BASF Polska

BASF Polska

Opinie o BASF Polska

Chemia to Basf

Mamy nowego dyrektora szkoda żę po polsku jeszcze nie umie mówić może sie nauczy. A co sie stało z liskiem liski jak to wiadomo chytre i zachłanne są i tam te złe decyzje klima itp (usunięte przez administratora) ale co tam i tak was wszyskich przeżyje dyrektorów , kierowników obszarów , zwykłych kierowniczków bo jestem na samym dole i juz ile was sie pozwalniało niektórzy to nawet z ochroną byli wyprowadzani no cóż przykład mamy w rzadzie pisowcy nachapia sie kaski i ucieczka to samo w firmie się dzieje. Szkoda że przez braki personalne szary ludek ma dowalane coraz to wiecej roboty za dwóch robi zaraz za 3 bedą mu kazać robić i jeszcze obcinaja pensje, co bedzie lepiej ktoś w to jeszcze wierzy???

@Chemia to Basf 27.09.2018 16:19

Bardzo dobrze, idzie normalność. Następna gruba berta z HR i te pseudo kierowniki obszaru i zmianowe.

zawzięty

Witam Szanowne grono, chciałbym wam wszystkim przypomnieć o ustawie która weszła w życie dnia 25maja br. "RODO"o ochronie danych osobowych.Ustawa ta zabrania udostępniania oraz rozpowszechniania danych osobowych miedzy innymi pracowników BASF. Więc ja się pytam,na jakiej podstawie firma BASF udostępnia nasze dane osobowe jakiejś firmie zewnetrznej,która kontroluje nas na zwolnieniach lekarskich,skoro nie podpisywaliśmy żadnych dokumentów w ostatnim czasie,ktore pozwalają na publikację naszych danych.Ciekawe co na to sąd? Zapraszam Panią/Pana,ktorzy kontrolują,a i tak ich nie wpuszczę...skad mam wiedzieć kto to jest? Czy nie jacyś jehowy? Czy ktoś nie chce mnie okraść? (przelotny zawsze ubezpieczony) Nie mam obowiązku wpuszczania kogokolwiek na swoją posesję,tym bardziej jak jestem chory... A jak mnie nie zastaną to co? Będę szedł na jakąs śmieszna kontrolę w pracy? I co mi zrobicie? I tak zaplacicie za każdy jeden dzień... Nikt was się nie boi;) pamiętajcie,zawsze jesteśmy krok przed wami... A jeżeli chodzi o RODO to spodziewajcie się kontroli... I uwierzcie... Nic wam nie podpisze... Moje dane to moje dane...i ni (usunięte przez administratora) wam ich nie udostępnię;) pe... Ły j... Ne

;)
@zawzięty 06.09.2018 23:55

Zrobisz jak zechcesz a o wstrzymane wynagrodzenie chorobowe będziesz się bić z ZUS em

Zawziety
@;) 13.09.2018 17:14

nie mam obowiązku wpuszczać nikogo do swojego domu... Więc możecie mi naskoczyc ????

Energii w ciul
@;) 13.09.2018 17:14

z jakim zusem? Do miesiąca płaci zakład za l4... Widzę że ktoś się zna.... BASF płaci i będzie płacił pieniądze

:P
@Energii w ciul 20.09.2018 11:51

zus obniży ci chorobowe jak spóźnisz się z dostarczeniem L4 i zus cofnie zasiłek jak uzna że korzystasz z l4 niezgodnie z przeznaczeniem a oni lubią donosy

Energii w ciul
@:P 20.09.2018 21:40

Najpierw ktoś musi udowodnić że korzystam z l4 niezgodnie z przeznaczeniem;) a to nie jest takie łatwe... A l4 zawsze jest dostarczane na czas bo jest elektroniczne... Więc nie ma szans na spóźnienie

out
@zawzięty 06.09.2018 23:55

Jak dostaniesz zapytanie od kierownika ( bo to kierownik otrzymuje info od tej firmy) dlaczego nie wpuściłeś człowieka wynajętego przez BASF do kontroli Ciebie na L4, to wtedy kiero podsunie CI uaktualnienie / aneks do swojej umowy, przygotowany przez HR, w którym będzie zgoda na rozpowszechnianie i wykorzystywanie twoich danych do ich celów ( w tym do przekazywania firmie kontrolującej) a jak się nie zgodzisz to będzie to równoznaczne z niezgodzeniem się z jakimś ich regulaminem i otrzymasz wypowiedzenie. Tak kiery gadajo

