Panattoni

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył już 27 000 z planowanych 36 500 m kw. w ramach City Logistics Kraków I. Do obiektu wprowadzili się kolejni najemcy -  FM Logistic, który korzysta z narożnego cross-docka oraz Raven – dystrybutor artykułów sportowych. Inwestycja typu brownfield pozwoliła odzyskać dla biznesu kolejne tereny w granicach stolicy małopolski i jednocześnie je zrewitalizować oraz podwyższyć ich wartość ekologiczną.

Potencjał drzemiący w granicy miasta. Panattoni zrealizowało ok. 70 proc. z planowanych 36 500 m kw. w ramach City Logistics Kraków I, a dostarczona powierzchnia jest już w całości wynajęta. Deweloper rozwijając segment obiektów ostatniej mili pozwala swoim najemcom przenosić działalność bliżej klienta i pracownika, z obrzeży aglomeracji w granice miast. Przykładem jest FM Logistic – międzynarodowy operator – który właśnie wynajął 2300 m kw. w City Logistics Kraków I, dokąd przeniósł się ze znajdującej się na południe od stolicy regionu Skawiny. Oprócz doskonałego położenia w mieście, przy ul. Cementowej, umożliwiającego wdrożenie na szerszą skalę usług dla logistyki miejskiej firma zyskała także bardzo dobry dostęp do nieodległej drogi ekspresowej S7 oraz korzysta z dopasowanej powierzchni. Odpowiednio zaprojektowany magazyn, pozwoli sprawnie prowadzić operacje logistyczne. Deweloper zrealizował narożny cross-dock, a także dostosował do zwiększonych potrzeb najemcy liczbę doków, bram wjazdowych i miejsc parkingowych. Panattoni zadbało również o ponadstandardowe doświetlenie światłem naturalnym, wynoszące 10 procent. City Logistics Kraków I to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym.

 - Kraków przez swoje położenie i historię jest kluczowym ośrodkiem biznesowym Polski, ale niska dostępność gruntów ogranicza jego możliwości dla sektora nieruchomości przemysłowych. Dlatego, aby zapewnić swoim klientom możliwość rozwoju w najlepszych lokalizacjach, Panattoni odzyskuje grunty poprzemysłowe. Brownfield pozwala wydobywać potencjał stolicy małopolski i rozwijać się w regionie firmom z branży logistyki, handlu, czy odzieżowej, które napędzają atrakcyjność Krakowa i okolic. W Panattoni w dwóch ostatnich latach ok. 1/3 realizacji stanowiły inwestycje typu brownfield. Odzyskiwanie terenów poprzemysłowych to konkretna korzyść dla biznesu, przy jednoczesnym wpisaniu się w Gospodarkę Obiegu Zamkniętego – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Z powierzchni w City Logistics Kraków I już korzysta również firma Raven Sport Sp. z o.o., która zajęła 1600 m kw. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją i handlem wysokiej jakości odzieżą, obuwiem oraz sprzętem turystyczno-sportowym i jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem kilkunastu uznanych i rozwijających się brandów. Krakowskie pochodzenie firmy potwierdza potencjał obiektów City Logistics dla firm lokalnych o ponadregionalnym zasięgu.

City Logistics Kraków I powstaje w strategicznej lokalizacji, zarówno pod kątem ponadregionalnego prowadzenia działalności, jak i dostępu do pracownika. Inwestycja znajduje się  w jednej z industrialnych dzielnic miasta, zaledwie ćwierć kilometra od pętli tramwajowej i autobusowej. Największym jej atutem jest bliskość drogi ekspresowej S7, która już niedługo połączy obiekt m.in. z Warszawą, czy Gdańskiem na północy. Kolejną mocną stroną parku, która pozwala na wsparcie nawet mniejszych działalności, jest możliwość wynajęcia minimalnych modułów. Format SBU umożliwia skorzystanie z minimum 1080 m kw. Elastyczna powierzchnia pozwala na prowadzenie operacji zarówno logistycznych, produkcyjnych, magazynowych, jak i e-commerce’owych.

Pracodawca

 Aktualność

Wiecha zawisła na Panattoni Park Rzeszów North. Realizacja dla LPP na półmetku
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, na półmetku realizacji Fulfillment Center dla LPP w Rzeszowie. Budowa blisko 70 000 m kw. ruszyła w styczniu br., a zakończenie inwestycji planowane jest już na koniec roku.




Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, na półmetku realizacji Fulfillment Center dla LPP w Rzeszowie. Budowa  blisko 70 000 m kw. ruszyła  w styczniu br., a zakończenie inwestycji planowane jest już na koniec roku. Inwestycja pozwoli na obsługę 100 000 zamówień dziennie i wsparcie sprzedaży internetowej w Niemczech, Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji. Panattoni przygotuje m.in. 5000 m kw. powierzchni pod automatyczną linię przewoźników. Do końca roku powierzchnia dostarczona przez dewelopera dla LPP przekroczy 170 000 m kw.


