Opinie o Imperial Tobacco Polska S.A. w Jankowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Imperial Tobacco Polska S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Imperial Tobacco Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Imperial Tobacco Polska S.A. w Jankowice

Mnie tam wszystko jedno .

I jak tam ci wszyscy co mówili że jest świetnie XD nowy dyrektor już od początku swoich rządów kazał zwolnić z 80 osób teraz odchodzi następne 20 jak to nie starczy to następne działy czekaj magazyn i krajalnia inwestycje wstrzymane (na razie lecą wszyscy co są przez agencję tak jak już mówiłem zatrudniać się tam przez agencję to istna patologia nik tak nie dostanie pracy na stałe !)lepiej nie będzie już.

Guru
@Mnie tam wszystko jedno .

Troche to dziwne agencyjni dostawają umowy przez Imperial a pracownicy zwalniani, kto tam rządzi, Zobaczcie ile jeszcze jest agencyjnych, żal!

zaciekawiony
@Guru

Dostawają? Czy to po kościańsku znaczy to samo co dostają w języku polskim?

@Guru

Bo może agencyjni bardziej się przykładają do swojej pracy, natomiast stare wiarusy są zbyt pewni siebie i zaczęli sobie folgować i olewać. A potem mają pretensje do całego świata jacy to oni poszkodowani.

Co się dzieje się pytam? Zwalniają jak opętani

Zdziwiony

Znajoma konczyla sie umowa przez agencje wiec zaprosili ja na adaptacje przez Imperial przeszla cale szkolenie spedzila tam caly dzien a na koncu powiedzieli jej ze jej nie przyjma. Normalnie takiego dziadostwa to jeszcze nie widIalem.

Kierowca

W zeszłym roku spóźniłem się, czekałem 4godz na rozładunek. Kolejny raz przyjeżdżam na czas 23,00 i jestem odstawiony bo jest pilne auto do rozładunku. To jest normalne? A te kliny pod kołami na wjeździe i wyjeździe? Psychiczny zakład. Ostatnie miejsce w którym chciałbym pracować. Nie ma takiego cyrku ani w Niemczech w remetsmie ani w Gb tylko w Polsce w firmie kierowanej przez polskich prezesów (lizusow z których angole mają breche).

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Imperial Tobacco Polska S.A.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Neonatolog
Jankowice
E-WORK HR COMPANY POLAND SP Z O.O.
Lidia

@Mechanik ze stażem 8 lat Widzę, że często zabierasz głos w dyskusji - to się chwali. Twoja wiedza o Imperial Tobacco Polska na pewno jest ogromna. Jak uważasz - czy firma chętnie zatrudnia osoby ze znikomym stażem pracy, czy raczej stawia na doświadczenie? Jeśli tak, to na jaki rodzaj umowy mogą oni liczyć?

@Lidia

Sądząc po tym, jakich fachowców przyjmują można stwierdzić, że biorą każdego co ma komplet kończyn. Wiadomo, że jest weryfikacja zależna od stanowiska ale jej kryteria zostały obniżone. Mechanik czy elektronik napewno dostanie umowę przez imperiala. Maszynista czy też wózkowy niekoniecznie.

@Mechanik ze stażem 8 lat

@Mechanik ze stażem 8 lat Rozumiem, bardzo dziękuję, że zechciałeś nam wyjaśnić te kwestie. Ale dobrze, iż Imperial Tobacco Polska daje szansę osobom na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. A jak przedstawia się poziom zarobków i premii dla takich właśnie pracowników?

Lidia

@Mechanik ze stażem 8 lat Trochę źle do tego podchodzisz. Ja jestem tu po to, żeby pomóc osobom zainteresowanym pracą w Imperial Tobacco Polska w uzyskaniu rzetelnych informacji o tym pracodawcy. A Ty, swoimi uwagami, niewątpliwie jesteś w stanie przekazać nam sprawdzoną wiedzę. Może zatem odpowiesz na moje pytanie, dotyczące poziomu zarobków w tej firmie?

