Bellford
counter
3 166 364 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 75 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z Bellford?

#tematdlauwagi
Nazwa działu: Finanse

Jeśli czyta to ktoś kto ma kontakty w mediach, proszę koniecznie przekazać informacje o firmie bellford. Kradzież danych osobowych klientów, sprzedaż produktów finansowych bez licencji, wątpliwe firmy partnerskie wypuszczające obligacje, oraz niejasne źródła dochodów spółki. To ewidentnie #tematdlauwagi

Tak28Nie2
Klient
@#tematdlauwagi

To jest kłamstwo. Współpracuję z nimi już dłuższy czas i jeszcze się nie zawiodłem. Kontakt z klientem jest cały czas. Wiele perspektyw pomnażania kapitału. Ja swoje środki powierzam im już w ciemno, przy takiej stopie zwrotu. Pozdrawiam człowieka który daje złą opinię bo to jest nie możliwe, Ty pewnie pracujesz przy łopacie skoro specjalnie tak piszesz mając pewnie 2000 zł wypłaty co miesiąc

Tak1Nie29
Pr
@Klient

Ta pogarda pokazuje nie tylko poziom kultury osobistej firmy, bo chyba nikt nie ma wątpliwości kto pisze te pozytywne komentarze :D, ale też daje do myślenia jak bardzo muszą boleć szczere słowa skoro uciekacie się do takich tanich propagandowych zagrywek. Od kiedy to klienci firmy piszą na forach dla ich pracowników :D jesteście żenujący

Tak30Nie
Aleksandra
@Pr

Na forum każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, weź proszę pod uwagę, że mogą się one różnić. Czemu uważasz, że Bellford nie zasługuje na pozytywne komentarze? Jak Ty oceniasz tę pracę?

TakNie26
Pr
@Aleksandra

Fantastycznie. Jeśli preferuje się prace w charakterze wpuszczania ludzi w maliny, nie otrzymywania wynagrodzenia i prace w ciężkiej atmosferze owianej presją. Wykorzystywanie ludzi, praktyki znacznie wykraczające poza granice przepisów prawa. Prędzej czy później to się na Was zemści :D

Tak28Nie
Ktoś tu kręci
@#tematdlauwagi

Panowie z firmy pytanie:CZY wy przypadkiem nie urzędujecie przy mogilskim? Ziomek był na rozmowie i mi odradzał nawet wysyłanie CV, ale był na cystersów. Nie rozumiem dlaczego kręcicie pisząc, że jesteście gdzie indziej, nie wspominając o linkowaniu pseudo spaceru po biurze, które od dawna jest zamknięte.

Tak21Nie
Zarty Nowy wpis
@#tematdlauwagi

Widzę, że firma sama ze sobą prowadzi dyskusje w komentarzach, chcąc sprawiać pozory, że znajduje się tam choć jeden zadowolony z pracy pracownik. Zmieniają nazwy, zostając pod tym samym adresem, zmieniają członków zarządu dla picu, i tak robią uczciwi pracodawcy? Ani podstawy, ani prowizji nie zobaczycie

Tak4Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Bellford?

TakNie2
Jan
@Pytanie

Jest wesoło do momentu, kiedy będzie trzeba cokolwiek Ci wypłacić, z jakimkolwiek problemem będzie trzeba sobie poradzić, czy cokolwiek innego co będzie wymagało elementarnej uczciwości czt minimum pracy, wtedy wszystko leży i robi pod siebie :)

Tak3Nie1
McGregor
@Pytanie

Aspekt atmosfery w tej firmie to jednym słowem bajka, każdy na luzie do Ciebie podchodzi. Nie istotne ile pracujesz zawsze możesz poprosić o pomoc i nie istotne czy ktoś jest prezesem czy pracuje tam tydzień poświeci Ci czas jak masz jakikolwiek problem. Dla mnie nie zamieniłbym tego na nic innego. #TEAMBELLFORD

Tak2Nie1
Adam Nowy wpis
@McGregor

Jesteś zadowolony z atmosfery i przyjacielskich relacji w firmie. Interesuje mnie możliwość podjęcia pracy bez wcześniejszego doświadczenia w branży. Czy pracodawca przyjmuje takie osoby i gwarantuje im szkolenie przed rozpoczęciem pracy?

Kacper Nowy wpis
@Adam

Szukając pracy, nie wiedziałem na co się pisze i z czym to się je, pracuje tam już jakiś czas i z każdym dniem uczę się czegoś nowego. Porządkują mi sie w głowie, wszystkie informacje, które zostały przekazane na początku.

