Opinie o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Lotos Kolej Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Boss

Od lutego obserwuje wyniki przewozowe LOTOS Kolej i lepsza zmiana notuje ciągle spadek w masie przewozowej, oraz w wykonywanej pracy... Czy tak ma to wyglądać? Nikt nie jest wstanie zastąpić Prezesa H.G, oraz Dyrektora M. Ł.

@Boss

Chyba obserwujesz inną firmę:))

ryszard5
@Boss

Bredzisz. Nie ma ludzi nie zastąpionych, natomiast co do przewożonej masy towarowej, nie sztuką jest wozić, aby wozić. Sztuką jest wozić i zarabiać, a nie dokładać do interesu.

@ryszard5

Tylko obrażać potrafisz. W prywatnej firmie pracodawcy zawsze ryzykują i raz jest zysk, a raz go niema. Prawa rynku... Bez ryzyka firmy by się nie rozwijały... A jak widać firma LK rozwijała się prężnie i pensje jak na zachodzie.

Heniek

to chyba ty jesteś niewidomy

MAgik

Zatrudnienie w tej firmie znajduje jedynie najbliższa rodzina dyrektora. Nie masz koneksji - nie masz szans. Człowiek rozwożący niegdyś pizze, znający córkę dyrektora, jest traktowany lepiej, niż kompetentni, doświadczeni pracownicy. Pracowałem w dyspozyturze i serdecznie nie polecam.

@MAgik

Aż tak źle ? Nie warto iść na rozmowę na stanowisko dyspozytor wydział Niemcy ?

@Zainteresowany

Z mojej perspektywy, czyli osoby z zewnątrz, bez żadnych znajomości to mogę napisać, że jeżeli jesteś młody, ambitny i chcesz się rozwijac, a do tego masz dobre wykształcenie to poszukaj pracy gdzieś indziej, bo tu się rozczarujesz. Co do obsadzania stanowisk po znajomości - wcale nie jest to do końca prawdą według mnie, ale mnie akurat nigdy nie interesowało co, kto i z kim. Bardziej interesują mnie kompetencje danych osób i tutaj (jak wszędzie zresztą) jest różnie. Z tego co wiem to jeszcze kilka lat temu można było zostać dostrzezonym, docenionym i całkiem fajnie się rozwijać. Teraz, w mojej opinii oczywiście, szanse są nikłe.

Jeden

Szukają bo wszyscy się zwolnili ... nie bez powodu

(były)Pracownik
@Jeden

@Jeden ja już też tu nie pracuję. Odchodzi dużo ogarniętych, ambitnych, młodych osób.

Marian

Pracuję w LK na stanowisku maszynisty ..Bez nadgodzin zarabiam 3700 zł na rękę. Przez rok pracowałem tylko w nocy . Dużo spania po hotelach . Praca na telefon bez grafiku. Nieraz z 12 godzin przerwy między służbami 5 godzin zabiera mi transport. Czyli tak naprawdę w pracy możesz być nawet 17 godzin. Wypłata na czas. Lokomotywy mają po 50 i więcej lat. Na dzień dzisiejszy szukam innej firmy.. jeździć po Polsce na walizkach za 3700 czy to się opłaca sami przemyślcie..do firmy dostałem się bez znajomości. Napisałem @ do Lotos i tak się dostałem do firmy.

zniesmaczony
@Marian

Marian zapomniał dodać że na hotelu śpi za darmo nie ma delegacji ani diety do tego samemu się trzeba wyżywić,nikogo nie interesuje gdzie co kupi i przechowa na następną zmianę.

Proszę o informacje jakie zadania czekają na dyspozytora do wydziału przewozów w Niemczech / Gdańsk. Za info odnośnie atmosfery w firmie i kwestii wynagrodzenia na tym stanowisku byłbym wdzięczny.

Dyspozytor

Rekrutacja żenada - w komisji młodzi z plecami a pytania na poziomie podstawówki. Widać że już dawno ktoś był na to miejsce a sama rekrutacja tylko dla papierologi i żeby było zgodnie z procedurami.

Ogólnie zamęt i brak zorganizowania samego procesu nie wiadomo gdzie z kim i gdzie - nikt nic nie wie jednym słowem budrelllll....

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Patrycja

Obecnie firma poszukuje osoby do pracy jako Dyspozytor. Co możecie doradzić osobom, które są zainteresowane tym stanowiskiem? Czego mogą spodziewać się podczas codziennej pracy?

Ula
@Patrycja

To zależy w którym Zakładzie, w każdym jest inna specyfika pracy, choć to jedna firma

kk

Panowie, po co ta zła eneria. Pracujecie w jednej z lepszych firm w Trójmieście. W biznesie tak jest, raz lepiej raz gorzej, niemniej firmie daleko do niestandardowych zachowań wobec pracowników czy braku płynności finansowej. Cieszcie się, że pracujecie u takiego pracodawcy, wielu chciałoby się z wami zamienić. Pozdrawiam serdecznie i życzę optymizmu.