@Lidia

Numer konta nadal aktualny.

brach
@Mechanik ze stażem 8 lat

WIELKI MECHANIKU ZE STAŻEM 8 LAT. BARDZO LUBISZ WIDZĘ OCENIAĆ INNYCH. PAMIETAM JAK PRZYSZEDŁEŚ TO NIE PPOTRAFIŁEŚ TRZYMAĆ KLUCZA W ŁAPIE. A TY PISZESZ ŻE OBNIŻYLI LOTY PRZY REKRUTACJACH. Z TEGO CO WIEM ZOSTAŁEŚ ZATRUDNIONY PO ZNAJOMOŚCIACH.

brach

I MASZYNISTKA MĘCZĄCA TEŻ

LILI
@Mechanik ze stażem 8 lat

TAK TAK MASZ WIELKIE DOSWIADCZENIE.ZAPOMNIAŁEŚ JAK BIEGAŁEŚ Z WYSTRASZONYMI OCZKAMI

@brach

Masz rację, nie powinienem oceniać innych. Przesadziłem trochę z tym kogo przyjmują. Wiadomo, że obecnie jest kłopot z chętnymi do pracy na produkcji, a przynajmniej więcej wakatów aniżeli rąk do pracy. Siłą rzeczy cieszą się, jak ktoś aplikuje. Lekką ręką nie pozbywają się kandydatów jak mogli to robić dziesięć lat temu. Jak pewnie wiesz umiejętności ważne ale znajomości otwierają drzwi.

@LILI

8 lat to niewielkie doświadczenie. Doświadczenie to ilość siwych włosów na głowie. Kto nie biegał wystraszony na początku swojej pracy?

@brach

Bardzo dobrze, że postanowiłeś wziąć aktywny udział w tej dyskusji, ale Twój post znacząco odbiega od jego głównego tematu. Dlatego już teraz skup się na opisaniu Nam ogólnych warunków zatrudnienia w Imperial Tobacco Polska. Czy wszyscy pracownicy tej firmy dostają umowę o pracę od pierwszego dnia, czy muszą najpierw przejść okres próbny?

Ada
@brach

Z tego co wiem przyszła do pracy bez żadnych znajomości i sama zapracowała na lepsze. Miła i sympatyczna nie wiem o co wam chodzi

BRCH

TO MAŁO WIESZ PRACE ZAŁATWIŁ JEJ CHLOPAK

Speed buster
@BRCH

A ty Seba skąd to niby wiesz?

Boom
@BRCH

Fiu fiu to chłopak musi mieć autorytet ;) i ta pani tez skoro tyle się o nich tutaj pisze .... Chyba jakaś Niespełniona miłość Mechanika ze stażem , ze od dwóch lat wraca do tematu... Ludzie ! O pracy piszcie a nie o swoich relacjach

Speed buster
@Boom

Czytaj babo zanim skomentujesz. Mechanik ze stażem nawet nie wie o kim jest mowa

Boom
@Speed buster

To po co pisze?! To forum o pracy. Może chcecie się podzielić czymś , co może się przydać innym osobom. Coś o warunkach , płacy itp Wątek o jakies maszynistce jest żenujący .. :/ tyle!

BRACH

DUŻO WIEM .NIEKTÓRZY SIĘ NADAJĄ DO LUDZI INNI DO KONI

NowyTutaj

Witam. Jaka atmosfera w firmie? Pytam, bo szukają do Działu Jakości. Ludzie w porządku? Ma ktoś doświadczenie w tą firmą? Korpo czy raczej na spokojnie?

Zaciekawiony

Czy nadal pracują tam" kościanioki".? Kolega opowiadał mi,że tam same ciocie i wuje.Cz to prawda?

Ben
@Zaciekawiony

Tylko Janusze zadają takie durne pytania. Kolega widać nie ma co robić i śmieci na forach. Pracują tam ludzie z Koscianskiego WWT i z poznańskiego . W obu przypadkach ludzie , którzy znają dobrze zakład i są specjalistami w swoich dziedzinach . W Tarnowie są połączone obie fabryki. Takie pytania jak Twoje są żałosne i nic nie wnoszą ....

@Ben

Nic dodać nic ująć. Nie rozumiem skąd te uprzedzenia

DJ Hemorol
@Zaciekawiony

To prawda, 90% to koscianioki, jak zorganizowana grupa. Jak zamkna kiedyś fabrykę to cały Kościan diabeł weźmie. W ogóle nie zdarzyło mi sie abym tu jakiegos specjalistę spotkał w swojej dziedzinie. Większość do fachowcy od odrabiania sobie nawzajem tyłkow na palarniach i w autobusach.

@DJ Hemorol

:D

@Zaciekawiony

No tak jest. Widać to było jak była impreza zakładowa. Ludzi z Kościana ponad 600 osób. Poznań i okolice 1/3 albo mniej z tego. Liczby mówią same za siebie...

