Mettler-Toledo Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Mettler-Toledo Sp. z o.o.

NoWay

Pierwsza praca dla juniora ktory chce złapac trochę doświadczenia w miarę ok ale na rok, max 2. Dłużej ciężko wytrzymać, atmosfera słaba, struktury skostniałe. Układy, ukladziki. Ciężko się w tym odnaleźć na dłuższą metę. Osoby doświadczone, mające sprecyzowane oczekiwania wobec pracodawcy i jakieś standardy radzę omojac to miejsce omijać szerokim łukiem. Tutaj tego nie znajdziecie.

Zniesmaczona

W tym roku firma przekroczyła już chyba wszystkie granice dobrych obyczajów. Na początku roku, wszyscy pracownicy podpisali "Local Bonus Agreement" na określonych (publicznie dostępnych) zasadach. W grudniu, na drugi dzień po zrobieniu "self evaluation" (ni z gruchy, ni z pietruchy) przyszedł mail, że zmieniają się wagi rozliczenia bonusa - oczywiście na gorsze. Sposób, forma i czas publikacji tej informacji (tuż przed Świętami) nie były przypadkowe i świadczą tylko o wyjątkowym wyrachowaniu. Ludzie ciężko pracowali na ten bonus, dając z siebie często 200% - co zostało nawet docenione przez CEO. Taki tani lokalny trik, świadczy o wyjątkowej krótkowzroczności. Stracone zaufanie będziecie musieli odzyskiwać latami. Bocian uchodzi za symbol opiekuńczości, błogosławieństwa - niestety nie w tej firmie :(

TeamLead
@Zniesmaczona

Zamiast oszczędzić na wynajmowaniu ogromnego biura do którego znakomita większość pracowników nie chce jeździć (przez fatalną lokalizację) wola zrobić oszczędności na wypłatach, bonusach i benefitach. Podejście, że zawsze znajdą się kolejni chętni do pracy doprowadzi do tego, że ta jednostka przestanie funkcjonować. Przecież już teraz rotacja jest ogromna.

@TeamLead

Drogi TEAMLEAD, Chcielibyśmy odpowiedzieć na kwestie wzbudzające Twoje wątpliwości. Jeśli chodzi o powierzchnię biura to na pierwszy rzut oka Twoje wnioski są rozsądne. Chcielibyśmy natomiast odnieść się do nich w oparciu o fakty, które niestety nas jako firmę ograniczają. Oczywiście zweryfikowaliśmy możliwości zmniejszenia powierzchni lub jej podnajęcia natomiast nie były one możliwe ze względu na zapisy obowiązującej nas umowy z dostawcą. Decyzja dotycząca zamrożenia Multibenefitu nie była dla nas łatwa, natomiast była alternatywą do zmniejszenia liczby etatów. Dobrą informacją jest to, że takie rozwiązanie wdrożyliśmy tylko tymczasowo i od 01.2021 znowu wznawiamy Multibenefit :) Być może nie masz dostępu do danych dotyczących attrition rate, dlatego jest nam miło poinformować, że ten wskaźnik cały czas od roku 2018 spada i to znacząco, z czego bardzo się cieszymy. Pamiętaj proszę, że zawsze masz możliwość rozmowy na tematy niepokojących Cię kwestii z Twoim Team Leaderem, HRBP lub skorzystać z godzin otwartych. Z pozdrowieniami, Zespół Mettler-Toledo

Lalala
@Mettler-Toledo Sp. z o.o.

Czyli kłamaliście mówiąc, że środki z Multibenefitu będą przeznaczone na najbardziej potrzebujących pracowników?

wooki74
@Lalala

Mnie ciekawi coś innego. Skoro przez większą część roku 2020 wszystko było poobcinane to gdzie teraz są te pieniądze i na co poszły?

