI JAK NA DLA PRACOWNIKÓW BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA!!! CZYLI STAWKI OKOŁO 10,90 BRUTTO JAK NP TERAZ W JOGURTACH!!! DWA TYGODNIE PRZED WYJAZDEM WYSYŁAJĄ DO WSZYSTKICH REKRUTANTÓW MEILA Z INFORMACJAMI I NA 6 LUTEGO JEST ICH KONTYNUACJA OSZUSTWA W SPRAWIE PRACY W PLUTO W JOGURTACH. Wracając do pracy w Dreznen na pralinkach! Podali numer 575547874 i gdy się do nich dzwoniło (nie do nich to był kolo , który pewnie siedział w domku) i odpowiadał ciągle , że jest na hali produkcyjnej i nie ma czasu na odbieranie telefonów ha ha. To była oczywiście ściema bo mój kumpel zadzwonił zaraz po mnie i on to samo jemu powiedział dodając - ''czy nie mógłby pan zadzwonić o 17 ? Mnie również zaproponował 17 ! Prawdopodobnie od 1 lutego numer tel 575547874 został już skasowany (nie zadzwoniłem z ciekawości dzisiaj). Obecnie podali na meila numer niemiecki i jest to FIRMA PLUTO , KTÓRA RZECZYWIŚCIE ISTNIEJE I JEST TO SAMO CO W PRALINAKCH NAPISANE Z TYM , ŻE ZMIENIONO NR KONTA , ZMIENIONO INFORMACJE W SPRAWIE ADRESU PRACY, ITP!!!!!! DO PRACY ZAŚ W JOGURTACH W MONACHIUM ZMIENILI NUMER DO KOOORDYNATORA NA NIEMIECKI NUMER - PEWENIE DLATEGO , ŻE JEST REJESTRACJA NUMERÓW! Co zrobić aby nie okradali dalej ludzi?!!! Jaki macie pomysł ? Policja zapewne powie , że to domniemanie oszustwa ( a jednak to jest bezkarne oszukiwanie ludzi do dnia dzisiejszego) a przy zaawansowanej dzisiejszej technice policja może dojść np przez meila lub nr telefonu do sprawcy i jego danych personalnych).

Babetka
@Wojteck4

Witam ja tez dostalam oferte od Pluto, ale na innym forum czytalam post jednej pani, ktora zadzwonila do Pluto w niemczech i tam okazalo sie ,ze to oszustwo ,oni nic nie wiedza ze rekrutuja do pracy. Ja juz od zeszlego roku mam do tych oszustow farta.Za kazdym razem zaplac kase przed wyjazdem, nigdy tego nie robilam i nie zrobie, bo wiem ze normalna firma zaznacza najczesciej i ostrzega zeby nie placic zadnej kasy a agencja nie ma prawa pobierac oplat.Mam nadzieje, ze zlapia tych oszustow,bo to naprawde chamstwo,tyle ludzi czasem musi sie zapozyczyc, zeby wyjechac i traca wszystko plus trzeba spalcic pozyczke,echhhhh........szkoda slow. Pozdrawiam Babetka

antoni

Gość podał swój numer konta. Do każdego numeru konta jest przypisane Imię, Nazwisko, oraz adres zameldowania. Wystarczy aby Policja lub Prokurator sprawdził do kogo jest przypisany numer konta i gościu jest jak na tacy. Żadnej filozofii nie ma, ale to Polska. Wymuszajcie to zgłaszając sprawy.

Wajti

Jezeli tez daliscie sie naciagnac tak jak i ja piszcie na mojego maila lwitczak@interia.pl jestem z lodzi

Wajti

Tez dalem sie zrobic w balona. Zglosilem sprawe na policje. Przekazalem im wszystkie maila przez ktore korespondowalem sie z tym ch...!!! Mam nadzieje ze za pare lat bedzie go zarl nowotwor od srodka bardzo ale to bardzo pomalu.. jestem z Lodzi

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Cobalt Recruitment? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Roman

Oszust pewnie również czyta te wszystkie posty piszcie do siebie priv i wszystkie sprawy zgłaszać na policję