Wszystko zgodnie z planem. Jak pierwotnie planowano, po 5 miesiącach kończy się pierwszy etap realizacji przez Panattoni Fulfillment Center dla LPP - największej firmy odzieżowej w regionie CEE – które zajmie 69 000 m kw. w ramach Panattoni Park Rzeszów North. Półmetek uwieczniła uroczystość zawieszenia Wiechy, w której udział wziął Michał Samborski, Head of Development w Panattoni, wiceprezes LPP Jacek Kujawa oraz Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar. Podczas wydarzenia wskazywano m.in. na znaczenie inwestycji dla gminy i regionu, a przedstawiciele lokalnej władzy i firmy LPP podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektów społecznych na terenie Gminy. Wraz z końcem czerwca Panattoni zakończy prace nad blachą dachową oraz elewacją budynku i rozpocznie realizację wewnątrz inwestycji. Prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu wokół magazynu deweloper planuje sfinalizować do końca sierpnia, kiedy rozpocznie się przyjęcie przez LPP pierwszych dostaw zaplecza technologicznego i wyposażanie obiektu w systemy magazynowe. Ostateczne uruchomienie inwestycji planowane jest na IV kw. br.


- Powierzchnia powstająca w ramach Panattoni Park Rzeszów North to kolejna nasza realizacja dla LPP pod e-commerce – tylko w tym roku dostarczymy firmie aż 133 000 m kw., a łącznie będzie to ponad 170 000 m kw. Rozwój sprzedaży internetowej sprzyja zwiększeniu zasobów magazynowych, a jak pokazują nasze inwestycje - jesteśmy na to gotowi, oferując klientom dostosowane powierzchnie pod wybrane procesy w najlepszych lokalizacjach, pozwalających na międzynarodową działalność. Dbamy o to, aby znajdowały się blisko rynków zbytu oraz miały dostęp do odpowiedniej infrastruktury drogowej i pracowników. Te wszystkie kryteria spełnia nasza podkarpacka inwestycja, która rośnie w oczach i napędza rzeszowski rynek – powiedział Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.


- Powstający w Jasionce magazyn to dla LPP kluczowy projekt z punktu widzenia usprawniania naszej dystrybucji. Dlatego cieszę się, że po zaledwie kilku miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, możemy wspólnie z naszymi partnerami i w obecności władz regionu, symbolicznie zamknąć pierwszy etap budowy. Zawieszona dziś wiecha jest potwierdzeniem, że projekt realizowany jest zgodnie z harmonogramem i już za kilka miesięcy, dzięki determinacji wszystkich firm zaangażowanych w realizację tej inwestycji, nowy obiekt zostanie włączony do globalnej sieci logistycznej LPP – komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.


LPP w ramach Panattoni Park Rzeszów North obsługiwać będzie 100 000 zamówień dziennie, a budynek pozwoli na składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. Rozmiar inwestycji umożliwi wsparcie sprzedaży internetowej m.in. w Niemczech, Czechach, czy na Węgrzech i Słowacji. Otwarcie kolejnego wielkopowierzchniowego obiektu pozwoli na szybszą obsługę klientów, których liczba stale rośnie, i doskonalenie obszaru „customer service”.  W ramach inwestycji firma LPP skorzysta m.in. z dostosowanych systemów informatycznych, które wesprą działania z zakresu omnichannel i pozwolą na nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych oraz magazynu. Najemca skorzysta z automatycznej linii przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 000 m kw., która zostanie połączona z sorterem wysyłkowym, co pozwoli na sprawny podział na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę.


Kluczowym dla wyboru Panattoni Park Rzeszów North na miejsce nowego Fulfillment Center  LPP było jego atrakcyjne położenie. Obiekt powstaje między węzłami autostrady A4, która przebiega m.in. przez Wrocław, Kraków, czy Katowice i łączy granicę południowo-wschodnią z południowo-zachodnią. Ponadto inwestycja położona będzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 19 prowadzącej na Słowację i zaledwie 1 km od Lotniska Rzeszów – Jesionka.


Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z 2 budynków klasy A o łącznej powierzchni 83 500 m kw. Kompleks pozwoli na prowadzenie procesów magazynowych i logistycznych, jak i lekkiej produkcji. Realizacja zostanie przygotowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni. Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią, czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla małych zwierząt. Pracownicy skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

Pracodawca

 Aktualność

Panattoni Park Wrocław West Gate rozbudowywany. Ponad 16 000 m kw. dla Hellmann Worldwide Logistics Polska sp. z o.o. sp.k.
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Wrocław West Gate. Do nowopowstającego budynku wprowadzi się Hellmann Worldwide Logisitcs Polska sp. z o.o. sp.k. – międzynarodowy operator.



Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Wrocław West Gate. Do nowopowstającego budynku wprowadzi się Hellmann Worldwide Logisitcs Polska  sp. z o.o. sp.k. – międzynarodowy operator, który w ciągu najbliższego miesiąca zajmie 16 200 m kw. Po rozbudowie park osiągnie ok. 46 900 m kw., a Panattoni zbliży się do 2 mln m kw. w regionie Wrocławia – najatrakcyjniejszego miejsca dla biznesu w Polsce.