Nil
@kk

Dawno i nie prawda. Firma trzeszczy w posadach logiki. Członek zarządu nadzoruje rozbieranie zaworu spustowego a firma... i wali decyzje z kapelusza udowadniając robotnikom, że jest mądrzejszy od nich. Prezes figura a zastępca upycha swoich ludzi po kątach w "uczciwy i transparętny" dla siebie sposób blokując wszystkie decyzje. Konsekwencje tego wszystkiego powoli się ujawnią. Niestety teraz zarządzają niekompetentni wariaci

Józef Broda
@Nil

Dokładnie tak jest. Np. Dział Komunikacji i Rozwoju ma 2 kierowników. Jeden to "czopek" sympatyzujący z Dobrą zmianą. Donosił na dawny zarząd i został za to nagrodzony... Wystarczy patrzeć na oferty pracy, poszukiwani są maszyniści ( dużo odeszło po zmianie zarządu). Poszukuje się dyrektora ds. taboru. Nie ma kasy na naprawy, zakup części i kogo za to się wini? Widać po ogłoszeniu. Albo Specjalista ds. pracowniczych. wymagania: wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w dziale personalnym w firmie liczącej ponad 200 pracowników, praktyczna znajomość przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. To jest zrozumiałe , ale takie wymagania? : komunikatywna znajomość języka angielskiego!. Kogo będą zatrudniać ? obcokrajowców, imigrantów ?

Nikt

Nie ma po co sie tam zatrudniać. Jedyni uczciwi i transparentni zniszczyli firme.

Wuja

Pracuję ale szukam nowej już po firmie było dobrze.Dobra zmiana robi swoje czystki ,oszczędności nie polecam

młody maszynista

Witam! Czy ktoś mi powie ile zarabia na rękę maszynista spalinowy w Lotos Kolej?

rewident
@młody maszynista

Witam daj sobie spokój tam teraz ludzie uciekają i szukają nowej roboty przyszła dobra zmiana i obcina wszystko.Chcesz to spróbuj ale za dwa miesiące sam zobaczysz

Patrycja

@Wstrząśniety nie Kręcony.jeśli zniknęły jakieś wpisy, oznacza to, że zostały one zarchiwizowane przez administratora portalu za naruszenie zasad regulaminu. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią. Jest on jedną podstawą do usunięcia komentarza. Każdy ma możliwość złożenia reklamacji odnośnie treści zamieszczonych na forum, jednak decyzję o jej rozpatrzeniu podejmuje administrator w oparciu o regulamin. Jeśli uważasz, że Twój wpis został usunięty niesłusznie, bardzo prosimy o kontakt pod adresem admin@gowork.pl

Wstrząśniety nie Kręcony.

Mam pytanie i nadzieję na odpowiedź od GO WORK.PL ,gdzie się podziało 30 opinii o sytuacji w Lotos Kolej??!!!Dobra zmiana?N czyje polecenie kasujecie posty?

Karol

Czy ktoś ma informacje na jakim etapie jest rekrutacja na Specjaliste ds Zakupów?

PRL

Witam , jestem maszynistą z terenu Śląska. Może któryś z kolegów opisać system pracy w LK i zarobki?

Szkoda gadać

W Czechowicach pracują tacy fachowcy,którzy nawet noclegu w hotelu pracownikom nie potrafią zorganizować.Załatwia to po 2 dniach i tysiącach telefonów sam kierownik przewozów.Pogratulować kadry pracowniczej.

Były pracownik LOTOS Kolej

Jak czytam te wszystkie opinie o LOTOS Kolej, to gołym okiem widać, że negatywne oceny należą do tych, którzy nigdy nie pracowali w tej firmie i nie mają zielonego pojęcia co się dzieje. Jak się jest dobrym fachowcem, to praca jest i to dobrze płatna, należą do tej grupy maszyniści, rewidenci taboru lub ustawiacze. Bzdurą jest też, ze pracuje tam tylko rodzina lub krewni, to zazdrośnicy tak napisali. Dobrzy pracownicy znający tematykę kolejową są zawsze mile widziani i pracę tam znajdą bez żadnych znajomości , jak to sugerują niektórzy piszący chyba "lewusy" i mało umiejący. Pracę w LOTOS Kolej trzeba cenić i szanować a nie ciągle krytykować. Jeżeli chodzi o samych Dyrektorów łącznie z M. Łosińskim, to życzę wszystkim takich fachowców w dziedzinie przewozów kolejowych. Przyjście do firmy Makurata fachowca od"siódmych boleści", to jakieś nieporozumienie przywiezione w teczce chyba przez Smolińskiego. Ludzie się wściekają, oby nie doszło do rękoczynów i wywiezienia Makurata na "taczce".

