Opinie o Pracownia Finansowa w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Pracownia Finansowa. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pracownia Finansowa o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pracownia Finansowa w Warszawa

Krzysiek
Klient

Wpłaciłem duże pieniądze na inwestycje w wiatraki w 2015. Zero dywidendy do dziś, żadne obietnice terminów nie dotrzymane.

Łukasz

Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z webinaru na temat inwestycji w elektrownie wiatrowe, w którym uczestniczyłem. Pan Tomasz dość szczegółowo przedstawił, na czym polega uczestnictwo w realizacji inwestycji oraz ile można zarobić. Po wysłuchaniu doszedłem do wniosku, że to raczej inwestycja dla ludzi, którzy chcą bezpiecznie ulokować oszczędności na więcej niż 2% w skali roku. Dowiedziałem się, że realnie można uzyskać około 9% rocznie. Sądzę, że taka inwestycja jest korzystna przy kwocie powyżej 200 000 PLN. Po roku otrzymuje się 20 tys. zł odsetek. Po analizie stwierdziłem, że nie jest to inwestycja dla mnie z uwagi na niewielki kapitał, ale moim zdaniem świetnie sprawdza się jako inwestycja długoterminowa, która pozwala otrzymywać co roku 10% zwrotu. Propozycja inwestycji w wiatraki jest raczej dla osób, które szukają bezpieczeństwa, a nie dużego ryzyka.

Jakie są warunki zatrudnienia w Pracownia Finansowa?

Ewelina Nowy wpis

Widziałam, że szukali kogoś na stanowisko Manager Sprzedaży Private Banking. Wpadłam na ogłoszenie w sieci i teraz jestem ciekawa, jakiej wysokości jest pensja stała i czy do tego dochodzi jakiś procent, prowizja od wyników lub realizacji celów?

Jan Nowy wpis
Klient

Wpłaciłem czerwiec 2021r udział elektrownia wiatrowa 23 . Miała ruszyć jesienią 2021r. Do dnia dzisiejszego zero. Nie ruszyła. Poczekam do końca roku. Potem zgłaszam sprawę do prokuratury. Jan Budny

Łukasz

Ts.
@Łukasz

W inwestycji w wiatraki masz np. 9℅ ale kapitał np. 200 000.tys. tracisz i dostajesz tylko odsetki. A na lokacie masz ok. 2-2,5 ℅. i cały kapitał po lokacie odzyskujesz , teraz widzisz . Policz ile bedziesz miał po 10. Latach...

Ryszard
@Ts.

Wszystko się zgadza, poza tym, że nic nie tracisz, bo za kapitał spółka nabywa majątek, więc jak wychodzisz za jakiś czas, to ma on jakąś wartość, mniejszą lub większą, zależy co się dzieje na rynku, ale ma. Jak masz lokatę na 10 lat i była denominacja to dostałeś odsetki i dopiero wtedy straciłeś kapitał, więc lepiej jednak mieć zabezpieczenie w realnej wartości.

fbghjkj
@Łukasz

to super jak wpłacisz 200 000 to za 3 lata masz aż 60 000.

Adam
@Ryszard

Panie Ryszardzie myli pan pojęcie denominacji z dewaluacją. Pisze pan że "nic się nie traci", aby później napisać że "inwestycja ma wartość większą lub mniejszą". Rozumiem więc, że pod słowami "nic się nie traci" należy odczytać "nie wszystko się traci". To odrobinę zmienia. A poza tym, w kwestii spieniężenia udziału. Nie ma giełdy, nie ma żadnej płynności w obrocie tymi udziałami na rynku. Aby spieniężyć, zleca się sprzedaż na rynku wtórnym do PF, która bardzo chętnie potrąca swoje (kolejny raz) 10% prowizyjki. Dodać trzeba, że jeśli ktoś pozbędzie się tych udziałów za wspomniane 90% kwoty nabycia, to i tak będzie bardzo szczęśliwy. Ilu latom ciułania zysków będzie odpowiadała taka utraka kapitału?

Aistur
@Ts.

Ja swoje akcje w spółce kupiłem po około 8600 zł. za sztukę. Dzisiaj mogę je sprzedać po 11000 zł. Do tego zyski roczne. Jaki bank ci to da? Ale jest to ryzyko związane z inwestowaniem. Mnie się udało.

