Opinie o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.
4 124 449 5 1
Milicjant

Nastaly lepsze czasy, zwolnił się ten gruby planista z Estrady, jak stał w korytarzu to przejścia nie bylo hahaha.

. Nowy wpis
@Milicjant

Szkoda ze taki mądry nie byłeś pocisnac mu osobiście. Ale tak to jest kozak w necie p... W świecie.

Pracujący Nowy wpis
@Milicjant

A po drugie on był bardzo spoko. Zawsze można było polegać na nim i grafik starał.sie ułożyć każdemu żeby mu pasował. Dlatego (usunięte przez administratora)

Milicjant Nowy wpis
@Pracujący

Nie osmieszaj sie Dominik i nie wymyslaj nie stworzonych historii na swoj temat - wieje przedszkolem :D Krzyz na droge.

Novy

Witam Chce się zapytać jak wygląda finansowanie prawa jazdy kategorii D przez firmę ARRIVA / o Warszawa i czy warto zawracać sobie głowę czy szukać u innych ewentualnych pracodawców.

Milicjant Nowy wpis
@Novy

Arriva stawia Ci kwity i kwalifikacje a w zamian masz zatrudnic sie na 24 miesiace i Ci potracaja z pensji jakies 150pln. Zarobki kicha, za nominal jakies 2500. Plus taki ze luzna atmosfera i idzie sie dogadac i kwity masz w kieszeni pozdro

Robert

To są (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) Objecuja stawki a inne zarobki wychodzą w praniu , wala na kase . Odpowiadać za pasażerów i wozy które nie mają ubezpieczen, jak ZTM do czegoś takiego dopuszcza. Nie polecam , tragedia. Chodzi oczywiście o oddział w Warszawie Płochocińska.

Jureczek
@Robert

No niby taki dramat i forum ogólno dostępne i można się tu wiele dowiedzieć i przejrzeć na oczy, a wczoraj na Targach Pracy na Plochocinskiej znowu tłum chętnych do pseudo szkółki Arrivy. Nie pomne o co biega z tymi chętnymi.

PZU
@Robert

Gdyby nie miały ubezpieczeń to by nie mogły jeździć po drogach publicznych.

Laszlo
@PZU

OC mają i AC pewnie też tylko zarząd twierdzi że AC nie wykupiono, stąd próby naciągania kierowców na pokrycie kosztów szkody.

PZU
@Laszlo

No i co w tym dziwnego? Nikt nie kupuje AC jak nie trzeba. W MZA też nie ma AC, radiowozy policyjne też nie mają AC. Mobilis albo Michalczewski mają AC bo auta nie sa ich tylko banku.

Michał

Właśnie wróciłem ze spotkania rekrutacyjnego w Elblągu. Mam stałą pracę, ale mam dużo wolnego czasu i szukam czegoś dodatkowego żeby w domu się nie nudzić. Ale do rzeczy. Na spotkania przyjechała przemiła Pani i to w sumie jedyny plus. Poprosiłem Panią o przerwanie spotkania po tym jak usłyszałem o stawkach za godz. A mianowicie 11.50 brutto. + dodatek nocny + premia. Śmiech na sali. Pozdrawiam Panią Agatę

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
S. W
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Masakra ceny biletów w kasie inne niż w internecie. Jeden stopień na minusie i już brak polaczenia. Dodzwonić się żeby zasięgnąć informacji!!! Nie ma opcji.

Olx

Widzieliście nowe ogłoszenia? Już chyba brak im pomysłów na „zachęcenie” ludzi do pracy u nich. Kto wymyśla takie treści: „Ho Ho Ho! Idą święta i wydatki ciągle rosną? Trzeba kupić prezenty, karpia… przydałaby się dodatkowa gotówka... Spraw Sobie świąteczny prezent!Złóż aplikację w formie CV!... Ostatnia Rekrutacja 2019 albo teksty Po wakacjach czas na zmiany” czekam tylko na oferty po nowym roku typu:” Zrób sobie noworoczny Prezent” Śmiech na sali z tym wymyślaniem przez nich coraz to nowych ogłoszeń. Nie wpadną przecież na pomysł, że gdyby płacili ludziom normalne pieniądze za tak odpowiedzialna pracę to nie musieli by się tak ośmieszać w swoich ogłoszeniach.

asx
@Olx

żenujące

Grupa Arriva jest na sprzedaż
Nazwa działu: Zarząd

@Po dniu otwartym, wiesz dlaczego? Można już poczytać w sieci, jak ta bańka mydlana pęka: (usunięte przez administratora) "Arriva group is for sale. It is no longer a hypothesis but a certainty. The Arriva group, owned by Deutsche Bahn, will soon be sold, as already suggested a few months ago. In ‘pole position’ there would be three hedge funds (although some sources wrote of five)." Kolejna zadłużona corpo co myślała że będzie mieć w Polsce kadrę niewolniczą za miskę ryżu. Skąd mają brać na pensje jak sami toną w długach? A tak niektórzy się zachwycali.... Jakie to szczęście pracować w Arriva! A tu: wydoić, wykręcić jak szmatę i wyrzucić w kąt. Stabilność zatrudnienia w Warszawie to tylko w MZA - reszta to praca bez perspektyw: koniec kontraktu albo ze kiepska sytuacja finansowa przewoźnika (patrzcie takie EEC, PKS, Warbus itp) to koniec roboty z dnia na dzień i pozamiatane. Nie dajcie się zachwycić obietnicami - patrzcie na fakty.

