PETRALANA S.A.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PETRALANA S.A.

Dobra praca na tzw. początek, czyli góra parę miesięcy. Wdrożyć się ,mzapoznać z obiektem, popracować, coś tam się nawet zarobi a potem można psróbować czegoś innego. PS. W firmie sporo narzekaczy, a mimo to cały czas tam siedzą. JAk ich się sputa, czemu nie odchodzą, to apada dość niezręczna cisza. Słowem, nie taki diabeł straszny, jak go sami malują.

Emirat

Nie pisz głupot jaka firma tacy pracownicy na logistyce dobrze się robi tylko nas operatorów robi się w bambuko ,że będą podwyższyki plac a tu zonk ich nie ma. Mówi się jak ja bym wam chciał dać no no każdy się z tego śmieje.

Dawid
@Emirat

A obiecywali że dadzą podwyżkę? Ile miało być i kiedy? Może w drugim półroczu? Firmie nie zależy żeby zatrzymać pracowników bo czytałem że spora rotacja właśnie przez wypłaty.

rychu

Dopiero zacząłem, ale kasa spoko, atmosfera ok

Czy jest ktoś w stanie napisać jak wyglądają zarobki w firmie jako operator linii?

Zosia samosia

Dzięki pracy tutaj wiem już na pewno jakiej pracy unikać. To było cenne doświadczenie i lekcja żeby lepiej sprawdzać pracodawcę.

Damian
@Zosia samosia

Czyli zrezygnowałaś, a co wpłynęło na Twoją decyzję? Napiszesz konkretniej, żeby i inni zainteresowani pracą w tym miejscu wiedzieli jaka jest sytuacja w firmie? Chodzi może o atmosferę, współpracowników, warunki, czyli np. wynagrodzenie czy o co? Daj proszę znać.

Pracownik Biurowy

Rozmowa z dwoma paniami trwała nieco ponad 40 minut. Atmosfera przyjemna, bez napięć. Trochę o poprzednich doświadczeniach zawodowych, pytania o cechy i co zyska firma zatrudniając akurat mnie. Podkreślone zostało, że jeden z prezesów to bardzo nerwowy człowiek, że praca polega także na robieniu kawy i kserowaniu dokumentów. Zweryfikowana została także znajomość wymaganego języka. Pomimo informacji o feedbacku nie otrzymałam go więc raczej i pracy również nie. Rozmowa raczej nijaka. Jednej z pań niestety nie udało się ukryć zaskoczenia po usłyszeniu odpowiedzi dotyczącej oczekiwanych zarobków. ;)

Cechy pracownika; reakcja na stres i moje ulubione na każdej rozmowie - dlaczego akurat ta firma.

Co sądzicie o ofercie pracy Mechanik utrzymania ruchu ? Czy ktoś może coś więcej opowiedzieć jak wygląda praca na tym stanowisku i jakie są warunki ? Czy warto aplikować?

Były
@Nowy

Jak masz inne podejście niż wszyscy pracownicy UR zwani w zakładzie Zatrzymaniem Ruchu to nie myśl że się przebijesz z jakimiś propozycjami ulepszenia czegokolwiek ponieważ "to ma jechać" i nie ma na nic czasu i pieniędzy, nie myśl też że fabryka wygląda jak na tym filmiku odnośnie naboru na stanowisko Pracownika Utrzymania ruchu bo filmik przedstawia halę i maszyny z początku uruchomienia fabryki. Na rozmowę nie zaszkodzi pójść ale miej w głowie że fabryka powstała w 2015 roku a zobacz na hali jak co wygląda. Aaa sorry, na halę cię nie wezmą osoby rekrutujące, o wszystkim się mówi zza okna na salce konferencyjnej

słoneczko

Witam, serdecznie pracowałem w tej firmie i wspominam dobrze , banda nieudaczników już dawno się sama zwolniła lecz co poniektórzy dalej tam pracują np. na logistyce pan Jacek który lubi robić ludziom NA ZŁOŚĆ KIEDYŚ DOSTANIESZ W TYTĘ OD KOGOŚ I SIĘ SKOŃCZY ! następnie są też pracownicy którzy opowiadają jak to się nie bazgrolą w łóżku ze swoją żoną opiowiada ktoś cuda niewidy jak i na firmie tak i na koksowni się śmieją :))MARCIN Z MANA WEZ TY SIĘ WSTYDZ CZŁOWIEKU :D xD . W TEJ FIRMIE JEST JEDEN POWAŻNY MINUS TAKI , ŻE ZGŁASZA SIĘ PRZEŁOŻONEMU NA HALI I WYŻEJ USTERKI KTÓRE NIE SĄ NAPRAWIANE TAK JAK MAJĄ BYĆ ! CIEKAWECZY PREZES CZY TEŻ WŁAŚCICIEL FIRMY WIE ILE JEST TAKICH ZGŁOSZEŃ ! JA TO BYM ZWOLNIŁ CO NIEKTÓRYCH KTÓRZY SĄ ODPOWIEDZIALNI TAM ZA HALĘ ! Pozdrawiam były pracownik :)))

Yyyy
@słoneczko

Tak prawda to co tutaj jest napisane ubaw po pachy

Gabriela
@słoneczko

Raczej z Twojego wpisu się prezes nie dowie, wątpię czy ma czas po forach chodzić :) Może trzeba jakieś pismo wspólnie napisać, albo maila bezpośrednio na jego adres? Bo chyba takie usterki spowalniają pracę, tak sobie myślę..