Krzysztof
 Rekomendacja

Wszystko idzie w coraz lepszym kierunku, duże perspektywy i bardzo swobodna atmosfera

Tak1Nie3

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Janek

@Kaja co to znaczy ,że pracownicy odchodzą jak się orientują w czym biorą udział?

Tak3Nie1
Julian
Nazwa działu: Finanse

Niestety nie moge powiedziec nic innego jak tylko grupa oszustow! Naciagaja i podaja nieprawdziwe info na temat inwestycji np ze jest bonus przy utrzymaniu pewnych warunkow (inwestycja ktora ma byc utrzymana przesz okreslony okres czasu i zrealizowaniu celu finansowego), a jak sie okazalo ten program nie mial w ogole zadnego bonusu. Klamstwa od samego poczatku, a jak sie robi uzadnione roszczenia to nie ma odpowiedzi (prezes "znika"). Ostrzegam wszystkich ktorzy chca robic jakikolwiek interes z ta psedo firma. Powinni byc za kratkami i mam nadzieje ze to wkrotce nastapi.

Tak6Nie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Bellford?

Kaja
@Pytanie

Pytania żywcem ściągnięte z artykułów portali pokroju BuissnessInsider, czyli pseudo mądrości dla managerów. Zero inwencji. Poza tym nie ma co się oszukiwać. Przyjmują każdego, bo nikt już tam nie chce pracować, albo odchodzi po kilku dniach,gdy tylko zorientuje się w czym bierze udział

Tak19Nie1
Aleksandra
@Kaja

Rekrutacja w Bellford jest wieloetapowa? I co masz na myśli pisząc, że "zorientuje się w czym bierze udział"? Mam nadzieję, że otrzymam szybką odpowiedź.

Nazwa działu: Marketing

Jutro znów do pracy i znów w biurze będzie mówiło się o tych komentarzach. Chciałbym sprostować kilka kwestii. Nawet jeśli każe się nam "ingerować" w komentarze, to co w tym złego? Nie mówię, że tak jest, ale przecież to normalne że prezesom zależy na wizerunku firmy. Co do atmosfery to może i ciężka, ale to jak w każdym korpo klimacie. Co do zarobków to fakt, nie ma ich za dużo. Ale dla mnie to praca przede wszystkim dla doświadczenia, a takie tu można zdobyć.

TakNie24
Gratuluję
@Pracownik

Gratuluję obrony firmy. Wyszło na to, że jeszcze bardziej ich pogrążyłeś. Pierwszy pracownik Bellford, który napisał prawdę :D

Tak17Nie
Bell Ford

Kochani, Bardzo Was proszę nie wierzcie powyższym negatywnym opiniom. Sam ich ton pokazuje, że osoby je piszące są z natury negatywnie nastawione do jakiejkolwiek pracy. Czerpią energię ze szkalowania innych używając wymyślonych i fałszywych pseudonimów. Nasz dział prawny stara się usuwać te wpisy ale to jest jak wojna z wiatrakami. Niestety pojawiło się taż inne zjawisko to jest żądanie korzyści majątkowej za usunięcie negatywnych wpisów przez ich autorów. Firma Bell Ford nie podda się takiemu szantażowi. Twarde fakty są takie, że każdy z naszych Pracowników: 1. Pracuje w eleganckim biurze w Krakowie albo w Warszawie, poniżej wirtualna wycieczka Kraków: https://www.google.com/maps/@50.0472351,19.9519517,3a,75y,174h,90.97t/data=!3m7!1e1!3m5!1sfS7rYrwR3WUAAAQzu0wwOw!2e0!3e2!7i13312!8i6656?hl=pl Warszawa: https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb=!1s0x471ecc854b0909f5:0x3b8043bcf8329d11!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e115!4s/maps/place/bellford%2Bwarszawa/@52.2306231,20.9891066,3a,75y,72.04h,90t/data%3D*213m4*211e1*213m2*211s9JMsAT7nn1EAAAQvOmUm0Q*212e0*214m2*213m1*211s0x0:0x3b8043bcf8329d11!5sbellford+warszawa+-+Szukaj+w+Google&imagekey=!1e2!2s9JMsAT7nn1EAAAQvOmUm0Q&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjGn5e2s67MAhUFXCwKHf7qBxkQoB8IdjAK 2. W zimie wszyscy nasi Pracownicy uczestniczyli w 3 dniowej Konferencji w Krynicy Górskiej - wyjazd połączony z nartami/snowboardem :-) 3. Najlepszych 15 osób zabieramy w maju na 3 dni do Barcelony m.in. na mecz Barca-Espanyol 4. Każdy z naszych Pracowników ma możliwość korzystania z karty Benefit Multisport. Pozdrawiamy i życzymy pozytywnej energii. Firma Bell Ford

