counter
5 275 173 5 1
Ciekawy

Ok dziękuje za odpowiedz, jak widać ponadprzeciętne zyski wynikają z doświadczenia firmy budującej dla Państwa elektrownie. Czyli oparte są o prawdziwe zaudytowane dane, a to ważne! Fajnie ze prezentujecie wyniki z 20 lat bo to daje dokładna bazę porównawcza ! Nie trzeba wtedy żadnego modelu xls niczego więcej tylko rachunki wyników i bilanse pokazać inwestorom. Rzecz godna pochwały! to czy może Pan pokazać te liczby tutaj? Skoro już tak sobie piszemy to pewnie dużo osób na spotkanie czy webinar nie da rady, a jak Pan poda te liczby to fajnie udokumentuje Pan swoje słowa o ponadprzeciętnych zyskach!! Z góry dziękuje PS. Kojarzy Pan tez farmę wiatrowa Barzowice - zbankrutowała zna Pan kulisy - ten sam deweloper , itp

@Ciekawy

Tak Panie Ciekawy, tylko proszę podać dla której elektrowni – jaki procent kredytu, jaki wkładu własnego, ilu letnia turbina, w jakiej cenie kupiona, jakie były koszty transportu, w jakiej cenie średnio sprzedawała energię i certyfikaty. Elektrownie, które obecnie sprzedajemy mają generować 11,5 ( i 12,5 % w pakiecie VIP) rocznie, przy cenie energii 155zł, bez kredytu, wsparcia do sprzedaży zielonej energii ani dotacji. Dobrze, że wspomniał Pan o audycie, bo pracuje dla nas człowiek, który od 2003 roku audytuje projekty wiatrowe, co sprawia, że projekty, które kupujemy dla inwestorów i dla siebie (w każdej spółce mamy udziały) są jeszcze lepiej zweryfikowane. Farma w Barzowicach była pierwszą w Polsce, nie zbankrutowała, tylko otarła się o bankructwo. To były dzikie czasy, nie było regulacji prawnych, obowiązku odkupu, mimo wszystko Pan Wojciech zdecydował się ponieść ryzyko i ostatecznie dopiął swego. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni i teraz także, mimo zmieniających się przepisów i generalnie „wiatru w oczy”, ZAWSZE wspólnie znajdujemy rozwiązania prowadzące do realizacji zyskownych inwestycji.

Tomasz Wiśniewski

Panie Ciekawy, odpowiedź jest, tylko Gowork jej jeszcze nie zatwierdził. Potwierdza to, chyba, że nie jest to odpowiednie miejsce do dyskusji na temat produktów i usług. Niemniej jednak dziękujemy, że daje nam Pan możliwość wypowiadania się tu w kwestiach związanych z naszą ofertą. Być może jakimś cudem zajrzy tu nie kandydat do pracy, ale jakiś potencjalny inwestor i uzyska informacje, na których mu zależy, zamiast skontaktować się z nami, wejść na webinar, lub zajrzeć na nasze strony internetowe. Trochę się czujemy zaszczyceni, że tak się Pan interesuje naszą propozycją inwestowania w elektrownie wiatrowe i nieruchomości i obserwuje jak radzimy sobie ze ze zmieniającą się sytuacją prawną, gospodarczą i polityczną, chce wiedzieć, kiedy warto skorzystać z finansowania bankowego, kiedy nie, kto na czym w danym przedsięwzięciu zarabia i co ryzykuje, aby móc ocenić, w jakim stopniu opłaca mu się dbać o interesy inwestora, oraz czy banki są wierzące, czy zależy im tylko na dobrze klienta ...i będą je mieć!

