Opinie o Philip Morris w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Philip Morris. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Philip Morris o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Kraków

Remistrio

Pracowałem w tej firmie poprzez agencje pracy, wyglądało to tak że my fizycznie pracowaliśmy, a pracownicy zatrudnieni już u pracodawcy za wiele to nie robili, 2 razy znikły mi spodnie z szafki nikt się tym nie zajął bo po co. Trza było samemu się starać o nowe, kiedyś przyszedł pan nowo zatrudniony w firmie również przez agencje i pierwszego dnia pracy już ubrań nie miał, same nie wyparowały, panuje tam też hałas ogromny ale na tyle maszyn jest to normalne, agencja łapała ludzi jak leci i to z jednej strony dobre ale z drugiej już nie dlatego ze takie osoby miały bardzo lekka pracę gdy młody człowiek musiał dobrze ganiać, bardzo nie podobało mi się to że puki człowiek się nie upomniał że nie chce być rzucany po wszystkich zmianach to był ale to też był rzucany gdzie się podobało osobie która nami kierowała, rotacja olbrzymia w agencji, w szatni można powiedzieć że prawie co dzień leżały wyrzucone ubrania pracownicze na podłogę pod ścianę, jeśli chodzi o to jak czułem się w firmie to powiem ze umiarkowanie, z reguły nie było napięcia ale i to się zdarzało wkoncu było nas bardzo dużo. Co mi się nie podobało to wypłata oczywiście no poprostu podstawa i premia ale bardzo łatwo można było tę premie stracić ale i to że jest system pracy taki że pracowałem 4 dni na rano dzień wolny 4 dni na popołudnie dzień wolny 4 dni noc i dwa dni wolnego, pracowaliśmy w soboty i niedzielę płacone mieliśmy jak za zwykły dzień tygodnia, fajnie było by po 5 dni pracować a soboty i niedzielę brać dodatkowo. Więc moja opinia jest neutralna są plusy i minusy mimo wszystko dobrze było, często też kobiety lubiły na siebie pokrzyczeć zwykle starsze panie były zawsze spokojne i miłe dla mnie młode dziewczyny również bardzo fajne ale lubiały pokrzyczeć, czasami też występowały poważne problemy i to było traktowane z góry tzn nasz przełożony to olewał. Wypłata była na czas a czasami wcześniej lecz też miałem przypadek że nie wypłacili mi pełnej pensji i trzeba było się upominać wtedy mnie zamurowało jak pracodawca z agencji potrafi kłamać ale zdążyło się to tylko jeden raz więc można wybaczyć wszystko się naprawiło. Jeśli chodzi o teraz co się dzieje w agencji tzn warunki na jakich pracownicy pracują chodzi tu o umowy to jest śmieszne totalnie, dlatego ja też odszedłem z firmy nie godząc się na umowy tygoniowe w niepełnym wymiarze tylko 3/4 etatu momentalnie zaczęło wtedy brakować rąk do pracy głównie mężczyzn wkońcu oni wykonywali cięższa pracę niż siedzenie jak kobietki więc będąc przypisany do swojego miejsca musiałem latać w ciągu dnia pracy nawet po 2 miejscach, operatorzy maszyn jak wspominałem nie robili praktycznie nic mieli mało na głowie ale byli bardzo mili i potrafili pomóc ale nie każdy, byli i tacy co grali sobie na telefonach albo siedzieli po prostu, rotacja w agencji była nieziemska co chwile nowe twarze, co mogę powiedzieć to nikt nie chce pomoc dostać się bezpośrednio do pracy każdy kto już siedzi u pracodawcy nie pomożex jest tam system poleceń ale nikt nie poleci bo się o siebie chyba boi więc znajomości napewno wiele robią. Zapytałem operatora maszyn z którym miałem przyjemność pracować bardzo miła pani pracowała przeszło tam 30 lat ale powiedziała mi że nie wie co to jest system poleceń, w innym przypadku słyszałem powodzenia, podsumowując jeśli jestes mężczyzna czy kobieta która chce dostać się przez agencje odradzam mężczyźni wykonują dużo więcej pracy niż siedzenia jak większość kobiet a płaca nie jest super i praca w soboty i niedzielę, w pełni rozumiem że kobiety nie mogą wykonywać wszystkiego ale np praca na nogach ktora polega na wkładaniu pustych kaset a wyjmowanie pełnych i wstawianie na wózek to było dźwiganie strzelam max 4 kg to nie jest ciężkie, jeśli chcesz bezpośrednio do firmy zachęcam są dużo lepsze warunki i lepsze traktowanie ale każdy boi się o siebie i mało kto patrzy na drugiego.