Tak2Nie25
ha ha ha
@Bell Ford

15 pracowników? A macie tylu?(usunięte przez administratora)

Tak28Nie

Rozczarowany
@Bell Ford

A już nie mówicie, że nie dostaje się "Telefonów służbowych, bo to nie call center i komputerów bo to nie Comarch"? Nie mówiąc już nawet o jakimś samodzielnym biurku i jakiejkolwiek podstawie bo tak naprawdę pracuje się za darmo + prowizje? śmiech na sali i żenada

Tak25Nie
Obiektywny
@Bell Ford

Hahahaha dział prawny? Czyli kto? Miła dwudziestoparo letnia prawniczka, która pomaga Wam kręcić przy obligacjach? :D hipokryci i (usunięte przez administratora) Trzeba być niespełna rozumu, żeby po tylu konstruktywnych opiniach dalej im wierzyć. Prawda jest taka, że ten cały bellford to jeden z kilku pseudo interesów szefostwa, który główne źródła dochodów ma zupełnie gdzie indziej, ale to sprawa nie dla nas a dla prokuratura

Tak24Nie
Obiektywny
Nazwa działu: Finanse

Mnie najbardziej bawi paplanina szefów na obecny rząd jak to oni krzywdzą gospodarkę podnoszeniem płacy minimalnej xD Panowie spokojnie, to dotyczy uczciwych przedsiębiorców, którzy wypłacają pensje i prowizję swoim pracownikom, czyli Was to nie dotyczy :D

Tak20Nie1
Zawodowiec

Nikomu nie polecam nawet fatygować się na rozmowę bo to tylko strata czasu. Pisze autentyczny komentarz po przejsciu rekrutacji (notabene 3 etapowej) gdzie na każdej rozmowie byłem pytamy o to samo. Firma która ma stwarzać pozory bogatej robi śmieszne wrażenie. Prezes notorycznie spóźnia się na umówiona rozmowę co jest żenujące. A sam rekruter twierdzi ze umawia wszystkich na jedną godzinę bo niektórzy nie przychodzą i potem czekacie pod drzwiami w 10 osób. Firma nie wywiązała się z nawiązanego stosunku pracy - mam papiery na to ze przeszedłem badania lekarskieskierowane przez BF. Po przejściu szkolenia prezes kazał na siebie czekać 3 h po czym poinformował ze jednak nie ma zgody na zatrudnię i umowy nie podpisze. Strata 3 tygodni. Jesli pierwszego dnia nie macie umowy to zwiewajcie. A z praktycznych rzeczy- firma jest mała. Nie ma własnych biurek a co dopiero telefonów i laptopów(mowie o Krakowie)

Tak12Nie2
Zawodowiec

Tak7Nie
Anonimm

NIE POLECAM Obiecują gruszki na wierzbie a nie dają nic w zamian, nieprofesjonalne podejście do nowych pracowników, brak telefonów służbowych i laptopów. Praca na samej prowizji której prędko nie zobaczycie...

Tak51Nie4
Marek Kulesza
@Anonimm

Niestety wpis powyżej nie jest zgodny ze stanem faktycznym. To nie jest call center żeby dawać telefony ani Comarch żeby brać laptopy.

Tak7Nie34

Anonim
@Marek Kulesza

W takim razie jakim sposobem uznajecie sie za profesjonalna firme panie (usunięte przez administratora)skoro nie zapewniacie pracownikom narzedzi nie zbednych do wykonywania pracy? Chcesz zebym umawial spotkania telefobicznie? Daj mi telefon. Proste :) Zostalem zaproszony do Was na rozmowe, pracowalem na platformie inwestycyjnej i wiem jak wygladaly takie firmy ale chociaz daja narzedzia, bazy i majac sprzedaz autentycznie dostawalo sie wysokie prowizje, wszystko czarne na bialym, praca byla ciezka lecz nie dla kazdego. W pozytywnych komentarzach nie ma zadnych konkretow procz "przyjdz, zobacz, sproboj", w negatywnych za to sa same konkretne informacje i wychodzi na to ze nie dosc ze praca polega na (usunięte przez administratora), brak mozliwosci sprawdzenia jak doszlo do spotkania czy byla sprzedaż "trzeba wierzyc Wam na slowo"(usunięte przez administratora) nastepnym tygodniu przyjde i sam na wlasne oczy sprawdze co sie pokrywa z prawda ale mi oczu nie zamydlicie obiecankami.

