Opinie o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

Bartolini

I petycja nic nie dała jak to wszystko się uspokoi trzeba spadać lipna tą firmą kibli na krańcach nie ma mało płacą i jeszcze jako jedyni obniżyli

Alonso
@Bartolini

Arriva ma w szachu akademików z glajtem na 2 lata to co się dziwisz. Inna sprawa że Mza i mobilis zawiesili do odwołania rekrutacje.

Caty
@Bartolini

Bo ta firma realizuje swoje cele biznesowe i cele zarządu kosztem pracownika

Profesurek

Jestem ciekaw czego się nauczę od kolegów z turystyki zdegradowanych teraz do stawania przy każdej latarni.

Kiero z doświadczeniem
@Profesurek

Może tego, że dobrze pracować na podstawie umowy o pracę i dostawać stałą pensję, a nie diety, premie i pod stołem, bo jak przyjdzie kryzys albo złamana noga to zostajesz z niczym.

@Profesurek

Jak to czego ? Ci "panowie kierowcy" dobrze bajerują co atrakcyjniejsze turystki :)

El Tomek Fernando
@Profesurek

Nauczysz się jeździć jak Pan Kierowca, a nie jak jakiś akademik który pół miasta solarisem rozwali zanim pierwsza wypłatę weźmie.

Gizmo

Czy można przyjść z wolnego w Arrivie na Estrady ?

@Gizmo

A do planisty trudno zadzwonić lub dyspozytora

Drodzy pracownicy ariwy. Nie podpisujcie aneksu do umowy. Wówczas prawo jazdy będzie mieli za darmo ponieważ stosunek pracy ustanie z winy pracodawcy. Proponuję tag że złożyć się na prawnika który wykona wam opinie prawną.

Kierowca Autobusu

No co by tu napisać. Rozmowa była, myślę że nawet nieźle przeprowadzona. Kobieta nie miała parcia na szkła, pytania raczej standardowe. Brakowało mi konkretnego określenia zarobków tylko od do. Dostałem nawet czas na zastanowienie po rozmowie. Nie było jak tu piszą że zaraz głupiemu podsuwają umowę. Zostałem poinformowany o wszystkich warunkach umowy i mogłem w sumie zastanawiać się do woli, ale że byłem zdecydowany to na drugi dzień podpisywałem ją razem z innymi osobami.

Raczej standardowe pytania. Dlaczego? Czy jest pan gotowy na system dwuzmianowy i wczesne wstawanie w razie czego (oddział Tczew nie ma nocnych) Czy jest pan dyspozycyjny? Ile lat pan ma prawo jazdy? Chyba wszystko.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Toruń
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
logo firmy Doradca Klienta Biznesowego
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Księgowy – Kierownik Działu Finansowo-Księgowego
TIOMAN Sp. z o.o. Sp.k.
Abi

MZA wznowiło rekrutację ciekawe kto będzie jezdzil jak odejdą i z wolnego nikt nie będzie chciał przyjść bo pieniędzy i tak nie dostaną.... Za pracę z wolnego przynajmniej teraz

Poinformowany

Aby zrobić skalę proponuje to udostępniać we wszystkich mediach.

Bartolini

Proponuję na fb to wrzucić jak ktoś jest na tej grupie kierowcy Arriva Warszawa

Davo

Nie polecam tego. To będzie podstawa do zwolnienia dyscyplinarnego. Natomiast jest pewna forma protestu. Nazywa się wioski strajk. Robimy wszystko dokładnie, i raz jeszcze dokładniej i znowu dokładniej.

Fagas

A czy autobusy mają jakąś listę kontrolną przed wyjazdem. Czy ktoś na takiej liście kontrolnej się podpisuje? Wszystko robimy jak zwykle tylko ze wolniej.

SCORPIO

Powaliło ich.Obniżka o 10 %.Idę na zwolnienie,niech jeżdżą sami.18.90 brutto pogieło ich chyba że ktoś będzie jeździł za takie pieniądze w tych warunkach.

@SCORPIO

No to pewnie będą masowe zwolnienia lekarskie...

Ee

Ja dostałem smsa że o 20 procent

@Ee

Kiedy dostałeś takie info?

@SCORPIO

Teraz to oni wiedzą że nie mamy wyjścia bo arriva jest chyba jedyna firma w Warszawie która zatrudnia pracowników i na tym korzystają łatają dziury za autobusy międzymiastowe na których nie zarabiają naszym kosztem... Taka jest niestety prawda

@Abi

Jeszcze tak myślą ale jak Ci co teraz przyszli zobaczą za ile będą pracować to myślę że szybko poodchodzą.

aertek
@SCORPIO

zarząd też sobie obniżył, zapytajcie ich, heheh

@Abi

Jedyną?! ;) Dobrze że wątpisz w to co piszesz i używasz wyrażenia: "chyba" ;)

@ja

:) Czas chyba będzie niedługo jednak realnie, wyjeżdżać za Płocho, Klemę oraz Estrady... Ciekawe czasy idą ;) Trzymajcie się!