Milos

W tej firmie jest ciche pozwolenie na akty agresji ze strony struktury zarządzającej w stosunku do pracowników fizycznych czy na przykład rozmowa na dywaniku u menadżera po powrocie z choroby. Nie polecam.

Ilona
@Milos

Ok, ważne informacje. Czy można wiedzieć. o jakie stanowisko czy o jaki dział w firmie chodzi? I czy w firmie nie ma jakiejś ścieżki czy procedury, aby zgłaszać różne nieprawidłowości anonimowo właśnie do kadr? Jest takie coś?

etteh
@Milos

A później osobnicy niższego szczebla dyskryminują coraz niższych i tak do podwykonawców Randstad itp. Stalkerzy i inne (usunięte przez administratora) czy wasza psychika jest słaba? Kto wam dał prawo do znęcania się nad niżej postawionymi osobami? Nie ma to jak znęcać się psychicznie nad słabszymi finansowo od siebie. Znęcacie się bo co? Przyjdzie wam ukojenie nerwów? Radość z odgryzania się na drugiej osobie? Nie radzisz sobie z problemami to idź do psychologa a nie znęcaj się nad kimś. Zapamiętajcie tylko osobniki słabe psychicznie znęcają się nad słabszymi od siebie. To pokazuje jedynie jakimi wrakami psychicznymi jesteście. Problemów osobistych i innych to wam nie rozwiąże.

Haha
@etteh

Wygląda na to że w tej firmie same słabe osobniki pracują. Brak mądrego żeby przerwać łańcuch znęcania się wzajemnie? (usunięte przez administratora)

Ktos
@etteh

(usunięte przez administratora)się, bo nic nie wiedzą i (usunięte przez administratora)ja przed innymi. Dostali posadę po znajomości i kozacza, jacy to mądrzy ludzie. Prawda taka, że zdarzają się osoby tak niekompetentne w strukturach, że nie wiadomo kto jest głupszy. Ten co ich awansował, czy on sam. Pozdrawiam

Szymon

To co mam przez to rozumieć, że lepiej się ze wszystkimi decyzjami zgadzać wtedy będzie się miało lepiej? Piszesz o decyzjach, które podejmuje firma a które nie mają dla Ciebie uzasadnienia. Podasz jakieś przykłady? I jakim punktem struktury pracy w tej firmie jesteś najbardziej rozczarowany?

Cześć mam pytanie ile około wynoszą zarobki Iqos Coach i jakie są obowiązki?

Jak się pracuje z ludźmi z Philip Morris?

Praca w tej firmie jest obciążająca psychicznie ze względu na atmosferę, rozrastające się zakresy obowiązków w ramach dotychczasowych zarobkow itd. Ktoś wczesniej napisał o toksycznych zachowaniach i niestety jest to prawda.

Jarosław
@odpowiedz

Nie dają żadnych podwyżek jak dokładają obowiązków? Próbowałeś negocjować czy nie ma co nawet prosić żeby podwyższyli wypłatę? Jeśli chodzi o atmosferę to miedzy ludźmi się nie układa czy są jakieś konflikty z przełożonym?

Whoo

Cudownie. Większość ludzi utopiłaby siebie nawzajem w łyżce wody.

@Jarosław

kadra zarządzająca jest coraz słabsza w części korporacyjnej. Zdarzają się wyjątki ale nie idzie to w dobrą strone. konflikty na kazdym poziomie, złych zachowań złych liderów się nie widzi. 2 odpowiedzi wyzej trafione.

