Opinie o Pracownia Finansowa

Mądrala

Świetny pracodawca, ale praca w firmie jest dla osób ambitnych oraz zdolnych, chcących coś osiągnąć.

Inwestor

Nie ma tutaj takich. Nikt nic nie dostał. To ściema.

Adrian

Są tutaj osoby, które potwierdzą wpłaty dywidend ?

Maryjan
@Adrian 08.10.2017 20:34
Są tutaj osoby, które potwierdzą wpłaty dywidend ?

Gdzie? Na portalu dla ludzi, którzy szukają pracy??

inwestor

@inwestor 04.07.2017 23:20
Pytanie w jakiej formie prawnej oferując produkty inwestycyjne. Co to jest obligacje, akcje, certyfikaty?...

Drogi Inwstorze, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. W trosce o poprawne wykorzystanie profilu w serwisie GoWork staramy się nie udzielać tu informacji sprzedażowych. Zapraszamy jednak na naszą stronę internetową www.pracownia-finansowa.pl i zadawania pytań za pośrednictwem formularza lub kontakt telefoniczny, przy okazji którego postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pozdrawiamy, Zespół Pracowni Finansowej

Kamila

Znalazłam na waszej stronie internetowej w aktualnościach informacje, że poszukujecie specjalisty e-commerce. Czy oferta jest nadal aktualna?

@Kamila 04.04.2017 09:23

Pani Kamilo, ogłoszenie niestety nie jest już aktualne. Znaleźliśmy specjalistę, który dołączył do naszego zespołu. Firma dynamiczne się rozwija więc niewykluczone, że za jakiś czas znowu pojawią się nowe oferty pracy. Proszę śledzić nasze strony! Pozdrawiamy

Iwona

@Michał chętnie usłyszymy więcej na temat tego jak wyglądał proces rekrutacji do firmy. Na jakie pytania należy się przygotować?

Michał
@Iwona 31.03.2017 09:15
@Michał chętnie usłyszymy więcej na temat tego jak wyglądał proces rekrutacji do firmy. Na jakie pytania należy się przygotować...

Uczestnicząc w rekrutacji, odpowiadałem na pytania związane z tematyką stanowiska. Nie padały pytania o marzenia czy cele w życiu. Pan Tomasz Wiśniewski okazał się bardzo konkretnym człowiek, który wie, kogo szuka. Odniosłem wrażeniem, że mam do czynienia z człowiekiem szanującym innych ludzi. Spotkanie odbyło się punktualnie, a więc nie musiałem czekać. Pan Tomasz jasno przedstawił swoje oczekiwania i miło mnie zaskoczył brakiem pytania: Dlaczego chce Pan u nas Pracować? Lub o czym Pan marzy? Będąc na innych spotkaniach, ciężko było wykazać się wiedzą, ponieważ osoby prowadzące rozmowy nie miały pojęcia o czym, mają rozmawiać i pytali o motywacje, nie określając oczekiwań. Bardzo rzadko zdarza się, aby osoba prowadząca rekrutacje była kompetentna w temacie na ten temat. Większość firm, która rekrutuje na to stanowisko w dużych czy małych firmach, nie ma pojęcia o temacie i nie wiedzą, o co pytać. Tutaj było inaczej z racji na wiedzę, jaką na temat e-commerce posiada Pan Tomasz. Zostałem zapytany, czym się zajmowałem, jeśli chodzi o projekty e-commerce oraz poproszony o podanie przykładów, oraz i wyników, jakimi to się kończyło. Padło sporo merytorycznych pytań związanych z SEO oraz SEM. W pytaniach padały dość trudne słowa, których znaczenia zna w Polsce maksymalnie kilka tysięcy osób. Zostałem również zapytany o przebieg swojej kariery. Na końcu padły pytania o moje oczekiwania finansowe oraz od kiedy mógłbym rozpocząć pracę. Po zakończeniu rozmowy zostałem poinformowany, że jeśli dojdzie do następnego spotkania, to odbędzie się w obecności prezesa firmy. Zostałem zaproszony na kolejne spotkanie, które odbyło się w sympatycznej atmosferze. Ze strony prezesa padały pytania odnośnie do poprzednich projektów oraz doświadczenia. Odpowiadając na te pytania, pomyślałem, że jest to firma, która wiele wymaga. Pan Maciej (prezes zarządu) przedstawił jasno formę zatrudnienia, która spełniła moje oczekiwania. To, co zdarza się rzadko to negocjacje, które mogłem prowadzić z Panem Maciejem oraz Tomaszem. Dzięki tej możliwości mogłem przedstawić swoje argumenty, co zostało wysłuchane. Po jakimś czasie otrzymałem wiadomość zwrotną, że zostałem zatrudniony.

Łukasz

Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z webinaru na temat inwestycji w elektrownie wiatrowe, w którym uczestniczyłem. Pan Tomasz dość szczegółowo przedstawił, na czym polega uczestnictwo w realizacji inwestycji oraz ile można zarobić. Po wysłuchaniu doszedłem do wniosku, że to raczej inwestycja dla ludzi, którzy chcą bezpiecznie ulokować oszczędności na więcej niż 2% w skali roku. Dowiedziałem się, że realnie można uzyskać około 9% rocznie. Sądzę, że taka inwestycja jest korzystna przy kwocie powyżej 200 000 PLN. Po roku otrzymuje się 20 tys. zł odsetek. Po analizie stwierdziłem, że nie jest to inwestycja dla mnie z uwagi na niewielki kapitał, ale moim zdaniem świetnie sprawdza się jako inwestycja długoterminowa, która pozwala otrzymywać co roku 10% zwrotu. Propozycja inwestycji w wiatraki jest raczej dla osób, które szukają bezpieczeństwa, a nie dużego ryzyka.