@Alfred.

To napisz kto zatrudnia bo z tego co wiem MZA nie, jakoś ogłoszeń nie widac

novy
@Abi

Na stronie MZA jest ogłoszenie o rekrutacji ,Mobilis też szuka kierowców trzeba wejść na stronę przewoźnika

@Abi

Czy w Stolicy poza arrivą oraz MZA nie ma innych przewoźników? Popytaj Wujka Google, lub zajrzyj na strony FB innych przewoźników. Mam cię za rączkę prowadzić, sam nie umiesz znaleźć?! Bez przegięcia!

Mnie pasi
@SCORPIO

Jeśli jest taka potrzeba to ja mogę pracować za 50 % obecnej stawki ( aby była tylko praca ) .

@Mnie pasi

Ja też do żadnego strajku się nie przyłączę, w tych czasach każdy grosz się liczy. Cieszę się że mam pracę.

nick
@Tomek

Wcale mnie to nie dziwi - normalnie pracowaliście za jałmużnę, to w kryzysie możecie nawet płacić za to że pracujecie. Albo ma się jaja, albo nie! - a w ABTP to chyba same dziewczynki....

@SCORPIO

A skąd ty wynalazłeś to info o extra kasie.?? Są tylko takie podpunkty. 1. W obszarze warunków i trybu wykonywania pracy, dopuszcza się: a) Obniżenie wymiaru czasu pracy o 20% z proporcjonalnym obniżeniem wynagrodzenia. b) Obniżenie wynagrodzenia o 10% z zachowaniem wymiaru etatu. c) Przestój ekonomicznyJeden pracownik w danym czasie może być objęty tylko jednym z wyżej wymienionych rozwiązań, jednak rozwiązania te można stosować wymiennie, w zależności od sytuacji i potrzeb spółki.

Sprawiedliwy
@Mnie pasi

To może od razu za darmo pracuj. Ja chodzę do pracy dla pieniędzy, a nie przyjemności. Jesli tych pieniędzy nie ma, to i jedzenia sobie nie kupię, więc wolę głodny siedzieć w domu, bo za kółkiem mogę spowodować wypadek :-/ Przez takie opinie właśnie pracodawcy zaczną wykorzytystywać obecną sytuację do obniżek wynagrodzeń za tą samą pracę i boję się do powrotu do głodowych stawek.

@Mnie pasi

Czy ty tak naprawdę. Żadna z firm komunikacji miejskiej w Warszawie nie obniżyła stawek. Tylko Arriva, to daje do myślenia. Opisane warunki w Komunikacie dla pracowników nie mogą zostać zrealizowane. Ze wzgłdu na naruszenia prawne. W tej sytuacji zanim coś napiszesz zastanów się, bo w kieszeni nóż się otwiera. Tu jest wypowiedź prawnika. https://tvn24.pl/polska/koronawirus-raport-doktor-lukasz-bernatowicz-odpowiada-na-wasze-pytania-program-z-11-kwietnia-4552542

Olo
@Sprawiedliwy

Dotknąłeś właśnie sedna sprawy. Firma-wydmuszka, postanowiła właśnie jako pierwsza "zarobić" na strachu. Idę o zakład, że następna będzie ta z kilku panien...Cięcia płac niby przez złą sytuację... Przecież ZTM tak samo będzie płacił jak płacił! Tylko tak, jak się wygrywa przetarg "za wszelką" cenę a nie za rentowną, to potem dokręca się śrubę, żeby tylko wyjść na swoje. A tak nawiasem mówiąc: ile ABTP zaoszczędziła na paliwie? - przecież paliwo drastycznie staniało, to gdzie te pieniądze się podziały?!

@Mario6202

Przeczytaj jeszcze raz i ze zrozumieniem. 21-10%=18.90 inaczej nie chce wyjść.Tak więc gdzie masz tą extra kasę?

@Ee

Nie prawda . Masz złe info 10% tylko . Zła kondycja w firmie stu tu tu . Rękawiczki pod wydział , jedna maseczka w razie w , Dzień po tym jak napisali o obniżce Dostaliamy czekolady

Kierownice Arriva od miesiąca

Faktycznie . Przepraszam . Małe przejęzyczenie ( dla dowcipnisiów - wiem co to znaczy przejęzyczył się ????)

@SCORPIO

To jest twoja wypowiedź a ja czytam i widzę co piszesz. " 20 %To obniżenie wymiaru godzin. Ale jest też dobra wiadomość,przechodzimy na równoważny system pracy a to wiąże się z tym że będą płacili extra za święta i niedzielę oraz soboty." Pytam, kto ci naopowiadał o płaceniu extra za Święta, Niedziele etc. Mam dla ciebie złą wiadomość, rozpowszechniasz bzdury. Prawnicy wyraźnie się wypowiadają - może nastąpić Obniżenie stawki godzinowej ale nie wolno skracać czasu pracy.