Przedstawiciel Handlowy

Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Chciałem podzielić się wrażeniami z rozmowy. Ostatecznie nie zostałem zaproszony do ostatniego etapu rekrutacji, czyli do firmy Philip Morris, jednak przebieg pierwszego etapu rekrutacji przez Adecco oceniam na bardzo wysokim poziomie. Proces rekrutacyjny prowadzila Pani Agnieszka. Mam już ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży. Brałem udział w wielu procesach rekrutacyjnych, jednak tak przygotowanej rekrutacji zarówno pod względem zapoznania się z moim CV jak i samego stanowiska nie miałem. Godzinna rekrutacja pod względem sprzedażowy nauczyła mnie więcej niż podczas wszystkich szkoleń. Mysle, ze pomoglo mi to rowniez w przejsciu pozytywnie rekrutacji do innej firmy, dlatego też ta opinia. Gratuluję profesjonalizmu, wymagającej rekrutacji, ale przy tym poprowadzonej w miłej atmosferze.

Rozmowa rekrutacyjna

Leszno
man

Czesc prosba o informację jaka jest stawka na Treasury Analyst Back Office, czy sa nadgodziny, jaka atmosfera w zespole i jaki jest wymiar pracy hybrydowej?

Barnaba Bazyli

Jak wygląda sytuacja z działem RRP P4? Coś na + czy może dalej na - ? Ktoś tam dalej pracuje oprócz operatorów mechaników?

Patrząc na opinie nie wystawiam niczego nowego. Na rozmowie rekrutacyjnej na elektryka pytali o definicje prawa oma:):):) oczekiwań mnóstwo jak bym miał tam reaktor atomowy montować. Nigdy nie spotkałem się z takim dnem. Nie chcecie pracowników to nie szukajcie. Niech pracuje ta pani z biura co pytania z kartki czyta. Po 15 latach w zawodzie :):):) pytać o definicje prawa oma!!! Cyrk. Naturalnie kandydatura z uwagi na mój śmiech podczas rozmowy " odrzucona" I całe szczęście :)))))

Elektronik
@Kandydat

Dobrze, że się nie przyjąłes. Aktualnie szukam zawijki z tej karuzeli. Na Hali jeden elektronik na tyle maszyn, ma wypisywac papiery, pchać produkcję, tłumaczyć załodze i liderom co jest nie tak i wielokrotnie za nich podejmować decyzje (podsuwać im pomysły). Lepiej chyba już do żabki na kasę iść, przynajmniej nie ciągniesz tematu w sobotę o 3 w nocy ;).

EUREST

Proszę o opinie ludzi którzy chodzą na stołówkę czy też dostajecie ostatnio spore kwoty na odcinku płacowym. Chodzi mi o conajmniej 2-4 miesiące wstecz. Są podejrzenia z niemal 100% pewnością że niektóre osoby pracujące na stołówce nabijają ludziom dodatkowo jedzenie bez wiedzy właściciela karty. Chodzi o to że po skasowaniu jak odchodzisz od kasy jest możliwość że twój rachunek jest nadal otwarty. Proszę sobie pilnować co aktualnie jest nabijane a najlepiej zabierać ze sobą paragon. Młoda blondynka niedawno przyjęta z końcem zeszłego roku bardzo opryskliwa i pyskata. Wszystkie uwagi zgłaszajcie do związków albo do kierownika stołówki.

xxx
@EUREST

Po pierwsze eurestu nie ma już bardzo długo.Niestety wszystko idzie w górę więc ceny w Philipince też ,zawsze można brać paragon i sprawdzić czy się wszystko zgadza .Po wyjściu paragonu następuje automatyczne zamknięcie rachunku a później nie ma możliwości otworzyć go bez odbitej karty ,bo takie funkcje są zablokowane .Zawsze można sobie zażyczyć raport z miesiąca rozliczeniowego za jedzenie i się dostanie rozpiskę co się jadlo.Ja tam lubię wszystkie dziewczyny w Philipince dla mnie są wszystkie miłe,sympatyczne i uśmiechnięte.Może tu była zasada typu ,,jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie? ,, Warto zapytać siebie czy jest się miłym dla innych.

ryhjr

Pod łamanie polskiego prawa. Gdzie jest kierownik? Nie może przeszkolić własnej pracownicy? Nie ma to jak okradanie biednych pracowników. Płacę za usługę to żądam jej wykonania w całości a nie dopisywania czegoś do mojego rachunku. Zwykła ludzka uczciwość!!