Tak30Nie1

elo97
@Anonim

Ty chyba mylisz firmy. U nich nie ma żadnych platform inwestycyjnych. Pomijam fakt nazywania klientów frajerami przez Ciebie co jest po prostu niegrzeczne. A z klientami pracuje się osobiście a nie przez telefon więc mylisz się co do kultury pracy. Może zostałeś skrzywdzony przez jakieś call center ale nie wylewaj swoich żalów na inne firmy. Szczególnie jako anonim. Wesołych Świąt Ci życzę. Bez odbioru :)

Tak4Nie23

Oczywiście, ze jest

TakNie13

Bet
@Marek Kulesza

W cc nie dają Ci telefonów to po raz , po dwa jeśli masz mieć kontakt z klientem a twoim głównym zadaniem jest go nakłonić na spotkanie to musisz mieć telefon służbowy... szanująca się firma umożliwia taką opcję ,dom inwestycyjny ,, B F '' niestety nie jest poważną firmą . Przestrzegam przyszłych klientów (to tylko pozory ) . (usunięte przez administratora). Podsumowując szkoda czasu :)

Tak18Nie

gila
@Bet

to widać po pozytywnych wpisach, że nie są prawdziwe, wszystkie pisane w jednym tonie

Tak21Nie
Anonim
@Marek Kulesza

A dzwonienie z kartki to jest u was najnowszy trend?

Tak22Nie
@Marek Kulesza

Słyszałam to zdanie na rekrutacji . Straszne głupoty . Telefon i laptop to narzędzia pracy . Dobrze, że nie mówią , że to nie sklep meblowy i nie sugerują przyniesienia biurka i krzesła .

Tak10Nie
@elo97

Co to znaczy osobiście jak nie możesz umówić Klienta na takie spotkanie ? Jak zadzwonisz z karty telefonicznej ...... bez telefonu ? Firma nie inwestuje w telefony ...... a jak masz tylko swój prywatny aparat to musisz kupić drugi aby włożyć kartę ..... a jak nie masz laptopa to nie możesz pracować ? no bo w ogłoszeniu nie ma info, że masz kupić telefon i laptop. Halooo - przecież to narzędzia pracy !!!!!!!!! a nie inwestycja pracownika w firmę . Ma dać swoja pracę !

Tak10Nie
Nie dla 19-aiecznego kapitaliz
@Marek Kulesza

Pracuje w całkiem innej firmie i laptopy i telefony firmowe to standard. Tutaj czytając forum widzę zbieżność z systemem pracy w foldbergandsons

Tak1Nie
Bet

Przychodząc do firmy byłam bardzo pozytywnie nastawiona . Do szkoleń nie mogę się przyczepić ( ktoś odrobił pracę domową odnośnie obsługi Power Point) Na umowę musieliśmy poczekać ponad 1,5 tygodnia !! I jakie było nasze zdziwienie gdy otrzymaliśmy -umowę zlecenie o_O . Umowa bardzo niekorzystna dla pracownika... * Klauzura o zakazie konkurencji przez rok bez możliwości otrzymania odszkodowania z tego tytułu * W przypadku gdy ktoś zerwie umowę musisz oddać pieniądze... * Za wszystko płacisz ty ! I wiele, wiele więcej... Piszę tą opinię tylko dlatego, że jest bardzo dużo ogłoszeń na Facebook w sprawie pracy. Nie chce aby ktoś jeszcze tracił czas na tą firmę. Nie wierzcie w umowę o pracę ... Zarząd nie szanuje ludzi. Nie mogliśmy liczyć nawet na swoje biurka , telefony służbowe czy laptopy... Nie polecam firmy Bellford !

Tak10Nie2

Halina
@Bet

Bardzo ważne, że podzieliłeś się zapisami umowy jaką proponuje Bellford swoim nowym pracownikom. Kiedy ubiegałeś się o zatrudnienie w tej firmie? Może coś od tego czasu zmieniło się w tej kwestii? Zachęcam do pozostawienia wypowiedzi osoby pracujące w tej firmie.

kks
@Bet

Klauzura o zakazie konkurencji nie jest zgodna z prawem, jeśli nie ma określonej ekwiwalentności . A skoro niezgodna z prawem to nie obowiązuje .

Tak2Nie
Bogdan
@kks

Dokładnie @Bet ma rację. Dlatego nie ma takich zapisów w tej firmie. Wiem bo własnie lezy przed mną moja. Może pomyliłaś forum.

Bogdan

Dla mnie mocny punkt w CV. Przyda się na później. A na razie wszystko układa się mi tu dobrze. Dobry klimat i partnerskie relacje na plus.