Doceniony po raz kolejny. Region Wrocławia nieustannie prezentuje ogromny potencjał, co potwierdziło m.in. ubiegłoroczne badanie Business Environment Assesment Study -  stolica Dolnego Śląska jest najbardziej atrakcyjnym dla biznesu miastem w kraju. Wrocław to także doskonałe miejsce dla powierzchni przemysłowych, z popytem ok. 1 mln m kw. w ub. r. Za lwią część odpowiada Panattoni, które rozbudowuje w regionie kolejne inwestycje i zbliża się do 2 mln. m kw. dostarczonej powierzchni. Tym razem deweloper kończy drugi budynek w ramach Panattoni Park Wrocław West Gate, a 16 200 m kw. już w przyszłym miesiącu zajmie Hellmann Worldwide Logistics Polska sp. z o.o. sp.k. To druga tegoroczna współpraca Panattoni z operatorem logistycznym, który wynajął powierzchnię również w toruńskim parku dewelopera.


- Dwukrotna współpraca w jednym roku to zapowiedź owocnej kooperacji Panattoni z Hellmann Worldwide Logistics, więc niecierpliwie czekamy na jej rozwój. Wierzymy, że postawienie na nas to ważny krok w rozwoju firmy, która wybiera ogromną jakość realizacji, jak i strategiczne lokalizacje na mapie Polski dające dostęp do kluczowych rynków w kraju i Europie – mówi Szymon WIęcek, Senior Development Manager w Panattoni


Położenie Panattoni Park Wrocław West Gate zapewnia sprawny dojazd do każdej drogi szybkiego ruchu i autostrady w regionie Dolnego Śląska. Droga krajowa 94 prowadzi zarówno do drogi ekspresowej S3, biegnącej wzdłuż całej zachodniej granicy kraju, jak i do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. AOW łączy autostradę A4 z drogami ekspresowymi S5 i S8, co z kolei pozwala dotrzeć m.in. do Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa oraz granicy z Czechami i Niemcami. Panattoni Park Wrocław West Gate znajduje się również 10 km od międzynarodowego portu lotniczego.


Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.) o docelowej powierzchni 46 900 m kw., realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM. Deweloper implementuje w obiektach zarówno liczne rozwiązania z zakresu energooszczędności, jak i wellbeingu użytkowników. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim.

Pracodawca

 Aktualność

Panattoni partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największej w Polsce organizacji zajmującej się koncepcją zrównoważonego rozwoju. Deweloper od lat rozwija swoją ofertę zielonego budownictwa, wspiera lokalne społeczności, czy współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Firma jest liderem pozytywnych zmian w sektorze nieruchomości przemysłowych.




Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największej w Polsce organizacji zajmującej się koncepcją zrównoważonego rozwoju. Deweloper od lat rozwija swoją ofertę zielonego budownictwa, wspiera lokalne społeczności, czy współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Firma jest liderem pozytywnych zmian w sektorze nieruchomości przemysłowych.


Spełniając cele i tworząc lepszy świat. Współczesny biznes przechodzi gwałtowne przemiany. Drogowskazem dla nas wszystkich jest 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ustalonych podczas szczytu ONZ w 2015 roku. Podążając za nim firmy działają z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń, rozwijając się w ramach 5 obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój oraz partnerstwo. Panattoni – europejski lider rynku nieruchomości przemysłowych – dokłada swoją cegiełkę do realizacji oenzetowskich celów koncentrując się na takich obszarach jak: Czysta woda i warunki sanitarne; Czysta i dostępna energia; Innowacyjność, przemysł, infrastruktura; Zrównoważone miasta i społeczności; Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, Działania na rzecz klimatu i wreszcie Przywracanie i utrzymanie bioróżnorodności.


Dlatego naturalnym krokiem dla firmy jest bycie partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największej w Polsce organizacji zajmującej się upowszechnianiem wiedzy, edukacją oraz wsparciem inicjatyw z zakresu koncepcji zrównoważonego rozwoju.


- Czynnik społeczny i perspektywa różnorodności interesariuszy są niezwykle istotne dla Panattoni. Dlatego stawiamy na współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które tworzy idealną platformę dla wzajemnego inspirowania się przedsiębiorstw w dążeniu do działania zgodnie ze zrównoważonym rozwojem, promując dobre praktyki i wspierając potrzebnym know-how. Liczymy, że to początek wieloletniej kooperacji – mówi Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe w Panattoni.


Wyzwania społeczne, środowiskowo-klimatyczne i rosnące oczekiwania wobec biznesu to jasny sygnał, że konieczne jest pilne podjęcie przez firmy działań z zakresu CSR. O powodzeniu tych inicjatyw decyduje m.in. spójność z wartościami, weryfikowanie potrzeb oraz otwartość na współpracę. Dlatego cieszy nas, że rośnie grono firm-liderów, które chcą z jednej strony poszerzać jeszcze swoją wiedzę, a z drugiej inspirować i wspólnie zachęcać inne przedsiębiorstwa do zintensyfikowania wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tak więc z radością i nadzieją witamy w Programie Partnerstwa FOB firmę Panattoni – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.