mlody
@ryhjr

proponuję czytać ze zrozumieniem ,komentarz wyżej autor najpierw odniósł się do kasy i rachunków a później do obsługi ,bo napisała pani że dziewczyna była odpryskliwa .Zresztą lepiej brzmi ,,oczekuje ,,lub ,,wymagam ,, niż żądam bo to takie nie eleganckie jest .Dokładnie można zbierać paragony i po miesiącu podliczyc za jaką kwotę zjedliśmy posiłek lub poprosić o miesięczny wydruk i porównać ze swoimi paragonami.Ja tam nigdy problemu nie miałem na stołówce a przychodzę tam już kilka dobrych lat.

@xxx

Philipinka = Ceny z kosmosu nie adekwatne do serwowanego jedzenia. Nędza , rozpacz i płacz jakie jedzenie jest wydawane zwłaszcza w weekendy !!!!! Na tygodniu pora obiadowa od wyboru do koloru jedzenia całkiem dobrego , ale wiadomo czemu - biurowce wtedy przychodzą ! Na obecną chwile ceny tak podniesione że te 250 zł. starcza ledwo do połowy miesiąca ! Brawo ! Lepiej już było jak była normalna dotacja połowy ceny !

ElementarzKRK

Cześć! Zamierzam rozpocząć karierę w PMI przez agencje pracy tymczasowej Randstad. Jakie są warunki zatrudnienia na hali produkcyjnej aka pomocnik? W szczególności chodzi mi o sposób wynagrodzenia/zakres obowiązków/umowa? Opłaca się tam iść?

Pmi

Ta firma to jeden wielki kabaret . Kolesiostwo na każdym kroku . Awanse z góry ustawione bo Supervisor lubi swoich podwładnych . Radzę wykonać testy na zawartość narkotyków podczas wyjazdów firmowych

Perka
@Pmi

Jeśli nie rozumiesz procesów firmy lub nie czujesz się doceniany to szukaj pracy tam gdzie docenią to co TY masz do zaoferowania. Jeśli jesteś taki dobry jak uważasz to z pewnością znajdziesz gdzieś robotę która da Ci to na co zasługujesz. A co robisz takiego co firma/ kierownictwo powinno zauważyć i właśnie Ciebie wyróżnić? Dlaczego radzisz wykonać testy na narko? Ktoś Ci coś wsypał?

Pepik
@Perka

Akurat w tej pracy docenia się koneksje i wszędobylskie poplecznictwo, więc tak Perka masz rację to nie jest praca dla każdego.

Ciekawy
@Pepik

A możesz coś więcej opowiedzieć? Chciałem startować do pracy ale skoro nie będzie możliwości awansu bo nikogo nie znam to chyba nie ma sensu.

Finance Analyst

Na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba z 2/3 letnim doświadczeniem na Finance Analyst? Jakie są obecnie widełki?

Dzień dobry, ostatnio pojawiło się ogłoszenie technik elektronik. Podzieli się ktoś jak ta praca wygląda, czy warto oraz jakiego rzędu zarobków można się spodziewać?

Ziomo
@Paweł

Mam tam znajomego ze szkoły. Zarobki w zależności od umiejętności i doświadczenia. Myślę, że chłopaki zarabiają w widełkach 4-7 tys netto, sam sobie odpowiedz czy w tym czasie te pieniądze dla gościa z wiedzą pracującego w systemie zmianowym są dobre. Jeżeli jesteś młody i masz możliwość wyjechania, obczaj sobie oferty na Śląsku. Tam automatycy lepiej zarabiają (sam pracuje nie daleko Wrocławia.) I różnica jest znacząca. Z tego co tu ludzie piszą to mają fajne dodatki socjalne, no ale za dodatek socjalny mieszkania nie opłacisz/auta nie zatankujesz. Akurat dzisiaj wszedłem bo się zastanawiam, czy nie wrócić kiedyś do Krakowa. Na tę chwilę wykluczający jest fakt, że zatrudniają na stanowisko elektronika, a będziesz technikiem automatykiem. Przecież to dwa różne zawody i dlaczego tak mają? Tego już nie wiem, musiałbym dopytać. O pracy za dużo nie wiem. Znajomy mówił, że wygląda to jak utrzymanie ruchu czy coś w tym stylu.

techniczka elektroniczka
@Paweł

Jako nowy pracownik bez większego doświadczenia możesz liczyć na około 5,5 tyś brutto. Codzienna rutyna, wykonywanie inspekcji i zaznaczanie w tabelkach. Usuwanie awarii i wypełnianie papierków, analiz, zleceń SAP. Na koniec tłumaczenie liderom z produkcji po kilka razy, każdemu z osobna. Naprawdę warto.