Jureczek
@Grupa Arriva jest na sprzedaż

Tak Panowie, dokładnie tak. Arriva to korporacja na glinianych nogach. Piękna otoczka, a w środku to co Kolega naświetlił. Jest już ponoć ponad 800 numerów służbowych, do obsługi warszawskiego przetargu potrzeba niecałe 400 (po 3 ludzi na jeden wóz, tak to jest liczone), no i gdzie te 800 osób, skoro nie są w stanie obsadzić wszystkich brygad. Liniowo jeżdzą już Dyspozytorzy, Instruktorzy NR i Menager. Telefony o przyjście z wolnego ciągle dzwonią, a przed nami okres świąteczno/noworoczny. Kierowców produkują, bo tak to można nazwać, obiecują złote góry i co??? Po 2-3 miesiącach kierowcy uciekają ze względu na finanse, świeży kierowca dostanie 2200 netto i pyta się kiedy druga część wypłaty??? Starzy kierowcy uciekaja to oczy im mydlą że dostaną stanowisko INR, a to pic na wodę. Młode (usunięte przez administratora) co dostały stanowisko INR/Dyspozytor/kierowca też już zaczynają się zawijać, bo obiecali przecież złote góry, tylko nadal ich nie widać. Z miesiąca na miesiąc atmosfera coraz gorsza, znowu zaczeli robić się ważni i ważniejsi, a pieniądze ciągle marne, jak mają być podwyżki, skoro ciągle i ciągle szkolą się następni i chcą jezdzić za tak marne stawki. Zasadniczo odradzam pracę w Arriva, a młodych, chętnych i napalonych na kurs i pracę kierowcy w Arriva przestrzegam przed wyzyskiem i proszę o przemyslenie nad alternatywnymi rozwiązaniami.

@Grupa Arriva jest na sprzedaż

EEC, PKS czy tym bardziej WARBUS(tyle że tu inna troche historia od 2 pierwszych wymienionych ''firm'') zrobiły swoje, prezesy zarobione do konca zycia.. jeszcze dzieci ustawią(juz ustawili) i wnuki, a że gamonie na nich orali.. to przecież nie ich wina.

Franca
@Nick

Wszędzie to samo, zmiana roboty tu nie pomoże, z deszczu pod rynnę, wszędzie (usunięte przez administratora) i kila,chcesz zarobić to rozkręc swój biznes anoz ci pozwolą się wzbogacić, na etacie jesteś wyrobnikiem czy to w arrivie czy mza czy mobilis,jeden syf,masz robić na pana i koniec,tu trzeba kilku pokoleń żeby zmienić świadomość mentalność narodu,Polak tak juz ma że jak chce coś więcej niż chleb że smalcem to musi orac od świtu do nocy w święta i każdy wolny weekend

Wypasiony
@Jureczek

Pozostaje tylko MZA - robota taka sama ole kasa o niebo lepsza

Tak2Nie4
@Grupa Arriva jest na sprzedaż

Jak na bankrutem to strasznie kasą szastają.Przcierz na Estrady wydali kupę kasy a w przeguby poszło pewnie dobrze ponad 100 mln.zł.

nik
@SCORPIO

Kasa banku, a bankowi trzeba teraz spłacać kosztem cięć na wszystkim żeby choć grosz zarobić na kontrakcie który jest niedoszacowany i wygrany po nierealnej do realizacji stawki - taki dumping.

@nik

Autobusy kupione za gotówkę.nie ma tak rozrośniętej biurokracji jak w MZA więc nie trzeba darmozjadów utrzymywać.Więc i stawka może być niższa.Zarobki fakt mogły by być lepsza ale nie ma tragedii.Pieniądze to nie wszystko co decyduje o wyborze pracy.

MONDEO
@SCORPIO

No, masz rację. Do pracy chodzi się po to żeby zarabiać tylko cieszyć się że możesz parobkować. Autobusy za gotówkę? - a kto jest właścicielem w dowodzie rejestracyjnym?

@MONDEO

Właścicielem jest Arriva,tak stoi w dowodzie rej.W widać że jesteś bardzo sfrustrowanym człowiekiem jeśli tylko kasa przesłania Ci oczy.Wszędzie jest pięknie tam gdzie nas nie ma. Ja wolę zarobić mniej ale mieć spokój w robocie.

Tak1Nie2
Tłusty brodaty dyspzytor!
@SCORPIO

Ja wolę zarobić więcej niż mniej bo po to idę do pracy prawdopodobnie większość ludzi wychodzi z tego samego załozenia-to nie frustracja! Nie pisz rzeczy których nie rozumiesz synku. (usunięte przez administratora)

@Tłusty brodaty dyspzytor!

Synka to sobie zrób traktorzysto.Całe życie kręcisz się w koło komina i nic poza tym nie widziałeś.Taka z ciebie drajwerka że pewnie do Legionowa na nawigacji musisz jechać. Swoim postem usowodniłeś że kasa tyko kasa bez względu na wszyskto.MZA pewnie życie Ci uratowało,bez tego to pewnie dalej byś obrabiał ojowiznę na jakiejś wsi pod Nasielskiem czy innym Łochowie.

