Opinie o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

dorobkiewicz

Witam. Czy jest możliwość zatrudnienia się na zasilaka tylko na noc?

Jerzyk
@dorobkiewicz

Ciężko Ci pojechać i porozmawiać z kierownictwem w tej sprawie?

Jestem zainteresowany praca w tej firmie, a jak wyglada sytuacja na zahezdni na ul. Klementowickiej i ul. Plochocinskiej?

Jerzyk
@Zainteresowany

Wysil się trochę i poczytaj komentarze poniżej, a wnioski sam wyciagniesz.

Mzzz

Jeszcze trochę a będą jeździli za minimalną krajową, straszna nędza

ktoś

po rozmowie niestety nikt nie raczy poinformowac o wyniku rozmowy. wszystko ładnie, pięknie damy znać i to by było na tyle. Hello, firmy już ww tej chwili informują o wynikach rozmów, może byłoby warto zaktualizować swoje podejście do kandydatów,

@ktoś

Ja mialem niedawno rozmowe i odrazu mi powiedzieli ze mnir chcą

mjhngbf
@ktoś

zawsze tak jest że polak jak nie chcce to nic nie mówi i unika kontaktu jak ognia bo boi się powiedzieć prosto w oczy - uszy. bo polak to ... wiadomo wielka gęba ale jak co do czego przyjdzie to ucieka...

@mjhngbf

Opisz problem blizej

@Nowy

Bo teraz to już byle kogo biora nie podniecaj się tak mocno

@SCORPIO

Nie podszywaj się pod kogoś innego.

Kierowca Autobusu

No co by tu napisać. Rozmowa była, myślę że nawet nieźle przeprowadzona. Kobieta nie miała parcia na szkła, pytania raczej standardowe. Brakowało mi konkretnego określenia zarobków tylko od do. Dostałem nawet czas na zastanowienie po rozmowie. Nie było jak tu piszą że zaraz głupiemu podsuwają umowę. Zostałem poinformowany o wszystkich warunkach umowy i mogłem w sumie zastanawiać się do woli, ale że byłem zdecydowany to na drugi dzień podpisywałem ją razem z innymi osobami.

Raczej standardowe pytania. Dlaczego? Czy jest pan gotowy na system dwuzmianowy i wczesne wstawanie w razie czego (oddział Tczew nie ma nocnych) Czy jest pan dyspozycyjny? Ile lat pan ma prawo jazdy? Chyba wszystko.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Toruń
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Handlowiec
Doeko Group Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. umów
ONDE S.A.
logo firmy Młodszy Projektant/-tka OZE
Green Capital S.A.

Czesc zamierzam zatrudnic sie w tej oto firmie i moje pytanie moze byc zaskakujace ale.Czy w firmie wystepuje zjawisko MOBINGU dotykajacego pracownikow nizszego szczebla?

Pracujący
@Zainteresowany

Jeśli chodzi o zjawisko mobbingu to się nie spotkałem. Dyspozytorzy są różni ale do kogo bym nie poszedł zawsze pomoc dostslem. Najlepiej dobrze żyć różnie bywa. Atmosfera naprawdę fajna przez to że firma nie jest duża jak mza np. słyszałem od kierowców od nich że u nich właśnie tak to niestety wygląda

@Zainteresowany

Ja pracuje od kwietnia nie narzekam z planisami ok oraz wozy sprawne lepiej niz w mobilisie tylko kasy mało

Mati
@Marcin

A robiles przez Arriva?

Mirek
@Zainteresowany

Proszę zastanów się raz jeszcze nad zatrudnieniem się w tej firmie. Tyle masz opinii na tacy w internecie, tyle się tu wałkuję a Ty idziesz tam pracować?? Człowieku idź po rozum do głowy.

Miki
@Zainteresowany

Oczywiście że tak ale nie chce się rozpisywać bo nie ma to najmniejszego sensu.Wchodzisz , wychodzisz i (usunięte przez administratora) na ten cyrk????

