Opinie o Ptak S.A. w Rzgów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Ptak S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Ptak S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Agencje nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ptak S.A. w Rzgów

The Real One

Długo zastanawiałem się czy napisać opinię tutaj czy jednak dać sobie spokój, ale stwierdziłem że jednak muszę podzielić się swoimi wrażeniami z pracy w tej firmie. Początkowo pracowałem w dziale marketingu w firmie Ptak. Zajmowałem się kilkoma projektami głównie Mandoria i Ptak Outlet. Ogólnie dział marketingu w tej firmie jest działem, który służy przede wszystkim do wyżywania się jeśli masz zły dzień. To wtedy właśnie idziesz kablować na Marketing, jechać jak źle wykonują swoje zadania i nie dawać żadnych konkretnych przykładów. Warto zauważyć że w tej firmie każdy uważa się za osobę rządzącą i musi mieć swoje zdanie, a jeśli te zdania są zupełnie różne to koniec końców praca idzie na marne, ponieważ robiąc tak, żeby wszystkim się podobało w końcu nie podoba się to nikomu. Atmosfera była dosyć średnia, tylko osoby w dziale były bardzo w porządku. Kiedy działu marketingu musiał się podzielić na działy dla Mandorii i dla reszty firmy zostałem oddelegowany do parku rozrywki, jednak mniej więcej w tym samym czasie dowiedziałem się, że do naszego działu dołączy nowa osoba która miała robić zupełnie nowe rzeczy, jednak jej doświadczenie pokazywało, że mogłaby robić to, co kilka osób z działu. Po przejściu do nowego biura za dużo się nie zmieniło, marketing nadal był głównie do tego żeby poprawić sobie humor i nawjeżdżać jaki to jest zły dział więc postanowiłem że muszę w końcu zacząć szukać nowej pracy. Pewnego dnia udało mi się poinformować wszystkich że odchodzę, a kilka dni później okazało się, że połowa działu jest do wyrzucenia. Więc nie wierzcie w brednie o stabilnym zatrudnieniu bo z dnia na dzień dowiecie się że żegnacie się z firmą. Jeśli chodzi o zarząd to również nie było kolorowo. Kiedy próbowaliśmy wprowadzić jakieś działania okazywało się że są one bez sensu, a kilka dni później słyszeliśmy pretensje dlaczego tego nie zrobiliśmy. Ogólnie bardzo często pojawiała się zmiana zdania przez co nie mogliśmy skupić się na jednej rzeczy, tylko musieliśmy zaczynać nowe działania, które koniec końców często i tak były odrzucane bo były bezsensowne, mimo że były robione na polecenie osób wyżej. Kierownik działu nie był za bardzo poważany, raczej była to osoba, która nie mogła mieć własnego zdania, ale za to ciagle słyszała pretensje. Często chodził na spotkania sam po czym wracał i mówił, że nie może nam o czymś powiedzieć co również nie wpływało pozytywnie na sposób pracy. Ogólnie często kiedy czegoś potrzebowaliśmy od kierownika (albo od zarządu co musiało to przejść przez kierownika) padał standardowy tekst, że nie da się, że próbował, ale no trudno jakoś sobie poradzimy. Koniec końców w tej firmie czeka bardzo wiele niespodzianek, które nie do końca są niespodziankami miłymi. Zarówno współpracownicy, menadżerowie jak i wyżej postawione osoby w firmie często robią sobie wzajemnie pod górkę, aby pokazać że to oni są najlepsi, a cała reszta to pomiot. Oczywiście, zdarzały się pojedyncze osoby, które były promyczkiem w tej firmie, bardzo miło się z nimi rozmawiało. Z częścią utrzymuję kontakt mniejszy lub większy do tej pory. Jeśli komuś zależy na pracy w dobrej atmosferze, gdzie nie musi obawiać się o swoje zdrowie psychiczne to na pewno nie jest praca dla niego. Jedynymi benefitami firmy są - duży, przestronny parking, kawa z ekspresu (ale trzeba wiedzieć którego, bo można dostać ochrzan za używanie niewłaściwego) oraz uszczerbki na zdrowiu psychicznym (nie żartuję). Jak dla mnie niestety słabe 2/10.