Ben
@Imperialny Terminator

Co za bzdury wypisujesz?! Dokładnie 380 na 1000 osób było z Kościana .. Nagonkę robicie na tych ludzi bezpodstawnie.. przykre i świadczy tylko o was

Dj Hemorol
@Ben

Ale nikt tutaj nikogo nie obraża, broń Boże. Tylko się śmiejemy, że na 1000 mieszkańców Kościana 998 pracuje w Imperialu, 1 w sklepie spożywczym w Kościanie i 1 na poczcie :D A dzieci w drodze też mają miejsce zaklepane w Imperialu. I nasza fabryka bezczelnie wykorzystuje sytuację, że w Kościanie nie ma roboty dając wam np jako nowym pracownikom 2800 netto za 4-brygadówkę (Za święta i weekendy w pracy) a za 3-zmiany 2400 ? To powinien być dodatek koło 1000,- a nie 400.... - A płatność nadgodzin i premii co 4mc....czyli jeśli jako nowy pracownik przepracujesz np 4 mc ale zrezygnujesz przed datą wypłacania tej premii to jej nie dostaniesz (ponieważ musisz być zatrudniony cały czas aż do momentu jej wypłacenia) (usunięte przez administratora)mogą im narzucić jakiekolwiek warunki i oni to przyjmą gdyż stanowią 80% załogi fabryki.

@Dj Hemorol

Mocne słowa. Pogardliwe jednak jest w tym ziarno prawdy

DJ MĄKA
@Puls0

To prawda, porównując równie duże fabryki z okolic Poznania, Poznania, Swarzadza, Lubonia jak VW, GSK, DUNI, MARS, EXIDE, Unilever, Bridgestone, Kampania Piwowarska i kilka innych wszystkie opierają sie na systemie 4brygadowym i w każdej stawki są wyzsze jako dodatek za nia. Dlatego, ze maja ograniczona dostępność pracowników na rynku, one wymieniają jedynie miedzy sobą pracowników wcale nie zwiększając bardzo ich liczby. A Imperial pasożytuje na Kościanie i może sobie pozwolić na zatrudnianie przez agencję, okrojona stawkę za 4 brygadowke itp. Obiady które dostajemy oraz tyton do palenia na palarniach to 1/4 kosztów które dostajemy z okrojonej stawki, która by mogła sie zmienić gdyby ludzie sie obudzili i zrozumieli ze należą im sie większe pieniazki.

@Ben

To nie nagonka. Leżał papier z liczbami osób które będą dojeżdżały na imprezę zakładową i takie były liczby. Osób na pewno jest więcej,bo część nie jechała. I widać to ile autobusów jest Kościana(zapchane po brzegi) a ile z Poznania. Fakt,część osób dojeżdża autem. Ale nadal dysproporcje są bardzo duże. I obojętnie z kim człowiek nie rozmawia kto.prsyjdzie nowy to w większości będzie to osoba z Kościana. I zawsze to samo. Tam nie ma pracy to wolę przyjąć tu...

DJ MĄKA
@Puls0

W ogóle ostatnio chciałem stad uciec do bridgestone, tam gdzie Irena z OTP wrócił, ale sie okazało, ze nie każdego tam przyjmą i nie zdalem egzaminów egzaminów wstepnych, 1 pkt mi zabrakl... wiec na razie wypelniam wasze szeregi specjalistów ale na pewno za 2800 nie będę dłużej robił za 4brygadowke i wyslichiwal gdakania i obgadywania sie starych bab wzajemnie na palarniach...

@DJ MĄKA

Masz rację. Wszystko, większość, duża większość tego co nas spotyka w tym koncernie, nieważne jak byśmy nie narzekali, dzieje się ponieważ na to się godzimy. System 12h miał już nie wejść, tylko zaczęło wyłamywać się coraz więcej ludzi. 3-4 godziny na dojazdy mogło niejednego przekonać. Brak nadgodzin, zmiany harmonogramu, praca w weekendy, cztetobrygadówki, dwunastki śmieszne dodatki, to wszystko bo my na to się godzimy. Każdy powtarza gdzie są związki zawodowe, że są na garnuszku Imperiala, że będą robić co im każą. Związkowcy tłumaczą się, że nic nie mogą bo prawo pracodawcy na to czy inne pozwala. Po co związki zawodowe, które tylko w tym zakresie działają? Do ochrony pracowników przed łamaniem prawa pracy jest Państwowa Inspekcja Pracy. Nie takie jest zadanie związków zawodowych. Przede wszystkim mają dbać o interes pracowników. Kiedy ostatnio był tu strajk? Nigdy? Związek zawodowy z rzeszą członków może wszystko w fabryce, łącznie z jej zamknięciem. Tylko muszą rządzić tam ludzie z jajami a nie mameje.