@Mario6202

W systemie równoważny płac się extra za soboty niedzielę i święta w systemie pracy ciągłej nie płaci się za te dni extra.Tak właśnie obeszli obowiązek płacenia za te dni.Zajrzyj sobie do kodeksu a później obrażaj.

@Mario6202

SCORPIO a może złapiemy kontakt poza Go Work? Na dobry początek masz mój email(usunięte przez administratora) rozmawiałem dziś w nocy z " chłopakami", będę dziś dzwonił do prawnika i chcę napisać pismo do Zarządu Arriwa. Później trzeba zebrać podpisy od kierowców. Nie podoba mi się też wiadomość o tym, że na " szybko " został wybrany Przewodniczący Związków. Którego nie było prawie rok a ludzie płacą składki. Odezwij się wymienimy się numerami telefonów.

@Abi

Mobilis pisze ogłoszenia :) Arriva podobno już nie zatrudnia.

@Kierowiec Arriva aż miesiąc

a ja nie dostałem czekolady :( cały kwiecień jeżdżę na B i nie bywam w dzień w biurze !!! Idę do Kielaka niech daje czekoladę :)

Ary
@Tomek

A tak wygląda wpis urzędnika arrivy albo kapusta

To niech sobie zarzad obniży pensje

Do braci moskali
@Mnie pasi

Idź to powiedz zarządowi. Dostaniesz medal!

Co na to Kodeks pracy?

W przypadku gdy nowe zasady są mniej korzystne dla pracownika od dotychczasowych, wówczas zmiana warunków wynagradzania wymaga: -wręczenia pracownikowi wypowiedzenia zmieniającego albo - zawarcia porozumienia zmieniającego. Wypowiedzenie zmieniające. Pracodawca chcący zmienić wysokość wynagrodzenia, którego stawka została określona w umowie o pracę, regulaminie wynagradzania lub układzie zbiorowym pracy, powinien wręczyć wszystkim pracownikom, których zmiany dotyczą, wypowiedzenia zmieniające. Pracodawcy muszą pamiętać, że nie tylko zmiana wysokości wynagrodzenia wymaga wypowiedzenia. Także w przypadku gdy zasady wypłacania wynagrodzenia zmieniają się na mniej korzystne, pracodawca musi wręczyć pracownikom wypowiedzenia zmieniające. Wypowiedzenie uważa się za dokonane wówczas, gdy pracownikowi zaproponowano nowe warunki na piśmie.Wypowiedzenie zmieniające warunki umowy, bez konkretnego wskazania proponowanych nowych warunków, będzie stanowiło naruszenie art. 42 § 2. Brak wyraźnego oświadczenia o odmowie zaproponowanych warunków oznacza, że pracownik warunki te przyjmuje. Wówczas po upływie okresu wypowiedzenia pracownik powinien podjąć pracę na nowych warunkach. Jeżeli natomiast pracownik odmówi podjęcia pracy na nowych warunkach, oznacza to, że z upływem pełnego okresu wypowiedzenia stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu. Rozwiązanie? Nie podpisywać zgody na zmianę warunków, wtedy umowa wygasa. I co, wszystkim pozwolą odejść?

Dobra robota
@Co na to Kodeks pracy?

Nie dajcie się zmanipulować. Nie podpisujcie nowych umów. Popieram opinie powyżej. Tylko w jedności i solidarności obronicie swoje prawo wynagrodzenia i prawo do godnego życia.

Fytrek
@Co na to Kodeks pracy?

A jak wam nie dadzą zmiany warunków zatrudnienia a zmniejszą wynagrodzenia to macie 3 lata aby w sadzie dochodzić swoich praw.

Oddzial na Estrady pieknie zalatwil pracownikow, wywalil ich do akwarium i dodatkowo postawil osobne toi toie dla kierowcow. W tym akwarium nawet nie ma dostepu do bierzacej wody. Poprostu skandal jak traktuja ludzi ktorzy zarabiaja na nich

Fog

Cała arriva

Bronka z daleko od szosy

Proszę pisać kto ile dostał na święta

Włoch z Rumi
@Bronka z daleko od szosy

Ja nic bo jestem z konkurencji - panienki

Kacper

Naprawdę obniżyli wam stawkę do 18,90 brutto? Jak tak to śmiech na sali, że ktoś tu jeszcze chce jeździć. Ciapaty z zielonym plecakiem z żarciem więcej zarobi od was, a odpowiedzialności nie ma co porównywać. Szanujcie się mordeczki dosyć pomiatania kierowcami w tej bandyckiej firmie

Lukasz
@Kacper

Witaj . I sam widzisz jest Ty twierdzisz że to bandycka firma . Poczytaj niżej . Wielu twierdzi ze życie odda za tą firmę . Nie mam pojęcia co ich skłania do takich desperackich celów . Może to chęć utrzymani rodziny - ale jest wiele innych zawodów które zapewnia byt . Nie koniecznie musi to być Arriva . Tym bardziej nie chcą związków zawodowych . One w jakimś stopniu by powstrzymały obniżkę wynagrodzenia . Poprawiły jakość pracy .

