Opinie o Katcon Polska Sp. z o.o. w Pass

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Katcon Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Katcon Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Katcon Polska Sp. z o.o. w Pass

123gosc

A co się dzieje na utrzymaniu ruchu???

@123gosc

@123gosc A Ty na jakim stanowisku pracujesz w Katcon i co należy do Twoich obowiązków? Napisz szerzej, dzięki.

@123gosc

Nic

Ggg

Podziwiam ludzi, którzy byli zdolni tam przepracować choćby pół roku. Pracuję tam od miesiąca, ale totalnie nie mogę się tam odnaleźć (może to moja wina, tego nie mogę zanegować). Praca jest bardzo ciężka i żmudna. Uważam że zarobki nie są adekwatne do wykonynej pracy. Słyszałem, że kiedyś było to dobre miejsce pracy, ale teraz bardzo się pogorszyło porownując do sytuacji sprzed roku a i że ma być jeszcze gorzej. Mimo wyszstko mogę wymienić plusy takie jak: umowa o pracę, socjal (z tym że szkoda że nie oferują posiłków regeneracyjnych no ale cóż), premia wydajnościowa, możliwość dobrobienia poprzez nadgodziny i pracujące soboty. Sklejając minusy do kupy- atmosfera, ciężka i żmudna praca (często nie ma kiedy skoczyć do WC), mała stawka godzinowa, "niepisana hierarchia" wśród pracowników

@Ggg

Rozumiem, ale chyba nie warto tak szybko się poddawać. Może uda Ci się jeszcze przyzwyczaić do pracy w Katcon. Możesz powiedzieć coś więcej o relacjach między pracownikami i atmosferze?

Ile jest zmian w Katcon Polska Sp. z o.o.?

Hmhmhm

Ilona

Zawsze milej czyta się posty pisane kulturalnym językiem - warto mieć to zawsze na uwadze. Wspomniałeś, iż w Katcon oferuje się pracownikom umowę o pracę. A jest to umowa na czas określony, czy jednak najpierw na nieokreślony?

Hhhjh
@Ilona

Określony

Czy rekrutacja na stanowisko Spawacz w firmie Katcon Polska Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Szymon

Niestety ja nie jeżdżę tam do pracy, ale chętnie dowiedziałbym się jak wygląda zatrudnienie. Jeśli możesz napisz o wynagrodzeniu. Także benefity i dodatki pozapłacowe to interesujący temat. Wyszczególnij je i napisz czy jesteś z nich zadowolony. To istotne informacje, które będą bardzo pomocne.

Tak jest
@Szymon

19 brutto na start, premia niby 17% ale od kilku miesięcy nie ma bo ciągle za coś zabierają, ludzie robią nadgodziny to trzeba z czegoś zabrać żeby dać, i na jedno wychodzi chcesz zarobić to i tak wypłata ci się nie zgadza bo premia zabrana, także firma działa tak jak 500+ aby dostać muszą zabrać i wtedy człowiek się cieszy.

Sławomir
@Tak jest

Mógłbyś dodać do swojej wypowiedzi, za co konkretnie firma Katcon Polska zabiera miesięczne premie? 17% to całkiem dobry dodatek, dlatego na pewno byłby atrakcyjny dla pracowników, którzy tam pracują. Dlatego właśnie chciałem zweryfikować, jakie są powody tego, że pracodawca tę premię "zabiera"?

Premia
@Sławomir

Sprawa jest dość jasna premia jest zabierana nie bez powodu, ludzie robią nadgodziny chcą zarobić więc za duże wypłaty beda mieli, więc wymyslaja że jakieś reklamację przychodzą, druga sprawa zabierają za złom, w miesiąc w miesiac to samo, wszystko jest dobrze jak firma czegoś potrzebuje od pracownika i wtedy mili są wszyscy aby zostać i pracować dłużej, ale jeśli pracownik chce coś od firmy głupie 17 %wtedy są wymówki, trochę nie fer bo ludzie powinni się zbuntowac ale co prawda niekazdy tak zrobi więc z miesiąca na miesiąc każdy jest dy**** na kasę. POZDRAWIAM

Sławomir
@Premia

Dzięki, że mi to wyjaśniłeś. Piszesz o płatnych nadgodzinach, ile ich można zrobić w miesiącu? A inne dodatki takie jak pakiet socjalny z bonami na święta lub dofinansowanie wczasów pod gruszą. Pracodawca je oferuje? Chciałbym wiedzieć na jakie benefity może liczyć nowo przyjęty pracownik.

Spaw

Dostanie u was spawacz 20zl na godzine ?