Bolo666
@Puls0

Wstyd dla fabryki, że oferuje swoim pracownikom rozwiązania na granicy kodeksu pracy ! Dlaczego ? - W systemie 4 brygadowym gdzie przychodzimy 4dni do pracy wynika z oczywistości ,że musimy dostać 1/2 dni wolnego, ale tutaj to wolne jest wydawane w środku tygodnia za naszą pracę w weekendy (gdzie średnio pracujemy 3 weekendy na 1 weekend wolnego za które powinni zapłacić) - Za pracującą sobotę lub niedziele musi być wydane 1,5 dnia wolnego według kodeksu pracy (Więc skąd się biorą w grafiku tygodnie po 5 dni pracujących ?) - wtedy za 6 dni weekendowych musi wyjść 9 dni wolnych. - Gdyby fabryka była uczciwa i płaciła za przepracowane dni weekendowe (jak robi każda szanującą się duża fabryka z 4 brygadówka) to powinniśmy dostać 6x 100% stawki dziennej (około 800-1200 ,- wraz z dodatkiem nocnym) a my dostajemy 400.... + upierdzielą nam premię za brak efektywności, która spowodowana jest bardzo często usterkami maszyn (To fabryka ma utrzymać maszyny w sprawności technicznej - nie pracownik, operator maszyny ma ją obsługiwać i konfigurować aby otrzymać jedynie produkt). - Na początku zatrudniają Cię przez agencję na 18 mc za 2800 brutto.....(Przypominam, że to nie wiele więcej od minimalnej krajowej i bez premii zarobisz 2000 netto) - Jeśli ktoś uważa, że pieniążki które otrzymuje mu wystarczają to spoko, ale świadomie daje wykiwać za pracę w weekendy. - Taka osoba nie ma prawa rzucać argumentu bzdurnego (jak się słyszy na palarniach), że robić nie ale zarabiać by chciał więcej....albo, że pieniądze to nie wszystko. - więc jeśli nie przychodzisz tu dla pieniędzy to przychodzisz tu obrabiać sobie tyłek nawzajem ze starymi babami i dać się wykiwać.

obserwator
@Zaciekawiony

No i co z tego, że pracują tam ludzie z Kościana? Gul wam skacze poznańskie pyry?? Tyłek ściska, że ich więcej niż was? Śmieszni jesteście poznonioki. Inni przynajmniej szanują robotę, którą mają, a wam się w kółko w tyłkach przewraca. Najlepiej mieć robotę pod blokiem za 10 koła na łapę co? tacy know how jesteście

Krotoszyn
@obserwator

Spokojnie, przeprowadzisz sie jeszcze do know how pod blok po 10 kola wypłaty jak Ci Imperiala zamkna albo zwolnia :) Widać od razu ze Poznaniak szanuje siebie a nie robotę w której daje sie wykiwac.

Kosz2
@obserwator

Tak szanujecie robotę, że Kościanioki ,których zwolnili i których zwolnią nie ogarnęli, że to zwolnienie grupowe według kodeksu pracy i przysługuje im odprawa ? Wy macie klapki na oczach jak zombie "maaaam pracę a u mnie nieee maaa roboty" i zatańczycie jak wam zagrają. Czasami trzeba się trochę postawić gdy pracodawca zaczyna nas robić w bambuko lub wykorzystywać, robota zasługuje na szacunek jeśli to odwzajemnia.

@Kosz2

Nie bój żaby, idioci tu nie pracują. Nikogo nie zwolniono, nie przedłużono umowy.

Sequ
@DJ MĄKA

Pracowalem w trzech wymienionych, 15miesiecy i out, wszedzie tak, zarobki pozal sie boze, jade z tego miasta, jezeli 850e to wg was gorna stawka zarobkow w tym kraju to szkoda gadac,za 4ro brygadowki placa marnie, 220km na zachod i bezrobotny wiecej dostaje

Dyrektor

Firma ok dla ludzi którzy lubią pracować bez życia rodzinnego a wielu takich jest za nadgodziny i dodatki dali by sobie ogolic ludzie z Kosciana boja się wszystkiego bo gdzie beda pracowac jak ich pracodawca dowozi to nic że 1.5h w autobusie ludzie bez aspiracji.Zenada podwyzki w granicach 100zl brutto do tego związki bojace się o swoją d....e w porozumieniu ze zwiazkami wszystko mozna .Kordynatorzy kierownik oraz pani dyrektor produkcji aby po plecach ludzi na siłę dostana 30 40 mld produkcji i musisz pracować swiatki i soboty niedziele zarobisz ale z zycia rodzinnego nici tak dalej a zamkną ten zakład

Wujas
@Dyrektor

A gdzies masz wieksze podwyzki ? tu jest co roku i nie 100zl i nie pierdziel glupot facet...