Dobry
@słoneczko

Witam opowieści Marcina ,że o 3 w.nocy go kobieta budzi i te jego bajki inne to było na porządku dziennym :Dto jest taki typ człowieka , który lubi być lepszy w pisaniu bajek od Andersena. Cała firma śpiewa z nami wypie.... Marcin z bajeczkami....

@Gabriela

Prezes nie ma czasu nawet na halę przyjść zobaczyć jak wygląda a co dopiero po forach czytać.

Haha

Mylę że nie chodzi tylko o czas, przecież pył mógłby mu zniszczyć ubranie i buty ;)

Młodszy magazynier

3010zł plus 10% premi szału niema ,trzeba dużo pracować nadgodzin żeby coś zarobić a że jest do tego okazja bo co chwila ktoś jest na l4 lub się zwalnia no i warunki ,warto na rozmowie poprosić o pokazanie czym się będzie pracowało a nie czym cie sprawdzają.

mateusz
@Młodszy magazynier

W pełni sie z Tobą zgadzam! Czas chorób sie pokazał więc można skorzystać z okazji na dodatkową premię

jurek
@mateusz

ja zawsze bylem zadowolony z roboty

@mateusz

To ironia .... jakiej premii? Zasuwanie za kogoś i niejasne do końca rozliczenie wynagrodzenia na pasku ? Powinniście się wstydzić w tym biurowcu wypisywać te głupoty jak jest bosko i kasa się zgadza ,proponuję 8 h tylko sobie po hali pospacerować można iść na wysyp postać jak wózkowy pył wywozi itp ..... ręce opadają .Fakt trzeba tu narazie zimę wytrzymać i dowidzenia

@mateusz

To ironia....?jaką premia ? Jeśli pracujesz fizycznie (w co wątpię bo te komentarze są ewidentnie pisane z biurowca żeby uzupełnić braki) to wyjaśnij swój pasek wynagrodzenia i rozpisane w nim nadgodziny ... weś człowieku idź na jedną zmianę na halę tylko postać popatrzeć ,pooddychać ,a jak dusi to na zasypy jak wózkowy z pyłami podjedzie albo jak z kipką ... Na plus brak kontroli kart itp jakoś tą zimę wytrzymać i dowidzenia chyba że wcześniej otworzy się jakaś inwestycja w Bytomiu lub okolicy szajująca pracownika. Pozdrawiam serdecznie weteranów pracujących od początku szacun ...

ABC

Znowu poraz już n-ty z rzędu zostało wystawione ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds kontroli jakości. Co jest powodem tak dużej rotacji na tym stanowisku ?

Wełna
@ABC

Atmosfera jest na prawdę dobra, w porównaniu z innymi miejscami pracy. Praca w kontroli jakości nie jest jednak dla każdego, praca w systemie cztero brygadowym to nocki, weekendy i święta w pracy. Dodatkowo jest to praca przy produkcji, a więc trzeba się liczyć z kurzem i możliwością pobrudzenia się, a także wymaga sprawności fizycznej gdyż próbki potrafią ważyć pare kilo. To wszystko sprawia, że nie tak łatwo jest znaleźć osobę, która wpasuje się do zespołu, a tryb pracy będzie jej odpowiadał.

Łucja
@ABC

A wiadomo może ilu specjalistów tak w sumie tutaj jest zatrudnionych? zastanawiam się czy chodzi o to samo miejsce czy różni z czasem się zmieniają...

Bolek
@Wełna

Dodałbym jeszcze że wymagania bardzo wysokie, a płacą marne grosze, ale jeśli uważają, że praca jest tak wspaniała i tłumy będą aplikować na to stanowisko i bić się o nie, to życzę powodzenia i oby tylko nie zabrakło ludzi do pracy przez taką rotacje. Ale jeśli firmę na to stać to kto bogatemu zabroni ;)

Prawy
@ABC

Wg mnie słabe kierownictwo, brakuje kogoś kto doborze poprowadzi, przygotuje i zadba o solidne szkolenia dla nowych pracowników. Zdecydowanie brak lidera i dobrego managera, osoby która się nie boi stanąć twarzą w twarz, spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć co jej się nie podoba nie włączając w to osób trzecich.

