APCOA Polska Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o APCOA Polska Sp. z o.o.

POZEW ZBIOROWY

DOSTAŁEM WEZWANIE DO ZAPLATY ZA DOSLOWNIE KILKA MINUT POSTOJU NA PARKINGU BIEDRY. (usunięte przez administratora) KTÓRY WYPISUJE MANDATY CHOWA SIE PRZED WSCIEKLYMI LUDZMI. NIBY DO 10 MINUT PO WYSTAWIENIU MANDATU MOZNA GO SPOTKAC. NIE MA TAKIEJ OPCJI. WYSZEDLEM ZE SKLEPU MINUTE PO WYSTAWIENIU MANDATU. NIKOGO NIE BYŁO! SZUKAŁEM OKOLO 20 MINUT TEJ HIENY PARKINGOWEJ. WIEC CHYBA WIDZIAŁ ZE GO SZUKAM SKORO SIE NIE POJAWIL. NAWET NIE BYL W TYM STROJU PARKINGOWYM,TYLKO UBRANY ZAPEWNE JAK CYWIL I MNIE OBSERWOWAŁ Z DALEKA. ZLOZYLEM REKLAMACJE - OCZYWISCIE JEST ODMOWNA. NA INFOLINII APCOA OPRYSKLIWY (usunięte przez administratora) NIE SLUCHA CO SIE DO NIEGO MOWI TYLKO "KARZE PŁACIC" (WCZESNIEJ OBIECANO MI ZE SPRAWA BEDZIE ZALATWIONA POZTYWNIE). INACZEJ STRASZY WINDYKACJĄ. RZECZNIK KONSUMENTA WE WRO TEZ JEST DAREMNY. JESLI KTOS Z OBDAROWANYCH MANDATAMI CHCIALBY ZLOZYC POZEW ZBIOROWY TO PROSZE O KOMENTARZ POD TYM POSTEM. TRZEBA WALCZYC Z NIEUCZCIWYMI LUDZMI I TYMI FIREMKAMI CO WYLUDZAJA PIENIADZE.

Nattx567
@POZEW ZBIOROWY

Komus chyba nudzi sie gorzej niż mi w tej chwili. Mimo ze juz kilka miesięcy nie pracuje w tej firmie to dziś z nudów weszlam poczytać komentarze na ten temat i powiem tak... Ani nie bronie tej firmy ani jej działań nie pochwalam. Nie moj juz interes, ale zauwazylam ze 'klienci' są tak samo opryskliwi i chamscy jak rowniez i niektorzy pracownicy tej firmy xD. Jedni na drugich narzekają, plują ale moje pytanie brzmi: co to zmieni? Ktokolwiek wylał tu frustacje w komentarzach nie zdziała tym nic, bo firma zapewne dalej bedzie robila swoje a inni dalej beda narzekali... Bez sensu..

@POZEW ZBIOROWY

NIE OZNAKOWANY WIDOCZNIE PARKING PŁATNY. NA WJEŻDZIE !!!!!!. POWINNA BYĆ INFORMACJA O ZMIANIE UŻYTKOWANIA I WPROWADZENIU PŁATNOŚCI - OD KIEDY.!!! PARKINGOWY NIE OZNACZONY. POCZĄTEOWY OKRES ZMIANY NA PARKINGU POWINIEN BYĆ ULGOWY. WIDAĆ ŻE CHODZI TYLKO O HARACZ

iwona
@POZEW ZBIOROWY

Bo jestem dokładnie w takiej samej sytuacji.

@POZEW ZBIOROWY

Parking Marino. Tydzień przed świętami, głowa zajęta myślami co trzeba kupić, zapomniałam pobrać bilet. Tego samego dnia złożyłam reklamację, zachęcona zapewnieniami Pana Kierwonika Wrocławskiego oddziału (Byłam u nich na rozmowie o pracę), że z paragonami uznają reklamację i anulują wezwanie do zapłaty. Po tygodniu przyszła negatywna odpowiedź. Dołączone zostały 3 paragony z różnych sklepów. Chciałabym wiedzieć czym się kierują uznając lub odrzucając reklamację.

Agga
@POZEW ZBIOROWY

U mnie podobna sytuacja. Po 5 minutach od wystawienia kary znalazłam kontrolera i stwierdził, że nie ma możliwości cofnięcia wezwania. W sklepie byłam 10 minut. Chętnie wezmę udział w pozwie zbiorowym.

Rick
@Agga

Bo kontroler może anulować wezwanie tylko do momentu jak nie wydrukuje wezwania. Po wydruku nie ma jak tego cofnąć. To może zrobić jedynie "góra" po przedstawieniu im logicznego argumentu dlaczego ma być anulacja. Szkoda,że nikt tego nie może zrozumieć.

Młody pracownik

Hej miałeś już premie za maj ?

Agnieszka
@Młody pracownik

Cześć, czyli firma oferuje premie? Jak często się zdarzają, są jakieś określone kryteria, żeby ją dostać? Sa jeszcze jakieś inne benefity?