@wooki74

Najprawdopodobniej na ratowanie wyniku firmy by był zgodny z budżetem. Dzięki czemu Leadership Team dostanie swoje bonusy. (usunięte przez administratora)

@wooki74

Najprawdopodobniej na ratowanie wyniku spółki, by wyjść na plan budżetowy, dzięki czemu Leadership Team dostanie swoje bonusy roczne. A teraz team leadzi dostali polecenie, by podczas ocen rocznych nie kierować się wynikami pracy swoich podwładnych, ale żeby bonusy wyliczone na podstawie ocen zmieściły się w wyznaczonej kwocie.

Marianna
@wooki74

Pracownik ma pracować. Siedzieć cicho. Nie interesować się. Po co Wam ta wiedza? Cieszcie się, że jeszcze macie pracę.

eliza
@Lalala

niestety ale okazało się że masz rację. do tego robili wszystko żeby obniżyć ocenę... doszły dziwne zagrywki z wyciąganiem jakichś rzeczy sprzed roku co do których wcześniej nie było żadnych zastrzeżeń. z kim się nie rozmawia to wszyscy szukają innej pracy... masakra

GillaseV
@eliza

Nie masz prawie żadnego wpływu na ocenę roczną i zasady. Kryteria są ostre i co roku rosną. Nigdy nie osiągnęłam 100 % premii. Bo nawet jak byłam w porządku, to i tak brano pod uwagę wyniki całego zespołu, na które miałam niewielki wpływ. Do tego jeszcze wyniki zespołu globalnego. I prawie co roku coś nowego. Dziesiątki zmiennych, prawie co roku dodatkowe i śmieszne, ale nie do realizacji wymagania pod dyktando globalnego zarządu. No i zapomniałam napisać: kwota premii w umowie bez zmian.Czyli pomyślcie ile rzeczywiście możecie dostać. Myślałam, że odpowiedzialność zbiorowa nie jest stosowana w cywilizowanym kraju. Ale widać, że doły są po to, aby góra mogła dobrze zarobić. Po ponad 6 latach zrozumiałam, że to ubogi teatr dla posłusznych i niemych. Grasz na ich zasadach i to oni ciebie oceniają. Za opiniami liderów idą słabe argumenty, bo z wielu opowieści wynika, że liderzy po prostu nadużywają swojej pozycji. Cytują złote myśli swoich przełożonych, z jakiegoś zakurzonego sztammbucha. Tym ludziom nie chodzi o budowanie sprawnej i przyjaznej organizacji. Tylko wynik i zysk. A nasze premie, to ich koszt, więc najlepiej ich nie dawać. Goń króliczka, goń, run Forest, run. Poczytajcie sobie opinie na niemieckich forach i dowiecie się jaka tam jest gorąca atmosfera. Te hasła o jednym zespole, wspólnym wysiłku, jednym celu, to zwyczajne głupoty. Oni i tak mają zawsze rację. Nieważne starania, plusy czy sukcesy. Poza tym sporo kolesiostwa, awansują - no wiecie kto -... Posłuszeństwo i pochylone plecy dadzą ci spokój, średnie pieniądze i dużo stłumionego gniewu. Uważaj co mówisz w kuchni, bo niektórzy od razu lecą na skargę i lider to nie twoja koleżanka, czy kolega, więc też uważaj co mówisz. Przyzwolenie na (usunięte przez administratora) jest smutne. (usunięte przez administratora) Koleżanki z HR serdecznie pozdrawiam, bo rozumiem, że pracujecie na rzecz tej firmy i będziecie się starać odpowiedzieć. Taka wasza praca. Mój głos to opinia zmęczonej i rozczarowanej pracowniczki. Wierzyłam co roku w to, że będzie lepiej i starałam się z całych sił, ale jest tutaj coraz gorzej i wymagania nie rosną proporcjonalnie do zarobków. Ile masz w umowie, tyle w. sumie zarabiasz przez lata (czasami nieznaczące grosze +) i nie przebijesz głową muru. Jest mi przykro. Czuję się oszukana. Dlatego przestrzegam przed korporacją. Tą czy inną. Spalisz się, odpadasz. A oni trwają i się śmieją z twojej naiwności.

ano
@GillaseV

Dzięki za ten wpis! Bardzo mi to pomogło w decyzji!