Arriva for sale
@SCORPIO

Na Płochocińskiej. A pozostałe? Sfrustrowanym można być jak się widzi, że tą sama robotę u sąsiada wykonasz za 30% więcej. A jak tobie kasa nie jest potrzebna, kręci cię jak pracujesz w wolontariacie i wystarczy ci zamiast pensji koszula z logo Arriva i wpis na Fb przy nowym Solarisie CNG - twój wybór. Zrozum - jeden lubi jadać rurki z kremem, drugi jak mu nogi śmierdzą.

Tłusty brodaty dyspzytor!
@SCORPIO

A powiedz mi synku co mnie obchodzi jak ty świat postrzegasz . Twoje myśli na mój temat nie wspominając już o zdaniu są mi zupełnie obojętne nie wysilaj się tak mocno bo ci żyłka pęknie:) Frustracie @SCORPIO

Anty @SCORPIO
@SCORPIO

Od jakiegoś czasu obserwuje niektóre twoje wpisy i wytykanie ludziom braku myślenia twoimi kryteriami. @SCORPIO lubi przychodzić do pracy i głaskać się po genitaliach z przyjaciółmi z pracy nie rozumiejąc tego że ludzie o których tak negatywnie się wypowiada już dawno wyszli z piaskownicy i traktują pracę jako pracę a nie dobra zabawę w kumplostwo. Wyrobił sobie umiejętność rzucania kamieniami w ludzi zza muru tyle możesz internetowy hejterze. Najlepiej będzie jak staniesz oko w oko z tym do kogo masz jakieś wąty i powiesz prosto w twarz. :)Tego nie zrobisz:) za CIENKI jestes

@Anty @SCORPIO

Jakieś delikatne zboczenie u krytyków,albo opowieści o sexie lub o ganitaliach.Wszystko wam się kojarzy z jednym.Wracając do meritum,tyrajcie w kołchozie dalej jeśli lubicie.Ja w przeciwieństwie do was widzę minusy w firmie w której jestem i piszę o tym,nie idealizuje jej jak wy wasze.jak wcześniej napisałem wszędzie jest pięknie tam gdzie nas nie ma.W TW już jest rewolucja z grafikami ciekawe jak będziecie piali z zachwytu jak dojdzie to i do was.I tak jak napisałem spokój w robocie jest najważniejszy.A to akurat w tej firmie jest.

Święta tuż tuż
Nazwa działu: Produkcja

Czy firma szykuję jakieś extra pieniążki na święta ?

@Święta tuż tuż

Szykuje, oczywiście dla prezesa i całego kierownictwa. Kierowcy dostaną talerze że sledziami i ciasto. Jak w wigilię przyjedziesz na 4 rano to stoły będą uginaly się od dobrodziejstw na plastikowych talerzach. Natomiast twoje konto będzie nadal puste.

@SCORPIO

Skończcie pisać głupoty(usunięte przez administratora)

Arriva for sale
@@SCORPIO

(...)donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła [publikacja 21.10.2019] 19.11.2019 International Railway Journal pisze: "DB announced plans to sell Arriva in March in response to a recommendation by the Federal Court of Auditors with the aim of enabling DB to reduce its debt or at least minimise future borrowing. The prospective sale attracted a wide range of bidders according to media reports in recent weeks, although none reportedly wanted to acquire the British Northern Rail franchise, and many had only offered to buy parts of Arriva, leaving the rest with DB" [DB ogłosiło plany sprzedaży Arriva w marcu w odpowiedzi na zalecenie Federalnego Trybunału Obrachunkowego w celu umożliwienia DB zmniejszenia zadłużenia lub przynajmniej zminimalizowania przyszłego zadłużenia. Według doniesień mediów w ostatnich tygodniach potencjalna sprzedaż przyciągnęła szeroką gamę licytujących, choć podobno żaden nie chciał nabyć franczyzy British Northern Rail, a wielu zaoferowało jedynie zakup części Arriva, pozostawiając resztę DB.]

Kierowca Warszawa

Firma i oddział na Estrady w Warszawie to jest jakiś żart. Istne kolesiestwio od menadżera po dyzpozytorow. Nie polecam pracy w Arriva chyba że chcesz być niewolnikiem za 18,50. Młodzi niech nawet nie myślą o pracy tam. Warunki pracy tragiczne o wszystko się czepiaj. Menedżer kierowców jest nie doksztalcony. Zachowuje się tak ja by wszystkie rozumy pozjadal. Brak szacunku i wyciskanie kitu. Nie róbcie u nich prawa jazdy bo będziecie zarabiać 15,50 za godzinę. Bez żadnych praw. Ja się zwolnilem i od poniedziałku już nie pracuje w tej firmie. Szkoda zdrowia tylko i marnowanie czasu mojego na takie dno. Nie dajcie się nabierać. Pan od szkoleń jest nie zrównoważony psychicznie krzyczy podważa kompetencje lekarzy. Atmosfera tragiczna brak kierowców. Jednym słowem (usunięte przez administratora). Żeby uzyskać z tej spółki kasę. Odradzam tam prace.

Czytałem artykuł
@Kierowca Warszawa

Czytałem artykuł który zalinkowałeś wcześniej i tam jest napisane, że to DB ma wysokie zadłużenie dlatego sprzedaje Arrive - kure znoszącą złote jaja. Czytaj ze zrozumieniem.