Iwona ruchala

Też zostałam oszukana

małopolska

Witam Jestem jedną z wielu oszukanych osób . Moja sprawa jest już "stara" bo wyjazd miał nastąpić 16-tego listopada. Sprawę odpuściłam nie zgłaszając na policję. Jednak informacje iż proceder ten trwa nadal przeważyły i dziś stawiłam się na komisariacie policji w swoim mieście. Sprawa nie wygląda zbyt dobrze dla oszukanych istnieje minimalna szansa na cokolwiek !!! Taki kraj . Ale policjantka z którą rozmawiałam doradziła aby jak najwięcej osób zgłaszało taki fakt . Dlatego bardzo proszę te osoby które zechcą o przesłanie na mojego maila krótkiej informacji na jaką kwotę został oszukany w jakim czasie i czy zgłosił sprawę na policję w jakim mieście(ewentualnie nr sprawy) co ułatwi znacznie połączenie spraw z całej Polski w jedną. Ludzie choćbyśmy nie odzyskali tych pieniędzy bo to raczej mało prawdopodobne zróbmy cokolwiek bo być może uda się cokolwiek wskórać w tej sprawie. Mój e-mail : pgaska1@wp.pl

Wodzu303

Witam wszystkich Niestety ja również zostałem oszukany, połakomiłem się daną ofertą, która brzmiała dokładnie tak jak u gooosc 2016-12-02 10:38:34, rozmawiałem z kimś dwukrotnie pod nr telefonu +49 152 114 72582 i z oferty i rozmowy wszystko brzmiało mi logicznie. Niestety dokonałem płatności za dwie osoby na dane: Dane do przelewu : Numer konta bankowego: PL03 1600 1462 1833 2771 1000 0003 Odbiorca: Szymon Łytek Kod Bic/Swift: PPABPLPK Kraj Odbiorcy: Polska Adres: Warszawa, ul. Miła 22 Chciałem dokonać przelewy w euro (140euro) niestety bank chciał zbyt dużą prowizję dlatego dokonałem przelewu w złotych (660zł) Oczywiście dziś telefon odpowiada "Nie ma takiego numeru" a na email nikt już nie odpowiada. Jedyne co mi zostało to zgłosić w poniedziałek wszystko na policję. Moje dane jak by ktoś chciał się coś więcej dowiedzieć lub mógł mi w czymś pomóc. Jarosław z okolic Wielunia woj. łódzkie Geronimo303@interia.pl 791-591-081

Albert

Dusseldorf pakowanie herbaty nie wpłacać żadnych pieniędzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gooosc