M
@TeamLead

Tak, faktycznie. Można sobie wziąć i przestać płacić za biuro bo się okazało, że w tej chwili nie potrzebujemy aż tyle miejsca... Brawo! Myślę, że powinieneś otworzyć własny biznes bo się marnujesz w korpo z taki zdolnościami....

Sputnik
@GillaseV

Też nigdy nie osiągnąłęm 100% premii, ale to bez znaczenia, bo nawet w maksymalnym wariancie daleko jej do chociaż jednej wypłaty (gorzej niż w budżetówce). Miałem za to ewaluację na 100%, ale jak się okazało nie ma to przełożenia ani na awans ani na podwyżkę. Także ocena roczna działa pod warunkiem, że można jej użyć przeciwko pracownikowi. :)

X

Nie dostałemś bo jesteś najwyraźniej lamerem i się tobie nie należy. Albo już odszedłeś/odchodzisz. Setki ludzi dostały i wielu nawet więcej niż w poprzednich latach. Good luck w swoich lamentach frustracie....

To, że Mettler Toledo nie jest dla ludzi, którzy chcą osiągnąć coś więcej oraz którzy chcą rozwijać się w nowoczesnym biznesie każdy ambitny pracownik wie po roku / dwóch. Taki pracownik również wie, że każdy dodatkowy rok w firmie to regres względem rynku. Taki pracownik wie też, że po 5-10 latach, będą już tak w tyle, że ciężko będzie znaleźć coś innego za lepsze pieniądze. Niestety pracownik często świadomie wybiera to ciepłe miejsce, gdzie wypłata jest na czas i wszystko płynie wolno. Po co się wychylać? Więc zakopują swoją ambicje i zostają na lata godząc się z tym. Niestety pracując tam słyszałem to kilkukrotnie z ust naprawdę ogarniętych ludzi. Czy to wina firmy? W dużej mierze tak, bo MT jest gilotyną dla talentów, które chce zamknąć w ramach i ograniczyć. (usunięte przez administratora) czy niekompetentne osoby na wysokich stanowiskach, które są tam ze względu na staż w pracy oraz nie sprzeciwianie się to tylko wisienka na torcie. Oczywiście są wyjątki, w Szwajcarii menedżerowie często są profesjonalni i kompetentni - natomiast to zupełnie inna specyfika pracy. My w Warszawie mamy (usunięte przez administratora)bez pytań i sprzeciwów, a mityczną nagrodą jest transfer na zachód, który notabene zdarza się tylko i wyłącznie jak na całym świecie nie ma osoby na dane stanowisko. Wtedy zerka się na Polskę - UWAGA... zaraz przed Indiami! :) Menedżerowie, którzy w głębi duszy chcą myśleć, że są kimś ważnym sprowadzają się do akceptowania urlopów i parafrazowania maili z Zurychu. Im jesteś bardziej cichy, tym lepiej. Każdy menedżer wie o wszystkim co wymieniłem, ale z drugiej strony kto zapłaci tyle za akceptowanie urlopów? Jeszcze będą wymagać kompetencji czy wiedzy, może sobie nie poradzę... (usunięte przez administratora) Reasumując: Byli pracownicy - gratulacje Obecni pracownicy - uciekajcie. Nawet w przypadku pójścia w górę, wasze (w najlepszym przypadku po kilku latach) menedżerowanie w Polsce będzie się miało do poważnej firmy. Będziecie w tyle z wiedzą specjalistyczną czy biznesową, a Wasz rozwój będzie nadal nijaki Rozważający przyjście - omijać szerokim łukiem

Fafarafa

- Duża rotacja. Przykręcanie śruby. Przyzwolenie na konflikty. Kolesiostwo. Podejście: "jak się nie podoba, to tam są drzwi". + Konsola na 2 piętrze.

Nicka
@Fafarafa

Dodajmy jeszcze wewnętrzną rywalizację i brak kultury osobistej u niektórych osób. W (usunięte przez administratora) się poprzewracało agresywnym kmiotkom.