Gandalf The Gray
@Zainteresowany

Ja też pracuje od kwietnia i przyszedłem tu już z wyrobioną opinia na mój temat przez człowieka z zewnątrz.Gosciu mówi o sobie (Pasterz) i jak na dobrego pasterza przystało znalazł też swoje owieczki w Arrivie.HaHaHa. Mało sraczki z radosci nie dostaną kiedy mam dzień pracujący.HaHaHa.

Yogii
@Zainteresowany

Jeżeli chodzi o Arriva Bus. Pracuję 7 lat (nie jestem kierowca) mobbingu przez ten czas nie zauważyłem,ale płace tragiczne. Kilkadziesiąt złotych ponad najniższą krajowa+niby jakaś premia,którą przez pól roku otrzymałem RAZ. Odradzam. Atmosfera ok,poza tematami zarobków.

Czy można temu zaradzić?

Czy ktoś z Panstwa czuwa nad bezpieczenstwem ludzi przewożonych autobusami Państwa firmy.Dzisiaj tj.19października br.autobus z Ciechicinka do Torunia g.16.51-spoźniony i do tego z awaria /popsute sprzegło/. Bylam świadkiem jak kierowca tlumaczyl sie do telefonu dlaczego jest opoźnienie - to skandal !!!! przecież wiedzieliście Panstwo o tym defekcie i nie wysłaliście nowego autobusu tylko pozwoliliscie kierowcy jechać- wstyd.Pieniadze bierzecie a jak dbacie o bezpieczeństwo pasaźerow.Źenada wstyd. Panie Kierowco dziekujemy że dowiozl nas PAN bezpiecznie na miejsce????

Witam, mam zamiar podjac prace w tej firmie i musze podjac decyzje. Prosze o rzetelne informacje jak wyglada atmosfera, czy da sie dogadac w sprawue ukladania grafiku, jak z wyplatami, ile srednio sie pracuje dziennie i w miesiacu.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

mikrus

w suahili

John

Tylko i wyłącznie!

Baggio

Witam, i jak wam się jeździ tymi nowymi pzegubowymi gazowcami?

@Baggio

Jedzi się dobrze Ale to w końcu nowe Solaris główna nie robi. A co do firmy to przestańcie gadać pracuje pół roku i narzekać nie mam na co. Robiłem u nich prawo jazdy i żeby zarobić muszę z wolnego przyjść Ale co do reszty to żadnych problemów grafik dostosowywane pod mnie. Potrzebuje wolne dostaje. Ludzie sympatyczni. Jak potrzeba to pomogą. Tak że oprócz zarobków nie ma na co narzekać.tyle w temacie. I nie jestem podstawiony ani nic. Szczerą opinia

romek
@Zainteresowany

a jak z liniami mozna jezdzic jedną czy trzeba znac wszystkie ?

Odp
@romek

Jeździsz na wszystkich ale to akurat dobrze bo gdybyś miał jezdzic ciągle jedna to uwierz mi że szajby byś dostał

Podwyżka

W MZA podwyżki a u nas ? - płakać się chcę

alojzy
@Podwyżka

u nas tez pradu i gazu a i komorne tez w gore

Karol

Autobusy za szybko odjeżdżają przez to spóźniam się do pracy. (usunięte przez administratora)

Ryszard siemiński

13:20 kasy otwarte

Ryszard sieminski

13:11 kasy nieczynne

Ryszard siemiński

Dzisiaj 03.10.2019 w pks toruń przybyłem ok godz 12:30 aby wykupic bilet miesieczny kasy zamkniete zaden z telefonow na stronie internetowej nie działa. Telefony na dworcu rowniez . nie ma kogo sie zapytac o nic mam wrazenie ze bydynek nowy a obsługa to jeszcze komistyczna kto ma układ to sie dowie. Zapytalem pania siedząca w biurze veolia trawel kiedy kasy beda czynne odpowiedz nie wie. Po ok 15 min ta sama pani siedzi w biurze gada przez tel. Kom obciela mnie jakbym jej cos zrobił. Wyszedlem. Czekam pid drzwiami oczywiscie nie raczyla powiedzieć ze zakonczyla konwersacje. Wtedy ta sama pani jak juz wszedlem z laska poinformowala ze kasa bedzie otwarta od 13tej. Bardzo nie mila obsluga. Nie polecam . czas tu sie zatrzymał.