El
@techniczka elektroniczka

Dokładnie. Najlepsze tłumaczenie nie technicznym dlaczego robią się zatory lub bezpiecznik zrzuciło, podczas gdy nie wiedzą jak bezpiecznik wygląda i w ogóle skąd papierosy wylatują, szkoda gadać. Żarty się kończą gdy dowiadujesz się, że zarabiają 2/3 razy tyle co ty, a ich obowiązkiem jest zamówić części których nie zamawiają i dopytać mechanika czy elektronika "co się działo" xD Wtedy człowiek się zwija i żałuję, że tak pozno.

Katarzyna

Proszę Państwa, półroczny staż w Dziale Jakości, to jakie zarobki? Można się dużo nauczyć, czy tylko przerzuca się dane do Excela? Bardzo mnie to zainteresowało, ale oczywiście muszę się mieć za co utrzymać w Krk.

Zarobki

Średnia zarobków na stanowisku menadżera w korporacji Philip Morris

Obserwator

Witam. Zastanawiam się nad pracą w Filip. Jaka stawka jest na produkcji i na wózkowego? Pozdrawiam

Katarzyna

Hejka. Czy są obecnie przyjęcia na produkcję? Jeśli tak to czy można aplikować bezpośrednio czy tylko przez agencję?

Rozczarowany pracownik

Firma generalnie bardzo fajna. Uczciwa. I naprawde jest w niej wiele fajnych osób. Niestety, sa i osoby mściwe, ktore chca zaszkodzić innym osobom dla własnych celów. I sa one niestey w HRach, ktore w moim odczuciu pownny byc role modelem w takich przypadkach. Wiec co z tego, ze wnosisz ze sobą kompetencje, wiedzę, ogromna motywacje i chęć robienia fajnych rzeczy, jesli inne osoby Cie w najzwyklejszy sposob niszczą.

i co dalej?
@Rozczarowany pracownik

Czy nadal pracujesz, czy te doswiadczenia skłoniły Cię do odejścia?

Teresa
@Rozczarowany pracownik

No szczerze powiem, że brzmi to dość niepokojąco :/ Co masz na myśli przez to, że HR szkodzi innym? I za co niby miałby się mścić i w jakim celu?

Gal anonim

Wolą brać ludzi bez doświadczenia na produkcję, niż ludzi z doświadczeniem którym trzeba dać parę stów więcej na start ,a trening dla takiej osoby to czysta formalność.Ale nieee, wolą szkolić nowicjusza za minimum płacy ileś lat . Powodzenia Ps. Philip Morris istniał przede mną,i będzie po mnie,ale popełnia wiele błędów.

Ваня
@Gal anonim

Я заполнил анкету на оператора с UDT но сомневаюсь что мне придётся ездить только на погрузчике) можете рассказать пожалуйста как там обстоит работа и видели ли вы что делают операторы и какие у них обязанности?

LLL
@Gal anonim

No wiesz czasami warto przyjąć kogoś z zewnątrz. Nowa energia itp.

Z
@LLL

Nowa energia to może w biurach. Przy pracy przy maszynie liczy na się wiedza i im ktoś ma wyższą to szybciej się nauczy. Jakbyś szukał mechanika do swojego salonu, to wziąłbys kogoś z większą wiedzą, czy energia? Co to jest ta mityczna energia? Czasami lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

Przemo

Hej ludziska powiedzcie mi jaka jest kasą w waszym zakładzie na stanowisku kierowca

FOKA

Kolesiostwo i zaltwianie pracy po znajomosci.Zastraszanie tych co cos wiedza.

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Kraków

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 6 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris