Opinie o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Rafał

@anonymous, widzę, iż byłaś zainteresowana pracą w firmie Akamai Technologies, czy od czasu Twojego wpisu w tym wątku poczyniłaś kroki aplikacyjne do tej firmy? Jeśli tak, to zachęcam Cię do nowych informacji w tym temacie, chętnie dowiemy się jak przebiega Twoja rekrutacja w tej firmie! Zapraszam również osoby obecnie związane z firmą Akamai Technologies do nowych komentarzy w tym wątku, chętnie poznamy wieści dotyczące aktualnych postępów tej firmy!

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie powiedzieć jak jest na GL-u? Generalnie chodzi o panującą atmosferę w zespołach. Czego tez wymagają od kandydata na rozmowach rekrutacyjnych? Z góry dziękuję za jakiekolwiek info na powyższe pytania ;)

Iza
@anonymous

a Jakie masz doświadczenie w GL? :)

@Iza

4 lata w GL (oraz 4 lata w polskiej księgowości.

Witam:) Czy jest tu ktoś z finansów, najlepiej GL w Akamai? Oferta do tego działu nie często się pojawia. Napiszcie, jeśli coś wiecie, jak tam jest? Atmosfera, jacy ludzie, ogólnie zarobki dla doświadczonej osoby/ok 5 lat, AP, AG,GL/. Generalnie, czy warto się pchać? chyba nie zniosę już kolejnej zmiany roboty na 'lepszą', która na miejscu okazuje się totalną masakrą :P Senkju!:)

Myrena
@Ewa

Atmosfera - bardzo dobra, Akamai to nie jest typowe korpo, nie ma wyścigu szczurów, ludzie tam naprawdę się lubią i nie jest też aż tak ciężko jak w innych tego typu miejscach w Krakowie. Zarobki - wyższe niż średnia krakowska, do tego sporo bonusów Minusy? Nie licz specjalnie na awanse i nowe wyzwania. Rotacja w firmie jest niewielka (to zauważyłaś, bo oferty pojawiają się rzadko). Im wyższe stanowisko, tym rzadziej ktoś rezygnuje.

chcę do akamai
@Myrena

Jak wygląda rekturacja na stanowiska księgowe? Jest jak do NASA czy raczej przyjazna i przystępna? Podobnie jak koleżanka wyżej, dość mam już zmian pracy na "lepszą" która okazuje się gorsza od poprzedniej.. Choć nie zmieniam jej często.. Proszę poważnych pracowników o jakiekolwiek info!

J

Witam, Jak wyglada potencjalna rozmowa? Całość jest w języku angielskim?

@J

Pierwszy kontakt z HRami w większości po polsku. Rozmowa "właściwa" z managerem w firmie - to zależy. Jeśli manager jest obcokrajowcem (a takich jest tu trochę), to naturalnie w całości po angielsku. Jeśli jest Polakiem - to podobnie jak z HRami - trochę po polsku, trochę po angielsku. Generalnie angielskiego w tej firmie i tak nie unikniesz, więc nie ma co się bać. Z drugiej strony - to nie call center, nie musisz być tu nie wiadomo na jak wysokim poziomie ;)

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Software Engineer II?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Mariusz I.

Ludzie narzekają na rekrutacje - mi ciężko się w tym temacie wypowiedzieć, bo pracę dostałam, ale fakt - na odpowiedź czekałam dłużej niż mi obiecano :) Jednak z perspektywy osoby już zatrudnionej (i to podkreślam, żeby zaraz nie spadły na mnie pomyje) wszystko im wybaczam :) SUPER FIRMA! Ogolna filozofia i tym samym polityka firmy wobec pracownika to szacunek, wolnosc i... wiedza :) Jesli się interesujesz tematem (a o to w tej branży nie trudno), chcesz sie uczyć i umiesz zarządzać własnym czasem - ta firma jest dla Ciebie. NIe ma tu miejsca micro-mannagement, wyzyższanie się ze względu na stanowisko czy wykonywanie pracy "ctrl+c, ctrl+v". Jesli tego szukacie - firma jest nie dla was. Jeśli szukacie wolności i wyzwań - polecam Akamai. Management to prawdziwy management, nie szczyle którym się wydaje, że dostali poganiacz do bydła w rękę i im się w pustych głowach poprzewracało. Management w Akamai to sztuka, a managerowie - artyści ludzkich interakcji :) PO-LE-CAM!

Rekrutacja do tej firmy to strata czasu. Po calej rekrutacji caly czas odwlekaja z odpowiedzia. A to bo urlop, a to costam. Minely ponad 2 miesiace, a ja nawet nie wiem, czy oni sa jeszcze mna zainteresowani czy juz nie. Czlowiek bierze specjalnie urlop z pracy zeby sie do nich wybrac, spedza tam pol dnia, a oni nawet nie racza odpowiedziec tak/nie. Nie polecam.