Inwestor
@Aistur

Dopoki nie zrealizowales zysku(sprzedałeś) po te 11k to nie masz czym sie chwalić o jakimkolwiek zysku, przyjdzie kryzys i beda warte 2k :)

@Inwestor

@Inwestor Pracownia Finansowa obsłużyła już kilkadziesiąt tego typu transakcji Inwestorów. W branży energetyki wiatrowej, o której tu mowa, spółki wycenia się metodą dochodową, co oznacza, że jak rosną ceny energii, to rośnie rentowność i wartość spółki celowej realizującej inwestycję. Jak wiadomo, ceny energii wzrosły w ostatnim czasie nawet 5-krotnie w stosunku do 2020 roku. Obecny kryzys powoduje, że ceny w branży OZE są coraz wyższe. Przyczynia się do tej sytuacji deficyt paliw kopalnych, których cena również rośnie, a w ślad za tym cena energii elektrycznej. Na przyszły rok prognozuje się nawet stuprocentowy wzrost cen względem dzisiejszych. Oznacza to, że dziś zakupione udziały w spółce wiatrowej czy fotowoltaicznej, będzie można sprzedać z zyskiem nawet za rok.

Ja
@Joanna | Pracownia Finansowa

tak, tak wszedłem w inewestycje w listopadzie 2020, miała być ukończona na początku 2021 i kurde o tej pory nie jest i baa nic niewiadomo od ponad 2 miesięcy, czy zostałem (usunięte przez administratora) na pewno moje pieniądze zniknęły mi z oczu i nie wiem co się dzieje!!

Anonim Nowy wpis
@Łukasz

Dobrze, że Pan nie inwestował. Ja wpłaciłem 8 lat temu i mam na razie z tego ZERO

Ewelina Nowy wpis
@Anonim

No to mało motywujące, że zero ale dobre tyle, że "na razie"? Są jakie pozytywne przewidywania co do ich ewentualnej dalszej przyszłości? Ile potencjalnie powinno być?

Anonim
Klient

Jestem jednym z inwestorów w wiatraki. Wpłaciłem w 2015 roku na elektrownie wiatrową. Od dwóch czy trzech lat obiecywano mi , że wiatrak ruszy. Stoi gotowy od co najmniej dwóch lat. Ale rządzą tym ludzie nieudolni, wszystko zwalają na firmę energetyczną a ja przez prawie osiem lat nic nie mam z zainwestowanych pieniędzy. Dobrze, że nie dałem się naciągnąć na ich inne inwestycje bo chyba zarabiają tylko oni.

logo firmy Specjalista IT
SZPZLO Warszawa-Ochota
(156 opinii)
logo firmy Server Support Engineer
Abouthr Polska Sp. z o.o.
logo firmy Lektor języka obcego, Multilango
LINGUA MAGISTER Sp. z o.o
(3 opinie)
Aplikuj na wiele ofert

Czy w Pracownia Finansowa występują paczki/bony świąteczne?

@Pytanie

Pracownia Finansowa posiada politykę prezentową, która została opisana w Kodeksie Etyki.

Krzysiek
Klient

Jakie są warunki zatrudnienia w Pracownia Finansowa?

@Pytanie

Warunki zatrudnienia zależą od stanowiska. Zawsze są dokładnie określone w umowie, która zawiera m.in. czas trwania, warunki finansowe, zakres obowiązków.

Wojciech
@Joanna | Pracownia Finansowa

A trzeba mieć duże doświadczenie żeby aplikować i zostać przyjętym? Jak oceniasz szanse kogoś kto chciałby nauczyć się tu zawodu np. na płatnym stażu. Jest taka możliwość?

@Wojciech

Aplikując na oferty pracy trzeba mieć doświadczenie zgodne z wymaganiami opisanymi dla danego stanowiska. Aktualnie firma nie prowadzi żadnego programu dla stażystów.

@Wojciech

Teraz nie.

Dorota
@Joanna | Pracownia Finansowa

A praktykantów przyjmujecie w każdej chwili? Czy też musicie mieć jakiś specjalny program dla praktykantów, tak jak dla stażystów?

@Dorota

Pracownia Finansowa nie prowadzi rekrutacji dla praktykantów, natomiast prowadzi akcję edukacyjną Akademia Inwestowania, gdzie wszyscy mogą uzyskać praktyczną wiedzę na temat inwestowania oraz poznać ekspertów. Szczegóły tutaj: https://www.pracownia-finansowa.pl/akademia-inwestowania-pf/

Halina

Kros wspomniał, ze pracownicy motywują siebie nawzajem do pracy :) w jaki sposób?

@Halina

W Pracowni Finansowej działamy zespołowo i najważniejsi są dla nas współpracownicy na każdym szczeblu - to oni tworzą firmę i są miarą jej sukcesów.

Jak się pracuje z ludźmi z Pracownia Finansowa?

@Pytanie

Tak jak już tutaj wspominaliśmy - współpracownicy Pracowni Finansowej to ludzie, którzy są bardzo zaangażowani w swoje zadania, wspierają nie nawzajem, motywują do działania, przez co panuje wspaniała atmosfera w poszczególnych zespołach.