@Czytałem artykuł

Też czytałem ten artykuł. I owszem przynosi dochody. Ale jakim kosztem. Pozatym DB ma w tej chwili kłopoty z taborem. I nie koniecznie komórka w Polsce musi im zyski przynosić. I raczej nie przynosi skoro odzialy w Polsce Arriva są zamykane. A w innych miastach jest to szrot. Autobusy chociaż nowe to i tak w wersi podstawowej. W których co chwila coś się sypie...

dorobkiewicz

Witam. Czy jest możliwość zatrudnienia się na zasilaka tylko na noc?

@dorobkiewicz

Ciężko Ci pojechać i porozmawiać z kierownictwem w tej sprawie?

Zainteresowany

Jestem zainteresowany praca w tej firmie, a jak wyglada sytuacja na zahezdni na ul. Klementowickiej i ul. Plochocinskiej?

@Zainteresowany

Wysil się trochę i poczytaj komentarze poniżej, a wnioski sam wyciagniesz.

Mzzz

Jeszcze trochę a będą jeździli za minimalną krajową, straszna nędza

Po dniu otwartym
Nazwa działu: Finanse

Ludzie nie dajcie się im zbajerować. Byłem na dniu otwartym i dramat. Jak można w takich wozach nie wykupić ubezpieczenia AC. Chwalą się, że opłacają niby całość kosztów za kurs a ty im zwracasz tylko połowę po zatrudnieniu. Szkoda tylko, że po akademii kierowca dostaje 20,50 brutto/h z czego 2,5 to dodatek jezdny. Do tego całe 100 zł brutto Premii. Kierowca który przyjdzie już z uprawnieniami ma na start 22 zł brutto już bez żadnego jezdnego+ 300 zł brutto premii. Po Akademii czyli jak z ich „pomocą” zrobimy uprawnienia kierowca ma taką stawkę dopiero uwaga po 24 miesiącach. Czyli jak już kierowcy skończy się lojanościówka i spłaci niby swoją połowę kosztów kursów. Warto chyba zobaczyć, że w rzeczywistości takich działań firma dostaje z powrotem całość kosztów kursów jak nie nawet z nawiązką. Tak więc firma nic nie traci na tym całym finansowaniu kursów a zyskuje niewolnika na całe dwa lata no chyba ze wolisz oddać im to wszystko co za ciebie „założyli” to śmiało możesz zwolnić się wcześniej przecież . Kurs jest uwaga w Radzyminie ,więc Dymaj tam człowieku tyle razy z Warszawy. Masz 3 miesiące żeby zdobyć uprawnienia od daty wpisanej podczas podpisywania umowy lojalnościowej. Nie wyrobisz się? To zwracasz im całość kosztów. Szukają jeleni. Widać to po tym jak non stop wiszą coraz śmielej zapraszające ogłoszenia chyba wszędzie gdzie się da w internecie. Co jakiś miesiąc organizują dni otwarte. I co? Chyba nic skoro cały czas poszukują pracowników. Z takim podejściem nigdy ich nie znajdą. W Warszawie chyba najgorsza firma do współpracy z najgorszymi warunkami. Praca jest przecież w systemie ciągłym wiec świeżak czy w zwykłą środę po południu pracuje czy w Wigilie czy Boże narodzenie o 19 to i tak kręci kierownicą za 20,50 brutto. Śmiech na sali i za taką odpowiedzialność. W razie jakiś pytań odnośnie tego co tam było na dniu otwartym proszę komentować chętnie odpisze i wybije z głowy szybciutko tą oszukaną firmę.

Tak50Nie1
@Po dniu otwartym

Napisz co było.jeśli to nie tajemnica oczywiście.

nowy
@Po dniu otwartym

mailem isc ale dalem se spokuj po przeczytaniu wpisow,pozyczylem hajsiwo od tesciowej i robie prywatnie,potem sie zobaczy bo oferty juz mam trzy a jeszcze prawka nie mam :),kazda firma przewozowa poszukuje kierowcow takze nie ma co podpisywac takich cyrografow na dwa lata

Tak13Nie1
Po dniu otwartym
@SCORPIO

Najpierw jesteś w sali coś ala konferencyjnej. Dostajesz informacje, że na końcu są jakieś soki ciasteczka i to wszystko dla nas i śmiało się można częstować. Później oglądasz prezentację jaka to firma jest wspaniała i idealna. Później możesz zadać pytania oglądasz sobie ze wszystkimi jeden autobus i na koniec jesteś proszony na indywidualne rozmowy i w razie czego przyjmują każdego, chociaż starają się tak kandydata o tym poinformować aby myślał, że jest wyjątkowy, iż to jego akurat chcą tam do pracy. Tak o w skrócie to wyglada

Elementt
@Po dniu otwartym

To tylko pracować a kasa nie jest najważniejsza

Tak2Nie2
warszawiak
@SCORPIO

Nie pisz . Bo czekają na opinie i wyciągają wnioski z tak owych żeby to dziadostwo usprawnic

goguś
@warszawiak

A właśnie pisz bo może wtedy wnioski wyciągną jak ci z Mobilisu. Nie ma dobrej stawki to nie ludzi. Nie ma ludzi to nie zarobku. Kto tak wyliczył? Aha, no to prezes na bruk.

