Opinie o Ericpol Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ericpol Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Ericpol Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ericpol Sp. z o.o. w Łódź

Aneta

@łodziak - niektóre z firm nie decydują się na rekrutację wewnętrzną, szukając kandydatów na stanowiska kierownicze z zewnątrz. Zależne jest to od polityki firmy, nie można jednoznacznie stwierdzić, który system obsadzania stanowisk jest lepszy.

łodziak
@Aneta

Może i tak jest, ale u nas to nie na stanowiska kierownicze rekrutują, lecz na developerów.

morgi

chaos i (usunięte przez administratora) podczas rekrutacji - nie polecam. firma ewidentnie szuka taniej siły roboczej.

bylam

firma nie szanuje ludzi po it, dla nich jedynym kryterium jest taniosc pracownika.

m

kłamią na potegę podczas rekrutacji.

Informatyk

Pierwsze spotkanie - pisemne pytania i odpowiedzi, 3 h czasu. Drugie spotkanie - godzina wypowiedzi na temat pytan, na ktore moglem sie przez pol godziny przygotowac. Bylem dobrze traktowany, ale bez przesady. Kawy czy herbaty nie bylo mimo dlugiego czasu oczekiwania na kierownika i osobe oceniajaca rekrutacje.

Dostałem zestaw pytań o zróżnicowanym stopniu trudnosci, pozostawiono mnie samodzielnie na kilka godzin. Przy czesci ustnej otrzymalem duzo podpowiedzi i nakierowywanie mnie, co mnie nawet zdziwilo. Byc moze to kwestia dzialu do ktorego trafilem - slyszalem opinie ze nikt nei chce w tym dziale pracowac bo to stare technologie.

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
ech

w Łodzi jest ten problem, że nie ma dokąd odejść z post-Epola

były łodzianin
@ech

nie jest aż tak źle ;) jest cybercom, mobica, harman, fujitsu, transtion tech, gft i inne... natomiast nie jest to porywający rynek pracy bo to nie są duże odziały tak jakie mają korporację w warszawie i we wrocławiu, gdzie firmy wyrywają sobie nawzajem pracowników. Dlatego dużo absolwentów informatyki od razu po obronie emigruje do Warszawy, Krakowa i itd. bo tam zarobią 1500-2000 brutto więcej na start i docelowo progresja zarobków też lepsza. Łódź ma od lat problem z wysokim bezrobociem na tle innych dużych miast. Tyle ile płaci fujitsu na start na helpdesku brutto to we wroclawiu też tyle dostaniesz tyle że netto ;)

pytający
@były łodzianin

a z jakiego roku masz tę wiedzę, bo jako były łodzianin, pewnie już zmieniłeś miejscówkę, może to się zmieniło? przecież firmy nie mogą udawać, że nie ma rynku pracownika :/

były łodzianin.
@pytający

nie dawno. Natomiast tym co myślą że nie można znaleźć lepiej płatnej pracy odsyłam do 4programmers_net / praca

bart

na rekrutacji firma wali scieme jak jest super, a pozniej zaczyna sie koszmar/////////

dom

Po kolejnych negatywnych zmianach po przejęciu pojawił się nowy argument przeciwko pracy w tej firmie. W ciągu ostatnich tygodni pocztą pantoflową zostały przesłane zdjęcia z wyglądem "standardowych" miejsc pracy w Krakowie. Po przeprowadzce miejsca pracy będą przypominały taśmę produkcyjną dla szwaczek. Dla niektórych pracowników którzy do tej pory siedzieli na Targowej lub Dowborczyków oznacza to nawet zmniejszenie "przestrzeni życiowej" kilka razy. Nie wspominając o kierownikach którzy do tej pory mieli 2-3 osobowe pokoje a teraz będą całe dnie nadawali przez telefon na openspace. Oczywiście wszystko firmowane standardem biura Ericsson.

Solidarność

Moze czas pomyslec o utworzeniu zwiazkow zawodowych

.........................................

Racja w Polsce żeby dostać 10k musisz tyrać min. 5 lat, na zachodzie tyle dostajesz na start po studiach a nawet więcej. Nawet jak koszty są wyższe to i tak się opłaca.

mentol

Witam Kiedy w 2015 roku Ericsson ogłosił zakup Ericpola, pracowało ok 2500 osób. 2-letni plan zatrudnienia miał tą liczbę podwoić. Obecnie pracuje ok.2000 osób. Juniorów jest proporcjonalnie 2x więcej niż było 2 lata temu, w stosunku do pozostałych stanowisk. CZY MAM COS WIECEJ DODAWAC O WARUNKACH PRACY W TEJ FIRMIE??? ludzie głosują nogami. SItwa starych kierownikow trzyma sie mocno i tyle w temacie. ///

d
@mentol

dlatego już wiem dlaczego moj kumpel ktorego pensja sie tutaj zatrzymała na 9k brutto wyjechał za granicę. W niemczech dostal po aktualnym kursie 25,333 tys zł brutto i mówi ze ma mniej pracy jako senior w niż w Polsce. Przebitka jest ogromna...