Kierowca Warszawa

Niestety firma nie należy do (usunięte przez administratora) Praca ciężka i wymagająca. Codzienne uzereranie się z pasazerem lub innymi kierowcami na drodze. Do tego marna płaca 2800 netto to jednak nie są pieniążki za które w tych czas da się przeżyć. Umowa jest tak zrobiona dziwnie niby o pracę itp. A wygląda jak zlecenie. Nie spotkałem się nigdze z takim czymś. Na dzień dobry dostajesz 21 brutto za godzinę pracy. Jak na warszawskie warunki niestety nie jest to dobra stawka bo netto wychodzi 18,50 zł. Do tego niestety firma nie płaci dodatków za pracę w święta itp. Masz gola stawkę plus dodatek za pracę w nocy lub nadgodziny. Premia jak premia albo ja masz albo nie. Tak jak już pisano na temat szkółki Arriva to niestety jest kilka osób które znam i zostały wyrolowane. Brak ludzi to w tej firmie norma. W tej chwili brakuje 100 osób na gazowce. Niestety firma szuka oszczędności i szuka jej u kierowców. Ale chyba zapomina o tym że to dzięki nam i temu że codziennie się poświęcamy. To ta firma jeszcze istnieje. Po kilku miesiącach pracy w tej firmie niestety żałuję że podjąłem z tą firmą współpracę. Na prawko wydałem 7,500 tysiąca plus egzaminy badania itp. A zarabiam gorsze. Do tego niestety trzeba nadmienić że ZTM kara za co może i czepia się o wszystko. I co gorsza brak jest toi toi. A jeśli są to należą do mza lub ogolno dostępne. Niestety nawet o tak podstawowa rzecz firma nie jest wstanie zadbać. Podsumowując jeśli lubisz tyrac jesteś zdeterminowany i nie masz co robić w domu nie masz życia prywatnego rodzinny ta praca jest dla ciebie. 2800 czeka ????. Pozdrawiam

Stokrotek

Ile można zarobić za nominał - mam prawo jazdy oraz badania itd

@Stokrotek

2400-2600 na rękę

Uuuuuu...

To marnie, baaaardzo marnie.....

@Uuuuuu...

już sam proces przyjmowania(nagarniania bo to inacej nie da sie okreslic) czy ''rekrutacji'' woła o pomstę do nieba, zakręcone dziewczęta z transportem, komunikacją nie mające NIC wspólnego, teraz pojawiło sie ogloszenie że na zmiany b i na weekendy szukają..a wiec na pierwsze juz JELENI co im za psie pieniadze(doslownie) pojadą(ba już jeżdza) znalezli..znajdą i na popołudnie(dobrze chociaż że to zaznaczają, przynajmniej tyle bo planista tutaj to niczym sie nie rozni od innych,czy z komuny czy z reszty firm krzaków ew. firm córek, mozecie sobie pisać co wam pasuje i tak zrobi jak chce)