z perspektywy
@The Real One

Niesamowite jest to że przez lata nic się tam nie zmieniło w kwestii zarządzania ludźmi oraz podejścia do marketingu. Myślę, z perspektywy lat i doświadczenia w innych miejscach, że jest to działanie celowe. W ten sposób zbiera się pomysły od ludzi, oferty od podwykonawców, a potem jednym gestem przekreśla całą pracę, jako rzekomo bezwartościową. Pomysły zostają w firmie, ale potem są przywłaszczane przez inne osoby. Wypalony pracownik odchodzi sam albo jest zwalniany. Co w przypadku słabych psychicznie kończy się taką traumą, że nawet na zakupy nie chce się tam później jeździć. No cóż, tak się w PL budowało i nadal jak widać buduje fortuny. Jeżeli tam pracujesz - proponuję się nie przejmować, taki tam był i jest klimat. Jeżeli chcesz się zwolnić z innego miejsca w poszukiwaniu rozwoju - nie rób tego. Jeśli nie masz pracy i chcesz zaryzykować - można próbować, ale nie licz na zbyt wiele.

Mandoria

Moje doświadczenia w tej formie są dość przykre. Wypowiem się na temat Mandorii z punktu widzenia pracownika szeregowego tzw operatora atrakcji. Początkowo jest dużo obietnic przedstawiają wszystko w jawnych barwach, prace jako elastyczną, miła atmosfera… Wszystko wydaje się w porządku dopóki nie zaczniesz pracować dłużej. 1.Potwierdzam wcześniejsze opinie, stara hala, która została przerobiona na park ma wadliwy dach, w okresach zimowych przecieka…. Stawiane są wiaderka do zbierania wody i to tyle jeśli chodzi o naprawy w tej kwestii. 2.Kolejna kwestia to tzw. Ulubieńcy. Są osoby ktore tylko za komplementowanie szefostwa, podlizywanie maja lepsze atrakcje reszta jest traktowana typowo jak „robole” którym nic się nie należy. Mimo próśb i zwrócenia uwagi, ze rozkład powinien być równy nic w tej kwestii nie zmieniono. 3.Atrakcje i ich bezpieczeństwo. Szkolenia są robione po prostu po łebkach. Każdy mówi co innego tzn każdy ze szkolących a jest ich paru ma inne zasady, inna ilość osób które mogą wejść na raz na atrakcje, limit wagi, nie ma wyjaśnionego postępowania w czasie ewakuacji wszystko „wyjdzie w praniu” sama kadra zarządzająca wpuszcza za małe dzieci na atrakcje co już stwarza niebezpieczeństwo… szeregowym pracownikom jest zwracana na to uwaga natomiast ulubieńcom już nie… co już jest zastanawiające. Myślałem, ze park rozrywki typowo dla dzieci powinien być miejscem stawiającym na bezpieczeństwo 4. Awans na MiniModa osoby która pracowała 2 miesiące, wpuszczała za małe dzieci, nie przestrzegała limitów, ukrywała się na zapleczu unikając pracy, naśmiewała się z innych pracowników. Tylko i wyłącznie dzięki spełnianiu zachcianek kierowników i właściciela… myśle ze taka osoba nie powinna zajmować stanowiska odpowiedzialnego za małe dzieci… dodatkowo teraz unika kontaktu z dziełem operacyjnym mówiąc ze jest „ponad” 5. Nierówności płacowe, każdy z operatorów ma inna stawkę w zależności od tego czy kadra zarządzająca go lubi. Dodatkowo machlojki wpisywanie pracownikowi który nie jest uczniem „statutu ucznia” w papierach aby zaoszczędzić pieniądze. O umówię o prace można pomarzyć. Zwolnienia jeśli zapyta się o podwyżkę… 6. Brak możliwości pójścia do toalety nawet 1,5h ponieważ firma nie wpisuje na zmiany dostatecznej ilości osób. 7. Zwalnianie z dnia na dzień, brak okresu wypowiedzenia, zostawienie pracownika na lodzie. Był przypadek zwolnienia w połowie zmiany…. Bez żadnego uprzedzenia 8. Brak wsparcia od kierownictwa, jeśli klient jest niemiły obraza pracownika ponieważ ten wykonuje swoje prace i np nie chce wpuścić za małego dziecka na atrakcje wystarczy ze klient zagrozi wystawieniem słabej opini lub zażąda zwrotu pieniędzy, automatycznie jest wpuszczany… wyobraźcie sobie jak wtedy może czuć się pracownik na którego wylano wiadro pomyj a mimo wszystko nikt nie bierze jego strony. Podsumowując myśle, ze ta praca nadaje soe tylko dla studentów którzy będą pracować max 2 razy w tygodniu, lub dla osób które uwielbiają robić za czyiś podnóżek aby coś zyskać. Odradzam prace w tej firmie.