@Dyrektor

Trudno o trafniejszą puentę.

@Wujas

Taka jest prawda i ty pierdzielisz

@Wujas

Im masz większe brutto tym mniej dostajesz jak się podlizujesz i nie masz swojego zdania to też także Ty nie gadaj głupot bo trochę czasu w tej firmie pracowałem ale całe szczęście że mnie już tam nie ma

Mechanik bez stażu
@Wujas

To wy Kościanioki myslicie, że 100,- to jest dużo i nie dają nigdzie więcej ? Hahahah widać, że wasz świat się rozpoczyna w Kościanie a kończy w Imperialu...dalej nic nie ma....

Czym Imperial Tobacco Polska S.A. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Zaciekawiony

Z dodatków najchętniej używa się pieprzu i soli,Są dostępne w kantynie bez limitu.

Lidia

@Pracownica Widać, że stawiasz już bardzo konkretne pytania, na które je nie potrafię odpowiedzieć, gdyż nie pracuję w Imperial Tobacco Polska. Jakiś czas temu udzielał się tutaj @Mechanik ze stażem 8 lat, który wydaje się mieć rzetelne informacje o tym przedsiębiorstwie - może zatem postanowi podzielić się nimi z Tobą. A chciałabyś rozpocząć tam pracę na stanowisku maszynisty?

Zecer
@Lidia

Pani chyba jest z HR bo tak poleca firmę jak by nic po za nią nie istniało firma już dawno powinna zrobić porządek z ludźmi na kierowniczych stanowiskach tam jest problem a nie z ludźmi jak na takie stanowiska można zatrudniać ludzi z zewnątrz którzy nie znają specyfiki pracy zaczyna się zawsze od wartości które się ma a nie ws,takich pracowników się odrzuca i przychodzą po studiach nabiorą wiedzy i odchodzą a ludzie pracujący nie mają i nie mieli możliwości awansu.

Wiesław

Jak wygląda kwestia zatrudniania osób niepełnosprawnych w dziale UR? (Z pełną zdolnością do pracy)

Kiero
@Wiesław

Nie ma możliwości lepiej idź gdzie indziej

Obserwator

No i się sprawa wyjaśniła kończą się 12 na standardzie pewnie zamówienia nie wzrosną dlatego ludzką nie przedłużają umów a jak ktoś wierzy że Anglia się dogadać z UE to przypomina że oni wychodzą już 3,5 roku czyli się dogadają gdzieś 2023 lepiej już nie będzie w Niemczech zwolnili całą zmianę i pracują tylko na 2 dla wszystkich chętnych żeby się zatrudnić tyle maszyn nie ma żeby was pomieścić jesteście potrzebni na sezon wakacyjny ewentualnie na 27msc potem znów nowi .

@Obserwator

Skoro produkcja spada to co będzię z ciociami,wujami,kuzynami i szwagrem?

@Zaciekawiony

Widzę że masz poważny problem ze sobą. Wątroba gnije Tobie z tej zawiści. Chleb Ci odbierają od ust? Czujesz się gorszy czy co?

@Zaciekawiony

Poradzą sobie, ale podziękowania za troskę, empatia godna podziwu :) Cioci i wujka żadnego tu nie mam, ale w ich imieniu również Tobie życzę wszystkiego co najlepsze :)

Yachu

Czy ktoś może mi odpowiedzieć,jak to możliwe,że chociaż w Kościanie od 25 lat nie ma wytwórni papierosów to ludzie z tego pięknego miasta ciągle znajdują pracę w Imperial?Silne tradycje rodzinne?Dziedziczenie czy inne przyczyny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Chefren
@Yachu

Imperial sfinansował budowę maszyny pozwalającej na podróże w czasie i wszystko cofnelo sie o ponad 25 lat, zmienili tylko lokalizacje.