Zielone światło dla zmian. Działalność Panattoni z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu jest wieloobszarowa. Firma jest liderem ekologicznych zmian w sektorze nieruchomości przemysłowych. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojego standardu certyfikację środowiskową metodą BREEAM najpierw na poziomie Very Good, a następnie Excellent, który uzyskało już ponad 400 000  m kw. powierzchni dostarczonych przez firmę. W Polsce portfolio obiektów Panattoni potwierdzonych zielonymi certyfikatami to ponad 5 mln m kw., a w planach jest kolejne 3,5 mln m kw. powierzchni. Warto podkreślić, że certyfikacja obiektów idzie w parze z redukcją zużycia energii i wody w budynkach, a także z polepszeniem dobrostan osób w nich pracujących. Ponadto Panattoni pewnie zmierza w kierunku zeroemisyjności, m.in. zasilając znaczną część swojego portfolio energią z odnawialnych źródeł, czy coraz częściej implementując instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. Firma dba również o bioróżnorodność swoich inwestycji oraz dobrostan pracujących w obiektach, m.in. realizując zielone strefy relaksu.


Zrównoważony, zróżnicowany. Tworzenie przyjaznego środowiska dla pracowników swoich inwestycji, idzie w parze z wielotorowym wsparciem dla zespołu Panattoni, który w samej Polsce liczy blisko 600 osób.Firma promuje równe szanse, szanuje różnorodność i wyklucza dyskryminację ze względu na wiek, niepełnosprawność, czy płeć, co widać w strukturach - połowę stanowisk menadżerskich przedsiębiorstwa zajmują kobiety. Panattoni inwestuje w wellbeing i work-life balance swojego zespołu – każde z 11 biur w Polsce jest odpowiednio zaprojektowane biura, organizowane są webinaria na temat zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym czy udostępniane są platformy benefitowe. Ponadto firma mocno stawia na rozwój, m.in. poprzez szkolenia działowe i indywidualne, czy dofinansowanie studiów i kursów, także językowych. Panattończycy zaś angażują się we wsparcie organizacji charytatywnych takich jak Unicef czy Instytut Curie.


Deweloper pomaga na wielu płaszczyznach. Od początku pandemii koronawirusa wspierał medyków oraz zaopatrywał placówki medyczne w potrzebny sprzęt. W obliczu trwającej obecnie na wschodzie wojny firma udostępniła wolne powierzchnie przemysłowe firmom ukraińskim, umożliwiając relokację zasobów, a także dołączyła do akcji #Property4Ukraine. W jej ramach przedstawiciele sektora nieruchomości przekształcili powierzchnie biurowe w miejsca do życia dla uchodźców. Przedsiębiorstwo jest również sponsorem dwóch akademii piłkarskich – BVB im. Łukasza Piszczka, a także Widzewa Łódź.


Naturalnym elementem rozwoju Panattoni jest także wsparcie lokalnych społeczności. Deweloper tworzy niezbędną infrastrukturę drogową w rejonach swoich inwestycji, buduje chodniki, czy stawia przystanki autobusowe. Ponadto prowadzi liczne nasadzenia w miastach, w których działa. Firma reaguje również na inne pilne potrzeby, np. finansując remonty oddziałów szpitali i centrów zdrowia (m.in. w Gdańsku), czy wyposażając gabinet Integracji Sensorycznej w jednej ze szkół podstawowych w Warczu.


Pracodawca

 Aktualność

Hermes Fulfilment rozpoczyna budowę swojego pierwszego hubu logistycznego w Polsce
Firma Hermes Fulfilment rozpoczęła budowę w gminie Iłowa pierwszego centrum logistycznego w Polsce. Obiekt o powierzchni 150 tys. m2, będzie jednym z największych hubów grupy Hermes w Europie, a zatrudnienie znajdzie tu około 1900 osób.




Firma Hermes Fulfilment rozpoczęła budowę w gminie Iłowa pierwszego centrum logistycznego w Polsce. Obiekt o powierzchni 150 tys. m2, będzie jednym z największych hubów grupy Hermes w Europie, a zatrudnienie znajdzie tu około 1900 osób. Inwestor planuje otwarcie realizacji przed końcem 2023 roku. Wartość inwestycji osiągnie 300 mln euro. Hermes Fulfilment działa we współpracy z Panattoni, głównym deweloperem i managerem projektu.


We wtorek, 26 kwietnia, odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod hub logistyczny firmy Hermes Fulfilment, zlokalizowany w gminie Iłowa w powiecie żagańskim. Powstająca inwestycja jest pierwszą w Polsce dla grupy Hermes i drugą co do wielkości Hermes Fulfilment w Europie. Jej deweloperem jest firma Panattoni.


Centrum logistyczne w Iłowej będzie odpowiedzialne za operacje kompletacji zamówień dla firm e-commerce Grupy OTTO oraz usługi o wartości dodanej (VAS). Wśród obsługiwanych zamówień dominować będzie odzież, tekstylia, biżuteria, zabawki i drobny sprzęt AGD.


Grupa OTTO działa w sektorze handlu detalicznego od ponad 70 lat i jest dziś obecna w ponad 30 krajach. Jej logistyczną częścią jest grupa Hermes, w tym Hermes Fulfilment.


Wmurowanie kamienia węgielnego w Iłowej zgromadziło szeroką reprezentację samorządowców lokalnych i regionalnych, przedstawicieli władz wojewódzkich oraz wykonawców.


Wybraliśmy gminę Iłowa ze względu na jej atuty lokalizacyjne i stan infrastruktury. Jednak taka inwestycja może powstać tylko z otwartością i we współpracy z władzami samorządowymi – powiedziała Julia Hanebuth, Dyrektor Zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środową i Wschodnią.