Brutto
@Spaw

Brutto dostanie

Gabriela
@Brutto

Skoro już mowa o pensji, to może warto dopowiedzieć coś więcej w tym temacie. Piszecie o stawce godzinowej - czy to już całość wynagrodzenia, czy też dochodzą również do niego dodatki zarówno płacowe (jak chociażby premie) i pozapłacowe (socjalne)?

Pracownik produkcji

Niestety jest to bardzo nieprzyjemne miejsce dla zdrowa, każdy to bagatelizuje, być może nikt nie jest świadomy tego jakie konsekwencje niesie wdychanie szkodliwych związków zawartych w powietrzu podczas spawania, a także drobnych opiłków których jest masa w powietrzu, widać doskonale gołym okiem pod odpowiednim światłem. Nie działa żaden wyciąg, hala nie jest również klimatyzowana, że w lato temperatura jest nie do zaakceptowania. Zastanawia mnie, jakim cudem to wszystko przechodzi kontrole PIP? Pracodawca niestety nie zwraca na to uwagi, tylko montuje dodatkowe systemy monitorowania pracowników i podnosi normy kiedy jest to tylko możliwe. Narzędzia, które wymagają napraw i czyszczenia są bardzo zaniedbane, przez co strasznie utrudnia to korzystanie z nich. Poza tymi aspektami praca jest prosta i czasami nawet przyjemna, są stanowiska bardzo przyjemne co czasami czas szybko płynie, a są i takie co płynie człowiekowi pot po czole i zastanawia się nad własną egzystencją ''co tu jeszcze w ogóle robisz''. W skrócie: Plusy: Darmowy transport Możliwość dorobienia nadgodziny + ew. sobota dla chętnych przyjazna atmosfera Minusy: Podnoszenie norm Nieczystości w powietrzu, (usunięte przez administratora) Brak klimatyzacji Czasami zdejmowanie z premii kilku %, za błędy innych działów. Coraz więcej przyjaciół z południowego wschodu

Kuku
@Pracownik produkcji

Jakie sa stawki dla spawacza ?

Inspekcja pracy
@Pracownik produkcji

Wszystko się zgadza co wyżej napisane,(usunięte przez administratora) są nowe dwie linie co wgl przy nich nie ma wyciągów. Nieważne czy pierwsza czy druga zmiana, rusza produkcja i aż siwo na hali masakra, a my musimy to wdychac, szlachta w biurze klimatyzacja a na hali zero wentylacji, lato przychodzi i jak w saunie. Towarzystwo prócz coraz większej ilości ludzi ze wschodu jest dobre, na to nie ma co narzekać, ale warunki pracy jak i wynagrodzenie które jest śmiesznie chore powalają na kolana, pracują tylko ludzie co długo pracują reszta nowych tylko się przewija najczęściej do pierwszej wypłaty. Podsumowując niedługo Polacy to nie będą robić, bo za takie pieniądze nikt normalny nie przyjdzie. SZKODA ZDROWIA

@Pracownik produkcji

Piszesz o szkodliwych warunkach pracy w Katcon Polska. Skoro tak jest, to czy pracodawca zapewnia jakąś odzież ochronną lub podejmowane są inne środki bezpieczeństwa z jego strony? Jeśli tak, to napisz proszę jakie. To ważne, aby dbać o własne zdrowie i dobrze, gdyby też pracodawca dbał o zdrowie swoich pracowników.

Ten
@Ewa

Oczywiście że zapewnia ale daje takie środki że się nie nadają do pracy co jedynie można je wziąć w pole chociaż tam też egzaminy nie zdają, a wszystko dlatego że szukają oszczędności, kierownictwo się zmieniło i zamiast być lepiej jest jeszcze gorzej najbardziej szkodliwe jest powietrze na hali produkcyjnej, teraz przy tych upalach człowiek już nie wytrzymuje bo jest kompletny zaduch.

Pracownik produkcji
@Ewa

Żadne środki bezpieczeństwa nie są podejmowane, jak również odzież ochronna. Nikt nie nosi masek, nie działa żaden wyciąg, hala nie jest klimatyzowana, co w połączeniu z efektem ubocznym spawania powoduje straszny dyskomfort, w powietrzu unosi się dużo pyłków z tzw. ''mat'', jedynie co zapewnia pracodawca to stopery do uszu. Odnosząc się do pytania, domyślam się, że chodzi Pani o maski przeciwpyłowe, ich również pracodawca nie posiada, bo powinny być z filtrem klasy P2R, chroniącej od wolnej krzemionki.

