PETRALANA S.A.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PETRALANA S.A.

Profesor doktor habilitowany

Z czego wynika fakt, że po raz kolejny jest prowadzony nabór na stanowisko specjalisty ds. kontroli jakości?

Piko
@Profesor doktor habilitowany

Rotacja jest ogromna z powodu warunków i płacy. Na wszystkich stanowiskach po za dyrektorskimi.Warunki to ogromne zapylenie a płace proszę samemu odgadnąć. Nikt kto dobrze zarabia nie zmienia pracy.

@Piko

Jak zapylenie to są przekroczone normy? Płacą ludziom szkodliwe? Chodzi tylko o zarobki czy inne warunki ci tez nie pasują? Jaka umowa jest dla nowych na początek?

LeśnyPtak
@Profesor doktor habilitowany

Ewidentnie nie masz pojęcia o pracy, na temat której się wypowiadasz. Piszesz głupoty żeby nastraszyć ludzi. Akurat praca w kontroli to jedna z lepszych fuch w Petralanie, niestety największym mankamentem jest praca na 4 brygady, która nie jest dla każdego. Po jakimś czasie to jest po prostu dla niektórych męczące. Szczególnie dla Pań. A jak komuś przeszkadza kurz na hali to są dostępne maseczki, nie ma zakazu ich noszenia. W zakładzie pracy są również prowadzone badania środowiska pracy więc nie opowiadajcie głupot i nie straszcie ludzi. prawda jest taka, że tutaj przychodzą wylewać swoje żale nieudacznicy chcący wylać z siebie trochę żalu, osoby którym jest dobrze nawet nie pomyślą o wchodzeniu na takie strony.

LeśnyPtak
@Piko

Skoro tak piszesz to znaczy, że nie masz zupełnego pojęcia jak tam jest. Prawda jest taka, że ludzie którym dobrze nawet nie myślą o wypisywaniu czegokolwiek w internecie, a znajdzie się paru, którym coś nie wyszło i będą smarować na wszystko byleby sobie ulżyć zamiast wziąć się do roboty. To jest fabryka a nie laboratorium gdzie robi się leki. Wiadomo że na hali jest kurz ale nikt nikomu nie zabrania nosić maseczki. Badania środowiskowe są wykonywane regularnie więc piszecie głupoty z kosmosu! Generalnie największym minusem pracy na produkcji i w kontroli jakości jest praca ma 4 brygady, rotacja wynika po prostu ze znużenia takim trybem życia. Ale nikt tam nie zmienia roboty co miesiąc, ekipa jest w miarę stała a to już nie te czasy, że w jednym miejscu robi się do emerytury więc raz na jakiś czas ktoś odchodzi bo taki trend jest ogólnie na świecie. Do kontroli przyjmują chętnie osoby nawet bez doświadczenia, prosto po studiach co jest na prawdę super bo w większości miejsc chcą ludzi ze stażem a gdzie masz go sobie wypracować? Szkolenie do pracy odbywa się tak długo jak ktoś go potrzebuje, dodatkowo jest możliwość robienia szkoleń w ramach pracy, za darmo, dostaje się certyfikat i można to wpisać do CV. Jak znam ludzi z kontroli to nie narzekają.

Iza z matiza
@LeśnyPtak

Akurat "szkolenie trwa tak długo jak tego potrzebujesz" szkolenie nie trwa nawet 2 tygodni, musisz się szybko wszystkiego nauczyć najlepiej w tydzień już wszystko ogarnąć, potem przymuszają do tego by po tygodniu zostać samemu na nocnej zmianie, jak tego nie zrobisz to dają wypowiedzienie, dlatego taka rotacja. Nikt normalny nie będzie pracował samodzielnie po tygodniu szkolenia i zmagał się z awariami i innymi trudnymi sprawami z tak krótkim doświadczeniem. To jest żenada... brak słów...

Fred Flintstone
@Iza z matiza

Ale jak to przymuszają?! W ogóle jak wygląda hierarchia w kontroli jakości? Jest osoba kierownika KJ czy podlega się pod kierownika produkcji?