Postrzelony z armaty
Nazwa działu: Zarząd
@Po dniu otwartym

Troszkę chyba przesadzasz - jeśli do komunikacji to tylko do Arivy .Najlepsze wozy a i kosa też ok

Tak2Nie7
Arnoldzik
@nowy

"Spokuj"- powiadasz? Rzezeczywiście, daj "se spokuj", bo nawet poprawnie Karty Drogowej nie wypełnisz ;)

Kelblag
@Po dniu otwartym

A W Elblagu jeżdżą za połowę tej stawki. Byłem spr i potwierdzone.

Nazwa działu: Finanse
@Po dniu otwartym

System kar jest większy niż wypłaty. A ubezpieczenia nie ma i trzeba samemu za naprawy płacić. Są szlachetni i rozbijają na raty. Łobuzeria

@Nowy

A możesz powiedziec za co sa kary i w jakich wysokościach?

@Nowy

Naprawdę trzeba mieć pecha aby zostać ukaranym za cokolwiek.Ani razu nie zabrali premii nawet za spóźnienie na zmianę.Jak rozbijają wóz przez własną głupotę to się nie dziw że płacisz.Za kolizję nie z twojej winy nie obciążają.

@SCORPIO

A możecie opisac jak to jest naprawde w tej firmie? Ile godzin sie pracuje ile mozna zarobic srednio po tej ich akademii jakie sa kary i w jakiej wysokosci ile sie placi w razie kolizji jak jest z Twojej winy?

@Kandydat

Nie jest źle.Atmosfera w firmie jest ok,dyspozytorzy są w pożądku,z planistą idzie się dogadać .Z wolnym czy urlopem nie ma problemu.Z akademii nie opłaca się robić prawka.Lepiej wziąść kredyt i zrobić prawko i przyjść że swoi8 piaskiem.Wtedy nie jesteś w plecy co miesiąc tak lekko licząc 300 do 350 zł co miesiąc z nominału,przy nadgodzinach i z wolnego jeszcze więcej.Jak tłuczesz wóz to musisz się liczyć z ko sekwencjami.Ogólnie nie jest źle,jest sporo nieprawidłowości ale idzie z tym żyć.

SCORPIO

Nominał to średnio 176 h.Ja średnio robię od 200 do 210 h.Brak ubrań firmowych,warunki dla kierowców na dyżurze są fatalne na Płochocińskiej,ten system pracy ciągłej który sobie wymyślili żeby nie płacić za dni świąteczne to tak z grubsza najpoważniejsze nieprawidłowości reszta to pierdoły.

@SCORPIO

Czyli co nie wyplacaja podwojnej stawki za niedziele, swieta i nocki tylko kaza odbierac to jako dzien wolny? Ktora zajezdnie polecasz na poczatek? Klenentowicka gdzie sa 9 metrowe czy Plochocinska gdzie sa 12 metrowe? Czy duza jest roszada miedzy liniami czy radziej stala? Jest sie przydzielonym do danego wozu cxy tez jest roszada na wozach?

@Kandydat

Za nocki płacą tylko za świąteczne nie.Jestem na Płochocińskiej nie wiem jak jest na innych.Linii jest z 10,dzięki temu nie jest nudno.Stała jedną linia to tragedia ,znudzić się idzie.Jest tak że jednego miesiąca masz 4 x 712 a później nie widzisz jej przez 3 miesiące.

@SCORPIO

A jak jest na petlach? Normalny dostep do wc jest czy ograniczony? Sa jakies normalne warunki aby np. zjesc?

ktoś

po rozmowie niestety nikt nie raczy poinformowac o wyniku rozmowy. wszystko ładnie, pięknie damy znać i to by było na tyle. Hello, firmy już ww tej chwili informują o wynikach rozmów, może byłoby warto zaktualizować swoje podejście do kandydatów,

@ktoś

Ja mialem niedawno rozmowe i odrazu mi powiedzieli ze mnir chcą

mjhngbf
@ktoś

zawsze tak jest że polak jak nie chcce to nic nie mówi i unika kontaktu jak ognia bo boi się powiedzieć prosto w oczy - uszy. bo polak to ... wiadomo wielka gęba ale jak co do czego przyjdzie to ucieka...

@mjhngbf

Opisz problem blizej

@Nowy

Bo teraz to już byle kogo biora nie podniecaj się tak mocno

@SCORPIO

Nie podszywaj się pod kogoś innego.

Nazwa działu: Produkcja

Czesc zamierzam zatrudnic sie w tej oto firmie i moje pytanie moze byc zaskakujace ale.Czy w firmie wystepuje zjawisko MOBINGU dotykajacego pracownikow nizszego szczebla?

Pracujący
@Zainteresowany

Jeśli chodzi o zjawisko mobbingu to się nie spotkałem. Dyspozytorzy są różni ale do kogo bym nie poszedł zawsze pomoc dostslem. Najlepiej dobrze żyć różnie bywa. Atmosfera naprawdę fajna przez to że firma nie jest duża jak mza np. słyszałem od kierowców od nich że u nich właśnie tak to niestety wygląda

Tak4Nie4
Marcin
@Zainteresowany

Ja pracuje od kwietnia nie narzekam z planisami ok oraz wozy sprawne lepiej niz w mobilisie tylko kasy mało

Tak2Nie8
Mati
@Marcin

A robiles przez Arriva?

