Opinie o PIT-RADWAR w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy PIT-RADWAR. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PIT-RADWAR o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PIT-RADWAR w Warszawa

hack

Dzień dobry, czy mogą Państwo opisać jak wygląda praca na stanowisku samodzielny kontroler jakości k/m? Jakie są obowiązki, czy jest to, praca zmianowa, jakie zarobki? Będę wdzięczna za Państwa odpowiedzi.

Dziennikarz

Jeżeli tutaj zajrzałeś to znaczy, że szukasz pracy ze znanych portali, i nie wiesz co ma do zaoferowania firma. Dział uruchomienia, produkcji i serwisu to totalna patologia, jeżeli masz nerwy ze stali, i nie interesuje Cię dalszy rozwój, większa pensja, nie przeszkadza Ci, że egzystują tu osoby na które trzeba pracować (zatrudnieni poloniści do działów technicznych mających takie samo nazwisko jak kadra zarządzająca), to idealna praca dla Ciebie. Inne działy w mniejszym czy większym stopniu nie odbiegają od zaprezentowanych pensją jak i biurokracją z prlu, firma produkuje tak skomplikowane urządzenia, a nadal korzysta z niebieskich czy zielonych kartek pamiętających zimną wojnę.

Emeryt

Z tego co czytam od 10 lat nic się nie zmieniło. A 25 lat tam przepracowałem. Zatrudnienie stabilne gdzie cię zatrudnią tam do emerytury będziesz pracował. Dobra praca dla studiujących. Super praktyka ale z mądrymi ludźmi. Zarobki nadal małe dla pracujących. Dobry socjal i przychodnia pod ręką. Firma z rodzinną atmosferą - zależy nie co umiesz ale czyj jesteś. Aby nauczyć się życia i twardym być warto zaliczyć tę firmę.

Natalia

Co możecie powiedzieć o aktualnym rozwoju firmy PIT-RADWAR? Czy ten pracodawca zwiększył zatrudnienie w ostatnim czasie, a może właśnie teraz prowadzi nowe rekrutacje? Zachęcam Was do udzielenia nam odpowiedzi, chętnie poznamy najnowsze wieści dotyczące pracy w tej firmie!

Szary Robak
@Natalia

Rozwój firmy podobnie jak wielu innych z sektora obronnego zatrzymał się kilka dekad temu. Oczywiście w tv i innych mediach mówi się o produkcji najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, którego zazdroszczą nam wszystkie armie świata, ale to tylko polityka i propaganda. Prawdziwym wyznacznikiem jakości sprzętu wojskowego są kontrakty zagraniczne, których nie ma. Jedynym odbiorcą tego elektrozłomu jest WP i jak ktoś już tu napisał - kupują bo muszą taka polityka. Firma prowadzi bardzo dużo rekrutacji ze względu na liczne przejścia na emeryturę starszych wiekiem pracowników i odejścia młodych do sektora prywatnego. Firma stawia przede wszystkim na młodych zaraz po albo jeszcze na studiach inżynierów, którzy jeszcze nie zostali "skażeni" wiedzą jak wygląda praca i zarobki w innych firmach. Zarobki to główny czynnik decydujący o zatrudnieniu, im mniejsze oczekiwania finansowe tym większe prawdopodobieństwo otrzymania pracy. Oczywiście trzeba posiadać jakieś umiejętności - głąbów nie rekrutują. Tych zatrudniają po rodzinie i znajomych. Rekrutują osoby do prac technicznych: monterów, techników, inżynierów.

Gumiś
@Szary Robak

Piszesz tak bo może masz wykształcenie ale nie utożsamiasz się z firmą, zdarzają się sytuacje że ktoś jest przyjęty po znajomości ale tak jest wszędzie. Prosta rada nie pasuje to sektor prywatny czeka na takich rekinów biznesu chyba że przyzwyczaiłeś się do tych kiepskich warunków i nie chcę Ci się (usunięte przez administratora) ruszyć, ale to już świadczy o Tobie.

Pjoter
@Gumiś

Z tą firmą utożsamiają się jedynie kierownicy i kadra zarządzająca (zatrudnieni po znajomości), będący beneficjentami tego patologicznego układu. Skoro jest tak wszędzie to nie znaczy, że należy akceptować zachwowania takie jak tworzenie nowych stanowisk kierowniczych tylko i wyłącznie dla tego, że jest się winnym przysługi mamie przyszłego kierownika. I często kierownikiem zostaję osoba nie znajaca się, ale w pełni oddana kadrze dyrektorów.