Ping pong
@out 23.09.2018 18:56

no. Dobra... Ale. Najpierw muszę coś podpisać,a nie że oni już jeżdżą... Póki co nic nie podpisywalem więc mogą mnie pocałować w (usunięte przez administratora) ja się niczego nie boję... Zapraszam na kontrol...czekam już now... Tera kurde;)

Ping pong
@out 23.09.2018 18:56

Ale jak kiero zapyta czemu ich nie wpuscilem... Moja odpowiedź b3xie brzmiała krótko... "spałem " cześć

najmadrzejsi
@zawzięty 06.09.2018 23:55

Ehh mózgi, naprawde myślicie, że firma się nie przygotowała na RODO? To jest za wielki moloch żeby mogli sobie pozwolić na takie luki. NA bank są zabezpieczeni prawnie z tą firmą, a takie kontrole mógłby robić też zus wykorzystując nasze dane, wiec na pewno jest jakaś luka. Kiedyś coś mówili na ten temat tej firmy i RODO, niech ktoś dopyta kiero lub hr i będzie potwierdzone info

XxX

Wiadomo może coś czy Slurry tez przechodzi na system 3-zmianowy tak jak niektóre linie?

Kowal
@XxX 19.09.2018 19:43

Zostają na 4brygady...

@XxX 19.09.2018 19:43

Jaki jest powod ze przechodza na 3 zmiany?

Crai

Nic dodać, nic ująć. Tylko podziękować panu dyrektorowi, grubej bercie z HR oraz kierownictu po szkołach zawodowych, nabierających praktyki w kosmet rokita za zniszczenie firmy. Pracownicy mowia PaaaaPaaaa....

Łuk

Polacy wszystko moga s.p.i.e.p.r.z.y.ć i tak właśnie jest odkąd dali w zarzadzanie niemcy zakład polakom za wydanie w błoto kasy na klime ktos beknoł obnizyło to temp o 1 stopien kto sie popisał stracił już pracę?? Dobrze ze sa wiatraki choć na niektórych działach jest ich zamalo ehh jest wiecej przykładów ale szkoda czasu...

Koń
@Crai 09.08.2018 22:39

Oczywiście. To praca dla ludzi o mentalności muła. Koń zbyt zadbany i inteligentny a osioł ma fochy i jest uparty, za to muł będzie tyrał do upadłego a rozmnażać i tak się nie może.

Ja

Adolf patrzy raz dwa trzy niemcy

Nick

Totalny chaos, nikt już tego nie ogarnia. Niektórzy zarządzający to ludzie z przypadku, którym brakuje nie tylko kompetencji ale też znajomości prawa pracy i pojęcia o zarządzaniu. Ludzie to widzą, demotywują się, że oni zapieprzają a ktoś bierze kasę za nic. Gdyby zwolnić wszystkich "kierowników" pewnie hulało by to tak samo jak teraz.

Premia

Premia i bosun to istna magia!

Spryciarz

Ludzie NIE ZWALNIAJCIE SIĘ Z PRACY!!!!! Myślicie, że w ten sposób zrobicie na złość zarządowi i dyrekcji??? NIE!!! Na miejsce każdego z was jest mnóstwo chętnych gotowych tyrać na 10 zmian świątek piątek a jakieś farmazony o rzekomym braku rąk do pracy są rozpowszechniane tylko PO to żeby wprowadzać kolejne antypracownicze ustawy. Zarząd nawet się cieszy jak sami odchodzicie, bo jak macie umowy na czas nieokreślony to jesteście dla nich niewygodnymi pracownikami - możecie zastrajkować, możecie podważać polecenia służbowe, możecie chodzić  na długoterminowe L4, możecie się sie stawiać przełożonym etc. Nowy zatrudniony przez dwa lata będzie tyrał na śmieciówce nie mając odwagi się stawiać i buntować. Wyszkolenie nowego pracownika nie jest żadnym problemem - praca w BASFie i innych montowniach odbywa się w ciężkich warunkach ale jest prosta. Tak więc jeżeli chcecie naprawdę zrobć na złość firmie to siedźcie tam jak najdłużej, zakładajcie związki zawodowe, obijajcie się, POdważajcie polecenia albo w ogóle ich nie wykonujcie jak widzicie że coś jest niewłaściwe, strajkujcie, chodźcie na L4 ile wlezie, straszcie sądami i inspekcją pracy, BĄDŹCIE PO PROSTU DLA FIRMY TAKIMI WRZODAMI NA D.....PIE. Jak sprytnie będziecie to robic to wam jeszcze za odejście zapłacą. Zapewniam was, że naprawdę warto ;-))))))))))))))))))

Marian

Kadra kierownicza w Basf to fanatycy Pisu postępują dokładnie tak samo mydlą oczy obiecują gruszki na wierzbie ale jak przychodzi co do czego to zapomnij puste obietnice . Najprostszy przykład to podwyżki Majowe jak dostaniecie 2 do 5% to już jestescie w grupie mega wybrańców bo wiekszość nie dostanie nic..... system premiowy premi kwartalnej tak jest zamotany że jak dostaniecie 100% to można uznać to za cud ale zobaczycie jak się rozczarujecie wszystko co kierownictwo opowiada ze bedzie wiecej kasy itd to zwykła sciema jedynie co napewno wzrosnie to ilość sztuk na godzinę. Ogolnie wiekszej hipokryzji jak w Basf się uprawia to jeszcze nie doświadczylem nigdzie pewnie dlatego że jestem bardzo młody. Nie polecam

Łukasz
@Marian 10.05.2018 21:28

Nie polecam pracy w tej firmie Basf, kierownictwo wogóle niedba o pracownikow, opowiadają jedno a robią zupełnie co innego .Są stanowiska na produkcji w firmie gdzie wymagane sa 2 osoby tymczasem jest 1 która musi robic za 2. Zadnej pomocy od kierownictwa , ciągły wzrost wymagań nie idzie w parze z zarobkami. Praca w systemie 4 brygadowym śwìątek piątek i niedziela.Urlopy są ale to firma je ustala kiedy bedą dane np nie ma wody na zakładzie to odrazu musisz brać urlop bo nie wpuszczają na zakład. 2 tygodniowy urlop to musisz brać wtedy kiedy fabryka stoi a nie kiedy ty byś chciał.Obiecali na pracownika 1 tys euro na rok na szkolenia a zadnych szkoleń nie ma tzn szkoli się tylko kierownictwo.Nie polecam pracy w tej firmie. W lecie jest tak gorąco ze czasem ktoś zasłabnie na dziale slurry mimo zainstalowanej klimy .Duża rotacja pracowników skutkuje tym że co chwila trzeba szkolic nowych a i tak wiadomo ze długo nie popracują bo kto mądrzejszy to szuka innej pracy.

Tomek
@Łukasz 21.05.2018 01:31

Wpisy dotycza oddziału Sroda Śląska i jak najbardziej się z nimi zgadzam. Nie polecam sam szukam już innej pracy, szkoda czasu jak zarzadzanie kuleje to i my na samym dole mamy przej....bane.Pozdrawiam prac outfeedu

Anna
@Tomek 21.05.2018 11:48

Czy to prawda że premie wakacyjną dostajecie w wysokości 8 tys. ?? każdy pracownik?

Robol
@Anna 22.06.2018 19:48

8 tysiecy? A co my mamy waciki sobie za to kupic? 8 tysiecy ehhh nie obrazaj nas.

Hhh
@Anna 22.06.2018 19:48

Haha Ile? Chyba łącznie za 10lat 8tys wyjdzie pińćset brutto na wakacje... Cały ch...

Szkoda gadac
@Hhh 23.06.2018 22:40

@Anna chyba 8 tys starych zlotych

Jarek P
@Marian 10.05.2018 21:28

No i jak po premi wrazenia ? Miało być wiecej ale jak zwykle mniej no cóż taki jest tu system kłamstewka od samego przyjecia do pracy... może się to kiedyś zmieni zostaną w tej firmie tylko jej fanatycy i ci którym zwisa co i za ile robią...

@Jarek P 01.08.2018 19:29

Kłamstwa to standard kierownictwa od dobrych kilku lat. Omijajcie szerokim łukiem ta firme, coraz tam gorzej. Kiedys to byla naprawde dobra firma.

Iza

BASF to firma o zasięgu międzynarodowym. Czy w związku z tym, istnieje szansa na przeniesienie się lub awans do zagranicznej placówki tej firmy? Jeżeli ktoś z Was miał okazję współpracować z BASF, ale w innym kraju, to proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem. Czy praca na niektórych stanowiskach w tej firmie, wiąże się z wyjazdami służbowymi? Jeżeli tak, to jak określicie ich częstotliwość?

@Iza 09.02.2018 19:26

Dziewczyna wyluzuj. Już zadałaś kiedyś takie pytanie. Nie rozumiesz co piszą inni? Jednoznacznie widać co to za firma.

Kwiatuszek
@Iza 09.02.2018 19:26

Jest kilka takich przypadków

hanys
@Iza 09.02.2018 19:26

ja pracuje w basf w Niemczech i atmosfera praca oraz zarobki na wysokim poziomie

Ciekawy
@hanys 30.06.2018 08:35

załatw robotę,chetnie zmienie otoczenie

Impreza integracyjna

Jest nam bardzo przykro, że impreza firmowa odbywa się w sobotę, kiedy biura mają wolne a szara produkcja musi pracować, co to za sprawiedliwość. Pracownicy tej samej firmy zamiast razem świętować cztery lata, muszą zasuwać w plus trzydziestu stopniach, patrząc jak reszta się bawi, bardzo przykre. WSTYD.

Basia
@Impreza integracyjna 17.06.2018 18:42

Jaka impreza? kiedy? maja jeszcze na to kaskę przecież tną koszta , zatrudnienia wstrzymane itd itp , zabrali działom kaske na integracje a sami balują no no wkrótce ci z biur bedą musieli zejsc na produkcję bo nie bedzie szarych ludków do roboty...

Haratowiec

powiedzcie mi jak to jest,jakim prawem firma Basf udostępnia nasze dane osobowe i bez naszej zgody?Dają nasze dane jakimś ludkom którzy mają nas kontrowac na zwolnieniach?A gdzie klauzula o ochronie danych osobowych? Basfa nie dotyczy ?To się jeszcze przekonamy ????

amen

Korporacja = z łac. corpo – ciało, ratus – szczur; pol. CIAŁO SZCZURA.

anonymous

Na zwolnieniu l4 będą nas kontrolować,coraz bardziej robi się to śmieszne... Popatrzcie sami jak to świadczy o zakładzie?Zachorujesz człowieku to będą cię nachodzić... Masz na zwolnieniu 2,ale wyjść nie możesz bo nie jesteś samotnym lokatorem...zakupow zrobić nie możesz,bo masz partnera lub partnerkę to ona ci na podać pod nos... Żenada,a jak cię nie zastaną w domu to się tłumacz gdzie byłeś/aś i po co? A jak ktoś ma biegunkę i w tym czasie sobie spokojnie załatwiał potrzebę i nie otworzy to co? Ma później powiedzieć że na posiedzeniu był?parodia

@anonymous 21.05.2018 16:26

Nie masz obowiązku nikomu drzwi otwierać, chyba że przyjdzie POlicja z nakazem rewizji. ZUS to może Cię w dudę pocałować ;-) A na L4 chodźcie tak często jak tylko możecie. To jest jedyny ratunek dla szeregowego pracownika i jedyny sposób, żeby choć trochę zagrać na nosie wyzyskiwaczom (oprócz zorganizowania strajku oczywiście). Poza tym jest to bardziej opłacalne finansowo niż pracowanie. Masz załóżmy na umowie 4000 brutto to za miesiąc pracy dostajesz około 2700 netto. Jak idziesz na 30 dni na zwolnienie to Ci wypłacają 80% ale za każdy dzień na które zwolnienie zostało wypisane, w przeliczeniu na dzień roboczy w danym miesiącu. Czyli dajmy na to 21 dni roboczych w miesiącu, stawka jaką dostaniesz to: (4000/21)x0,8x30=4570 brutto czyli około 3200 netto :D:D:D:D:D:D:D:D No i za paliwo nie musisz płacić jeżeli dojeżdżasz autem ;-) a o odpoczynku od 4 brygadówki już nie wspomnę.

Kuba
@Spryciarz 22.05.2018 00:11

Wynajeli zewnetrzna firme do kontrolowania Conperio -oni czesto nachodza i informuja pracodawce co i jak nie bedzie juz tak kolorowo dodatkowo L4 ma wplyw na premie kwartalna bedziesz chorowac nie licz ze twoj kiero da ci 100% da ci fige z makiem hehe

@anonymous 21.05.2018 16:26

CONPERIO UWAZAJCIE BASF ICH WYNAJOŁ DO KONTROLI KAZDEGO L4 JAK PRZEBIEGA WIZYTA : PYTAJĄ O jakie leki się zażywa, - czy wszystkie lekki przepisane przez lekarza zostały wykupione, - co jest powodem choroby, - relacje w pracy, - czy wyrabia Pan normę, - zdanie o przełożonych, mnóstwo pytań niezwiązanych z celem podstawowym wizy: sprawdzenie czy zwolnienie lekarskie jest prawidłowe wykorzystywane

Oooo
@anonymous 21.05.2018 16:26

Jednego z pseudo kierownikow co mieszka w Brzegu Dolnym podobno wyrzucono z PCC Rokita za to ze remontowal mieszkanie na lewym L4. Moze to jego inicjatywa? - ma doswiadczenie.

@007 23.05.2018 10:30

A co to Conperio ma jakieś uprawnienia rządowe? To jakaś organizacja typu ABW czy BOR? Każdy przecież może sobie założyć taką firme i się ogłaszać jako śledczy. To jest dokładnie coś takiego jak te ambitne grupy kołczingowe typu EffectGroup. Daje głowę uciąć, że ta gruba berta z HRu z zamiłowania do kołczingu wynalazła gdzieś to Conperio ;-) Na L4 chodźcie jak najczęściej. Powodów do jego wystawienia może być cała masa - zasłabnięcia od smrodu i temperatury na hali produkcyjnej, system zmianowy, kierwonik nakrzyczy - stres sytuacyjny i wiele wiele więcej. Tak więc jak nie możecie wydolić już z powyższych powodów to nie RedBull, który doda wam skrzydeł, tylko do lekarza i długoterminowe L4 a nastepnie jakieś Tatry, Bieszczady, wypad na Złote Piaski do Bułgarii itp itd. Tylko nie chwalta sie tym na fejsie czy innych POrtalach i płaćcie gotówką, żeby was nie namierzyli ;-) Najlepiej to wezwać karetkę jak wam słabo w pracy, bo wtedy za L4 100% wam wypłacają jako że w miejscu pracy czyli (4000/21)x30x1 = 5700 brutto wyjdzie ;-) Nie miejcie żadnych skrupułów. Za pierwszy miesiąc płaci korpo, potem państwo polskie, ale tutaj też nie miejcie wyrzutów. Jeżeli państwo stać na niepobieranie podatków od zysków od korpo to widać mają w pi....u kasy i wypłacą także za L4 ;-)

Inzynier
@Spryciarz 25.05.2018 15:59

Oplulem sie kawa jak to czytalem. Mistrz!!!

Sprawdzone
@Spryciarz 22.05.2018 00:11

Kadrowa z Ciebie jak z koziej d..py trąba. Nie znasz się to nie wprowadzają ludzi w błąd. Użyj sobie internetowego kalkulatora to się zdziwisz spejalisto.

Sprawdzone
@Spryciarz 22.05.2018 00:11

Użyj kalkulatora internetowego i nie wyliczają czegoś na czym się nie znasz wprowadzając ludzi w błąd.

Głodny w Pracy

Witam, Fajnie czyta się te wszystkie wpisy tylko szkoda że muszę czytać to " na głodnego" bo nie wydano mi obiadu w BASF tylko dlatego że moja karta obiadowa nie działa choć była aktualizowana 2 tyg temu... Z obserwacji na stołówce wynika że głodnych dzisiaj będzie wielu.

Wszechwidzacy

To jeszcze mało kolego widziałeś na imprezach firmowych. Wszędzie to samo się dzieje. Basf jest o tyle lepiej ze ludzie się nie rozstaja, po prostu mają dwie partnerki ????

Kajka

Witam czy ktoś z tu obecnych może wypowiedzieć się na temat pracy w Basf Myślenice, wiadomo, że nie chodzi o to czy jest lekko czy nie tylko jaka jest atmosfera.

Seb

Komu notatkę?

Sławek
@Seb 16.04.2018 13:04

Walowi dajmy nagane np za forda..

Wesoly

Czy firma, która szuka oszczędności w fabryce dostała do obejrzenia zestaw faktur za tą wczorajszą żałosną imprezę? Firma z jednej strony opowiada o oszczędzaniu a przy tym płaci kupę kasy za kompletne bzdury

Bartek

Ciekawe co czuje SS_ Kaszana jak słyszy że tydzień temu wyprowadzili następnego kier zmiany wiadomo dlaczego i już go nie będzie i słusznie. A Kaszana myśli ale mi się fuksło gdyby nie plecki Bartusia to też bym podzielił jego los ......