Jeszcze pracownik Nowy wpis
@Profesor doktor habilitowany

Tam jest czterobrygadówka, ciągle brakuje ludzi ale zespół porządny, wychodzą na halę to zna się ich i o ile warunki leżą to atmosfera pracy bardzo konkretna

Profesor doktor habilitowany Nowy wpis
@Jeszcze pracownik

To jak to wszystko funkcjonuje, skoro piszesz, że ciągle brakuje ludzi...

Po_zawodówce Nowy wpis
@Profesor doktor habilitowany

Ano tak funkcjonuje, że firma ma większe długi niż przychody i z tego też powodu spółka obecnie nosi zaszczytne miano Petralany w Restrukturyzacji. Serdecznie pozdrawiam.

Riki Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

System 12godz.sprowadzi się do tego że będzie się pracować 7 dni w tygodniu po 12 godz.a nadgodziny płacone w formie premii czyli oszukane ,jednym słowem będzie fajnie?

Bolo

Czy dalej nadgodziny są płacone jako premia aby nie wyszła faktyczna liczba nadgodzin w roku bo z tego co pamiętam to ilośc nadgodzn dozwolonych w roku każdy by przekroczył w 2-3 miesiące , czy dalej kombinują na wypłatach za nadgodziny abyś się nie doliczył

Jeszcze pracownik
@Bolo

Wchodzi inny system godzinowy. 12h, nadgodziny są.

PrzyjezdnyBytomianin

Praca w Petralanie jest fest fajno. Ludzie stąd, twardzieli z krwi i kości, co nie boją się łapać za robotę. Niektóre dni są bardziej wymagające, ale wspólnie dajemy rada. Co więcej, tu się czuje tę solidarność i wzajemne wsparcie – typowo śląskie wartości. Jeśli chodzi o kierownictwo, to jak wszędzie – bywają lepsi i gorsi, ale generalnie ludzie są na poziomie i potrafią docenić pracę. Warunki pracy są prawdę porządne, a płaca mala nie jest. Warto też wspomnieć, że dla tych, co się nie boją wyzwań, Petralana może być miejscem, gdzie naprawdę można się wykazać i coś osiognąć.

Focus

To nie można już, w zgodzie ze slunskim kultem pracy być zadowolonym z roboty, nie wydaje mi się by szukali jeleni -ale ty się możesz dalej wypasać.

Pracownik Biurowy

Rozmowa z dwoma paniami trwała nieco ponad 40 minut. Atmosfera przyjemna, bez napięć. Trochę o poprzednich doświadczeniach zawodowych, pytania o cechy i co zyska firma zatrudniając akurat mnie. Podkreślone zostało, że jeden z prezesów to bardzo nerwowy człowiek, że praca polega także na robieniu kawy i kserowaniu dokumentów. Zweryfikowana została także znajomość wymaganego języka. Pomimo informacji o feedbacku nie otrzymałam go więc raczej i pracy również nie. Rozmowa raczej nijaka. Jednej z pań niestety nie udało się ukryć zaskoczenia po usłyszeniu odpowiedzi dotyczącej oczekiwanych zarobków. ;)

Cechy pracownika; reakcja na stres i moje ulubione na każdej rozmowie - dlaczego akurat ta firma.

Rysiu

W internecie wisi oferta pracy na stanowisko specjalisty ds. kontroli jakości. Widzę, że jest to praca o charakterze zmianowym. Na ile zmian się tutaj pracuje? I w jakich godzinach? Firma oferuje możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Poprzez pracę? Czy są też organizowane jakieś szkolenia/kursy?

Budrys

@RIP co ma do tego koksownia? Ja mówię o warunkach jakie my mamy, to że tam nie ma masek to jakie to ma dla nas znaczenie? Tu je mam na zawołanie, potrzebuje dostaje

Budrys

Odnośnie tej krzemionki trochę się wystraszyłem, byłem u Pani w BHP wczoraj popołudniu i zostały mi pokazane wyniki badań, wytłumaczone jak mierzy się tą krzemionkę i że nie mamy przekroczeń a jej ilość jest tak mała, że dostaliśmy pozwolenie na brak jej badania. Jednak BHP bada ją mimo to, żeby mieć pewność że nic się nie zmienia. Uspokoiło mnie to, jestem pracownikiem na linii, zapylenie fakt jest duże ale mamy nieograniczony dostęp do masek, ludzie w nich pracują.

