Opinie o Polski Koncern Energetyczny S.A. w Dolnośląskie

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Polski Koncern Energetyczny S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polski Koncern Energetyczny S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polski Koncern Energetyczny S.A. w Dolnośląskie

Ania12

Jestem po rekrutacji i szkoleniach. Przed pierwszym spotkaniem przeczytałam opinie na tym portalu, teraz wiem że te na minus pochodzą z okresu sprzedaży do klientów indywidualnych teraz PKE koncentruje się na sprzedaży do firm i towarzyszy temu inna strategia. Moim zdaniem normalna firma Handlowcy i Kierownicy mają etaty ale trzeba przejść kilka etapów rekrutacji i mieć rynek. Wymagania w mojej ocenie są na bardzo realnym poziomie. Atmosfera i warunki pracy super. Polecam-)-)

Nizel

Moze i płaca na czas ale na mnie dobrego wrażenia nie zrobili. Zostałem zaproszony na spotkanie rekrutacyjne, stawiłem sie o czasie na miejscu i tak: 1) spóźnienie osoby rekrutującej 20 min, mam wrażenie ze nie miał sie kto mną zająć, po 20 minutach przyszła starsza, niemiła Pani. 2) w/w. Pani zadała prozaiczne pytanie w stylu co Pana urzekło w naszym ogłoszeniu, co Pana do nas sprowadza? 3) nie zdążyłem udzielić odpowiedzi i usłyszałem: teraz ja i nagle potok słów mówiący o tym jak to jest u nich cieżko, jak dużo wymagają i makabreska trzeba "harować" a jak marnie płacą, po czym starsza Pani rozrysowala mi szybko na kartce jak dużą armie trzeba posiadać aby w ogóle u nich zaistnieć. Nic nie rozumiem. Zapraszają, a pózniej starsza pani staje na glowie żeby zniechęcić kandydata, nie szkoda im czasu na takie zagrywki? O co chodzi, nie wiem. Powiem tylko ze wymogi z ich ogłoszenia spełniam.

Tadek1

ważne że płacą kaskę na czas-)

Mortimer

pracowałem w Polskim Koncernie Energetycznym mam tam wielu znajomych i przyjaciół ale wyjechałem zagranicę, rynek polski jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju w stosunku do brytyjskiego i to dopiero początek. Nie mam nic do zarzucenia firmie i jeżeli ktoś chce tam pracować to ja osobiście rekomenduję-)

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Kakad

Firma jak firma ma sformalizowany system wynagrodzeń spisane ścieżki kariery i system motywacyjny, płaci ludziom pieniądze wymagania nie odbiegają od rynkowych. Maja umowy o prace dla handlowców na początek 2500 podstawa dodatkowo premie i prowizje, razem jak chce się z PKE pracować nie można zarabiać mniej niż około 5000 zł. Z systemu wynika również rozwój poziomy i pionowy dla pracowników. Struktura to handlowiec Kierownik zespołu dyrektor przedstawicielstwa, dyrektor oddziału dyrektor regionalny i dyrektor departamentu sprzedaży. PKE sprzedaje energię do biznesu poinformowano mnie że w lutym to będzie również gaz w drugim kwartale ma to być również leasing i kredyty dla firm. Stawia na relacje z klientami i etyczne podejście do biznesu. Mają ładne biuro w centrum Warszawy. Władz jeszcze nie poznałem ale dokumenty i dotychczasowe szkolenia są na przyzwoitym poziomie. Umowa dla klienta jest bez zapisów drobnym druczkiem transparentna i przejrzysta. Szczególnie dokumentacja systemu wynagrodzeń i umowy są bardzo dobrze przygotowane. Po dynamicznej rekrutacji firma ściśle selekcjonuje kandydatów z doświadczeniem w sprzedaży do biznesu. Takie informacje udało mi się uzyskać po dwóch etapach rekrutacji i szkoleniu wstępnym produktowym. Pozdrawiam.

ELO

Zdecydowałem się na prace z Polskim Koncernem Energetycznym i rekomenduję pracę z ta firmą.

analis

Widać że z ciebie taki dyrektor jak z koziej d.... trąba. Właśnie takie niedojdy które widać na rekrutacji pchają się na stanowiska a sami nic nie potrafią zbudować. Takie zera zastępują ludzi którzy tworzą biznes. Wstyd!

byłem w PKE

Żenada, szukają TYLKO biegaczy po firmach aby sprzedawać energię, dyrektor? tak jak sobie w między czasie zbudujesz zespół od to! napiszcie w ogłoszeniu prawdę a nie okłamujecie ludzi!!!!

