Opinie o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Lotos Kolej Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Maszynista z Cargo

Ile zarabia maszynista z 3 letnim doświadczeniem? Kończy mi się lojalka i myślę czy nie aplikować

szarpany
@Maszynista z Cargo

Tutaj nie płacą za hotele więc sobie policz ile tracisz kasy i czasu.

Maszynista z Cargo
@szarpany

W jakim sensie nie placae za hotele?

@Maszynista z Cargo

Za poprzedniego zarządu żaden pracownik Cargo nie zostałby przyjęty do firmy.Mentalność tych pracowników jeśli chodzi o pracę sięga wczesnego Gierka.Pzdr.

ErAst Fandorin
@anonymous

Eeee...coś nie tak, mój kolega przyszedł do lotos kolej właśnie z PKP Cargo jeszcze za czasów p. (usunięte przez administratora), więc to jakaś bujda. Nie wiem czy jeszcze tam pracuje bo wielu ktorzy jeździli po Niemczech odeszło za dobrej zmiany.

szarpany
@Maszynista z Cargo

Śpisz, przepraszam odpoczywasz do 16 godzin za friko. Decydenci nie mają zielonego pojęcia czym jest przerwa między zmianami. Samowolka, do 16 godzin za friko w celi i potem zwózka do domu albo przesył po pociąg w inne miejsce Polski. Ta firma toczy się po równi pochyłej na samo dno dzięki "wybitnym i uzdolnionym specjalistom", którzy kolej znają z telewizji. Doświadczony pracownik z PKP od razu wyczuje stek absurdów, gdy podejmie tam pracę. Ci starzy za swoje wysokie uposażenie zrobią wszystko, pojadą kołami do góry bo Ty do nich nigdy nie dorównasz z zarobkiem. Kolejni to typowi wazeliniarze, którzy również wszystko zrobią aby się przypodobać kierownictwu bo może uzyskają względy, istna żenada. W tej firmie zawód maszynisty został zeszmacony do poziomu furmana. Chcesz pracować, Twój wybór. Ja już rozglądam się za inną firmą bo nie przywykłem do takiej patologii.

Patrycja

@ErAst Fandorin, a jakie kolega ma zdanie na temat pracy w Lotos Kolej? Jeśli mógłbyś podpytać go lub zaprosić do wypowiedzenia swojej opinii na forum - byłoby super! Co jeszcze moglibyście dodać na temat pracy w tej firmie? Polecacie aplikować osobom młodym, bez większego doświadczenia zawodowego? To będzie na pewno istotna odpowiedź dla osób nie mających wcześniej zawodowej styczności z koleją.

Patrycja

@Janosik, miałeś już pierwsze dni pracy w Lotos Kolej? Jakie jest Twoje pierwsze wrażenie na temat tego pracodawcy? Podziel się nim proszę na forum. @anonymous, a jak to wygląda obecnie? Coś się zmieniło w tej kwestii? Myślę, że to istotne. @Pracownik, istotne spostrzeżenia! Nie można skreślać od razu ludzi, którzy chcą się uczyć i zamykać się tylko w pewnej grupce osób. Rozumiem, że pracujesz aktualnie w tej firmie, tak? Co możesz powiedzieć o stosunku pracodawcy do pracowników? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Janosik

Dostałem pracę w Lotos kolej bez żadnych znajomości. Sama rekrutacja była dość rzeczowa i merytoryczna. Także "da się" :-)

Dyspozytor

Rekrutacja żenada - w komisji młodzi z plecami a pytania na poziomie podstawówki. Widać że już dawno ktoś był na to miejsce a sama rekrutacja tylko dla papierologi i żeby było zgodnie z procedurami.

Ogólnie zamęt i brak zorganizowania samego procesu nie wiadomo gdzie z kim i gdzie - nikt nic nie wie jednym słowem budrelllll....

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Patrycja

@anonymous, a Ty też jesteś zainteresowany pracą w Lotos Kolej? Jeśli brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej napisz coś o jej przebiegu. @Maszynista z Cargo, jakie warunki byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Zdecydujesz się na wysłanie CV do Lotos Kolej? Daj znać, jaka jest Twoja decyzja! Warto dzielić się swoimi doświadczeniami na forum - to bardzo pomaga innym osobom!

Byłem dwa razy na rekrutacji w Lotos Kolej i dziwnie to wszystko wyglądało. Za pierwszym razem pod koniec spotkania były już ustalane warunki zatrudnienia a następnego dnia dostałem informację, że firma nie jest zainteresowana. Druga rekrutacja to szukanie haków w życiorysie bez żadnych pytań merytorycznych. Czy ktoś wie o co im chodzi :-)?