Aktualność
Drodzy Państwo,

Z uwagi na to, że forum na gowork nie jest naszym kanałem komunikacyjnym z Pracownikami, naszą podsumowującą odpowiedź adresujemy do wszystkich Państwa, którzy w ostatnim czasie próbują przekazywać wybiórcze i nieprecyzyjne informacje, nie przedstawiające pełnego obrazu. Zdecydowaliśmy się nie ustosunkowywać do pojedynczych, anonimowych komentarzy na tym forum.

Multikafeteria- była zawieszona w drugiej połowie roku, a środki, które mogły być na nią przeznaczone zostały przeznaczone na wsparcie Pracowników, których sytuacja materialna pogorszyła się w trakcie pandemii. Zasady i szczegóły były uzgodnione z przedstawicielami pracowników i opublikowane do wiadomości wszystkich Pracowników.
Od 1.2021 zarówno Multikafeteria, kursy języków obcych, jak i programy szkoleniowe zostały ponownie uruchomione.

Bonusy- zasady zostały jasno sprecyzowane oraz udostępnione dla wszystkich pracowników. Tak jak w latach poprzednich oparte są o wyniki ocen rocznych i niezmiennie podlegają procesowi kalibracji,  w celu zapewnienia sprawiedliwej i merytorycznej oceny. Wyniki zaproponowane przez Team Leaderów są i będą rewidowane przez HR Biznes Partnerów i Leadership Team.

Z przyjemnością podzielimy się informacją, że w przeprowadzonych w okresie październik- styczeń, anonimowych ankietach wśród Pracowników, działania firmy w czasie pandemii zostały ocenione wysoko.

Przypominamy również, że udostępniamy możliwość zgłaszania swoich uwag imiennie do Head SBC, Head HR, Team Leaderów, HR Business Partnerów (HR Biznes Partnerów) lub anonimowo poprzez skrzynkę pocztową zlokalizowaną w biurze, poprzez anonimowy kwestionariusz na  sharepoint, a także w trakcie przeprowadzanych anonimowych ankiet online.

Pozdrawiamy,
Zespół Mettler-Toledo
Larasu

Próbujecie to wy, tajemniczy Zespole, przedstawić siebie w jak najlepszych barwach. Każdy dobrze wie, że taka wasza rola. HR jest dla zarządu i podległych mu pokornych "prawych rączek", a nie dla pracowników. Bonusy - Tak wysoko kalibrujecie "jasne i udostępnione pracownikom" zasady, że mało kto sprosta wyzwaniom. Goń króliczka, goń. "Sprawiedliwa i mertyoryczna" ocena? Dobrze, że napisaliście - "w celu". Ale czy ten cel osiągnęliście? Myślicie, że ktokolwiek będzie się wam stawiać? Narzucacie wyniki i oczekujecie ich przyjęcia bez żadnej dyskusji. Ankiety - Jakie działania podjęliście? Sprezentowaliście po maseczce i rozsadziliście ludzi. Dostarczyliście płyny. I to jest Wasz obowiązek. A nie dobra wola. Czy w takim razie jak jadę samochodem zgodnie z przepisami, to mogę sobie rościć "pozytywną ocenę" - bo jeżdżę zgodnie z przepisami?

Larasu

Dyskusja z wami jest jednokierunkowa. Kasujecie odpowiedzi. Cenzury już nie ma? Macie ją we krwi. Dlatego nikt nie ufa waszym gładkim słówkom. Larasu SBC

Nikt

Nigdy nie było wczasów pod gruszą, a przynajmniej od 3 lat gdy tu jestem. Dodatek na święta był kwotowo jak kartA. O co ci chodzi, że tak ściemniać próbujesz???????!

Justyna

Uznaniowość niestety nie idzie w parze z obiektywizmem i transparentnością, Może okazać się, że na uznanie zasługują tylko kierownicy bo reszta załogi na przykład żle pracowała. I nawet pokrzywdzeni pracownicy nie mogą iść do sądu pracy .Na tym polega uznaniowość. No cóż..... Brawo autor.

rozśmieszony
@Justyna

@Justyna, jesteś byłym pracownikiem ( jak się nazwałaś), to nie masz pojęcia, jak proces jest właśnie prowadzony, aby było transparentnie i przez kilka osób sprawdzane. Żeby o czymś mówić, trzeba to znać. Jesteś hejterem? Czy to tylko słaba wiedza z zapisów firmowych? do tej pory też była to nagroda i mogli zrobić co chcieli, a nie robili.