@Yachu

Wygląda to tak: osoba z Kościana składa swoje CV, a Imperial (lub agencja) ją zatrudnia lub nie. Właśnie w taki sposób jest to możliwe. :)

Anty taki jakby na nie

Związki zawodowe w naszym zakładzie są do niczego, trzeba zmienić i wybrać innych przedstawicieli. Nie potrafią nic uzgodnić, gdy napotkają na argument, że zakład działa legalnie to zaczynają się jąkać, to zwykłe gafy. W mojej poprzedniej pracy związek zawodowy wypytywał się ogólnikowo pracowników i konstruował pisemne roszczenie (prośbę) do pracodawcy. Jeśli pracodawca odrzucił roszczenie następnie związek puścił wśród pracowników pisemną informację (motywację) o planowanym strajku np włoskim (co gdzie kiedy i od której do której) i zbierał podpisy, które były dopinane do roszczenia. Gdy pracodawca ponownie odrzucił roszczenie lub nie przystąpił do rozmów doszło do planowanego strajku włoskiego i dopiero to przyniosło skutek. Pracodawca nie może was wyrzucić ani zwolnić za udział w planowanym strajku o którym został poinformowany. Oczywistym jest, że pracodawca zawsze będzie działał legalnie, inaczej mogłaby nam wtedy inspekcja pracy a nie związek zawodowy, związek jest po to aby pracodawca nas nie wykorzystywał i nie działał na granicy kodeksu pracy lub prawa. (lub aby Cię nie zwolnili z błahych pobudek) - To podobnie jak w przypowieści o złodzieju paliwa Pewien (usunięte przez administratora) został złapany na gorącym podczas spuszczania paliwa z samochodu - Co Pan robi, dlaczego pan kradnie paliwo ? - Ależ proszę Pana, niczego nie kradnę, auto zaparkowało na mojej posesji, ja jedynie przelewam paliwo do innego zbiornika. Wszystko legalnie.... (Nasi obecni ludzie w związkach są zapisani do nich tylko po to aby otrzymywać (usunięte przez administratora) (upominki) od czasu do czasu od związku a nie aby nas reprezentować i nawiązać jakieś porozumienie.) A mają argumenty wymienne aby negocjować jak układ 4brygadówki na pograniczu kodeksu, konstruowanie grafików na ostatnią chwilę z błędami, nie kompetentne szkolenie nowych pracowników (jeśli szkolisz nowego nie możesz być odpowiedzialny za stan techniczny maszyny na której go szkolisz jako zwykły pracownik jeśli on coś zrobi źle, szkolący nie może wtedy wchodzić w skład wydajnościowy na zmianie i z tego rozliczany). Brak wyposażenia nawet w proste narzędzia pozwalające usunąć kolizję dla pracowników, czego się od nich wymaga i uczy. - Ale oczywistym jest, że związkowcy zaczną się jąkać. Nasz zakład ma gdzieś związek zawodowy a co dopiero nas.

soft

Witam, jest tu ktoś doświadczony i obiektywny, kto napisze jak aktualnie wyglada sytuacja firmy oraz jaki przewiduja system zmianowy? Premie miesieczne wystepuja? Chodzi o produkcję

She
@soft

Sytuacja firmy wyglada bardzo dobrze, nie dzieje się nic złego. Akcje spadły , bo w NGP nie sprzedawało się tak jak zakładali i w USA było zamieszanie. Fajki cały czas produkują . Na produkcji system 12h lub 3 zmiany. Zaraz będzie 13 stka ????????

soft
@She

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak 12h zmiany, o 8 godzinach dziennie można zapomnieć? Czy zależy to od stanowiska oraz obszaru, w którym się pracuje?

@soft

Są oczywiście stanowiska/miejsca gdzie się pracuje 8h 3 zmiany lub nawet jedna. Nawet praca biurowa nie gwarantuje że tak będziesz pracować. Koordynatorzy, nie wszyscy, pracują podobnie. Inni tylko rano. Trudno będzie przychodząc teraz do firmy, wynegocjować sobie pracę w trzech zmianach pon-piątek. Ludzie tak są tasowani, że standardem stało się uświadamianie na rozmowie kwalifikacyjnej o systemie 12h. Tryb pracy ciągłej w IT jest już tak zakorzeniony, że nic tego nie cofnie. Aplikujac tu musisz się z tym liczyć

@She

Sytuacja taka że nie przedłużają umów. Ludzie dostali wcześniej umowy na 3 miesiące i teraz koniec. Coraz mniej maszyn na produkcji jest uruchomionych. Na razie lipa i nie wygląda to dobrze. Najgorsze że my jako pracownicy nie jesteśmy o niczym informowani...

@She

Co ty wygadujesz właśnie doszli do tego że 60 osób jest za dużo 30 wyślą na inne działy 30 do zwolnienia lodu @soft bo opowiadasz bajki i tyle.

Xyz
@Obserwator

Aktualnie jest tam jeden wielki bajzel .. z ludzi robią popychaczy

@She

A ty na pewno pracujesz w imperialu przecież faktem jest że 30 osób zwalniają 30 idzie na inne maszyny kosztem tych co tam pracowali od listopada nie produkujemy na Anglię i chodzą słuch że Niemcy już stoją z produkcją czyli jest świetnie ?

