Opinie o Ericpol Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ericpol Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Ericpol Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ericpol Sp. z o.o. w Łódź

Mariusz

Cześć, czy orientuje się ktoś na jaką pensję można liczyć mając 3 lata doświadczenia jako software developer, pozycja mid, lub senior?

papadance
@Mariusz

Zarobki są duże ale i super tajne, ...z tym że słyszałem raz jak barman co sprzedaje kanapki w lokalu na dole na Sienkiewicza mówił że widełki od 4k - 9k. I że zazwyczaj 8k brutto to dostajesz za to ze jesteś stary (tzn masz 5 lat doświadczenia za siedzeniem za biurkiem) ale jeszcze nie umierasz (czyli mniej niż 15 lat doświadczenia siedzenia za biurkiem) - takiego to już nie... nie przyjmie go młoda tkanka. Ale jak jest naprawdę z tymi pinindzmi tego nie wiem. Tak czy inaczej jak dostaniesz pracę to potem tylko lepiej, pod warunkiem że wykażesz się w pracy. Co to oznacza, że wykażesz się w pracy? Ano to, że będziesz ogarniał to czego inni nie ogarniają w zespole "XFT" do którego trafisz. Ogólnie praca bardzo prosta - robisz 4g 5g. Wszystko jasno opisane na wiki, ludzie pomocni, narzędzia proste/intuicyjne, wszystko wyjaśnione. Jeśli czegoś nie wiesz zawsze możesz spytać się product ownera, albo specjaliste z obszaru. Są mili i zawsze pomagają, wytłumaczą wszystko od podstaw. Doszkalać się możesz ile chcesz.

xyz
@Mariusz

Wiem ze ludzie z 5cioma latami doswiadczenia pracujacy w ericssonie od poczatku kariery rzadko przekraczaja 7k brutto. Natomiast juniorzy tuz po studiach dostaja 8k brutto, 3 lata stazu to pewnie z 11k brutto, ale na podwyzki pozniej nie licz.

Jak wygląda ścieżka awansu w Ericpol Sp. z o.o.?

doswiadczony pracownik

W czasach ericpola ścieżka awansu była w miarę przejrzysta, niestety zmieniło się to na gorsze. Ceniony jest szeroko pojęty PR, za ciężką pracę można dostać co najwyżej uścisk ręki kierownika (chociaż od czasu covid-19 nawet i to nie). Większość kierowników nie ma zielonego pojęcia co ich podwładni robią, dlatego opierdalacze i (usunięte przez administratora) są im wstanie wszystko wmówić i awansować, a ta coraz mniej liczna część kumatych i pracowitych zostaje w (usunięte przez administratora)

Jest więcej pozytywów czy negatywów ?

były

Bardzo dobry socjal, opieka medyczna i ubezpieczenie dla rodziny pracownika bezpłatne, imprezy i inne tego typu aktywności częste. Line management w 90% do zmiany, kierownicy nie mają pojęcia co dzieje się w projektach, w kluczowych wyborach często kierują się sympatią i stażem znajomości z daną osobą. Często ślepo polegają na opinii jednej osoby z zespołu/działu. Technologie używane w pracy przestarzałe i nic nie warte na rynku pracy. Przy rekrutacji mydlą oczy perspektywami rozwoju a 90% projektów to przejmowane po Szwedach kombajny, w których maintanance jest trudny i siermiężny. Bardzo mało zespołów zajmuje się nowymi technologiami (przykład - w Łodzi są może 2 zespoły, które zajmują się wdrażaniem 5G). Poza tym, że nie ma dress code'u, /// to korporacja jak każda inna.

Informatyk

Pierwsze spotkanie - pisemne pytania i odpowiedzi, 3 h czasu. Drugie spotkanie - godzina wypowiedzi na temat pytan, na ktore moglem sie przez pol godziny przygotowac. Bylem dobrze traktowany, ale bez przesady. Kawy czy herbaty nie bylo mimo dlugiego czasu oczekiwania na kierownika i osobe oceniajaca rekrutacje.

Dostałem zestaw pytań o zróżnicowanym stopniu trudnosci, pozostawiono mnie samodzielnie na kilka godzin. Przy czesci ustnej otrzymalem duzo podpowiedzi i nakierowywanie mnie, co mnie nawet zdziwilo. Byc moze to kwestia dzialu do ktorego trafilem - slyszalem opinie ze nikt nei chce w tym dziale pracowac bo to stare technologie.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
Dawid

@implementator 5G Ale najważniejsze, że firma jest dobrym pracodawca o czym świadczy Twój dobry humor

Jaka jest kultura pracy w Ericpol Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

implementator 5G

Jak było ciepło to pracowałem w samych bokserkach, a tak normalnie to jeszcze koszulkę zakładam. No ale wiadomo - praca zdalna. A w biurze to już inna bajka, wiadomo - do tego zestawu wyżej to jeszcze trzena założyć spodenki i opcjonalnie buty. Chociaż widziałem kiedyś typa co na boso dygał.