Przyszły pracownik
@Nowy

Dziwne....ja przeszedłem pozytywnie rekrutację mimo tego że nie mam w firmie żadnych znajomości, dodam jeszcze że jak i na kolei i poza nią mam raczej niewielkie doświadczenie zawodowe ze względu na młody wiek

@Przyszły pracownik

na jakie stanowisko aplikowałeś?

szczery
@Nowy

Pewnie sprawdzali czy jesteś uległy.

Patrycja

@Nowy, czy brałeś udział w tych rekrutacjach jakoś niedawno? Co masz na myśli pisząc o "szukaniu haków w życiorysie"? @Przyszły pracownik, gratuluję w takim razie! Od kiedy zaczynasz pracę w Lotos Kolej? Możesz napisać, jak dokładnie wyglądała Twoja rozmowa, czy miałeś podczas niej do wykonania jakieś zadania?

Patrycja

@jan, nie jesteśmy alfami i omegami, dlatego pytamy o różne kwestie. Nie rozumiem, dlaczego widzisz w tym coś złego. Bardzo często pracownicy firm odpowiadają na zadane przez nas pytania i dzięki temu inne osoby, często te zainteresowane pracą w danym miejscu, mają jasny obraz sytuacji. Jeśli nie chcesz odpowiadać na zadawane przez nas pytania - to przecież nie musisz. Forum jest dobrowolne.

Patrycja

@Rambo, a pytasz, bo pracowałeś w tej firmie i po prostu jesteś ciekaw, co się w niej dzieje, czy jesteś zainteresowany podjęciem pracy w niej? Które z wymienionych przez Ciebie stanowisk Cię interesuje? Czy ktoś z Was podjął niedawno pracę w Lotos Kolej? Jakie szczególne wymagania musi spełniać osoba zainteresowana pracą w tej firmie?

jan
@Patrycja

Po co sie tu udzielasz jak nic nie wnosisz do dyskusji? Jakies glupie pytania tylko po to tylko aby dyskusje podtrzymac. Lepiej bylo jak sie z go worku pracownicy nie udzielali. Szczegolne wymagania do pracy w lotos kolej regulują odpowiednie przepisy ale skad pracownicy go work moga o tym wiedziec

Rambo

Ciekawe co się dzieje w spółce? poszukiwani są trzej kierownicy i Dyrektor + starszy specjalista. Czy ktoś może udzielić informacji?

Patrycja

@MANTA, piszesz z perspektywy obecnego czy byłego pracownika firmy? Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę? Zachęcam do dodania kilku szczegółów na temat pracy w tym miejscu. @KARGUUUL, rozumiem, że Ty też pracujesz w Lotos Kolej w Gdańsku. Czy możesz powiedzieć, czy przysługują Wam jakieś dodatkowe benefity socjalne typu dofinansowanie do karty sportowej lub prywatna opieka medyczna?

MANTA

Skoro jest tak dobrze to dlaczego część maszynistów odchodzi do konkurencji?Propaganda głosi,że posiadamy nowoczesny tabor,czy należą do nich lokomotywy z lat 60-tych?A może ET-22 bez sprawnej klimatyzacji,co przy obecnych warunkach pogodowych jest niedopuszczalne.Powoli z naszej firmy robi się cargo 2 ale nie ma co się dziwić skoro Anatol jest jednym z nich.

Fikus
@MANTA

LOTOS Kolej tonie....

KARGUUUL
@MANTA

Dopuszczalne dopuszczalne..podczas pomiarów temp.wewnątrz Et22 w PKPC zawsze wszystko się zgadza ;) ( robią to pewnie wieczorami a nie gdy na zewnatrz jest z 30st.C ) ale plus że sauna za darmo ;)

Patrycja

@Nowy, a czy podczas swojej rozmowy kwalifikacyjnej miałeś do wykonania jakieś szczególne zadania? @Driver, rozumiem, że jesteś świeżym pracownikiem Lotos Kolej, tak? Jak oceniasz zaoferowane Ci przez pracodawcę warunki? @Potencjalny pracownik, widzę, że aplikowałeś do pracy w Lotos Kolej. Zdecydujesz się na podjęcie jej?