Nick

BASF należał do koncernu ig farben w czasie wojny. Miłej pracy

@Nick 09.03.2018 19:36

Mi się wydaje, że nie ma co się wysilać pisząc takie informacje. PiS dzielcowate POspolstwo wykształcone na potrzeby biznesu i z zaszczepionymi genami niewolnictwa i tak tego nie zrozumie. Robole i biurwy mają się cieszyć, że "JEST PRACA", zaciągać kredyty i je spłacać i nie zastanawiać się jaka jest historia firmy, co firma produkuje i komu te produkty są POtrzebne.

Mr_Bungle
@Nick 09.03.2018 19:36

Nie BASF należał do IG Farben a IG Farben "należało" do BASF, a właściwie BASF był udziałowcem w IG Farben obok takich firm jak Bayer, Hoechst, Agfa, Chemische Fabrik Griesheim-Elektron oraz Chemische Fabrik vorm. Weiler Ter Meer. Polecam douczyć się zanim kiedykolwiek ponownie napiszesz głupoty. I mam nadzieję, że na naukę nie jest już za późno.

Były
@Mr_Bungle 23.03.2018 10:20

Ty za to szkolony przez niemieckich przełożonych

Stonka
@Mr_Bungle 23.03.2018 10:20

Każesz komuś się uczyć, a sam nie wiesz o czym piszesz

Oto ja
@Mr_Bungle 23.03.2018 10:20

Się kolego doucz i poczytaj skąd się wzięło BASF. Jak to Niemcy sie bronili przed sankcjami po II wojnie i podzielili IG Farben. PCC Rokita też zbudowane było przez IG Farben.

Pracujcie, bo Adolf patrzy

Hshsg

Paweł N. vel. Dyro - nie wysilaj się, wywalili Cię z pracy za nieróbstwo a nie za twoje komunistyczne hasła i wybryki.

KkKkKk...

Co wy żeście tak siedli na tego Sebastiana?Jako kierownik spisuje się na 5-...problemy z urlopami i jakieś głupie zasady, a tak pozatym nie ma się do czego doj...ać;) wystarczy pójść i porozmawiać,a napewno da się dogadać.Ludzie macie problem to idźcie pogadać a nie siejecie ferment, że się boicie że będzie się mścić.Paranoja, nie wydaje mi się żeby Seba taki był,a gdyby tak było to napewno nie pełnił by takiej funkcji... Parę podpierd...leń i by wyleciał...Sami wiecie jak to wygląda w Basf... Szybka akcja wędka spławik i za płot;) nie jeden już tak poleciał... Niektórzy narzekają że mają niższe stawki,widocznie na więcej nie zasługują bo zwyczajnie są słabi... Po prostu... Każdy ma tyle na ile zasłużył... I jak sobie na to zapracowal(i (usunięte przez administratora)...ie że ktoś lizał (usunięte przez administratora) pę dlatego ma więcej)... ...o kasie już koniec; słuchajcie,chcecie pogadać to ruszcie tyłki do biura i poruszczie temat,a nie narzekanie jak to wam źle... No dziewczynki Marta, Ania, Gosia;) i nie gadajcie o jakimś pisaniu jakichś skarg tylko idźcie pogadać ???? bo dużo mówicie,a mało robicie;) czuję że teraz to wy na mnie będziecie się mścić zołzy;) przeżyje i będzie dobrze... Wygląda na to że nadal się docieramy i poznajemy;) sorki za błędy w pisowni i wulgaryzmy;) i trzymajcie się mordeczki;) będzie dobrze...

Rafal
@KkKkKk... 08.02.2018 23:49

eee Marta zakochana w smartfonie i nie wazne kto czy kiero czy brygadzista kazdy zly jak goni do roboty i przeszladza w zabawie na telefonie w pracy...

@Macie świadomość? Miłej pracy

A ciekawe skąd pochodzi platyna do ich katalizatorów? Czy może z tej kopalni? : (usunięte przez administratora)

Kaszanka
@@Macie świadomość? Miłej pracy 28.02.2018 01:11

Co druga firma na dolnymślasku jest niemiecka idac tym tropem niemcy sa zli na wojnie ile nakradli trzeba by wszystkie firmy niemieckie zbojkotowac a najlepiej wyjsc z uni europejskiej czego chca pisiory. Niemcy najwiecej placa do unijnej kasy i Polska tez na tym zyskuje. A firmy samochodowe Bmw Volkswagen Skoda tez niechlubnie się przyczynily wczasie wojny swiatowej ich tez zbojkotować ? Tymczasem ile polakow kupuje vw lub ile osob kocha bmw itp zle robia ? Kupujac niemieckie auta dajesz zarobic rodziną byłych ssmanów - ta droga daleko nie zajdziemy. Basf ma tam swoja historię ale teraz sa inne czasy my pracujemy w polskiej fabryce zarzadzanej przez polakow oczywiscie z kapitalem zagranicznym ale teraz sa inne czasy inni ludzie było mineło . Basf to dobre warunki pracy , bezpieczeństwo najważniejsze, dobre zarobki , młode kierownictwo jeszcze się dociera i za jakiś czas wszystko się ułoży.

Bystry
@Kaszanka 03.03.2018 12:49

Przyznaj się, jesteś tą grubą bertą z HRu? Dla ciebie korpo to stan umysłu. Właśnie na tym cała tragedia POlega, że niemieckie firmy zniszczyły kiedyś militarnie a teraz niszczą ekonomicznie polskie firmy. Właściwie już zniszczyły, bo prawie nic polskiego nie zostało. Polskie robole nawet tego nie widzą niestety i potulnie jak baranki zap...ją na własnej ziemi dla Niemców a ci niezłą polewkę mają z polaczków. "...Kupujac niemieckie auta dajesz zarobic rodziną byłych ssmanów - ta droga daleko nie zajdziemy..." - własnie o to chodzi. Gdyby nałożyć duże cła na cały ten szrot który płynie z zachodu do PL to by FSO i inne polskie firmy motoryzacyjne nie padły, polski robotnik by wytwarzał dochód dla polskiego państwa a polscy inzynierowie by pracowali nad rozwojem polskich technologii a nie wypełniali tabelki w excelu i LIMSie udając, że to rozwój. Podobnie jest także w innych branżach, nie tylko motoryzacyjnej i nie tylko z niemieckim kapitałem. "...my pracujemy w polskiej fabryce zarzadzanej przez polakow..." - od kiedy BASF jest polską fabryką? Ile % udziałów ma polskie państwo czy chociaż polscy udziałowcy prywatni? A Polacy tak zarządzają, że chodzą jak pudelki cyrkowe na dwóch łapkach przed Niemcami i jak Niemiec bąka puści to wszyscy na baczność stają. Takie oto są tam polskie rządy ;-)

Berta
@Bystry 03.03.2018 20:59

Jak ci sie w Basf nie podoba to wy... ..dalaj jest pełno pracy gdzie indziej napewno bez Ciebie damy radę bo nikt w Basf nie jest niezastąpiony...

Pl
@Bystry 03.03.2018 20:59

Miód na serce. Cieszę się, że są ludzie jeszcze w naszym kraju co mają dar myślenia. Nie trzeba obozów koncentracyjnych, bo Polaki sami się wykańczają w korporacji która na krwi naszych przodków powstała

Pl
@Berta 06.03.2018 16:07

Do Niemiec

Załogant

Cześć załoga. Skąd tyle wypowiedzeń na dwóch ostatnich liniach?

Diagnoza
@Załogant 05.02.2018 16:44

Jeszcze sie pytasz? Rozejrzyj sie a zrozumiesz.

Obserwator
@Diagnoza 05.02.2018 20:38

Będzie jeszcze więcej szczególnie na 40, 11 i 20 jak nie będzie wolnych świąt Wielkanocnych...

Podawacz kartona
@Obserwator 05.02.2018 21:34

Przeciez na Swieta mamy tydzien laby cala fabryka stoi. Ciekawe jakie podwyzki beda w maju i ile osob potem odejdzie no ale zobaczymy.

Nudas
@Podawacz kartona 03.03.2018 12:59

Podwyżki? Te 30% to rozdają sobie na górze w biurze bo mają zatrudnić ok.40 specjalistów do biura a na nową halę wezmąludzi ze starej ... Premia kwartalna 250brutto za niechorowanie co to jest?

Podawacz kartona
@Nudas 05.03.2018 00:52

Premia roczna w przyszłym roku zlikwidowana. Ale za to bedzie podzielona na kwartały a ten vo szybko bierze to dwa razy bierze- jakie 250 zł ?! nie umiesz liczyc bedzie znacznie wiecej wszystko zalezy od ilosci scrapa wydajnosci itp.może nawet wyjsc 8-9 stowek na kwartał....