Specjalista Ds. Zakupów

Porażka - etap pisania testów jak do matury. Ich poziom - profesorski, jakbym miał tam być analitykiem.

Oprócz klasyki, w stylu: dlaczego chce pan u nas pracować, obrzydliwie niemiła czarnula zadawała pytania nie związane ze stanowiskiem, takie psychologiczne bardziej.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
logo firmy Psycholog
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Natalia

@Pyza, a co możesz napisać o kwestiach dotyczących warunków pracy w firmie PIT-RADWAR? Wieści związane z benefitami także będą tu bardzo pomocne dla wielu osób, stąd zapraszam Cię do udzielenia nam odpowiedzi, z miłą chęcią poznamy większą ilość informacji!

Pyza

Pomimo wszystkich swoich wad, to jest dobra firma. Taki PRL w nowych realiach. Jest stabilnie, solidnie i na ogół pieniądze też na przyzwoitym poziomie. Jeżeli nie zniechęca kogoś atmosfera na niektórych działach rodem z PRL i wszechobecna biurokracja, to cała reszta trzyma poziom.

Kierownictwo nie myśli o dalszym rozwoju, tylko na obsadzaniu swoich znajomych i pociotków gdyż zwyczajem jest zatrudnianie rodziny i znajomych, na etatach specjalnie dla nich stworzonych, i nikogo to nie dziwi. Jak nie masz znajomości jesteś traktowany w firmie jako zło koniczne. Zatrudnili by kogoś z rodziny ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wśród znajomych i rodzin nie ma ludzi wykształconych z umiejętnościami.

2gi sort

Rodzynki, rodzynki i jeszcze raz rodzynki, to się tylko liczy dla majstra, kierownika reszta to tło, mięso armatnie...

Witam wszystkich. Przestrzegam ludzi przed pracą w tej firmie. Szczególnie na produkcji. Praca niby luźna nikt nie siedzi ci nad głową. Ale finansowo bardzo kiepsko. Podejście do pracownika jest takie jak za PRL , starsi pracownicy mówią jak będziesz miał 30 lat pracy to bedziesz zarabiał. Nie patrzą na umiejętności tylko na starz. Przez co nie ma co liczyć na podwyżkę . Ewentualnie 100 brutto co parę lat. W biurach jest zatrudnione wiele osób które nic nie robią, a zarabiają 4000 zł w górę. Jest wiele stanowisk stworzonych tylko po to by zatrudnić syna , córkę, wujka, ciotkę itd .dużo by pisać o tej firmie. Ogólnie kumoterstwo, poziomki . Firma produkcyjna, biurowych jest 5 razy więcej od fizycznych. Z tad takie koszty produkcji. Przez co w firmie nie opłaca się produkowac i większość produkcji wojskowej jest wysyłana w kooperację. Nie polecam tej firmy szczególnie na produkcji gdzie mają ludzi za nikogo. Za robola który musi robić na darmozjadów siedzących w biurach. Pozdrawiam

pracuś

Warto zwrócić uwagę, że rekrutują tylko fizycznych i naukowców. Stanowiska biurowe i kierownicze rozdają bez rekrutacji po rodzinie i po znajomych. Tak samo rozdzielają pieniądze - dla siebie i swoich ludzi kokosy a dla reszty ochłapy na odczepne. Na stronce chwalą się jakie to cuda techniki produkują. Tylko, że nic w terminie, jakość fatalna i psuje się na potęgę. Wojsko kupuje to tylko dlatego, że musi bo taki jest nakaz polityczny. Z zagranicy nikt tego nie chce, bo już mają takie same, z tą różnicą, że nie trzymają tego na poligonach tylko w muzeum techniki. Jest tak jak kolega pisze – bez znajomości kariery w tej firmie się nie zrobi.

Natalia

@IT Manager, słuszna uwaga, ale czy w tej firmie mile widziane są osoby poszukujące stażu lub zatrudnienia w okresie studiów? Czy pracodawca dostosowuje takim pracownikiem godziny pracy do planu zajęć? Czy zgadzacie sie z poprzednimi wypowiedziami? Zapraszam do komentowania. Pamiętaj je o tym, ze kazdy zamieszczany wpis musi byc zgodny z regulaminem Gowork.pl ( https://www.gowork.pl/regulamin )