Piotrek

Firme lotos kolej oceniłem na 6 gwiazdek mimo tego, że nie pracuje. Taka moje ocena ze względu na psaje do kolei. Nie udało mi się dostać na szkolenie na licencję i świadectwo maszynisty. Nie mam żalu, nie mam pretensji, miałem długo nadzieję, że zadzwoni Lotos. Co prawda pogorszyłbym sobie zarobi na najbliższe półtora roku i być może na jakiś tam okres próbny , ale dałbym radę. Mieszkanie swoje bym wynajął i myślę, że by było ok. Do sedna gratuluję wszystkim tym, którzy dostali się na kurs i życzę, aby każdy z Was rozwijał swoją pasję związana z koleją. Życzę wszystkim spokojnej służby i oby jak najmniej wypadków, czy to z udziałem samochodów, czy ludzi lub zwierzat. Szerokości na szlaku koledzy. P.S maszyniści doceniacie to co macie, pamiętajcie, że robicie to z pasji a przy tym są dobre zarobki. Nie narzekajcie na taksówki, czy inne problemy z dojazdem do pracy. Pamiętajcie, że taki zawód sobie wybraliście a zarazem jest to Wasza pasja. Zawsze można przeprowadzić się do Gdańska lub do miasta, gdzie Lotos robi zmiany maszynistów. Na pewno będą tak plan układać, abyście wysiadali i wsiadali w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i powodzenia chłopaki. ;)

Driver
@Piotrek

Prezes powiedział na szkoleniu , że chcieli 20 osób przyjąć na szkolenie na stanowisko maszynisty. Zgłosiło się 300 osób. 20 maszynistów złożyło wypowiedzenie umowy ale po miesiacu wycofali je. Czy odbędzie się kurs? chyba nie. Alternatywa to : http://www.wce.pl/15-kursy/62-kursy-na-licencje-maszynisty-i-kursy-kwalifikacyjne-dla-innych-pracownikow-transportu-kolejowego

Jerry

Witam, czy ktoś może się jeszcze podzielić wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalisty w Dziale Handlowym albo Zakupów ? Czy ktoś się dostał, czy czekacie na odpowiedź ? Aplikowałem w ub roku i byłem teoretycznie najlepszym kandydatem - jednak się nie dostałem ..??

@Jerry

W dziale handlowym już pozamiatane.Byłem na rozmowie i się nie dostałem. Zniknęło też ogłoszenie ze stony (te z j. angielskim), co oznacza, że kandydat został wybrany. Co do samej rozmowy była bardzo przyjemna, szczególnie zapamiętałem bardzo miłą Panią Kierownik. No cóż, było minęło.

Patrycja

@MATEOOO, a posiadasz już doświadczenie w tym zawodzie? Byłeś już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jeśli tak to podziel się proszę z nami informacją o tym, w jakiej atmosferze przebiegała. @Łukasz, może warto bezpośrednio skontaktować się z firmą i zapytać? @Janosik, rozumiem. Życzę powodzenia!

Mateoooo
@Patrycja

Żeby tak ze mną ktoś sie tutaj dzielił informacją...widze że nie na tym portalu

MATEOOO

Koledzy, mam iść na rozmowę do LK na stanowisko maszynisty obu trakcji na południu kraju, nieistotne miejsce gniazda ale czy któryś z maszynistów może opisać system pracy? Jak to jest z tym dowozem do i z lokomotywy , jak to godzinowo wygląda, czy są dni na hotelach ? Proszę o szczery opis sytuacji ,z góry dzięki..

Łukasz

Mam zamiar przeprowadzić się do Gdańska i szukam pracy. Orientuje się ktoś ile zarabia manewrowy po szkoleniu? Na stronie firmy wisi oferta ale szczegółów finansowych brak.

Patrycja

@Maszynista, czy takie sytuacje często mają miejsce w Lotos Kolej? @Janosik, a czy koniec końców podjąłeś pracę w Lotos Kolej? Jeśli tak, to napisz nam o niej coś więcej. @Potencjalny pracownik, rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Daj znać, jaki był jej wynik! Pozdrawiam serdecznie.

@Patrycja

Pracy nie dostałem. Patrząc po profilach LN, ludzie dostająsiętam bez żadnego doświadczenia. Albo znajomości albo (w co bardziej wierze) przełożeni, którzy posiadają (moim zdaniem) podstawowe umiejętności, zatrudniają sobie pracowników którzy nie mogą im w żaden sposób zagrozić. Taki jest cały Lotos. Szkoda firmy.

Maszynista

Na rozmowie obiecują nie wiadomo co , później zwodzą , wycofują się . W mojej ocenie bardzo mało wiarygodny pracodawca . Jeżeli praca w tej firmie wygląda tak jak ich obietnice współczuje pracownikom. Nie potrzebnie zajmują czas.

Lejesie
@Maszynista

Możesz rozwinąć? Z czego się wycofują?

Boss
@Lejesie

Z wszystkiego...

Maszynista
@Boss

Dokładnie z ustalonej stawki z miejsca pracy . Tutaj już Cię chcą a zaraz informacja że zmienili zdanie ...

@Maszynista

Dokładnie taka samo mnie potraktowali. Ustalali warunki, opowiadali niewiadomo co i potem się wycofali.

Zostaw merytoryczną opinię o Lotos Kolej Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lotos Kolej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lotos Kolej Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Michałki 25
    80-716 Gdańsk