Też Ciekawy
@Tomasz Wiśniewski

Jak to jest Panie (usunięte przez administratora)? Z jednej strony reklamuje Pan jakiś model uzyskiwania "ponadprzeciętnych" zysków, nie podając ich wartości ani sposobu ich uzyskiwania (chodzi o maszyny używane, wyeksploatowane gdzie indziej o mocy pon. 1 MW?) a z drugiej strony pisze Pan że Gowork to nie miejsce na odpowiadanie na pytania .... Z kolejnej strony chwali się Pan nie swoimi osiągnięciami, lecz dewelopera. istotnie - forum to sluży w zasadzie do rozmów nt. firm i warunków współpracy. Niemniej jednak, kondycja firmy, jej wiarygodność, transparentność poczynań, postępowanie ze współpracownikami mogą mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji o wysłaniu aplikacji. A jak tu wierzyć firmie, której prezes pisze o sobie ze jest absolwentem czegoś, co uczelnia wyższą nie jest. Dał się za to poznać w świecie biznesu jako człowiek, który obiecuje ponadprzeciętne zyski (też byłem na spotkaniu organizowanym w Aktio i pamiętam występ p. (usunięte przez administratora)) i nic z nich nie wychodzi. Wasza postawa, Panie (usunięte przez administratora)- to postawa ludzi, którzy wiedzą najlepiej, z góry traktują innych a tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o ściągnięcie kasy z rynku. Ile ma Pan prowizji od każdej kwoty wpłacanej przez klienta? Ile z wpłaconych kwot zostaje na rachunku PF? To proste i ważne dla każdego potencjalnego inwestora. Oczywiście - zapewne jak zwykle nie odpowiecie na pytania lecz odeślecie na spotkanie.

Tak6Nie

Ciekawski
@Też Ciekawy

Jak kupuję samochód w BMW też pytam ile zarabia a) handlowiec b) salon c) zarząd d) producent ogumienia jak mi nie odpisali uznałem, że są niewiarygodni (usunięte przez administratora)

Ciekawy ...
@Ciekawski

kupując samochód kupuję produkt a nie inwestycję i udział w zyskach. Drobna różnica, nieprawdaż? bezsensowne ktoś zrobił porównanie - jak komuś powierzam swoje pieniądze to pytam, ile będzie kosztowała mnie jego praca nad wypracowaniem zysku a nie wierzę bezrozumnie w cyferki wpisane do Excela, ,który przecież zniesie wszystko

Sympatyk PF
@Ciekawy ...

z takim podejściem to mogę się założyć, że samochodu też pewnie Pan nie ma bo informacje o samochodzie w katalogu są zapisane na papierze albo w wordzie w internecie a ten przyjmie wszystko i zawsze można zmienić (ot. taka mała różnica kiedy ktoś zapisze, że bezwypadkowy a w rzeczywistości bity). Nawet w nowym modelu może trafić się jakaś część z lipnej produkcji a nikt tego w informatorze nie pisał. Zdecydowanie zgadzam się z tym co pisała Anna, że inwestowanie nie jest dla każdego. Każdy ma swój rozum i musi ocenić czy to co widzi i czyta jest prawdą czy nie. Na tym forum pada mnóstwo fałszywych oskarżeń w stosunku do PF z Pana strony Panie Ciekawy i wierzę, że człowiek rozumny będzie zdawał sobie z tego sprawę, tak samo jak czyta ze zrozumieniem tabele w xls czy informatory o samochodach i świadomie podejmuje najlepsze dla siebie decyzje. Znam wiele osób z zespołu PF już od lat i wiem, że nie koloryzują rzeczywistości tylko mówią jak jest. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ciekawy

Trochę się czuje zaszczycony, jak zadaje pytanie to od razu kilka "przypadkowych" osób pisze posty jaka to super firma. Ja nie wiem czy jest super czy nie tylko zadaje pytania ale jak widać niezbyt wygodne. Fajnie ze panowie (czyli pracownia finansowa - czyli p. (usunięte przez administratora)) maja udziały tylko w jakiej cenie obejmowane a ile dostają za sprzedaż udziałów do inwestorów. Odpowiedz jest prosta nic nie ryzykują bo to nie ich pieniądze tylko pieniądze inwestorów. I może nie używają słowa obiecujemy ale wszędzie piszą o ponadprzeciętnych zyskach a na to pytanie znowu nie ma odpowiedzi;) no i pytanie dlaczego na początku mieli model gdzie banki miały finansować projekty a teraz nie ma już finansowania bankowego, Przy okazji nie chodzi o nowe projekty tylko te sprzedawane na początku. Czyżby banki nie uwierzyły w model? Skoro inne projekty wiatrowe finansują

Tak8Nie

Anna

Ja już dawno zainwestowałam z Pracownią i za jakiś czas znów zainwestuję, szczególnie, że Panowie sami mają udziały w każdej z elektrowni więc dbają nie tylko o moje interesy ale też o swoje. Jak ktoś nie czuje się bezpiecznie inwestując niech chowa pieniądze pod poduszkę, my z mężem akurat inwestujemy na różne sposoby. Inwestowanie nie jest jednak dla każdego. Pozdrawiam

też ciekawy
@Anna

przede wszystkim swoje - pani kupiła udziały za kwotę XXXX,XX złotych a oni za XX,XX ..... widzi Pani różnicę?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jerzy