Na dwóch poziomach o łącznej powierzchni użytkowej 150 tys. mkw. powstaną miejsca pracy dla 1.900 osób. Niemal 60 procent z nich będą stanowić kobiety. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi funkcjonowania będzie możliwe wyekspediowanie niemal 80 mln artykułów rocznie. Panattoni planuje oddanie obiektu do użytku na przełomie III i IV kwartału 2023 roku.


Pierwsze centrum logistyczne Hermesa w Iłowej to jeden z największych obiektów tego typu w Polsce. Stawiamy w nim na połączenie technologii z umiejętnościami ludzkimi. Dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji praca będzie bardziej elastyczna, komfortowa i bezpieczna niż w podobnych obiektach. Jak wynika z naszych badań to znaczące atuty dla pracowników branży logistyczno-magazynowej – dodała Julia Hanebuth.


Bliskość Niemiec i otwarte okno na obsługę znacznego obszaru Europy sprawiają, że duże formaty obiektów przemysłowych, centra realizacji zamówień, czy bazy logistyczne stały się nieodłączną częścią zachodniej Polski. Po takich ośrodkach jak Zielona Góra, Grodzisk Wielkopolski, Świebodzin, Bolesławiec, czy bardziej na północy Szczecin i Stargard, atrakcyjność lokalizacji blisko granicy potwierdza Iłowa. W miejscowości położonej zaledwie 20 km od Niemiec Panattoni dostarczy nowemu inwestorowi pierwsze w Polsce centrum logistyczne.


Niemcy, według prognoz, staną się największym rynkiem e-commerce w Europie już w 2025 roku, generując 19 proc. europejskiego przychodu w tym segmencie. Potężna i nieustannie rozwijająca się branża sprzedaży internetowej napędza zapotrzebowanie na wielkopowierzchniowe centra fulfilmentowe, dla których idealnym hubem okazuje się zachodnia część Polski. Bliskość granicy umożliwia obsługę większości rynków w tej części kontynentu, która odpowiada za lwią część transakcji online oraz przychodów sektora – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director  z Panattoni i dodaje: W regionie zachodniej granicy Polski pobudzamy rozwój wielu rynków, budując m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Gorzowie, Świebodzinie, Bolesławcu, Głogowie, czy w Żarach. Dostarczyliśmy tu już ponad milion m kw. powierzchni, a znajomość rynku, zaufanie klientów – jak Grupa Otto i Hermes Fulfilment - i zainteresowanie regionem napędzają kolejne inwestycje.


Inwestycja Hermes Fulfilment przejdzie certyfikację metodą środowiskową DGNB na poziomie Gold. Jej lokalizacja zapewnia doskonałe połączenia z główną autostradą z Polski do Niemiec, a także dobry dostęp do pracowników w regionie. 


Iłowa jest gminą położoną w południowej części województwa lubuskiego, w powiecie żagańskim. Jej silną stroną jest lokalizacja w obszarze przygranicznym i dogodna komunikacja drogowa z rynkiem Unii Europejskiej.


Inwestycja Hermes zbiega się z debatą na temat strategii rozwoju gminy. Cieszymy się, że nasze prognozy dotyczące wyznaczonych kierunków rozwoju są zbieżne z potrzebami międzynarodowego biznesu logistycznego. To uznanie dla samorządu, ale i poważne wyzwanie. Kolejnym krokiem naszej Gminy będzie rozbudowa niezbędnej infrastruktury i stworzenie warunków dla budownictwa mieszkaniowego. Jestem przekonany, że dzięki nowym inwestorom i sprawnemu zarządzaniu uda nam się osiągnąć wspólne cele. – powiedział Paweł Lichtański, Burmistrz Iłowej.

Pracodawca

 Aktualność

Panattoni Sponsorem Głównym najlepszego polskiego golfisty – Adriana Meronka
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, Sponsorem Głównym Adriana Meronka, najwyżej notowanego polskiego golfisty. Współpraca ma na celu wsparcie międzynarodowej kariery zawodnika, jak i budowanie popularności golfa w Polsce




Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, Sponsorem Głównym Adriana Meronka, najwyżej notowanego polskiego golfisty. Współpraca ma na celu wsparcie międzynarodowej kariery zawodnika, jak i budowanie popularności w Polsce dyscypliny, która na świecie znajduje blisko 80 milionów entuzjastów. To kolejna inwestycja Panattoni w polski sport, m.in. po klubach i akademiach piłkarskich, czy drużynie koszykówki. 


Golf w skali świata jest jednym z najchętniej uprawianych sportów zarówno w wymiarze profesjonalnym, jak i rekreacyjnym. Na największych rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Japonii – grają dziesiątki milionów entuzjastów, a nawet Czechy mogą pochwalić się liczbą ponad 100 tysięcy golfistów. Co prawda w Polsce miłośników tej dyscypliny jest kilkukrotnie mniej, jednak corocznie przybywa graczy w tempie 5-10 proc., a ten sposób rekreacji coraz częściej wybierają całe rodziny.