@Justyna

Ja nie wiem skąd wy macie takie informacje. Może lider pracy domowej o komunikacji nie odrobił, ale w moim zespole było wyjaśnione, ze lider i żaden kierownik nie może sobie nagrody przyznać i jak w tym roku tak i w kolejnym przy podziale będzie HR i potem ci najwyżej jeszcze musza zatwierdzić.

Merry

Premie na swieta to zart. Zmiany w bonusie rocznym tez na gorsze. Od marca 2020 nie ma tez multikafeterii i owocow. Ta firma to jedna wielka zenada.

@Merry

Ściema i bzdury. A kto ma jeść te owoce jak nikogo prawie w biurze nie ma. A multikafeteria jest. Bonus roczny zmieniony i na lepsze. Mój lider może zdecydować ile kasy i komu da. Jak wielka żenada, to idz i szukaj mniejszej żenady.

@Nikt

Kolega widze niezle popil... Ale chyba na wielkanoc skoro nie zauwazyl, ze mu w marcu multikafeterie zabrali. Czytanie maili o bonusie ze zroumieniem tez lezy. Fakt teraz w biurze nikogo nie ma, ale miedzy czerwcem a wrzesniem ludzie normalnie przychodzili. Firma oszczedza na pradzie, wodzie i nawet na glupiej kawie, wiec tym bardziej boli, ze przycieli na swieta. Napisz jak juz dostaniesz te grube tysiace od team leadera ????

Ktoś
@Nikt

Multikafeteria jest, tylko środków na niej nie ma. :) Bonus na lepsze dla tego komu lider da według własnego widzimisię, ale skąd wy weźmiecie naiwnych, którzy będą za was odwalać robotę za darmo? Ludzie oczekują uczciwego wynagradzania za wykonaną pracę, a oficjalne przyznanie, że bonus nie jest związany z osiągnięciami to już nie strzał w stopę, a w głowę.

Fajfjag

Polecam pracę w Mettler Toledo. Można nauczyć się lizusostwa, wystawiania brzuszka do drapania oraz sapania z radości na widok przełożonych.

@Ktoś

I co środki są. Zdziwko? To jeszcze przeczytaj zasady nagrody, co byś intryg nie pisała.

Mnie się podoba przyjazna atmosfera i międzynarodowe środowisko.

Antoni

Bardzo przyjazna. Bardzo.

Katarzyna

Nie polecałabym tej firmy nikomu, punkty poniżej; -3 lata w firmie, zero podwyżki, targety podwójne - a co najciekawsze osoby nowe, na to samo stanowisko, przychodzą za wyższa pensje, a człowiek siedzi tam już 3 lata i jest tak zwanym specjalista, i ma mniej, a nizeli pierwsza nowa osoba, która nic nie umie i która trzeba wdrożyć w ta robotę - masakra atmosfera, każdy narzeka (usunięte przez administratora) - nikt nikomu nie mówi cześć na korytarzy - ludzie narzekają - nie ma motywacji

@Katarzyna

Dziękujemy za Twój wpis. Cenimy konstruktywną krytykę, jednak nie możemy biernie przyglądać się nieprawdziwym informacjom, które pojawiają się na nasz temat. Zgodnie z procesem w firmie, co roku dokonujemy przeglądu stanowisk i wynagrodzeń. Na kwestię awansu, podwyżek, czy wynagrodzenia podstawowego ma wpływ wiele czynników. Nie tylko staż pracy, ale także doświadczenie, kwalifikacje, a przede wszystkim ocena wyników i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków. Każdą osobę traktujemy indywidualnie, dlatego każdy z naszych pracowników może np. spotkać się z nami bezpośrednio lub skontaktować mailowo za pośrednictwem adresu TA_PL@mt.com . Tylko wtedy będziemy mogli dokładnie przeanalizować sprawę i wrócić z odpowiedzią. Pozdrawiamy, Zespół Mettler-Toledo

Torbiel
@Mettler-Toledo Sp. z o.o.