Teresa .
@POZEW ZBIOROWY

Tak trzeba walczyć z takimi . To się nadaje do TVN , nagłośnić na cały kraj . Markety powinny mieć parkingi podlegające pod swoje zarządzanie a nie robić sobie z tego dodatkowy dochód kosztem swoich klientów. Parkomaty są tak ustawione żeby ich nie zauważyć a zdarzy się zapomnieć wtedy z ukrycia wyskakuje jakiś pajac i leci z mandacikiem i wciska za wycieraczkę.

Antek
@Teresa .

No jeśli parkometr stojący przy drzwiach do sklepu bądź na środku parkingu jest niewidoczny to nie mam słów. Są oznakowania i regulaminy. Niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności

magi

Witam, Zaparkowałam na parkingu w Łodzi,na który często wjeżdżałam,aby zrobić szybkie zakupy.Nie było tam wcześniej parkomatu.Nie zauważyłam wjeżdzając na parking,ze jest on płatny.Oznaczenie jak się okazało po fakcie było na bocznej scianie budynku znajdującego się na wjeżdzie,bo po fakcie objechałam parking.Wyjazd oznaczony normalnie znakiem pionowym,ale wjazd?!Uważam,że znak pionowy,iż jest to parking płatny powinien stać na środku parkingu,widoczny dla parkujących.Parkomat jak się okazało był ustawiony przy wejsciach w korytarze prowadzące do sklepów i dla mnie wyglądał jak bankomat,więc przeszłam obok niego nieświadoma,że jest to parkomat..Obok jest też osobny parking sklepu ALDI,na którym jest parking płatny, bardzo dobrze oznaczony!!! Po powrocie do domu weszłam na stronę tej firmy w celu dodzwonienia się do firmy.Okazało się,że takiego numeru telefonu jaki jest podany na stronie firmy nie ma nie ma,wieć dalej weszłam na stronę reklamacji tej firmy.Wysłałam wezwanie do zapłaty,oraz paragony ze sklepów,w których byłam.Myślałam,ze to wystarczy,ale firma odesłała mi maila z wiadomością odmowną,stwierdzając,że paragony ze sklepów nie są podstawą do anulacji wezwania do zapłaty.W takim razie,co jest podstawą do reklamacji,jesli nie wzięto kartki z parkomatu,który nie jest widoczny dla oka przeciętnego człowieka??!!!!!Jest to jawne (usunięte przez administratora) i okradanie ludzi ze strony tej firmy,dla mnie firmy "krzak".Opłaciłam mandat,ale nie zostawię tak tej sprawy i zgłoszę do Biura Ochrony Konsumenta.Zrobiłam zdjęcie parkingu z widoku klienta

Pusty nick
@magi

Witam, czy coś odpowiedziało biuro ochrony konsumenta?

Klient nieee lidls

Tam. Gdzie sa parkingiapcoa nieee robię zakupów tak samo moi znajomi. Mechanizm. Działania jest taki klie t wysyła reklamację a tym samym podaję firmie wszystkie swoje dane. Bez tego nie mogliby z nikogo zciagnac pieniędzy. Nie wysyłajcie reklamacji to nikt nie przyśle wam wezwań do zapłaty. Ja i moi znajomi bojkotujemy sklepy z parkingiem apcoa

@Klient nieee lidls

Tylko ze nigdzie nie zrobisz takich zakupów jak w Lidlu i Biedrze:)

Pola

Hej hej, pracę w tym miejscu na stanowisku junior contract manager polecilibyście czy niekoniecznie? Trzeba być gotowym do częstych podróży służbowych. Ile czasu spędza się na wyjazdach? To kwestia dnia, czy dni? Wymagań i obowiązków trochę się naczytałam w ofercie, niestety nie podali widełek. Jakie wynagrodzenie oferują?

Jasia

W Gdyni zostawilam samochód na parkingu bez szlabanu, w aplikacji mobiparking rozpoczelam parkowanie. Wracając do samochodu zobaczylam wezwanie do zapłaty 150zl kary. Odwolanie odrzucone, bo apcoa nie wspolpracuje z mobiparking. Co zrobić. Skąd wiedzieć, gdzie jak płacić, skoro nie ma szlabanu. A z aplikacją miało być tak słodko, bez strachu, że nie zdążę. A tu nagle trzeba się martwić jaki parking przez kogo zarządzany. Masakra