Mirek
@Zainteresowany

Proszę zastanów się raz jeszcze nad zatrudnieniem się w tej firmie. Tyle masz opinii na tacy w internecie, tyle się tu wałkuję a Ty idziesz tam pracować?? Człowieku idź po rozum do głowy.

Tak9Nie2
Miki
@Zainteresowany

Oczywiście że tak ale nie chce się rozpisywać bo nie ma to najmniejszego sensu.Wchodzisz , wychodzisz i (usunięte przez administratora) na ten cyrk????

Gandalf The Gray
@Zainteresowany

Ja też pracuje od kwietnia i przyszedłem tu już z wyrobioną opinia na mój temat przez człowieka z zewnątrz.Gosciu mówi o sobie (Pasterz) i jak na dobrego pasterza przystało znalazł też swoje owieczki w Arrivie.HaHaHa. Mało sraczki z radosci nie dostaną kiedy mam dzień pracujący.HaHaHa.

Yogii
@Zainteresowany

Jeżeli chodzi o Arriva Bus. Pracuję 7 lat (nie jestem kierowca) mobbingu przez ten czas nie zauważyłem,ale płace tragiczne. Kilkadziesiąt złotych ponad najniższą krajowa+niby jakaś premia,którą przez pól roku otrzymałem RAZ. Odradzam. Atmosfera ok,poza tematami zarobków.

Czy można temu zaradzić?

Czy ktoś z Panstwa czuwa nad bezpieczenstwem ludzi przewożonych autobusami Państwa firmy.Dzisiaj tj.19października br.autobus z Ciechicinka do Torunia g.16.51-spoźniony i do tego z awaria /popsute sprzegło/. Bylam świadkiem jak kierowca tlumaczyl sie do telefonu dlaczego jest opoźnienie - to skandal !!!! przecież wiedzieliście Panstwo o tym defekcie i nie wysłaliście nowego autobusu tylko pozwoliliscie kierowcy jechać- wstyd.Pieniadze bierzecie a jak dbacie o bezpieczeństwo pasaźerow.Źenada wstyd. Panie Kierowco dziekujemy że dowiozl nas PAN bezpiecznie na miejsce????

Tak2Nie3
Nowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Witam, mam zamiar podjac prace w tej firmie i musze podjac decyzje. Prosze o rzetelne informacje jak wyglada atmosfera, czy da sie dogadac w sprawue ukladania grafiku, jak z wyplatami, ile srednio sie pracuje dziennie i w miesiacu.

Tak3Nie1

Czy rozmowa rekrutacyjna w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

TakNie4

John
@Pytanie

Tylko i wyłącznie!

Baggio

Witam, i jak wam się jeździ tymi nowymi pzegubowymi gazowcami?

@Baggio

Jedzi się dobrze Ale to w końcu nowe Solaris główna nie robi. A co do firmy to przestańcie gadać pracuje pół roku i narzekać nie mam na co. Robiłem u nich prawo jazdy i żeby zarobić muszę z wolnego przyjść Ale co do reszty to żadnych problemów grafik dostosowywane pod mnie. Potrzebuje wolne dostaje. Ludzie sympatyczni. Jak potrzeba to pomogą. Tak że oprócz zarobków nie ma na co narzekać.tyle w temacie. I nie jestem podstawiony ani nic. Szczerą opinia

Tak4Nie3
romek
@Zainteresowany

a jak z liniami mozna jezdzic jedną czy trzeba znac wszystkie ?

Odp
@romek

Jeździsz na wszystkich ale to akurat dobrze bo gdybyś miał jezdzic ciągle jedna to uwierz mi że szajby byś dostał

Podwyżka

W MZA podwyżki a u nas ? - płakać się chcę

Tak8Nie3
alojzy
@Podwyżka

u nas tez pradu i gazu a i komorne tez w gore

Karol

Autobusy za szybko odjeżdżają przez to spóźniam się do pracy. (usunięte przez administratora)

TakNie2
Ryszard siemiński

13:20 kasy otwarte

Ryszard sieminski

13:11 kasy nieczynne

Ryszard siemiński
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Dzisiaj 03.10.2019 w pks toruń przybyłem ok godz 12:30 aby wykupic bilet miesieczny kasy zamkniete zaden z telefonow na stronie internetowej nie działa. Telefony na dworcu rowniez . nie ma kogo sie zapytac o nic mam wrazenie ze bydynek nowy a obsługa to jeszcze komistyczna kto ma układ to sie dowie. Zapytalem pania siedząca w biurze veolia trawel kiedy kasy beda czynne odpowiedz nie wie. Po ok 15 min ta sama pani siedzi w biurze gada przez tel. Kom obciela mnie jakbym jej cos zrobił. Wyszedlem. Czekam pid drzwiami oczywiscie nie raczyla powiedzieć ze zakonczyla konwersacje. Wtedy ta sama pani jak juz wszedlem z laska poinformowala ze kasa bedzie otwarta od 13tej. Bardzo nie mila obsluga. Nie polecam . czas tu sie zatrzymał.