@Mariusz

Marriusz Tak można, Ja tak pracuję i nie zgodzę się zupełnie z tym co jest napisane. Najwydolniej ktoś kto pisał ten oczerniający komentarz został zwolniony i na to zasługiwał i teraz wylewa swoje frustracje bo za takie pieniądze w Łodzi pracę ciężko znaleźć, a wiem, bo również pracowałem gdzieś przed MAndorią.

Żenada

Szczerze odradzam pracę w firmie Mandoria, zwłaszcza jako pracownik obsługi klienta, dla własnego zdrowia i spokoju. Temperatura na parku zimą często w wielu miejscach nie przekracza nawet 15 stopni - dodatkowo ze względu na powiew, który dochodzi z wielu atrakcji jest jeszcze chłodniej niż termometr może zanotować. Wszelkie narzekania na temperaturę, liczne skargi od klientów i wieczne choroby pracowników porządkowych w tym czasie nie zdają się na nic, gdyż jesteśmy traktowani jako najniższy szczebel - po prostu nie warto na nas „marnować” pieniędzy. Przecież ile można za płatny parking, 139zł od biletu i opłacanie najniższą krajową ;) Jeszcze istne plucie w twarz pracownikom obsługi klienta, kupując grzejniki do dobrze ogrzanego biura, podczas gdy pracownicy na parku ubiegają się o to tak naprawdę już latami. Żenada. Park jest umiejscowiony de facto w „metalowej puszce”, przez co latem, gdy szefostwo oszczędza także na klimatyzacji (kto by się spodziewał) jest po prostu duszno, w czym nie pomagają poliestrowe koszule z trzyczwartym bądź długim rękawem. Pracownicy na wielu stanowiskach często potrafią poczuć się gorzej, słabnąć, ale czy ktoś słucha próśb i zażaleń nas bądź klientów? Niekoniecznie. Kolejnym aspektem jest hałas. Wiadomo, metalowa hala wypełniona mnóstwem ludzi, licznymi atrakcjami oraz głośną muzyką nie może być cicha. Średnio hałas ten przekracza prawnie ustalone 75/80 decybeli, często dochodząc nawet do 120, co jest po prostu szkodliwe. Warto zwrócić też uwagę na to, że pracodawca nie zapewnia żadnej ochrony związanych z głośnością ani żadnego „szkodliwego”, żeby za to jakoś wynagrodzić. Po pewnym czasie pracy na pełen etat można zdecydowanie odczuć skutki tego w postaci pogarszającego się słuchu czy też pojawiających się coraz częściej bólów głowy. Warto wspomnieć również o niesamowitej faworyzacji - jeśli nie przypadniesz do gustu przełożonym, będziesz miał/-a po prostu trudno przetrwać w tej firmie, nieważne czy pracujesz od początku czy od dwóch tygodni. Często słyszy się również o nierównej płacy, co pod względem tych samych obowiązków, a czasem nawet i mniejszych, jest po prostu przykre. Zero dodatków na święta, śmieszne premie weekendowe, poliestrowe koszule i bluzy oraz wymagania - czarne obuwie i czarne spodnie, które nie są w żaden sposób refundowane przez pracodawcę nawet głupimi groszami. Pranie również na własną rękę. Kompletny brak komunikacji z pracownikami, zbywanie ich próśb, podsunięte pod nos sposoby poprawy tej komunikacji również odtrącane. Zdarzają się opóźnienia w wysyłaniu wypłat. Zwalnianie w trakcie zmiany, bez wcześniejszego uprzedzenia czy okresu wypowiedzenia. O umowie o pracę można tylko pomarzyć. Trudno powiedzieć mi coś dobrego na temat tej firmy. Myślę, że jest to praca dobra dla uczniów bądź studentów, którzy poświęcą na nią max 2 dni w tygodniu. W innym razie jest to po prostu masochizm.