Lidia

Do warszawskiego oddziału BASF Polska poszukiwany jest student/ka na stanowisko asystent/ka ds. zakupów. Osoba pełniąca tę funkcję w firmie będzie odpowiedzialna za bieżące wsparcie kupców w realizacji codziennych zadań i np. wyszukiwanie i identyfikowanie potencjalnych kontrahentów. Pracodawca oferuje współpracę w oparciu o umowę zlecenie. Czy istnieje realna szansa w późniejszym czasie na zmianę formy zatrudnienia na umowę o pracę? Zachęcam do wypowiedzi na ten temat.

@Lidia 24.02.2018 19:41

Jeżeli ktoś oferuje współpracę w oparciu o umowę zlecenie to nie jest to pracodawca tylko zleceniodawca. Ale jeżeli to jest stanowisko w firmie, osoba pełniąca tę funkcję będzie miała określone miejsce pracy, godziny pracy, przełożonych etc to będzie istniał stosunek pracy a nie umowa zlecenie i wobec powyższego trzeba jak najszybciej zawiadomić Państwową Inspekcję Pracy żeby nałożyli słone mandaty oraz podać firmę do sądu o ustanowienie stosunku pracy.

LD

Ciekawe co się dzieje u nas na LD że tak ludzie chcą uciekać ?:D:D:D

Lidia

@Dyro, zapoznaję się z treścią komentarzy dodawanych przez użytkowników tego forum. Może kwestie, które poruszam tutaj się powtarzają, ale warto aktualizować informacje na temat BASF Polska, aby były rzetelnym źródłem dla tych osób, które interesują się tą firmą pod kątem zatrudnienia.

Robie tu.

Trzymajcie sie z daleka od tej firmy. Wyrzucaja ludzi za to ze ktos sie komus nie spodoba, nie waznie czy slusznie czy nie, wazne ze byl anonimowy donos. Tylko czekac az beda pozywani do sadu. Kierownicy bez doswiadczenia, po szkolach zawodowych. Ogolnie buractwo.

zainteresowany
@Robie tu. 09.02.2018 19:40

coś więcej na ten temat?

@Robie tu. 09.02.2018 19:40

Ciekawe co na to ta gruba berta z HRu? Jej zdaniem BASF to super hiper megawypierdziasta firma gdzie wszyscy się szanują i kochają ;-)

On
@Dyro 09.02.2018 22:06

Zarabia dużo to i utożsamia sie... porażka

@Robie tu. 09.02.2018 19:40

W firmie rzeczywiscie zle sie dzieje, jest zarzadzana z poziomu linijek w excelu - fakt. Natomiast mobingu to jeszcze tu nie widzialem, a pracuje ladnych pare lat. Nie wiem kto szerzy takie bzdury i w jakim celu.

@Pracownik 11.02.2018 17:24

Mobing to pojęcie, które weszło do polskiego kodeksu pracy w 2004 w celu dostosowania standardów pracy w PL do unijnych. Trudne do zdefiniowania i bardzo na korzyść wyzyskiwaczy yyyyyyy znaczy się pracodawców ;-) Na mobing składa się wiele czynników i są one w razie rozprawy sądowej trudne do udowodnienia. Możesz paść ofiarą mobingu i nawet o tym nie wiedzieć. Jeżeli ktokolwiek do Ciebie w miejscu pracy mówi podniesionym czy zastraszającym tonem, przełożony daje Ci jakieś sprzeczne obowiązki do wykonywania, musisz robisz więcej pracy niż Twój kolega, ochrona zakładu nieprzyjemnie Cię kontroluje przy wyjściu etc to też wszystko są elementy mobingu.

@Dyro 11.02.2018 19:07

Tak jak piszesz, jest ciezkie do zdefiniowania. Dlatego wiec jesli pracownik otrzymuje polecenie to mysli ze jest mobingowany. Powtorze, firma jest zle zarzadzana i daje poczucie nierownego traktowania. Natomiast mobingu tu nie ma. Napisze wiecej, nigdy nie spotkalem sie z tak poblazliwym wrecz nielogicznym traktowaniem pracownikow. Dlugosc przerw nie jest weryfikowana, kawy, wyjscia na papierosa, kompletnie poza kontrola. Niektorzy sciemniaja po 8 godzin zupelnie bezkarnie. Nie spotkalem sie z czyms takim nigdy wczesniej. No i oczywiscie znajda sie tacy, ktorym sie odmowi urlopu i to juz jest mobing :)

Zostaw opinię o BASF Polska - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BASF Polska