Michal

Jak zarząd podchodzi do pracowników ? Podobno zmieniał sie kilka razy .

Hej, czy w firmie Ericpol Sp. z o.o. płacą za nadgodziny?

Tak :)

@pracownik

@pracownik A jeśli zaistnieje potrzeba to, czy pracownik może je sobie odebrać?

Tedy

Jaka atmosfera i na jakie zarobki można oczekiwać?

LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER

pracownikX
@anonymous

To juz nieaktualne. Widelki placowe podniesione i porownywalne do inncyh firm w miescie.

@pracownikX

A więc pozostaje się jedynie cieszyć, że pracodawca, jakim jest Ericpol Telecom, podniósł swoim pracownikom wynagrodzenie podstawowe. To bowiem świadczy, iż ich szanuje. A co z premiami uznaniowymi - też je dostajecie, czy już niekoniecznie? Zachęcam Cię do dalszej dyskusji.

Eryk
@Aneta

Nadal rewelacja to nie jest.

@Eryk

Cieszę się, że zechciałeś dołączyć się do powyższej dyskusji. Bardziej jednak pomógłbyś, jakbyś opisał chociaż kilka z warunków pracy w Ericpol Telecom. Długi masz już tam staż pracy? A powiedz, czy zatrudniają w tej firmy osoby, które posiadają niewielki stopień niepełnosprawności?

łodzianin
@pracownikX

a co zobaczyłeś ogłoszenie cybercomu na pracuj? cybercom to firma consultingowa, a więc firma której klientem jest także ericsson więc żadna z tych firm (usunięte przez administratora)tyle ile powinna.

@łodzianin

Zdaje się, że wiesz, o czym piszesz. Jednak chętnie dowiemy się od Ciebie czegoś więcej o Ericpol Telecom jako o pracodawcy. Proponuję, abyś zdradził Nam na początek, czy nadal pracujesz w tym przedsiębiorstwie. Czy nowym pracownikom oferuje się tam podobną wysokość wynagrodzenia podstawowego, jak tym, którzy są trochę bardziej doświadczeni?

pracownikX
@łodzianin

Nie rozumiem o jakim ogloszeniu mowisz. Jestem pracownikiem, ktory wrocil do firmy ze wzgledu na lepsze widelki placowe.

Grimlock

Ja nie jestem pracownikiem Ericsona ale skoro Ericson w Łodzi jest centrum taniej siły roboczej (tak jak przeczytałem na tej stronie) zlokalizowanym w Polsce to może lepiej było by żeby znacjonalizować ten zakład tak aby zrealizować następujące cele: 1. Zyski zostawały by w Polsce a przez to pracownicy więcej by zarabiali. 2. Firma może wtedy by bardziej rozwojowa, działała na rzecz rozwoju Polski tak jak np. Samsung w Korei Pd, Sony oraz Toshiba w Japonii czy ostatnio słynne Huawei w Chinach (prywatnie uważam że ma dobre produkty ale to tylko moja opinia). To są tylko moje przemyślenia, sugestie. Usłyszałem jednak od pracowników pracujących w innym zakładzie w Łodzi przejętym przez Szwedów (chodzi o ABB dawniej Elta) że odkąd Szwedzi przejęli na początku lat 90-tych XX wieku, to Elta stała się zwykłą montownią, inżynierów pozwalniano, automatyzację (produkcja, maszyny) wywieziono do Szwecji , został tylko w dawnej Elcie montaż ręczny - prace ręczne. Nie jestem zwolennikiem Szwedów , ale ich firmy za granicą tak działają. Zwłaszcza że Polacy to Słowianie, a Szwedzi to wrogi etnos germański-teutoński. Nie wiem czy sobie z tego zdajecie sprawę ale w tych narodach germańskich jest ukrywana pogarda dla Słowian. Ta cała ich miła powierzchowność, kultura to tylko obłuda. Problemem Polaków są niestety wewnętrzne skłócenie, niesnaski, prymitywizm myślowy niektórych Polaków na stanowiskach kierowniczych a narody germańskie to wykorzystują na własną korzyść. Bo tak naprawdę liczy się tylko ich interes. Dla mnie chociaż nie pracuję w tej firmie nie przeszkadzało by żebyście zarabiali jako informatycy 4000 Euro lub 5000 Euro tak jak w krajach germańskich.