Michał

Jakiś czas temu postanowiłem zmienić pracę. Poprzednia okazała się niewypałem. Z racji tego, że całe życie zajmuje się e-commerce, to postanowiłem wysłać swoją aplikację na stanowisko specjalista e-commerce. Dość szybko się odezwali i zaprosili mnie na rozmowę. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, ponieważ nie spodziewałem się, że rozmową będzie tak merytoryczna. Oczywiście przeszedłem do kolejnego etapu. Po drugim spotkaniu otrzymałem odpowiedź pozytywną i zostałem zatrudniony. Pracownicy firmy to doświadczeni profesjonaliści. Praca praktycznie bezstresowa na bardzo dobrych warunkach. To, co najbardziej spodobało mi się w tej firmie to możliwość realizować własnych pomysłów. Niewiele firm pozwala pracownikom na pełną samodzielność.

Marcin T.

Witam, natknąłem się na linkedin na ogłoszenie o pracę na stanowisku specjalisty e-commerce i zastanawiam się nad podesłaniem CV. Czy ktoś słyszał coś na temat warunków pracy w firmie? zarobki ? atmosfera? Grzebałem trochę w sieci, ale udało mi się znaleźć jedynie pojedyncze opinie z zeszłego roku, więc zastanawiam czy nadal są aktualne. Będę wdzięczny za wszelkie inf.

Zespół Pracowni Finansowej

Szanowny Panie Ciekawy, tak jak pisaliśmy powyżej Pańskiej wypowiedzi, strona GOwork.pl służy do wymiany opinii na temat pracodawców. Wszelkie pytania dotyczące działalności spółki, w tym informacje o jej wynikach, czy też prośby o komentarze do ukazujących się publikacji bądź udzielenie wywiadu prosimy kierować do nas mailowo. Dedykowane do tego adresy znajdzie Pan na naszej stronie internetowej www.pracownia-finansowa.pl w zakładce kontakt.

@Zespół Pracowni Finansowej 03.02.2017 16:00

Szanowni Państwo dotychczas chętnie Państwo odpowiadali więc rozumiem że nie ma czym się chwalić (można zauważyć odpowiedzi na moje pytanie o wykształcenie p. Musiała) skoro dostałem odpowiedź zlewająca Na całe szczęście te pytania w moim poście kierowałem bezpośrednio do p. Tomasza a nie Państwa firmy pozdrawiam

@Ciekawy 07.02.2017 17:15

Panie Ciekawy, w związku ze stałym rozwojem firmy wiążącym się również z powiększaniem Zespołu chcemy zadbać o wykorzystanie profilu na GoWork zgodnie z jego przeznaczeniem, jakim jest wymiana informacji na temat spółki Pracownia Finansowa jako pracodawcy. Mamy więc uprzejmą prośbę, by pytania dotyczące działalności firmy kierować do nas mailowo lub zadawać je bezpośrednio pod ukazującymi się artykułami na naszych stronach internetowych np. http://www.ekologicznaelektrownia.pl/wyniki-pracy-elektrowni-wiatrowej-15/. Okazją do zadawania pytań są też cyklicznie prowadzone webinary. Istnieje również możliwość zapisania się do newslettera by regularnie otrzymywać informacje na temat bieżącego funkcjonowania firmy. Pozdrawiamy, Zespół Pracowni Finansowej

Xyz

@Xyz 03.01.2017 22:09
Witam. Proszę o info na temat aukcji na oze. Czy uczestniczyliście Państwo w I aukcji i z jakim skutkiem....

Szanowny Xyz, dziękujemy za zainteresowanie. Strona GOwork.pl jest serwisem pracy przeznaczonym głównie do wymiany opinii o pracodawcach. Informacje, o które Pan prosi można znaleźć w naszym najnowszym biuletynie (01/2017), który znajduje się w na stronie pracownia-finansowa.pl w zakładce Media-> Do pobrania http://pracownia-finansowa.pl/pl/do-pobrania/ lub na stronie ekologicznaelektrownia.pl w zakładce Aktualności. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Andrzej, łódzkie

Godny partner do robienia wspólnych interesów, polecam!

Mari

Powiem wprost - mam dosyć pracy w korpo i szukam małej firmy z rodzinną atmosferą, gdzie nie będę tylko trybikiem w wielkiej maszynie. Czy u Was znajdę możliwość wykazania się i zakres obowiązków, za które będę odpowiedzialna od A do Z? Czy zatrudniacie kobiety, czy tylko mężczyzn? Wnioskując z postów powyżej i z Waszej strony, nie zamieszczacie aktualnie ogłoszeń rekrutacyjnych, ale jednak jesteście otwarci na wartościowych kandydatów jeśli tacy się pojawią - jak się zatem wkupić? :) Jakich kompetencji aktualnie potrzebujecie?