@Amy

Ja pracuję jako student już rok, zawsze wypłata wpływa do 10 danego miesiąca, nie wiem co to za bzdury ktoś wypisuje i trochę chce mi się z tego śmiać, bo to stek bzdur... Z tego co mi wiadomo jeśli komuś zależy na pełnym, umowie o pracę i pełnym etacie to nie ma problemu. Ja mam 22 lata i się uczę i mam ograniczoną możliwość pracy więc mi nie zależy...

Irena Nowy wpis

A specjalisty ds energetyki tutaj szukają? Jeśli jest umowa o pracę na starcie to ja bym była zainteresowana, wygląda na to że mam większość kwalifikacji. Jakie są tam warunki zatrudnienia, ktoś z państwa by mi przybliżył te kwestie? Dziękuję.

Technik

Ktoś się wypowie o dziale technicznym ? Wystawione są ogłoszenia o pracę widzę ,że godziny pracy spoko 7-15 ale jak reszta zarobki warunki pracy atmosfera itd. ?

Dziwne Nowy wpis
@Technik

Myślałem ze technicy pracują po 12 xd przynajmniej wszyscy tak mówią a ogłoszenie 8h jest prawodopodobnie błędnie

asdf Nowy wpis

Słuchajcie, ten specjalista ds. obsługi sklepu internetowego i social mediów na 1/2 etatu, to szuka na olxie administracja centrum, czy jakaś firma, która wynajmuje tam tylko lokal? To jest niejasne i nie wynika z ogłoszenia. Chciałabym się zapytać o możliwość pełnego etatu, a nie wiem, czy pytam we właściwym miejscu :)

HR Nowy wpis
@asdf

Dzień dobry, najpewniej jest to ogłoszenie któregoś z naszych najemców, ponieważ grupa Ptak nie prowadzi obecnie rekrutacji na takie stanowisko

Niewazne

Okres wypowiedzenia w tej firmie nie istnieje. :)

Grafik

Napisała do mnie pani, która znalazła moje portfolio z propozycją pracy. W ramach "zadania rekrutacyjnego" miałam zaprojektować postać główną całego parku "mandoria". Od razu propozycja wydała mi się podejrzana, więc projekt zrobiłam bardzo prosto, żeby było widać zarys, ale do dopracowania, o czym wspomniałam w mailu i zaznaczyłam, że jestem skora do dokończenia jeśli będą chętni na współprace. Pani poinformowała mnie, że nie "o taką jakość im chodziło", na co odpowiedziałam, że w ramach NIEODPŁATNEGO zadania rekrutacyjnego nie zrobię pracy, za którą normalnie dostaję odpowiednie wynagrodzenie. Generalnie szukali "jelenia", który zaprojektuje im maskotkę za darmo.

Prośba o wykonanie pełnej jakości pracy za darmo

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
dzień doBRyyyyyy

Czlowiek kończący pracę w Mandorii wychodzi z niej bogatszy w doświadczenie i świadomość, do jakiej pracy nie chciałby nigdy już wracać. Trzymam kciuki życząc jednocześnie dużo wytrwałosci i wszystkiego co najlepsze i dużo wytrwałości pracownikom działu operacyjnego, ale i kilku osobom z biura, dzięki którym praca była milsza i bardziej satysfakcjonująca! Robicie super robotę każdego dnia, a w szczególności niedoceniane Animatorki, które mimo wielu przeciwnościom dzielnie dają radę. To z plusów, co do kontaktów z kierownictwem- polecam się uśmiechać cały czas i nigdy nie sprzeciwiac! To jest najlepsza recepta na sukces w tej firmie.

Zuza

W internecie pojawiła się oferta pracy na stanowisko grafika social media. Widzę, że firma oferuje umowę o pracę bądź zlecenie. Czy to pracownik może zadecydować, jak chce być zatrudniony? Czy jednak najpierw trzeba przejść przez zleceniówkę? Bo spotkałam się z tym. Firma również zapewnia perspektywę rozwoju i awansu. Po jakim czasie od zatrudnienia jest szansa na objęcie wyższego stanowiska? I co trzeba zrobić, aby w ogóle mieć takie szanse? :) Z góry dziękuję, będę wdzięczna.