Boberek

Nie polecam pracy w tej firmie. Traktowanie pracowników to porażka.

Wernon
@Boberek

Możesz coś więcej powiedzieć?

@Wernon

Częste awarie, duży chaos na stanowisku pracy, częste nieprzestrzeganie planu produkcji i kiepska komunikacja pomiędzy poszczególnymi działami, a produkcją. Atmosfera też kiepska, zdarzają się wulgarne i nietaktowne kłótnie pomiędzy pracownikami z aroganckimi docinkami. NIE POLECAM !!!

Wernon
@Boberek

No jak pracownicy się tak zachowują to nic dziwnego, że jest taka rotacja... No nie wiem, widze, że zdania są różne, a potrzebuję czegoś na szybko.. Kredyt, życie kosztują :/

@Wernon

Jeżeli masz kredyt to nie wiem czy taka praca na szybko i na chwilę będzie dobrym rozwiązaniem. Ludzie potrzebują stabilizacji, a co do pracy tutaj, w tej kwestii mam wątpliwości.

Lolo
@Wernon

Nie bez powodu na rozmowie kwalifikacyjnej pada pytanie o radzenie sobie w sytuacjach stresowych.

Grażyna
@Lolo

Ooo...no ja właśnie tak obserwuje tą firmę, bo mój mąż chciał się u nich zatrudnić. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o rekrutacji, jakie pytania jeszcze padały od rekruterów? Długo się czeka na odzew od nich po przesłaniu CV? Jest tylko jedna rozmowa, czy kilka?

Lolo
@Grażyna

Praca pod presją i odporność na stres to dwa kluczowe pytania podczas rekrutacji.

Franek

Jak tu czytom komenty to nie moga uwierzyć. Pracuja tu lata i jestem zadowolony. Był covid i inne i dalej pracujemy i kasa na czas.

Siema mam pytanie czy są dalej przyjęcia na linie produkcyjną bo próbuje aplikować na linie produkcyjną a nie dostaje żadnej odpowiedzi

@Nowy

Przyjęcia są, ostatnio nam się załoga trochę posypała, jak już tu piszesz ze nie masz odpowiedzi z kadr to może zadaj sobie troszkę trudu, wejdź na stronę firmy w dziale Kariera wśrod bajek masz numer m.in do działu kadr.

Fachowiec

Jaki system pracy tu obowiązuje ?Jakie zarobki ? Jest możliwość nadgodzin ?

@Fachowiec

System 4 brygadowy, nadgodzin możesz zrobić ile chcesz, na pasku i tak tego nie znajdziesz, a i ewidencji elektronicznej też nie ma.

Fachowiec

4 brygady 3 zmiany 8 godzin ? Jaki dodatek ?

Lolix

Racja czas pracy nie jest kontrolowany elektronicznie.

Karierowicz

Jaka stawka bo znowu szukajo do roboty ?

Zizi

Zdecydowanie nie jest to praca na dłuższą metę. Szkolenia stanowiskowe pozostawiają wiele do życzenia. Duży chaos, brak organizacji pracy, wieczne pretensje i duża presja. Warunki pracy nie są najlepsze.

maniek
@Zizi

na jakim stanowisku? Bo na hali sie dobrze pracuje.

Karierowicz

Jaka stawka od marca 2023 ?

mody
@Karierowicz

stawka jest ok i na czas.

Anatol

Było jak było ale dobrze wpsominam czas pracy w tej firmie, tylko dojazdy za dalekie, zasypiałem w busie.

maciek

moim zdaniem nie ma co narrzekać. Robota jak robota, mi sie podoba

Alek

Ta korporacja stawia teraz na ukroli Polacy nie mają szans wymagania jak na stołek prezesa ale ukrol od pługa wyrwany dostaje prace od ręki i stawke ma większą od Polaka takie to czasy nastały Polak dla Polaka Wilkiem

Jacek
@Alek

To znaczy że przyjmują tylko Ukraińców a Polaków nie? Czy kwalifikacje Polacy muszą mieć wyższe żeby się dostać? A jeśli chodzi o stawkę to wszyscy mają taką samą? Nie ma podziałów? Wiesz coś?

bronek

nie mam zarzutów, dobrze jest

Cz

Dzięki pracy w Petralanie wiem że żona jest ze mną z miłości a nie dla pieniędzy

marcin

Pracuje od pół roku i muszę powiedzieć, że jest ok. grunt, że płacom nieźle i na czas

Zostaw merytoryczną opinię o PETRALANA S.A. - Bytom

• Jak się pracuje w PETRALANA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PETRALANA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 253.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PETRALANA S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 212, z czego 131 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PETRALANA S.A.?

Kandydaci do pracy w PETRALANA S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PETRALANA S.A.