Adek124

(usunięte przez administratora) Mój przypadek obnaża szczyt niekompetencji tej firmy. Otóż od kilku miesięcy zainstalowałem zgodnie z życzeniem APCOA, apkę na telefonie i bez chodzenia do parkometru "pobieram" bilet. I co? I nic, dostałem kartkę z pouczeniem i zdjęciami, że należy pobrać bilet papierowy i wetknąć go za szybę. Czyli kontroler nie postępuje zgodnie z własnymi procedurami a nie widząc kartki robi fotki i wypisuje głupoty. Powiedzmy, że to z lenistwa czy pośpiechu. Ale... gdy złożyłem reklamacje o treści: "Szanowni Państwo, Usiłowałem napisać reklamację z powodu ABSURDALNEGO i obrażającego mnie upomnienia ale niestety, nie dostrzegłem takiej możliwości. Być może dlatego, że nie było to wezwanie ale upomnienie. Pozwolicie Państwo zatem, że tą drogą zastrzegając sobie możliwość upublicznienia Państwa praktyk, opiszę co mnie boli. Na parkometrze stoi JASNO napisane, że nie trzeba brać biletu, wystarczy mieć apkę i tam zaznaczyć początek parkowania, START. Od pewnego czasu to praktykuję szczególnie, że sama apka jest bardzo przyjazna gdyż nawet pozwala skorzystać z nawigacji udając się na parking. I komu to służy?! Bo nie klientom ani jak widać, kontrolerowi nr 1830 gdyż ten (tak uważam) ma, albo powinien mieć, OBOWIĄZEK sprawdzenia najpierw swojego oprogramowania, które pozwala na identyfikację, czy brak kartki nie oznacza właśnie tego, że parkujący korzysta z apki. Zamiast wypełniania swego obowiązku, kontroler woli narazić na zdenerwowanie starego człowieka (mam 86 lat...) i wtyka mu bezsensowną kartkę z upomnieniem. Nie dziwię się zatem, że wizerunek Państwa firmy w społeczeństwie jest nie do pozazdroszczenia..." I co? I znowu nic, tym razem "pouczył" mnie nie zwykły kontroler a jednostka nadrzędna o takiej treści: "APCOA Parking Polska Sp. z o. o. informuje, iż wystawiony dokument nie jest wezwaniem do zapłaty , tylko Upomnieniem ,tym samym nie wymaga żadnej wpłaty z Państwa strony. Prosimy o zapoznanie się z treścią tego upomnienia i przy kolejnej wizycie na parkingu pobranie darmowego biletu parkingowego , który uprawnia Państwa do bezpłatnego postoju przez czas określony w Cenniku. Bilet należy umieścić za przednią szybą pojazdu . pozdrawiam, Jakub Świder". O żesz... wynika z tego, że nawet w centrali są ludzie NIE ROZUMIEJĄCY tego co się do nich pisze i powiela głupoty WBREW własnym regulacjom!!! Że też wstydu ludzie nie mają i świecą nazwiskiem. :-( Mądrala p. Świder udaje rozgarniętego urzędnika chyba nie wiedząc o regułach w jego firmie, że ten kto na apce zarejestrował numer samochodu i czas parkowania to oznacza, że NIE POTRZEBUJE biletu papierowego. Pewno znów mi napiszą instrukcję pobierania biletu papierowego...

HansSoloIdeolo
@Adek124

Kontroler po wpisaniu bądź zeskanowaniu tablicy rejestracyjnej otrzymuje w aplikacji komunikat o zarejestrowaniu, bądź nie, postoju, ten pierwszy uniemożliwia wystąpienie wezwania tudzież upomnienie, więc myślę że wykonał pracę swą prawidłowo, a wina leży po stronie aplikacji która jest.. no po prostu.. spoerdolona na amen :D Odpowiedzi centrali raczej lecą z automatu kopiuj wklej i nikt się w treść czy sens ich bardziej nie Zagłębia gdyż przemiał takich spraw to coś rzędu 5-10 tysięcy dziennie na osobę.

Damian

Pojawiła się praca dla stróża do obsługi parkingu i pracownika do prac porządkowych. Z tego co zrozumiałem to obowiązki dla jednej osoby. Niby praca dodatkowa ale zmiany mają być po 12 godzin. Co drugi dzień czy rzadziej bo o tym nic nie ma. Ktoś wie jak często trzeba być w pracy i ile to godzin wychodzi tygodniowo?

On
@Damian

Czemu pytasz na jakimś losowym forum zamiast w odpowiedzi na ogłoszenie? Trochę myślenia ;)

Mońka
@On

Cześć, a polecasz aplikować na to stanowisko? Mój teść chce się przyjąć, nie wiem nawet, czy już cv nie wysłał. Ty jesteś zadowolony z pracy w firmie i warunków? Płacą dobrze?

On
@Mońka

Zależy od rejonu Polski - w zależności od tego są różne stawki i różni ludzie tym zarządzają. Nie wiem gdzie Ty chcesz aplikować. Najlepiej odezwij się w interesującym Cię ogłoszeniu o pracę. Tu i tak jest tylko umowa-zlecenie, jak się nie spodoba to odchodzisz i tyle.

Kinder

Sprawa jest następująca po zapłaceniu mandatu apcoa dzwonią do mnie dziwne numery i słychać robotyczny głos pomocy

Czy można liczyć w Apcoa Parking Polska Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Wiki

Sporo tu niestety wpisów od osób niepracujących, a może to własnie pracownicy rownież by się wypowiedzieli? :) Mój tato chce się tu przyjąć, na stronie niby widnieje informacja o możliwości wysłania swojego cv. Tylko czy to ma sens? Aplikował ktoś z was w ten sposób? Szybko oddzwonili? Nie chce myśleć stereotypami, ale czesto do takich prac pracodawca wymaga orzeczenia o niepełnosprawności:/ Jak to tutaj wygląda?