Pracownicy również zgodnie z procesem dokonują przeglądu zasad, którym podlegają. I nie mogą biernie przyglądać się zarzutom, że jest inaczej niż napisał nasz poprzednik. Dziękujemy za podpowiedź, że możemy spotkać się z naszym przełożonym. Jest to cenna porada. Przede wszystkim w kontekście postępowania pracodawcy z osobami zgłaszającymi wątpliwości.

Kylie Minogue

Jeśli masz ambicje, to szybko zrezygnujesz. Dobra praca na 3 lata. Jeśli w tym czasie się zasiedzisz, to przepadłeś. Środowisko pracy przypomina "House of Cards", "M jak miłość", a czasami turecką telenowelę o sułtanie i dworskich intrygach. Ale w naszym przaśnym sosie, gdzie wykonawca uważa się za twórcę, chociaż jest tylko samochodem, którym kieruje Kożuchowska. Większość pracowników spełnia rolę kartonów.

Cleo

Smutno się rozmawia z rodziną i znajomymi, których pracodawcy nie zasłaniali się koronawirusem żeby poobcinać wszystko co się da. Gdybym wiedziała o tej firmie to co wiem teraz nigdy bym się tu nie zatrudniła. Bardzo żałuję mojej decyzji i jestem wściekła na siebie z powodu własnej naiwności. Z resztą jeśli firma nie ma pozytywnych opinii poza tymi które sama sobie wyprodukuje to już daje do myślenia, że coś jest mocno nie tak.

Mettler miał świetne wyniki, więc nie było żadnego chronienia etatów tylko pretekst do oszczędności na pracownikach. Inne korpo w Warszawie tak cynicznie nie pogrywały.

Merry

Niestety kilka osob zostalo zwolnionych, innym zmniejszono etat.

Ropucha
@Merry

Ten kto broni takiej decyzji musi być albo krótkowzroczny, albo być z jednym ze żmijowiska. W sumie nic dziwnego. Byznesmeny bronią swoich interesów. Wodzirej płaci przecież HR właśnie za budowanie wizerunku. "Dostaniesz mniej, ale to w Twoim interesie". Ok, boomer.

Re afa

To jest wspaniałe miejsce dla ludzi, którzy lubią się uczyć nowych rzeczy. Nawet jeśli ludzie bywają tutaj różni, to jest nas ponad 600 osób z podziałem na różne podgrupy. W tych trudnych czasach niektórzy z nas nawet potrafili awansować!

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Mettler-Toledo Sp. z o.o.?

Dzień dobry, Obecnie wszystkie rozmowy kwalifikacyjne odbywają się zdalnie :) Zapraszamy do aplikowania i rozmowy z nami, wszystkie obecnie otwarte procesy rekrutacji znajdują się na stronie: www.careers.mt.com Z pozdrowieniami, Zespół Mettler-Toledo Sp. z o.o.