Krysia

Nawet za 5tys bym nie pracowała, ciekawe jak wasze płuca będą wyglądać za parę, naście lat

@Krysia

A ta wspomniana kwota to zarobki na jakim stanowisku? Nie każdy był na dniu otwartym i wie, albo się chociażby domyśla :) Może uzupełnij komentarz, skoro wiesz?

Majka

Jak naliczają te premie tonażowe? Można jakąs dobrą kwotę z tego uzyskać? To jedyny rodzaj premii u was tak w ogóle?

Lila
@Majka

Premia tonażowa to mit. Norma jest wygórowana, maszyny w złym stanie więc nie da się wyrobić premii. Premia na pasku wypłaty to nadgodziny które są w taki sposób maskowane.

@Lila

Nadgodziny powinny być płacone po wyższej stawce. Są tak rozliczane i wrzucane do premii czy przez to że nie są traktowane jak dodatkowy czas pracy to płacą mniej?

@Lila

To ile płacą za 1h nadgodziny? :) Możesz napisać? Jak dużo tych nadgodzin jest w przeciągu całego miesiąca? Jeśli możesz, to mi to rozjaśnij...

Może w czasie świąt ktoś znajdzie chwilkę i odpisze, jakich zarobków spodziewać się na stanowisku Pracownik Administracyjno - Biurowy? :) Co do produkcji, to dużo tu rozmawiacie i kwoty padają, a o biurze nie za wiele informacji. Liczę na pomoc, został miesiąc na aplikowanie :)

@Pracodawca

Nie przegap swojej szansy i 17 października odwiedź fabrykę mineralnej wełny skalnej PETRALANA. Podczas dnia otwartego poznasz możliwości rozwoju kariery i najnowsze oferty pracy w PETRALANIE i Koksowni Bytom Czekamy na Ciebie we wtorek, 17 października w godz. od 10:00 do 16:00 w siedzibie PETRALANY przy ul. Konstytucji 74 w Bytomiu.

Olek

A to był jakiś inny wypadek niż ten w listopadzie z paczkarką ?

Jogn
@Olek

W lutym miał miejsce śmiertelny wypadek na koksowni głośno o tym bylo5

Papa smerf

Witam pracuje tutaj w tej firmie umowa jest wypłata jest nie narzekam, tylko ludzie tu są dziwni co po niektórzy co usłyszą to później rozgadują po całej firmie i każdy wszystko wie, wózkowi to są jak baby obgadują a wiesz bo ten tamten itd takie czyste plotkary także na tych proszę uważać oczywiście nie wszyscy ale mógłbym na palcach jednej dłoni wymienić ich ......

@Papa smerf

Piszesz, że na wypłatę nie narzekasz, to jak to kwotowo wygląda? Oczywiście chętnie się tez dowiem jakie to stanowisko, bo pewnie to też zalezy od tego. Dbają tu o pracowników pod kątem pakietu socjalnego itp?

Karierowicz

To ile w końcu można zarobić ? Niech ktoś poda konkretną kwotę np. minimalna plus 200 zł brutto ?

WózkowyJózek
@Karierowicz

To zalerzy gdzie , ja robie na wózku i mam 4000 na renke plus premia , ale jesteś stale narazony na chorobotwórcze czynniki wiec to robota tylko dla desperatów , lepiej iść do biedry nosić zgrzewki wody ,serio

Natka
@WózkowyJózek

Za co można otrzymać premię? Za frekwencję? O jakich chorobotwórczych czynnikach mówisz? Czy płacą chociaż jakiś dodatek, skoro jest to praca w złych warunkach?

Zarobki i?

Jestem zainteresowany pracą, ale moje minimum to 10 tys. netto i auto służbowe - damy rade?