Agnieszka

Parkometry powstały na parkingach po to, żeby parkowali na nich tylko klienci sklepów. Jakim cudem firma APCOA nie uznaje reklamacji na podstawie paragonu poświadczającego robienia zakupów w godzinie, w której otrzymało się karę za postój? Dlaczego niektórym osobom reklamację na podstawie okazanego paragonu się uznaje, a innym nie? Firma APCOA bezkarnie wyłudza pieniądze od ludzi, dlatego też będę kontaktować się z rzecznikiem ochrony praw konsumenta w tej kwestii. Poszkodowane osoby powinny złożyć pozew zbiorowy. Niedawno firma otrzymała już karę grzywny za brak możliwości złożenia reklamacji drogą listową; teraz powinni dostać karę za stosowanie praktyk celowo działających na niekorzyść klientów sklepów.

Romek

Zapomniałem włożyć wydrukowanego biletu za szybę.Zrobiłem zakupy w centrum handlowym.Wracając na parking widzę za wycieraczką kwit do zapłaty 95 zł.Złożyłem reklamację wysłałem skserowany bilet parkingowy plus paragon z centrum handlowego .Reklamacja została roztrzygnięta pozytywnie .

Peter

Ta firma to jakiś żart . Stałem na ich parkingu 10 min. W tym czasie zrobiłem pospiesznie zakupy w pepco. Mam paragon. Oczywiście dostałem mandat na prawie 100 ponieważ nie pobralem biletu. Rozumiem że moja winą było niedoczytanie regulaminu. Mimo to uważam że jeśli zrobiłem zakupy upoważnia mnie to do bezpłatnego korzystania z tego parkingu(Tak jest w regulaminie). Więc wysłałem reklamację wraz ze zdjęciem paragonu( data i godzina zakupów identyczna z mandatem). Odpisano mi że i tak muszę zapłacić. Co ciekawe stałem chwilę pod sklepem bo byłem przed otwarciem i w tym czasie nikt nie podszedł z mandatem. Dopiero jak wszedłem na 5 minut do sklepu ktoś przebiegł i wsadził mandat:) Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Może jakaś akcja zbiorowa bo pewnie takich naciągniętych jest sporo.

Darek-pracownik
@Peter

To ciekawe bo jak tak było powinni panu anulować,no chyba że była przekroczona godzina na bilecie. Sam jestem parkingowym od prawie roku i w takiej sytuacji jak pan opisał jeszcze nie zdarzyło się żeby komuś nie anulowano mandatu.Dziwne to zaprawdę????

Wojtek1973
@Peter

Tak przebiegł sprintem wsadził i szybko się oddalił ludziska kto pracuje w tej firmie nie będzie wierzył w te bajki ktoś kto wszedł czyta może i uwierzyc.Prawda jest taka jak wyżej opisał to Adam będziecie kłamać będziecie szli w zaparte kłócić się wyzywać mimo iż nie macie racji.Ja nie biegam wolno robię Swoje czy jest 100 czy 1 auto do skasowniaWjeżdżam patrzę na parkometry i pisze patrzę i piszę a patrzę dlatego oby nie zahaczyc klienta, który bierze bilet a jeśli przyjechales 10 sekund przedemna nie wziąłeś biletu miałeś pecha bo akurat i ja przyjechałem nawet jak byłeś minute w sklepie ja nie biegam nie czatuje wjeżdżam robie Swoje wyjeżdżam jadę dalej....więc patrzeć na znaki na parkingu stosować się do regulaminu bo nigdy nie wiadomo czy akurat nie w jadę. Pozdrawiam przyszłych klientów ????

Anita
@Peter

Też dostałam tak wysoki mandat i nie rozumiem takiej wysokości mandat

Zasz
@Wojtek1973

(usunięte przez administratora) żerująca na ludzkiej krzywdzie!!!

Magdalena
@Peter

Nie rozumiem zdziwienia, nie płacisz za prąd, to Ci go odetną, a jak Ci szkoda 4 złotych na bilet postojowy , to licz się z tym, że możesz dostać mandat, proste i logiczne.

@Zasz

Jakiej krzywdzie jeśli rzeczywiście jesteś klientem sklepu masz paragon to skutecznie sie odwołasz.

eratyk
@Wojtek1973

(usunięte przez administratora) ... po prostu zwykła (usunięte przez administratora) z Ciebie.

@Peter

Mam pomysl jak to zaskarzyc. Po pierwsze gdzy dzis pierszy raz pidjechalem pod Niemiecki sklep w Polsce to zauwazylem regulamin wiec zatrymalem sie aby przeczytać ale musiałem wysiąść bo tekst jest niewidoczny dla kierowcy czyli nie,godny z przepisami ruchu drogowego. Po chwili zaczeli kierowcy na mnie trabic abym nie tarasowal wjazdu. Dlatego jest wiele powodow oddalic sprawe do sądu

Grzwgorz były pracownik
@Andrzej

Nie kolego sa normalne znaki z oznaczeniem parkingu i informacjami o pobraniu darmowego biletu mozeaz wjechac na parking zaparkować i udać sie do tablicy z regulaminem czytając go nieukrywajmy większość osob wie o co chodzi a działa na zasadzie moze mi sie uda bo mi sie nie chce przejść kilka metrow do parkometru i z powrotem sa tacy ktorzy pobiora bilet i ida z nim do sklepu a pozniej rozpacz bo ja miałem...oczywiście reklamacja uznana w tym przypadku ale czasem nerwy niepotrzebne.