Kierman
@Lukasz

Arriva od zawsze uprawiała manipulacje psychiczną pracowników, obiecując lepsze warunki, tylko trzeba być lojalnym, i oddanym pracownikiem a nagroda nadejdzie...przez rok czasu mojej pracy się tego nie doczekałem, obiecali "podwyżki" na 21 brutto, po przepracowaniu 2 lat, a teraz patrzę że bez niczego im to zabrali, de facto owa "podwyżka" to 40gr BRUTTO w porównaniu do stawki podstawowej jaka obowiązywała na początku tzn 18.50 brutto/h, śmiech na sali...ale w firmie od początku było kilku "patriotów" i oni za darmo nawet będą jeździć, bo są tak zmanipulowani...i ci właśnie ludzie są dla arrivy cenni, bo zarząd ma oddanych lojalnych pracowników, którzy byli, są i będą, niestety kosztem ludzi którzy się szanują i wymagają czegoś więcej za taka robotę, niż jalmuzna.

Lukasz
@Kierman

Witaj. To wszystko prawda co mówisz. Wnioskuje z tego ze jesteś po Akademi Arriva ? Ale mniejsza o to czy tak czy nie. Potrzeba ludzi chętnych do założenia , poparcia związków zawodowych . Jeśli były by związki w tych czasach zastanowili by się dwa razy zanim by obniżyli stawki . Związki zawodowe maja więcej przywilejów niż nie którym się wydaje . Tak . Wiąże się to z płaceniem składek . Ale to nie prawdą jest iż zarząd ma z tego korzyści. Sà to wybrani , oddelegowani ludzie do stosowania pism , rozmów o podwyżki , premie i obronę pracownika

Victoria
@Kacper

Zakładacie związki. Jedyna możliwość aby powstrzymać to co oni wyprawiają z pracownikami.

Kierman
@Lukasz

W życiu po akademii, na moje szczęście, jezdzilem u nich dwa i pół roku temu, wtedy byli coś koło roku na kontrakcie na plocho, i już wtedy były te manipulacje "o dobrej przyszłości", ogólnie mi pasowało wszystko prócz pieniędzy, na start by się wdrożyć ok, ale to wszystko, ewentualnie jak jest się emerytem żeby dorobić. Zawinelem (usunięte przez administratora) do Michalaka, po spotkaniu z zarządem i tych ich śmiesznych regułkach o podwyżkach, u Michalaka po czasie też zaczęło się sypać, i siedzę w mza i to póki co najlepszy wybór z możliwych, pomimo internetowego hejtu...najzabawniejsze jest to że arriva najezdza na Michalaka, Michalak na arrive a de facto jedna i druga firma ma sporo wspólnego jeśli chodzi o szacunek do pracownika

Troluś

Od jutra obowiązkowo kierowcy w maseczkach

Ile czasu mniej wiecej mija od terminu kiedy zdaje sie certyfikat ztm aby bylo spotkanie z pania Nina potem szkolenie BHP otrzymanie ubrania az do momentu kiedy usiadzie sie za kolko?

@Kandydat

Jak odwalisz szkolenie BHP to odpisujesz umowę i na następny dzień już jeździsz jako praktykant 10 dni a później już jeździsz sam..

@SCORPIO

A od czasu certyfikatu do podpisania umowy ile czasu mija?

@Kandydat

Max tydzień ja miałem w czwartek egzamin w poniedziałek do Niny i w środę BHP i podpisanie umowy razem z BHP a jeszcze w międzyczasie badania w piątek

@Abi

I wszystko na "szybciora" bo ludzi brakuje! Jest niezła rotacja. A potem, no cóż, zsyłka na Estrady ;)

900 już przekroczone.

@SCORPIO

A jak srednio szybko rosna te numery?

@Alfred.

Teraz to tak jest ale jak ja się przyjmowałem to estrady jeszcze nie było byłem na klemie bo tam największe braki wtedy były

500 w niecały rok.

@SCORPIO

Nieźle ;) Niedługo MZA lub inni ajenci będą za arrivę wyjeżdżać ;) Swoją drogą będą fajne "dziury" w numeracji służbowej. Zresztą, już są od dawna ;)

@Abi

Braki to były, są i będą.

Kosmita
@SCORPIO

900 to mój nr :) Powiem tak jestem tutaj kosmitom Na stawiałem się ze będę jeździł krótkimi autobusami Ale jak przyszedłem na szkolenie na Estrady i popatrzyłem na ludzi i na busy IV najnowsza genaracja Solarisow CNG to stwierdziłem ze sprubuje I chyba warto fajnie się nimi jeździ Są plusy i minusy zarówno pracy jak i autobusów Ale na razie to nie ma sensu się wypowiadać bo za krótko jestem obserwuje rozmawiam Na pewno pozytywem jest to ze chłopaki i dziewczyny wyjaśniają i jak mogą to pomogą Patroni są dobrzy miałem z 5 jazdy po wszystkich liniach i było oki i nastawić się właśnie trzeba na obeznanie linii.

