Opinie o BASF Polska w Warszawa

We create chemistry for a sustainable future” (Tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości). W ramach tej strategii pracujemy nad ofertą innowacyjnych projektów, które odpowiadają zasadom zrównoważonego rozwoju mając zdefiniowane cele ekologiczne, ekonomiczne i społeczne

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BASF Polska w Warszawa

Zadowolony HD

Dziękujemy Panie dyrektorze i Pani Aniu za bardzo miłe i rzetelne spotkanie z pracownikami, widać po takich spotkaniach że pracownicy są dla Was najważniejszym ogniwem w zakładzie i że naprawdę Wam na nas zależy! Oby się udało z tymi dodatkami i premiami gdyz cała produkcja wraz z magazynem ,slurr y oraz laboratorium wierzy w w Państwa zaangażowanie i ogromny wkład ciężkiej pracy. Pani Aniu, pracownicy podziwiają Panią za tak ogromną wiedzę w kwestii finansów.

Jan
@Zadowolony HD

o jakich premiach i dodatkach tu mowa, nie było mnie na spotkanie kawa na ławę ktoś może przybliżyć o co chodzi?

@Zadowolony HD

BASF dopłaca extra 3 zł za każdą godzinę przepracowaną w nocy także nie jest źle.

Taaa
@Jaro

Jak Ci dopłacą to nie uniesiesz;)

nie
@Jaro

Bredzisz chłopie, kiedyś BASF dopłacał parędziesiąt groszy do pełnych 3 zł za godzinę nocną. Dziś 3 zł za godzinę w nocy mamy już zagwarantowane ustawowo, bo powiązana jest z najniższą krajową, a tak jak wiemy cały czas wzrasta, dziś już BASF nie dopłaca w tym temacie, dobre czasy się skończyły.

Pytający
@Jaro

Wiadomo kiedy będzie wigilia zakładowa?

Jan
@Pytający

17 Grudnia mamy niektóre zmiany po pracy niektóre w czasie pracy będzie karp to pewne, ja się piszę

Nie nowe

Smród na hali taki, że muchy w locie zdychają, ale pracownicy mogą wdychać

Xyz

Coś cicho się zrobiło. Żadnych zmian w firmie?

BASF. Pl

Co się stało? Zwolnił się czy zranił?

Hmmmm

Ciekawi mnie to że spotkania: -bezpieczeństwo jest najważniejsze, robić powoli i myśleć co się robi. -pomimo małej obsady nadrabiam zaleglosci -niespoczywajmy na laurach, trzeba robić dalej więcej i szybciej w niewielkiej obsadzie -ale bezpieczeństwo najważniejsze. Przy małej obsadzie, presji czasu, wydajności i produkcji tylko dobrych części, jak zadbać o bezpieczeństwo? Jeden preparatora na dwie linie padnie gdzieś w zakamarki mało widocznym i nikt go nie zobaczy bo każdy jest zajęty swoimi celami. To tylko jeden z wielu możliwych wypadków. PROPAGANDA!!!

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie BASF Polska? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Przedstawiciel Handlowy / Przedstawicielka Handlowa wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.
Kamerdyner

Zapraszam na spotkanie z kierownictwem.W programie nie zabraknie: -podziękowań od prezesa za pracę bliską wolontariatu, - obiecanek cacanek, - gruszek na wierzbie itd.

X
@Kamerdyner

I puste kieszenie

Heheheszek
@X

Zwolnijcie się, błagam. O kilku pacanow mniej. Proszę, idzicie tam gdzie tak (usunięte przez administratora) gdzie prezes kładzie przed wami czewrwony dywan a hr leży i czeka na wasze zapytania. Proszę, idźcie. Jak was namówić żebyście się zwolnili?

Poważnie?
@Heheheszek

To jest to co firma ma do zaoferowania doświadczonym pracownikom? Idźcie gdzie indziej? A dodatku stazowgo nie ma, bo słaby pracownik po 10 latach pracy miałby wysoką pensję... To słabi mogą zostać? Powodzenia w analizowanie wyników ankiety i zastanowieniu się czemu pracownicy uważają że ich praca nie jest doceniana

Jack Fox
@Poważnie?

To prawda co napisaleś, argumenty pani T. na ten temat były beznadziejne, a potem się dziwią że mało osób jest dumnych z BASF, że pracownicy czują się niedoceniani itd Z tym podejściem życzę im powodzenia na przyszłość

Obserwator
@Jack Fox

Spotkanie przygniebiajace, niektore wypowiedzi rodem z PRL - robimy dużo ale będziemy jeszcze wiecej, oszczędzamy jest super ! Szkoda że w stronę pracowników żadnych konkretów i dobrych wiadomości.

Nie pracuje w tym Basfe, ale słyszałem od kolegów kolegi że jakiś nowy Kieroenki skrofa czy jakoś tak zażądał od pracownika za podpisanie umowy na stałe łapowy ???????? .. Kopertę lub Jacek Daniels ,parodia co to za zakład

Ortografia
@213

Naucz się najpierw ortografii, potem możesz wypisywać takie bzdury.

taki tam
@213

ja słyszałem od kolegi kolegów , że ich kolega z koleżanką z tobą nie gadają :) ponoć masz krzywy sufit ;)

Demon

Proponuje zrobić ankietę w śród pracowników ewentualnie akcje protestacyjną. Bo inaczej bedziemy robili prawie 2x tyle za takie same pieniądze i rodzin nie widywac 7 dni w pracy bedziemy raz na kwartał 5 dni wolych parodia. Tak jak osoby które tym zarządzają dla czego biuro nie pracuje po 7 dni co oni lepsi są. Z tego co wiem to produkcja przynosi zyski nie biuro

@Demon

Chodzi ci o system który zakład chce wprowadzić? Jeżeli tak to ja jestem za tym systemem a tobie niech ktoś wytłumaczy dlaczego... Pozdrawiam

@Nowy

Ty to chyba jesteś z biura.Bo nikt z produkcji nie będZie chciał tak pracować.5dni i 12 godzin po dwa dni.Ciężko jest wytrzymać w obecnym systemie a co dopiero w takim.Młodzi ludzie nie będą przychodzić jak zobaczą taki system nowy.

@Nowy

Nie jestem z biura jestem z produkcji...i pracuje tam ponad 4.lata ale. Widzę że. Nie rozmawiamy o tym samym systemie

@Nowy

Tak bo ten system o którym myślisz to pewnie ten co obecnie jest np.na magazynie.Taki system jeszcze jest do wytrzymania.Ale to nie ten system chcą wprowadzić.Tylko jak wcześniej pisałem 5dni i12godzin dwa dni.Więc poproś kierownika niech Ci pokaże ten wspaniały system .

Makabra
@Nowy

Ale oni wymyślają, jak można robić z wariatami na pierwszych zmianach pięć dni a później sobotę i niedzielę po 12 h od 18 do 6 rano? To śmierć mózgowo-fizyczna :-D Oni myślą że na produkcji jak u nich nic się nie robi i wytrzymasz taka katorge. A traf na ciężkie produkcję, "współpracę" z inżynierem (ten cudzysłów nie jest przypadkowo), oraz kilka przezbrojeń w ciągu jednej zmiany 12 h. Niech sobie wsadza później te pięć dni wolnego jak dwa będziesz dochodził do siebie a w trzeci się upijesz zeby o tym zapomniec :-D. Żegnaj rodzino, żegnajcie znajomi i normalny swiecie, ja pracuje w nowym systemie :-) A nie spoko, witaj wypowiedzenie BASF Ci zniknie i witaj znów świecie :-D hahahahaha

jaro
@Nowy

5dni po 8h i 2 po 12h i 2 dni wolnego ale masz bujna wyobraznie z tego LD weźcie się zajmijcie robotą w końcu bo od kawy wam sie w głowach przewraca od wymyslania takich bzdur! do konca października firma ma czas oznajmic nam co będzie. Na 100% zmienia się system rozliczeń wiec wypłaty od stycznia beda 10 każdego a nie jak teraz do konca mca i to kredytobiorca co poniektórym utrudni życie.

Ech....
@jaro

Czepiasz się LD a to na Scrofie wisi zaproponowany nowy grafik wydrukowany przez kierownika. Poza tym na Scrofie i na HD nieźle się obijaja pobierają części i siedzą na.... A od kiedy wiesz ze od Stycznia 10 będzie wypłata jak nie ma oficjalnego maila. Przestań siać ploty weź się za robotę.

@Ech....

Zamiast narzekać że dyrektor o nas dba to wam zawsze źle, dostaliśmy czekolady ostatnio i karty obiadowe a wam zawsze źle. Ludzie dajcie spokój produkcja zawsze będzie poniżej biura i tak jest w każdym zakładzie. Już nawet w HR o nas dbają i zawsze panie są mile pomocne i uśmiechnięte

Praco
@Demon

Jestem za jakimś protestem,co to za zmiany... nikt nie pytał nas o zdanie,tylko maila napisał....(usunięte przez administratora)

Śmieszny Scrof
@jaro

No właśnie za robotę byś się wziął lepiej a nie chodzisz z kajecikiem tylko jakbyś chciał żeby ktoś Ci się do pamiętnika wpisał. I skończ siać ferment wsrod załogi bo jak ty przyszedłes paru dobrych pracowników się zwolniło wyimaginowany kierowniczku.

Oko
@Demon

Śmieszny jestes. Idź w takim razie do biura kto ci broni? Skończ studia naucz się chociaż jednego języka obcego i startuj, co chwila jest jakas oferta. Jasne że biuro niepotrzebne bo przecież sami sobie rozmawiacie z CS i sami sobie czas pracy rozliczacie, a biurowi to tylko statysci.

Maja
@Oko

Świetnie, że tak aktywnie uczestniczycie w dyskusji. Mam nadzieję, że zechcecie mi przekazać pewne informacje. BASF szuka w chwili obecnej nowych pracowników i tak się zastanawiałam, jaką formę współpracy mogą tam zaoferować na sam początek. Podpowiecie mi?

@Demon

System 7 dniowy juz oficjalnie na produkcji w Basf od 1 stycznia 2020 roku. Chcesz pracowac w Basf to się zastanów czy ci to bedzie pasować. System 7 dniowy polega na tym że masz 1 tydzien 2 dni rano,2 dni popołudnie i 3 dni nocek,2 dni wolnego i 2 tydzień 2 dni rano, 3 dni popoludnie,2 dni nocek i 2 dni wolnego, 3 tydzien 3 dni rano ,2 dni popoludnie, 2 dni nocek ,2 dni wolne. lub różne konfiguracje tygodni ale zawze po nockach zaczynasz na rano. Zobaczymy jak to bedzie trzeba spróbować każdy organizm jest inny każdy inaczej zareaguje tym co to będzie pasować będą dalej pracować a inni pewnie się zwolnią . Najważniejsze że mamy wolność wyboru i możliwości szybkiej zmiany pracy. Pozdrawiam wszystkich.

yego

..... ,,panie z HR miłe i pomocne" ??? chyba pracujemy w dwóch innych zakladach. Zadufane w sobie księżniczki, bez wyrazu, bez uśmiechu bez osobowości. Można by je wysłać na trening intrapsychiczny ale obawiam się,że to będą pieniądze stracone. Przykro to pisać ale to nie jest tylko moja opinia. Po wizycie w ich biurze pozostaje pewien niesmak, swego rodzaju trauma, ktora utrzymuje się przez dłuższy czas. Brawo dziewczyny z HR, dobra ,,robota''.

Nadzieja
@yego

Czekaj wyszkoliły się ostatnio to może jakaś poprawa będzie. Każdemu należy się szansa, oby nowa osoba nie nasiąkła za bardzo tym standardem.

Bevehejek
@Adam

System 7dniowy już od dawna jest w BASF mizioły.. to wciąż 4 brygady.. doczytajcie najpierw czym jest system 4 brygadowy a później się awanturujcie. 4 brygady to zarówno podstawowy 7 lub 4 dniowy, ale tez równoważny 12h. Tadam. Niespodzianka.

nju

Gdzie lepiej jak nie w BASyFie? ????????????????

@nju

Lepiej nie będzie nigdzie! Kocham BASF!

@nju

Nie ma to jak Mcc raj na ziemi zwłaszcza z nowym obszarowym już za jego panowania 3osoby się zwolniły a to nie koniec....

młot
@Marek

To na MCC mamy jeszcze obszarowego, chłopa już jakiś czas nie widać. Miał tak ,,zarządzać'', więcej pracowników itp. a skończyło się tylko na podniesieniu limitów godzinowych. Wykwalifikowani pracownicy odchodzą, pracy przybywa a morale spadają, Jego to nie interesuje, ma gdzieś co sie dzieje na obszarze bo z pracownikami taki wielki obszarowy wogóle nie rozmawia bo o czym z robolami panisko będzie gadać??? Może jeszcze drugiego zastępce mu potrzeba.

Czy z tą zmianą na tryb 7dniowy na produkcji to prawda czy plotki?

jurek

TAK od 1 stycznia 2020 rusza na produkcji

zadowolony scrofista
@jurek

W końcu normalny system a nie jak robol

Robol
@zadowolony scrofista

Normalny system to od poniedziałku do piątku - każdy inny jest dla roboli.

Heheszki
@Robol

Normalny system to od poniedziałku do piątku wolne

Tomasz

Hej czy można płacic karta sodexo lunch pass w tych automatach na stołówce??

Misio
@Tomasz

Weź swoją kartę, podejdź pod automat. Wybierz interesujący produkt i zapłać kartą. Przyjmie znaczy , że tak, nie przyjmie, sam już wiesz. Pozdrawiam

Kaska

Ja po prostu nie rozumie co wy wypisujecie. Te negatywne komentarze swiadcza o tym ze wy chyba nigdzie nie pracowaliscie ani ciezko fizycznie i psychicznie skoro narzekacie na Basf. Jestem juz doswiadczona osoba i pracowalam wiencej niz w 10 zakladach polskich podkreslam polskich! W polowie z nich lub wiekszosci bylam robolem W jednej firmie gdzie praca byla za minimalna stawke dostalam od kierowniczki w morde za to ze zabraklo mi 4% do wyrobienia normy. Przyjelam to z pokora ze wstydem poczuciem winy ale i z godnoscia i honorem. Mimo ze czulam sie jak plugawy karaluch i i bezuzyteczny insekt szanuje za to ta kierowniczke bo uwazam ze pewnie mi sie nalerzalo skoro ona tak stwierdzila. W Basf bardzo zdziwilo mnie ze nie klania sie liderom i menadzerom i mowi im sie na "Szanowny Panie szefie, panie przelozony" i nie klania im sie w pol pasa a nawet nie kleka przed ich obliczem.Bylam zszokowana jak mozna komus kto stoji wyzej w hierarchi mowic na ty i ze to oni do ciebie sie odzywaja na rowni a nie traktuja z gory jak najgorszego plugawego polskiego robaka karaczana. Wcale nie uwazam sie za cos lepszego oraz wartosciowego i twierdze ze juz nic nie osiagne wiencej niz Basf. Dlatego tez stompam twardo po ziemi.Dla mnie to raj na ziemi zwlaszcza ze jest to firma niemiecka z ranga.Jestem zahartowana przez inne zaklady pracy dlatego dla mnie jest to praca marzen choc jeszcze wydaje mi sie ze to mi sie sni. A wy najwidoczniej nie poznaliscie prawdziwego zycia i dlatego tak narzekacie.Kazdy powinien znac swoje miejsce w hierarchi. Pamietajcie wiencej pokory i realnej obiektywnej samooceny a wtedy zycie bedzie lepsze

XD
@Kaska

Z takim podejściem to nie dziwne, że mają nas za Polaków robaków.

Harry
@Kaska

Nie kalecz aż tak bardzo tego naszego języka ojczystego. .. Czytać się tego nie da. I widać,że robisz to specjalnie????????????????????????????????

Kr kopernik

Jak czytam te wpisy to mam pewne obawy co będzie jak wrócę na tego Kopernika.Czy mnie nikt nie będzie chciał się pozbyć za to, jaki jestem szczery i otwarty w swoich wypowiedziach, ale to czas pokaże i zweryfikuje kogo na co stać. Już niedługo wszystko będzie jasne jak słońce

Smieszek

I co? Konradzik porządził na Koperniku fest ;) już out... Za wiele nie zdzialal, przez rok czasu nic tam nie wskurał, linie jak stały tak stoją a już dawno powinny produkować... Nie mówię już o załatwianiu spraw dla swoich ludzi, które olewał... Pogratulować zarządzania... (usunięte przez administratora)kierownik zmiany też powinien się mieć na baczności... Śliski temat na Koperniku stanowisko kierownika... Pozdrawiam cieplutko

@Smieszek

Ale to było do przewidzenia w poprzedniej firmie Colgate też nie był orłem nasz K kier obszaru Kopernika szkoda mi tylko tych trenerow co poszli ze scrofa i mcc ale coz życie kolejny przyjdzie jeszcze wiekszy no wiecie kto z jakiegoś zakładu margaryny i nic nie wskura w koncu będzie jak z premierem potna na czesci i do Afryki lub Chin

ScR
@Smieszek

Tu masz rację fest tematy podobno olewał. Ale szczerze to zmianowy bije go na głowę. Uważaj czy Twój temat nie będzie śliski śmieszku.

Śmieszek
@ScR

Żeby wywalic takiego robola Jak ja to trzeba się nieźle postarać i znaleźć podstawy... A kierownik? Moment i go nie ma

ScR
@Śmieszek

To tylko kwestia chęci i jak ktoś bardzo się postara. Zapewniam Cię. A stanowisko nie ma nic do tego. Obyś nie musiał się przekonać. Bo szybko by haki znaleźli na Ciebie. Więc nie strasz innych i nie krytykuj tylko skup się na swojej pracy.

Śmieszek
@ScR

A mało to pracy w. Okolicy? Jak dla. Mnie już możecie szukać haka na mnie... Jakoś mnie to nie rusza... I bardzo musicie się postarać... Bo póki co nie ponosze żadnej odpowiedzialności za nic (flex)... Szukajcie a znajdziecie

No i spadła cegła z dachu, teraz zostanie rozdeptana lub nawet rozjechana. Jak można pozwolić takiemu jąkale i głąbowi na takie ruchy (brawo Ania za poparcie dla twojego kolegi Manager Arunia). Uwaga przestrzegam wszystkich przed podjęciem pracy w dziale technicznym z uwagi na jąkałę i kabanosa ludzi dla których korporacja to całe życie - po trupach do celu.

Szefu

Nie wiecie o co chodzi a się wypowiadacie. Widocznie uznali że źle wykonują swoje obowiązki i tak się kończy na wyższych stanowiskach. Przyjdą kolejni to sproboja naprawić organizacje UR. Pozdrawiam

BASF
@Szefu

Jacy inni jak na ich miejsce już ktoś jest dla tego się ich pozbyli,więc poprawy nie będzie może być już tylko gorzej, niestety :(

Ano-nie

Nie zgadzam się z Tobą "anonimie", w końcu ktoś pokazał, że nie akceptuje nieróbstwa i cwaniactwa. Nie wspomnę o (usunięte przez administratora) żartach kolegów i braku szacunku do koleżanek z pracy! Świetna decyzja! Niech się cieszą, że nie wylecieli za compliance.

Znający prawdę
@Ano-nie

Compliance to może szef działu i kadrowa wręczyć, że obsadzają stanowiska bez oficjalnego naboru zgodnie z procedurami w UR. No a sam AC to mógłby się honorowo przyznać gdzie właził bez zabezpieczeń a nie obiekt nieznany.

Stary pracownik

7 dni pracy haha witaj nowy grafiku haha. Miałem nadzieję że jednak basf zmadrzeje i pójdzie trochę aby zatrzymać ludzi a tu coraz większy cyrk. I nie mówcie że lepszy system niż 4/1 bo słuchać mi was nie chce.

Stary pracownik

Setki ale tepakow do wykładnia. Mówię i porządnych pracownikach

@Stary pracownik

Co znaczy "porządny pracownik"? Przecież robotę w BASFie każdy idiota z ulicy może wykonywać, wystarczy podstawowa umiejętność pisania i czytania. Nie po to Niemcy otwierają fabryki w Polsce, żeby Polacy się rozwijali w pracy i kształcili. Duże mięśnie, mały mózg, czterobrygadówka i jazdaaaaaaa.... cieszmy się że JEST PRACA !!!!

TVPiS

Kilkuset chętnych? Nawet w latach kiedy ta firma była jedna z lepszych mieli problemy z naborem pracowników! Teraz to już tylko Ukraina pozostaje.

TVPiS
@Stary pracownik

A kto ma tam zmądrzeć? Kierownicy po zawodówkach, nie umiejący liczyć? Czy może AT z HR co na papierosie ustala kogo zwolnić i za co?

@TVPiS

Tak, dokładnie - KILKUSET CHĘTNYCH na jedno miejsce. W czasach głębokiego kryzysu w 2013 kiedy montownia powstawała było to około 500- 600 podań na jedno miejsce. Obecnie jest to około 100-200. Z tych KILKUSET wybierają około 5 kandydatów na rozmowę i ostatecznie przyjmują 1-2. Tak wygląda sytuacja i rekrutacja w każdej firmie i jak ktoś wierzy w jakieś farmazony o "rynku pracownika" że to rzekomo pracownik dyktuje warunki to jest totalnym idiotą. Produkcja idzie pełną parą, Polacy zaiwaniają jak woły robocze, kasa dla montowni się trzepie, więc po co mają zatrudniać nowych?

Rozbawiony
@Dyro

Do mnie rozbawiłeś do łez.... Jak jest 6 podań to góra, a z tego jak się 2 osoby konkretne trafią to już firma ma szczęście.

@Stary pracownik

Chłopie ja wiem, jesteś z tych osób co będą zawsze na wszystko narzekać, nieważne jak dobrze mu będzie. Nigdy nie pracowałeś w takim systemie, nie masz pojęcia jak będzie ani jak to odczujesz, ale odrazu zakładasz że będzie źle bo to coś nowego. To dopiero nie otwarty i ograniczony umysł, nie twierdzę że jesteś głupi ale na pewno ograniczony, a czy jedno idzie w parze z drugim? Nie mnie decydować. Nigdy nie próbowałeś czegoś nowego? To nie powinieneś chodzić, mówić, a pić tylko mleko z cycka mamy. Bo po co próbować czegoś nowego

Realista

Ręce opadają jak ktoś wypowiada się w temacie na który nie ma pojęcia, to że obejrzales jakis film na jutube to nie znaczy że zrobiłeś riserdż (błędy popełnione umyślnie bo taki naukowiec z ciebie i myśliciel). Najmadrzejszy na świecie, a gdzie mamy pracować jak nie w zagranicznych firmach? Co mamy polskiego? Przez normy UE nawet polskiego węgla nie możemy już palić, łowić ryb w Bałtyku i wiele innych g.o.wien. To że nas wykorzystują to fakt, tak samo jak brak ludzi do pracy. Po socjalnym 500 plus pewnie koło miliona kobiet rzuciło pracę. Było ryzyko zerwania kontraktów i to nie tylko w naszej firmie z powodu nie wyrabiania się z produkcją przez brak ludzi. Niedługo trafia do nas linie z Niemiec, a kopernikiem nie ma kto ruszyć. Audytorzy czepiaja się ze nie cala dokumentacja jest w języku polskim, a wyobrażasz sobie że wszystko by musieli tłumaczyć na ukraiński? Nierealne

@Dyro

A znasz kogoś bezrobotnego? Oczywiście nie liczę alkoholików, cpunow, totalny h idiotow, utrzymankow rodziców i koksow co mieszkają w pokoju u mamy. Czy bardziej się słyszy mam w (usunięte przez administratora) ta robotę i idę gdzieś indziej. Jest wybór o ile masz troszeczkę oleju w głowie i umiejętności, (usunięte przez administratora)

@Rozbawiony

Dokładnie, kupa ludzi już po rozmowie, przyjęta w ogóle się nie wstawia do pracy,. Wiele razy było że ktoś nowy ma przyjść a nie przyszedł i nie podpisał umowy, BO MA WYBÓR!

@Realista

Pracowałem w firmie 3 lata, żałuję że tak długo. Wiedząc wcześniej jakie warunki można wynegocjować w firmach w pobliżu BASF, rzucilbym tym dużo wcześniej. Nie wyobrażam sobie jak można pracować 7 dni non stop za taka kasę. Inne firmy mają porównywalny lub lepszy socjal, lepsza kasa i system w którym można się spotkać w weekend ze znajomymi czy też spędzić czas z rodziną. Nic dziwnego ze nowi przychodza i odchodza, albo rezygnują już po rozmowie.

@Xyz

To też prawda. Można dostać podobna kasę w firmach pracujących na 3 brygady od poniedziałku do piątku. Tyczy się to głównie stawek preparatora i outfeedowca.

@Realista

Od poniedziałku do piątku a kasa ta sama co HMI Trener

@Stary pracownik

Już pierwsze skutki wprowadzenia od nowego roku systemu 7/2 Kierownik z Mcc żuca papierami mówi że nie będzie robić jak wuł w.a.l się systemie mówi a to dopiero początek będą inni napewno ten system jest zły z tym się zgodzę. Pracuję ze 10 lat w systemie 4/1/2 a teraz na siłę prowadzają inny gorszy i co zrobię?

He...
@Marek

„Żuca” czy rzuca? Polska język, trudna język!

@He...

No właśnie tam tacy "inteligenci" pracują. BASF na pewno się zmartwi, że ktoś ŻUCI papierami. Burżuj - kapitalista zostanie zniszczony przez robotnika, bo ten ŻUCI papierami. Mądrość i inteligencja tych robotników przypomina nieco inteligencję ułanów z kampanii wrześniowej, którzy opancerzony Wermacht odpierali konno.

He
@Dyro

To nie tylko robotnicy. Pracują tutaj też kierownicy, którym Mikołaj mógłby przynieść słownik języka polskiego. Nawet autokorekta w Outlook i Office wymięka przy ich błędach.

@Dyro

szarża kawalerii na czołgi to propaganda mit nigdy się nie wydarzyło poczytaj sobie na wikipedii ehh

nju
@Xyz

Które to "inne" lepsze firmy?

Lol

Dobre Piotr????????????????????????

Produkcyjny katalizator

System 7/2 nie jest najgorszy choć osobiście wolalbym aby był w stylu 10/3

UR

Wiecie cos o zmianach w Utzrymaniu Ruchu?

Hubertus
@UR

Widać, że państwo AC i AT zrobili sobie polowanie.(usunięte przez administratora)

Kabanos
@UR

Ten statek już tonie tylko czekać aż pójdzie na dno :(

LITTLE KUKA

Cała wina leży po stronie kierowników, którzy nie potrafią liczyc do 4 i maja problem z ustawieniem offa co 4 niedziele. Dlatego chca ujednolicić system w całej fabryce na ten 7/2 gdyż tam nie wystepuje problem z matematyką. Za tą zmianą w szczególności sa zainteresowane Panie z HR, ponieważ dłużej będą mogły delektować się kawą. Na temat systemu nimburskiego wpadł Janek podczas kawy na ławę bo zatęsknil za ojczyzą...

baleron

Pojechane...Grubo ;)

Kielbasa z dzika

petarda wpis!

@LITTLE KUKA

Co wy chcecie od Jana było spotkanie z Nim i co tylko dwie osoby były z produkcji bo nikt nie miał odwagi .Gadacie po kątach a odwagi nikt nie ma żeby przyjsć i pogadać.

Fajny 35
@Adamus

Może dlatego było mało osób z produkcji , bo wszyscy siedzieli na hali i zapieprzali bo ludzi nie ma do pracy i nie każdy ma czas zeby wyrwać sie ze stanowiska pracy na kawkę i ciasto z dyrektorem.

@Fajny 35

To nie wiedziałem że wszystkie cztery brygady pracowały na pierwszą zmianę.Będziecie mieć jeszcze okazje spotkać się z Dyrektorem On nie gryzie zobaczymy ile osób przyjdzie i porozmawia.Narazie płaczecie nad tym czego nie ma.

Bambino
@Adamus

A najlepsze jest to, że gdy odbywało się spotkanie z Jankiem, to obszar Slurry miał obowiązkowe dwugodzinne szkolenie ????

@Bambino

Możliwe tylko spotkanie trwało ok.dwóch godzin i kto chciał mógł być na nim.