@Mari 20.09.2016 17:33

Szanowna Mari, W naszej firmie jak najbardziej wszelkie działania są dostrzegane, ciekawe pomysły doceniane. Jesteśmy na etapie bardzo intensywnego rozwoju i każdy z osobna ma poczucie, że to, co robi, ma realny wpływ na rozwój firmy. Niewątpliwie, daje to poczucie satysfakcji :) Z sukcesów cieszymy się wspólnie, ewentualne potknięcia są omawiane i wnioski wspólnie wyciągane. Wszystko to sprawia, że tworzymy bardzo zgrany zespół. W każdej chwili jesteśmy otwarci na nowe osoby ponieważ w każdej chwili może okazać się, że akurat na tym etapie potrzebujemy kompetencji jakie posiada akurat Pani. Jeżeli jednak nie dziś, to może niebawem, ponieważ, jak już zostało wspomniane wcześniej, wciąż się rozwijamy. Zapraszamy do nadesłania CV pod adres, który znajduje się na naszej stronie www :) Z wyrazami szacunku Zespół Pracowni Finansowej

@Mari 20.09.2016 17:33

Pani Mari, osobiście sporą część kariery zawodowej przepracowałem w korporacji i doskonale rozumiem rozterki osób, które tam pracują. U nas łatwiej niż w korpo zostać tzw. gospodarzem tematu. Odpowiedzialność jest większa, ale satysfakcja też. Jeśli ktoś chce się wykazywać i rozwijać, to w takiej firmie jak nasza ma na to większe perspektywy. Łatwiej też realizować swoje pomysły, ze względu na brak biurokracji i długiego procesu akceptacji projektów. Zatrudniamy kobiety i jest ich u nas całkiem sporo. Obecnie najbardziej oczekiwaną przez nas kompetencją jest umiejętność pozyskiwania i obsługi inwestorów.

Zespół Pracowni Finansowej

Szanowni Państwo, Z wielką przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy nagrodę Wiktoria, znak jakości Przedsiębiorców, już drugi rok z rzędu! To jednak nie wszystko - kapitała uznała nas za godnego reprezentanta Konkursu, co zaowocowało nadaniem nam tytułu Ambasadora Marki Wiktoria. Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia naszej strony.

Greg
@Zespół Pracowni Finansowej 19.09.2016 18:14

Gratulacje! Pracowałem w Grupie Azoty i wiem, że musieliśmy się na prawdę postarać, żeby dostać Wiktorię. To nie jest jedna z tych statuetek, ktore dostaje się za odpowiednią opłatą. Kapituła konkursowa bada wiele aspektów funkcjonowania firmy. To dobra informacja dla osób, które chcą aplikować.

Pracownia Finansowa

Am, nie - Pracownia Finansowa nie sprzedaje kredytów, tylko inwestycje w realną wartość, takie jak elektrownie wiatrowe i nieruchomości. Umożliwiamy inwestowanie w duże projekty, osobom, które nie dysponują kapitałem pozwalającym sfinansować je samodzielnie i/oraz takim, które mają środki, jednak nie dysponują czasem, lub zwyczajnie nie chcą się angażować w realizację i nadzór nad inwestycją.

Paweł

Mam znajomą, która pracuje w tej firmie i mówi, że trudno byłoby jej odejść ze względu na ludzi, którzy tam pracują i ze względu na to, że firma się bardzo szybko rozwija więc są duże perspektywy

Ciekawy cykora Michał

Maja nawet jednego fana hehe @ciekawy ;), gość ma misje wciąż pisze to samo i nie odnosi sie do tematu. Albo tam pracowałeś albo nie i nie zawracaj gitary... jak masz odwagę i piszesz prawdę to sie przedstaw, a nie z konkurencji wypisujesz bzdety za złotówki na konkretne osoby, a sam nie masz odwagi sie przedstawić? Łatwo będzie zweryfikować co mówisz @ciekawy tak samo jak to co pisze PF tylko oni sie przedstawiają a ty sie cykasz?

Krystian

@ni Nie ma szans dostać u nich pracy zaraz po studiach chyba ze wykażesz sie jednocześnie co najmniej 5 letnim doświadczeniem w inwestycjach - dzwoniłem to potwierdzić. Na pewno będę sie jeszcze starał za jakiś czas bo jestem przekonany ze wiatraki to świetny kierunek. Obojętnie co różni gamonie twierdza.

Mariusz

Jestem pod wrażeniem tej firmy. Zazwyczaj jestem człowiekiem ostrożnym w inwestowaniu pieniędzy, lecz po kilku mailach z ich strony nie sprawilo mi to żadnych zahamowań.

Paweł33

Poznałem całą ekipę podczas letniego eventu. Świetny biznes połączony z prawdziwą wartością. Cały zespół wkłada serce w to, co robi, nic dziwnego, że osiągają sukcesy.

Bas42

Przystępowałam do inwestycji w elektrownię wiatrową, kiedy Pracownia była jeszcze bardzo mała i udało mi się spotkać bezpośrednio z Panem Maciejem. To co mnie zaskoczyło i jednocześnie przekonało, to z jaką rozbrajającą szczerością powiedział on o ryzykach jakie mogą wystąpić przy budowie elektrowni i że jest to ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Gdyby koloryzował i zapewniał, że nic się nie może wydarzyć, to bym mu pewnie nie uwierzyła i słusznie, bo większość z tych rzeczy właśnie miała miejsce podczas realizacji naszego wiatraka, od zastopowania finansowania wiatraków przez banki do chwili wejścia nowego systemu wsparcia, po przesunięcie o pół roku wejścia w życie nowej ustawy o OZE. Mimo to wiatrak kręci i zarabia, co w mojej opinii jest mistrzostwem świata i Pracowni należy się za to medal :)

@Bas42 10.09.2016 12:29

To ile Pani zarobiła konkretnie?

Ciekawy

Dajmy szanse @Piotr żeby dał odpowiedź. Nie trzeba na każdy mój post robić błyskawicznie odpowiedzi

PF

Pracownia Finansowa właśnie dodała do portfolio kolejny projekt wiatrowy, tym razem składający się z dwóch, 2-MW, turbin wiatrowych Vestas V90 na 105m wieżach. Wartość inwestycji przekroczyła 20 mln. zł. Elektrownie pracują w ramach spółki Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 15. (usunięte przez administratora)

@Ciekawy 16.09.2016 16:12
Dane sp. Z o.o. W Polsce sa jawne wiec może je Pan podać, chociaż około miesiąca temu zarzekał sie Pan ze dopiero po 2017r będz...

Panie Ciekawy, miesiąc temu nie mieliśmy jeszcze w porfolio farmy, która działa od 4 lat. Teraz mamy. Dane sp. Z o.o. W Polsce są jawne wiec może Pan sobie je sprawdzić i zapraszam do złożenia CV na adres biura. Cenimy dociekliwość i dbałość o szczegóły, więc może coś z tego wyniknie, ale nic nie obiecuję.

@Tomasz Wiśniewski 16.09.2016 17:34

Panie Tomaszu zamknięty rok 2016 i jak wyniki? może Pan się już pochwalić twardymi danymi? czy jak zawsze pościemnia Pan? przy okazji może jakiś komentarz do tego artykułu https://www.pb.pl/wiatraki-nad-przepascia-853755

Krzyś

Fajna firma, osiągnęła duże sukcesy jak na fakt, że istnieje dopiero od kilku lat. Tak trzymać, obserwuję firmę na facebooku i kibicuję ;)

Tomasz Wiśniewski

Pani Karino, wymagamy minimum 5 lat doświadczenie w obsłudze klienta zamożnego. Szukamy osób zafascynowanych ciągłym rozwojem osobistym, które kierują się w sprzedaży przede wszystkim dobrem klienta, szybko uczących się nowych szczegółów kolejnych projektów inwestycyjnych i wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych. Zapraszamy do przesłania CV - Kontakt na stronie internetowej www.pracownia-finansowa.pl

Ciekawy

Ktoś się podszył pod mój nick - to tak w kwestii samochodu A wracając do tematu - jak Pan skomentuje ze RWE w swoich raportach giełdowych podaje ze pierwsze awarie turbin ( a instalują tylko nowe) maja po 4-5 latach i optymalizują koszty napraw w taki sposób ze budują duże farmy wiatrowe? Jeżeli macie Państwo kilka wiatraków obok siebie i używane turbiny to optymalizacji nie osiągniecie chyba ze macie tajna wiedzę jak to robić, ale to polecam sprzedać know-how do RWĘ za grube miliony i żyć do końca życia jako rentier Co do otarcia się o bankructwo lub bankructwa to fakt ze spółka nie upadła formalnie ale nie płaciła zobowiązań oznacza to samo ze nie generowała gotówki z biznesu, a gotówka z biznesu i jej transfer do inwestorów to u Państwa zwrot z inwestycji Co do wpisu o prokuraturze - to myśle ze to klasyczny hejt - takie zwykle pomówienie Chociaż fakt ze nikt nie chce odpowiedzieć na pytanie o wykształcenie Prezesa nie świadczy dobrze o transparentnosci firmy, zwłaszcza ze w inwestycjach wykształcenie i doświadczenie biznesowe sa bezcenne, a tu rozumiem ze Prezes wykształcenia nie ma (inaczej byłaby odpowiedz na pytanie) a doświadczenia tez nie ma bo nie chcą Państwo pokazać żadnego wyniku finansowego Co do audytu - to w przypadku wyników finansowych chodzi o opinie i raport biegłego rewidenta zrzeszonego w KIBR - jedyne miarodajne zródło opinii o wynikach finansowych - tutaj się nie zrozumieliśmy I ostatnie pytanie - skoro na rynku kapitałowym mozna kupić pieniądze (w formie obligacji np) za ok 7,5% a Wasze projekty dają 11,5% to czemu nie kupicie pieniądza w długu , potem go oddacie i macie extra 4% zysku rocznie w kieszeni? Zwłaszcza ze forma udziałowca proponowana przez nas nie oznacza zwrotu pieniędzy i gwarancji zysków, wiec ryzyko jest na inwestorze a w modelu opisanym wcześniej macie gotówkę na biznes i tylko trzeba ja oddać ale zyski sa ponadprzeciętne

@Tomasz Wiśniewski 06.07.2016 18:19
My płacimy gwarancję utrzymania w ruchu. Nie obchodzą nas przestoje elektrowni dłuższe niż 11 dni w roku, bo serwis wypłaca za...

Panie Tomaszu W żadnym moim poście nie kieruje się emocjami i nie robię personalnych wycieczek Proszę się nie irytować, nikt nie każe Panu odpowiadać na pytania, a jak Pan zdecydował się odpowiadać to wystarczy krótko i rzeczowo

Hipis
@Tomasz Wiśniewski 06.07.2016 18:19

"My robimy biznes w oparciu o kapitał własny, nie o dług (obligacje). " Jaka jest relacja ceny udziału dla inwestora i dla Pracowni Finansowej ? Dobry model biznesowy ... dla PF.

obserwator OZE

Świetnie to poukładali. Nie wiem czy mieli szczęście w nieszczęściu czy takiego dobrego nosa, ale zmienili w zeszłym roku strategię i wybudowali elektrownie używane, które są o wiele tańsze i nie wymagają tak dużego udziału banku. Konkurencja budowała nowe i na ten moment to co miało być błogosławieństwem jest przekleństwem ledwo starcza na kredyt. .. Polska to dziwny kraj

Piotr

Szanowni Państwo jako inwestor w wiatraku numer 7 polecam podgląd on-line na jego pracę (oraz elektrowni 8, 11 i 12) w web-camerach tutaj: ( usunięte przez administratora ) drugim kwartale zacznie się najbardziej wietrzny okres w roku. Bardzo się cieszę, ze Pracownia udostępnia nam ten widok. Lubię patrzeć jak z każdym obrotem śmigła zarabiam :)

@Piotr 01.07.2016 09:32

To ile Pan zarobił bo drugi kwartał już sie skończył? Niech sie Pan podzieli tą wiedza bo nikt inny nie chce podać twardych danych.

Ciekawy

Gdzie się jednoczyć? Pojebało Cię gościu?

Grzegorz

Ludzie, nie lepiej spotkać się, porozmawiać, przy kawie, wyjaśnić sobie? Ja rozumiem, że ktoś chce zainwestować i ma wątpliwości ale czy Go Work jest dobrym miejscem na takie rzeczy? Są biura, miejsca w których można się spotkać i porozmawiać w 4 oczy. Jeżeli daleko, można zadzwonić a nie negocjować na forach internetowych, stukać w klawiaturę... Takie dziwne czasy nastały ...

Tomasz Wiśniewski

Panie Też Ciekawy, zawsze podajemy wartość i sposób uzyskiwania zysków. Zainteresowanych zapraszam po szczegółowe kalkulacje rozpisane na 25 lat pracy turbiny. Dobrze, że zauważył Pan że są one ponadprzeciętne. Instalujemy tylko maszyny niewyeksploatowane i okazało się ostatnio, że wg firmy serwisowej, opiekującej się kilkudziesięcioma takimi maszynami są one w pierwszej piątce w Polsce. Chwalimy się swoimi osiągnięciami, bo to my jesteśmy deweloperem. SWSA to generalny wykonawca. Zbudowaliśmy jako pierwsi w Polsce park wiatrowy w modelu obywatelskim (nasze realizacje: http://www.ekologicznaelektrownia.pl/realizacje/) Jak tu wierzyć komuś, kto nie podaje nawet imienia i nazwiska? Czy absolwent odnosi się tylko do wyższej uczelni? Jestem absolwentem szkolenia dla inwestorów w nieruchomości, co nie przeszkadza mi być także absolwentem wyższej uczelni i co najmniej setki przeróżnych szkoleń. Jakoś jednak inwestorzy nam wierzą skoro zebraliśmy kapitał na blisko 10 elektrowni wiatrowych i kilka nieruchomości. Co nie znaczy, że ich decyzja była podyktowana tylko wiarą. Jesteśmy po prostu przygotowani na każde pytanie inwestorów i ich prawników, mamy solidnie przygotowaną dokumentację do każdego z projektów a najważniejsze bodajże jest dla nich to, że model biznesowy jest tak skonstruowany, że to nam najbardziej zależy na jak najszybszym ukończeniu inwestycji i generowaniu jak najwyższych zysków. To bardzo rzadko spotykane, stąd nasz sukces i stąd taka zazdrość konkurencji. Co do obiecywania ponadprzeciętnych zysków – już odpowiadałem. W spółkach celowych, w których mamy tylko 1-2 inwestorów, którzy sfinansowali całość mamy mniejszy pakiet udziałów, ale niewiele mniejszy, bo ci inwestorzy sami zdają sobie sprawę, że im więcej zarobimy dla spółki, tym więcej zostanie dla nich, więc chcą, żeby nam zależało. Warto przy tym pamiętać, że inwestor nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nie wykonuje żadnej pracy, nie szkoli się, nie śledzi ustaw, nie szuka możliwości oszczędności ani optymalizacji podatków, nie negocjuje z bankami, serwisem, generalnym wykonawcą, nie zatrudnia ludzi i nie ponosi konsekwencji ich błędów zaniedbań, głupoty i lenistwa. Za to wszystko przedsiębiorcy, którzy wiedzą już z czym się wiąże prowadzenie biznesu są skłonni sporo zapłacić i albo częściej jeździć na wakacje, albo całkowicie przejść na wcześniejszą emeryturę.

też ciekawy
@Tomasz Wiśniewski 27.06.2016 21:32

https://pl.wikipedia.org/wiki/Absolwent_(osoba) ot, taka definicja ..... pisanie o sobie że jest się absolwentem EAPF trąca po prostu naginaniem rzeczywistości i próbą polepszenia swojego wizerunku w oczach potencjalnych inwestorów: że niby skończył europejska uczelnię, że niby taki europejski itd. Po co to ? Nie lepiej napisać prawdę ? nie zauważyłem, że zyski są ponadprzeciętne, ale powtórzyłem fragment propagandy używanej przez Pracownię Finansową. Czy potraficie pokazać rzeczywiste, wypracowane, ponadprzeciętne zyski? Nawet takie bieżące - z miesiąca na miesiąc? Chyba nie. .... pisze Pan, że jesteście deweloperem a do niedawna jeszcze we własnych materiałach podawaliście że to SWSA są deweloperem. Używanie argumentu, że przecież w każdej elektrowni też macie własne udziały i to gwarantuje pewność biznesu. A za ile nabywacie udziały/ jakie jest wasz rzeczywisty zysk w stosunku do ceny udziałów/ Ot, takie proste pytania

Ciekawy

Ok dziękuje za odpowiedz, jak widać ponadprzeciętne zyski wynikają z doświadczenia firmy budującej dla Państwa elektrownie. Czyli oparte są o prawdziwe zaudytowane dane, a to ważne! Fajnie ze prezentujecie wyniki z 20 lat bo to daje dokładna bazę porównawcza ! Nie trzeba wtedy żadnego modelu xls niczego więcej tylko rachunki wyników i bilanse pokazać inwestorom. Rzecz godna pochwały! to czy może Pan pokazać te liczby tutaj? Skoro już tak sobie piszemy to pewnie dużo osób na spotkanie czy webinar nie da rady, a jak Pan poda te liczby to fajnie udokumentuje Pan swoje słowa o ponadprzeciętnych zyskach!! Z góry dziękuje PS. Kojarzy Pan tez farmę wiatrowa Barzowice - zbankrutowała zna Pan kulisy - ten sam deweloper , itp