Leszek
@Pracownik produkcji

Niepokojące jest to, że w rzeczywistości pracodawca nie zapewnia odpowiedniej odzieży ochronnej ani masek przeciwpyłowych, które chroniłyby pracownika. Może chociaż ze względu na wysokie temperatury na dworze wprowadzone są dodatkowe minuty przerwy w ciągu dnia? Można liczyć, chociaż na takie udogodnienie pracy?

Kuku

Witam Jakie sa zarobki na stanowisku spawacza? Sa jakies normy?

@Kuku

Warunki tragiczne, wyciągi są ale działają w drugą stronę hahhaha, normy coraz większe, stawki masakra było ogłoszenie na fb to każdy je wysmial, ludzi się przewija, niektórzy nawet do wypłat nie wytrzymują, Polacy nie chcą robić, biorą Ukraińców co papiery maja za wódkę i tak to się robi, Panie w Marsie maja więcej niz spawacze w tej firmie,

Karol

Na chwilę obecną firma Katcon Polska poszukuje pracowników na takie stanowiska jak: inżynier procesu, operator spawacz oraz specjalista ds. rekrutacji i rozwoju. Wszystkie z trzech ofert wydają się interesujące dla potencjalnie zainteresowanej osoby, jednak w wątku padła informacja o tym, że firma zdecydowała się na zainstalowanie kamer w miejscu pracy. Czy rzeczywiście tak jest? Pracodawca zdecydował się na instalację kamer w związku z jakimiś nieprawidłowościami w wykonywaniu obowiązków przez zatrudnionych pracowników? Zastanawia mnie, czym kierowała się firma, podejmując taką decyzję.

Kamera
@Karol

Jeszcze trochę i kule u nogi każdy będzie miał bo z tymi kamerami to przegięcie ostre, pieniędzy nigdy na nic nie mają bo oszczędności szukają a na kamery maja. POZDRAWIAM

Katalizator

Niestety ale powoli robi się tu (usunięte przez administratora),kamera na kamerze, idziesz do łazienki to problem ze się ruszasz że swojego stanowiska masakra,operatorzy którzy dźwigaja ciężary maja tyle na godzinę co kobiety w głupim Marsie na linii a nawet mniej śmiech na sali, jedynie co pięknie wygląda to. Rozmowa na przyjęciu do pracy, mydla oczy jak tu nie jest fajnie itd a jak już jesteś przyjęty to dopiero zaczyna się prawdziwa ostra historia jak by się pracowało w więzieniu tyle że bez kuli u nogi szkoda gadać nie polecam tej firmy!!!!

Edyta

@Ten jedyny czy możesz rozwinąć swoją myśl? Co konkretnie ma miejsce w Katcon Polska, że według Ciebie może tak wpłynąć na pracownika? @Ważny bardzo proszę, żebyś nie używał w swoich komentarzach słów powszechnie uważanych za nieeleganckie.

Edyta

Czy są na forum pracownicy Katon? Powiecie coś o swojej pracy? Na jakie zatrudnienie można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy? Każda kwestia może być ważna. Jakie są zmiany?

Ten jedyny
@Edyta

Jak chcesz być zdrowym psychicznie człowiekiem to nie polecam od razu kaftany

Sama firma bardzo w porządku, choć nie przepracowałem nawet jednego dnia gdyż firma MANPOWER jest w ogóle niekompetenta i nie powiedziała mi, że nie ma zapewnionego dojazdu z moich stron, do najbliższego 7km.. jestem mega rozczarowany, sama praca wydaje się w porządku jak i podejście do pracownika.. to na tyle.. jednak NIE POLECAM

nikk

tak sobie czytam te wasze opinie i się zastanawiam, bo przecież nikt Was tu nie trzyma... nie jest chyba tak źle jak piszecie skoro ekipa ciągle jest ta sama - od kilku lat! nikt się nie zwalnia, nikogo nie zwalniają, pensje na czas, transport za darmo, dają podwyżki a wam ciągle źle. po co ciągle pracują te osoby, które tak narzekają/ przecież roboty w okolicy masa. w każdej pracy znajdzie się ekipa narzekaczy i tu też tak jest i oto właśnie WY! podro