Nieźle się dzieje

Haha nieźle się dzieje widze u was. Jak dobrze że już nie pracuje w tych zakłamanym i nie potrafiącym docenić pracownika "zakładzie" Co chwile macie spiny do siebie wzajemnie wypłakując się na forum :D Zamiast zrobić zebranie z Jankiem i porozmawiać z nim i przedstawić jak sytuacja wygląda :D Próbujecie dowartościować swoje ego wylewając żale na forum a w pracy jesteście potulni i przystający na wszystkie zasady które wam zarzucą nawet jeśli działają one wbrew waszej woli. Psy które dużo szczekają mało gryzą :)

Produkcja

Jetsem ciekaw jak tam z tymi plotkami o zmianie systemu pracy z 4/1 na 7/2 ile osób się zwolni jak to wprowadzą

Sprytny
@Produkcja

Ten system jest lepszy niż ten obecnie... Mało Jeszcze wiesz, a ja nie będę Ci tego tłumaczył... Ale tak w skrócie... Wolisz robić 2 dni i mieć dobę przed następna zmianą czy 4 dni doba wolnego i kolejne 4 dni? Uwierz ze ten system jest spoko... I po nockach masz raz w Msc 3 dni wolnego a. Teraz max 2...i jeden weekend w miesiącu 3dni wolnego... Pracujesz 2 nocki max 3 a nie 4 w ciągu... Moje zdanie na temat tego systemu na plus tym bardziej że wcześniej robiłem tak 4 lata a obecnie w BASF też pracuje 4 lata i ten system obecnie jest słaby

Ech....
@Sprytny

No to dalej nie rozumiesz o jakim systemie tu piszą. Ty o systemie magazynu, labu a tu chodzi o nowy czyli Tobie pasuje sob. niedz. 12h +5dni popołudniowek 8h dwa offy i 5dni dniowek +2dni 12h i off. To jest nowy system 7dniowy zaproponowany z góry. Mało tego pokazany akurat na najkrótszym miesiącu lutym, więc tak naprawd nie będzie 168h tylko 184h jeśli chodzi o pozostałe m-ce. Kiedyś było głosowanie i byłam za systemem magazynu przynajmniej ten jeden weekend wolny i czwarta niedziela z głowy kierowników. Ale nie przeszło, w tym co teraz i tym z magazyny systemie przynajmniej widzę się z dziećmi a tym całkiem nowym systemie to część i dobranoc tyle rozmowy z dziećmi. Podpisałam umowę i zgodziła się na ten system bo pasował jak przejdzie proponowany żegnaj BASF witaj inna firmo.

@Sprytny

No nie wie o jaki system chcą wprowadzić.Usłyszał że 7/2 i już ze tak jak np.na magazynie.Lecz to nie ten system chcą wprowadzić .Tylko całkiem nowy co jeszcze w Basf nie było.

@Produkcja

mam nadzieję że ty się zwolnisz a ja dostanę premie za Ciebie

Niewolniki
@Sprytny

system 7/2 wady: pracujesz w ciągu 7 dni masz 3 rozne zmiany w każdym tygodniu pracy twoj organizm musi się szybko przestawić z nocki na rano z rano na popołudnie itp im młodszy człowiek tym łatwiej ale im starszy tym gorzej jestes jeszcze wiekszym(usunięte przez administratora) tej pracy wieksza rotacja pracowników będzie to widac na tle labu slurr i magazynu . Syrek stracił moc w Basf zawsze mówi że 4brygadowy na produkcji będzie jak on pracuje w firmie a tu zmiana....-:(

Sprytny
@Niewolniki

7/2 też jest systemem 4 brygadowym... Pozdro

Gugek
@Sprytny

System 7/2 na dłuższą metę niszczy zdrowie, wiem co mówię bo pracuje tak od dluzszego czasu. 10% dodatku za taki system pracy to trochę taka kpina z ludzi.... cóż pozostaje to tylko zaakceptować i ciągnąć to albo się zwolnić

EYU
@Nowy

A?w ogóle co to za dyskusja ????

Zostaw merytoryczną opinię o BASF Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w BASF Polska?

Zobacz opinie na temat firmy BASF Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 227.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BASF Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 209, z czego 27 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BASF Polska