@Zuza

Dzień dobry, firma jest dosyć elastyczna w kwestii formy zatrudnienia. Na większości stanowisk punktem wyjścia jest umowa o pracę, natomiast jeśli kandydat ma inne preferencje w zakresie umowy (np. osoby studiujące, osoby prowadzące działalność), to firma stara się elastycznie podchodzić do sprawy. Co do rozwoju/awansu – wszystko zależy od stanowiska. Są działy, w których możliwy jest naprawdę szybki awans – choćby w perspektywie 6-12 miesięcy, ale są i działy, w których ze względu na ich niewielką strukturę, możliwości awansowania są bardziej ograniczone.

Felek

Jak awans to prócz większej ilości obowiązków też podwyżka? Zwykle ile procent? Jeszcze chciałbym dopytać o szkolenia. Każdy pracownik ma przydzielony budżet na rozwój i dodatkowe kursy czy tylko jak przełożony wrazi zgodę i jest to niezbędne do pracy?

Czy w Ptak S.A. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Worker

Może się ktoś wypowiedzieć nt atmosfery pracy w biurze głównym Ptak S.A. i współpracy z pania Prezes? Czy nadal potwierdzacie że nie warto składać CV z racji chociażby braku stabilności zatrudnienia i np. niespodziewanych wypowiedzen? Czy są osoby które pracują np. więcej niż 5lat?

Sumienna
@Worker

Pani Prezes z podniesioną głową nie spojrzy nawet i dzień dobry nie odpowie :) Wychudzony szczurek co gardzi każdym, kto ma coś do powiedzenia . Wszystko wie lepiej , a w rzeczywistości nie zna się na niczym :) Już pomijając fakt samego traktowania i wykorzystywania pracowników. Oczywiście nagle i z żadnego powodu można dostać wypowiedzenie. Stabilność zatrudnienia w tej firmie na żadnym poziomie . Ratuj swoje zdrowie psychiczne i jeśli masz możliwość skorzystać z innej propozycji pracy to tak zrób :)

w sieci udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko specjalisty/młodszego specjalisty ds. pozyskiwania gruntów i nieruchomości. widzę, że firma oferuje umowę o pracę lub kontrakt B2B. możecie mi napisać, jak bardzo różnią się zarobki na tych formach zatrudnienia? bo muszę to przemyśleć, na które z nich się zdecydować, jeśli bym tu zaaplikował. ;) jak szybko można awansować na wyższe stanowisko? bo widzę, że progres jest tu możliwy.

HR

Szybkość i możliwość awansu zależy od wielu czynników, leżących zarówno po stronie samego pracownika (jakość, efektywność pracy, kompetencje i doświadczenie), jak i pracodawcy (choćby wielkość i struktura danego działu, a co za tym idzie - jak szerokie ścieżki rozwojowe jest w stanie zaproponować w danym czasookresie). W przypadku wspomnianego stanowiska, jest to bardzo mały dział, więc i możliwości awansu są (przynajmniej na tym etapie) ograniczone i docelowo mowa o stanowisku specjalistycznym (młodszy/mid/starszy). Co do różnicy w zarobkach - nie ma stałej wartości którą można by wskazać jako różnicę w ujęciu Umowa o Pracę vs B2B. Wszystko jest ustalane na etapie składania oferty wybranemu kandydatowi.

Mandoria

Potwierdzam
@Mandoria

Wszystko prawda. Jak widać wszyscy pracownicy w tym rzgowskim grajdołku borykają się z tym samym problemem podziału na lepszych i gorszych

@Mandoria

Niesamowite... Czasami z ciekawości zaglądam, aby poczytać opinię i upewnić się, że przez 2 miesiące pracy w biurze, wyczułam wszystkie wady tego miejsca i ludzi pracujących tam. Po ponad roku od mojego odejścia nic się nie zmieniło, mimo wielu negatywnych opinii (zapewne też kolegów i koleżanek, z którymi miałam przyjemność siedzieć przy jednym biurku). Przykro, że firma nie wyciąga żadnych wniosków i nie chce zatrzymać pracowników, którzy naprawdę coś potrafią i chcą pracować. Szacunek należy się każdemu.. myślę, że Państwo powinni się jeszcze nauczyć, aby zarządzać ludźmi i traktować każdego pracownika na równi. Nie pozdrawiam...