Swoją cegiełkę do popularyzacji golfa dokłada Panattoni, które zostało Sponsorem Głównym Adriana Meronka – obecnie jednego z czołowych zawodników DP World Tour, uczestnika zeszłorocznego US Open oraz Olimpijczyka z Tokio. Firma będzie wspierać golfistę co najmniej do końca marca 2023 roku. –„Golf przy bliskim poznaniu tylko zyskuje, dlatego nic nie jest mu tak potrzebne, jak dobra promocja, a tę gwarantują zawodnicy tacy jak Adrian Meronk, którzy mogą rywalizować z najlepszymi na świecie. Cieszymy się, że nasze wsparcie może pozwolić stawiać mu kolejne kroki, promować dyscyplinę w kraju i jeszcze efektywniej nawiązywać walkę z topowymi golfistami globu” – mówi Robert Dobrzycki, CEO & Co-owner Panattoni i dodaje: „– Adrian Meronk w ciągu dwóch ostatnich lat znacząco podniósł swoją pozycję, ma za sobą doskonale rozegrane turnieje. Golf to sport, w którym wyjątkowo liczy się dyscyplina, strategia i skupienie na celach. Uczy gry fair play, ale uchodzi za najtrudniejszy sport na świecie. W Panattoni lubimy wyzwania – sportowe i biznesowe. Dlatego wspieranie polskich sportowców, którzy odważnie sięgają po światowe nagrody, jest zgodne z filozofią firmy. I moją osobistą – mówi CEO i Co-owner Panattoni Europe Robert Dobrzycki.


Dla samego Adriana to także wielka radość i duma, że wspierać go będzie Panattoni: - „Bardzo cieszę się na współpracę z liderem swojej branży w Polsce i Europie. Wiele nas łączy z Panattoni. Dumnie i skutecznie reprezentujemy Polskę na arenie międzynarodowej - w swoich obszarach - a cechy, które pozwalają osiągnąć tryumf w sporcie, sprawdzają się też w biznesie. Mam nadzieję na długą współpracę pełną sukcesów sportowych i biznesowych.


Dotychczas piłka była trochę większa. Współpraca z Adrianem Meronkiem nie jest pierwszą inwestycją Panattoni w krajowy sport. Od pięciu lat deweloper sponsoruje kobiecą drużynę koszykówki Euro Lider Pruszków. Firma stawia również na liczne współprace w piłce nożnej – wspierając m.in. drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała czy dwie akademie piłkarskie – BVB im. Łukasza Piszczka w Goczałkowicach Zdrój oraz Widzewa Łódź. Z pierwszą deweloper rozpoczął współpracę w 2019 roku, a obecnie jest Sponsorem Głównym. W ciągu blisko trzech lat doszło m.in. do przebudowy boisk, adaptacji terenu rekreacyjnego wraz z budową szatni, dostarczenia infrastruktury pod pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji, a także zrealizowania pomocniczego budynku technicznego. Współpraca z Akademią Widzewa Łódź ruszyła z początkiem 2022. Strategiczne partnerstwo Panattoni pozwoli wejść klubowi na jeszcze wyższy poziom organizacyjny i sportowy, a także ma pomóc w awansie do ekstraklasy i dalszych sukcesach, także na szczeblu międzynarodowym.


Wspierać aktywność i aktywnością. Panattoni od lat udowadnia, że sport to nie tylko zdrowie, ale także idealny sposób wsparcia potrzebujących. Pracownicy firmy brali udział w kilku edycjach Charytatywnego Turnieju Piłki Plażowej Nieruchomości Komercyjnych organizowanego przez agencję doradczą JLL.  W kolejnych wydaniach zawodów uczestnicy wspierali min. Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”, czy Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Co roku drużyna Panattoni bierze również udział w kolarskim rajdzie na najważniejsze wydarzenie branży nieruchomości w Europie – MIPIM. Uczestnicy pokonują na swoich jednośladach nawet 1000 kilometrów, by wesprzeć wybrane organizacje, m.in. Instytut Curie -  ośrodek badawczy i leczniczy chorób nowotworowych. Ponadto pod koniec 2020 roku w ramach wewnętrznej akcji Robomania firma wsparła organizację UNICEF, a zebrane środki zostały przeznaczone na pomoc w walce z koronawirusem w takich krajach jak Sudan, Jemen, Niger, czy Syria.

Pracodawca

 Aktualność

Zachodnia Polska z niesłabnącym potencjałem. Powstaje Panattoni Park Gorzów II – planowane blisko 70 000 m kw.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje swoje portfolio w województwie lubuskim. Deweloper rozpoczyna realizację Panattoni Park Gorzów II o docelowej powierzchni 67 000 m kw. w ramach trzech budynków.



Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje swoje portfolio w województwie lubuskim. Deweloper rozpoczyna realizację Panattoni Park Gorzów II o docelowej powierzchni 67 000 m kw. w ramach trzech budynków. Pierwszy z nich zostanie ukończony jeszcze w tym roku i zajmie 36 500 m kw. Po finalizacji inwestycji, portfolio firmy w regionie przekroczy 700 000 m kw.  


Rynek lubuski rośnie błyskawicznie, napędzany przez kolejne realizacje Panattoni. Firma dostarczyła tu ok. 400 000 m kw. powierzchni przemysłowej. Zrealizowała zarówno parki własne – w Zielonej Górze i Gorzowie – jak i wielkopowierzchniowe obiekty szyte na miarę – w tym BTS Świebodzin zajmujący 200 000 m kw., który był największym obiektem przemysłowym wybudowanym w ub. r. w Polsce. Teraz deweloper rusza z kolejną inwestycją – Panattoni Park Gorzów II. W ramach trzech budynków firma dostarczy 67 000 m kw. Pierwszy z nich zostanie ukończony pod koniec br., a jego powierzchnia wyniesie 36 500 m kw. Obiekt powstanie w odległości niecałej godziny drogi od granicy z Niemcami.


- Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Położony w sąsiedztwie zachodniej granicy pozwala na obsługę klientów z Niemiec i dalszej części kontynentu, stając się hubem dla międzynarodowej działalności. Potencjał potwierdzają liczby - popyt na poziomie 400 000 m kw. w 2021 roku., porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – niższy tylko od tzw. Wielkiej Piątki. – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.


Panattoni Park Gorzów II powstaje ok. 8 km od centrum miasta, niedaleko drogi S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy, łącząc Legnicę ze Szczecinem. Arteria jest częścią  trasy europejskiej E65 - wiodącej z północy na południe Europy. Nowy kompleks Panattoni będzie przystosowany zarówno pod procesy magazynowania, logistyki i e-commerce oraz możliwe będzie dostosowanie budynków pod wymogi indywidualnych produkcji. Inwestycja powstanie również zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa. Przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i będzie pierwszym parkiem własnym Panattoni w regionie o tak wysokim standardzie ekologicznym.

Pracodawca

 Aktualność

Największy producent AGD w Europie po raz kolejny stawia na Panattoni. Już ponad 150 000 m kw. dla BSH w Łodzi

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną łódzką realizacją dla największego producenta sprzętu AGD na kontynencie. Firma BSH w najbliższym miesiącu skorzysta z ponad 12 000 m kw. w ramach Panattoni Park Business Center Łódź III. W obiekcie magazynowane będą m.in, komponenty do suszarek. Dotychczasowe realizacje dewelopera w Łodzi dla BSH to 3 inwestycje o łącznej powierzchni ok. 150 000 m kw. Ponadto w ramach CEL HUB Panattoni dostarczyło Appliance Park przeznaczony dla dostawców komponentów do fabryk producenta.

Jak w Łodzi, to z Panattoni. Panattoni wybudowało w regionie łódzkim ok. 2 mln m kw., z tego już ponad 150 000 m kw. dla firmy BSH – największego producenta sprzętu AGD w Europie i jednego z globalnych liderów. Tym razem przedsiębiorstwo wynajęło 12 000 m kw. w Panattoni Park Business Center Łódź III i skorzysta z tej powierzchni w ciągu najbliższego miesiąca. Z obiektu firma obsłuży fabrykęsuszarek.

– W związku z intensywnym rozwojem BSH w Łodzi i trwającymi projektami zaistniała konieczność wynajęcia dodatkowej powierzchni magazynowej. Możliwość polegania na partnerze takim jak Panattonipozwala na rozwój naszych łódzkich fabryk zgodnie z planem. – mówi Paweł Adamowicz, dyrektor Fabryki Suszarek.

– Po raz kolejny nasza realizacja dla BSH doskonale wpisuje się w działalność firmy w regionie, stając się częścią dobrze działającego organizmu. Panattoni znów potwierdza, że jest doskonałym partnerem w całościowym rozwoju, dostarczając zróżnicowaną powierzchnię w strategicznych lokalizacjach. – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Dotychczas deweloper zrealizował dla BSH m.in. największą na kontynencie fabrykę artykułów gospodarstwa domowego o powierzchni 57 000 m kw. Inwestycja połączona jest z zajmującym blisko 80 000 m kw. centrum logistycznym, na terenie którego Panattoni przygotowało m.in. dwie bocznice kolejowe z trzema torami postojowymi, a także wybudowało stację kolejową, której peron mierzy 590 m. W sąsiedztwie deweloper zrealizował również Appliance Park o powierzchni 30 000 m kw., który w całości dedykowany jest dostawcom komponentów do fabryki firmy. Teraz w ramach Panattoni Business Center Łódź III firma dostarczyła kolejne 12 000 m kw., z których klient skorzysta w ciągu najbliższego miesiąca. 

BSH skorzysta z doskonałej lokalizacji Panattoni Park Business Center Łódź III. Obiekt położony jest zaledwie 3,5 kilometra od centrum miasta i pozwala na sprawne dotarcie zarówno tramwajem, jak i autobusem. Ponadto 5 km dzieli inwestycję od autostrady A1 - leżącej w VI transeuropejskim korytarzu transportowym – i 18 km od autostrady A2, łączącej Łódź m.in. z Poznaniem, Warszawą i Berlinem.

Pracodawca

 Aktualność

#Property4Ukraine. Branża nieruchomości zapewnia dach nad głową dla 3 tys. uchodźc

Cztery warszawskie biurowce zamieniają się już w centra pobytowe dla uchodźców z Ukrainy. Ich przygotowanie i długoterminowe utrzymanie biorą na siebie wiodące firmy z branży nieruchomości.

W sumie 3 tys. uchodźców przyjmą w czterech budynkach: Archicom, Echo Investment, Globalworth oraz Skanska. Branża nieruchomości jednoczy się w pomocy, by zapewnić schronienie imigrantom z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. W inicjatywę zaangażowało się już dwanaście podmiotów: AFI Europe, Atenor, Cornerstone Investment Management, Echo Investment, EPP, Globalworth, Griffin Capital Partners, GTC, HB Reavis Poland, Immofinanz, Panattoni oraz Skanska. Zostały też uruchomione formalne mechanizmy, dzięki którym projekt mogą wspierać finansowo chętne firmy i osoby prywatne.