Chris
@Były pracownik LOTOS Kolej

Nikt nie pisał, że pracują tam WYŁĄCZNIE ludzie ze znajomościami, bo jednak ktoś kompetentny musi być zatrudniony, aby pracować. Niemniej jednak sporo jest tam zatrudnianych ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy, a rozmowy kwalifikacyjne i wakaty ustalane są pod konkretne osoby. W spółce prywatnej nie jest niczym szczególnym zmiana kadry kierowniczej, a pracownicy LK, spółki skarbu państwa, na wyrost protestują, gdyż boją się, że ktoś z zewnątrz zniszczy wszystkie szare układy, które od dawien dawna występują w firmie i skończy się zatrudnianie po znajomości ; )

@Chris

A zyski brały się z nieba? Porównajmy PKP do LOTOS Kolej...

Rubin

Ja się zastanawiam, jak to jest z tym dyrektorem Łosińskim? Może wiceprezes Makurat miał co do niego trochę racji? Podobno dyr. Ł. nie ma właściwego wykształcenia do swojej funkcji, jest szarą eminencją LK. Oprócz tego pracuje też w LOTOSie jego dwóch synów, synowa, a tylko w jego pionie zatrudnianie ludzi odbywa się poza działem kadr. Z resztą personalnych wątpliwości w LK jest znacznie więcej... Jeśli ktoś coś wie, to niech się odezwie - prawdaolotos.kolej@gmail.com Może dojdziemy do jakiejś prawdy?

W.

Bull shit. Kto taki zazdrosny? Ize znam i jest niestety ofiara awantury w ktorej nie chciala brac udzialu. Nie wiem kto jest takim gnojem i takie rzeczy pisze. Kompetencje Izy sa daleko ponad tym gdzie jest i ile zarabia... Masakra te komentarze schodza na psy....

kanold

pomijając zagrywki polityczne i rozgoryczone głosy zawistnych ludzi firma Lotos Kolej od środka wygląda jako stabilna rozwijająca się i przynosząca dochody. Dla mnie jako pracownika na stanowisku maszynisty ważne są trzy elementy wypłata warunki pracy i dojazd do pracy. Utrzymuję sporą rodzinę za wypłatę, pracuję na nowoczesnych lokomotywach i jeżdżę samochodem służbowym pod lokomotywę i z lokomotywy do domu. Takie są fakty reszta mało mnie interesuje bo nie mam na to wpływu. Polecam firmę każdemu z czystym sumieniem. Pozdrawiam hejtowców i intrygantów

B.K.Ś.

Widocznie znaleźli się fachowcy na odpowiednich stanowiskach skoro spółka tak dobrze prosperuje. Więc w/g Ciebie to co ma nastąpić, wymiana na sieroty i nieudaczników? jak z tym nowym wiceprezesem, który jest wbity jak klin do Lotos Kolej. Pytam po co? aby rozwalić to co dobrze działa i przynosi milionowe zyski dla firmy i budżetu państwa? Przypomnę tylko stocznię Gdańską jak skończyła dzięki późnym działaczom SOLIDARNOŚCI. Pracownik zadowolony z firmy i swojego kierownictwa zawsze będzie bronić zakładu i jego szefa, widocznie to Was poraża, że załoga dba o siebie i swoje kierownictwo. Bo to jest ta właśnie rodzina, rodzina pracownicza.

Gościu

O proponuję pracę w Tv Republika , TVPis lub Trwam. A kogo to obchodzi że kogoś ojciec był w PZPR? to co jego dzieci mają za to pokutować ? Mają siedzieć na zasiłku bo ich nikt nie zatrudni? Może kryterium zatrudnienia powinno być przedstawienie zaświadczenia że nikt w rodzinie nie jest żydem , nie ma żydówki , Ukrainki, Rosjanki , arabki za żonę, nie był w SS , Wermahcie , PZPR ,ZSP , ZSMP, w carskim wojsku , TPPR , PO , .N, Kukiz `15 itd. , czystość rasową i to do 7 pokolenia wstecz. A zatrudnić tylko tych co popierają PiS , głosowali na PiS z odpisem notarialnym głosowania, maja kogoś z rodziny w PiS i oczywiście najważniejsze to załączyć dokument wpłaty na jedyne słuszne radio z Torunia !!!

Kuba.S.

Pani Ewa K. alias ewelina alias jeszcze nie wiadomo kto na innym forum także rozpowszechnia ten post.Proszę się pochwalić pani Ewo K. jak się pani nieopatrznie przyznała,że w firmie Lotos Kolej zlecony jest audyt i jest ZALECONE aby po tym audycie nie wszyscy mieli czyste ręce.Przestrzegała pani żeby pracownicy tak nie bronili dyrektora. Niestety post został wykasowany! To są właśnie wasze metody działania -obłuda i hipokryzja nie zna granic.

WojtekKK

Witam wszystkich, Chciałbym się zatrudnić w Lotos Kolej. Czy jest oddział lub biuro w Warszawie gdzie mógłbym pracować?

Agata

Ja tez byłam na rozmowie 2 mce temu i tez do dnia dzisiejszego żadnej informacji. Brak szacunku, totalne lekceważenie i ignoranctwo.

Zostaw merytoryczną opinię o Lotos Kolej Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lotos Kolej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lotos Kolej Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Michałki 25
    80-716 Gdańsk