BUKA
@Kosmita

Poważną robotę mordko robisz..tysiące pasażerów, oczy dookoła glowy itp pracuj, odkladaj, poważna robota=poważna zapłata.

@Alfred.

BHP zawsze jest raz w tygodniu....więc nie na "szybciora" to raz, a dwa to osoby szukające pracy nie będą czekać na zatrudnienie miesiąc np ;/.

@BUKA

"Poważna" zapłata ;)

@kierowca

Ciekawe że w innych firmach związanych z komunikacją miejską odbywa to się spokojnie i w normalnym tempie. Ale nie tutaj.

@Kosmita

Na początku będziesz miał w grafiku same rezerwy ;) Poznasz "wygodne i przestronne pomieszczenie dla kierowców, jasne z dużymi oknami";) We wspaniałej atmosferze Ci te 9 godzin upłynie ;)

@Alfred.

Ile twoim zdaniem trwa proces rekrutacji w "normalnej" firmie? W Arrivie +/- 2 lub 3 tygodnie. Etapy do przejścia to: 1. rozmowa rekrutacyjna, 2. odebranie podręczników i skierowań, 3. Certyfikat ZTM, 4. zrobienie medycyny pracy, 5. złożenie dokumentów do zatrudnienia do kadr, 5. szkolenie BHP = podpisanie umowy. Czas może się wydłużyć jeżeli coś po drodze się niespodziewanie wydarzy, np. ZTM jest zawsze w środy więc jak w najbliższą Ci nie pasuje to automatycznie masz +tydzień. Niech się zaczną wypowiadać tutaj ludzie, którzy wiedzą o czym mówią, a nie powtarzają w koło wojtek bełkot, który jest nie prawdą. Ścieżkę o której wyżej wspominam przeszedłem dokładnie w 2 tygodnie i 4 dni w lutym (w normalnym tempie) więc chyba mam świeże i poprawne informacje...

@kierowca

Czasami te procedury robione są w niekoniecznie tej podanej przez Ciebie kolejności, jest reż zminimalizowany czas oczekiwania na nie. Podczas BHP można złożyć dokumenty do kadr na przykład. Medycyna pracy zazwyczaj pod koniec tych wszystkich procedur a po oddaniu wyników badań do Kadr, podpisanie umowy.

Alfred.

Czy ty aby na pewno w arrivie pracujesz, czyżeś się z choinki urwał?! Jeszcze do późnej wiosny 2019 rzucali na te linie hybryda. No jasne, teraz im się upodobania zmieniły i zwykle na dodatki 178 rzucają Choć i na 176 się czasem trafi. Nie wiem gościu w jakim ty matriksie żyjesz i czy aby na pewno na Płocho. A nikt nie chce meblować? Czy ja mówiłem o jakiś meblach?

@Alfred.

Twoja wypowiedź świadczy o tym że nie pracujesz co najmniej od wiosny 2019.

@SCORPIO

I tu się bardzo mylisz gościu.

Abi

Wiem miałem że dwa razy na 516 hybrydę jak ja to nazywam powolniaka wiem czym to pachnie nawet o 23 dojeżdżasz spóźniony na szczęście rzadko kiedy mam 516 a zazwyczaj na tej Lini jeżdżą choć raz widziałem na 157 na dodatku to jest 1,5 kółka i raz na 103 to rzeczywiście przewalone na 103

@Alfred.

Sam się do tego przyznałeś.Jeśli nie wiesz to mamy już mocny początek 2020 a Ty wyjeżdżasz z tym co było prawie rok temu.Hybrydy jeżdżą przeważnie na 516 czasem na 176 i często stoją na rezerwie.Tak jak napisał kolega wcześniej.Poza tym hybrydą to trzeba się nauczyć jeździć.

kierowca z Estrady
@SCORPIO

No to nie jest nic dziwnego, jak Arriva objęła baze nie całe pół roku temu i ma tam do wygospodarowania 300 etatów + ma tez 2 inne bazy. Mam znajomego w kadrach i wiem że sytuacja wcale nie jest taka zła jak tu piszą. Prawda jest taka, że większość tu komentujących nie ma wcale pojęcia jaka jest sytuacja w firmie...

@kierowca z Estrady

Fakt akurat teraz są ludzie bo nie można z wolnego przyjść i jest po 7 osób na rezerwie bynajmniej na plochocinskiej tylko pytanie jak długo miesiąc może dwa i 3/4 z nich się wykruszy

Już dzwonią.