Kierowca Warszawa

Niestety firma nie należy do (usunięte przez administratora) Praca ciężka i wymagająca. Codzienne uzereranie się z pasazerem lub innymi kierowcami na drodze. Do tego marna płaca 2800 netto to jednak nie są pieniążki za które w tych czas da się przeżyć. Umowa jest tak zrobiona dziwnie niby o pracę itp. A wygląda jak zlecenie. Nie spotkałem się nigdze z takim czymś. Na dzień dobry dostajesz 21 brutto za godzinę pracy. Jak na warszawskie warunki niestety nie jest to dobra stawka bo netto wychodzi 18,50 zł. Do tego niestety firma nie płaci dodatków za pracę w święta itp. Masz gola stawkę plus dodatek za pracę w nocy lub nadgodziny. Premia jak premia albo ja masz albo nie. Tak jak już pisano na temat szkółki Arriva to niestety jest kilka osób które znam i zostały wyrolowane. Brak ludzi to w tej firmie norma. W tej chwili brakuje 100 osób na gazowce. Niestety firma szuka oszczędności i szuka jej u kierowców. Ale chyba zapomina o tym że to dzięki nam i temu że codziennie się poświęcamy. To ta firma jeszcze istnieje. Po kilku miesiącach pracy w tej firmie niestety żałuję że podjąłem z tą firmą współpracę. Na prawko wydałem 7,500 tysiąca plus egzaminy badania itp. A zarabiam gorsze. Do tego niestety trzeba nadmienić że ZTM kara za co może i czepia się o wszystko. I co gorsza brak jest toi toi. A jeśli są to należą do mza lub ogolno dostępne. Niestety nawet o tak podstawowa rzecz firma nie jest wstanie zadbać. Podsumowując jeśli lubisz tyrac jesteś zdeterminowany i nie masz co robić w domu nie masz życia prywatnego rodzinny ta praca jest dla ciebie. 2800 czeka ????. Pozdrawiam

Tak10Nie
Stokrotek

Ile można zarobić za nominał - mam prawo jazdy oraz badania itd

@Stokrotek

2400-2600 na rękę

Tak2Nie11
Uuuuuu...
@Nick

To marnie, baaaardzo marnie.....

Tak11Nie
@Uuuuuu...

już sam proces przyjmowania(nagarniania bo to inacej nie da sie okreslic) czy ''rekrutacji'' woła o pomstę do nieba, zakręcone dziewczęta z transportem, komunikacją nie mające NIC wspólnego, teraz pojawiło sie ogloszenie że na zmiany b i na weekendy szukają..a wiec na pierwsze juz JELENI co im za psie pieniadze(doslownie) pojadą(ba już jeżdza) znalezli..znajdą i na popołudnie(dobrze chociaż że to zaznaczają, przynajmniej tyle bo planista tutaj to niczym sie nie rozni od innych,czy z komuny czy z reszty firm krzaków ew. firm córek, mozecie sobie pisać co wam pasuje i tak zrobi jak chce)

Kodeks Prcay art. 138

Pracodawca nie może wg własnego widzi-misię interpretować pracy jako wykonywanej w ruchu ciąglym. Taka praca dotyczy przede wszystkim produkcji, gdzie jej nie można przerwać produkcji i musi służyc zaspokajania ludności (ustawodawca ma tutaj na myśli wprost: np. praca przy wielkim piecu, elektrociepłownia). Praca w komunikacji miejskiej nie spełnia przesłanek do wykonywania jej w ruchu ciągłym. Dla wielu może się to wydawać dziwne, ale tak jest, bo: czy komunikacja miejska musi funkcjonować w dni wolne od pracy? - oczywiście, że nie. Znamy przykłądy ograniczeń np. noworocznych, mamy tez do wyboru alternatywne źródła komunikacji (jak np. samochód, rowej, kolej, taxi itp.). Ktoś powie: ale przecież komunikacja miejska służy ludności i w dni wolne ktoś ma potrzebę jechac do znajomych. Tak, zgadza się. Ale identycznie rzecz się ma gdybyśmy w ten sam sposób interpretowali pracę lodziarni: oczywiste jest, że w niedzielę ludzie chcą na spacerze zjeść loda. Ale czy muszą? - nie. Dlatego interpretacja pracy w komunikacji miejskiej to nadużycie względem intencji kodeksu pracy i nie ma prawa do zastosowania w tym przypadku obejść obniżających należne wynagrodzenie. Praca w komunikacji miejskiej podlega wszelkim prawom związanym z czasem pracy przewidzianym w kodeksie, a wiec obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych lub pracę w święta. To że pracodawca próbuje obejść swoje obowiązki wynika z tego, że albo na siłę szuka oszczędności albo nie skalkulował odpowiednio stawki i brakuje mu teraz pieniędzy na kontrakcie. ZTM postanowił w przetargach wymóg zatrudnienia kierowców w oparciu o umowę o pracę, a to zwycięzca postępowania przetargowego ma obowiązek właściwej kalkulacji stawki, aby warunek zatrudnienia na umowę o pracę był spełniony równiez pod względem prawnym. Jak pracodawca ma odmienne zdanie - PIP mu to bez problemu wyjaśni. Jak się chce wygrać przetarg na siłę, to potem się szuka komu przyciąć, żeby zarobić, a najłatwiej szukać jeleni u pracowników. Puki co miejcie szanowni koledzy świadomość, że jak nie chca wam płacić to i tak będą musieli, a poniżej podstawy prawne: System pracy zmianowej – zasady Praca w ruchu ciągłym odbywa się na trzy zmiany. Oznacza to, że jedna ze zmian odbywa się w porze nocnej. W tym przypadku pracodawca musi zaznajomić się z prawem, które dokładnie określa, kto nie może wykonywać takiej pracy. Są to między innymi rodzice lub prawni opiekunowie dzieci do lat czterech (chyba że wyrażą na to zgodę), a także niepełnosprawni. Osobę, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, można zatrudnić w takim zakładzie tylko wtedy, jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę. Praca na tak zwane „nocki” nie może być także wykonywana przez kobiety w ciąży oraz pracowników młodocianych. W przypadku kobiet ciężarnych jest to kategorycznie zabronione, niezależnie od zgody lekarza. Praca zmianowa – przepisy Wszystkie przepisy dotyczące pracy w ruchu ciągłym są określone w 133. artykule Kodeksu Pracy. Zasady te jasno określają, że pracodawca musi zapewnić jednąwolną niedzielę każdemu pracownikowi w czterotygodniowym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu pracownicy mają zapewniony odpoczynek, a pracodawca musi o tym pamiętać przy tworzeniu grafiku pracy. Jeżeli to prawo nie zostało zapewnione, to pracownicy mogą ubiegać się o jego egzekwowanie, a pracodawca powinien być świadomy, że naruszenie go może powodować naliczenie wysokich kar przez Państwową Inspekcję Pracy. Dodatki za pracę zmianową Polskie prawo określa, że standardowy czas pracy ma wynosić 40 godzin tygodniowo. Tak samo jest w przypadku pracy w ruchu ciągłym. Zdarzają się jednak przypadki, że wymiar czasu pracy może być przedłużony maksymalnie do 43 godzin, ale tylko raz w danym okresie rozliczeniowym. W praktyce oznacza to, że w jednym dniu można przedłużyć zmianę do 12 godzin. Pracodawca musi w tym wypadku pamiętać, że za każdą z dodatkowych godzin płaci się wynagrodzenie powiększone o 100-procentowy dodatek. Praca powyżej 8 godzin dziennie nie jest w tym przypadku traktowana jako nadgodziny. Praca na nocną zmianę wiąże się także z koniecznością wypłaty dodatku nocnego.