Alfa

Ja i mój zespół gruntownie przerobiliśmy produkt system wynagrodzeń, ścieżki kariery, rynek itp., a to dlatego że odchodzimy po 5 latach pracy dla innej firmy B2B. Poszukujemy rozwoju to daje nam rynek energii system karier jak i strategia PKE i podjęliśmy decyzję na tak. Dlatego rekomendujemy PKE.

ornitolog

Też to przechodziłem i to jest test na to czy dyrektor jest administratorem sprzedaży czy też potrafi sprzedaż budować. Szukają drugiego typu. Ja nim jestem i zanim kogokolwiek zatrudnię (na umowę o pracę!) muszę wiedzieć co oferuję a najlepiej kiedy wie się to ze swojej praktyki i nie widzę powodu aby kilku swoim dotychczasowym klientom nie zaproponować tańszego prądu. Produkt jest dobry. System wynagrodzeń jak na sprzedaż jest przyzwoity a system motywacyjny i ścieżki kariery unikalny a ja chcę żeby moi pracownicy mogli się rozwijać. To jest moja opinia a zapoznałem się z całą procedurą i nie odpadłem na początku bo taki jest właśnie proces rekrutacji w PKE słabi odpadają albo firma ich odrzuca ale jak już się jest w środku to jest fajna atmosfera i nie ma też co ukrywać że trzeba solidnie popracować aby mieć wyniki!

Lutek
@ornitolog

jak byłem handlowcem czy jak woli ,,wkręcony" biegaczem-kompletny brak szacunku dla sprzedawców-to tacy managerowie powodowali że tak wielu handlowców cierpiało przez nieudolnych kierowników i dyrektorów którzy widzieli Klienta jedynie na filmach szkoleniowych

wkręcony

byłem na rekrutacji w pke na stanowisko DYREKTOR ODDZIAŁU B2B! zmarnowany czas. Po co szukają ludzi na to stanowisko skoro ono nie istnieje! uwaga ludzie, oni szukają tylkoooo wyłącznie biegaczy ( nic do nich nie mam) po znajomych firmach ( tak mi kazali na początku ) i może w przyszłości będę budować zespół hahaha! ściemniacze

Michael1

Podobny standard rekrutacyjny zastosowano w moim przypadku. Nie wiem na jakie stanowisko kandydował poprzednik ale w u mnie ostatnia rozmowa miała miejsce w tym tygodniu i dotyczyła stanowiska dyrektora oddziału B2B. Miałem już styczność ze sprzedażą energii do klienta indywidualnego w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych na podstawie umowy pomiędzy TU i sprzedawcą energii. Różnica dla klienta była niewielka a prowizja znikoma toteż projekt zakończył się nipowodzeniem ale dzięki temu rozumiem dlaczego PKE skoncentrowało sie na MSP, tam jest bowiem marża której nie można wypracować u klienta indywidualnego. Całkowicie podzielam zdanie Prezesa co do przyjętej strategii sektorowej jak i produktowej. Rozumiem też skąd się wzięły różne niepochlebne opinie. Na początku rekrutowano ludzi do segmentu indywidualnego klienta ale ze względu na ryzyko reputacji zrezygnowano z tej linii biznesowej i przyspieszono rozwój do małych i średnich firm to oczywiście określa profil handlowców i managerów a nie wszyscy odnaleźli się na nowym rynku. Gdybym nie poszedł na kolejne etapy rekrutacji nie dowiedziałbym się o tym a faktycznie firma na tle rynku i mojej branży wyróżnia się etycznym i relacyjnym pozyskiwaniu klientów, wynika to z przyjętej strategiipowrotu do klienta z innymi produktami. Ja jestem zdecydowany i chociaż wiem że czeka mnie mnóstwo ciężkiej pracy to jestem przekonany że nie zostanę pozbawiony jej owoców gdy zbuduję dochodowy oddział. Dla mnie to jest to czego szukałem ale każdy podejmuje decyzje mierząc swoje siły na zamiary-)

Allia

A co TRAIN/marketing uważasz o ich stronie wwww?

TRAIN
@Allia

Cały czas jednak rozważam PKE i to że nie zostałem przyjęty może jakby mi dali szansę to wykonałbym cele stawiane przez pke, pracowałem jednak w marketingu energetycznym i nie mam doświadczenia w sprzedaży ale jak się jest odrzucanym to jednak przykro. Stronę analizowaliśmy jak była jeszcze stara mam print screen tamta jeżeli chodzi o przekaz była czytelniejsza ta nowa pojawiła się niedawno i jak widać jest ograniczona w informacje. ja na ich miejscu stawiałbym na to o czym pisałem wczoraj czyli o długoterminowej strategii budowania relacji z klientami i o etycznym podejściu do klienta-to mocny przekaz.