Johana

Wspaniała firma! Pierwszy raz w mojej karierze mój przełożony to manager z krwi i kości - ciepły i mądry człowiek. Zero micro managementu, swoboda, zaufanie. To wszystko czuje od pierwszego dnia w firmie. Dużo ciekawych zadań - branża jest niezwykła a oddział krakowski nie ustępuje niczemu tym zagranicznym wiec naprawdę można ten biznes POZNAĆ :) zgadzam się z przedmówca / duża odpowiedzialność przekazywana polskiemu oddziałowi, nasz dział to odbicie lustrzane strony amerykańskiej. Oprócz tego uczciwa kasa, super benefity, ekstra biuro. Elastyczny czas pracy, home office kiedy potrzebujesz i nikomu nie trzeba się tłumaczyć. Wzajemny szacunek i pełna swoboda w ubiorze, zachowaniu, sposobie pracy, byciu...coś zupełnie innego niż w każdym poprzednim korpo w którym byłam. Dla ludzi którym się chce - jedyne czego wymagają to żebyś chciał/a wiedzieć :) Moje poprzednie prace zdają się dzis być koszmarem :) Polecam!

Ktos

Pracuje tu od roku. I ciagle chce mi sie wstawac do pracy! Atmosfera naprawde fajna, swobodna, ludzie przyjazni. Mamy o wiele wiecej odpowiedzialnosci i decyzyjnosci niz to widzialem we wczesniejszych firmach. Oczywiscie od czasu do czasu natrafiamy na sciane, ktorej nie mozemy przeskoczyc - jak to w korpo. Sa tu i inzynierowie (od oprogramowania i od sprzetu), ludzie od sprzedazy (jest nawet 'deal desk'), marketingu, finansow, zamowien, supportu, security itp. - wszystko co jest potrzebne by biznes sie krecil, jeszcze nie widzialem by zachodnia firma dawala tyle odpowiedzialnosci polskiemu oddzialowi. A jesli ktos trafi na 'zly team' - zawsze mozna poszukac innego...

Olka

Dzięki za odpowiedzi! Słyszałam dużo pozytywów o Akamai. Jakie są godziny pracy? Elastyczne? No i ile się pracuje 8h, czy jak to robi większość BSC - 8,5 h? Pozdrawiam!

Los_super-ktos
@Olka

Nie techniczni Normalnie po 8h. Techniczni po 8 lub 12h zalezy jak im odpowiada. Nie doliczaja czasu pracy za przerwy jak to robia np. W biznes parku. Bardzo polecam

Korpo123

Firma jest w porządku, na krakowskim rynku się pozytywnie wybija. Myślę, że wynika to jednak z pewnej kultury firm IT, której to w typowym BPO nie ma. Ciężko generalizować i polecać na 100% bo w 99.9% zespołów może być super a i tak można znaleźć się w tym 0.1%. Co do zarobków-z tego co słyszę informatycy OK, stanowiska inne niż IT czyli administracyjne, księgowe itp. już nie mają tak dobrze. Tu stawki są w najlepszym wypadku na typowo krakowskim poziomie a i na umowę o pracę o standardowym okresie próbnym nie ma co na pewno liczyć. A przynajmniej tak było za czasów mojej rekrutacji. Firmę ogólnie polecam.

Olka

Czesc ludki, Podbijam pytanie - jak pracuje się w Akamai? Czy w teamach są elastyczne godziny pracy? Home office? Jaka panuje atmosfera? Byłoby super dowiedzieć się czegoś; np tego czy to kolejny kołchoz zagranicznej firmy czy jednak jednostka w której darzy się pracowników szacunkiem? Pozdrawiam

Dexter
@Olka

Z pewnością darzy się szacunkiem. WpMiałem okazje poznac dyrektora, był moim przełozonym w IBMie we Wrocławiu. I jest to najlepiej wspominany przeze mnie manager. Naprawdę. Poza tym opinie od kilku znajomych, którzy tam pracuja sa jak najbardzie pozytywne.

jola

czy ktoś może napisać jak tam się naprawdę pracuje ? jaka jest atmosfera? czy warto sie tam starać o pracę? Będę wdzieczna za szczere opinie ponieważ nie chce trafić do kolejnego korpo-syfu....

don't recommend

Dziwny proces rekrutacji, nieszczerzy rekruterzy i managerowie (clique)

anna

Rekruterzy nie zapewniaja feedbacku po rozmowach.

ko

wiesz mając rekrutacji tyle i na taką skalę nie sposób zapewne się po prostu skontaktowac ze wszystkimi. am co powiecie o stanowisku Credit & Collections Supervisor?

Ahoj

Bardzo nieprofesjonalni rekruterzy. Najpierw zawracaja glowe i obiecuja nie wiadomo co, a pozniej nawet nie racza przekazac informacji zwrotnej z procesu. Nie polecam!

kolega

Na jakie widelki moze liczyc senior analyst SOC z kilkuletnim stazem w brytyjskim banku ? Warto sie przeniesc z UK ?

mgr

Polecam, super pracodawca

KAKAKA

Test Automation Engineer - 3 lata expa w Sabre z automatyzacja - na jakie zarobki mozna liczyc w Akamai?

mała

Orientujecie się na jakiego rzędu zarobki można liczyć jako Accountant?

Zostaw merytoryczną opinię o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Opolska 100
    31-323 Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.