@Ciekawy 27.06.2016 13:43

Tak Panie Ciekawy, tylko proszę podać dla której elektrowni – jaki procent kredytu, jaki wkładu własnego, ilu letnia turbina, w jakiej cenie kupiona, jakie były koszty transportu, w jakiej cenie średnio sprzedawała energię i certyfikaty. Elektrownie, które obecnie sprzedajemy mają generować 11,5 ( i 12,5 % w pakiecie VIP) rocznie, przy cenie energii 155zł, bez kredytu, wsparcia do sprzedaży zielonej energii ani dotacji. Dobrze, że wspomniał Pan o audycie, bo pracuje dla nas człowiek, który od 2003 roku audytuje projekty wiatrowe, co sprawia, że projekty, które kupujemy dla inwestorów i dla siebie (w każdej spółce mamy udziały) są jeszcze lepiej zweryfikowane. Farma w Barzowicach była pierwszą w Polsce, nie zbankrutowała, tylko otarła się o bankructwo. To były dzikie czasy, nie było regulacji prawnych, obowiązku odkupu, mimo wszystko Pan Wojciech zdecydował się ponieść ryzyko i ostatecznie dopiął swego. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni i teraz także, mimo zmieniających się przepisów i generalnie „wiatru w oczy”, ZAWSZE wspólnie znajdujemy rozwiązania prowadzące do realizacji zyskownych inwestycji.

Tomasz Wiśniewski

Panie Ciekawy, odpowiedź jest, tylko Gowork jej jeszcze nie zatwierdził. Potwierdza to, chyba, że nie jest to odpowiednie miejsce do dyskusji na temat produktów i usług. Niemniej jednak dziękujemy, że daje nam Pan możliwość wypowiadania się tu w kwestiach związanych z naszą ofertą. Być może jakimś cudem zajrzy tu nie kandydat do pracy, ale jakiś potencjalny inwestor i uzyska informacje, na których mu zależy, zamiast skontaktować się z nami, wejść na webinar, lub zajrzeć na nasze strony internetowe. Trochę się czujemy zaszczyceni, że tak się Pan interesuje naszą propozycją inwestowania w elektrownie wiatrowe i nieruchomości i obserwuje jak radzimy sobie ze ze zmieniającą się sytuacją prawną, gospodarczą i polityczną, chce wiedzieć, kiedy warto skorzystać z finansowania bankowego, kiedy nie, kto na czym w danym przedsięwzięciu zarabia i co ryzykuje, aby móc ocenić, w jakim stopniu opłaca mu się dbać o interesy inwestora, oraz czy banki są wierzące, czy zależy im tylko na dobrze klienta ...i będą je mieć!

Ciekawy ...
@Ciekawski 27.06.2016 18:24
Jak kupuję samochód w BMW też pytam ile zarabia a) handlowiec b) salon c) zarząd d) producent ogumienia jak mi nie odp...

kupując samochód kupuję produkt a nie inwestycję i udział w zyskach. Drobna różnica, nieprawdaż? bezsensowne ktoś zrobił porównanie - jak komuś powierzam swoje pieniądze to pytam, ile będzie kosztowała mnie jego praca nad wypracowaniem zysku a nie wierzę bezrozumnie w cyferki wpisane do Excela, ,który przecież zniesie wszystko

Sympatyk PF
@Ciekawy ... 28.06.2016 12:22

z takim podejściem to mogę się założyć, że samochodu też pewnie Pan nie ma bo informacje o samochodzie w katalogu są zapisane na papierze albo w wordzie w internecie a ten przyjmie wszystko i zawsze można zmienić (ot. taka mała różnica kiedy ktoś zapisze, że bezwypadkowy a w rzeczywistości bity). Nawet w nowym modelu może trafić się jakaś część z lipnej produkcji a nikt tego w informatorze nie pisał. Zdecydowanie zgadzam się z tym co pisała Anna, że inwestowanie nie jest dla każdego. Każdy ma swój rozum i musi ocenić czy to co widzi i czyta jest prawdą czy nie. Na tym forum pada mnóstwo fałszywych oskarżeń w stosunku do PF z Pana strony Panie Ciekawy i wierzę, że człowiek rozumny będzie zdawał sobie z tego sprawę, tak samo jak czyta ze zrozumieniem tabele w xls czy informatory o samochodach i świadomie podejmuje najlepsze dla siebie decyzje. Znam wiele osób z zespołu PF już od lat i wiem, że nie koloryzują rzeczywistości tylko mówią jak jest. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ciekawy

Trochę się czuje zaszczycony, jak zadaje pytanie to od razu kilka "przypadkowych" osób pisze posty jaka to super firma. Ja nie wiem czy jest super czy nie tylko zadaje pytania ale jak widać niezbyt wygodne. Fajnie ze panowie (czyli pracownia finansowa - czyli p. Musiał) maja udziały tylko w jakiej cenie obejmowane a ile dostają za sprzedaż udziałów do inwestorów. Odpowiedz jest prosta nic nie ryzykują bo to nie ich pieniądze tylko pieniądze inwestorów. I może nie używają słowa obiecujemy ale wszędzie piszą o ponadprzeciętnych zyskach a na to pytanie znowu nie ma odpowiedzi;) no i pytanie dlaczego na początku mieli model gdzie banki miały finansować projekty a teraz nie ma już finansowania bankowego, Przy okazji nie chodzi o nowe projekty tylko te sprzedawane na początku. Czyżby banki nie uwierzyły w model? Skoro inne projekty wiatrowe finansują

Anna

Ja już dawno zainwestowałam z Pracownią i za jakiś czas znów zainwestuję, szczególnie, że Panowie sami mają udziały w każdej z elektrowni więc dbają nie tylko o moje interesy ale też o swoje. Jak ktoś nie czuje się bezpiecznie inwestując niech chowa pieniądze pod poduszkę, my z mężem akurat inwestujemy na różne sposoby. Inwestowanie nie jest jednak dla każdego. Pozdrawiam

też ciekawy
@Anna 24.06.2016 15:02

przede wszystkim swoje - pani kupiła udziały za kwotę XXXX,XX złotych a oni za XX,XX ..... widzi Pani różnicę?