Aneta

@zBobrzynskiegoKrakowrzeczywiście sytuacja, o której wspominasz nie wygląda ciekawie z perspektywy pracownika. Piszesz o tym, że z firmy odchodzi wielu doświadczonych specjalistów. Jak duża jest skala odejść?

zBobrzynskiegoKrakow

Mam nieco ponad 5 letnie doświadczenie w tej firmie. Kiedy rozpoczęło się przejmowanie Ericpola przez Ericsson, słyszeliśmy przy każdym spotkaniu, że "Będzie lepiej niż teraz", "Nie macie się czego obawiać", "Gorzej na pewno nie będzie" etc. Jak jest po przejęciu: - Doświadczeni ludzie masowo odchodzą - teamy wyglądają tak: jeden senior, ze dwóch regularów i reszta juniorzy studenci - kupa dodatkowej roboty dla doświadczonych, kasy brak, Projekty są zagrożone, bo firma traci doświadczenie i wiedzę ( Produkt jest ogromny, wymaga kilku lat doświadczenia, aby móc pracować w pełni samodzielnie ), - Podwyżka 1.34%, - Brak premii rocznej, - Brak awansów, - Obcięcie benefitów, - Koniec imprez firmowych, - Brak kasy na wyjazdy integracyjne, - Ludzie, którzy przechodzą do innych firm takich jak Nokia, Motorola, Sabre, Sii, dostają na starcie 20 - 50% więcej, - Jak już poprzednicy pisali, były listy do CEO. Była reakcja w postaci przyjazdu do Polski ludzi z 'samej góry'. Kierownicy cytowali wypowiedzi, które padły. Można było odnieść wrażenie, że Ericsson podchodzi do tego tak: "Więcej kasy wam w tym roku nie damy. Jak się nie podoba, zmieńcie pracę"

arek
@zBobrzynskiegoKrakow

widocznie dla szwedow Polska to drugi Mumbaj

Aneta

@kinolco sprawia, że masz taką opinię na temat Ericpol Telecom jako pracodawcy? Mógłbyś powiedzieć w jakim dziale firmy pracujesz/pracowałeś? Bardzo cenne będą dla nas rozbudowane merytoryczne opinie.

kinol

korpo-wyzysk....................

Norbert

ja dostałem propozycję z Niemiec za 3600 euro brutto i miałem zaledwie pół roku doświadczenia. Pozdrawiam nie zdecydowanym do przeprowadzki do kraju lepszych płac. Rozmowa którą miałem w Niemczech była miła zupełnie inna od tego niby korpo-wyscigu w PL. Zupełnie inne podejście do kandydata w końcu poczułem się jak człowiek, a nie jak przedmiot licytacji kto da mniej i próbowania dyskredytacji moich umiejętności w celi obniżenia oczekiwań finansowych. Pytania normalne ludzkie i rozmowa też. POLECAM NIE ZDECYDOWANYM!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma co się kisić w PL>>>>>>>>>

Nikodem

low cost center = dziewiarstwo tkanin napędzało kiedyś Łódź, teraz napędza dziewiarstwo softu,,,,,,,,

Jack

nowe dane sprzedaż -29% czyli w dół Uciekać z tonącego okrętu !

Nikoś

ja co prawda jestem z innego wojewodztwa, ale może podpowiem że w naszej firm jak nam tak zrobili, to poprostu się zmówiliśmy i jednego dnia wszyscy zanieszliśmy wypowiedzenia, po 3-4 dniach rozmów podnieśli nam płace o 20-25%. Także są sposoby, tylko trzeba ich przechytrzyć. Wszystkich nie mogą zwolnić bo firma stanie i co wtedy? lipa...

Aneta

@SzukamNowejPracy piszesz, że zabrali około połowy benefitów. To jakie z nich są oferowane na chwilę obecną?

StarszyInformatyk

W zeszłym tygodniu jeden z długoletnich pracowników napisał meila do CEO opisując w nim jak to wszystko na prawdę wygląda. Widać sytuacja została poważnie przyjęta w Szwecji. Podobno w tym tygodniu kilku z przedstawicieli "Managementu" ( w tym CEO) odwiedzili Warszawę, Łódź i Kraków i rozmawiali z kierownikami jak to faktycznie wygląda i co można zrobić. Z niecierpliwością czekam na co kwietniowe spotkania kierowników z pracownikami.

SzukamNowejPracy
@StarszyInformatyk

Nie liczy się to, co jest obiecane, tylko to co już zrobiono - przecież podwyżki także były obiecane... My już mieliśmy kwietniowe spotkania i nie widać pozytywów... W ostatnich miesiącach zmiany na gorsze to między innymi: - zabrali premię roczną - zabrali około połowy zwyczajowych benefitów - ucięli dwie premie kwartalne - brak obiecanych podwyżek (a wiem, że pół roku temu mówili o nich praktycznie wszyscy kierownicy) - podobno nawet zabiorą zwyczajowe podwyżki dla juniorów

Zostaw merytoryczną opinię o Ericpol Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Ericpol Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ericpol Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ericpol Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ericpol Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ericpol Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ericpol Sp. z o.o.