@nikk

Idealna puenta do komentarzy wszystkich narzekaczy

Smieszne
@nikk

Śmieszne, pracują tu młodzi ludzie po 20 lat i to jest pierwsza praca do której idzie się po sql i tylko to trzyma na razie tutaj a co do zwalniania to powoli to się zmienia bo pracy jest dużo i o wiele lepiej płatnych, a starzy pracownicy się nie zwolnią bo się boją że nie znajdą innej pracy no kurde ale taka prawda, i co z tego że pensja na czas i transport za darmo jak takie wypłaty to mają opiekunki do dzieci, masakra niedługo same biuro będzie pracować bo ludzi nie będę mieć a ten kto pisał że ciągle ktoś narzeka to prawda bo ja drugiego błędu bym nie popełnił przyjmując się tutaj, a przyjąłem się dlatego że jestem młody i potrzebuje pieniędzy na swoje wydatki, chyba w sumie jak każdy a ktoś jak jest boi cokolwiek powiedzieć to będzie się trul w tym (usunięte przez administratora) szkoda zdrowia na ta firmę a panie kadrowe niech się ogarną a nie zachęcają ludzi innym ogloszeniami bo i tak wszystko wyjdzie na jaw

@Smieszne

"bo ja drugiego błędu bym nie popełnił przyjmując się tutaj, a przyjąłem się dlatego że jestem młody i potrzebuje pieniędzy na swoje wydatki" to się zwolnij, po co ciągle tu pracujesz?, młody jesteś a roboty przecież tyle w okolicy! puste gadanie!

Pusty
@nikk

Pusty to Ty jestes, nie wiesz to się nie wypowiadaj, jedyne co tu trzyma to znajomi nic więcej i każdy to powie, i powiedz mi dlaczego co drugi stąd ucieka hahha jak ktoś nie ma gdzie iść to nie pojdzie, roboty jest dużo ale nikt sam nie pójdzie i nie będzie zaczynał od zera chyba że naprawdę dadzą dużo lepsza ofertę

@Pusty

no to ambitny jesteś jak pracujesz dla kolegów hhahahah jaki co drugi? chyba już dawno nikt sam się nie zwolnił, bo gadać każdy może a i tak siedzi bo mu tu dobrze

Tak

Chyba pisze ten co robi tu 10 lat i ma największą stawkę

Stefan

Każda firma ma swoich maruderów, niestety.

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Katcon Polska Sp. z o.o. o opisanie świeżej atmosfery panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

admin 2

atmosfera lipna każdy najchętniej kazdego by zabił, warunki pracy masakra kłania sie inspekcja pracy, wyciągi nie działają jak należy, syfu tyle w powietrzu ze po kilku latach pracy tutaj człowiek nabawi sie pylicy, a pracodawca chce tylko jak najlepiej dla swojej osoby,,zabiera premie i sie cieszy'' nie da sie tutaj zarobić, jesli ktos chce tu przyjsc niech sie zastanowi, cały czas ktos jest na pieniądze oszukiwany, nie ma sprawiedliwosci.Nie polecam

Trzeba im wezwać prawdziwą inspekcje pracy i zobaczymy czym nas trują tak naprawdę

Zenon
@anonymous

A może wystarczy się zwolnić???

zybi

panienki w maskach to takie same jak ty idioto

rekrutowany

Ostatniego dnia października zakończyli rekrutację na Specjalistę ds. Logistyki, od wczoraj ogłoszenie wisi ponownie. Kandydat wytrzymał 1,5 mca - to i tak bardzo dużo.

nick
@rekrutowany

Zachęcam do uważniejszej lektury ogłoszeń. Chodzi o inne, nowo utworzone stanowisko.

@nick

Poprzednio rekrutowano na Specjalistę ds Logistyki, dziś Specjalistę do Działu Logistyki. Obecne ogłoszenie jest po prostu skrótem poprzedniego. Różnica potworna - jak między CFO a CEO. Tylko jedna literka.

Cała prawda

Panienki przestańcie robić lipę na forum.Noszenie maski nie zrobi z was spawaczy bo na razie to jeszcze musicie się wiele nauczyć.

Uczciwy

Jesteście (usunięte przez administratora)_i każdy każdemu (usunięte przez administratora) obrabia, znacie się wszyscy, kumplujecie a tu takie rzeczy, śmieszne... Rozumiem wszystko żarty itd ale też bez przesady to jest praca a nie miejsce, w którym każdy mówi, że za taką stawkę pracował nie będzie a i tak robi, pomyślcie spawacze, którzy tak na prawdę nie potrafią spawać, moze 2/3 osoby na całą ekipe dobrze spawają i Wy chcecie podwyżkę, za co? Hahaha

Nickc
@Uczciwy

Za to ty uczciwy leaderze M.S dałeś ostatnio bardzo ładny przykład poprawy sztuk na gotowo śmiech na sali. I kto tu nie umie spawać?

Zostaw merytoryczną opinię o Katcon Polska Sp. z o.o. - Pass

• Jak się pracuje w Katcon Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Katcon Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Katcon Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Katcon Polska Sp. z o.o.