Julia
@Mandoria

To taka osoba, która jest faworyzowana przez zarząd to ile jest w stanie więcej zarobić od szeregowego pracownika? To na jakiej umowie pracujecie, że nie ma okresu wypowiedzenia, na zleceniu? Bo na UOP to jest chociażby miesięczny okres wypowiedzenia...a ktoś wcześniej napisał, że jest już dofinansowanie do karty multisport, a czy opiekę medyczną może oferują?

Bala
@Julia

Z tego co wiem większość osób pracuje na umowę zlecenie, bo łączą to z nauką i co miesiąc chcą pracować inna ilość godzin. Zdecydowani na uop dostają ja po okresie próbnym. Jest dofinansowanie do Luxmedu.

Mariusz
@Bala

To można wybrać sobie ile się będzie godzin pracować? Przyjmują np. na pół etatu albo 1/4? Godziny też są do dogadania jak komuś nie pasuje np. popołudniami?

Poszkodowany
@Julia

Wyobraź sobie że ty masz 15zl/h a inni 15 ;) gdy próbujesz coś zmienić stanowisz problem. Nie wiem na czym polega ta selekcja. Dodam że chodzi o to samo stanowisko. I mówimy o kwocie na rękę ;)

Wika
@Poszkodowany

A jaka jest różnica między 15 a 15? Nie wiem, może się pomyliłes ale stawki podałeś takie same. Czy te 15 zł na godzinę to rzeczywista stawka czy tylko przytoczona jako przykład?

@Mariusz

Firma @Mandoria dużo obiecuje, niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. W jednym tygodniu dostaniecie premię za super pracę, w następnym już wypowiedzenie. Na nic obietnice firmy, że chcą stworzyć stały zespół i jest to praca na 5, 10 czy 15 lat. Brak jakiegokolwiek poczucia bezpieczeństwa, że jest to stabilna praca.

Artur
@Anonim

Serio pozbywają się ludzi których dopiero co chwalili? Na jakiej się jest tu umowie że tak łatwo można dać wypowiedzenie? Ludzie mają terminowe i nie przedłużają? Co w ogóle piszą na wypowiedzeniu skoro pracownik miał sukcesy i dostawał premie?

@Artur

Umowa o pracę tu niestety niczego nie gwarantuje. Wypowiedzenie można dostać niezależnie od trwania umowy. Co z tego że ktoś ma umowę na rok czy 2 lata, jak nagle ktoś zadecyduje o cieciu kosztów i redukcji etatów. Inaczej by sprawa wyglądała, jakby faktycznie umowa sie kończyła i wtedy dostaje się wypowiedzenie, no tak w wielu miejsach bywa. W wielu przypadkach niestety tutaj umowa nie ma znaczenia a staż pracownika również nie biorą pod uwagę. Pracuję teraz w innej firmie i widzę tu ogromna róznicę w podejsciu do pracownika a przede wszystkim czuję stabilność. Oczywiście jeśli ktoś bardzo chce, może spróbować. Jednak czytając tutaj opinie innych pracowników, potwierdzam wiele kwestii o których piszą i nie bez powodu @mandoria ma negatywne opinie.

Wercia
@Anonim

A jak ktoś dostanie wypowiedzenie z powodu redukcji etatów to można liczyć na odprawę pieniężną? Piszesz, że staż pracy nie ma znaczenia, a co tak na prawdę ma?

Michal
@Wercia

Oszalalas chyba. Zostajesz na lodzie bez robotna z ostatnia wypłata do 10tego i mają w nosie. Tak jak w moim przypadku . Jedna pensja z premia i chwaleniem druga tydzień przed końcem miesiąca wypowiedzenie z byle powodu

@Michal

Pracowałeś w Mandorii czy w głównym biurze Ptak S.A.?

@Żenada

A o jakich prośbach mówisz, jest coś konkretnego, o co pracowniczy walczą, żeby to zmienić? Pierwsze słyszę też o premiach weekendowych, tzn. za co one są, co trzeba zrobić, żeby taką premię otrzymać i w jakiej jest zwykle wysokości?