Byłem na spotkaniu ws inwestycji i współpracy w tej firmie i nie rozumiem o co chodzi niektórym na tym forum. Firma jak firma pracują w niej ludzie i jednych można bardziej polubić, a innych mniej. Ja akurat spotkałem się z p. Tomaszem i na pewno mogę polecić go jako kompetentnego rozmówcę. Po pierwsze nic nie obiecywał, ani nie gwarantował tylko pokazał po pierwsze jak działają turbiny w czasie rzeczywistym i jak wygląda struktura kosztowa. Każdy kto nie jest matołem zdaje sobie sprawę, że zawsze Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i nie słyszałem, żeby ktoś z tej firmy negował takie rzeczy jak obszar ryzyka i obszar niepewności. To jest forum dla osób które chciałby z nim zacząć współpracę i to mogę śmiało polecić, ale wiem, że teraz zwiększyli wymagania względem osób i nowicjusze nie mają szans.

Marek

Spotkałem się ostatnio z przedstawicielami firmy na gali rozdania nagród CEE Clean Energy Awards i po krótkiej rozmowie uważam, że znają się na tym co robią. Bardzo mili ludzie

Ciekawy

Czyli mozna dostać odpowiedz tylko trzeba zadać pytanie które jest wygodne ;) to p. (usunięte przez administratora)pytanie do Pana -skąd wiecie ze Wasze elektrownie przyniosą ponadprzeciętne zyski skoro nie publikujecie ich wyników a ruszyły podobno w 2016r, czy wiarę w ponadprzeciętne zyski opieranie na modelu xls? Przypomnę tylko ze Prezes (usunięte przez administratora)będąc w Aktio prezentował ponadprzeciętne zyski z inwestycji w programy Generali typu Unit-linked w oparciu o Sztukę Tworzenia Zysków, a jak wiemy wszystko zakończyło się tym ze ludzie na tym stracili

@Ciekawy

Panie Ciekawy, Można dostać odpowiedź ale na pytanie związane z pracą w naszej firmie, bo temu służy Gowork, ale żeby zaspokoić Pana ciekawość - elektrownie stawia się w Polsce od 20 lat, w Europie od 30. Buduje je dla nas firma, która robi to właśnie od 20 lat, więc estymacja zysków odbywa się na podstawie zarówno teoretycznych, jak i praktycznych danych. Nie możemy jeszcze opublikować danych za pełny rok, bo pierwsze elektrownie ruszyły dopiero w grudniu 2015, jednak mimo, że pierwsza połowa roku jest mniej wietrzna niż druga, już jesteśmy zadowoleni z ich produkcji. Zyski generowane przez rynek finansowy nie zależą w pełni od inwestora. Po wielu doświadczeniach w branży finansowej, zdecydowaliśmy się skoncentrować na inwestycjach w realną wartość (elektrownie wiatrowe i nieruchomości), które stanowią realny majątek spółki i jej inwestorów, którym, można zarządzić, podnieść wartość, sprzedać z zyskiem itp. Poszliśmy trudniejszą ścieżką, pomnażania kapitału w realnej gałęzi gospodarki. Nie znaczy to jednak, że inwestorzy, którzy oszczędzali w programach Generali stracili. Stracili tylko ci, którzy zerwali umowy z towarzystwem, lub źle zarządzili swoim kapitałem. Niemniej jednak Generali ma nadal sporo klientów, więc chyba nie wszyscy są niezadowoleni. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem i należy wybrać formę najlepszą dla siebie. Zainteresowanych inwestycjami w realną wartość zapraszamy do nas. Polecam udział webinarze na www.ekologicznaelektrownia.pl

@Ciekawy

Dziękuję za odpowiedź. Nie spodziewałam się jej tak szybko :) Być może zajrzę na webiar po więcej informacji. Rozumiem też, że forum ma służyć wyrażeniu opinii o firmie. Niestety nie mam jeszcze doświadczenia we współpracy z Państwem ale jak będzie nam dane współpracować to na pewno podzielę się także opinią w tym miejscu. Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

zastanawiam się czy w świetle tej całej nagonki rządu na wiatraki inwestowanie w nie ma sens? Czy nie obawiają się Państwo o swoje projekty? Proszę o jakiś komentarz w tej sprawie

@Agnieszka

Pani Agnieszko, generalnie jesteśmy o nie spokojni, w dodatku mamy obecnie ofertę elektrowni całkowicie niezależnej od sytuacji politycznej, która będzie generowała ponadprzeciętne stopy zwrotu nawet bez wsparcia i kredytu. Temat jest jednak dość obszerny a to nie jest forum poświęcone naszej ofercie, tylko pracy u nas, dlatego zapraszam na www.ekologicznaelektrownia.pl. Można tam się dużo dowiedzieć i zapisać na webinary, które prowadzimy regularnie.