#PIEKŁOPRACOWNIKÓW

Nie warto. Ta firma to strata czasu. Szukaj czegoś innego. Nie licz na sensowne zajęcie. Będziesz klepać ten sam nudny powtarzalny proces. Liczy się tylko dowiezienie. Potem będzie nowy projekt poprawek do czegoś co od początku nie miało żadnej logiki i tak w kółko. Jeśli będziesz dobrze sobie radzić będą dokładać ci obowiązków aż do zajechania. Wtedy pojawią się pretensje. Biuro jest czyste i schludne. Na wyposażeniu nowe meble dobrej jakości ale sam budynek to blaszak o najniższym możliwym standardzie który w zimę nie izoluje a w lato nagrzewa się jak piekarnik. Lokalizacja jaka jest każdy widzi. (usunięte przez administratora) Polski oddział idzie w kierunku czegoś pomiędzy call center a masową fakturownią. (usunięte przez administratora) Team leaderzy kombinują jak zostać menadżerami. Menadżerowie kombinują jak zostać headami.(usunięte przez administratora) Wiele by opowiadać. (usunięte przez administratora) Z pensją którą dostaniesz na początku zostajesz już na stałe. Po dwóch latach przychodzi na równorzędne stanowisko nowa osoba bez doświadczenia i dostaje o wiele wyższe wynagrodzenie. Żadnych wyrównań płacowych nie ma. Dodatkowo od nowych osób wymaga się mniej bo przecież są nowe więc kończy się tym że nie masz czasu nawet na własną pracę bo wdrażasz. Firma oczekuje od pracownika bardzo dużo ale sama daje minimum jakie wymaga rynek i nic więcej. Szumnie ogłaszany bogaty pakiet benefitów to Medicover i Multikafeteria /która obecnie jest już zlikwidowana/ czyli standard. Chyba że dla kogoś atrakcją jest playstation czy kilka owoców raz w tygodniu po które trzeba się ścigać. Ogólnie z biegiem lat widać coraz większe oszczędności na pracownikach. Fatalny system podróży służbowych. Brak możliwości rezerwacji tańszych i lepszych noclegów spoza systemu, tanie linie lotnicze, głodowe diety.

MuffinIT
@#PIEKŁOPRACOWNIKÓW

Bardzo dużo prawdy. Gorzkie słowa niosą ze sobą bardzo sensowny przekaz. Nie jest to raj pracownika, tym bardziej teraz, gdy można nacisnąć mocniej i wykorzystać do cna. Zarobki nie są wysokie. A zarząd gra na siebie. Pracowników najlepiej żeby w ogóle nie było. Czasami nie ma gdzie zacząć. Praca na 2,3 lata. Chyba że zaczniesz grać na siebie, jak kolega tutaj opisał. Słuchaj, obserwuj i rób swoje.

Queen of Scots
@#PIEKŁOPRACOWNIKÓW

Zaraz hry napiszą Ci, ze nie masz racji, a w ogole to jestes leniwy i malo zdolny i dlatego nie dostales podwyzki i awansu :) Moznaby dodac jeszcze wiele ale trafiasz w sedno. Rowniez nie polecam. Pozdrawiam.

Metllerówa
@#PIEKŁOPRACOWNIKÓW

Niestety dokładnie w samo sedno. Jedyna zaletą jest atmosfera w dziale ale jak wiadomo ją tworzą ludzie. Ciężko o motywację do pracy wiedząc że na jakąkolwiek podwyżkę nie można liczyć.

zlokalizujmniekochanie
@Metllerówa

U nas w SBC jest słabo, z dnia na dzień sporo osob zobaczyło drzwi, ale chodzą słuchy, że w tym handlowym też nie lepiej. Gargamel trzyma się jak rzep. Kot Klakier też mocny. No ale oni mają plecy :) I jeszcze jest ta grupa lizusów. Całej reszcie, przykręcili kurek, owoców nie ma, parę osób już zwolniono. Jednym odbierają, innym dają. Taka porada od starszego, co tu pracował wiele lat. Wiemy, że każdy trzyma się teraz roboty jak może, ale tutaj się nie rozwiniesz Musisz wybrać, albo jako taka kasa, (bo też nie jest za duża) i taka sobie pewnosc zatrudnienia, albo frustracja i fałszywy uśmiech.

Sfinks
@zlokalizujmniekochanie

Pracowałeś w SC? Chcesz tu wrócić? Po xxx czytasz o Mettlerze? W Comarchu też jest coraz gorzej, więc zajmij się swoją robotą.

Bill
@zlokalizujmniekochanie

Firma robi różne ruchy, jak każda. Nie zawsze się one kończą dobrze dla wszystkich. Nie wiem o jakim piszesz zespole, ale mojego zespołu odeszła akurat osoba, której wgl na pracy nie zależało i całemu zespołowi się przez to nie chciało. Teraz zespół odżył. Czasami takie ruchu są potrzebne, chyba, że ktoś woli w syfie pracować.