TakNie3
oomo

Najlepszy jest ten rekruter z tą okropną podróbką luksusowego zegarka :D

Tak25Nie1
@oomo

Z Aliexpress- bo takie są jego zarobki a wciska kit ludziom o wynagrodzeniu po 10 k- żałosne...

Tak18Nie1
@oomo

Tak ..... (usunięte przez administratora).............. na początku spotkania powiedział, że ważna jest kultura osobista - po czym przeprosił, że musi na chwilę wyjść, bo musi się "wysmarkać" ..................

Tak12Nie1
komentujacy
@Lena

Hahahah miałam dokładnie taki sam przypadek, na dodatek notorycznie się spóźnia na umówione spotkania, ach ta „kultura i szacunek”

Tak5Nie1
Agata
Nazwa działu: Handlowy

Mówią o szacunku a na każde spotkanie się spóźniają, nie dają żadnej gwarancji zarobków zaczynajac prace bo nawet na podstawę nie możesz liczyć.

Tak5Nie
My name is
Nazwa działu: Finanse

Akurat w tej kwestii nie czuję się kompetentny, ale jest na forum grono Doradców, więc to raczej do nich pytanie jak sie tu pracuje ;-) Ale na pewno trzeba rozróżnić dwa pojęcia: - Doradca Inwestycyjny jako posiadacz licencji, - Doradca klienta w doborze produktu. Domyślam się, że będzie znaczna różnica w osiąganych dochodach pomiędzy tymi dwoma grupami. Tym bardziej, że widziałem kilkukrotnie oferty bezpłatnych praktyk dla DI (tak, to nie żart). Ponadto w mojej ocenie wszystko zależy od doświadczenie i kompetencji. Sama licencja daje tylko uprawnienia, a umiejętności trzeba już zdobyć samemu. Oczywiście, zarobki na tzw. start mogą być wyższe niż w innych grupach zawodowych, ale wynika to raczej z faktu ograniczonej podaży osób z licencją. Myślę, że podobnie jak dla MPW, złote czasy dla DI już minęły. Co roku dochodzi kilkudziesięciu nowych Doradców, a jak widać pracy na rynku kapitałowym, aż tak mocno nie przybywa. Teraz aktualnie powstaje kilka nowych TFI, więc będzie szansa na zatrudnienie. Obiło mi się też o uszy planowane rozszerzenie kompetencji DI przez KNF, ale jeśli już uda się coś takiego wprowadzić, to potrwa to co najmniej kilka lat. Tak czy siak Doradca Inwestycyjny to bardzo prestiżowy tytuł, który jest potwierdzeniem ogromnej wiedzy i myślę, że w ten sposób należy go traktować. Wtedy nauka do CFA czy innych, bardzo silnych certyfikatów/licencji/uprawnień będzie dużo prostsza. Wracając do zarobków wystarczy logicznie pomyśleć. Doradca klienta zarobi o wiele wiele więcej. Czy osoba z licencją i kilkuletnim doświadczeniem, odnosząca sukcesy w zarządzaniu portfelem będzie na wolnym rynku warta tyle samo co człowiek od sprzedaży? Pewnie, że nie i w mojej opinii to jest głównym powodem rozbieżności informacji jakie można znaleźć w internecie apropo dochodów.

Tak1Nie4
Mariusz

Może i perspektywa zarobków jest odległa, ale to chyba oczywiste. Praca na prowizjach, więc musisz przygotować się na to, że i pół roku możesz być bez pensji. Za to w perspektywie czasu są szanse na bardzo dobre pieniądze. Dużym plusem jest to, że można poznać w firmie ciekawych ludzi. Buractwo komentujące negatywnie niech do kopary idzie, bo tam ich miejsce

Tak1Nie12
Kamm

Pracuję tu całkiem niedługo, ale szykuje się do odejścia. Wpis jest anonimowy, dlatego mam odwagę napisać tu dwa słowa. Na rekrutacji obiecują dużo, podczas szkoleń, a mówiąc dokładniej, podczas słuchania zmyślonych historii biograficznych od braci założycieli o ich ciężkiej drodze na szczyt, próbuje się wmówić że na początku zawsze nie ma pieniędzy, czasem wcale. Zabawne jest to że bajki o braku znaczenia pieniędzy opowiadają posiadacze luksusowych aut. Duża hipokryzja. Większość obietnic z rekrutacji nie pokrywa się z prawdą. Atmosfera ciężka, a recepcja w biurze bardzo niemiła. Straciłem tylko czas. Odradzam

Tak16Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Bellford - Kraków

Chcę opublikować:

Bellford