Witam ja również przypuszczam, że to jest jakiś podstęp bo sama oferta pracy jest zbyt kolorowa. Ja jeszcze nie uiściłem opłaty(330 zł ) i po odczytaniu Waszych opinii nie wyśle tych pieniędzy bo to jedna wielka ściema jak widać nawet te dane do przelewu są podejrzane gdzie nr konta jest ten sam ale właściciel już inny. Poniżej prześle Wam całą ich oferte Dnia 28 listopada 2016 13:59 Vermont GmbH Düsseldorf vermont-dusseldorf.de napisał(a): Vermont Personaldienstleistungen GmbH w Düsseldorfie po zapoznaniu się z Państwa aplikacją CV zawiadamia, iż proces rekrutacji przebieg pomyślnie. Jeżeli są Państwo wciąż zainteresowani naszą ofertą pracy, prosimy o ponowne przesłanie nam danych osobowych (imię, nazwisko), adresu zamieszkania oraz numeru telefonu (dla kierowcy busa). Czekamy również na informację czy chcą Państwo korzystać z naszego transportu, oraz czy chcą Państwo korzystać z naszych mieszkań (płatne). Jeśli mają Państwo w planach dojechać na miejsce we własnym zakresie - prosimy również o wiadomość. To samo tyczy się jeśli decydują się Państwo wynająć lokum we własnym zakresie. INFORMACJE O PRACY: Praca odbywa się w fabryce w Düsseldorfie. Zatrudnienie w fabryce herbatek owocowo – ziołowych z suszu. Osoba zatrudniona będzie miała za zadanie przygotowywać odpowiednie mieszkanki i pakować gotowe saszetki lub opakowania. Inne zadania związane z kontrolą jakości, pakowaniem lub magazynowaniem towarów mogą zostać zlecone. Do obowiązków pracownika należy: - pakowanie - sortowanie - etykietowanie, foliowanie. - wizualna kontrola jakości. - utrzymywanie w czystości stanowiska pracy. Praca dla kobiet, mężczyzn, par. Obuwie i ubranie robocze otrzymuje się podczas pierwszego dnia pracy. Praca w trybie dwuzmianowym: 6-14,15-23 sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Stawka Netto: 9.15 euro/h Stawka Brutto: 10.93 euro/h Pierwsza umowa o pracę tymczasową na warunkach niemieckich podpisywana jest na 2 - 3 miesiące. Po upływie wstępnej umowy każdy pracownik otrzyma możliwość przedłużenia kontraktu na dłuższy okres czasu, na lepszych warunkach dla pracownika, bądź tych samych wraz z możliwością pracy również w soboty. Nadgodziny do ustalenia na miejscu. Każda nadgodzina płatna jest 150% w stosunku do stawki netto. Okres świąt: - 24 grudnia (sobota) - praca dla osób chętnych - pierwsza zmiana. - 25-27 grudnia - wolne od pracy. - 31 grudnia (sobota) - praca dla osób chętnych - pierwsza zmiana. Na miejscu pracy znajduje się polski koordynator, który jest do dyspozycji od 8:00 - 18:00, od poniedziałku do piątku. Zapewniamy bezpłatną pomoc przy zakładaniu konta bankowego, tłumaczeniu dokumentów, etc. 'Informacja dla osób, które chcą korzystać z mieszkań - płatności należy dokonać najpóźniej do 2 grudnia, godziny 18:00. Umowy zostaną wysłane mailowo 6 grudnia, o godzinie 16:00. Wyjazd organizowany jest na 9 grudnia. Odbędzie się w godzinach wieczornych. Umowy zostaną podpisane 10 grudnia, o godzinie 10:00 w biurze, w Düsseldorfie. Pierwszy dzień pracy 12 grudnia. 6 grudnia, o godzinie 16:00, zostaną wysłane umowy do wglądu, aby każdy przed wyjazdem mógł się zapoznać z warunkami firmy Vermont GmbH. Prosimy o spisanie unikalnego dla każdego pracownika kodu, który zostanie wygenerowany na stronie 5, w umowie. Po dotarciu do biura, w celu podpisania umów wystarczy okazać nam zapisany numer. Umowy zostaną podpisane w biurze naszej firmy w Düsseldorfie, dnia 10 grudnia. W umowie wszystkie informacje zgadzają się z treścią ogłoszenia, oraz wiadomością zwrotną. Liczba stron umowy: 6, Umowa zostanie wysłana w języku polskim. Miejsce wyjazdu: Współpracujemy z niemiecką firmą transportową. Busy zostaną wysłane do każdego uczestnika wyjazdu bezpośrednio pod miejsce zamieszkania (do osób, które chcą korzystać z naszego transportu). Koszta przejazdu, który zapewniamy to 40 euro od osoby. Kwota ta zostanie odciągnięta z wypłaty po pierwszym przepracowanym tygodniu. Nasi kierowcy będą się kontaktować z Państwem w dniu wyjazdu, kilka godzin przed planowanym przyjazdem. Przejazd z Polski do Niemiec organizuje firma Vermont GmbH. Firmowe busy zostaną wysłane w dniu wyjazdu pod mieszkania osób ubiegających się o pracę (po wcześniejszym wysłaniu danych, czyt. pierwszy akapit), następnie zawiozą pracowników do mieszkań znajdujących się w Düsseldorfie, w Ni

gość

Dostaliśmy wiadomość tej treści od firmy Vermont Düsseldorf Personaldienstleistungen GmbH. Numer konta identyczny jak u Was, tylko dane osoby inne i osoba do kontaktu też inne dane: ,,Po odczytaniu wiadomości prosimy o skontaktowanie się z organizatorem telefonicznie lub mailowo w celu potwierdzenia przeczytania wiadomości oraz gotowości do wyjazdu. Maciej Wieczorek - kontakt: 004915211472582 Witamy, dziękujemy za podanie informacji. 09.12.2016 w godzinach wieczornych zostanie podstawiony bus pod wymienionym adresem zamieszkania. Na podany numer telefonu kontaktować się będzie kierowca busa w dniu przyjazdu. Prosimy o uregulowanie opłaty za pierwszy tydzień mieszkania w Düsseldorfie (do 02.12.2016, godziny 18:00). Umowy do wglądu zostaną wysłane 06.12.2016, o godzinie 16:00. Informujemy, iż opłata nie jest warunkiem koniecznym do podjęcia przez Państwa pracy w Naszej firmie. Osoby, które chcą korzystać z naszych mieszkań mają obowiązek uiścić kwotę 330 zł (70 euro) przed wyjazdem, natomiast osoby, które posiadają lokum w Düsseldorfie lub okolicy, bądź planują wynająć coś we własnym zakresie - Nie muszą dokonywać żadnych płatności. Przejazd jest opłacony przez firmę Vermont. Dane do przelewu : Numer konta bankowego: PL03 1600 1462 1833 2771 1000 0003 Odbiorca: Szymon Łytek Kraj Odbiorcy: Polska Adres: Warszawa, ul. Miła 22 Pozdrawiamy i dziękujemy za zaangażowanie, Vermont Düsseldorf Personaldienstleistungen GmbH.''