Były więzień
@Żenada

Niestety wszystko jest prawda :( wątpię że kiedykolwiek nadejdą zmiany. Mam nadzieję że wszyscy przejdą na oczy i odejdą. Przestaną pracowałaś bo gdzieś muszą…. A takich osób jest tam najwięcej… chociaż coś się zmienia rotacja wzrosła ale nikt nie widzi problemu

Były więzień

O co walczą ? O podstawy…. - ogrzewanie -klimatyzacje -równe palce -wypłaty na czas -o brak faworyzacji To są podstawy w każdej pracy w której byłem zatrudniony :) tutaj tego nie uświadczysz co jest przerażające. Premia kiedyś wynosiła 3h do weekendu. Z dnia na dzień obcięli ją do 2,5 bo tak bardziej opłacało się przy wypłatach. (Są plany na zmniejszenie do 2 od 2k24…) Szkoda że nikt nie poinformował pracowników, wyobraź sobie studenta który ma wyliczone godziny wraz z premią weekendową żeby mieć na studia czynsz i podstawowe potrzeby. A tu nagle brakuje ci 500zl… ostatni raz pracowałem w takim bagnie lata temu…

@Były więzień

Wybacz, ale muszę Cię poprosić o wyjaśnienie. Jestem właśnie taką studentką, nie pracowałam dotąd w parkach rozrywki, więc mam wyobrażenie spoza. No więc wg mojej wiedzy premię wylicza się i podaje w złotych :3 Jak premia może wynosić 3 godziny do weekendu? Czy miałeś na myśli zapłatę w wysokości równowartości 3 ha jako dodatek do normalnych godzinówek w weekend? Pytam serio, nie kumam tego systemu :/

Żenada

Tak, miałem na myśli właśnie równowartość 3h, jednak z tego co się orientuję już zrezygnowali z tego systemu i coś się pozmieniało. Chociaż czy na lepsze? Dla weekendowców niekoniecznie

Amy
@Żenada

Jeśli chodzi o opóźnienia w wynagrodzeniach, to jak długie one są? Dłuższe niż tydzień obsuwy? Czyli cały czas pracuje się na zleceniówce, skoro o umowie o pracy można tylko pomarzyć? Nikt takiej nie otrzymuje?

@Amy

Odradzam

Płaczę po każdej zmienię w tym o losie „rodzinnym parku rozrywki”. Czemu nie wszyscy są traktowani równo?! Czemu ktoś dostaje lepsze zmiany a inni same gorsze? Czemu mówią ci o stawce która ma „każdy na tym stanowisku” a później okazuje się że koledzy/koleżanki z pracy są zdziwieni że zarabiasz mniej od nich. Ida. Wyjaśnić sprawę mówią że nie widzą problemu i że mam stawkę jaką mam…. Dobrze że już były pracownik… nikt mnie tak nie poniżył nigdy jak ten pracodawca. Nie polecam…