@Tomasz Wiśniewski

Ciekawy

Mozna dostać odpowiedz na pytanie co do wykształcenia p. Macieja (usunięte przez administratora)? Czy to coś wstydliwego ze nie ma odpowiedzi?

Ciekawy

A ja mam pytanie: jakie jest wykształcenie Prezesa (usunięte przez administratora)? Jakie szkoły skończył i kiedy? Z góry dziękuje za odpowiedz

jeszcze ciekawszy
@Ciekawy

haha dobre pytanie, jak znam życie pewnie takie jak Bill'a Gates'a, Steve'a Jobs'a, czy Ryśka Bransona, bo rzadko kiedy doktor, czy magister jest w stanie stworzyć taką firmę. Co najwyżej uczy dzieci, lub pracuje w korpo. Czekamy na odpowiedź anyway...

Ciekawy jak diabli
@jeszcze ciekawszy

Porównanie z Gates'em, Jobs'em Czy Bransonem jest ciekawe, jednak znając profil osobowości Pana (usunięte przez administratora), wg Dynamiki Bogactwa Rogera Hamiltona, jakim jest Accumulator należało by raczej wskazać Warrena Buffet'a i Benjamina Grahama (znanego jako "Ojciec inwestowania w wartość"). Ci trzej pierwsi panowie to profil Creator. Wygląda zatem na to, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu i dobrze wróży przyszłości Pracowni.

Zespół Pracowni Finansowej

Nigdzie nie piszemy ze mamy 15 elektrowni. Numeracja dotyczy projektów przy których braliśmy udział i jest numeracją a nie oświadczeniem o ilości elektrowni. Projekt nr 15 zawiera 3 elektrownie a kolejny czyli EEW16 zawiera 1 elektrownię. Szczegóły tutaj: http://www.ekologicznaelektrownia.pl/realizacje/ Z wyrazami szacunku Zespół Pracowni Finansowej

Wiesiek

Prosta matematyka: 5 działających + 8 projektów daje liczbę 13, a nie 17 czy 18.

Wiesiek

Cud rozmnożenia :)

Tomaszos

Dobra robota! Ludzie nie zdają sobie sprawy z konieczności dbania o środowisko naturalne, a elektrownie to jeden z NAJCZYSTSZYCH sposobów pozyskiwania prądu. Obecnie rząd jak we wszystkim grzebie także w OZE, trudne czasy, ale wierzę że dacie rady. Trzymam kciuki

Marjusz

Na ile znam Pracownię i Pracowniaków, mogę powiedzieć, że firma jest bardzo dobrze zarządzana i ma jasną wizję tych swoich inwestycji obywatelskich. To nie tylko OZE, ale mnie się najbardziej podoba właśnie ochrona środowiska. Obserwuję i kibicuję. Pozdrawiam załogę!

Tak5Nie

fan OZE

Witam, Ciekawa oferta inwestycyjna. Śledzę firmę na facebook'u i widzę, że biznes się rozwija, życzę Państwu powodzenia w dalszym prowadzeniu biznesu, kibicuję wszelkim przedsięwzięciom związanym z OZE. Pozdrawiam

Pracownia Finansowa

Oficjalnie informujemy iż Urząd Regulacji Energetyki wydał nam Koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w Odnawialnych Źródłach Energii. Koncesja ta jest pozwoleniem na prawomocne wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł przez spółki EEW7, 8, 11 i 12. Pozwala ona nam na otrzymywanie oraz sprzedaż na rynku świadectw pochodzenia, zwanych potocznie Zielonymi Certyfikatami. W wymienionych spółkach, będą one naliczane za okres wstecz, przez który pracowały elektrownie wiatrowe. Dotychczas spółki bazowały na promesie koncesji natomiast w dniu 16.05. pozwolenie na wytwarzanie energii zostało ostatecznie przypieczętowane. By uzyskać Koncesję od URE, należy spełnić wymagania określone w artykule art. 33 ust. 1 Ustawy – Prawo energetyczne, które mówią o tym, że siedziba firmy powinna mieścić się na terenie Unii Europejskiej, powinna dysponować odpowiednimi środkami finansowymi, możliwościami technicznymi oraz odpowiednio wykwalifikowaną kadrą pracowniczą (art. 54 Prawa energetycznego). Więcej: http://www.ekologicznaelektrownia.pl/uzyskalismy-koncesje-od-ure/