Małgorzata

Świetne i przyjazne miejsce do pracy dla każdego kto jest ambitny, poszukujący wyzwań i rozwoju osobistego. Zarządzający projektami to profesjonaliści i doświadczeni przedsiębiorcy. Wytrwale z ogromną pasją prowadzą biznes, wierząc w jego długofalowy sukces.

@Małgorzata

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Czy pracownicy w Pracownia Finansowa dogadują się między sobą?

@Pytanie

W Pracowni Finansowej panuje atmosfera zgranego zespołu, gdzie pracownicy nawzajem są dla siebie motywacją i wspierają się w dążeniu do osiągania sukcesów. To przekłada się na wyniki i satysfakcję członków poszczególnych zespołów z pracy w firmie, która jest tak bardzo otwarta na ludzi.

KP11
Kandydat

Jak wyglądają stawki wynagrodzeń ?

@KP11

Stawki wynagrodzeń uzależnione są od stanowiska, ale także od doświadczenia i kwalifikacji pracownika. W Pracowni Finansowej dokłada się wszelkich starań, aby dostępne modele wynagrodzeń oraz systemy premii były satysfakcjonujące.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Pracownia Finansowa?

@Pytanie

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy z zachowaniem wymaganego bezpieczeństwa, ale jest również możliwość uczestniczenia w spotkaniu rekrutacyjnym zdalnie. Pozostawiamy tę kwestię do decyzji potencjalnemu przyszłemu pracownikowi.

Problem

jack
Kandydat

Sprzedam fiata pandę. stan idealny, przebieg 50.000 km. 10.000 zł. 501 500 400.

Czy w Pracownia Finansowa panuje luźna atmosfera?

@Pytanie

Pracownia Finansowa to przede wszystkim zespół pełnych pasji ludzi o bogatym doświadczeniu, będących ekspertami w swoich dziedzinach, którzy stale dbają o rozwój swoich kompetencji co przekłada się na budowanie trwałych relacji zarówno z partnerami biznesowymi jak i współpracownikami.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Pracownia Finansowa?

@Pytanie

Podstawa wynagrodzenia w Grupie Pracownia Finansowa jest zróżnicowana - uzależniona od pełnionej funkcji, doświadczenia, umiejętności. W firmie funkcjonują także systemy premiowe oraz programy dające możliwość awansu najbardziej zaangażowanym i osiągającym liczne sukcesy współpracownikom.

Czy można w Pracownia Finansowa liczyć na jakieś dodatki?

@Pytanie

Oczywiście, praktycznie każdy dział firmy posiada dodatki w postaci systemów premiowych uzależnionych od efektów oraz osiąganych celów. Grono pracowników stale się powiększa, więc systemy motywacyjne są rozbudowywane wraz z rozwojem firmy.

Jakie wartości są cenione w Pracownia Finansowa?

@Pytanie

nadrzędne wartości cenione w strukturach Grupy Pracownia Finansowa opisane zostały w Kodeksie Etyki. Własny Kodeks Etyki umożliwia podnoszenie świadomości pracowników zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu, gdzie nadrzędne wartości to normy etyczne. W Pracowni Finansowej wyróżniamy w szczególności 5 głównych norm etycznych, do których należą: poszanowanie prawa, odpowiedzialność, wzajemny szacunek, jakość, a także dbałość o dobre relacje. Do przestrzegania Kodeksu Etyki zobowiązani są wszyscy współpracownicy, a także członkowie zarządu, ponieważ w Pracowni Finansowej jesteśmy zgodni co do tego, że wszyscy jesteśmy sobie równi i każdemu z nas należy się taki sam szacunek.

Magdalena

@kasia a jak często są organizowane szkolenia ?

@Magdalena

@Magdalena z przyjemnością odpowiemy na to pytanie. Szkolenia są organizowane w zależności od zapotrzebowania danego działu czy obszaru rozwoju firmy. W programie szkoleń można znaleźć zarówno szkolenia podnoszące kompetencje zespołu, jak i rozwijające umiejętności posługiwania się nowymi narzędziami usprawniającymi pracę. Organizujemy także szkolenia integracyjne i związane z podnoszeniem świadomości pracowników w zakresie problemów społecznych i ekologicznych jak np. warsztaty zero waste, co wynika z prowadzonej w Grupie Pracownia Finansowa strategii odpowiedzialnego biznesu.

Czy pracodawca Pracownia Finansowa organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Kasia

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o Pracownia Finansowa - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Pracownia Finansowa?

Zobacz opinie na temat firmy Pracownia Finansowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pracownia Finansowa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pracownia Finansowa?

Kandydaci do pracy w Pracownia Finansowa napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pracownia Finansowa
4.5/5 Na podstawie 280 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Październiku 2022r.

5. indeed.com 2 324 052
Pracownia Finansowa