@Obserwator

To po co rekrutują mechaników na maszyny?

mat
@Puls0

No właśnie, rekrutują mechaników, do działu handlowego i koordynatorów. Po co oni tam, skoro tną etaty i roboty nie ma?

@Puls0

A po co zatrudniali cały czas zatrudniają dostajesz 3 umowy jak przez imperial i czwartej już nie dostajesz mają cię 27 msc wyrazie czego nie dostajesz następnej umowy a na twoje miejsce już jest szkolony następny na proszę Cię nie widzisz tego przez Worka jest jeszcze lepszy myk jesteś 28 MSC potem przejmuje cię lub nie i historia się zaczyna od nowa trzy umów czwartej nie dostajesz i tym sposobem jesteś 5 lat bez gwarancji stałego zatrudnienia wyrazie kryzysu umowa ci się kończy i na razie to takie trudne ?

mat
@Obserwator

A na koordynatorów jeszcze szukają?

@mat

Chyba nie ale na 100 procent pewien nie jestem szykują się chyba na duże ograniczenia w producji ze starej chwali odchodzi 60 osób 30 nie będzie mieć przedłużonych umów 30 będzie rozlokowanych po innych halach a co będzie później nie wiadomo produkcja Kulej bardzo od miesiąca nie robimy papierosów na Anglię a to duży volumen jest a ma być ponoć jeszcze wieksze ograniczenia w produkcji .

Sru
@She

Chyba z księżyca spadles człowieku, zwolnili 30 pracowników i nadal będą, firma bankrutuje no wrescie, koscioniki i ci z wiochy szukać roboty!

@Sru

A skad Ty to wiesz, ze bankrutuje? Taki prosty łepek? Troche ludzi zwolnili i ze od razu bankrutuja?

Kazik

Jakie badania trzeba mieć na stanowisko elektronika?

Puls0

On pyta konkretnie o stanowisko elektronika. Są tylko dwa działy gdzie jest to stanowisko a wymagania zdrowotne takie same. Jeśli ukończyłeś szkołę, miałeś gdzieś praktyki, nie miałeś do tego przeciwwskazań. Nie masz stopnia inwalidztwa, które mogłoby wyraźnie wpłynąć na wykonywanie obowiązków, to bez obawy aplikuj. Jeśli nie jesteś pewien to tym bardziej żeby nie zastanawiać się przez resztę życia

Słyszałam, że pracownicy dostają co miesiąc papierosy- jeśli zadeklarowali na rozmowie wstępnej że palą. To prawda czy to jakiś żart?

@Ewa

Nie słyszałem żeby na rozmowie kwalifikacyjnej pytano o to czy się pali. Reszta odpowiedzi nasuwa się sama

@Ewa

Kompletna bzdura :) W zakładzie możesz palić w wyznaczonych miejscach ile płuca zniosą, ale absolutnie nie ma mowy o wynoszeniu papierosów poza jego teren. Także nikt takich prezentów nie sprawia :)

obcy

Pracowałem tam kilka lat temu przez randstad jako pracownik transportowt produkcja się zmiejszyla i zwolnienie,zobaczyłem ogłoszenie ze szukają przez i imperiala wysłałem cv kobieta dzwoniła i pytała się co mi się podobalo to mówię że Social itp no i na tym koniec rozmowy.Żenada

Obserwator

Widzę że pojawiają się tu wciąż pytania o pracę, pracuje może nie za długo ale swoją opinię wyrobiłem a więc tak przychodzisz przez Worka to w 90 procentach nie będziesz miał umowy przez imperial na stałe tak dostaniesz umowę przez imperial a po tych 28 MSC w worku, ale później po trzeciej nie przedłuża ci jej tłumacząc że są zamówienia mniejsze albo byłeś na L4 coś tam wymyśla ostatnio pytalem wózkowego ile zarabia na początek przez Worka 2800 brutto ????ludzie odpalcie olx i tam na start macie 3600 bez problemu , druga obserwacja pracują tu całe rodziny z Kościana jak ten zakład padnie to psychiatryk będzie tam miał co robić po rozmowach z tymi ludźmi na przerwach mam wrażenie że oni w ogóle nie biorą.pod uwagę że może być praca poza tą ,w autobusie spędzają prawie 4 h codziennie na dojeździe do pracy ????zastanawianie to że ludzią nie chce się poszukać pracy gdzieś bliżej wiem wiem zaraz ktoś mi powie że w Kościanie nie ma pracy ale przecież są samochody mamy 21 wiek ,a co do mechaników ktoś co tu pisał że im umowy przedłuża chyba nie do końca na rozmowie było że pierwsza na 3 potem 12 i trzecia na stałe teraz słyszę że zmieniają warunki z rozmów kwalifikacyjnych i dają jeszcze raz na 12 myślę że coś kombinują czas pokaże ja zaczynam szukać innej pracy nie że jest mi tu źle ale pewnych ustaleń się nie zmienia .