IT Manager

Przepracowałem 3 miesiące okresu próbnego, brak porozumienia w kwesti finansowej poskutkował moim odejściem.Nie jest to korporacja, atmosfera rodzinna, praca bez deadlineów, są fajne projety, wyrozumiali ludzie od których można się nauczyć wiele ciekawych rzeczy, mój kiero bardzo spoko (sam powiedział że nie rozumie polityki tej firmy i nie może mi więcej zaproponować finansowo - ta sama stawka co pracownik z 10 letnim stażem). Praca dobra do trybu "studia + praca", ja niestety skonczyłem studia na PW z stopniem mgr inż. i mam większe ambicje finansowe. Co do powyższych wpisów ciężko mi się bardzo jakoś odnieść niestety krótko pracowałem. Firma rekrutuje sporo osób, bardzo polecam na okres studiów. Zalety: atmosfera, ciekawe projekty, socjal, sprzęt do pracy. Wady: bardzo słabe finanse

Panna
@IT Manager

Bardzo niskie finanse podyktowane są faktem iż na jeden etat merytoryczny (techniczny) przypada jeden lub dwa etaty polityczne (operator długopisu i facebooka). Dzieje się tak ponieważ rozwój firmy nie jest mierzony jakością produkowanych wyrobów, a ilością pracowników zatrudnionych na etacie. Wynikiem tej sytuacji jest odejście zdolnych i ambitnych pracowników oraz trudności w pozyskiwaniu nowych.

Inżynier

Z punktu widzenia inżyniera zatrudnionego w działach badawczych i projektowych praca może być dość ciekawa. Nie robi się "na półkę" ale dla konkretnego klienta. Praca jest od wstępnej koncepcji, do gotowego wyrobu, szkolenia użytkownika, serwisu. Wymaga odporności psychicznej (trudny klient, wysokie, często sprzeczne wymagania). Wymagana dyspozycyjność - częste wyjazdy w teren, choć hotele obecne są dość przyzwoite i jedzenie niezłe. Część pracy jest przy komputerze, ale trzeba też popracować fizycznie i to często "w polu". Wymagane jest ciągłe uzupełnianie wiedzy - nowy sprzęt, nowe oprogramowanie, nowe przepisy i zarządzenia. Kto nie nadąża ten wypada z gry. Firma umożliwia i finansuje dodatkowe szkolenia. Narzędzia pracy na niezłym poziomie. Warunki lokalowe niezłe, choć daleko odbiegają od standardu w biurowcu. Zarobki inżyniera w znacznym stopniu zależą od stażu pracy. Natomiast bardzo słaby jest system motywacji finansowej - małe premie za terminową sprzedaż, pieniądze gdzieś się "rozmywają". Irytujący jest przerost biurokracji, ogromna ilość regulacji wewnętrznych oprócz licznych regulacji klienta. Firma zapewnia podstawową opiekę zdrowotna i sporo rzeczy socjalnych (pożyczki mieszkaniowe, wysokie nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, talony świąteczne, pikniki, parking, odzież robocza). Zwolnienia z pracy (redukcje) wśród inżynierów są rzeczą wyjątkową. Natomiast często pracę porzucają młodzi, nastawieni na szybki zarobek w firmie prywatnej. Praca w firmie jest atrakcyjna dla inżynierów nastawionych na pracę stabilną, wieloletnią, aż do emerytury.

Szary pracownik
@Inżynier

Ostatnie zdanie mnie rozwaliło "...dla inżynierów nastawionych na pracę stabilną, wieloletnią aż do emerytury." Ja rozumiem to jako mało ambitnych lubiących pracować za psi grosz. Dlaczego firma ma problem z naborem nowych pracowników? Inżynierowie nie są zwalniani masz rację, sami odchodzą jak zobaczą co się dzieje i ile będą zarabiać do emerytury. Ta firma wymaga głębokich zmian strukturalnych, organizacyjnych i kadrowych.

Pan Kierownik

Co wy tu piszecie, praca w fajnym zespole, kilka szkoleń dodatkowych w roku wystarczy zgłosić się. Kasa bardzo dobra, w moim przypadku awans i podwyżka 25% miesięcznego wynagrodzenia. Bony premie co roku. Dobrze że mama powiedziała mi żebym przyszedł do jej pracy.

Praca bez prespektyw, niskie zarobki. Przydzielanie zadań poniżej kwalifikacji. Kumoterstwo i nepotyzm, prawdziwa państwowa firma - zasady działania jak w PRL.

Zostaw merytoryczną opinię o PIT-RADWAR - Warszawa

• Jak się pracuje w PIT-RADWAR?

Zobacz opinie na temat firmy PIT-RADWAR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PIT-RADWAR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 4 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PIT-RADWAR?

Kandydaci do pracy w PIT-RADWAR napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PIT-RADWAR