Pomyłka

Praca w Mandorii Myślę że przed podjęciem współpracy z tą firmą warto przemyśleć pewne kwestie. 1. Pierwsza rzecz która mnie uderzyła to to jak wygląda tutaj praca w sezonie letnim i zimowym. Chodzi o temperaturę. Zimą hala jest nie ogrzewana, temperatura poniżej dopuszczonej normy, wieje od atrakcji, na porcie ciągnie od wody. Pracodawca mimo próśb nie włącza odgrzewania ponieważ „nie zaczął się sezon grzewczy” (mówimy tu o listopadzie-marzec) oczywiście sezon trwa na strefie biurowej każdy ma swój grzejniczek dodatkowo ogrzewanie jest włączone, a pracownicy z biur śmieją się z tych niższego szczebla „haha troszkę zimno tam macie”. :) Na niektórych atrakcjach trzeba stać w kurtce to samo przy sklepikach pracownicy w 5 warstwach bo nie da się usiedzieć. Oczywiście na osobach pracujących bezpośrednio z klientem się oszczędza. Właściciel w sezonie zimowym bardzo rzadko zagląda :) pewnie przez niską temperaturę. To koszmar. Klienci się skarżą, pracownicy przychodzą chorzy ale nikt tego nie widzi. Nawet kurtyna z ciepłym powietrzem została wyłączona ponieważ za dużo energii tracimy na pierdolach :) LATEM uszyli „bluzy” (narzutę z poliestru cienka jak szmatka :) Lato. Brak klimatyzacji ten sam problem oszczędność 3000 osób na parku po co klimatyzacja. Zaduch, pot. Mamy 1 koszulę z poliestru zarówno gastro sprzedawcy i osoby od atrakcji. Porażka nikt nie widzi problemu 2. Skanerzy, ambasada itp dla wybrańców. Niektóre osoby nigdy nie stoja na atrakcjach dostają cały czas łatwiejsze stanowiska mimo że nie różnią się ani szczeblem ani umiejętnościami od innych pracowników. Podlizywanie się to norma w tym miejscu jeśli faktycznie się starasz nikt tego nie docenia. Niektórzy najwidoczniej są ponad i nie mogą zajmować się gorszymi zajęciami :) 3. Dodatkowy minus hałas rozumiem maszyny ale dźwięki w hali roznoszą się… nie pomaga muzyka włączona jak najgłośniej. Czasami nie da się usłyszeć klienta który pyta o cenę produktu :) 4. Klienci. To nie praca dla każdego bardzo często są roszczeniowi klienci którzy traktują cię jak istotę podrzędną. Brak kontroli nad grupami wycieczkowymi, mogą robić co chcą totalny chaos 5. Pieniądze są śmieszne. I martwi mnie to że dużo pracowników ma różne stawki na tym samym stanowisku to prawda. Jesli dyskutujesz wylatujesz chyba że jesteś w kategorii „ulubieniec” Zastanów się czy na pewno warto. Twoją psychika na pewno ucierpi

The Real One

z perspektywy
@The Real One

Nie warto

Naprawdę odradzam prace w tej firmie. Mandoria to jedno wielkie zbiorowisko osób z wybujałym ego. Nie wiem dlaczego ludzie którzy się nie przykładają, obijają, szukają atencji na siłę nic nie wnosząc do firmy są najbardziej doceniani. Ulubieńcy, namawianie do zwolnień osób które komuś nie pasują. Grupki itp atmosfera jest fatalna. Ta firma nie nadaje się nawet na prace dorywczą, chyba ze lubisz codziennie padać komuś do stup :)

Rysiek
@Nie warto

To nie za ciekawie jak jedni namawiają drugich żeby zwolnić pracowników. Ludzie zamiast pracować zajmują się plotkowaniem? Bo zwykle jak jest dużo roboty i trzeba robić wyniki to nie ma czasu na takie rozgrywki. Można się tak obijać bez żadnych konsekwencji?

Bal
@Rysiek

słyszałem o czerwcowych zwolnieniach. Z kilku działów zwolniono osoby, które wykazywały się właśnie lenistwem i plotkowaniem, więc myślę, że zdecydowanie Ci którzy robią swoje zostają, a rozgoryczonym zwolnionym pozostaje użalanie się w Internecie.

Jackson
@Bal

Oj zależy, nie wiem jak w biurze ale wśród osób pracujących np na gastro operacji retailu (głównie na zlecenie) poleciały osoby,które się przykładały oraz takie które pracowały od otwarcia parku. Oczywiście znalazły się tez obiboki ale większość zwolnionych naprawdę się starała….

Czy firma Ptak S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Tomasz

Miejsce samo w sobie super ale jeśli chodzi o pracę to tragedia, jak zakumplujesz się z wyżej postawioną osobą to na spokojnie możesz "sam" kogoś wyrzucić :) Powód? Wymyślony na poczekaniu. Nie polecam, chyba że macie chęci komuś powchodzić w (usunięte przez administratora) :)

Byk

A jak wygląda sytuacja w księgowości? Jaka atmosfera i przełożeni?

Czy Ptak S.A. zapewnia kartę multisportu?

Odpowiedź

Kiedyś dział HR wyszedł z inicjatywą, zarząd się nie zgodził.

Bala

Od tego miesiąca zapewnia.

Zostaw merytoryczną opinię o Ptak S.A. - Rzgów

• Jak się pracuje w Ptak S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ptak S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ptak S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ptak S.A.?

Kandydaci do pracy w Ptak S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ptak S.A.
4.1/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Żeromskiego 6
    95-030 Rzgów