@kierowca z Estrady

dokładnie tak jest ! ciągła rekrutacja jest chyba tylko po to żeby nikt nie jeździł z wolnego przynajmniej ja tak to widzę. coraz mniej dostaję jazd z wolnego i zarobki są coraz słabsze :(

@Adam

ciągła rekrutacja jest po to żeby łatać dziury, które się tworzą ze zwolnionych. Jest to o wiele bardziej opłacalne finansowo niż dać podwyżki, taki system firm prywatnych ;)

@kierowca

Nie zwolnionych tylko tych którzy się zwolnili.Jeszcze ktoś pomyśli że Arriva zwalnia ludzi bo takie mają zajefajne warunki że mogą wybierać i przebierać.

Nie gadaj głupot że brak ubrań. Całe umundurowanie dostajesz, z tego co wiem to tylko kurtek i polarow narazie jest brak i maja byc moze w puzniejszym terminie a tak to wszystko dostajesz spodnie koszule krawat i bezrekawnik

@kierowca

Już brakuje ludzi ;) Nie tylko zapewne z powodu L4 i Koronawirusa. Ściągają ludzi na Płocho, ponieważ tam się zaczynają braki tworzyć. Czekam na rozwój sytuacji...

Mlody
@Alfred.

jaka zsyłka na Estrady ??? Najlepsza zajezdnia !! na Płochocinską to dopiero zsyłka :):):)

@Mlody

Czytać ze zrozumieniem potrafisz?! Potrafisz sklecić sobie w głowie literki i je poprawnie odczytać? Gdzie ja napisałem o Estrady?!

@SCORPIO

O czym ty mówisz . Jakie 10 dni . ???? Jak masz pojęcie o jeździe jedno kółko dziennie przez około 2-3 dni t.z 3 linie i do domu . Odchaczony . Ja tak miałem

Czy mowa o 9401 ?

Kierowiec Arriva od miesiąca
@Mlody

Kolego o czym ty mówisz ( ale oczywiście możesz mieć swoje zdanie ) Oczywiście zgadzam się z tym iż może dla niektórych to zła zajezdnia ale ...... W pracy nie szuka się kolegów . Ty masz wziąć klucze , zrobić robotę i iść do domu , rodziny . Nie przesiadywać godzinami na zajezdni . Czy wam o to chodzi ? Nie widzicie innej roboty ???? Co do zarządzania .(usunięte przez administratora) Kolegów czy koleżanek , a tym bardziej związków nie powinno być w pracy .

@Brak Solidarności

Nie pamiętam jest jeszcze 04 do tej pory miałem na 157 hybrydę i w epoce pandemii idealny autobus

@Kierowiec Arriva aż miesiąc

Takie właśnie chojraki co mają jakie takie pojęcie o jeździe tłuką później wozy hurtem .Poznać linię a poznać trasę to nie jest to samo.

Kierownice Arriva od miesiąca

Nie możemy się zgodzić na obniżanie stawek . Możemy powiedzieć nie. Postawili nas przed faktem dokonanym

Radzio

Nie dajcie się. Jak się zjednoczycie i solidarnie działali to zobaczą że nie można was lekceważyć. Trzymam kciuki! Nie dajcie się.

@Radzio

Jak mamy się nie dać jak 1/2 kierowców po Akademi . Starzy pracy maja Max rok czasu jazdy + kaganiec , Kolejna cześć kierowcy ( widziałem wpisy ) ze będą jeździć za każdą cenę bo każdy grosz się przyda . O czym ty mówisz

Sgk
@Brak Solidarności

Tylko razem dacie radę. Musicie się zjednoczyć i zacząć mówić o tym zarządowi. Was jest siła! Codzienne 24/07 365 dni! Codziennie! Nie dajcie się.

Franek
@Brak Solidarności

To wy jesteście elitą tej firmy, odwalacie kawał roboty, narażaniecie codziennie swoje zdrowie, bez was ta firma nie istnieje. Kierowcy do dzieła.

truck

To jest jedyne wyjście abyście mogli spokojnie pracować i utrzymać swoje rodziny. Aby wasze dzieci miały godne życie. Do dzieła !

TURYSTA

Zatrudniają kierowców z turystyki ale mają podobno ograniczoną liczbę miejsc, tyle podobno się zgłasza. Zastanawiam się czy do nich składac papiery.Gdzies trzeba sie zahaczyc poki co. A mzk juz nie przyjmuje nowych. Jaka zajezdnie polecacie? Na jakiej sa najlepsze warunki?

@TURYSTA

Dawaj na Estrady, przeguby i sa nowe maja przejechane dopiero okolo 40000, atmosfera super

@TURYSTA

Coś wierzyć mi się nie chce ze ztm robi egzaminy w tej sytuacji, i że Arriva zatrudnia nowych jak są cięcia Lini i brygad

novy
@Abi

Egzaminy w ZTM są zawieszone i nie wiadomo kiedy sie odbędą ,a co do zatrudnienia to zatrudniają po akademi bo jest podpisana umowa szkoleniowa.