@Andrzej

To idź sobie składaj skargi. Wielu próbowało ale nikomu się nie udało jakoś. Na znakach jest prosta informacja co trzeba zrobić, ile kosztuje bilet, gdzie go włożyć i ile wynosi wezwanie do opłaty dodatkowej. W regulaminie jest opisane tylko o firmie, danych osobowych, co można robić na parkingu, a czego nie można i co za to grozi. Tablica po niżej wystarczy po to, aby móc zgodnie z przepisami zaparkować pojazd na parkingu Apcoa.

@Wojtek1973

"Pozdrawiam przyszłych klientów ????" A pozdrawiasz? Czy nas się po prostu pytasz?

@Grzwgorz były pracownik

A innym razem zanim dojdzie się do parkometru, cieć wystawi mandat

@Fizyk

Pomyśl..po pierwsze, znaki zapytania bo nie wiem jacy to będą klienci,po drugie cieć jak go nazywasz patrzy na parkometr i jest zorientowany jakie auto wypisuje jeśli sie pomyli to przyjmie reklamacje i przeprosi a po trzecie zamiast fizyk powinieneś mieć tłumok bo taki niedomyślny jesteś.Pozdrawiam Cieć:)

@Fizyk

No jak ktoś pobiera bilet pół godziny to tak jest. Zaparkuje samochód, zniknie nie wiadomo gdzie, a na koniec patrzysz, że wychodzi z zakupami i dopiero bierze bilet. Albo jak dopiero zauważy, że ma wezwanie to leci do parkometru i jęczy, że był tylko pieniądze rozmienić na bilet.

@Wojtek

"Po pierwsze" może to będzie zaskoczenie, ale znak zapytanie pełni inną funkcję niż "segregacja" kogo pozdrowić a kogo nie. Na poziomie szkoły podstawowej tego chyba uczą, nieprawdaż? "Po drugie" nie, nie przyjmuje reklamacji. Jedna odpowiedź to: "tutaj można się odwołać" cóż niektórzy może zostawiają otwarte drzwi bez powodu. " Po trzecie" cóż może i tłumok nie każdy jest po studiach ;P "Po czwarte" interpunkcja nie gryzie, czasem przecinek albo kropkę wypadało my dać. No i nie "Cieć" tylko cieć. Pozdrawiam tłumok :)

@VX

Cóż niektórzy może zostawiają otwarte na oścież drzwi aby się przewietrzyło... nie wnikam. Niestety nie każdy jest w takiej kondycji aby dobiec na drugi koniec parkingu, czekać zanim dwie osoby kupią i wrócić. Cóż najśmieszniejsze w tej sytuacji jest to że bilet mam o minute wcześniej kupiony niż godzina wystawienia mandatu. Więc nie, po zaparkowaniu nie znikłem nie wiadomo gdzie, a na koniec nie wyszedłem z zakupami i nie wziąłem biletu. Kolejny raz zaneguję przykład... również nie pobiegłem dopiero gdy wystawił wezwanie oraz nie jęczałem że byłem rozmienić pieniądze na bilet. Jednak okazałem bilet parkingowemu wraz z godziną na wezwaniu oraz bilecie (i oczywiście po podkreśleniu różnicy w godzinach) jedyną jego odpowiedzią było że to nie jego problem i no i oczywiście "no jak się panu chce to może się pan odwołać, tam gdzieś jest adres". Tym razem obrona chyba nie skuteczna, nieprawdaż?

@Fizyk

Napisałem kilka takich częstych sytuacji, bo tak na prawdę jest. To zwykłe cwaniactwo. Dziwne to, że minutę przed wezwaniem pobrał Pan bilet i nie zdążył dojść do samochodu, a Kontroler już miał wezwanie za szybą. Jakiś szybki Kontroler musiał być, że zdążył tak szybko wydrukować wezwanie i zrobić zdjęcia. Po za tym jak widział, że stoją ludzie przy parkonetrze to mógł poczekać i sprawdzić z jakich samochodów są Ci ludzie i dopiero wtedy wystawiać wezwania.

@VX

No mógł... Ale nie zrobił tego

jan
@Magdalena

W przypadku tej firmy można dostać mandat nawet idąc zapłacić. I to mandat z datą, w której auto nawet nie stało na parkingu.

Mat
@VX

Każdy pracownik powinien upewnic sie czy ktos nie stoi przy parkometrze badz nie idzie z biletem do samochodu przed wystawieniem wezwania

Antek
@Peter

Wyróżniają pracowników ,jedni pracują krótka a już awansują a robią to samo a inni pracują 8lat i dalej muszą zapiee.... Że by mieć głupie 2000i nawet jeszcze nie mogą doprosić się umowy o pracę tylko jakieś śmieciowe umowy ,dają śmieciowe umowy i jeszcze mają wymagania?jeszcze trzeba się urzerac z kierownictwem który ma pretensje o rzeczy na które nie ma się wpływu żałosne

Maria
@Peter

Mnie też to spotkało, skandal

@Maria

Faktycznie skandal. Nie zapłacić za parking czy nie wziąć darmowego biletu...

Zadra
@Peter

Jestem chętny miałem to samo w Świeciu z tą różnicą że (usunięte przez administratora)zza wycieraczki (usunięte przez administratora) bilecik a byłem w aptece .. rvulcan@wp.pl

Magda
@Darek-pracownik

Mam ten sam klopot. Dostalam wezwanie, wyslalam paragon a i tak kazali zaplacic....