– 24 lutego znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości. Atak wojsk rosyjskich na wolną Ukrainę zmienił wszystko z dnia na dzień, a my w Warszawie musieliśmy przestawić się na funkcjonowanie w warunkach kryzysowych. Wszyscy zameldowaliśmy się do pracy, ale nie moglibyśmy przygotować wsparcia na taką skalę i o tak wysokim standardzie, gdyby nie wsparcie prywatnych firm. To ogromny wyraz solidarności, za który dziękuję! – mówi Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Firmy, które dołączyły do akcji #Property4Ukraine, chcą pomagać uchodźcom w sposób najbardziej dla nich oczywisty i naturalny – oddając w ich ręce zaaranżowaną na potrzeby sytuacji przestrzeń biurową w swoich budynkach. Echo Investment, Globalworth i Skanska dostosowują biurowce do potrzeb uchodźców na własny koszt. Wydatki związane z funkcjonowaniem tych obiektów będą ponoszone wspólnie z innymi firmami, które zdecydują się dołączyć do inicjatywy. Wsparcie organizacyjne i merytoryczne zapewnia United Nations Global Compact Network Poland.

W obliczu kryzysu humanitarnego w Ukrainie kwestią absolutnie kluczową jest ochrona i zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej. UN Global Compact został włączony w ONZ-owski łańcuch pomocy humanitarnej w ramach Connecting Business initiative (CBi), koordynowanej przez UN OCHA (Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej). Zadaniem UN Global Compact Network Poland jest mobilizacja sektora prywatnego oraz koordynacja współpracy biznesu z agendami ONZ, kluczowymi polskimi organizacjami pozarządowymi i innymi interesariuszami zaangażowanymi w pomoc humanitarną.

– Według danych UNHCR, mówimy o najszybciej rosnącym kryzysie uchodźczym od czasu II wojny światowej. Dlatego szczególną troską jest zadbanie już dziś o długoterminowe wsparcie uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, m.in. w zakresie miejsca zamieszkania. To niezmiernie ważne, że firmy z branży nieruchomości wspólnie i solidarnie, w myśl apelu UN Global Compact Network Poland – Zjednoczony biznes dla Ukrainy! – zdecydowały się na udzielenie pomocy w tym tak newralgicznym obszarze. Mam nadzieję, że ten przykład zachęci także inne podmioty z branży, zarówno w polskich, jak i europejskich miastach, do działań o podobnym charakterze. UN Global Compact jest inicjatywą Sekretarza Generalnego ONZ, skupiającą biznes respektujący 10 Zasad UN Global Compact, w tym w zakresie praw człowieka i przeciwdziałania korupcji, co jest gwarancją transparentności działań w ramach tego rodzaju skomplikowanych projektów. Cel nadrzędny to efektywna i długofalowa, mądra pomoc – zaznacza Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Obecnie powierzchnie biurowe są sukcesywnie przekształcane na tymczasowe centra dla uchodźców. Adaptowane są przestrzenie w czterech warszawskich obiektach: dwa budynki kompleksu Empark należące do Echo Investment i Archicom, a także dwa wieżowce w centrum Warszawy: Ilmet będący w portfelu Skanska oraz Warta Tower, której właścicielem jest Globalworth. W budynku Echo Investment już mieszka około 400 osób. Gotowa na przyjęcie uchodźców powierzchnia wraz z zapleczem sanitarnym jest przekazywana pod opiekę Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, które następnie będą zarządzać udostępnioną przestrzenią.

Inicjatywę można wesprzeć poprzez wpłaty na konto UN Global Compact Network Poland – The business community united for Ukraine!

Bank Millennium S.A.
Stanislawa Zaryna 2A, 02-593, Warsaw
IBAN: PL 57 1160 2202 0000 0005 1908 0243
SWIFT: BIGBPLPW
Tytuł przelewu: #Property4Ukraine

Pracodawca

 Aktualność

Panattoni buduje kolejny park w Bydgoszczy – 20 500 m kw. zajmie BAS, producent zaawansowanych konstrukcji metalowych

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje czwarty już park w Bydgoszczy. Nowy kompleks będzie składał się  docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 000 m kw. Jeden z nich w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.

Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m kw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu - o powierzchni ok. 30 000 m kw. - ruszy wkrótce.

Bydgoszcz rośnie na magazynach. To już kolejna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Do tej porydeweloper stworzył tu – w ramach parków i obiektów typu BTS – ponad 265 000 m kw. powierzchni dystrybucyjno-magazynowych. - „Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne. Obszar bydgosko-toruński zamieszkuje 2 mln osób, co znacznie ułatwia pozyskanie pracowników” – wyjaśnia Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.

Te właśnie atuty Bydgoszczy od dawna docenia jeden z pierwszych najemców parku - firma BAS. W przygotowywanym dla niej budynku część magazynowa zajmie 12 000 m kw. Blisko 7 000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m kw. na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

- "Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu  lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych" – wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems. 

Panattoni