Justyna

Sposób zarządzania w (usunięte przez administratora)przez kadrę kierowniczą w ostatnim czasie powoduje bardzo duży odpływ pracowników. Może warto zastanowić się nad prawidłowością i metodami działań kierownictwa? J.

Gośk
@Justyna

Oj, widzę, że nic się u Was na Poleczki nie zmieniło. Zarząd gra na siebie. I to jest normalne. To pracownicy nie potrafią się jednoczyć w obronie swoich praw. I to jest przykre. Jak pamiętam, rzucaliście się na owoce zamiast ze sobą współpracować. Woleliście rzucać sobie kłody pod nogi, bo wmówiliście sobie jakieś dyrdymały o karierze w SBC. A sufit jest z betonu i nikt z Was nie skoczy wyżej niż na team lidera. A teraz zarząd i przełożeni niższego szczebla będą Was rozgywać jeszcze skuteczniej, bo już nie muszą się z Wami liczyć. Policzą jedynie jak wiele nowych osób zgłosi się do pracy, a będą Wam oferować jeszcze gorsze warunki niż przed 2020 rokiem.

Firma ciekawa, atmosfera w pracy dobra, natomiast jeśli chodzi o Shared Business Centre a zwłaszcza duży dział IT nie ma praktycznie ścieżki awansu, stanowiska kierownicze w przeważającej większości znajdują się poza Polską (w Szwajcarii lub USA) i poza byciem starszym specjalistą w swojej dziedzinie na nic więcej nie można liczyć. Po kilku latach pracy ma się dodatkowo wrażenie, że Polski oddział jest jedynie wsparciem procesów dla siedziby w Szwajcarii, a kluczowe decyzje zapadają gdzie indziej. Dobra praca na 2-3 lata, ale nie dłużej.

RafiX

Trochę daleko, ale na szczęście jest firmowy busik od metra wilanów. Dużo ciekawych wyzwań i po trzech latach dalej się nigdzie nie wybieram ;)

Karol
@RafiX

Zgadzam się. Nie jest to centrum Warszawy wiadomo, ale dojazd nie jest taki zły a firma fajna, więc warto nawet chwilę dłużej w busiku ksiażkę poczytać ;)

PP
@RafiX

To nie jest firmowy busik, tylko autobus Platan Parku, w którym macie swoje biura.

Justyna

Zarządzanie zasobami kadrowymi w Mettler Toledo nie jest ukierunkowane na realizację procesów korporacji a jedynie polega na wzmacnianiu własnej roli przez średni szczebel kierownictwa przy używaniu wiadomo jakich narzędzi. Niestety cele te nie spójne. Justyna

Aktualność
Drodzy Państwo,

Wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do naszego zespołu serdecznie zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdują się publikacje pokazujące życie naszej organizacji od wewnątrz:

Jeżeli masz do nas jakieś pytania, zawsze możesz je zadać podczas procesu rekrutacji (na co zawsze dajemy przestrzeń) lub za pośrednictwem adresu e-mail: TA_PL@mt.com  :)

Bardzo zależy nam na satysfakcji naszych Pracowników i jesteśmy otwarci na informację zwrotną oraz rozmowę o wszystkich kwestiach, które mogą niepokoić, dlatego nasi Pracownicy mają możliwość skorzystania z różnych form kontaktu z nami, począwszy od rozmowy z bezpośrednim przełożonym czy HR, aż po pozostawienie anonimowej informacji w skrzynce "Idea(L) box".

Wierzymy, że tylko dzięki przekazanym bezpośrednio informacjom będziemy mieli możliwość odniesienia się, realnego działania i pracy nad nieustanną zmianą na lepsze.

Będziemy wdzięczni za zachowanie kultury oraz wzajemnego szacunku w wypowiedziach. "Hejt to nie opinia".

Dziękujemy :)

Z pozdrowieniami,

Zespół Mettler-Toledo Sp. z o.o.

Zostaw merytoryczną opinię o Mettler-Toledo Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Mettler-Toledo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mettler-Toledo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mettler-Toledo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 24 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mettler-Toledo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mettler-Toledo Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mettler-Toledo Sp. z o.o.