Pamparam

Niech Pan wszystkie Paragony weźmie wyślę. A nóż któryś się nada. A śmieci to do komunalki. Sąd może się obrazić.

Irena
@Peter

Mam dokładnie ten sam problem, raz w pośpiechu zapomniałam pobrać bilet i dosłownie na 10 minut wpadłam do Lidla a po powrocie już czekał mandat ale zobaczyłam go dopiero w drodze do domu kiedy to już zdążyłam wyrzucić paragon z Lidla. W ten sposób zniechęcą ludzi do robienia zakupów w Lidlu.

Dariusz
@Irena

Nie robić zakupów, składać skargi, zbierać podpisy i po problemie. U mnie w mieście ludzie w ogóle mieli dosyć takiego parkingu, sklep dostał po czterech literach, bo było coraz mniej klientów, ludzie razem z pracownikami zebrali podpisy i parking po 2 miesiącach się zawinął.

Cicik
@Dariusz

A na końcu wszyscy wstali i zaczęli klaskać

Em
@Peter

Miałam identyczną sytuację. Wizyta 8 min w Rossmanie i po wyjściu mandat. Odwołanie mimo zdjęć paragonu nieuznane. ????

Dariusz
@Cicik

Żebyś wiedział. :)

AlBee
@Peter

Następnym razem trzeba doczytać regulamin

aga
@Em

I co zapłaciłąś ?

Qqq
@Peter

Nie biegają i nie wsadzaja robią kolekcję zdj najpierw !jako dowód,tu jest Wszsytko zgodnie z prawem teren prywatny ale dla klientów jest darmowy wymogl pobrać darmowy bilet wielka filozofia .czytac ze zrozumieniem ????

Pati
@Peter

Identyczna sytuacja jak moja! Mnie nie było 3 minuty, bo weszłam, zobaczyłam to co chcialam i wyszlam!

Zadra
@Peter

Miałem identycznie z tą różnicą że mi ukradł ten mały wredny złodziej paragon pobrany .Widział jak pobierałem ..Ale zobaczyło(usunięte przez administratora) uznał że nie będę dochodził praw A tu ZONK sprawę kieruję o wyłudzenie i nękanie przez pseudo firmę złodziei i naciągaczy ..Oczywiście mam paragon ze sklepu z Apteki dokładnie i równo trzy minuty wcześniej wystawiony przez\ złodzieja bilet karny ..Zachęcam do zakładania spraw Sądowych to nie firma a złodzieje

Pl

Niestety polskie społeczeństwo jest takie, że jeden drugiego chce (usunięte przez administratora) ludzie sami to wszystko sobie robią.

Azereusz
@Peter

Nie płać. W życiu nie wziąłem gównianego biletu będąc na zakupach, w innym celu nie korzystam z parkingów pod sklepami. Mandatów czy wezwań mam z 20 wszystkie z Jarocina. Znaczy się nie mam bo skończyły w śmietniku. Najstarsze to już ponad dwa lata.

Apcoa
@Azereusz

Super jest się czym chwalić.

Marii
@Darek-pracownik

Ja mialam dokladnie taka sama sytuacje.Z tym , ze automat byl zawieszony i nie mozna bylo wybrac biletu.Ale oczywiscie mandat wystawili.Tez mam paragon.Pani ktora wystawila mandat powiedziala ze ona nie moze anulowac, ale mam maila napisac i mi go anuluja.Napisa;lam, dodalam zdjecie paragonu, ale niestety strasza mnie komornikiem.Po prostu wyludzanie pieniedzy. Pytanie , czy moga mnie oddac do komornika?

Julena
@Peter

Niestety u mnie identyczna sytuacja. Byłam na poczcie 3 minuty, w tym czasie " kontroler" podbiegł z gotowym mandatem. Numery auta spisują z daleka, tacy z nich bohaterowie. Apcoa nielegalne sprzedaje dane osobowe i później zaczyna się nękanie ( wiadomości co dwa dni, straszenie sadem). Ścierwo jakich mało.

Apcoa
@Julena

OD SAMEGO DOMU PANIĄ ŚLEDZILI ŻEBY TYLKO WSTAWIĆ WEZWANIE. Ludziu. By wystawić wezwanie trzeba wykonać zdjęcia przed i po więc nie opowiadaj bzdur.

nnnn
@Peter

Dziś miałam dokładnie taką samą sytuacje ,wyszłam po kilku minutach ze sklepu i niespodzianka za szybą .Pracownicy netta nie mają pojęcia co to za firma ,nie znalazłam nigdzie adresu email do firmy ,jeśli ktoś posiada proszę o udostępnienie.

M.W
@nnnn

No to są złodzieje. Wjechałam zapomniałam wziąć biletu, parkomat niedawno załaozony. Byłam 40 min, mam paragony z każdego sklepu-reklamację odrzucili

precz z polskimi warchołami
@Julena

W rzeczy samej ! APCOA (usunięte przez administratora)na potęgę DANE OSOBOWE. Sprawą powinien zająć się niezwłocznie " z urzędu" Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, i dowalić tym polaczkom solidną karę finansową.