MsRey

Brak rozwojowych projektów Moje sugestie dla Ericpol Telecom Sp. z o.o.: Zmieńcie ludzi na stanowiskach Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić managerów

Jaroslav Walacek

Ile można dostać jak przyjdę z dwuletnim doświadczeniem?

Asdfg
@Jaroslav Walacek

Junior 5000-5400, regular 6300

Logis

Jestem mega zadowolony z procesu rekrutacji, feedbacku i kontaktu z firmą. Nie wiem czemu ludzie narzekają na wynagrodzenia, ale ja dostałem więcej niż prosiłem a są to zarobki na start znacząco przekraczające średnią krajową.

@Logis

Cieszymy się razem z Tobą. Rozbudziłeś swoim postem naszą ciekawość i byłoby świetnie, jakbyś dokładnie opisał nam to, jak w Ericpol Telecom wygląda cały ów proces rekrutacyjny. Możemy na Ciebie liczyć, jeśli chodzi o tę kwestię? I powiedz, na jakie stanowisko sam tam aplikowałeś. Zachęcam Cię do ciągłej aktywności na forum.

Moto rollin
@Logis

Z ciekawości, ile dostałeś?

Aneta

@Jaroslav Walacek Rozumiem i szanuję Twoje zdanie. Jeśli już zdecydujesz się na aplikowanie do Ericpol Telecom, to daj nam znać. Powodzenia! Skąd wynika tak mała aktywność na tym wątku? Przecież firma funkcjonuje normalnie, a ponadto prężnie się rozwija. Nawet ostatnio na paru ważniejszych portalach zauważyłam, że planują zatrudnić parę osób. Zapraszam zatem do dyskusji na temat tego pracodawcy.

Aneta

@Jaroslav Walacek Myślę, iż takie kwestie ustala się już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej. Złożyłeś już swoje dokumenty w firmie? Może znajdzie się jeszcze osoba, która zna aktualna sytuację pracy w Ericpol Telecom? Warto aplikować? Bardzo Was proszę o ciągły, aktywny udział w dyskusji.

Jaroslav Walacek
@Aneta

Chcialbym poznac widelki zanim wysle CV. Nie chce tracic czasu na przygotowanie i sama rekrutacje zeby siebie na koncu dowiedziec, ze nie bylo warto.

Aneta

@Eryk Na paru ważniejszych portalach z ofertami pracy ostatnio zauważyłam, że poszukują bardzo wielu pracowników na rozmaite stanowisko. A Ciebie jaka profesja by konkretnie interesowała? Jeśli zdecydujesz się na aplikowanie, to pamiętaj, żeby informować nas o każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego. Powodzenia!

Eryk

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje? Warto starać się o pracę?

Aneta

@anonymous Fajnie, że przedstawiłeś użytkownikom swój punkt widzenia na pewne kwestie, jednak jest on nieco dyskusyjny i nie każdy się z nim zgodzi. Masz może jakieś doświadczenia związane z firmą Ericpol Telecom? Jeśli tak to nalegam, abyś podzielił się z nami swoim zdaniem o tym pracodawcy.

Namawiam wszystkich absolwentów, aby nie dawali się upadlać centrom taniej siły roboczej zlokalizowanym w Polsce. Nie marnujcie czasu na szukanie pracy w tym kraju. Wyjeździe za granicę i tam zacznijcie godne życie. Bez żadnego doświadczenia może dostać pracę które zapewni wam godziwą płacę 2500-4000 b euro zamiast 2500-4000 b zł ? Tak! Kończyłem studia w Polsce i przeglądałem gowork z celu znalezienia opinii o każdej firmie do której aplikowałem i niestety większość opinii pokrywała się z rzeczywistością. Gdy odpowiecie rekruterowi, że wasze oczekiwania finansowe to 2000 zł to rzucą się na was jak hieny na padlinę. Te nisko kosztowe oddziały zostały stworzone, że dorabiać kosztem biednych polaków i w konsekwencji ich upodlić. Nie wierzcie w żadne zapewnienia o robieniu kariery o awansach a tym bardziej o podwyżkach, bo Polscy "managerowie" o tym nie decydują ile zarobicie. Oni dostają tabelki z centrali ile tania siła robocza w Polsce ma zarabiać. Nie dajcie się upodlić i szukajcie godnej pracy z godną płacą.

Zostaw merytoryczną opinię o Ericpol Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Ericpol Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ericpol Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ericpol Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ericpol Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ericpol Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ericpol Sp. z o.o.