Dociekliwa
@Pracownia Finansowa

"Art 54 Prawa Energetycznego: 1. Osoby zajmujące się eksploatacją sieci oraz urządzeń i instalacji określonych w przepisach, o których mowa w ust. 6, obowiązane są posiadać kwalifikacje potwierdzone świadectwem wydanym przez komisje kwalifikacyjne." Chciałabym zapytać, zanim do Państwa zadzwonię w sprawie ewentualnej inwestycji ile osób z Waszego grona uzyskało takie świadectwa? Czy Państwo jako inicjatorzy tych przedsięwzięć zarządzacie bezpośrednio funkcjonującymi już elektrowniami? Będę wdzięczna za informację

@Dociekliwa

Szanowna Pani, W pkt 7 wspomnianego art. 54 jest mowa o tym, że Minister w specjalnym rozporządzeniu określa rodzaje prac, urządzeń i sieci przy których eksploatacji jest wymagane posiadanie kwalifikacji. Są to głównie prace monterów, serwisu, energetyków etc. Oczywiście firmy które świadczą dla nas usługi serwisowe zatrudniają osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Również pracownicy firm, które budują dla nas elektrownie wiatrowe wraz z całą infrastrukturą posiadają wymagane prawem kwalifikacje. Odpowiadając na drugie pytanie: Pracownia Finansowa jest inicjatorem inwestycji, w których to Inwestorzy stają się wspólnikami spółki celowej, która bezpośrednio zarządza daną inwestycją. Część z tych spółek posiada już funkcjonujące elektrownie wiatrowe, a inne są na etapie ich realizacji. Z wyrazami szacunku Zespół Pracowni Finansowej

Antek
@Zespół Pracowni Finansowej

a ile Waszych spółek posiada funkcjonujące już elektrownie , od kiedy i jaki zysk roczny został wypracowany? ile spółek jest na etapie realizacji?

@Antek

Szanowny Panie, Mamy 5 elektrowni działających a 8 w trakcie realizacji. Dokładna kwota zysku zostanie podana po zakończeniu pierwszego roku funkcjonowania, czyli na pocz. 2017r. W naszej ofercie inwestycyjnej znajdują się również również nieruchomości. Realizujemy właśnie kolejny etap osiedla domów jednorodzinnych na warszawskim Targówku, również w modelu obywatelskim. Szczegóły można poznać na www.dochodowenieruchomosci.pl Pozdrawiamy Zespół Pracowni Finansowej

Antek
@Zespół Pracowni Finansowej

jak to macie 5 elektrowni a piszecie, ze 15, 16, 17?? to jak to?

Inwestor
@Zespół Pracowni Finansowej

MAMY - czyli są już w 100 % waszą własnością, zostały zapłacone wszelkie koszty ich montażu i w 100 % zysk jest już po Waszej stronie? To bardzo jest dla mnie ważne. Proszę o odpowiedż.

A.

Pracuję w firmie od pół roku i nie narzekam. Firma jest na etapie dynamicznego rozwoju co oznacza, że są duże perspektywy rozwoju pracowników. Dla tych, oczywiście, którzy lubią to co robią, lubią ludzi i chcą się rozwijać razem z firmą :) To z resztą dotyczy każdej firmy - zostają najlepsi. Pozdrawiam

Adam z Lowicza

U nas w woj. łódzkim sporo sporo wiatraków się kręci, aż miło popatrzeć, szkoda że nie ma tutaj możliwości wklejania zdjęć bo bym przesłał. Fajnie, że powstają takie firmy jak ta, które zachęcają ludzi do robienia na tym biznesu.

Jak

Świetna firma, a nawet nie firma tylko ludzie bo biznes robi sie z ludźmi. Robią w inwestycjach ale to nie ponuraki tylko zespół który łapie dystans i lubi żartować to moje klimaty. Plus

Zostaw merytoryczną opinię o Pracownia Finansowa - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Pracownia Finansowa
5/5 Na podstawie 275 ocen.