Kodeks Prcay art. 138

Pracodawca nie może wg własnego widzi-misię interpretować pracy jako wykonywanej w ruchu ciąglym. Taka praca dotyczy przede wszystkim produkcji, gdzie jej nie można przerwać produkcji i musi służyc zaspokajania ludności (ustawodawca ma tutaj na myśli wprost: np. praca przy wielkim piecu, elektrociepłownia). Praca w komunikacji miejskiej nie spełnia przesłanek do wykonywania jej w ruchu ciągłym. Dla wielu może się to wydawać dziwne, ale tak jest, bo: czy komunikacja miejska musi funkcjonować w dni wolne od pracy? - oczywiście, że nie. Znamy przykłądy ograniczeń np. noworocznych, mamy tez do wyboru alternatywne źródła komunikacji (jak np. samochód, rowej, kolej, taxi itp.). Ktoś powie: ale przecież komunikacja miejska służy ludności i w dni wolne ktoś ma potrzebę jechac do znajomych. Tak, zgadza się. Ale identycznie rzecz się ma gdybyśmy w ten sam sposób interpretowali pracę lodziarni: oczywiste jest, że w niedzielę ludzie chcą na spacerze zjeść loda. Ale czy muszą? - nie. Dlatego interpretacja pracy w komunikacji miejskiej to nadużycie względem intencji kodeksu pracy i nie ma prawa do zastosowania w tym przypadku obejść obniżających należne wynagrodzenie. Praca w komunikacji miejskiej podlega wszelkim prawom związanym z czasem pracy przewidzianym w kodeksie, a wiec obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych lub pracę w święta. To że pracodawca próbuje obejść swoje obowiązki wynika z tego, że albo na siłę szuka oszczędności albo nie skalkulował odpowiednio stawki i brakuje mu teraz pieniędzy na kontrakcie. ZTM postanowił w przetargach wymóg zatrudnienia kierowców w oparciu o umowę o pracę, a to zwycięzca postępowania przetargowego ma obowiązek właściwej kalkulacji stawki, aby warunek zatrudnienia na umowę o pracę był spełniony równiez pod względem prawnym. Jak pracodawca ma odmienne zdanie - PIP mu to bez problemu wyjaśni. Jak się chce wygrać przetarg na siłę, to potem się szuka komu przyciąć, żeby zarobić, a najłatwiej szukać jeleni u pracowników. Puki co miejcie szanowni koledzy świadomość, że jak nie chca wam płacić to i tak będą musieli, a poniżej podstawy prawne: System pracy zmianowej – zasady Praca w ruchu ciągłym odbywa się na trzy zmiany. Oznacza to, że jedna ze zmian odbywa się w porze nocnej. W tym przypadku pracodawca musi zaznajomić się z prawem, które dokładnie określa, kto nie może wykonywać takiej pracy. Są to między innymi rodzice lub prawni opiekunowie dzieci do lat czterech (chyba że wyrażą na to zgodę), a także niepełnosprawni. Osobę, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, można zatrudnić w takim zakładzie tylko wtedy, jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę. Praca na tak zwane „nocki” nie może być także wykonywana przez kobiety w ciąży oraz pracowników młodocianych. W przypadku kobiet ciężarnych jest to kategorycznie zabronione, niezależnie od zgody lekarza. Praca zmianowa – przepisy Wszystkie przepisy dotyczące pracy w ruchu ciągłym są określone w 133. artykule Kodeksu Pracy. Zasady te jasno określają, że pracodawca musi zapewnić jednąwolną niedzielę każdemu pracownikowi w czterotygodniowym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu pracownicy mają zapewniony odpoczynek, a pracodawca musi o tym pamiętać przy tworzeniu grafiku pracy. Jeżeli to prawo nie zostało zapewnione, to pracownicy mogą ubiegać się o jego egzekwowanie, a pracodawca powinien być świadomy, że naruszenie go może powodować naliczenie wysokich kar przez Państwową Inspekcję Pracy. Dodatki za pracę zmianową Polskie prawo określa, że standardowy czas pracy ma wynosić 40 godzin tygodniowo. Tak samo jest w przypadku pracy w ruchu ciągłym. Zdarzają się jednak przypadki, że wymiar czasu pracy może być przedłużony maksymalnie do 43 godzin, ale tylko raz w danym okresie rozliczeniowym. W praktyce oznacza to, że w jednym dniu można przedłużyć zmianę do 12 godzin. Pracodawca musi w tym wypadku pamiętać, że za każdą z dodatkowych godzin płaci się wynagrodzenie powiększone o 100-procentowy dodatek. Praca powyżej 8 godzin dziennie nie jest w tym przypadku traktowana jako nadgodziny. Praca na nocną zmianę wiąże się także z koniecznością wypłaty dodatku nocnego.

@Kodeks Prcay art. 138

Wszystko ładnie i pięknie jest w prawie opisane.Ale jak zwykle jest "ale".Co dalej w tym temacie zrobić?Do sądu czy PIP?

Mario
@Kodeks Prcay art. 138

Jeśli się nie mylisz i faktycznie praca kierowcy autobusu nie może być w systemie pracy ciągłej to podpowiedź co dalej z tym robić bo prawda jest taka że tu swieta liczone są jako normalne dni robocze

@SCORPIO

Są związki to niech piszą do PIP

@Mario

Rozstrzyganie wątpliwości związanych z czasem pracy, w tym kierowców - Dodatek nr 9 do Ubezpieczeń i Prawa Pracy nr 9 (483) z dnia 1.05.2019 Systemy czasu pracy kierowców Kierowca może być zatrudniony w jednym z 5 systemów czasu pracy, które zostały uregulowane w ustawie o czasie pracy kierowców. Ustawodawca daje przewoźnikom wybór pomiędzy systemem: podstawowym (art. 11 ustawy), równoważnym (art. 15 ustawy), przerywanym (art. 16 ustawy), zadaniowym (art. 17 ustawy) i mieszanym, który łączy elementy przerywanego i równoważnego czasu pracy (art. 19 ustawy). Z uwagi na kompleksowe uregulowanie tej materii w ustawie o czasie pracy kierowców, nie można ich zatrudniać w systemach czasu pracy przewidzianych w Kodeksie pracy, których nie przewiduje ustawa. Wyklucza to możliwość stosowania do kierowców systemu weekendowego czasu pracy, podobnie skróconego tygodnia pracy czy systemu pracy w ruchu ciągłym, gdyż nie wynikają one z ustawy o czasie pracy kierowców, a problematyka systemów czasu pracy jest w niej uregulowana wyczerpująco. Wybór poszczególnych systemów czasu pracy kierowców zależy od rodzaju wykonywanego przewozu. Przydzielenie pracownikowi zadań, których wykonanie w normalnym czasie pracy nie jest obiektywnie możliwe jest równoznaczne z poleceniem świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych (por. wyrok SN z 4 sierpnia 1999 r., sygn. akt I PKN 181/99, OSNP 2000/22/810).

autsajder

No i co z tego wynika napisz może.

@autsajder

Przecież wszystko jest jasno opisane nie ma co wyjaśniać.niw mogą zatrudniać w systemie pracy xiąggłwj o muszą płacić extra za dni świąteczne.

Albert
@Kodeks Prcay art. 138

Praca w komunikacji jest praca wg ustawy o czasie pracy kierowców i w większości w komunikacji miejskiej odbywa się na zasadzie równoważnego czasu pracy więc nie w ruchu ciągłym.

@Albert

Ale w Arriva jest w ruchu ciągłym.Tak sobie ułatwili nie płacenie za dni świąteczne.

Janusz

Czekałem (usunięte przez administratora) po dożynkach na autobus który miał być o 23:25 i wałek i przez to muszę spać na*****y na przystanku.

Pan

Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn

Arriva

Kodeks pracy mówi wprost, że pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości (art. 18(3c) § 1 KP). Praca jednakowa to praca na tym samym stanowisku, z takim samym zakresem obowiązków, natomiast prace o jednakowej wartości to prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych oraz porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku To co, może zaczniemy coś robić z tymi śmiesznymi stawkami???

autsajder
@Arriva

Jest jeszcze takie coś jak doświadczenie zawodowe,trudno porównywać starego doświadczonego kierowcę z młodym po akademii pana kleksa,dajcie spokój.

Odp
@autsajder

Tylko że prawo mówi o 2 jednakowych stanowiskach i osobach wykonujach ta samą pracę, bez względu na doświadczenie dlatego że wykonujesz prace identyczna niż doświadczony.

Zostaw merytoryczną opinię o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 100, z czego 23 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Kandydaci do pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.