Angie
@Peter

Zgadzam się w 100procent mam podobna sytuację i jescze niby pracownicy którzy mówią że wystarczy wysłać paragon że się zrobiło zakupy i reklamację uwzględnia gdzie to klamstwo

***
@Peter

Miałam ,te przyjemność "we Włocławku,koło Lidla.więcej nie zrobię tam zakupów

TerkaKwa
@Peter

Mieliśmy taki przypadek ; Bilet parkingowy był włożony jak zwykle, ale zdarzyło się, że odwrócil się na drugą stronę, może po otwarciu przednich drzwi wiatr i przeciąg go odwrócil. Jesteśmy starszymi emerytami i tylko raz w tygodniu używamy samochód, gdy robimy zakupy. Zawsze mamy bilet parkingowy. Tym razem dostaliśmy mandat. Nie wiemy, czy sobie poradzimy z reklamacją przez internet, nie wiemy jak to odsłużyć, chyba wyślemy listownie, bo 95zl. to dla nas bardzo dużo, tak naprawdę to jest skandaliczna kwota, a dla kogoś, świetny interes.

Pan Tadeusz
@Peter

Zgadzam sie z Panem, naciągacze i wyłudzacze danych

Bodek
@Peter

Trzeba gnoja namierzyć i po prostu obić mu ryja , ja właśnie jutro mam zamiar tak potraktować jednego takiego palanta .

LOL
@Bodek

Jak bardzo trzeba być bezwstydnym by w ogóle móc coś takiego napisać... Nawet chciałbym jakoś inteligentnie "panu" ubliżyć ale chyba nie ma to żadnego sensu czyż nie? Skoro jedynym argumentem z pańskiej strony było by "Uga Buga ja się bić"... Życzę szybkiego powrotu do zdrowia psychicznego.

Hert
@Peter

Moim zdaniem możesz mieć pretensje ale nie powinieneś dlaczego ? Już wyjaśniam otóż kup miejsce, wybrukuj, itd i niech stoją ludzie na twoim terenie olej kapie może ktoś wyrzuci (usunięte przez administratora) z auta a co tam a ty idź i posprzątaj zobaczyli byśmy czy nie zrobiłbyś parkometrów każdy mądry bo nie wziol biletu, jak wy jeździcie autami nie patrząc na znaki i co później pretensje do policjanta jak da mandat bo nie patrzyłeś na znaki i że nie twoja wina ? Najlepiej w (usunięte przez administratora) mieć a później robić wielkie halo

Rozczarowana
@Peter

Naciągacze ! Zgadzam się. Ja osobiście spotkałam się z sytuacją, gdzie jednej osobie uchylili mandat po przedstawieniu mandatu a innej nie...to się nadaje do telewizji !

M

iwona
@Zasz

Dokładnie tak. Jeśli poszłabym np. do koleżanki, biura itd. rozumiem, dostaję mandat. Przyjechałam natomiast do sklepu i stanęłam na parkingu do tego celu przeznaczonym. Mam dowód, że tam byłam. Stąd uważam to za celowe działanie mające na celu zarobek tanim kosztem, na krzywdzie ludzi. Pozostawiam to w sumieniu tych ludzi. Przecież to nie ja postępuję krzywdząc innych. Karma wraca, a pieniądze to nie wszystko.

marianwydro@wp.pl
@Peter

Właśnie zaparkowałem na parkingu gdzie ostatnim razem był jeszcze osiedlowy. No i zonk. Też żadne paragony. Nic nie uznają (usunięte przez administratora)

marianwydro

To wszystko co pisze pracownik tej firmy to ściema. Dla mnie to naciągacze jak tanie gangusie. O to ich odpowiedź na moją reklamację. Szanowni Państwo, APCOA Parking Polska Sp. z o. o. informuje, iż po analizie przesłanych przez Państwa informacji oraz dokumentów, Opłaty Dodatkowej o numerze nie mamy podstaw do uchylenia nałożonej 17XXXXX wystawionej w dniu za postój pojazdu o numerze rejestracyjnym 28-04-2023 XXXXXXX. Wyjaśniamy, że podstawą do anulowania wezwania na tym obiekcie jest ważny bilet parkingowy. Fakt dokonywania zakupów w sklepie, przy którym jest nasz parking nie jest podstawą do anulowania Opłaty dodatkowej. Parkując pojazd na parkingu zarządzanym przez APCOA Parking Polska Sp. z o.o. zawierają Państwo umowę najmu miejsca parkingowego, z którą związany jest obowiązek dokonania opłaty oraz jej udokumentowania w sposób określony w Regulaminie danego parkingu. Jednocześnie informujemy, że wystawiony przez kontrolera APCOA Parking Polska dokument nie stanowi mandatu karnego lecz zawiadomienie o obowiązku wniesienia Opłaty Dodatkowej, która ma status kary umownej i może być egzekwowana na podstawie przepisów postępowania cywilnego z wykorzystaniem danych właściciela pojazdu pozyskanych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Podstawą do wystawienia Opłaty Dodatkowej jest stwierdzony przez kontrolera brak udokumentowania dokonania opłaty parkingowej. Po analizie Państwa sprawy, będącej przedmiotem reklamacji, stwierdziliśmy, iż w dniu wystawienia wezwania do naliczenia Opłaty Dodatkowej pracownik naszej firmy, podczas kontroli parkingu, stwierdził fakt naruszenia postanowień regulaminu parkingu, co zostało utrwalone w formie dokumentacji fotograficznej wraz z opisem zdarzenia. Mając na uwadze powyższe, dokument wzywający do uiszczenia Opłaty Dodatkowej został wystawiony poprawnie i nie ma podstaw do anulowania wezwania. Prosimy o dokonanie wpłaty należności z tytułu Opłaty Dodatkowej w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszej odpowiedzi na rachunek bankowy APCOA o numerze: MBANK 86114010104289229901721524 Na poleceniu przelewu/wpłaty prosimy o wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu oraz numeru Opłaty Dodatkowej. Informujemy, iż brak wpłaty Opłaty Dodatkowej w wyznaczonym terminie, może być dochodzony w drodze postępowania windykacyjnego na podstawie danych właściciela Pojazdu uzyskanych z CEPiK i może skutkować dla Państwa dodatkowymi kosztami związanymi z dochodzeniem roszczeń. Dział Reklamacji www.apcoa.pl