Areczek

Jak nie ma stawki to z reguły jest to minimalna lub lekko ponad czyli 3800 max brutto. Są chętni na pracę ??

Olek
@Zarobki i?

Myślę że to duże wymagania i mogą nie zostać spełnione.

Prof.bartolini
@Zarobki i?

Zważywszy na fakt, że przy produkcji inhalujesz sie krzemionką, to moim zdaniem nawet te 10 tysi to mało, bo po co komu pieniądze po drugiej stronie mocy...

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w PETRALANA S.A.?

bolka lolka

Laboratorium na koksowni omijać szerokim łukiem !!! Pseudo kierowniczka - osoba wyjątkowo niekompetentna, bezczelna, niestabilna emocjonalnie. Byle jaki błąd, przeoczenie = awantura i wytykanie przez najbliższe kilka dni + (najczęściej) zapis na tablicy :) zastępczyni kierowniczki - baba ze wsi uważająca się za katoliczkę z zachowaniami niegodnymi nawet taliba. Atmosfera wszechobecnego (usunięte przez administratora), tyrania i despotyzm kierowniczki i jej zastępczyni.

Witam proszę o opinie jak wygląda praca w UR, czy można liczyć na godziwe wynagrodzenie i dobrą atmosferę czy przemiał ludzi ze względu na warunki pracy.

@Kandydat

Z tego co wiem to pracownicy UR narzekają strasznie na traktowanie przez mistrzów produkcji, zarobki też nie są wysokie a warunki pracy opłakane. Wiele osób się zwalnia

Wiele osób się zwalnia m.in ze względu na płace. Trudno jest mi zrozumieć że łatwiej jest zatrudnić nowego pracownika niż dać podwyżkę obecnemu (sprawdzonemu w boju) pracownikowi z wieloletnim stażem.

Xyz

Dobre sobie.Utrzymanie ruchu.Chyba zatrzymanie.Jak nie pomarudza,to sie za"robotę" nie wezmą.

Łucja
@Xyz

No ale widząc ten opis chyba jednak mają na co narzekać z nudów by tego nie robili?

Xyz
@Łucja

Niestety chyba z nudów.Z większości są tzw" łaziki".Łazi tam i z powrotem..Weźmie papierek,pójdzie do biura,wróci z dwoma,w połowie drogi coś się przypomni i idzie po trzeci.Jedynie pracujący na zmianach wiedzą co się dzieje na zakładzie

Łucja
@Xyz

Żartujesz chyba? Bo normalnie czasy gimnazjum aż mi się kojarzą, to jakie jeszcze obowiązki prócz tych papierków by mieli?

Koleś

No to niezbyt dobrze świadczy o firmie. Rotacja, rotacja i jeszcze raz rotacja...

@Koleś

Ludzie piszą głupoty jeżeli przyjdzie ktoś normalny kto ma chęci do pracy to w UR na pewno nie będzie zarabiał najniższej krajowej tylko trzeba chcieć a nie nonstop narzekać

Kaja
@Anonim

Czyli co, rotacja jest przez to, że większości się nie chce? A jak to jest weryfikowane? Tzn. efektywność pracy, żeby jednak nie mieć tej minimalnej?

Wifi
@Kaja

Rotacja jest przez warunki pracy i jej charakter. Nie jest to łatwa praca i nie każdy się tu odnajdzie.

DJ

Nie polecam. Firma w restrukturyzacji. Nie dostaniecie żadnego kredytu...

Olola
@DJ

To prawda. Lepiej dobrze sprawdzić firmę, przeczytać opinie i inne informacje, zanim ktoś się zdecyduje tu zatrudnić.

Karierowicz

Ile można zarobić bo znowu szukajo ? Może ktoś napisać ile za przepracowany miesiąc i dlaczego szukają na umowę zlecenie ?

Jak wygląda rekturacja, oraz praca magazyniera?

Zostaw merytoryczną opinię o PETRALANA S.A. - Bytom

• Jak się pracuje w PETRALANA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PETRALANA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 253.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PETRALANA S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 212, z czego 131 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PETRALANA S.A.?

Kandydaci do pracy w PETRALANA S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PETRALANA S.A.