THIRA
@gość

UWAGA ZŁODZIEJE!!!!! REKRUTUJĄ TERAZ LUDZI NA WYJAZD DO DUSSELDORFU - PRACA OD 10.12.BR

Nieoszukany

Moi drodzy. To są oszusci. Jest wiele informacji jak to ludzie zaplacili i nie wyjechali. Sam kontaktowałem sie kiedys z firma niemiecka, ktora rzekomo oglasza ze potrzebuje pracowników. Odpisali , ze zadnego ogloszenia nie zamieszczali. Poza tym domena. Która niemiecka firma, ma poczte email na bezplatnych serwisach. To zwykla szajka małych kutasików i kretaczy. Niech spierdalaja oraz niech spierdalaja ci ktorzy zaplacili. Najpierw podpisanie umowy a potem wyjazd nigdy na odwrót. Zadna agencja nie pobiera opłat z góry. Chyba, ze jest to agencja towarzyska.

Reni

Witam was moja sprawa została już podana do prokuratury czyli idzie do przodu !! Podawajacie na policję im więcej zgłoszeń tym lepiej

Oszukanaa

Witam wszystkich "oszukanych". Jesli ktoś z was otrzmał znów z innej firmy taką wiadomość z nowym nr telefonu a tymi samymi danymi do przelewu lub taką samą ofertą, lub pierwszy raz otrzymał taką wiadomosć i ten oszust znów ma inny numer (aktywny) proszę idźcie na policje i dzwońcie do niego w ich obecności to łatwo uda się gościa namierzyć. Jeśli sami nie chcecie tego zrobić piszcie do mnie a ja to zrobię :) anetttkaaaxd@onet.pl. Trzeba działać szybko Zanim nastąpi data "otrzymania umowy do wglądu".

paulina.marczenia@spoko.pl

Witam razem z chłopakiem zostaliśmy tak samo oszukani na takich samych zasadach takie same dane jeśli chodzi o wpłatę pieniędzy chodzi o firmę z leipzg. Idzie wszyscy na policję my też dziś byliśmy

Oszukanaa

IDŹCIE WSZYSCY NA POLICJE JA BYŁAM WCZORAJ I IDE DZIŚ DOSTARCZYĆ WSZYSTKIE ROZMOWY, JEŚLI ZGLOSZEŃ BĘDZIE DUŻO TO NAPEWNO ZNAJDĄ TEGO CH***.

@@@@@

mam podobna sytuacje do jutra muszę wpłacić taka samą kwotę tylko firma trochę inna ale też adres konta ten sam Odbiorca: Szymon Ł. Kraj Odbiorcy: Polska Adres: Warszawa, ul. Miła 37 i firma TEMPTON Leipzig Personaldienstleistungen GmbH i wszystko ładnie opisane i wgl i jakoś nie mogę się zdecydować co robić

Oszukana
@@@@@@

Nie wpłacaj !!! Absolutnie , idz zaraz z tym na policję

Shipp

Cieszę się, że trafiłem na tę stronę, właśnie oszczędziłem 330zł za mieszkanie w Lipsku. Maile jakie dostałem były identyczne w treści jak wszystkie pokazane wyżej, inne tylko nazwiska i numery telefonów, ale adres konta ten sam, ul. Miła 37 Warszawa. Teraz ogłaszają się pod szyldem: TEMPTON Leipzig Personaldienstleistungen GmbH.

Witam :) Informuję was że działają też pod nazwą : TEMPTON Leipzig Personaldienstleistungen GmbH !! A mnie z chłopakiem oszukali pod nazwą Consono Personalmanagement OHG ! Właśnie teraz dostałam ofertę z GmbH. Śmiechu warte. Kilka dni temu też zgłosiłam to na policję. monika2442@vp.pl

Monika211
@Monika

Własnie oszukali mnie i mojego chłoapaka pod nazwą firmy TEMPTON LEIPZIG

Reni

W razie jakichkolwiek informacji proszę abyście pisali na mojego meila renia19941@wp.pl

Zostaw merytoryczną opinię o Cobalt Recruitment - Frankfurt am main

Cobalt Recruitment