Tak16Nie1
@Kodeks Prcay art. 138

Wszystko ładnie i pięknie jest w prawie opisane.Ale jak zwykle jest "ale".Co dalej w tym temacie zrobić?Do sądu czy PIP?

Mario
@Kodeks Prcay art. 138

Jeśli się nie mylisz i faktycznie praca kierowcy autobusu nie może być w systemie pracy ciągłej to podpowiedź co dalej z tym robić bo prawda jest taka że tu swieta liczone są jako normalne dni robocze

@SCORPIO

Są związki to niech piszą do PIP

@Mario

Rozstrzyganie wątpliwości związanych z czasem pracy, w tym kierowców - Dodatek nr 9 do Ubezpieczeń i Prawa Pracy nr 9 (483) z dnia 1.05.2019 Systemy czasu pracy kierowców Kierowca może być zatrudniony w jednym z 5 systemów czasu pracy, które zostały uregulowane w ustawie o czasie pracy kierowców. Ustawodawca daje przewoźnikom wybór pomiędzy systemem: podstawowym (art. 11 ustawy), równoważnym (art. 15 ustawy), przerywanym (art. 16 ustawy), zadaniowym (art. 17 ustawy) i mieszanym, który łączy elementy przerywanego i równoważnego czasu pracy (art. 19 ustawy). Z uwagi na kompleksowe uregulowanie tej materii w ustawie o czasie pracy kierowców, nie można ich zatrudniać w systemach czasu pracy przewidzianych w Kodeksie pracy, których nie przewiduje ustawa. Wyklucza to możliwość stosowania do kierowców systemu weekendowego czasu pracy, podobnie skróconego tygodnia pracy czy systemu pracy w ruchu ciągłym, gdyż nie wynikają one z ustawy o czasie pracy kierowców, a problematyka systemów czasu pracy jest w niej uregulowana wyczerpująco. Wybór poszczególnych systemów czasu pracy kierowców zależy od rodzaju wykonywanego przewozu. Przydzielenie pracownikowi zadań, których wykonanie w normalnym czasie pracy nie jest obiektywnie możliwe jest równoznaczne z poleceniem świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych (por. wyrok SN z 4 sierpnia 1999 r., sygn. akt I PKN 181/99, OSNP 2000/22/810).

autsajder
@Nick

No i co z tego wynika napisz może.

@autsajder

Przecież wszystko jest jasno opisane nie ma co wyjaśniać.niw mogą zatrudniać w systemie pracy xiąggłwj o muszą płacić extra za dni świąteczne.

Albert
@Kodeks Prcay art. 138

Praca w komunikacji jest praca wg ustawy o czasie pracy kierowców i w większości w komunikacji miejskiej odbywa się na zasadzie równoważnego czasu pracy więc nie w ruchu ciągłym.

@Albert

Ale w Arriva jest w ruchu ciągłym.Tak sobie ułatwili nie płacenie za dni świąteczne.

Janusz

Czekałem (usunięte przez administratora) po dożynkach na autobus który miał być o 23:25 i wałek i przez to muszę spać na*****y na przystanku.

Pan

Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn

Tak2Nie5

Zostaw opinię o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. - Toruń

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.