Zikzakmakłin
@Obserwator

Też nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie potrafią codziennie marnować cztery godziny na dojazdy do pracy. Główną przyczyną jest pewnie lęk przed zmianą. Wybawieniem byłoby zamknięcie zakładu i konkretna odprawa. Niejeden po czasie dziękował by Bogu, że ktoś tą budę w końcu zamknął. Może brexit coś zmieni? To najlepszy czas na zmiany bo koniunktura dobra

Robert
@Obserwator

Witam. Mam pytanie, skad mcie takie teorie, ze zaklad upada , ze pewnie niedlugo go zamkna itd? Praca jest niepewna, sa jakies rzeczy, ktore powoduja, ze te opinie sa prawdziwe?

@Robert

Ja tylko napisałem ,że jak padnie a nie że padnie to istotna różnica.

Robert
@Obserwator

Tak istotna, tylko wielokrotnie tutaj jest wspominane o upadku firmy itp.

@Robert

Jakiś czas temu produkowało około 20 zestawów na produkcji. Obecnie najczęściej 8-12. I tak bez zmian od dłuższego czasu. I nie zanosi się jak na razie na poprawę

On nowy

Witam jaką pensję mają nowi operatorzy maszyn i czy zatrudniają przez agencję czy Imperial Tobacco

@On nowy

@On nowy Widać, że jesteś na poważnie zainteresowany podjęciem pracy w Imperial Tobacco Polska. Jeśli złoży się jednak tak, iż nikt nie postanowi Ci tu odpowiedzieć, to z tego typu pytaniem możesz już śmiało zgłosić się bezpośrednio do nich: https://imperial-tobacco.pl/kontakt/ Zdecydujesz się na aplikowanie?

Ada
@On nowy

Przez firmę tylko mechanicy i elektronicy. Reszta wszyscy przez agencję

@Ada

Nie jestem pewna, czy po takim czasie te informacje przydadzą się @On nowy - ale myślę, że innym na pewno tak. Warto byłoby jeszcze przy okazji poruszyć temat systemu wynagradzania oraz premiowania w Imperial Tobacco. Zrobisz to?

Kosztorys
@On nowy

Z początku będziesz pracować na 3 zmiany jako początkujący operator i zarobisz 2800brutto z premią (2400netto). Jak Cię poduczą trafisz na 4 brygady gdzie dostaniesz 2800 na ręke za prace we wszystkie piątki, światki i weekendy. Bardzo prawdopodobne ,że za dni dodatkowe Tobie nie zapłacą bo brygadzista zapomni zgłosić do agencji twoje nadgodziny i będziesz musiał pilnować i sprawdzać swoją wypłatę. Nadgodziny płacą co 4mc (w sumie co 5 ponieważ miesiąc wypłaty nadgodzin jest mc następnym po upływie 4).

@On nowy

na poczatku zatrudniaja przez agencje 2800 brutto jak sie sprawdzisz to imperial ale teraz zwalniaja nawet tyvh co przyjeli przez imperial

wald
@Ada

nie tylko mechaanicy i elektronicy.znam jedną maszynistkę której mąż jest mechanikiem i od razu została przyjęta przez imperial

Zikzakmakłin
@On nowy

Ja po prawie dziesięciu latach pracy mam niecałe sześć tysięcy brutto, więc szału nie ma. Z opowieści starszyzny wynika że w monopolu zarabiało się trzy razy więcej niż gdzie indziej. Teraz niestety się to wyrównało. Widać po spadku akcji jak imperial toczy się ku przepaści, chyba zawsze był gorzej zarządzany niż największa konkurencja Philippe Morris Niech się w końcu coś zmieni bo angole (usunięte przez administratora)na wszystko a Wojtas tylko przyklepuje

Zostaw merytoryczną opinię o Imperial Tobacco Polska S.A. - Jankowice

• Jak się pracuje w Imperial Tobacco Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Imperial Tobacco Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Imperial Tobacco Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 3 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Imperial Tobacco Polska S.A.