@novy

Nie prawda. Ja przyszedłem z Turystyki kilka dni po twoim wpisie .

@Abi

Ani są przyjęcia bo z turystyki przyszło kilku moich kolegów ja teraz na patronacie . Teraz

Termizol

Z tymi zarobkami jest kiepsko :/ Ja jeszcze 4 miesiące zostanę i lecę do MZA.bo jakby nie patrzeć to 1000zł więcej jest za tą samą pracę,a to już jest bardzo duża różnica...

Arek
@Termizol

Brawo! Przy takiej rotacji "dziurach", czekamy kiedy MZA lub któryś z pozostałych ajentów wyjedzie za Arrivę na np: 157,516,Z21,176... Może być wesoło ;)

Termizol
@Arek

I pewnie do tego dojdzie. Narzekają,że wozy porozbijane,że przepały na paliwie,że opony zniszczone a to,że kierowcy nie ogarnięci itd.itp. Dali,by te 2-3zł.podwyżki i wtedy wilk był by syty i owca cała. Po tak prostym zabiegu jakim jest ta podwyżka mieliby stały skład który,by się wyszkolił do perfekcji i jeszcze by na tym zaoszczędzili pod wieloma względami. Ale cóż widocznie ciągle zbyt mała liczba osób się zwalnia żeby doszło do jakiegoś przełomu :) Myślę,że kiedyś ktoś to zrozumie,ale wtedy będzie już za późno...

@Arek

Podobno w walentynki na Płochocińskiej 4 brygady nie wyjechały

Bajkopisarz
@Abi

I po co takie bajki opowiadać? Arrivie nigdy nie zdarzyło się nie wyjechać brygady. Zawsze plan jest realizowany na 100%, za to często wyjeżdżała za MZA, Mobilis, a sczególnei za Michalczewskiego. Jak już tu nie pracujecie to po co bez przerwy komentujecie? Zajmijcie się swoją obecną robotą.

@Bajkopisarz

Akurat ja pracuje i wiem że 13 dzwonili jak na sraczke do wszystkich co mieli wolne a nawet 14 dzwonili i tak słyszałem bo akurat tego dnia mnie nie było... Druga sprawa pracuje ponad rok i nie pamiętam aby Arriva za kogoś wyjeżdżała podobno wcześniej to się zdarzało za Europa expres ale mnie jeszcze tam nie było

@Abi

Jak na razie Arriva wychodzi z planem, są dni że jest ciężko z ludźmi, ale plan jest wykonany. We wcześniejszych latach faktycznie jeździliśmy za innych przewoźników. Sam jeździłem za ITS 118, 152,178. Za Mobilis 204,211,334 Za EEC 163 Za MZA 731 Pewnie bylo tego więcej.

++Kiero++
@Termizol

Są "dziury" w Arrivie? Nie dawać kierowcom za dużej stawki. Wtedy będą zpaeidrlaać po 300 godzin i braki się uzupełnią.

Abi

Jestem ponad rok na Płochocinskiej i nie pamiętam aby arriva wyjeżdżała za tramwaj czy metro więc weź mi tu człowieku nie opowiadaj głupot za to często jak mam 157 widzę mza które jeździ za tramwaj...wiec chyba ciebie juz tu niema skoro tak piszesz

@Abi

To chyba na 1/365 etatu jeździsz. Jak trwoga to do Arrivy taka zasada jest w ZTM bo Arriva zawsze wyjeżdża. Nawet za PKS na L w Otwocku.

@Abi

(usunięte przez administratora) skoro jeżdżąc na 157 nie masz świadomości skąd ZTM wozy ściąga na Za Metro lub Za Tramwaj. 157 to też linia dawca na Zetki

@Laszlo

Nigdy nie widziałem autobusu arivy za tramwaj a skąd ty możesz wiedzieć co ja widziałem.... może zobaczę widzę że poziom rozmowy schodzi coraz niżej

wojt
@Laszlo

731? chyba coś ci się pomieszało, 731 to autobus na legionowo i tam tylko na tej linii 731 jeżdżą przeguby więc trudno w to uwierzyć, mógłbyś na porannych dodatkach na 723 bo tam są dwie brygady z 12 metrowcami ale tylko rano na dodatkach , zresztą jeśli chodzi o MZA to raczej szukali by zastępstwa w swoich 4 oddziałach a nie w firmie zewnętrznej

@wojt

A co ty masz jakis mechanizm wyparcia? Zamiast tak w necie wypisywać (usunięte przez administratora) to idź zapytaj starszego kolegi jak wygląda rzeczywistość. Jak nie ma co wyjechać bo MZA nawali, to nikt się nie przejmuje czy przegub czy solo. (usunięte przez administratora)

laszlo
@wojt

Mam rozumieć że Ty wiesz lepiej ode mnie na czym jeżdziłem i za kogo? Na 186 też są przeguby planowo i su12 za Mobilis też jezdziłem. Zasięgnij języka wśród kierownictwa to może Ci powiedzą lub papiery pokażą gdzie i kiedy wozy Arrivy jezdziły.