TRAIN

Trochę nietypowo jeszcze pracuję w dużym OSD ale będą jak każdy wie zmiany i chciałem sprawdzić polski koncern energetyczny (chociaż szukam pracy w marketingu i to nie jest oferta dla mnie to wysłałem życiorys do nich i napiszę dalej dlaczego) mniejsza o stanowisko ale o formalności i sposób w jaki pracuje ta firma. Zaproszono mnie na spotkanie ale już przez telefon weryfikowano moje kwalifikacje a przede wszystkim doświadczenie w sprzedaży do biznesu minimum roku oraz doświadczenie w zarządzaniu i budowie zespołu (argument robią to w trosce o mój i ich czas. Na spotkaniu dokładnie zostałem wypytany o moje kwalifikacje przedstawiono mi również bardzo dokładnie zakres mojej ewentualnej pracy. Na drugie spotkanie musiałem przygotować kilka rzeczy potwierdzających mój potencjał, wtedy przedstawiono mi system wynagrodzeń i motywacyjny oraz system kariery. W mojej firmie minimalne plany sprzedażowe są prawie dwa razy wyższe niż w pke, mają normalny sprzedawalny produkt ale po testach zweryfikowali moją kandydaturę negatywnie i mieli rację. Firma zaczyna od energii i chce potem sprzedawać różne produkty tym samym klientom a to jak powiedział prezes wymaga relacji i etycznej postawy tak aby można było wrócić do klienta. Dlaczego to piszę bo prowadziliśmy badania z ramienia mojej obecnego pracodawcy o firmach i ich strategiach na rynku energii dla firm. Analizowaliśmy również pke i z tego badnia wynika że na tle całego rynku firma absolutnie wyróżnia się etycznym stosunkiem do klienta i etycznym sposobem prowadzenia biznesu. Ja mogę tylko potwierdzić, że w procesie rekrutacji zostałem potraktowany ok, że uczciwie mi przekazano informacje o rynku, obowiązkach zadaniach itd, że produkt jest atrakcyjny, że system jest spisany i w mojej ocenie ambitny ale wykonalny, że jak będą rozwijali dział marketingu to chciałbym z nimi pracować. Każdy ma swój osąd ale najpierw rekomenduje sprawdzenie innych firm a doceni się to co robi pke. Rynek energii jest tak atrakcyjny i dopiero co się rozwija a pke jestem przekonany że w krótkim czasie będzie liderem tego rynku nie tylko ja tak twierdze ale również nasi koledzy ze stanów.

ja ty on ona

PKE szuka dyrektorów i kierowników, bo taką mają politykę. Decydując się na takie stanowiska SAM SOBIE MUSISZ ZBUDOWAĆ ZESPÓŁ !! Warunki finansowe może i fajne, ale czy oczekiwania realne do wykonania? PODOBNO NIE ! Jestem po rozmowie rekrutacyjnej z dyrektorem - dumnym panem S, który w mojej ocenie koloryzuje wszystko żeby tylko się zdecydować. JA ODPUSZCZAM !!

gosc poniedzialkowy

Po spotkaniu wyszedłem wraz z 2 pracownikami firmy i jak rozmawiali przy papierosie to poszedłem i zapytałem ale nie tylko o pieniądze. Dowiedziałem się że PKE ze względu na rozwój zwiększa powierzchnię biura centrali w obecnym miejscu i że umowa jest na kilka lat. To moim zdaniem ważna informacja bo to biurowiec klasy A w centrum Warszawy a czynsz to zapewne około 20 euro za m2 i zobowiązanie na ponad milion złotych a to istotne przy wyborze pracodawcy bo daje przekonanie o stabilności spółki. Ja jestem zdecydowany i rekomenduje PKE.

gość poniedziałkowy

Ja jestem po II etapie firma się rozwija i zatrudnia nowych ludzi w tym kadrę managerską. Produkt jest przeznaczony dla firm. Jest konkurencyjny a warunki wynagradzania przyzwoite. Handlowcy mają etaty. Płacą kasę na czas.

Johny.

O kurcze popłakałem się ze śmiechu czytając powyższy wpis :D

Father

Czytam, czytam i czytam a to że nie wyjdzie a to, że się nie da, że produkt, że jeszcze parę miesięcy i będzie pozamiatane (proponuję zawód wróżki lub wróża podobno dobrze płatne). Jakie to polskie skoro mi nie wyszło to im też niech nie wyjdzie. Nie wyszło w PKE i nie wyszło też u następnego pracodawcy w sprzedaży i nie wyjdzie nigdzie bo po prostu się do tego nie nadajesz, co nie oznacza że nie nadajesz się do innej pracy ale to nie jest sprzedaż. Ja pracuje w PKE i polecam pracę w PKE, uczestniczę w budowie fajnej firmy, w jej tworzeniu i z nią wiążę swoją przyszłość, jak i mojej rodziny-)

słodki

co tu wypisywać, niedługo wyjdzie jak jest naprawdę. Myślę, że jeszcze kilka miesięcy i będzie pozamiatane :)

Zostaw merytoryczną opinię o Polski Koncern Energetyczny S.A. - Dolnośląskie

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polski Koncern Energetyczny S.A.?

Kandydaci do pracy w Polski Koncern Energetyczny S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polski Koncern Energetyczny S.A.
1.6/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Prosta 32
    00-838 Dolnośląskie

Polski Koncern Energetyczny S.A.