pako

Oceniam firmę jako wyłudzacza pueniedzy od bogu ducha winnych kierowców którzy w niewiedzy czasem zaparkują auto na zarządzanych przez ich parkingach.. Takowe zdarzenie dotyczyło również i mnie.. Parking przy Szpitalu w Sulęcinie woj.Lubuskie. Plac bez oznaaczonego wjazdu na parking. Mozna wjechac praktycznie z trzech ston. Wjeżdzając na niego zauważyłem tylko jedną tablice: Parking Szpitalny. pod tą tablicą gdyby wisiała druga tabliczka z info ze to parking płatny to bym na sto procent opłacił..Lecz takiego czegoś nie było .Po pietnastu minutach mej nieobecnosci Kwit za szybą za95 zł. Gdy rozejrzalem sie dokładnie to zobaczyłem około 100 m dalej za łukiem drogi prawdopodobnie tablice z regulaminem i parkometr. Nadmieniam ze na parking nie zaznaczony jest żaden wjazd i nic nie utrudna wjazd z kazdej strony. Złożyłem zażalenie do firmy to tradycyjnie.. Kopiuj-wkej ODMOWNIE. (usunięte przez administratora) w krawatach!!!

Bardzo prawdopodobne jest, że każdy kto chciałby anulować opłatę na podstawie paragonu ze sklepu spotka się z odpowiedzią, że zrobienie zakupów w tym sklepie, przy którym znajduje się owy parking, nie jest podstawą do anulowania ich opłaty. Nie warto nawet zgłaszać reklamacji - moim zdaniem naciągane wszystko.

Asensio

Szukam pracownika/pracowników Apcoa jestem świeżym pracownikiem w mniejszym mieście mam kilka pytań.

Damian

Szukają teraz kierownika parkingu. Z tego co widziałem to oferują szkolenie i wsparcie w trakcie wdrożenia. Czyli nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia? Praca jest na zmiany? Ktoś wie jaki tu mają system?

Anonimowa
@Damian

Żadnego doświadczenia nie trzeba.. Ilosc godzin każdy ustala indywidualnie, natomiast nie polecam tam pracy..

Do poczytania.

UOKiK nałożył karę w wysokości ponad 820 tys. zł na APCOA Parking Polska i wystąpił o wyjaśnienia do spółek ATPark i Europark. To firmy nadzorujące parkingi przy sklepach, m.in. Lidl i Biedronka. APCOA Parking Polska jest operatorem parkingów przy szpitalach, biurowcach, hotelach i centrach handlowych na terenie całego kraju. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierały liczne skargi dotyczące praktyk stosowanych przez przedsiębiorcę. Prezes UOKiK stwierdził naruszenie zbiorowych interesów konsumentów – teraz spółka musi zapłacić ponad 820 tys. zł kary. Według UOKiK APCOA Parking Polska ograniczała konsumentom sposoby składania reklamacji, dopuszczając tylko dwa rodzaje zgłoszeń: poprzez formularz na stronie internetowej lub listownie na adres siedziby. Cyt. z businessinsider. 20.04.2023r.

Klient Lidla

Byłem w sklepie, dostałem tą karę jak przyszedłem do samochodu za brak bileciku. Przeczytalem instrukcje zrobiłem tak jak trzeba było, wysłałem. Zazwyczaj mam odruch żeby się upewnić jeszcze na 100% czy dobrze zrobiłem i zadzwoniłem na infolinię jakieś 5 minut temu. Dawno nie spotkałem się z tak nieprzyjemnym konsultantem, dawał wyraźnie do zrozumienia żebym już się rozłączał. Nawet nie słuchał tego o co chciałem zapytać i ostatecznie bo wielokrotnym zadaniu pytania na które tylko chciałem dostać odpowiedź udało się i mogłem nareszcie się rozłączyć ????

Zostaw merytoryczną opinię o APCOA Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w APCOA Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy APCOA Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 186.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APCOA Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 170, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APCOA Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w APCOA Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APCOA Polska Sp. z o.o.