@++Kiero++

"dziury" są wszędzie. Nikt nie pracuje po 300h! Z tego co widzę mało kto tutaj komentujący pracuje wgl u tego przewoźnika....

olo

516 raz w tygodniu za tramwaj ponad 3lata pracy

@wojt

No i jak tam wojt. Ile dzisiaj brygad Mobo lata z MZA?

Taki gość
@Termizol

Właśnie biję się z myślami, czy nie przejść do MZA. Nie dość, że bazy w lepszych miejscach to jeszcze zarobki większe. Co prawda jak mówili na rozmowie to po 2 latach też w Arrivie ma niby wychodzić 3500 zł na rękę ale to dopiero po 2 latach. (usunięte przez administratora)

Nooo to już poleciałeś . Mza zwalnia . Przyjęć nie ma

@Kierowiec Arriva aż miesiąc

A ktoś napisał i ja to sprawdzałem jak się wejdzie na stronę MZA jest ogłoszenie i coś mi się wierzyć nie chce ze zwalnia jak 40% jest na l4 i nie zmniejszyli kursowania autobusów póki co chyba że coś wyjdzie za parę dni ale to by w ogóle się kupy nie trzymało jak galerie handlowe od 20 otwierają i fryzjerów

@Kierowiec Arriva aż miesiąc

A druga sprawa oni dostali 600 zł dodatku za pracę w pandemii a u nas - 10% taka to różnica

@Abi

Wiesz troszkę mam znajomych na w związkach zawodowych . Wyszło to od nich . Ale rozwiniesz wyszło to ze nie rozumieją podejścia spółki . Dalej brakuje ludzi , a oni zwalniają

@Bartolini

Jest strasznie duża rozpiętość tych premii . Sami nie wiedza za co to . Od 900 - 400z nie wiem czym to siw warunkuje. T. J uzależnione od staży czy co . Ale moim zdaniem nie jest to premia za covid

Czy to standard, że przychodzac na zmianę dowiaduje się że mam inną brygade i muszę czekać?

@Nowy

Nie. Nie jest to standard, zmiana może mieć związek z obecną sytuacją.

Kiero

No rzeczywiście, bo rezerwa polega na tym,żeby siedzieć na krześle przed TV, a nie po to żeby w razie czego rzucić Cię na zmiane.

Abi

Ja pojechałem na zmoanepo 2 dniach wolnego okazało się że zmienili rozkład i zmianę mam za 1,5h też nikt mnie nie raczył poinformować o zmianach Piotrek na l4 to niema komu tego w ryzach trzymać

Kiero

A skąd wiesz, że zmianę przydzielono Ci kilka dni wcześniej, a nie godzinę wcześniej bo ktoś dostał biegunki i nie przyszedł do roboty.

Alfre.
@Kiero

Żeś strzelił, jak łysy o kant kuli :) Moje dane były w karcie drogowej wydrukowane. Gość od którego brałem zmianę, też miał mieć rezerwę A, ale go w ostatniej chwili wezwali na tę linię. Więc przestań się mędrkować, bo ci to nie wychodzi i tylko się pogrążasz.

@Alfre.

A to uważasz, że jak się ma rezerwę to dostajesz pustą kartę i sobie wypełniasz sam wszystko :D Nie, pewnie dyspozytor zapisuje sobie na małej żółtej karteczce, że jeździłeś 157, a na koniec miesiąca wysyła do kadr żebys dostał za to wypłatę. Na pewno, absolutnie na pewno nie wprowadza tego do systemu.

@Kiero

Jak jeżdżę z rezerwy to zawsze w karcie skreślam tego który jest wpisany i wpisuję siebie :) Dyspozytor chyba nic nie robi (zresztą dokładnie nie wiem) logujesz się do SIL-a i i kasowników i w systemie jest że to ty jeździłeś :)

@Kiero

jeszcze nigdy nie siedziałem na krześle :):) raz udało mi się usiąść na kanapie ale musiałem sie usunąć bo kudłaty zaczął dziewuchę obmacywać :D zresztą po 5 minutach już miałem teczkę z papierami i szykowałem autobus :):):) często nawet nie docieram do zajezdni jak mam rezerwę tylko już w przeddzień mam info żeby jechać na zmianę na kraniec !

@Kiero

Słuchaj jak jedziesz na zmianę a masz wydrukowaną kartę z innymi nazwiskami gościa którego nie ma a jedziesz ty , zadasz nowej karty . Powinien dać ci sam bez gadania . (usunięte przez administratora)A jeśli nie po wielkiej wojnie skreślisz jego i wpisujesz siebie . Z reszta idzie twoja karta paliwowa , logujesz się swoim nr służbowym do SiL i.t.d Pani która to sprawdza już sobie z tym poradźi

Zostaw merytoryczną opinię o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 100, z czego 23 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Kandydaci do pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.