Jerzy

Byłem na spotkaniu ws inwestycji i współpracy w tej firmie i nie rozumiem o co chodzi niektórym na tym forum. Firma jak firma pracują w niej ludzie i jednych można bardziej polubić, a innych mniej. Ja akurat spotkałem się z p. Tomaszem i na pewno mogę polecić go jako kompetentnego rozmówcę. Po pierwsze nic nie obiecywał, ani nie gwarantował tylko pokazał po pierwsze jak działają turbiny w czasie rzeczywistym i jak wygląda struktura kosztowa. Każdy kto nie jest matołem zdaje sobie sprawę, że zawsze Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i nie słyszałem, żeby ktoś z tej firmy negował takie rzeczy jak obszar ryzyka i obszar niepewności. To jest forum dla osób które chciałby z nim zacząć współpracę i to mogę śmiało polecić, ale wiem, że teraz zwiększyli wymagania względem osób i nowicjusze nie mają szans.

Marek

Spotkałem się ostatnio z przedstawicielami firmy na gali rozdania nagród CEE Clean Energy Awards i po krótkiej rozmowie uważam, że znają się na tym co robią. Bardzo mili ludzie

Ciekawy

Czyli mozna dostać odpowiedz tylko trzeba zadać pytanie które jest wygodne ;) to p. Tomaszu pytanie do Pana -skąd wiecie ze Wasze elektrownie przyniosą ponadprzeciętne zyski skoro nie publikujecie ich wyników a ruszyły podobno w 2016r, czy wiarę w ponadprzeciętne zyski opieranie na modelu xls? Przypomnę tylko ze Prezes Maciej będąc w Aktio prezentował ponadprzeciętne zyski z inwestycji w programy Generali typu Unit-linked w oparciu o Sztukę Tworzenia Zysków, a jak wiemy wszystko zakończyło się tym ze ludzie na tym stracili

@Ciekawy 24.06.2016 07:38

Panie Ciekawy, Można dostać odpowiedź ale na pytanie związane z pracą w naszej firmie, bo temu służy Gowork, ale żeby zaspokoić Pana ciekawość - elektrownie stawia się w Polsce od 20 lat, w Europie od 30. Buduje je dla nas firma, która robi to właśnie od 20 lat, więc estymacja zysków odbywa się na podstawie zarówno teoretycznych, jak i praktycznych danych. Nie możemy jeszcze opublikować danych za pełny rok, bo pierwsze elektrownie ruszyły dopiero w grudniu 2015, jednak mimo, że pierwsza połowa roku jest mniej wietrzna niż druga, już jesteśmy zadowoleni z ich produkcji. Zyski generowane przez rynek finansowy nie zależą w pełni od inwestora. Po wielu doświadczeniach w branży finansowej, zdecydowaliśmy się skoncentrować na inwestycjach w realną wartość (elektrownie wiatrowe i nieruchomości), które stanowią realny majątek spółki i jej inwestorów, którym, można zarządzić, podnieść wartość, sprzedać z zyskiem itp. Poszliśmy trudniejszą ścieżką, pomnażania kapitału w realnej gałęzi gospodarki. Nie znaczy to jednak, że inwestorzy, którzy oszczędzali w programach Generali stracili. Stracili tylko ci, którzy zerwali umowy z towarzystwem, lub źle zarządzili swoim kapitałem. Niemniej jednak Generali ma nadal sporo klientów, więc chyba nie wszyscy są niezadowoleni. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem i należy wybrać formę najlepszą dla siebie. Zainteresowanych inwestycjami w realną wartość zapraszamy do nas. Polecam udział webinarze na www.ekologicznaelektrownia.pl

@Ciekawy 24.06.2016 07:38

Dziękuję za odpowiedź. Nie spodziewałam się jej tak szybko :) Być może zajrzę na webiar po więcej informacji. Rozumiem też, że forum ma służyć wyrażeniu opinii o firmie. Niestety nie mam jeszcze doświadczenia we współpracy z Państwem ale jak będzie nam dane współpracować to na pewno podzielę się także opinią w tym miejscu. Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

zastanawiam się czy w świetle tej całej nagonki rządu na wiatraki inwestowanie w nie ma sens? Czy nie obawiają się Państwo o swoje projekty? Proszę o jakiś komentarz w tej sprawie

@Agnieszka 21.06.2016 17:23

Pani Agnieszko, generalnie jesteśmy o nie spokojni, w dodatku mamy obecnie ofertę elektrowni całkowicie niezależnej od sytuacji politycznej, która będzie generowała ponadprzeciętne stopy zwrotu nawet bez wsparcia i kredytu. Temat jest jednak dość obszerny a to nie jest forum poświęcone naszej ofercie, tylko pracy u nas, dlatego zapraszam na www.ekologicznaelektrownia.pl. Można tam się dużo dowiedzieć i zapisać na webinary, które prowadzimy regularnie.

@Tomasz Wiśniewski 22.06.2016 11:31

Ciekawy

Mozna dostać odpowiedz na pytanie co do wykształcenia p. Macieja Musiała? Czy to coś wstydliwego ze nie ma odpowiedzi?

niedoszły klient

Dlaczego nagle zniknęły informacje dotyczące odpowiedzi na temat wykształcenia pana M.M ? A także ostatnie wpisy dotyczące charakteru tej "rodzinnej" ponoc firmy? Przejrzałem stronę tej Akademii, na którą to powołuje się prezes i faktycznie jest to tylko jakaś firma organizująca szkolenia a nie żadna uczelnia. Ale wpisy zniknęły? Dlaczego?

Ciekawy

A ja mam pytanie: jakie jest wykształcenie Prezesa Macieja Musiała? Jakie szkoły skończył i kiedy? Z góry dziękuje za odpowiedz

jeszcze ciekawszy
@Ciekawy 14.06.2016 08:37
A ja mam pytanie: jakie jest wykształcenie Prezesa Macieja Musiała? Jakie szkoły skończył i kiedy? Z góry dziękuje za odpowied...

haha dobre pytanie, jak znam życie pewnie takie jak Bill'a Gates'a, Steve'a Jobs'a, czy Ryśka Bransona, bo rzadko kiedy doktor, czy magister jest w stanie stworzyć taką firmę. Co najwyżej uczy dzieci, lub pracuje w korpo. Czekamy na odpowiedź anyway...

Ciekawy jak diabli
@jeszcze ciekawszy 15.06.2016 08:59

Porównanie z Gates'em, Jobs'em Czy Bransonem jest ciekawe, jednak znając profil osobowości Pana Macieja, wg Dynamiki Bogactwa Rogera Hamiltona, jakim jest Accumulator należało by raczej wskazać Warrena Buffet'a i Benjamina Grahama (znanego jako "Ojciec inwestowania w wartość"). Ci trzej pierwsi panowie to profil Creator. Wygląda zatem na to, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu i dobrze wróży przyszłości Pracowni.

Zespół Pracowni Finansowej

Nigdzie nie piszemy ze mamy 15 elektrowni. Numeracja dotyczy projektów przy których braliśmy udział i jest numeracją a nie oświadczeniem o ilości elektrowni. Projekt nr 15 zawiera 3 elektrownie a kolejny czyli EEW16 zawiera 1 elektrownię. Szczegóły tutaj: http://www.ekologicznaelektrownia.pl/realizacje/ Z wyrazami szacunku Zespół Pracowni Finansowej

Wiesiek

Prosta matematyka: 5 działających + 8 projektów daje liczbę 13, a nie 17 czy 18.

Wiesiek

Cud rozmnożenia :)

Tomaszos

Dobra robota! Ludzie nie zdają sobie sprawy z konieczności dbania o środowisko naturalne, a elektrownie to jeden z NAJCZYSTSZYCH sposobów pozyskiwania prądu. Obecnie rząd jak we wszystkim grzebie także w OZE, trudne czasy, ale wierzę że dacie rady. Trzymam kciuki

Marjusz

Na ile znam Pracownię i Pracowniaków, mogę powiedzieć, że firma jest bardzo dobrze zarządzana i ma jasną wizję tych swoich inwestycji obywatelskich. To nie tylko OZE, ale mnie się najbardziej podoba właśnie ochrona środowiska. Obserwuję i kibicuję. Pozdrawiam załogę!

fan OZE

Witam, Ciekawa oferta inwestycyjna. Śledzę firmę na facebook'u i widzę, że biznes się rozwija, życzę Państwu powodzenia w dalszym prowadzeniu biznesu, kibicuję wszelkim przedsięwzięciom związanym z OZE. Pozdrawiam

Pracownia Finansowa

Oficjalnie informujemy iż Urząd Regulacji Energetyki wydał nam Koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w Odnawialnych Źródłach Energii. Koncesja ta jest pozwoleniem na prawomocne wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł przez spółki EEW7, 8, 11 i 12. Pozwala ona nam na otrzymywanie oraz sprzedaż na rynku świadectw pochodzenia, zwanych potocznie Zielonymi Certyfikatami. W wymienionych spółkach, będą one naliczane za okres wstecz, przez który pracowały elektrownie wiatrowe. Dotychczas spółki bazowały na promesie koncesji natomiast w dniu 16.05. pozwolenie na wytwarzanie energii zostało ostatecznie przypieczętowane. By uzyskać Koncesję od URE, należy spełnić wymagania określone w artykule art. 33 ust. 1 Ustawy – Prawo energetyczne, które mówią o tym, że siedziba firmy powinna mieścić się na terenie Unii Europejskiej, powinna dysponować odpowiednimi środkami finansowymi, możliwościami technicznymi oraz odpowiednio wykwalifikowaną kadrą pracowniczą (art. 54 Prawa energetycznego). Więcej: http://www.ekologicznaelektrownia.pl/uzyskalismy-koncesje-od-ure/

Antek
@Zespół Pracowni Finansowej 30.05.2016 12:26
Szanowny Panie, Mamy 5 elektrowni działających a 8 w trakcie realizacji. Dokładna kwota zysku zostanie podana po zakończeniu...

jak to macie 5 elektrowni a piszecie, ze 15, 16, 17?? to jak to?

Inwestor
@Zespół Pracowni Finansowej 30.05.2016 12:26

MAMY - czyli są już w 100 % waszą własnością, zostały zapłacone wszelkie koszty ich montażu i w 100 % zysk jest już po Waszej stronie? To bardzo jest dla mnie ważne. Proszę o odpowiedż.

Zostaw opinię o Pracownia Finansowa - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pracownia Finansowa